Korbach blijft altijd zichzelf Karate kruipt uit een diep dal Tjauw-a-Hing leidt Kloetinge langs Oostkapelle Trainer De Graafschap: als ik ergens kom, begint 't fris te ruiken Suker scoort twee keer S Weer geen wind bij WK Boateng voorlopig geschorst p Bart Brentjens niet in selectie Rusland wil winter benutten Longo klaar voor aanval Voetbalgeweld tegenwoordig nauwelijks aan banden te leggen uitslagen Gouverneur sluit stadion Lech Poznan van onze verslaggever Gijsbert Spierenburg DOETINCHEM f- Voorlopig heeft Fritz Korbach met De Graafschap Ajax uit de vader landse top 3 verdrongen. De op mars komt voor de vorst van de Vijverberg niet onverwacht. „Ik heb er niet één verkeerde speler bij. Daar ben ik heel scherp op. Anders zou ik 'm er absoluut uitrossen" Z'n brilletje danst op z'n neus, z'n sigaartje wiebelt in een mondhoek De succesvolle trai ner van De Graafschap her kauwt de vraag. „Of ik rijp ben voor Ajax? Ja en nee Ja, omdat ik me daar op dit moment best iets bij kan voorstellen. Nee, omdat ik verwacht dat Ajax met een absolute wereldtopper op de proppen komt en dat ben ik niet. Ik zeg het zoals het is. Tegen woordig denken bijna al die trainers hier dat ze Van Gaal he ten. Nou, neem maar van mij aan dat er maar één witte raaf bestaat en dat is hij Zoveel bescheidenheid staat hem niet. Voorlopig heeft Fritz Korbach met De Graafschap Ajax uit de vaderlandse top 3 verdrongen. „Ik wil niet in de categorie opscheppers of uit vinders worden gerangschikt. Ik ben nuchter en realistisch. We hebben Ajax in Amsterdam ge troffen op het moment dat Ajax Ajax niet meer was. En met PSV hadden we de mazzel dat die net gesloopt terugkwamen van een baggerreisuit Georgië waar vier kerstbomen langs de lijn ston den, waarvan er ook nog één uit viel." Bagger Fritz Korbach: „Tegenwoordig denken al die trainers hier dat ze Van Gaal heten." De opmars komt voor de trainer met onverwacht. „Wat we nu hebben bereikt, is voor 75 pro cent mijn werk. voor 25 procent is het geluk dat het allemaal past. In de tweede helft van vo- ng seizoen zag ik mijn spelers al beter worden. Uit was het nog bagger, thuis waren we wereld kampioen. Ze luisteren naar me. Er is er geen één bi j die denkt, lui jij maar een eind weg. Ze zijn deze competitie heel attent en staan met verschrikkelijk veel ambitie op het veld. Er zitten geen verkeerde jongens tussen. Niet één. Daar ben ik heel scherp op. Anders zou ik 'm er absoluut uitrossen." „Korbach? Een trainer voor de korte termijn? Ik hoor dat vaak mensen zeggen. Ze lullen maar wat. Vraag het Hennie Meijer. Toch niet de eerste de beste. Hij was mijn spits bij Cambuur. Korte termijn - weet je wat Hen nie dan zegt: als het effect is uit gewerkt, dan ligt het aan de spe lers, niet aan de trainer Ik geef toe dat ik voor dat spelersvolk een vermoeiend type ben. Ik neem die gasten enorm in be slag. Werken moeten ze, niet klootzakken. Dat is een andere sport. Ze weten dat als ze hier 's morgens komen ze lichamelijk en geestelijk op een verschrik kelijke manier worden aange sproken". „Wat ze daarna doen zal me een zorg zijn. Wat mij betreft ver bouwen ze 's avonds alle kroe gen die er in Doetinchem te vin den zijn. Zet 'm op, zeg ik altijd maar, witte muizen, rode staar ten en zandzakken voor de deur. Ze mógen van mij. Al dat geou wehoer dat ze de hele dag met voetbal bezig moeten zijn. Daóg. Van mij mogen ze lekker doen waar ze zin in hebben. Als ik ze dat vertel kijken ze me aan alsof ze water zien branden". „Ik hoef niet bang te zijn dat mijn spelers de avond voor de wedstrijd nog tot heel laat rond hangen ergens in een discotheek of café. Vroeger was een avondje stappen in. Maar deze generatie doet dat niet. Het zijn tegen woordig allemaal gezondheids- dieren. Ik zie dat omdat ik al wat langer op de weg zit. Ik zie dat ook in het trainerskorps Ik wil niet zeggen dat het in de jaren zeventig allemaal veel beter was, het was in elk geval wel veel gezelliger". Meissie De natuur moet z'n loop hebben, vindt deze voetbaltrainer. „Een paar jaar geleden, op een mooie avond bij Cambuur, wordt het meissie van de sponsor plotse ling verliefd op mijn blauwe ogen. Spannend. Heel span nend. Maar meneer de sponsor wordt boos en wat denk je, hij stapt meteen op de voorzitter af:, hij eruit of ik eruit, zegt hijVan wege die rotte zesduizend gul den per jaar die hij in de club steekt zeker. Hele volksstam men worden verliefd, maar in Leeuwarden mocht het dus niet. De volgende dag was ik ontsla gen. Uitgerekend in Friesland. Mijn Friesland. Ik vertrouw die Friezen. Ze hebben mijn karak ter. Ze zeggen waar het opstaat en vernachten dat ook van an deren. Wie daaraan niet mee werkt kan oppleuren. Zo ben ik ook." „Bij alle clubs waar ik in de loop der tijd heb gewerkt - en dat zijn er inmiddels al heel wat - heb ik het vreselijk naar m'n zin gehad Ook van Istanbulspor heb ik foto Hans Groene/GPD geen moment spijt gehad- Het was mijn eerste buitenlandse avontuur. Het was net als met le ren zwemmen. Ik werd daar zonder zwemdiploma in het die pe gegooid. Nee, nog erger: ik werd zonder diploma als het ware meteen in de Noordzee ge pleurd. Leo Beenhakker had er al aardig wat tropenjaren opzit ten, in Spanje, in Mexico, maar ook voor Leo was het bij die Tur ken niet te doen. Hij kreeg er geen lucht in. Na negen wed strijden gaf hij de pijp aan Maarten. Gelijk had 'ie. Vier da gen later was het mijn beurt. Stikdonker De Graafschap lag praktisch in het graf, de nieuwe trainer nog voor z'n benoeming uitgeteld op een brancard. „Half zeven was het en ineens ging het licht bij me uit. Het was net of het stik donker was. Werd ik later wak ker in een ambulance. Ik wist niet waar ik was. Ik dacht eerst nog, hé, verrek, die Turken hier die spreken allemaal Neder lands. Hoe kan dat? Pas toen er ook nog zo'n exotische ver pleegster in het Nederlands te gen me aan begon te lullen ging er een lampje bij me branden Bleek ik al in Nederland te zit ten." Nachtje „Ik had een iets vergrote linker hartkamer. Kon niet veel kwaad, zei de dokter. Na één nachtje stond ik gepikt en geste ven in het ziekenhuis alweer bij de uitgang. Heb mijn meissie me weer keurig opgehaald. Zo'n in zinking, t j adie zat er natuurlij k een keer in. Leo en ik hadden ons daar in Istanbul de tandjes gewerkt." „Het was geen doen met die Tur ken. Onze manier van werken bleek gewoon onmogelijk. Onze collega Gordon Mill heeft het bij Besiktas zes jaar uitgehouden. Die zei 's morgens goeiemorgen, 's middags goeiemiddag, die gooide een bal naar die gasten toe en die zei ravotten maar, loop er maar achteraan. Die leunde achterover. Ogen dicht. Handen open. Dat moet je kun nen. Leo en ik konden dat niet." Druk De Graafschap staat in vuur en vlam. Fritz Korbach heeft het druk, druk, druk. In de gloed van de glorie is de vorst van de Vijverberg plotseling een veel gevraagde gast. „Vanavond moet ik de relaties van een spon sor effe een paar dingetjes gaan vertellen. Wat? Dat weet ik nog niet. Ik kijk meestal eerst de zaal es in, hoe zien die gasten eruit, wat voor vlees heb ik in de kuip. Want ze moeten het natuurlijk wel leuk of interessant vinden." „Over het algemeen neem ik geen blad voor de mond. Ik ben zoals ik ben en ik zeg de dingen zoals ze zijn. Kijk, als we verlo ren hebben en in het spe lershome begint een dronken sponsor tegen me aan te hijgen dat we voortaan beter met de punt naar voren dan met de punt naar achteren kunnen spelen, dan ben ik op m'n best. Dan ben ik dus niet op m'n mondje geval len, dan kan de spanning aardig oplopen en kan het dus zijn dat ik woorden gebruik die die snij bonen in hun skybox niet ge wend zijn." GPD ZARAGOZA - Real Madrid is voorlopig koploper in del Spaanse competitie. In de vooruit gespeelde uitwedstrijd te gen Real Zaragoza won de 'Koninklijke' gisteravond met 2-1. Real heeft nu na negen speelronden 21 punten, één meer dan Barcelona, dat echter één duel minder heeft gespeeld. Grote man bij de ploeg uit Madrid was weer Davor Suker De be gaafde Kroaat maakte beide treffers. Het doelpunt van de thuisclub kwam na een uur op naam van Poyet. .4FP SCHEVENINGEN - Gebrek aan wind heeft de surfers giste-jge' ren tijdens de wereldkampioenschappen in Scheveningen op tig het strand gehouden. Maandag kon nog een klein deel van het dn programma worden afgewerkt, gisteren kon helemaal metiort worden gevaren. Tot nu zijn vijf races gehouden en is gestart]Fe: met de kwalificatiewedstrijden op het onderdeel wave per- Ee formance. ANP hoi k" ba ZEIST - George Boateng heeft gisteren van de tuchtcommis-l sie van de KNVB een voorlopige schorsing van één wedstrijd opgelegd gekregen naar aanleiding van zijn rode kaart tegen PSV. De verdediger van Fevenoord schopte Phillip Cocu zon dagavond vlak voor het rustsignaal in de borst en kon van ar-j biter Mario van der Ende vertrekken. Ook Barry van Galen (NAC) en Regilio Simons (Fortuna Sittard), die beiden rood kregen tegen Vitesse en FC Groningen, zitten voorlopig één duel aan de kant. BEEK-UBBERGEN - Bart Brentjens maakt geen deel uit van de nationale selectie veldrijden. De Limburger zou zich aan vankelijk richten op de wereldtitelstrijd in München. „Brentjens heeft laten weten hier vanaf te zien", vertelde bondscoach Martin van Dijk gisteren inBeek-Ubbergen. „Na zijn gouden medaille in Atlanta is er zoveel op hem afgeko men. Hij heeft te weinig tijd voor het veldrijden. Hij start hooguit in zes of zeven wedstrijden. Een renner die zich niet richt op het WK, kan geen lid zijn van de selectie." Brentjens begint met zijn nieuwe Amerikaanse ploeg in januari al de voorbereiding op het moutainbikeseizoen. ANP MOSKOU - Vrijwel zeker gaat het Russische voetbalseizoen in andere tijden plaatsvinden. De achttien clubs uit de hoog ste afdeling willen gaan spelen van de herfst tot de lente, zoals in de meeste Europese landen gebruikelijk is. Nu wordt er aangetreden van begin april tot begin november, om suppor ters en spelers te ontzien van de kou in de winter. Probleem is wel dat de competitie dan grotendeels stil ligt. in een fase dat de internationale toernooien worden afgewerkt. Volgens een woordvoerder zijn daar de doorgaans tegenvallende resulta ten van de clubs in de drie Europa Cups te verklaren. MEXICO-STAD - Jeannie Longo zal vandaag (woensdag) of zondag op de wielerbaan van Mexico-Stad een aanval doen op het werelduurrecord. Datstaatsinds 17 juni 1995 op naam van de Britse Yvonne McGregor met 47 kilometer en 411 me ter. Longo, elfvoudig wereldkampioene, is een week in trai ning op de hooggelegen baan in de Mexicaanse hoofdstad. De 38-jarige Longo was voor McGregor houdster van het we relduurrecord met 46,352 kilometer. In Stuttgart faalde Lon go in september bij een poging het werelduurrecord te breken EFE van onze sportredactie ROTTERDAM - Het huidige voetbalgeweld bestaat tegen woordig minder uit fysiek maar voornamelijk uit verbaal ge weld: disciminerende en rond uit racistische uitlatingen. Hoewel juridische grenzen daarbij duidelijk worden over schreden is het moeilijker ge worden de daders op te sporen. Dat is mede te wijten aan de lak se opstelling van de voetbalcu- bs, want door schelden lijden deze immers geen financiële schade. Dit blijkt uit de afstudeerscrip tie van de socioloog Ralf Bor- mans (Erasmus Universiteit). Hij constateert dat toen er nog vooral sprake was van fysiek ge weld, de daders makkelijker waren op te sporen Het ging voornamelijk om jonge man nen, ze kwamen veelal uit asoci ale milieus en hadden nauwe lijks een opleiding. Opsporing had toen ook een hogere priori teit, want dit soort geweldena ren richtte grote economische schade aan. Justitie De huidige voetbalvandaal kan ook een vrouw zijn, zit in alle leeftijdscategorieën en en komt uit alle lagen van de bevolking. De vandaal is moeilijker te tra ceren voor justitie, die boven dien weinig hulp krijgt van de „lakse" voetbalclubs. Voetbal groeide begin deze eeuw uit tot volkssport nummer één. Ongeregeldheden op de tri bune hadden toen meestal te maken met het wedstrijdver loop. Pas in de jaren zeventig werd voetbalvandalisme een maatschappelijk probleem. Het geweld verhardde zich en werd op het laatst een doel op zich zelf. De afgelopen tien jaar komen door veiligheidsvoorzieningen binnen de stadionhekken aan zienlijk minder vechtpartijen voor. Tot ver buiten de stadions is echter sprake van een toena me. Incidenten daargelaten is het fysiek supportersgeweld an no 1996 beheersbaar geworden. Verbaal racistisch geweld tegen gekleurde spelers komt in Enge land meer voor dan in ons land. Bonn an schrijft dit toe aan de invloed van extreem rechts in het Britse voetbal. In Nederland vallen vooral de antisemitische teksten op. Die hangen nauw sa men met de rivaliteit tussen de supporters van Ajax en die van Feyenoord, aldus Borman. ANP van onze sportredactie OOSTKAPELLE - Marciano Tjauw-a- Hing was gisteravond de grote man in de oefenwedstrijd tussen eersteklasser Oostkapelle en hoofdklasser Kloetinge. De mandekker van origine verzorgde als (sehaduw)spits de totale productie voor Kloetinge: 0-3. Voor Tjauw-a-Hing, in de zomer geko men van het Souburgse RCS. was van wege de absentie van aanvaller Paul Schipper, de rol van spits toever trouwd- Dat deed hij met verve, vond ook trainer Paul Telussa. „Je weet dat hij sterk in de lucht is. Misschien is het een aardig alternatief voor de competi tie." In de hoofdklasse wacht Kloetinge nog steeds op zijn eerste zege. Telussa wens te echter geen conclusies te verbinden aan de overwinning op Oostkapelle „Dit is geen graadmeter. Het niveau in de hoofdklasse ligt toch iets hoger." Oostkapelle bood Kloetinge gister avond op sportpark Duinhelm aardig partij. De formatie van Stoffel Schip per kreeg zelfs twee kansen, maar Jean- Paul Mulder en Ricardo Schipper ble ven het antwoord schuldig. Tjauw-a- Hing wist aan de andere kant gemakke lijker het net te vinden. De interim aanvaller trof in de eerste helft één keer en in de tweede helft twee keer doel. Kapelle - Goes 1-6: Goes had gister avond geen enkel probleem met Kapel le. De zondag-tweedeklasser krikte het zelfvertrouwen vooral na de rust flink op met vier doelpunten. Vooral Ron Brusket was met drie treffers op dreef. Voor de rust spartelde Kapelle nog te gen. Het maakte de achterstand van 0-1 (Wander Snoek) via Johnny Kivits goed. Na de tweede treffer van Goes (Michel Jonkman) was het verzet van de zaterdag-tweedeklasser gebroken. Na de hervatting voegde Leen Koster zich bij Brusket op het lijstje doelpunten makers. Middelburg - GPC: Middelburg lijkt van slag na de nederlaag in de competi tie tegen Amemuiden. De zaterdag tweedeklasser verloor gisteravond op sportpark De Nadorst met 3-4 van vier deklasser GPC. De Vlissingers leidden bij rust al met 0-3. Johan Tuin (twee keer) en Marco Schroevers maakten de doelpunten. Na de pauze drong Middel burg fel aan. Verder dan goals van Daan Eikenhout en Rob Jeras reikte de ploeg van Henk Willemse niet. De vierde tref fer van GPC kwam op naam van Pietro Sicilia. Jong Nederlands talent geeft hoop voor toekomst van onze sportredactie DEN" HAAG - Het Nederlandse karate lijkt langzaam uit een diep dal te kruipen. Recentelijk behaalde prijzen trokken NOCNSF en het ministerie van WVS over de streep als geldschieters. Zoals de Europese titel van An thony Boelbaai in het kumite onder de 70 kilogram in mei. Tijdens het WK karate in november worden zelfs sinds jaren medailles niet uitgesloten. Vooral het jonge talent in Nederland geeft hoop voor de toekomst. Afgelopen zondag werd de 20-jarige Stuart Kemp, ook mede door een groot aantal afmeldingen uit. de top, Nederlands kampioen alle categorieën. Kemp is geen eendagsvüeg. Zijn twee Europese titels bij de juni oren bewijzen het tegendeel. Zes mannen en drie vrouwen gaan naar het WK in Zuid- Afrika. Bij de mannen zijn dat Aktepe, Arslan, Boel baai, Borger, Roovers en Köse. Alleen Remco Borger verscheen zondag op het NK. Prestaties bleven uit we gens te intensief trainen in de week vooraf Kemp laat verstek gaan: „Ik ben wel gevraagd, maar ik moest af zeggen, omdat ik ben gezakt voor de MTS. Dit jaar moest ik van mijn familie de studie voor laten gaan. Daarna stort ik me helemaal op wedstrijdkarate." Annelies Bouma, Adrie Jaarsma en Bregje Kaars-Sij- pestein vormen het vrouwenteam. Volgens bondscoach Huub Meijer maken ze een goede kans op het WK een podiumplaats te veroveren. „Individueel en met het team denk ik aan medailles. Door het kleinere deelne mersveld maken de vrouwen meer kans dan de man nen." De Nederlandse mannen laten in Zuid-Afrika de lan den wedstrijd schieten. Op wereldniveau zijn ze als team nog niet opgewassen tegen landen als Frankrijk, Engeland en Italië „Individueel maken Anthony Boel- baai en Hans Roovers een redelijke kans op een medail le", zegt Meijer, maar voor het landenteam komen we een paar mannen te kort. Andere, rijkere landen zenden veel meer karateka's, zodat ze niet hoeven te kiezen." De kleine sucsessen van de laatste paar maanden staan in contrast met de jaren waarin Nederland mets voor stelde op wereldniveau. De laatste gouden plak ver overde Guusje van Mourik in 1988. Het was haar vierde in de klasse boven de zestig kilogram Sinds maart heeft de karatebond een nieuw topsportbe- lcid. Met als doel terug te keren naar het hoogste plan. Het NOCNSF verstrekte de karatebond geld om de plannen te verwezenlijken. Allereerst trok de bond een topsportcoördinator aan: Orlando Neslo. Hij moet voor Bridge De karatebond gaat op zoek naar jong talent en wil vaker en regelmatiger centrale trainingen houden. foto Willem Mieras een betere samenwerking zorgen tussen het bestuur en de karate sportscholen. In het verleden gebeurde het volgens bondscoach Meijer dat sportscholen goede leer lingen niet afstonden aan de bond. „Sportscholen kun nen individuele karateka's naar buitenlandse wedstrij den sturen. Voor de karateka is dat geweldig, maar als land zal je op die manier nooit meetellen." De nieuwe aanpak houdt onder meer in dat de sporters een betere medische begeleiding krijgen. Voor een groot deel wordt die betaald door subsidies van het NOCNSF en het ministerie van WVS. Adrie Jaarsma is blij met dit initiatief: „We trainen voor het eerst met hartslagme ters. Zo kun je je precies aan het trainingsschema hou den. Zonder train je toch een beetje op de gok." Verder gaat de bond op zoek naar jong talent en wil ze vaker en regelmatiger centrale trainingen houden. Vol gens Remco Borger is gezamelijk trainen hard nodig: „Ik denk dat de prestaties van ons beter zullen zijn als de teamgeest goed is. En die kun je verbeteren door va ker samen te trainen en meer wedstrijden te doen." De prestaties op de komende WK karate zullen uitwijzen of het nieuwe beleid al effect heeft. ANP Rhodos. Olympiade. Mannen, groep B: Nederland - Portugal 13- 17, Nederland - Israël 14-16, Neder land - Verenigde Staten 22-8, Ne derland - Griekenland 17-13. Stand na tien van de 35 ronden: 1. Italië 219 punten, 2. Israël 207,5, 3. Au stralië 205, 4. Joegoslavië 198, 17. Nederland 152. Vrouwen, groep A: Nederland - Filippijnen 25-3, Neder land - Monaco 8-22, Nederland - Monaco 8-22, Nederland - Marokko 23-7. Stand na zes van de 21 ron den: 1.Zweden 121 punten,2. Dene marken 116, 3. Nederland 113, 4. Zuid-Afrika 109. District Zeeland, tweede zittingen. Hoofdklasse (resultaten boven 50 procent): Schrijnemakers/Schute 63.19, Meijer/Westveer jr. 56.48, echtpaar Biesbroek 56.02,echtpaar Lindenbergh 55.09, Dagelinckx/Lubbers 52.31, echt paar Van Dijk 52.31, Binnendijk/De Kam 52.08. Stand na twee ronden: Schrijnemakers/Schute 57.39, Meij er/Westveer jr 55.05, echtpaar Van Dijk 53.29, mw. Hurkmans/Schliec- kelman 51.88, Schulting/Van der Laan 51.64, echtpaar Lindenbergh 50.82, mw. Terwisscha/Gedrojc 50.00. Eerste klasse M/N: Phillip- pen/Breedveld 62.50, Wondergem- /Schoof 54.29, Bolluyt/Janssen 53.21, Harinck/Moree 52 50, Van de Berg/Lansdorp 50.00. Stand: Phil- lippen/Breedveld 60.71, Wonder- gem/Schoof 56.61, dms. Kips/Wis- se 50.89, Bolluyt/Janssen 50.54. Tweede klasse M/N: Kips/Wisse 61.79, Lansu/Wagenaar 61.79, dms. Kramer/Schoolmeester 55.00, dms. Jongmans/Kort 55.00, Tuinman- /Poelman 50.36. Stand: Lansu/Wa genaar 61.07, dms. Jongmans/Kort 56.79, Kips/Wisse 55.54. Schaken Tilburg. Fontys-toernooi, tiende ronde: Polgar (Hon) - Van Wely (Ned) 1/2-1/2, Piket (Ned) - Sjirov (Spa) 1-0, Adams (Eng) - Karpov (Rus) 1/2-1/2, Leko (Hon) - Sutovsky (Isr) 1/2-1/2, Almasi (Hon) - Lautier (Fra) 1/2-1/2, Svidler (Rus) - Gelfand (WRu) 1/2-1/2. Stand: 1. Gelfand 6 1/2, 2. Leko, Piket, Van Wely 6, 5. Adams, Sjirov 5 1/2, 7. Karpov, Su tovsky 4 1/2, 9. Almasi, Lautier, Svidler4,12. Polgar3 1/2. Sportprijsvragen Toto 42, eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 1 winnaar, bruto f. 7020,30; derde prijs: 61 winnaars, f. 287,70. Lucky Ten, trekking dinsdag 22 ok tober: 1 -8-9-12-16-18-34-36-38-40- 42-43-50-51 -52-57-59-63-67-68 (on der voorbehoud). Tennis Stuttgart. Mannen, 3,8 miljoen gul den. Eerste ronde: Stich (Dui) - Haarhuis (Ned) 7-5 6-1, Rosset (Zwi) - O'Brien (VSt) 7-6 6-3, Rusedski (GBr) - Moya (Spa) 6-3 6-4, Woodforde (Aus) - Goellner (Dui) 6-4 6-1, Kiefer (Dui) - Gumy (Arg) 6-3 6-0, Reneberg (VSt) - Clavet (Spa) 6-1 6-4. Furlan (Ita) - Dewulf (Bel) 6-4 6-1, Sargsian (Arm) - Philippoussis (Aus) 7-5 6-3, Lareau (Can) - Bruguera (Spa) 7-5 6-0, Bera- sategui (Spa) - Steeb (Dui) 7-5 7-5. Tweede ronde: Siemerink (Nedl - Kafelnikov (Rus/4) 3-6 6-3 7-6, Kraji- cek (Ned/8) - Boetsch (Fra) 4-6 6-3 6- 2, Courier (VSt/15) - Ulihrach (Tsj)7-1 6 6-4, Gustaffson (Zwe) - Alberto Costa (Spa/14) 7-6 7-6, Chang (VSt/2) - Woodbridge (Aus) 6-3 6-2. Quebec. Vrouwen, 280.000 gulden. Eerste ronde: Frazier (VSt/3) - Rua- no-Pascal (Spa) 6-3 6-2, Raymond (VSt/5) - Glass (Dui) 6-3 6-4, Labat j (Arg/6) - Lettiere (VSt) 4-6 6-1 6-4, I Nejedly (Can) - Lee (VSt/8) 6-2 6-3, Hy (Can) - Popescu (Can6-4 4-6 6-3, Callens (Bel) - Feber (Bel) 6-3 6-4, I Graham (VSt) - Drake (Can) 6-3 6-2. Luxemburg. Vrouwen, 260.000 gul den. Eerste ronde: Boogert (Ned) - Serna (Spa) 3-6 6-2 7-6, Zvereva (WRu) - Dragomir (Roe) 6-2 6-0, Medvedeva (Oek) - Kandarr (Dui) 7-6 6-1, Stude- nikova (Slw) - Wagner (Dui) 1-6 7-5 7-6, Sidot (Fra) - Halard (Fra) 6-4 3-6 6-0, Appelmans (Bel) - Döpfer (Oos) 6-1 7-6. Voetbali Engeland, League Cup, derde ron de/eerste wedstrijd: Blackburn - Stockport 0 -1Bolton - Chelsea 2 -1 Gillingham - Coventry 2 - 2, Ipswich - Crystal Palace 4 -1Port Vale - Ox ford United 0 - 0, Wimbledon - Luton 1 -1, York - Leicester 0 - 2. Spanje: Zaragoza - Real Madrid 1-2. Duitsland, beker achtste finale: Freiburg-SV Meppen 2 -1, St. Pauli - Unterhaching 1 - 0,1860 Munchen - HSV 1 - 2, Karlsruhe (ama) - Bo- chum0-1. Schotland, League Cup, halve fina- le: Dunfermline - Glasgow Rangers I 1-6. WARSCHAU - De gou verneur van de Poolse stad Poznan heeft beslo ten het stadion van Lech tot het einde van het sei zoen te sluiten. Dit heeft het Poolse pers bureau PAP gisteren ge meld Aanleiding is de supportersrellen van af gelopen weekeinde Aan hangers van Lech Poznan leefden zich zaterdag uit in het stadion nadat hun ploeg met 2-0 had verlo ren van Legia Warschau. De fans sloopten de stoe len uit het stadion en gooi den het meubilair naar de politie. Agenten moesten de raddraaiers niet water kanonnen uit elkaar te drijven. In totaal raakten 27 politiemannen en 10 toeschouwers gewond. Gouverneur Vlodzimierz Le'cki had de club bij voorgaande ongeregeld heden gewaarschuwd het stadion te sluiten als de fans zich niet zouden ge dragen. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 20