Schelde-Oost gaat in motenbouw PZC Herverkaveling moet nadelige gevolgen van tunnel tegengaan Omwonenden van vuiloverslag afwezig bij Raad van State Lotusslachtoffer lijkt griezelig echt zeeland 19 Nieuwe naam en productiewijze Scheldepoort voor marineorder in detail ondernemend zeeland lezingen collectes recept marktbericht agenda woensdag 23 oktober 1996 sbw van onze verslaggever Hans van den Dobbelsteen VLISSINGEN - Het kern woord waar alles om draait bij de bouw van het amfibisch transportschip in Vlissingen- Oost is: moten. Deze worden in de assemblagehal op de werf Schelde-Oost (voorheen Schel depoort) samengesteld en ver volgens in het open droogdok in Vlissingen-Oost tot één ge heel samengevoegd. Dit is no dig omdat het schip te groot is om in zijn geheel in een over dekte dokloods in Vlissingen te fabriceren. Het vaartuig is bestemd voor de Koninklijke Marine. De afzon derlijke secties en blokken waaruit het is opgebouwd, worden wel in een loods in Vlis singen gemaakt. Het is voor het eerst dat de werf deze werk wij - ze toepast. „We waren al van plan om deze werkwijze in de toekomst te hanteren, maar nu we deze or der binnenhaalden, passen we haar eerder toe", aldus A Mat- thijsse. Hij is bedrijfsleider Scheepsnieuwbouw-Oost „Een van de voordelen van de ze werkwijze is dat we goedko per kunnen werken", stelt de bedrijfsleider. „Dit is een ge compliceerd schip. In bijna el ke moot zitten, naast zware apparatuur, pijpleidingen. Normaal voeren we deze in via de zogenaamde montageroutes van boven naar beneden, of van De Warme Bakkers voeren deze week. tot en met zaterdag 26 oktober, campagne door ko mische ansichtkaarten met aan brood referende teksten weg te geven. De campagne van het Voorlichtingsbureau Brood vraagt daarnaast aandacht voor de combinatie brood en wijn. Focus Veilig in Middelburg brengt als nieuw product de BasicBouwBox op de markt. De kunststof doos bevat per soonlijke beschermingsmidde len die bruikbaar zijn in de bouw. bij installatiewerk en andere arbo-gevoelige werk zaamheden. De doos bevat een helm, gelaatscherm, veilig- heidsbrillen, maskers tegen stof en dampen, handschoe nen. oogspoelvocht en oorbe schermers. Automatiseringsbedrijf But ler Systems te Hoek heeft voor Zeeuws-Vlaanderen het No- vell-dealerschap verworven. Het bedrijf fungeert als ver koop- en servicestation voor Novell. Butler Systems is te vens dealer voor Psion. Het be drijf heeft sinds enige tijd een Internet-site via Zeelandnet. Jeremiasse Tweewielers bv aan de Ganzepoortstraat in Goes.heeft zich aangesloten bij de landelijke organisatie van tweewielerverkopers Bike To taal. De in- en verkooporgani- voren naar achteren. Dankzij de 'motenbouw' kunnen ze di rect worden ingevoerd. Dat werkt sneller en is dus goedko per." De nieuwe werkwijze heeft geen invloed gehad op het aantal werknemers; dat is het zelfde gebleven Hoewel reeds meer werven de ze werkwijze toepassen, beho ren de moten waarmee op Schelde-Oost wordt gewerkt. tot de grootsten van het land. Het maximale gewicht per moot is 440 ton. Het amfibisch transportschip bestaat uit twintig moten die door por taalkranen in het dok worden gezet. Daar worden ze, na de fi nishing touchtot één geheel gelast. Normaal vergt het on geveer drie jaar eer een 'nor- satie telt nu ruim zestig leden en verzorgt onder meer onder steuning met vakkennis. Jere miasse verzorgt ook fietsverze- keringen en biedt een leenfiets bij ingrijpende reparaties en inruilmogelij kheden. Intratuin in Koudekerke houdt in de aanloop naar Kerstmis elke zaterdag demon straties met verschillende vaardigheden zoals het maken van kerstkaarten, guirlandes, het werken met kruiden en der gelijke. De demonstraties vin den steeds plaats in het tuin centrum aan de Vlissingestraat tussen 10.00 en 17.00 uur. De NVM Hypotheekshops in Zeeland houden zaterdag 2 no vember open huis tussen 10.00 en 14.00 uur. Medewerkers ge ven dan informatie en adviezen over de financiering van wo ningen. Er zijn NVM Hypo theekshops in Axel, Oostburg, Temeuzen, Goes, Middelburg en Oost-Souburg. De Federatie Bakkerspa troons Organisaties in Zeeland houdt woensdag 13 november de jaarlijkse wedstrijd om de Zeelandtrofee. De bakkers die lid zijn van de Provinciale Bak- kersbond of de BCOB-kring Zeeland kunnen Zeeuwse bo lussen, volkorentarwebrood en amandelstaven inzenden als proeven van hun kunnen. De inzendingen worden gejureerd bij het Zeeland College aan de Ravensteijnweg 'in Middel- burg. maal' marineschip de Schelde kan verlaten. Indien de bouw van het schip volgens planning blijft verlopen, is het in novem ber volgend jaar gereed voor de proefvaart. Er is dan ongeveer twintig maanden op Schelde- Oost aan gewerkt De enige ri sicofactoren in de nieuwe me thode zijn het weer en. omdat er onder tijdsdruk wordt ge werkt, de levertijd van in- en externe leveranciers. Tot op heden hebben zich geen grote problemen voorgedaan. Personeel De nieuwe werkwijze legt meer verantwoordelijkheden bij het personeel Niet langer hoeft voor elk 'wissewasje' contact te worden gezocht met het kader. K, Clement, taakgroepenleider in een van de twee assemblage hallen: „Het personeel is ingedeeld in zogenaamde taak groepen Die zijn elk verant woordelijk voor het onderdeel waar ze zich mee bezighouden. Per taakgroep zijn diverse dis ciplines vertegenwoordigd, zo als bankwerkers, lassers en pijpfitters." Voorheen waren werknemers enkel verant woordelijk voor het werk dat ze persoonlijk hadden uitge voerd. In de nieuwe opzet is het de bedoeling dat iedereen el kaar helpt en aanvult waar no dig. De verwachting is dat de werknemers flexibeler worden en zich meer met verschillende werkzaamheden kunnen be zighouden; ze leren van elkaar. Taakgroepvertegenwoordiger J. Kayser is positief over de ontwikkelingen: „Niemand hoeft niks te doen", zegt hij. „Als iemand klaar is met zijn bezigheden, gaat hij een ander lid van de groep helpen. Het versterkt de onderlinge band en dat komt van pas als er ie mand uitvalt door ziekte. Wat wil je nog meer Motenbouw bij Schelde-Oost: efficiënter en goedkoper. foto Ruben Oreel De rubriek Ondernemend Zeeland staat onder redactie van Claudia Sondervan. Vragen, tips en mededelin gen kunnen schriftelijk mor den aangeboden aan de re dactie van de PZC, postbus 18.4380AA Vlissingen of via faxnummer 0118-470108. van onze verslaggeefster Caroline Moerland BORSSELE - De aanleg van de Westerscheldetunnel zou ge paard moeten gaan met een her verkaveling in het gebied tussen Borssele, 's-Heerenhoek en El- lewoutsdijk. Een georganiseer de grondruil kan de nadelige gevolgen van dit grote infra structurele project deels onder vangen. Verder biedt een herverkaveling de mogelijkheid de huidige ver snippering van landbouwgron den in het gebied tegengaan De agrariërs in het gebied werken nu gemiddeld op drie tot vier verschillende percelen tegelijk. Deze aanbeveling tot een herverkaveling doet de Centra le Landinrichtingscommissie (CLC) in een zogenoemd 'voor stel tot aanpassingsinrichting' dat dinsdag door Gedeputeerde Staten is vastgesteld. Wanneer sprake is van een groot infrastructureel werk. biedt zo'n aanpassingsinrichting de mogelijkheid de nadelige gevol gen van het project te verminde ren of op te heffen. Benadeelden in het gebied zijn onder meer de landbouwers. Sommige agrariërs wonen en/of werken nu op grond waar straks de verbinding moet komen tus sen de tunnel en bestaande we gen. Alles bij elkaar is zo'n 125 hectare nodig voor de aanleg van detoeleidingsweg. De land bouwers van wie de grond nu is, zal worden gevraagd deze te verkopen. Weigeren ze. dan volgt onteigening. Stukken Er zijn echter ook landbouwers die welliswaar geen grond hoe ven af te staan, maar na aanleg van de nieuwe weg moeilijker van hun ene kavel naar de ande re kunnen. Verder zullen met name de agra riërs in de Ellewoutsdijkpolder (Coudorpe) het aantal kavels per bedrijf zien toenemen en bo vendien worden de stukken grond onregelmatiger van vorm als gevolg van de aanleg van de weg. Een herverkaveling biedt vol gens de Centrale Landinrich tingscommissie een oplossing voor veel van deze problemen. Wanneer landbouwers hun gronden onderling kunnen rui len, wordt bestaande en toe komstige versnippering tegen gegaan De landbouwers die ook na een herverkaveling nog steeds scha de ondervinden van de aanleg van de weg, kunnen een vergoe ding tegemoet zien. De Centrale Landinrichtins- commissie vindt dat de gronden die door herverkaveling be schikbaar komen, in eerste in stantie bestemd zijn voor land bouwers die er als gevolg van de komst van de Westerschelde tunnel op achteruit gaan. Blijven er nog hectares over, dan kunnen deze worden benut voor compensatie van verlies aan na tuurwaarden. Zo wordt er ge dacht aan de aanleg van een natuurgebied in de Ellewouts dijkpolder en een Sloebos. Commissie Een nog in te stellen plaatselijke landinrichtingscommissie komt op korte termijn met een voorontwerp-aanpassingsplan voor het gebied Hierop is inspraak mogelijk door belang hebbenden uit de regio. Vervolgens wordt het ontwerp vastgesteld en na tervisieleg- ging en bezwarenbehandeling stellen Gedeputeerde Staten het aanpassingsplan definitief vast. A. Wiggers. hoofd van het Zeeuws documentatiecentrum geeft van avond, woensdag, een lezing over Middelburgse boekbanden van 1650 tot 1800. Hij vertelt zijn verhaal aan de hand van dia's. De lezing, die wordt gehouden in de Zeeuwse Bi bliotheek (20.00 uur), gaat uit van de Heemkundige Kring Walcheren. De Hondenvereniging Walcheren (HOWA) houdt morgen, donder dag, een lezing over gedragsthera pie voor honden. Spreker is Thijs Koops, gedragstherapeut. De le zing wordt gehouden in wijkcen trum Het Zuiderbaken aan de Rent meesterlaan in Middelburg. Ter verduidelijking worden dia's ver toond en een video gedraaid. De aanvang is om 19.30 uur, zaal open om 19 uur. Nierstichting: Aardenburg 1544,05; Axel 8678,90; Hulst 5160,20; Terneuzen 4526,20. van een medewerker DEN HAAG/NIEUWDORP - Vier omwonenden waren giste ren (dinsdag) niet aanwezig bij een door hen zelf aangespannen spoedprocedure voor rechter bij de Raad van State, mevrouw mr. J. Leijten, over de milieuver gunning van de nieuwe over dekte overslag voor afval aan de Europaweg-oost in Nieuwdorp. Telefonisch hadden zij eerder op de dag laten weten niet te zullen komen. Daardoor waren op de hoorzitting, die niet langer dan tien minuten duurde, slechts vertegenwoorders van de pro vincie Zeeland en de exploitant van de overslag aanwezig. De omwonenden vrezen over- _Janny van der Lee_ Italiaanse griesmeelpudding Natuurlijk kunt u in plaats van 'gewone' griesmeel en losse amandelen ook een zakje amandel- gries kopen en hier de pudding van maken. Hou in dat geval de verhou dingen van de verpakking aan en voeg de Amaretto pas op het aller laatste moment toe. Voor 4-6 personen: 100 gram griesmeel 1 liter melk 75 gram suiker 6-8 bruine amandelen klontje boter 3 eetlepels Amaretto di Saronno voor de garnering 1/8 slagroom 1 eetlepel pijnboompitten Bereiding: Kook de griesmeel met de suiker en melk in enkele minuten tot een dik ke pap. Week ondertussen de amandelen in water, verwijder het bruine velletje en hak de amande len grof. Roer de amandelen door de griesmeelpap en laat ze kort meekoken. Neem de pan van het fornuis en roer de boter en de Ama retto door de amandelgries. Spoel een tulbandvorm om met koud water en laat de pudding hier in glijden. Zet de vorm afgedekt in de koelkast wanneer deze voldoen de is afgekoeld. Klop voor het serveren de slagroom met suiker naar smaak stijf. Rooster de pijnboompitten in een koeken pan zonder boter goudgeel. Stort de pudding op een grote schaal, garneer met slagroom en verdeel hierover de geroosterde pijnboom pitten. last van stank, stof en lawaai door de overdekte overslag van afval. Het ziet er overigens niet naar uit dat hun bezwaren tegen de milieuvergunning voor de overslag veel kans maken. Het onafhankelijke advies aan de Raad van State stelt voor hun beroep te verwerpen. Volgens de adviseur zijn de voorschriften in de vergunning streng genoeg om stof, stank en lawaai te voor komen. Rechter bij de Raad van State, mevrouw Leijten had op de hoorzitting geen vragen. „Met zo'n ambtsbericht ben je snel door de dilemma's heen", aldus rechter Leijten. De exploitant (OLAZ) wil spoe dig met de aanleg van de over dekte overslag beginnen. Vanuit Nieuwdorp wordt huishoude lijk en bedrijfsafval naar de af valverbranding op het bedrij venterrein Moerdijk gebracht. OLAZ) heeft zich verplicht jaarlijks 90 kiloton afval per jaar te laten verbranden. Rechter Leijten doet volgende week dinsdag uitspraak over de milieuvergunning. Doorgereden na aanrijding THOLEN - Een 28-jarige vrouw uit Tholen heeft dinsdag bij de politie aangifte gedaan van doorrijden na een aanrijding, 's Ochtends bleek er een deuk in het portier te zitten van haar aan de plaatselijke Kaaij gepar keerde auto. De politie gaat er van uit dat een ander voertuig de wagen heeft geraakt. Beursbericht markt Goes aardappelen, veldsgewas 7.00-8.50 per 100 kg, 0 mm opwaarts (uit de schuur) 7.25-9.25 per 100 kg; uien,directe levering (uit de schuur) 9-8 per kg; hooi en stro oogst '96, uit de schuur: tarwestro 70-112.50 per 1000 kg, gerstestro 100-150 per 1000 kg, weidehooi 180-290 per 1000 kg, dijkhooi 130-200 per 1000 kg, veldbeemd 150-230 per 1000 kg, roodzwenk 120-180 per 1000 kg, raaigrassen 130-180 per 1000 kg; granen, zaden en peulvruchten, voorschotprijzen, voertarwe 27.35 per 100 kg, baktarwe 28.30 per 100 kg, gerst 33.50 per 100 kg, voergerst 23.50 per 100 kg, bruinen bonen 117.50-125 per 100 kg, blauw maan zaad boerensch.210-240 per 100 kg, blauw maanzaad p.d. 250-265 per 100 kg, karwij 145-165 per 100 kg. Leden van Lotus grimeren zichzelf en elkaar professioneel om er zoveel mogelijk als echte gewonde slachtoffers uit te zien. foto Willem Mieras Organisatie 25 jaar actiefin Noord- en Midden-Zeeland van onze verslaggeefster Femke Kools GOES - Brandwonden, slagaderlijke bloedingen en botbreuken: de leden van Lotus (Landelijke Opleiding Tot Uitbeel ding van Slachtoffers) kunnen alles tot in de puntjes imiteren. Werd vroeger nog ge werkt met een bordje 'beenbreuk' om aan te geven wat het 'slachtoffer' mankeerde, tegenwoordig grimeren en acteren de Lo tussen waarheidsgetrouw. De 34 slachtof fers tellende Lotusgroep Noord- en Mid den-Zeeland bestaat binnenkort 25 jaar. Voorzitter Tjid Heijboer was erbij vanaf het begin. Lotus is in 1968 van Engeland overge waaid naar Nederland. De Lotusgroep van Noord- en Midden- Zeeland werd in november 1971 in het leven geroepen. In de afgelopen 25 jaar is er veel veranderd. In de kantine van Sportpunt Zeeland, waar de groep elke twee weken oefent, vertelt de voorzitter enthousiast. „Vroe ger zette je met een pen een lijntje en dat was dan de wond. Wat later, toen ik een EHBO-oplciding volgde, hadden de men sen een bordje op hun borst met wat er mis was. Maar als iemand dan ligt te lachen, komt dat met geloofwaardig over. Wij ac teren ook pijn", en hij trekt een gezicht alsof er net iemand op zijn voet gaat staan. Ook technisch gezien heeft de wereld niet stilgestaan. Heijboer: „Vroeger maakten we wonden met brooddeeg. Tegenwoor dig werken we met een stof die ook in een zwembad goed blijft, want brooddeeg lost op in water Als je vroeger een slagaderlij ke bloeding imiteerde, deed je af en toe wat bloed op de wond. Maar nu hebben we een flesje met nepbloed en een heel dun slangetje. Dat leiden we onzichtbaar naar de wond en het blijft bloeden." Slachtoffers Een Lotusslachtoffer word je niet in een handomdraai. Je moet een EHBO-diplo- ma hebben en een driejarige opleiding volgen. Hier leer je ontwerpen, enscene ren, grimeren en acteren. Dan begint het echte werk. De 'slachtoffers' worden inge zet bij EHBO-examens, oefeningen van andere hulpinstanties en zelfs bedrijven „Ons doel is, hulpverleners dichter bij de praktijk te brengen. Zodat ze in de werke lijkheid zonder schroom naar een gewon de gaan Lotus is niet meer weg te denken uit de hulpverlenerswereld", zegt Heij boer beslist. Tijdens een oefening zijn nog nooit echte ongelukken gebeurd. „Soms zijn de hulp verleners iets te enthousiast met de bran cards en slingeren ze je door een klapdeur. Dan gaat er wel eens iets mis. Maar als we echt gewond zijn, zeggen we 'no play' en dan weten ze dat we echte hulp nodig heb ben. Thuis weten ze soms het verschil niet. Mijn buurman heeft een half uur met zijn been tussen een kast en de muur gezeten. En iedereen maar denken dat het nep was De zestigjarige Heijboer stopt na 25 jaar met het begeleiden van cursisten. Wel blijft hij voorzitter en natuurlijk acteur „Bij een toneelstuk weet je precies wat je tegenspeler gaat doen. Maar als Lotus weet je dat nooit. Dat blijft het leukste Voor sommigen is het een uit de hand gelo pen hobby." Het besloten jubileumfeestje op 23 november zal ook een beetje ter ere van de voorzitter zijn. Een deel van het programma is nog een geheim. Heijboer lacht nerveus: „Nu heb ik de touwtjes eens niet in handen en dat is toch wennen Evenementen GOES - Ambachtscentrum, 14 uur: Poppentheater Sim Bolus met Joris en Reuzeneus; KAPELLE - De Vroon, 14 uur: Clown Slimpie Jeugdtheater MIDDELBURG - Schouwburg, 14 uur: Muziektheater Lieve Jan met Prikkels; 15.30 uur: Theaterconcert door Samba Salad met Bonte Bon je; Zeeuwse Bibliotheek, 20 uur: Le zing door A. Wiggers, Middelburg se boekbanden van 1650 tot 1800; NEELTJE JANS Parkeerplaats Del ta Expo, 14 uur: Natuurexcursie met gids door duingebied aan de Noordzeekant RITTHEM - Fort Rammekens, 13-17 uur: Bezichtiging Fort; TERNEUZEN Zuidlandtheater, 15 uur: Poppentheater door P. Suer met Heksentoren; WISSENKERKE Onder de toren, 15 uur: Kindervoorstelling Circus door Fred Fred Star; ZIERIKZEE - Concertzaal, 20 uur: Jazzconcert met oa L. van Dijk en C. Bakker; BERGEN OP ZOOM - Roxy, 14 en 20 uur: Independence day; 14 uur: Toy Story; 20 uur: Last man standing; Cinemactueel, 14, 18.45, en 21.30 uur: Independence day, The nutty professor; 14 uur: A goofy movie, 18.45 uur: De zeemeerman; 21.30 uur: Twister; GOES - Grand, 14 uur: Flipper; 20 uur: Independence day; HULST - De Koning van Engeland, 14 uur: A goofy movie: Loch Ness: 14 en 20 uur: Independence day: Twister: The nutty professor; 20 uur: Last man standing: Time to kill; MIDDELBURG - Cinema, 13.40 uur: Madelief; 20.30 uur: Kansas City. OOSTBURG Ledeltheater.14.30 uur: Flipper; TERNEUZEN Porgy Bess, 20 uur. Smoke; VLISSINGEN Alhambra. 14 en 20 uur: Independence day; The nutty professor: 14 uur: A goofy movie; Babe: 20 uur: Last man standing, Twister; Tentoonstellingen SINT-ANNALAND De Meestoof, 14.15-16 45 uur: Werk Wïm Hofman en Hans Hermes en bodemvond sten en gebruiksaardewerk van 1600-1900 (t/m okt.); Historische fo to's Thoolse kernen (t/m 9/11 AXEL Streekmuseum, 13.30-17 uur: Trees de Vree, aquarellen (t/m 26/10); BERGEN OP ZOOM - Markiezenhof, 14-17 uur: Dick Fluitsma, houten beelden (t/m 17/11); Keidergalerie 't Lievevrouwke, 13.30-18 uur: Cor v.d. Eijnde (schil derijen, keramiek en brons) t/m 16/11; BROUWERSHAVEN - Stadhuis, 9- 12 en 13.30-16 uur:Teja van Hoften, kermaische beelden (t/m 29/10); BURGH-HAAMSTEDE - De Bewaer- schole, 13.30-16.30 uur: Werk Anne Ausloos (t/m 8/11); DOMBURG - Marie Tak van Poort vliet Museum, 13-17 uur: Dirk Nij- land (1881-1955) en het water (t/m 3/11); GOES - Museum, 10-17 uur: Antiek speelgoed (t/m nov); Stadskantoor, 9-17 uur: Josephina Blanco, aquarellen (t/m 29/11); HEINKENSZAND Gemeentehuis, 8.30-12 30 uur: 'Gezien door het an dere oog van Adri van Wyngen', fo to's (t/m 30/10); KAPELLE - Gemeentehuis, 8.30-12 en 13-16 uur: Cor Rooijakkers, Olie verfschilderijen (t/m 1/11); MIDDELBURG - Zeeuws Museum, 10-17 uur: Johannes Goedaert (schilder en entomoloog) en aan winsten 17e eeuwse schilderkunst (t/m 5/1 J. Zeeuwse Bibliotheek, 9-21 uur: 'Sport in Zeeland', foto's (t/m 28/10); 'Hans Warren 75' (t/m 26/10); 'Vierhonderd jaar rekenlinialen' (t/m 24/10); De Vleeshal, 13-17 uur: Fabrice Hy- bert - installatie (t/m 27/10); Ramschip Schorpioen, 10-17 uur: Robert Egar Murk, aquarellen 'Rot terdam in Bedrijf' (t/m okt Kunstuitleen, 13—17 uur: Werk Ma- renne Weiten (t/m 23/11 OOSTKAPELLE Zeeuws Biolo gisch Museum, 10-17 uur: 'Bomen in het landschap' en 'Dood hout leeft' (t/m 27/10) foto-exposities; OOST-SOUBURG - De Watertoren, 12-17 uur: Werk diverse kunste naars (t/m 24/11); RENESSE De Blikvanger, 10-12 uur: Speelgoed uit grootmoeders tijd (t/m 29/10); RITTHEM - Fort Rammekens, 10-17 uur: 'Kreken op Walcheren', flora en fauna rond de kreken (t/m 3/11 TERNEUZEN - Galene In de Ga- lerant, 11-17 uur: Beelden uit Won derland, werk van Gerben van Straaten (t/m 14/12); THOLEN - Gasthuiskapel, 14-17.30 uur: 'In verstild water' Joop Mijns- bergen, aquarellen, acryls en goua ches (t'm 2/11); VLISSINGEN - Coosje Buskenstraat 200, 12-17 uur: De Selektie VII, in stallaties en werken diverse kunste naars (t/m 16/11); Stedelijk Museum, 10-17 uur: 'Scheepswerven in Zeeland' (t/m 19/1); Bellamy 19, 10-17 uur Guido Lip pens en Janpeter Muilwijk in De Se lektie VII (t/m 9/11); IJZENDIJKE - Streekmuseum, 10- 12 en 13-17 uur Cadzandse kleder drachten (t/m 30/11); Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zee land: tel. 06-11. Centraal Meldpunt Milieuklachten Zeeland, tel. 0118 412323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel 0118 615551 (dag en nacht bereikbaar). Chr Hulpdienst Zeeland voormen sen in nood. tel. 0118 636251, van 10.00-14.00 en 20.00-23.00 uur, weekends van 20.00-23.00 uur. Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 0118 469869 (dag en nacht be reikbaar). Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 06 0432 (gratis), dag. van 14.00- 20.00 uur. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 0118 628800. Aids Infolijn, tel. 0118 638384.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 19