Sociale dienst N-Beveland matig Campingproef stuit op verzet PZC Motie raad Goes dringt aan op komst meer politiemensen Weg bij Waarde weer zonder sporen SKB wil rechten van werknemers drastisch inperken zeeland 14 Bezetting onvoldoende en deskundigheid ondermaats weekenddiensten vrijdag 18 oktober 1996 van onze verslaggever Marten de Jongh KORTGENE - Wethouder J. M. Meulenberg-op't Hof (CDA) van Noord-Beveland erkent dat de gemeentelijke sector sociale za ken matig functioneert. Zij vindt dat de raad zich daarover terecht zorgen maakt. De bezet ting van de afdeling is onvol doende en de deskundigheid laat te wensen over. Het dage lijks gemeentebestuur wil de problemen op korte termijn uit de wereld helpen. Aan een op lossing wordt reeds gewerkt, al dus Meulenberg -op't Hof. De wethouder bevestigt dat dit voorjaar ouderen een paar keer te laat kleedgeld kregen als ge volg van de moeilijkheden. In middels zouden maatregelen zijn genomen om herhaling te voorkomen. Bedoeling is een extra kracht aan te trekken en ook meer aan beleid te gaan doen. Het is de bedoeling dat de deskundigheid van het perso neel wordt opgevijzeld. ..Tussen het constateren van problemen en het daadwerkehjk aanpak ken daarvan zit een groot ver schil". erkent Meulenberg-op't Hof.Resultaten zijn op dit mo ment nog niet zichtbaar, maar er wordt aan gewerkt. Op korte termijn moet de zaak zijn opge lost." De wethouder spreekt zelf van een rommelige toestand op soci ale zaken. Vooral waar het de personeelsbezetting betreft. SWOB viert Dag van de ouderen HEINKENSZAND - De Stich ting Welzijn Ouderen Borsele (SWOB) viert de Dag van de ou deren donderdag 24 oktober met een bijeenkomst in De Sten- ge in Heinkenszand. Ieder jaar wordt een thema gekozen en dit keer is dat 'participatie van ou deren in de samenleving'. De ontspannings-, voorlich- tings- en ontmoetingsmiddag begint om 13 uur. Instellingen en organisaties waarin ouderen zelf actief zijn, zullen zich pre senteren. Zo zijn ér bijdragen van de ouderenbonden, het Gil de, het seniorenorkest en de ou- derensociëteiten. „We zitten met ziekte, partti mers en uitzendkrachten." In Wissenkerke was nimmer spra ke van dergelijke problemen, al dus Meulenberg -op 't Hof die bij deze voormalige gemeente eveneens wethouder was. „Daar zaten geen parttimers." Beleid Volgens de wethouder werden de problemen al aangepakt voordat diverse raadsfracties met forse kritiek kwamen in hun algemene beschouwingen op de begroting 1997. Zij voelt op dit moment weinig voor een voorstel van de Kiesvereniging Noord-Beveland: het laten doorlichten van de sector door een gespecialiseerd bureau van het ministerie van Sociale Za ken en Werkgelegenheid. „Dat is nu nog niet de intentie", aldus de wethouder. Fractievoorzitter A C. G. Oudshoorn van de Kies vereniging vindt het de hoogste tijd voor veranderingen. „Laat ons alsjeblieft niet meer consta teren dat bejaarden te laat geld krijgen uitbetaald. Dat kan echt niet." Oudshoorn vindt verder dat beleid totaal ontbreekt. „Of het nu gaat om minimabeleid, gehandicaptenbeleid, voorlich tingsbeleid of bejaardenbe leid." Ook PvdA CDA en Gemeente belangen maken zich zorgen over de situatie bij sociale za ken. „Vorig jaar was er ook al sprake van te late betalingen", aldus P. J. Geelhoed (PvdA). „Het lag aan de computer, werd toen wel eens gezegd. Maar dit jaar is het weer enkele keren ge beurd. Juist bij mensen die op dat geld zitten te wachten. Wij willen weten wat er aan de hand is." CD A-fractievoorzitter P. Moll heeft niet alleen grote moeite met de late betalingen, hij stelt ook dat sociale zaken zich regelmatig baseert op oude wettelijke voorschriften. „Er dient bijscholing te komen." Moll meent dat het management al lang maatregelen had moeten nemen. „In het bedrijfsleven zou deze situatie onmogelijk zijn." Ook Gemeentebelangen constateert gebrek aan beleid In de algemene beschouwingen noemt de fractie het bescha mend dat nieuwe ontwikkelin gen op het gebied van welzijn niet op de juiste wijze kunnen worden aangepakt. van onze verslaggever Frank Balkenende GOES - Het lijkt langzamer hand een plaat die blijft hangen, maar de gehele raad Goes heeft donderdag zorg getoond over het tekort aan politie in het Oos- terscheldebekken. De raad nam tijdens de begrotingsvergade ring een door de PvdA ingedien de motie aan, die aandringt op de komst van meer politiemen sen. In Den Haag moet nog eens stevig aan de bel worden ge trokken, luidt de strekking. Vol gens burgemeester drs D. J. van der Zaag is dat hard nodig want uit een publicatie in de Staats courant blijkt dat Zeeland wordt 'afgescheept' met een handjevol extra politiekrach- ten. Burgers voelen zich onveilig, de werkdruk bij de politie is groot en de invoering vèn de 36-urige werkweek volgend jaar maakt het er allemaal niet beter op. Deze verkorting van de werk week is met de huidige bezetting niet op te brengenDat leidt vol gens Van der Zaag, voorzitter van het districtscollege voor de politie in het Oosterscheldebek- ken, onherroepelijk tot proble men. „Op deze manier krijg je het dienstrooster nooit slui tend." Hoewel de regiopolitie Zeeland recent een brandbrief naar de minister van Binnenlandse Za ken heeft gestuurd over de nij- Gevangenis en tbs voor poging tot doodslag MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft donderdag een 33-jarige man uit de hoofd stad voor poging tot doodslag conform de eis veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging. Een vrouw, die geen onbekende was van de verdachte, werd op 1 februari van dit jaar door mes steken aan haar hand gewond toen ze tussenbeide sprong na een handgemeen tussen haar vriend en de man. De verdachte werd overigens door het Hof in Den Haag vrij gesproken van verkrachting van het slachtoffer, waarvan de vrouw een jaar eerder aangifte had gedaan. De Havenoordsevveg bij Waarde krijgt een nieuwe laag asfalt. foto Willem Mieras van onze verslaggever Marten de Jongh WAARDE - Nog even en de Havenoordseweg bij Waarde is voorzien van een prachtige nieuwe laag asfalt. Voor inwo ners van Waarde is het geduld oefenen tot vrijdag 25 oktober. Dan zijn de werkzaamheden naar alle waarschijnlijk afge rond. De Havenoordseweg, belangrijke toegangsweg van Waarde, is nu voor een deel af gesloten voor alle verkeer. De opknapbeurt die deze week begon is dringend noodzake lijk omdat het wegdek nage noeg over de hele lengte sporen vertoont. Sporen die bij regen val vol met water komen te staan. Daardoor ontstaat slip gevaar voor auto's. De Haven oordseweg vergt veel onder houd, onder meer vanwege het bochtige tracé. Een deel van de druk bereden weg werd reeds opgeknapt in '92 Omdat de daarvoor gekozen methode af doende blijkt wordt het reste rende deel nu op dezelfde ma nier aangepakt: sporen weg werken en een nieuwe deklaag aanbrengen. De klus kost de gemeente Rei- merswaal ruim drie ton. Het stuk waar de werkzaamheden plaatsvinden loopt van het be drijf Jac. Goud tot aan het kruispunt Plasseweg-Kerk- weg. De Havenoordseweg is afgesloten vanaf de Puthoek- seweg tot de Kerkweg. Alleen bewoners mogen de afzettin gen passeren. Een met pijlen gemarkeerde omleidingsroute geeft aan hoe Waarde te be reikbaar blijft: vanaf Luch- tenburg via de Puthoekseweg en vanaf Waarde via de Plasse- weg-Zuidweg. pende situatie in Zeeland en het Oosterscheldebekken in het bij zonder, is Van der Zaag onaan genaam verrast door de in de Staatscourant gepubliceerde verdeling van extra agenten. In vergelijking met andere regio's, zoals Zuid-Holland, krijgt Zee land er maar een handjevol poli tiemensen bij. Doel van de reor ganisatie van de politie was 'meer blauw op straat te bren gen'. Dat is niet gelukt. Het ge brek aan zichtbare surveillance wakkert het onveiligheidsge- voel bij burgers aan. „Om dat gevoel te verminderen, heeft de politie nu gewoon te weinig mensen", aldus Van der Zaag. Het college van B en W gaat on derzoeken op welke manier burgers met een minimum-in komen meer lokale belasting kan worden kwijtgescholden. Momenteel ligt de grens bij 95 procent van het norminkomen. De meeste raadsfracties willen die grens optrekken naar 100 procent, zodat meer minima in aanmerking komen voor (volle dige) kwijtschelding. Overigens zal wethouder M. L. 't Hart bin nenkort in de commissie finan ciën de discussie openen over een andere systeem van belas tingheffing. Achterliggende ge dachte is ook hier de lagere in komens te ontzien. Vooral GroenLinks heeft daar met en kele radicale voorstellen een lans voor gebroken. Ook worden er plannen gesmeed voor een be tere hulp aan mensen die schul den hebben gemaakt of dreigen in een financieel moeras terecht te komen. Daarvoor moeten in stanties die nu deze gevallen aan het loket krijgen, de koppen voor bij elkaar steken. Openbaar groen Wethouder C. R. M. M. Linssen haalde donderdag een aardig succesje. Zijn eigen fractie stel de voor 100.000 gulden extra uit te trekken voor het onderhoud van openbaar groen. Het college en andere raadsfracties namen die suggestie zonder weerstand over. Linssen toonde zich geluk kig want welig tierend onkruid staat hoog op de lijst van repete rende klachten. De Vereniging tegen Seksuele Kindermishandeling krijgt 625 gulden subsidie van de gemeen te Goes. Wellicht onder invloed van de zaak Dutroux werd daarover raadsbreed een D66- motie aangenomen, hoewel de VSK niet een puur lokaal doel dient. Omwonenden en vogelwacht vrezen drukte in polder Zonnemaire van onze verslaggeefster Mariëtte Hitzert ZONNEMAIRE - De land schapscamping, een nieuw soort camping, is al omstreden voor de eerste haring de grond is ingeslagen. Zowel de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Dui- veland als omwonenden verzet ten zich tegen de mogelijke vestiging van een landschaps camping aan de Rietdijk in Zon nemaire. Gedeputeerde Staten besloten deze week dat de fami lie Deïst uit Zonnemaire als proef de mini-camping bij zijn boerderij Kijkuit mag omvor men tot een landschapscamping met 75 standplaatsen. Een land schapscamping is een aan het agrarisch bedrijf gekoppelde camping waarbij de natuur waarden worden versterkt. De raad van Brouwershaven moet overigens nog akkoord gaan met het proefproject. De natuurbeschermers en om wonenden vrezen dat het waar devolle poldergebied ten prooi valt aan grote stromen recrean ten. Er mogen geen nieuwe, om vangrijke 'verblijfsrecreatieve enclaves' ontstaan in het pol derlandschap. vindt de Natuur- en Vogelwacht. De rust en ruim te in de polder bij Zonnemaire mogen niet verder worden ver stoord. Bovendien zouden de smalle dijkwegen niet zijn op gewassen tegen nieuwe ver keersstromen. De recreatie-ondernemers zijn om een andere reden niet ge charmeerd van het project. De mogelijkheid dit nieuwe type camping te exploiteren, zou agrarische bedrijven geduchte concurrenten maken van regu liere campinghouders. Verhuizen De bewoners, die na de eerste presentatie van het plan in 1994 massaal protest aantekenden tegen de uitbreiding, gaan om dezelfde redenen als de natuur beschermers door met hun ver zet. Hoewel, één gezin heeft met pijn in het hart besloten te ver huizen omdat het gebied de laatste twintig jaar kwalitatief zo hard achteruit zou zijn ge gaan. R. van de Erve kan zich goed inleven in de motieven van zijn buren. Hij scheipt alvast de messen om de aanleg van de camping desnoods tot aan de rechtbank tegen te houden. Drukte Volgens Van de Erve heeft de drukte op de polderwegen nu al het maximum bereikt. Tegen nog meer verblijf recreatie is de infrastructuur niet opgewas sen, meent hij. Daarnaast wor den de rustzoekers geconfron teerd met meer drukte. „De aantrekkelijkheid van het land schap verdwijnt", meent hij. Het argument dat de natuur waarden in de omgeving van de camping worden versterkt gaat van onze verslaggeefster Caroline Moerland GOES - De ongeveer zeventig werknemers van de Stichting Kinderopvang de Bevelanden (SKB) hebben een nieuw ar beidscontract aangeboden ge kregen, dat hun rechten in veel gevallen drastisch beperkt. Ar beidsbureau en vakbond Abva- kabo adviseren het personeel met klem de overeenkomsten niet te ondertekenen. Deze maatregel is een nieuwe stap in de eind vorig jaar aangekondig de reorganisatie van de SKB. De aangeboden contracten wer den donderdagavond bespro ken tijdens een vergadering in het Abvakabo-kantoor in Goes, waar zo'n twintig personeelsle den aanwezig waren. Het vreemde is dat de ingangsdatum van de overeenkomsten 1 okto ber is, terwijl iedereen al voor die tijd bij de SKB werkte. Bij sommigen is zelfs sprake van opnieuw een proeftijd van twee maanden. Anderen hebben con tracten die hen verplichten te komen wanneer de werkgever hen plotseling nodig heeft. Ook krijgen sommige werknemers nu een arbeidsovereenkomst voor meer of minder uren dan ze voorheen werkten, terwijl ze het daar niet mee eens zijn. Verder zijn er onduidelijke bepalingen waar het gaat om ziekteverzuim en vakantiedagen. Zolang de werknemers de overeenkom sten echter niet tekenen, blijven ze hun oude rechten behouden. Tijdens de soms emotionele ver gadering, wilde Abvakabo-re- giobestuurder P. Verschragen ook de mening peilen over het concept sociaal plan dat de werkgever heeft opgesteld. Be sloten werd dat een brief naar het SKB-bestuur gaat met daarin een aantal eisen. Die zijn onder meer: geen (deeltijd)ont- slagen, geen salarisachteruit gang en overleg over medezeg genschap. Dat laatste is nodig omdat de SKB officieel geen onderne- mingsraadmeer heeft, iets wat wettelijk verplicht is. Tijdens de onderhandelingen tussen de or en interim-directeur A A de Rooij is gebleken dat bij de in stallatie van de raad een vorm fout is gemaakt. Daarom kon De Rooij een negatief advies van de or naast zich neerleggen en doorgaan met de reorganisatie. Dat betekent dat de groepen kinderen vaak al anders zijn in gedeeld en werknemers meer of minder werken dan voorheen. Omdat de veranderingen tegen de wil van de or zijn doorgezet, wilden de donderdag aanwezige personeelsleden dat de reorga nisatie wordt stopgezet. Ze wil len eerst peilen hoe alle werkne mers over de doorgevoerde veranderingen denken. Per ves tiging gaat nu iemand bekijken of de werknemers wel of niet ak koord gaan met de gewijzigde toestand. Regiobestuurder Ver- schragen zal dit allemaal ver melden in zijn brief aan het SKB-bestuur. De deelnemers aan de vergade ring voelden niets voor een voorstel van Verschragen om een externe deskundige in te schakelen. Deze zou dan de ma nier waarop de reorganisatie vorm heeft gekregen, kunnen onderzoeken. De aanwezigen waren echter bang dat dit de SKB nog meer geld zou gaan kosten. Ze hielden het voorlopig op een waarschuwende brief naar het bestuur. Dit zou dan wel de laatste handreiking moe ten zijn. Wil het bestuur niet overleggen, dan volgen wellicht acties. Snelheidscontrole GOES-De politie in het district 1 Oosterscheldebekken heeft woensdagavond op drie plaat- j sen snelheidscontroles gehou den. Op de Postweg te Kapelle werden 278 voertuigen gecon- troleerd, waarvan er 24 te snel reden. Op de Ringbaan-West te Goes reden veertig van de 307 1 voertuigen te snel en op de Nieuwe Rijksweg in 's-Heer Arendskerke tenslotte reden 25 van de 252 gecontroleerde voer tuigen te snel. HEINKENSZAND Speelgoedbeurs - In het gebouw van buurtvereniging Watervliet i in Heinkenszand wordt donder dag 31 oktober een speelgoed beurs gehouden. De beurs is ge opend van 9.00 tot 10.30 uur. HOEDEKEN SKERKE Dodenherdenking - Het Borsel- se gemeentebestuur herdenkt de gevallenen in de Tweede We reldoorlog zondag 27 oktober met een dienst in de Neder lands-Hervormde kerk in Hoe- dekenskerke. Na afloop van de herdenking, die om 10 uur be gint, wordt een krans gelegd bij het monument in het dorp. Ook voor de kinderen van basis school De Regenboog en nabe staanden is er gelegenheid bloemen te leggen. Na de plech tigheden wordt er gezamenlijk koffie gedronken in vereni gingsgebouw De Griend. ST.AVENIS SE Ploegwedstrijd - De afdeling Tholen/Sint Philipsland van de Plattelands Jongeren Zuid (PJZ) houdt zaterdag 19 okto ber de jaarlijkse ploegwed strijd. De zeven deelnemers kunnen zich hier kwalificeren voor het provinciaal ploegkam- pioenschap van 1997. De wed strijd begint om 13 uur, op een perceel aan de Scheldseweg te Stavenisse. De categorieën waarin wordt geploegd zijn: 2- schaar wentel, 3-sehaar wentel en rondgaand. niet op: „Deze ondernemer is niet uit op kwaliteitsverbete ring, hij wil alleen meer eenhe den creeëren. Het gaat ten koste van het gebied. Dat doet pijn." De Natuur- en Vogelwacht is niet tegen het fenomeen land schapscamping op zich. Be stuurslid G. J. Buth was zelfs vertegenwoordigd in de provin ciale werkgroep die naar aanlei ding van de aanvraag van Deïst een onderzoek deed naar de mogelijkheden van dergelijke campings. Hij vindt echter dat de locatie in Zonnemaire niet in aanmerking komt: „Het rapport, is geen vrijbrief om overal land schapscampings te beginnen." De organisatie vreest zelfs dat ze door in de werkgroep te stap pen 'het Paard van Troje' heeft binnengehaald. Buth: „Als deze proef wordt toegestaan, heb ik aan iets meegewerkt wat nooit onze bedoeling is geweest." 19.en 20 oktober 1996 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Goes/Kioetinge Patiënten huisart sen Buys, Posthumus, Schut, Sla ger en v.d. Werff, vrij. 18.00-zon. 19.00 uur: S. Buijs, Van dusseldorpstraat 3, Goes, tel. (0113) 215462. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00- 17.30 uur. Patiënten huisartsen Keizer, Kooi man, Oortman, Schruer, Van der Stoep en Thijssen, vrij. 17.00-zat. 19.00 uur: M. J. Oortman, J.Q.C. Lenshoek laan 10, Kloetinge, tel. (0113) 231805. zat. 19.00-zon. 19.00 uur: B. J. M. Schruer, Patijnweg 30, Goes, tel.(0113)214373. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00- 17.30 uur. Wolphaartsdijk,'s-H. Arendskerke, Heinkenszand,Nieuwdorp, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: J. J. Harten, Claras Pad 12, Hein kenszand, tel. (0113) 561234. Heinkenszand e. o.vrij. 17.30-ma. 08.30 uur: C. T. Miermans, Kloetingseweg 3, 's-H. Abtskerke, tel. (0113) 312089. Hansweert, Schore en Yerseke, vrij. 18.00-zon. 22.00 uur: P. Polderman, Zeeburg 1, Yerseke, tel. (0113) 573520. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Kruiningen, Krabbendijke, Waarde en Rilland-Bath, vrij. 19.00-zon. 22.00 uur: A. Constandse, Krabbendijke, tel. (0113)501444. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Driewegen, Borssele, Hoedekens- kerke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's-Heerenhoek: W. J. Kronenberg, Molenstraat 15, Hoedekenskerke, tel. (0113) 311747. Kapelle en Wemeldinge, vrij. 19.00- zon 23.00 uur H. Bakx, Kapelle, tel (0113) 341264 (spreekuur Parklaan 1). Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Noord-Beveland: Kortgene, Co- lijnsplaat, Kamperland en Wisse- kerke: H. L. N. van der Veen, Wissekerke, tel.10113) 372565. Spreekuur 11.00-11.30 uur. Tandartsen: Noord- en Zuid-Beveland: R. L. Laumen, Claras Pad 71, Hein kenszand, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Apotheken: De Zeeuwsche Apotheek, Grote Markt 10, tel.(0113)215255. Geopend zat. 8.30-17.30 en zon. 10.00-11.30 en 16.00-18.00 uur. Dierenartsen: Goes, 's Gravenpolder, Kapelle, Kruiningen en Krabbendijke: B. J. Boer, Schuitweg 1, 's Graven polder, tel.(0113)313050. Goes, Heinkenszand en Noord-Be veland: H. van Dijk, Simonswei 2, Heinkens zand, tel. (0113) 561290 bgg (0113) 220656. Yerseke e.o.: Wijkverpleging: Oosterschelde Thuiszorg. Voor ge heel Noord- en Zuid-Beveland, Schouwen-Duiveland, Tholen en St. Philipsland via tel. (0113) 251177. Stichting Thuiszorg Nederland via tel.(0113)229003. Verloskundigen: Goes: Vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: Mw. J. Stevens, Wijngaardstraat 32, tel. (0113) 581186. Tholen en St. Philips land Huisartsen: Stavenisse, St. Maartensdijk, St. Annaland en Scherpenisse: E. H. Veldman, Stavenisse, tel. (0166) 692400. St. Philipsland en Nieuw Vosse- meer, vrij 18.00-zon. 23.00 uur: A. van Doesburg, St. Philipsland, tel.(0167)572500. Poortvliet, Oud-Vossemeer, Tho len en Scherpenisse: E. N. Mellema, Hertenkamp7, Tho len, tel. (0166) 602377. Dierenartsen: Tholen: W. Brons, tel. (0166) 612596. Week endspreekuur op Kalfsdamseweg 2 te Poortvliet. Zat. van 8.30-9.00 uur en in Tholen van 11.00-12.00 uur op Botermark 10. Wijkverpleging: Tholen en St. Philipsland: Tel. (0113) 251177. De mini-camping bij boerderij Kijkuit in Zonnemaire mag bij wijze van proef uitgroeien tot een landschapscamping met 7 5 standplaatsen. foto Pieter Honhoff

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 36