Boekpresentatie zorgt voor tumult Zülle de nationale knuffelbeer Hoekstra valt voor wielrennen Aan vooravond van WK-wegwedstrijd WK WIELRENNEN Coaches: Uitrijden, meedoen en presteren Indurain beslist snel over zijn toekomst Zülle naar eerste plaats ranglijst Van der Meer naar Foreldorado Eén neo-amateur teveel Sportprijs voor Piet Louwerse uitslagen van onze sportredactie LUGANO - De persconferentie van de Nederlandse wielerploe gen was gisteren aanvankelijk vlak en zouteloos, zoals zo vaak. Weinig nieuws, weinig opzien barends. De bondscoaches Knetemann, Snoeijink en Hoekstra lieten hun licht schij nen op de (minimale) winstkan sen voor de Nederlanders tij dens het WK in Lugano vandaag en morgen. De bijeenkomst in Grand Hotel Imperiale in Moltrasio aan het Como-meer leek uit te gaan als een kaars. Totdat de vroegere chef d'equipe van de profploeg Pascal Kolkhuis Tanke de gele genheid kreeg zijn wielerroman De gladiolen en de dood, aan te prijzen. „Een meeslepende weergave van wat zich kan afspelen in het hoofd van een wielrenner aan de vooravond van en tijdens een belangrijke koers, in dit geval een WK op de weg", schrijft de ex-beroepsrenner op de achter flap. Kolkhuis Tanke schokte de renners door de presentatie ge paard te laten gaan met beelden van de 18e juli 1995, de dag waarop Fabio Casartelli tijdens de Tour verongelukte in de af daling van de Port d'Aspet. De toevallig aanwezige Hennie Kuiper, indertijd ploegleider van Casartelli bij Motorola, ver liet als eerste het zaaltje. Erik Breukink keek met een vertrok ken gezicht naar een tv-inter- view. Hij zag voor het eerst de beelden van zijn reactie op de dood van de jonge Italiaan, di rect na de aankomst van de etappe in Cauterets. Maarten den Bakker, Bart Voskamp, Aart Vierhouten en Erik Dekker stapten ook op. Dolksteek Een genante vertoning, luidde alom de mening. Getuigend van weinig inzicht in de voorberei ding van wielrenners op een we reldkampioenschap. Het ver haal van de debuterende auteur weekte emoties los en werd als weinig tactisch en schokkerend ervaren. Zijn laatste confronte rende vraag aan bondscoach Knetemann was een dolksteek in de rug: „Wat doe je als zondag een Nederlander wereldkampi oen wordt en tegelijkertijd een van je renners overlijdt?" Met trillende stem gaf de Kneet ant woord: „Hartstikke fijn dat je wereldkampioen bent gewor den. Ik geef hem een hand." De stem van de Amsterdammer stokte, overmand door emoties. „Dit hadden ze tevoren wel mo gen aankondigen", uitte Erik Breukink diplomatiek zijn on genoegen. „Dit was niet zo ver standig om dat nu te doen", voegde Rabobank-ploegleider Theo de Rooy toe. „Wat is dat voor een asociaal", klonk het Scherp uit de mond van Tristan Hoffman. „Ik laat me er niet over uit", hield Maarten den Bakker zich op de vlakte. „Lek ker, zulke verhalen vlak voor het WK", zei Bart Voskamp. „Een perfecte timing, twee dagen voor het WK", sneerde Adri van Houwelingen, assistent-ploeg leider bij de Rabobank. „Wie bedenkt zoiets?" De auteur zelf was er van uitge gaan dat de renners niet aanwe zig zouden zijn. Geen moment had hi j erover gepiekerd het sce nario aan te passen. „Ik heb me er een week op voorbereid. De vraag aan Knetemann heb ik hem twee weken geleden voor gelegd. Ik heb hem bij voorbaat mijn excuses aangeboden als mijn optreden de voorbereiding in de war heeft gestuurd", rea geerde Kolkhuis Tanke. „Sorry, maar emoties kan ik niet sturen. Dat beoog ik niet." „Als zondag een Nederlander wereldkampioen wordt, mag je volgend jaar weer komen", zei Gerrie Knetemann later gek scherend, nadat de gemoederen enigszins waren bedaard.AZVP van onze verslaggever Fred Segaar LUGANO - Filevorming op de toegangswegen van het hotel van de Zwitserse ploeg aan het Meer van Lugano. Bondscoach Wolfram Lindner heeft een unieke generatie renners in handen en zette gistermiddag de poorten van het Carlton open om zijn coureurs aan de pers te tonen. Niet dat hij er bij voor baat van uitgaat dat één van zijn mannen morgen een tweede ti tel binnenhaalt na het tijdrit goud van Alex Ziille. Maar vol zelfvertrouwen is de oud-cou reur wel en dat is logisch als je tijdens je presentatie renners naar voren kunt roepen met na men als Tonv Rominger, Lau rent Dufaux, Oskar Camenzind, Felice Puttini, Mauro Gianetti, Beat Zberg en zijn beste paard van stal, Alex Zülle. Zülle is sinds zijn tijdrit-goud van donderdag de nationale knuffelbeer. Hij moet met ieder een op de foto, maar het vaakst met Ferdi Kubler, de laatste Zwitser die na de wegwedstrijd de regenboogtrui mocht aan trekken. Kubler, die in 1951 in Varese een Italiaanse coalitie te slim af was, gaat als altijd ge kleed in smetteloos wit waar door hij veel weg heeft van de plaatselijke ijscoman. Kubler vindt fietsen op zijn leeftijd (77) te gevaarlijk en daarom gaat hij tegenwoordig met de golfclub op stap. Hij meent dat een renner twee wed strijden moet winnen om zich een topper te mogen noemen. De Tour en het WK. Kubler, tijdge noot van de legendarische Fau- sto Coppi, slaagde daarin. Zülle is nog niet zover, maar zijn voor beeld heeft er alle vertrouwen in dat de 28-jarige renner uit Wil zover komt. Rolverdeling Of zijn ploeggenoten hem daar bij morgen willen helpen op het parcours waar Fausto Coppi in 1953 geschiedenis schreef met een grootse demonstratie, wilde bondscoach Linder gistermid dag nog niet zeggen. Pas gister avond laat zouden de Zwitsers het hebben over de rolverdeling. Dat zal een lastig onderhoud ge weest zijn, want er zullen meer coureurs dan alleen Zülle een beschermde rol willen. Nog een geluk dat Pascal Richard en Rof Jaermann, andere toppers, er niet bij zijn. Er is geen 'blok' zo als dat vroeger in Nederland het geval was met de Raleighs. Alle renners rijden voor verschillen de, buitenlandse, ploegen. Mauro Gianetti, kind van de streek, heeft zijn hele seizoen afgestemd op het WK, Tony Ro minger zou met WK-goud zijn rijke carrière completeren en Laurent Dufaux kan er mee aantonen dat hij behalve in etappewedstrijden (vierde in de Tour en tweede in de Ronde van Spanje) ook in eendagwedstrij- den uit de voeten kan. Dufaux: „Over de rolverdeling moeten we nog praten, maar ik denk dat we er wel uitkomen. Door de wereldtitel van Alex hebben we veel zelfvertrowen. We hebben vast één trui binnen. Als er maar een Zwitser wint, dat is het belangrijkste. Het zal waarschijnlijk een strijd wor 12-13 oktober 1996 l'ij 300 ZWITSERLAND - v\\ .02 4 H'MJiiil Cadempino _®-3 km Cureglia 7,0 km- Manno \_VK£ö!C\0 van onze sportredactie LUGANO - Een flinke portie realiteit kon de drie Nederland se bondscoaches gisteren niet ontzegd worden. Uitrijden, luidt de opdracht die vrouwen- coach Hoekstra kopman Yvon ne Brunen meegeeft voor de tocht over 100,8 km, meedoen tot in de finale is het motto waarmee Snoeijink de neo- amateurs vandaag de weg op stuurt voor de koers over 108 km tijdens het WK in Lugano, en presteren is het werkwoord waarmee Knetemann de elite renners morgen op pad zendt voor de rit over 252 kilometer. Snoeijink noemde het parcours van 16,8 kilometer, met twee ve nijnige bulten, dodelijk. De coach van de neo-amateurs ver wacht een afvalrace. Zo lang mogelijk enigszins meedoen zou al een prestatie zijn. Snoeijink gaat ervan uit dat de Italianen de wedstrijd zullen maken, Hij hoopt, zonder namen te noe men, dat een aantal van zijn ren ners zo lang mogelijk mee van voren kan rijden. De verwachtingen van Hoek stra zijn nihil. Cynisch merkte hij op niemand in zijn ploeg te hebben die Longo kan verslaan. De Fries is al tevreden als Yvon ne Brunen rond de vijftiende plaats eindigt. Meer pretenties kan hij niet hebben. „Als het tempo vanaf het begin hoog ligt, voorzie ik dat al snel de helft op geeft", sprak Hoekstra realis tisch .ANP van onze sportredactie MADRID - Miguel Indurain neemt op 18 oktober de beslis sing over de voortzetting van zijn wielerloopbaan. De vijf voudig winnaar van de Ronde van Frankrijk rijdt op die dag een kermiskoers in Pamplona. Na het criterium overlegt hij met zijn werkgever Banesto over de toekomst. De sponsor heeft hem al een baan voor het leven aangeboden. Indurain doet niet mee aan het WK op de weg in Lugano. Na zijn uitvallen in de Ronde van Spanje ging hij naar Hendaye in Frankrijk voor een zogenoemde Thalassot-therapie ter bestrij ding van lichamelijke uitput ting. SID Bondscoach van de vrouwen is in de loop der jaren milder geworden van onze verslaggever Fred Segaar LUGANO - In zijn 'eerste leven' als bondscoach voerde Piet Hoekstra een schrikbewind. Hij veranderde zijn wieier- vrouwen in hongerige roofdieren, die on der aanvoering van Leontien van Moorsel met succes achter hun prooi aanjoegen. In zijn tweede termijn, na een jaar met de amateurs te hebben gewerkt, is de vroege re 'Leeuw van Dokkum' iets milder ge worden. Als vandaag (zaterdag) twee wielrensters van de nationale ploeg zich bij het WK op de weg in Lugano bij de top twintig scharen is hij al tevreden. De oud-gevangenisbewaarder zal nooit een man worden van de dialoog of iemand bij .wie de vrouwen eens flink hun hart kunnen luchten. Maar met de jaren is Hoekstra, heel zuinigjes weliswaar, com plimentjes gaan uitdelen. „Omdat deze generatie erom vraagt". Bovendien, hij is ook alweer 49. Wielrennen is een rauwe sport en Hoek stra vermoedt dat dat de reden is dat hij er zo goed in past. „Ik ben nog steeds hard. Maar deze groep kan daar niet tegen en daarom is mijn benadering wat rustiger geworden. Het kost me moeite om iemand een schouderklopje te geven. Maar ik heb geprobeerd me een beetje aan te passen." Het liefst praat hij in wielertermen. Korte, krachtige kreten. „Als je in de ploeglei- dersauto zit, moet je commanderen: 'de-' marreren, aanvallen, doe dit, doe dat!'. Dan kun je niet roepen: 'zou je zo vriende lijk willen zijn om nu te demarreren?' Dat werkt niet. In het begin keken die meiden daar vreemd van op. Maar dat went wel. In de tij d van Van Moorsel dachten ze aan vankelijk ook: 'wat is dat voor een botte vent?" Piet Hoekstra was in de jaren zeventig een amateur van topniveau. Daarna was hij ploegleider van Batavus en weer later werd hij baas van de nationale vrouwen- ploeg. In die hoedanigheid bouwde de Fries bekendheid op met zijn harde aan pak en zijn uitspraak dat Van Moorsel een topper zou worden als ze erin slaagde 'die dikke kont weg te werken.' Hij zette de Brabantse aan tot vermage ren, maar heeft nooit gezegd dat ze moest stoppen met eten. Heden ten dage werkt hij met een groep die veel minder kneed baar is en waarvan hij zich wel eens af vroeg of het ooit nog eens wat zou worden met de rond Nederlands kampioene Yvon ne Brunen geformeerde viouwenploeg. „Ik heb me vorig jaar op een gegeven mo ment de vraag gesteld of ik wel verder moest gaan. Maar dit seizoen zit er duide lijk verbetering in. Brunen is vijf keer tweede geworden in de Tour Féminin en ze heeft een dag de gele trui gedragen. Bo vendien won Sandra Rombouts het jonge- renklassement. Bergop ging het aardig. Dat hebben we redelijk voor elkaar. Maar wat gebeurde er tot mijn stomme verba zing. Ze verloren vijf minuten in een tijd rit van 25 kilometer! Het zal toch verdom- Nationale Selectie /mrnii Piet Hoekstra: ik praat niet veel met mijn meiden. foto Cor de Cock/GPD me niet waaj zijn dat ze straks eindelijk kunnen klimmen, maar geen tijdrit meer kunnen rijden? Zijn we weer terug bij af'." Hoekstra heeft niets aan te merken op de manier waarop zijn vrouwen met hun sport omgaan. „Ze zijn er heel erg mee be zig. Letten op hun voeding, gaan op tijd naar bed. Ze doen na een koers ook altijd een cooling down. Uitrijden dus. Dat irri teert me soms. Dan zeg ik: 'jullie hebben net 150 kilometer lang een cooling down gedaan!' Moet je ze dan zien kijken. Ze gaan er best serieus mee om, maar ik mis de intensiteit. Je moet alles uitleggen. Vroeger met Ingrid Haringa was dat an ders. Die won in de Ronde van de EG vijf ritten door stiekem in het wiel mee te slui pen en de sprint te winnen. Dan zei ze te gen die meiden die haar naar de meet had den gebracht: 'bedankt stomme trutten,' Murw „Ik praat niet veel met ze, anders maak je ze murw. Als één van die meiden zou besluiten te stoppen, dan zal ik niet pro beren haar om te praten. Toen Maria Jon geling (groot talent dat door privéproble- men afhaakte) wat anders ging doen, vond ik dat jammer. Maar ik ga er niet op in. Ik ben niet iemand van nuances. Het interesseert me verder ook niet waarom ze weggaan en wat ze gaan doen. Dat geldt ook voor mijn masseurs en mecaniciens. Als ik hoor dat ze ermee kappen is het eni ge wat ik denk: dan moet ik voor een ver vanger zorgen." „Zo is het ook in mijn privéleven. Frans van Diepen (zijn voorganger als vrouwen- coach) is een perfecte vriend van me. Maar hij is degene die altijd belt. Het initiatief zal nooit van mij komen. Hij woont bij Eindhoven. Soms rij ik vlak langs zijn huis, maar toch ga ik niet langs. Zo zit ik in elkaar." „Ik kan over weinig anders praten dan wielrennen. Ik leef in een heel klein we reldje. We zijn vaak van huis. Ik heb geen idee wat er in de politiek gebeurt. Ik schaam me er niet voor." Boerenverstand Hij is geen man voor het beroepswielren- nen. „Ik denk dat ik het inmiddels wel zou aankunnen, maar lange tijd heb ik ge dacht dat ik met mijn boerenverstand niets had toe te voegen aan mannen die miljoenen verdienen. Profwielrennen is een heel andere wereld. Dan ben je zaken man. Waarom zou een knecht die twee ton verdient zich druk maken? Daardoor is het wielrennen verloederd." Dan liever voort met de vrouwen. Hij hoopt dat twee van zijn rensters op het loodzware WK-parcours van Lugano 'er gens tussen de vijftien en de twintigste plaats uitkomen'. „Danzou ik al blij zijn." Maar een compliment? „Moeilijk, al ge beurt het meer dan vroeger. Ik laat wat va ker zien dat ik een hart heb, maar ben er voorzichtig mee. Want je weet: de volgen de keer gaat het slecht en moet je ze weer de goot in trappen."GPD De Nederlander Aart Vierhouten neemt een rustpauze tijdens zijn verkenning van het WK-parcours. foto Thomas Kienzle/AP den tussen ons, de Fransen (Le- blanc, Jalabert en Virenque) en de Italianen." Indien een Zwit ser wereldkampioen wordt, hebben de renners 230.000 gul den te verdelen. Italianen Dufaux verwacht de meeste te genstand van de Italianen die met zeven debutanten aan de start verschijnen. Tweevoudig wereldkampioen Gianni Bugno ('91 en '92) wordt na zijn goede optreden in de Ronde van Span je door de Italiaanse keuzeheer Alfredo Martini in staat geacht een derde wereldtitel binnen te halen. Hij komt dan in het rijtje van zijn landgenoot Alfredo Binda en de Belgen Rik van Steenber gen en Eddy Merckx. GPD LUGANO - Alex Zülle bezet na zijn wereldtitel bij het tijdrij den, donderdag in Lugano, de eerste plaats inhet UCI-klasse- ment. De Zwitser, met Nederlands bloed, ging zijn ONCE- ploeggenoot Laurent Jalabert voorbij. Zülle staat voor het eerst bovenaan de ranglijst. Na de wegwedstrijd van morgen (zondag) in Lugano maakte de UCI de lijst opnieuw op. De nieuwe wereldkampioen ver dient 250 punten. Het verschil tussen Zülle en Jalabert be draagt slechts 112 punten. De huidige wereldkampioen, Abraham Olano, bezet de derde plaats met een achterstand van 352 punten. De top-tien: 1. Zülle (Zwi) 1951, 2. Jalabert (Fra) 1839, 3. Olano (Spa) 1599, 4. Riis (Den) 1515, 5. Bartoli (Ita) 1406, 6. Indurain (Spa) 1361. AFP LUGANO - Caspar van der Meer rijdt volgend seizoen voor Foreldorado- Golff. De jongste Nederlandse professionele wielerploeg contracteerde de bijna 31-jarige renner, die in het verleden voor de EDC-formatie uitkwam, voor een jaar. Van der Meer debuteerde dit jaar als beroepsrenner bij het Belgi sche Palmans, waarvoor ook onder anderen Jans Koerts rijdt. Van der Meer neemt morgen deel aan de wereldkampioen schappen op de weg in Lugano. De teamleiding van Foreldorado praat op 16 oktober met kopman Eddy Bouwmans over een contractverlenging. De ooit beste jongere in de Tour de France heeft een verlaagde verbintenis aangeboden gekregen. De overeenkomsten met Lucien de Louw en Godert de Leeuw zijn met een jaar ver lengd. Hoewel Wiebren Veenstra nog een doorlopend contract! van een jaar heeft, is zijn wielertoekomst erg onzeker. Del sprinter staat al weken buitenspel met een gescheurd mid- denrif.AMP LUGANO - De Nederlandse neo-amateurs, wielrenners on-| der 23 jaar, mogen vandaag in Lugano bij de WK met slechts vijf in plaats van zes renners starten. Bondscoach Herman Snoeijink vertelde tijclrijder Remco van der Ven gisteren dat hij reserve is voor de wedstrijd over 168 kilometer rond de hoofdstad van het kanton Tessin. De KNWU ging er altij d van uit zes coureurs te mogen opstellen. De nationale wielerbond] meende daar recht op te hebben wegens de wereldtitel die! amateur Danny Nelissen verleden jaar in Duitama behaalde. Begin deze week bleek dat alleen de titelverdediger als extra! renner mag rijden. Aangezien Nelissen sinds dit seizoen prof; is bij de Rabobank, besloot de UCI dat slechts vijf Nederlan ders in koers mochten. Nederland start met: Niels Barsinger- horn, Bram de Groot, Michel Cerneus, Pieter Vries en Miquel van Kessel.A/VP GOES - De Goese Sportraad heeft besloten de sportprijs 1996 toe te kennen aan Piet Louwerse, de man wiens naam al meer dan 22 jaar onlosmakelijk is verbonden met de internationaal bekende Ronde van Midden-Zeeland. De uitreiking vindt plaats op dinsdag 22 oktober in het Sportpunt Zeeland te Goes. Piet Louwerse werd in 1974 lid van het organiserend comité van de ronde. Destijds gold de Ronde van Midden-Zeeland, die voor het eerst werd verreden op 18 juli 19 5 9als één van de zwaarste amateurklassiekers. Doordat de belangstelling van de amateurrenners voor de ronde een dalende lijn vertoonde, werd besloten met ingang van 1974 de ronde voort te zetten als profkoers. Onder leiding van Piet Louwerse is de Ronde van Midden-Zeeland naar een steeds hoger niveau getild. Dammen Vught. WK tweekamp, vrouwen: Derde set, tweede partij: Goloebje- va (Let)-Van Lith (Ned) 1-1. Stand in derde set: 2-2. Stand in sets 1-1. Paardensport Boekelo. Internationale military (CCI): Stand na dressuur: 1. Tait (NZe) Aspyring 43,2, 2. Huizing (Ned) Edison 46,6, 3. Antikatzidis (Gri) Michaelmas 48,0,4. Dick (GBr) Headley Bravo, 5. Clapham (GBr) Sydney James, 6. Albert (Zwe) Nice 'n Easy 50,6, 7. Collier (VSt) Time Will Tell 50,8, 8. De Romblay (Fra) Rosendael 51,0; 18. Smeulders (Ned) Dingo 54,4. 22. Van Leeuwen (Ned) WhizKid L 55,8,32. Eddy Stib- be (Ned) Eton 57,8. Stuttgart. CSI, kwalificatie German Masters, jacht: 1. Sloothaak (Dui) Joli Coeur 74,21, 2. Skelton (GBr) Dollar Girl 77,05, 3. Nieberg (Dui) For Pleasure 77,40,4. Helena Wein berg (Dui) Ferdinand 77,63, 5. John Whitaker (GBr) Welham 77,93. Puntenspringconcours: 1. Skelton- /Sublime 24-48,74,2. Baryard (Zwe) Gem Stone 24-50,00, 3. Huck (Dui) Montanus Lukas 23-50,00, 4. Melli- ger (Zwi) Comtessa 22-46,19, 5. Bil- lington (GBr) Niko 22-48,72. Dressuur, Grand Prix voor kür: 1. Werth (Dui) Antony 1809, 2. Reh- bein (Dui) Donnerhall 1784, 3. Rei ner Klimke (Dui) Biotop 1708. nisevic (Kro/2) 4-6 6-3 6-3. Halve fi nales: Siemerink- Boetsch, Becker- Martin. Dubbelspel, eerste ronde: Gaudenzi/Rosset (Ita/Zwi) - Eltingh-I /Haarhuis (Ned/1) 6-2 6-4. Kwartfi nales: Oosting/Vizner (Ned/Oos) -I Gaudenzi/Rosset 7-6 3-6 6-4. Prino-I sil/Stich (Dui) - Siemerink/Ellis Fer- reira (Ned/ZAf/3) 6-4 6-4. Peking. Mannen, kwartfinales: Black (Zim/4) - Schalken (Ned/5) 7-6I 6-4, Damm (Tsj) - Draper (Aus) 6-3 6- 7 6-3, Rusedski (Eng) - Kuerten (Bra) 6-3 6-4, Johansson (Zwe) - Dreek- mann (Dui) 2-6 6-3 6-1 Filderstadt. Vrouwen, kwartfina les: Hingis (Zwi/8) - Sanchez-Vicario (Spa/1) 6-1 6-4, Huber (Dui/5) - Mar tinez (Spa/2) 6-1 6-3, Wiesner (Oos) - Majoli (Kro/3) 6-4 7-5, Davenport (VSt/4) - Novotna (Tsj/6) 6-3 6-4. Surabaya. Vrouwen, kwartfinales: Miyagi (Jap)/4) - Dechy (Fra/8) 6-1 5- 6 6-3, Wang (Tai/2) - Potkowski (Fra/5) 7-6 6-3, Yoshida (Jap) - Inoue (Jap) 6-2 6-4, Gersi (Tsj) - Richterova (Tsj/6) 6-16-1. Barcelona. Mannen: kwartfinales: Filippini (Uru) - Burillo (Spa) 6-47-5, Alami (Mar/4) - Ruud (Noo) 1-67-66-1 4, Fromberg (Aus) - Javier Sanchex (Spa/3) 6-7 6-4 7-5, Hrbaty (Slw) - Lappentii (Ecu) 6-0 6-4. Fortuna S. - PSV 1-1 Sportprijsvragen 1 Feyenoord - FC Groningen X 2 Ajax- Willem II X 3 Fortuna S.-PSV X 4 AZ-Sparta X 5 NAC-FC Utrecht X 6 Vitesse - Roda JC X 7 NEC-Heerenveen X 8 RKC- Volëndam X 9 RBC-Eindhoven X 10 FC Zwolle - AD0 Den Haag X 11 Tsjechië-Spanje X 12 Zweden-Oostenrijk X Feyenoord 9 7 1 1 22 19- 8 PSV 10 6 3 1 21 26- 8 RodaJC 9 4 4 1 16 11- 5 Graafschap 9 4 3 2 15 17-10 Vitesse 9 4 3 2 15 12- 8 Ajax 9 4 3 2 15 9- 6 FC Twente 9 4 3 2 15 10- 8 NAC 9 4 2 3 14 9-12 Heerenveen 9 3 4 2 13 17-12 Fortuna S. 10 3 3 4 12 8-14 Sparta 9 3 2 4 11 8-10 NEC 9 2 4 3 10 10-14 FC Utrecht 9 1 5 3 8 13-15 RKC 9 2 2 5 8 10-16 AZ 9 2 1 6 7 6-10 Volendam 9 1 4 4 7 8-16 Groningen 9 1 3 5 6 8-19 Willem II 9 1 2 6 5 8-18 Winnende rijtje: 1-1-3-2-3-2-3-3-1-2-3-2 (onder voorbehoud). Squash Petaling Jaya (Mal). World Open, vrouwen: Kwartfinales: Irving (Aus/5) - Michelle Martin (Aus/14-9 10-9 9-5 9-5, Cassie Jackman (Eng/4) - Schone (Dui/8) 9-2 9-2 9-4, Fitz-Gerald (Aus/2) - Owens (Aus/6) 9-2 9-1 9-1, Wright (Eng/7) - Horner (Eng/3) 9-49-0 9-4. Tennis Wenen. Mannen, kwartfinales: Sie merink (Ned) - Edberg (Ned) 5-7 7-5 7-6, Boetsch (Fra) - Kafelnikov (Rus/3) 7-6 7-6, Becker (Dui/5) - Ros set (Zwi) 7-6 7-5, Martin (VSt/7) - Iva- Duitsland, bundesliga: Freiburg-M'glad- bachl -0.1860München-St.Pauli4-2 Eerste divisie: FC Zwolle - ADODenHaag 0-1 Edmonton. Kwalificatie WK, Concacaf- zone. Groep 2: Canada - Cuba 2-0 (1-0). Stand: 1Canada 2-6,2. El Salvador 2-4, 3. Cuba 3-3,3. Panama 3-1 IJshockey Sheffield. Europa Cup, kwartfinale ronde: Tilburg (Ned).- Steaua Boe- karest (Roe) 2-5 (0-0 2-3 0-2). Doel punten Tilburg: Eboli en Kruize. Zaalvoetbal Eredivisie:Hilversum - SCL Leek 5 - 6 Vogue- De Hommel 4 - 3 Veghel - Hoorns. V 2 - 3 Hindstore - Den Hel der 15-5 K.B.Volend-Bunga Mei. 6- 6 ZVVV Vught - Wijchen 1 - 6 Dran- kurgel - SchVolend 2 - 0

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 66