Pure romantiek op het dambord Pijnenburg laat zich niet opjagen Aston Villa wil Van Hooijdonk Heroïsche zege houdt Van Lith in de strijd topscorers Arjan Human neemt de leiding Bert Enklaar overleden voetbal in zeeland Oefenduel Oostkapelle Judoka's Geelhoed in de prijzen Zege voor zwemploeg Otters Wisselbeker voor Cobie Klap uitslagen en I 'ke I Ivo I -n »7e tot I ran Se van onze verslaggever Marcel van der Kraan GLASGOW-Aston Villa heeft als eerste buitenlandse club te kennen gegeven dat het geïnte resseerd is om Pierre van Hooijdonk over te nemen van Celtic. Manager Brian Little van de Engelse Premier League club bevestigde gisteravond dat een afvaardiging van Aston Villa zaterdagavond in Cardiff aanwezig was om de verrich tingen van Van Hooijdonk te volgen. Little weigerde tegenover de Britse media te zeggen of hij deze week al een bod zal uit brengen. „Maar het is waar dat we Pierre in Wales aan het werk hebben gezien in het Ne derlands elftal Hij scoorde zeer waardevolle doelpunten. Verder wil ik er niks over kwijt, er zijn meer spelers die wij be kijken." aldus de manager. Voor Van Hooijdonk wordt een snelle transfer noodzakelijk, nu hij bij zijn club definitief uit de A-selectie is verwijderd. Die mededeling kreeg hij giste ren bij terugkeer in Glasgow. De Oranje-international hoop te een goed gesprek te hebben met de leiding van Celtic, maar kreeg slechts de mededeling dat hij met de jeugdspelers moest gaan trainen. In Vale of Clyde, een groot park op vijf ki lometer afstand van het stadi on van Celtic, draafde hij zijn rondjes zoals Rob Witschge en Regi Blinker dat eerder dit jaar bij Feyenoord deden. Manager Tommie Burns blijft Van Hooijdonk als een 'rebel' be schouwen en lijkt niet van plan een ander standpunt in te ne men ten aanzien van zijn top scorer. Burns las in de Schotse kranten met grote ergernis hoe Van Hooijdonk werd bewie rookt vanwege zijn stunt in Cardiff. Het feit dat hij de aan valler van Nederland ook daarna weigert terug te laten keren in het elftal, bewijst hoe ernstig de verhoudingen zijn verstoord. Behalve Aston Villa blijft ook Feyenoord geïnteres seerd in Van Hooijdonk. Celtic verklapte gisteren dat Van Hooijdonk tot ergernis van de club afgelopen zomer een uit gebreid gesprek heeft gehad met Arie Haan in het trainings kamp Doorwerth, waar op dat moment Feyenoord èn Celtic verbleven. Het probleem voor de Rotterdammers is dat zij op dit moment niet over de finan ciële middelen beschikken om te concurreren met andere gro te clubs. Extra gelden Voorzitter Van den Herik bena drukt dat Feyenoord pas over extra gelden beschikt als zijn club deze maand het Spaanse Espanyol uitschakelt in het UEFAS Cup-toernooi. „Wij hebben twee ronden Europa Cup-voetbal begroot en dus hebben we nu nog geen reke ning gehouden met een forse investeringGPD van onze verslaggever Gep Leeflang VUGHT - „Pure romantiek", zuchtte een asgrauwe Ton Sijbrands in de analyseruimte van het Raadhuis in Vught. Wat Karen van Lith en Zoja Goloeb- jewa gisteren lieten zien in hun match om het wereldkampioen schap dammen had alles in zich wat de oud-wereldkampioen in vervoering kan brengen. Boven dien: wederzijds werd er welge teld één fout gemaakt. En nadat Sijbrands duizend doden was 1 gestorven rechtte zijn pupil fier haar rug. Met een heroïsche zege dwong Van Lith een verlengstuk van de tweekamp af. De kampioene van Nederland stapte na precies vier uur spelen apetrots achter het bord van daan. Stralend van geluk en met een gevoel van oppermacht. Het offer waarmee ze de zevenvou dige wereldkampioene uit Let land had verrast was perfect, zo j veronderstelde ze. De winst was sinds ze dat 'gambiet' plaatste geen moment in gevaar geweest, j Dacht ze. Wat nou als Goloebjewa op de I 36ste zet anders had gespeeld? Van Lith aarzelde geen moment. I Dan zou ze doorbreken naar dam. Met winst. Zei ze. Even trok ze wit weg toen ze met de realiteit werd geconfron teerd. Goloebjewa zou in die ene j variant een fraaie weerlegging I hebben en winnen. Einde twee de set. En voor Van Lith einde I sprookje. De WK-match tussen Van Lith en Goloebjewa had daarmee gisteren een ontluisterend slot VLISSINGEN - Arjan Human is dankzij zijn twee treffers te gen Kapelle alleen aan de lei ding gekomen in de strijd om de titel van Zeeuws topscorer. De spits van Dauwendaele is dit jaar een nieuwe naam in het Zeeuwse amateurvoetbal. Hij maakte inmiddels al acht doel punten. Arno Wauters (Vogelwaarde) en j Niki de Wolff (Sluiskil) kwamen niet tot scoren. Zij bleven dus op zeven treffers staan. Opvallend is de opmars van Jacky Lam bert. De spits van Hoek was goed voor drie doelpunten tegen Heerjansdam en drong daar door door tot in de top van het klassement. Stand: 1. Arjan Human (Dau wendaele) 8, 2. Niki de Wolff (Sluiskil), Arno Wauters (Vogel waarde), beiden 7, 4. Jacky Lambert (Hoek). Paul Bom (SSV'65). beiden 6. 6. Peter Kamstra ('s Heer Arendskerke), Mark de Groote (SSV'65), John ny Lensen (Koewacht), Mark Strijdonk (Steen), allen 5, 10. Jacky de Smit (Arnemuiden), Jan van Dijke (WHS), Wilco de Valk (SKNWK), Francois Kou semaker (Tholense Boys), Jan Blok (Wolfaartsdijk), Sjaak Quist (SPS), Raymond Mohr (Heinkenszand), Cisko Osma- novski (Breskens), Renze Back (Hansweertse Boys) allen 4. van onze sportredactie HILVERSUM - Naar gisteren bekend is geworden, is schaak meester Bert Enklaar donder dag in zijn woonplaats Oister- wijk overleden. Enklaar leed al enige tijd aan kanker. Hij is 52 jaar geworden. Bert Enklaar kende zijn bloei periode als schaker in de jaren zestig en zeventig. Hij maakte samen met onder anderen Hans Ree en Cor van Wijgerden deel uit van de generatie na Donner. Een tussengeneratie, voor de doorbraak van het talent Jan Timman. Enklaar boekte zijn beste resul taat in 1973, toen hij met Soson- ko en Zuidema gedeeld winnaar werd van het Nederlands kam pioenschap. De beslissings- driekamp om de titel werd ver volgens gewonnen door Soson- ko en Enklaar eindigde als der de. GPD De Letse Zoja Goloebjewa maakt een foto van de match tegen Karen van Lith. De laatse won gisteren de tweede set in de WK-tweekamp dammen. foto Mare Bolsius/ANP verliezen, dan had ze altijd nog een herkansing in de derde set. Voor mij zou het echter direct bekeken zijn." In de oude opzet met een aan eengesloten serie matchpartijen was vooraf duidelijk hoe lang een tweekamp zou duren. Dooi de onderverdeling in sets is de onduidelijkheid toegenomen. Frank Teer, lid van de techni sche commissie van de wereldd- kunnen krijgen. In plaats van een tweekamp waarin de optel som van twaalf partijen de be slissing brengt, wordt in Vught gespeeld met drie sets van vier partijen. Wie het eerst twee sets wint, is wereldkampioene. Trai ner Sijbrands hield zijn hart vast, in de wetenschap dat Van Lith de eerste set had verloren en een nederlaag direct fataal zou zijn. „Het zou zo onrecht vaardig zijn als dat gebeurt", vond hij, „zo geflatteerd..." Na dat Goloebjewa de weerlegging van Van Liths speelplan had ge mist, veerde Sijbrands op. Er was weer leven. Dat Van Lith nu nog zou verlie zen was uitgesloten. Beslis singswedstrijden met versneld tempo zouden minimaal haar oogst zijn, maar waarschijnlijk zou de Nederlandse kampioene zelfs doordrukken, wist Sij brands. En toen Goloebjewa zich overgaf, balde hij de vuist. „Nu druk je in de derde set door hè." Van Lith was uitgelaten. „Ikben dolblij dat ik nu geen beslis singswedstrijden hoef te spelen om de tweede set te winnen", be kende ze. „Dat leek me ver schrikkelijk. De druk lag im mers volledig bij mij. Zou Zoja ambond, onderkende dat pro bleem toen hij als geestelijke vader aan de wieg stond van het set-systeem. „Het grote voor deel is daarentegen dat je meer dan één partij moet winnen om een tweekamp te beslissen", vindt hij.Bovendien kun je het je permitteren om na een neder laag in een set voluit op winst te gaan spelen. Zou je daardoor misschien nogmaals verhezen, dan is de schade niet groter dan het verhes van één set. Vroeger zag je dat grootmeesters na een nederlaag eerst eens rustig voor een 'herstelremise' kozen. Dat is er nu niet meer bij Bovendien, vindt Teer, is het fe nomeen 'barrage' een aanwinst. „Beslissingspartijen met ver sneld tempo zijn zeer aantrek kelijk voor het publiek." In de tweekampen in de cyclus om de wereldtitel werd vorig jaar op Vlieland voor het eerst met een dergelijk systeem gespeeld. In de match tussen Ton Sijbrands en Anatoli Gantwarg kwam het op een barrage aan, maar beide spelers verkozen een beslissing door loting. „Ik was daar ver baasd over", aldus Teer. „Omdat ik had verwacht dat Sijbrands betere kansen zou hebben. Maar ik weet dat waar de nieuwe gar de het toejuicht, de 'oude groot meesters' speltechnisch gezien dit systeem, niet optimaal vin den." Van Lith vond het gisteren alle maal best. Voor de WK-twee kamp had ze nog nooit een partij van Goloebjewa gewonnen. Nu al twee keer En de gebalde vuist van Sijbrands gaf extra energie. „Nu ook die derde set."GPD van onze verslaggever Koen de Vries VLISSINGEN - Paniek bij Kloetinge? Wie een blik op de ranglijst werpt (twee uit vijf), kan zich voorstellen dat niet iedereen bij de Bevelandse hoofdklasser het hoofd koel kan houden. De aanval scoort te weinig, het middenveld sluit onvoldoende aan en de verde diging schuttert herhaaldelijk. En of het nog niet genoeg is, ook keeper Jaap Pijnenburg doet het niet goed: hij zou de ene op de andere blunder sta pelen. Maar dat daarom giste ren een keeper getest werd op het Wesselopark, wordt door iedereen ontkend. Trainer Te- lussa: „We hebben gewoon een tweede doelman nodig." Jaap Pijnenburg (31) kan zich er niet meer al te druk om ma ken. Vroeger was hij twee da gen niet te genieten na een kop als Doelman Pijnenburg maakt kostbaar foutje in de PZC. Tegenwoordig gaat hij snel weer over tot de orde van de dag. Ook als hij beticht wordt van blunders, waarvan hij vindt dat hij die niet ge maakt heeft. „We zouden in Lisse verloren hebben omdat ik een makke lijk schot niet zou hebben ge pakt. Maar het was helemaal geen gemakkelijke bal. Hij ging door een woud van benen. Ik zag hem pas heel laat aanko men. Dat werd erkend door ie dereen die in het veld stond. Dat mensen aan de kant er an ders over denken, interesseert mij niet zo veel." Geen blunder tegen Lisse mis schien, maar in andere wed strijden verliep het toch niet al te soepel. Het verhaal van Jaap Pijnenburg: „Tegen Scheve- ningen keepte ik een bere-wedstrijd. Toen heb ik een punt gepakt voor de ploeg. In de tweede wedstrijd, thuis tegen Kozakken Boys, begon ik heel goed. Ik won een één- -éénsituatie, pakte een paar moeilijke ballen en werd toen overmoedig. Vlak voor rust kwam ik uit op een lange bal. Toen ik onderweg was, wist ik al dat ik fout zat. Malherbe kopte de 1-1 in. Puur stom van mij." Bij de treffer die Veere tegen Kloetinge maakte viel Pijnen burg niets te verwijten, maar afgelopen zaterdag wezen de critici weer in zijn richting. Uit bij ASWH koos de doelman de Jaap Pijnenburg (links) wordt op de proef gesteld. In het doel volgt nieuwkomer Jeroen Rohaan de verrichtingen, foto Pieter Honhoff verkeerde paal, waardoor de ploeg uit Hendrik Ido Am bacht geheel tegen de verhou ding in gelijk (1-1) kon maken. Die treffer vormde de inleiding tot een enorm debacle, want ASWH scoorde in de daarop volgende 20 minuten nog vijf keer. „Erkomteenmannaarde eerste paal, achterin staat he lemaal niemand. In zo'n geval kies ik voor die man. Maar dan komt er een mislukte voorzet die op de binnenkant van de tweede paal komt. Die man geeft het laatste tikje. Je kan dan zeggen dat ik de verkeerde keuze heb gemaakt. Misschien was dat zo, maar het was ook puur pech." Volle bak Pijnenburg is de eerste om te erkennen dan hij de vorm van vroeger nog niet te pakken heeft. Hij heeft er na 21 augus- tus 1994, toen hij in de oefen wedstrijd voor zijn oude club Hoek tegen AFC zijn been brak, alles aan gedaan zo snel mogelijk terug te komen. Afge lopen zomer trainde de doel man gewoon door. Aan het be gin van dit seizoen stond hij weer tussen de palen, maar het juiste ritme heeft hij nog niet gevonden. „Ik heb steeds last van kleine blessures aan dat been. Ik wil steeds volle bak, maar word door allerlei pijn tjes steeds afgeleid. Ik stop moeilijke ballen, maar laat makkelijke glippen. Het zou fijn zijn als fk weer helemaal fit zou zijn. En dat ze er voorin eens een paar inschopten. Dat zou bij mij een hoop druk van de ketel halen." Ondanks alles voelt Pijnen burg zich met opgejaagd nu er een nieuwe keeper in beeld is. Het is niet zo dat de technische staf stad en land afgestroopt heeft om een vervangende sluitpost te vinden. Enige tijd geleden meldde zich op eigen initiatief een jong talent, dat vertelde nog in het tweede van FC Twente gekeept te hebben. Zo iemand wijs je niet de deur, zeker niet als je geen tweede keeper in huis hebt. Afwerken „Bij uitwedstrijden ben ik de enige keeper die meegaat. Als ik geblesseerd raak, moet er een veldspeler in het doel Thuis zit onze keeperstrainer Freek Schipper op de bank. maar die is niet speelgerech tigd. Donderdags op de trai ning is het afwerken. Ik ben dan de enige keeper. Ze komen van alle kanten op me af. Echt, dat is dodelijk vermoeiend. Ei genlijk is het te gek voor woor den. Iedere hoofdklasser moet toch een goede reserve-keeper hebben''" Gisteravond werd de doelman, die op het Goese Cios een oplei ding volgt, aan een kritische test onderworpen. Het bleek om Jeroen Rohaan te gaan, een 19-jarige Tukker. Paul Tclus- sa: „Hij kan misschien niet in het betaalde voetbal mee, maar wij kunnen hem goed ge bruiken We hebben hem giste ren meteen lid gemaakt Het is voor iedereen een goede zaak dat Rohaan erbij komt. Ook voor Jaap. Die krijgt eindelijk concurrentie." VLISSINGEN - Zaterdag eersteklasser Oostkapelle speelt vanavond (dinsdag) op eigen veld een oefenduel. Tegenstan der is Goes, dat in de tweede klasse van het zondagvoetbal uitkomt. De wedstrijd begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. HOOGVLIET - In Hoogvliet zijn tijdens het zevende interna tionale hang-on toernooi enkele judokas van Sportschool Geelhoed in de prijzen gevallen .Nicky Sch weert man 15 j aar) uit Koudekerke werd eerste in de +61 kg-klasse. Ze won alles binnen de wedstrijdtijd met een vol puntDe Goese Francisca de Haze 14 jaar. 44 kg-klasse) deed hctzel fde en mocht ook op het hoogste platform plaatsnemen. De Middelburgse Marleen Willeboordse (12 jaar) werd tweede in de -40-klasse. Piëdro Schweertman en Jörgen van Nispen vielen net buiten de prij zen en moesten genoegen nemen met een vierde plaats. San- der Schipper uit Goes (18 jaar) werd in de -71 kg-klasse even eens eerste. Nederlands kampioen Mark van de Ham van de organiserende sportschool te Hoogvliet werd derde. MIDDELBURG - De zwemploeg van De Otters heeft in Mid delburg de eerste wedstrijd in de derde klasse van de Zeeuwse zwemcompetitie met klein verschil gewonnen. De Axelaars hadden voorde zestien zwemonderdelen 4,2 seconden minder nodig dan streekgenoot De Honte. Stelleduikers is zeker nog niet uitgeschakeld want het verschil met de Honte bedroeg slechts 15 seconden. De Honte behaalde de meeste overwin ningen bij de vrouwen, De Otters bij de mannen Carla Vierge ver won voor Zuidwester de 50 meter rugslag KOUDEKERKE - Cobie Klap, speelster van Boules Plesant - de vereniging voor gehandicapte jeu de boulers in Koudeker ke - heeft een bondstoernooi in Dordrecht gewonnen Deze prestatie krijgt nog meer glans omdat Klap, spelend in de B- klasse. het in dit doublettetoernooi in haar eentje (met zes ballen) moest opnemen tegen twee tegenstanders; bovendien speelden de A- (staand), B- (rolstoelers) en C-klassers (met hulpmiddelen) gemengd tegen elkaar. De eerste plaats was goed voor de wisselbeker. Klaps ploeggenoten Kees de Hamei en Klaas Goedbloed, eveneens B-klassers, legden beslag op de tweede plaats. Izak Weug, ook alleen spelend, behaalde een tweede prijs in de C-klasse. De Koudekerkse club deed met 9 doublettes mee aan het evenement. Atletiek Ibiza. Mijl van Ibiza. Mannen: 1. Vy- dra (Tsj) 4.12,3, 2. Vroemen (Ned) 4.12,7,3. Espeso (Spa) 4.13,6,6. Van Tongeren 4.14,5. Vrouwen 1. An- jolie Wisse (Ned) 4.58,6, Dammen Vught. WK-tweekamp, vrouwen, tweede set, vierde partij. Goloebjeva (Let) - Van Lith (Ned) 0- 2. Eindstand tweede set 5-3 voor Van Lith. Stand in sets: 1-1. Donder dag begint de derde set. Rugby Eerste klasse: Dwingelo - Oemoe- menoe 29 - 19. Tweede klasse: Hookers - Tovaal 22 - 6 Juniors: RC Zeeland - West-Brabant 58 - 5. Cubs: RC Zeeland - West-Brabant 41 - 41 Sportprijsvragen Lotto 40. Eerste prijs: geen win naars; tweede prijs: 2 winnaars, elk bruto f. 50.000,00, derde prijs: 102 winnaars, elk f 1000,00, vierde prijs: 320 winnaars, elk f. 250,00, vijfde prijs: 4705 winnaars, elk f. 25,00; zesde prijs: 7732 winnaars, elk f. 10,00; zevende prijs: 76.770 winnaars, elkf. 5,00. Cijferspel 40. Zes cijfers goed: 1 winnaar; vijf goed: 3 winnaars; vier goed: 34 winnaars; drie goed: 319 winnaars; twee goed: 3187 win naars. Lucky 10 van maandag 7 oktober: 8 -9-10-16-23-25-28-30-36-42- 45 - 52 - 55 - 56 - 66 - 67 - 70 - 73 - 74 - 79. Tennis Wenen. Mannen, 1,35 miljoen gul den. Eerste ronde: Siemerink (Ned) - Hipfl (Oos) 6-3 6-0. Peking. Mannen, 560.000 gulden. Eerste ronde: Schalken (Ned/5) - Pingxia (Chn) 6-2 7-5, Ogorodov (Oez) - Rafter (Aus) 7-5 7-5, Kuerten (Bra) - Fredriksson (Zwe) 5-7 7-6 6-4. Filderstadt. Vrouwen, 775.000 gul den. Eerste ronde: Schultz (Ned) - Ray mond (VSt) 7-6 6-3, Hingis (Zwi/8) - Sawamatsu (Jap) 6-0 6-3, Rittner (Oos) - Likovtsjeva (Rus) 6-2 6-4. Surabaya. Vrouwen, 182.500 gul den. Eerste ronde Hiraki (Jap) - Fusai (Fra/3) 6-2 6-4, Gersi (Tsj) - Gaspar (Hon) 7-5 6-2, Pitkowski (Fra/5) - De- chaume-Balleret (Fra) 6-2 6-2, Yos- hida (JapO - Ellwood (Aus) 7-5 6-4, Testud (Fra/1- Krizan (Slw) 6-0 6-1 Richterova (Tsj/6) - Javer (GBr) 6-3 6-1, Tanasugarn (Tha) - Klösel (Dui) 6-2 6-3, Serra-Zanette (Ita) - Guse (Aus) 6-1 6-3. Ranglijst: Mannen 1. Sampras (VSt) 4740 punten, 2. Chang (VSt) 4065,3. Muster (Oos) 3612,4. Kafel nikov (Rus) 3253, 5. Ivanisevic (Kro) 3161,6. Ferreira (ZAf) 2701,7. Beek- er (Dui) 2686,8 Krajicek (Ned) 2434, 9. Agassi (VSt) 2292, 10. Rios (Chl) 1979,28. Haarhuis 1223,36. Sieme rink 1074, 73. Schalken 663, 117. Van Scheppingen 418, 178. Davids 236, 198 Wibier 204, 202. Winnink 203, 208. Groen 194, 229. Eltingh 165. Vrouwen: 1. Seles (VSt). Graf (Dui) 335,85, 2. Sanchez-Vicario (Spa) 214,20, 3. Martinez (Spa) 193,58, 4. Majoli (Kro) 172,71, 5. Huber (Dui) 167,13,6 Davenport (VSt) 146,17,7 Date (Jap) 141.46, 8. Novotna (Tsj) 136,02, 9. Fernandez (VSt) 122,06, 10. Hingis (Zwi) 107,21, 11. Schultz 97,95, 37 Oremans 37,70, 51, Boo- gert 30,17, 191. Noorlander 6,51, 194. Kamstra 6,46, 226. De Weille 4,97. Dansschool Janvier Jeugdcircuit: poule B: Koos Alberda-Michiel Wis se 10-2, Laurens de Kort-Dimitri van Hoof 9-2, K. Alberda/L de Kort-M. Wisse/D. van Hoof 8-5. Johnny Quaak-Thijs Storms 13-2, Klaas Al- berda-Patrick Katsman 3-9, J. Qua- ak/K. Alberda-Th. Storms/P. Kats man 8-7. Jacco de Looff-Jan Peter Dekker 9-5, Dennis Stevense-Johan van Urk9-5, J.deLooff/D. Stevense- J.P. Dekker/J. van Urk 6-5. Walter ten Hacken-Arthur te Boekhorst 7-2, Tom Felius-Donald Laumen 8-2, W. ten Hacken/T. Felius-A. te Boek- horst/D Laumen 8-3. Poule C. Ricky van Oost-Davey van Kesel 7-4, Rens Melissen-Eiso Alberda 8-3, R van Oost/R. Melissen-D van Kesel/E. Al berda 16-1. Chris Kole-Stanley Bish 3-10, Maarten Buringh-Ralph Toor- op 6-5, Ch. Kole/M Buringh-S. Bish/R.Toorop 6-6. Mariusvan Koe- veringen-Sven Buys 6-3, Robert Praet-Mechiel van de Est 10-3, M van Koeveringen/R. Praet-S. Buys/M. van de Est 3-8. Stephan Westerweel-Robin Loopik 2-8, Rik- kert van de Wel-Pim de Morree 5-4, S. Westerweel/R. van de Wel-R. loopik/P. de Morree 8-3. Districts-indoorcompetitie: afde ling mixedteams, tweede klasse: de Schelde 2-'t Halve Maantje 1 8-4. S de Lange-D. Verschuure 15-0, R. van Dierendonck-A. Nonnekes 5-9, L. Clement-A. verschuure 9-2, L. Jasperse-M. Driessen 4-7, S. de Lange/M. Felius-D. Verschuure/A. Nonnekes 13-6, L. Clement/L. Jas- perse-A. Verschuure/M. Driessen 7- 5. MLTC3-MLTC48-4. A.deBruyne-F Clausing 11-8, O. Molopodis-E. Pa ree 10-8, S. Roose-S. Hoogerwerf 7- 6, M. Vos-W. Euser 3-6, A. de Bruy- ne/S. Roose-F. Clausing/S. Hooger werf 9-5, O. Molopodis/M. Vos-E. Paree/W. Euser 7-8. Hulster Ambacht 2-Souburg 1 5-7. L. de Kort-S. Kats 6-7, K. Alberda-M Gideonse 8-9, F. Kool-M. Malicki 10- 8. J. Verhaegen-K. Dijkstra 5-11, L. de Kort/K. Alberda-S Kats/M. Gide onse 3-10, F. Kool/J. Verhaegen-M. Malicki/K. Dijkstra 6-6. derde klasse: Goblin 1 -SJEF1 9-3. F. Ton-P. Baas 9-8, J. Korstanje-W. De- coninck 10-7, T. Uitterhoeve-M. Baas 3-9,1. van Ombergen-M.R. De- coninck 9-5, F. Ton/T. Moens-P. Baas/W. Deconinck 7-7, T. Uitter- hoeve/l. van Ombergen-M. Baas- /M.R. Deconinck8-7. Afdeling mannenteams, eerste klasse: Animo 1-DOS 1 5-7. R. van Kessel-D. Rempt 9-7, B. Ysebaert-F. van de Velde 7-8, G.J. Louweret-T. Veraart 5-6, D. Bommelijn-D. van de Belt 8-6, M. Verberkmoes/G.J. Lou weret-D. Rempt/F. van de Velde 7-8, B. Ysebaert/D. Bommelijn-T. Ver- aart/D. van de Bel 7-7. Drive 1-Hulster Ambacht 1 7-5. M. Leeuwenburg-G. van Poecke 6-10, T. Poppe-P. van Poecke 9-4, C. de Jonge-J.L. Deltour 9-6, B. Dutree-R. van de Berg 6-6, M. Leeuwen- burg/T. Poppe-G. van Poecke/P. van Poecke 13-6, C. de Jonge/B. Dutree- J.L. Deltour/R. van de Berg 6-12 tweede klasse: Souburg 2-Vrou- wenpolder 1 6-6. A. Vucic-J. Wisse 5-9. R.van de Linde-R. Meerman 5- 10, N. Ossewaarde-M.Sïnke 13-4, J. Nagtegaal-J. Meerman 6-8, A. Vuci- c/R. van de Linde-J. Wisse/R. Meer man 11-5, N. Ossewaarde/J. Nagte- gaal-M. Smke/J. Meerman 10-7. De Stoof 1-Ludo et Emergo 1 0-12. V. Rijckborst-R. Verheul 1-10, Y. Vo- gel-D, Blackman 6-7, M. Leenhouts- D. Bouwman 5-9, S. de Vries-V. Ver heul 5-12, Y. Vogel/S. de Vries-R. Oreel/D. Bouwman 1-11, V. Rijck- borst/M. Leenhouts-D. Blackman/V. Verheul 5-8. Zwemmen Middelburg. Zeeuwse clubcompe titie, derde klasse: 1. De Otters (Axel) 2705,0,2. De Honte (Klooster- zande) 2709,2, 3. Stelleduikers (Heinkenszand) 2720,4. 4. De Zuid wester (Middelburg) 2830.5, 6. De Schelde B (Terneuzen) 2879,4. Af standswinaars, vrouwen, 100m wissel all in: Mariska Asselman (Honte) 1,29,3. 100m rug 83/84: Ho- na Witte (Otters) 1.34,3. 100 vrij 1981 el: Anika Asselman (Honte) 1.16,4.100rugallin: 1Carolien Ser- rarens (Honte) 1.31,9. 50 vlinder 1979 el: Anika Asselman 35,6. 50 school 83/84: Mariska Asselman 44,2.50 rug 1981 el: Carla Viergever (ZW) 39,14x50 vrij estafette all in. De Honte 2.28,9. Mannen, 100 wis sel all in: Reggie Ruijtenburg (Ot ters) 1.14,3. 50 vlinder 83/84: Mi chel de Pooter (Otters) 43,0. 100 school 1981 el: Reinier de Haan (Stel) 1.32,9 100 vrij all in: 1 Jacco Moison (Stel) 1.03,5 100 rug 1979 el: Marien Kraaijeveld (Stel) 1.24,6 50 school 83/84: Bram de Regt (Ot ters) 48,7 50 rug 1981 el: Tonnie Koekkoek (Ottersi 39,7 4x50 vrij es tafette all in: Stelleduikers 2.12,3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 17