Pleidooi PvdA voor ziekenhuis PZC Siesa brengt komische thriller Sociaal Platform haalt bezoekers uit isolement Roemeens beeld bij V ossenburchschool Nieuwe zetten in lobby herindeling Forse boetes en rij-ontzegging voor drankrijders zeeland 18 Socialisten willen hospitaal behouden met behulp van Zierikzees model kerkdiensten weekenddiensten zaterdag 5 oktober 1996 van onze verslaggever Hans Heijt OOSTBURG - De PvdA in West- Zeeuws-Vlaanderen hoopt dat het Antoniusziekenhuis in Oostburg behouden kan blijven door voor een constructie te kie zen die vergelijkbaar is met die in Zierikzee. Het ziekenhuis in Zierikzee werkt sinds eind jaren tachtig samen met het zieken huis in Goes uit efficiëney-over- wegingen. De fracties van de PvdA in de gemeenten Oostburg en Sluis- Aardenburg en het bestuur van de PvdA-afdeling West- Zeeuws-Vlaanderen hebben en kele adviezen uitgebracht aan de commissie van wijze man nen, die zich buigt over de toe komst van het Antoniuszieken huis. De PvdA laat in een brief weten niet te pretenderen met nieuwe argumenten vóór het behoud van het ziekenhuis te komen. ,,Wel hopen wij dat onze opmerkingen voor u aanleiding kunnen zijn om accenten op een wijze te leggen die wellicht recht doet aan het voortbestaan van een vorm van ziekenhuis zorg die én betaalbaar én accep tabel is", stellen de briefschrij vers. De PvdA houdt een pleidooi voor net zo'n constructie tussen het Antoniusziekenhuis in Oostburg en ziekenhuis De Honte in Terneuzen als die tus sen de ziekenhuivoorzieningen in Zierikzee en Goes. Specialis ten worden in beide vestigingen ingezet en bovendien delen de ziekenhuizen gezamenlijk een apotheek, laboratorium, rönt- genafdeling, isoleerruimte en tal van andere voorzieningen. van onze verslaggever Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Het dagelijks bestuur van Terneuzen probeert nog steeds zieltjes winnen in provinciale politieke kringen voor een Zeeuws-VIaamse her indeling. Nadat vorige week vrijdag de PvdA-statenfractie nadrukkelijk van het Terneu- zense college van burgemeester en wethouders mocht vernemen dat er in de regio - in de optiek van Terneuzen - wel degelijk be stuurlijke problemen zijn, werd donderdagavond laat een CDA- statendelegatie onder leiding van gedeputeerde A Dek uit voerig op de hoogte gebracht van de bestuurlijke dissonan ties bezuiden de Westerschelde. CDA-woord voerder C. Buijs wilde vrijdag niet in detail op het overleg ingaan. ..Wat is ge bleken, is dat van de kant van Terneuzen op dit moment wel bestuurlijke problemen ervaren worden. Het gaat dan vooral om moeilijkheden op ruimtelijk, in frastructureel en welzijnsvlak. Daarnaast zijn er ook proble men op het gebied van de volks huisvesting. We hebben daar van notie genomen en zullen deze gegevens meenemen in ons van onze medewerker Aector Dooms TERNEUZEN-De Terneuzense politierechter mr. C. Kool ver oordeelde vrijdag een 22-jarige man uit Kuitaart voor het rijden onder invloed van alcohol tot een boete van 2000 gulden en een rij-ontzegging van negen maanden, waarvan vier maan den voorwaardelijk, proeftijd twee jaar. Daarbij werd hij ver plicht om de driedaagse cursus Educatieve Maatregel Alcohol en Verkeer (EMA) in Rotterdam te volgen.. De verdachte was op 22 juli dit jaar in Hulst na het drinken van een aantal glazen bier toch in zijn auto gestapt. Toen de politie de man op de Grote Markt staande wilden houden, rende hij in paniek weg. Na een ach tervolging kon de man worden aangehouden Uit de adem analysetest bleek dat de auto mobilist ruim vier keer (915 mi crogram) zoveel alcohol in zijn bloed had dan de toegestane 220 microgram. De politie vorderde meteen het rijbewijs in. De man zei op de zitting dat hij zijn rij bewijs hard nodig had. „Ik werk in het garagebedrijf van mijn vader. Ik moet nogal eens op pad voor onderdelen. Daarnaast moet ik één keer per week voor een cursus naar Terneuzen." Of ficier van justitie mr. M. van Nooijen hield vast aan de lande lijke richtlijnen „Een biertje meer en u had in een hogere schijf gezeten." Raadsman A I. Cambier vroeg voor zijn cliënt een rijverbod in de weekeinden. „Daar zijn we vanaf gestapt, omdat dit voor de politie niet valt te controleren. We moeten een gelijke streep trekken en de landelijke richtlijnen volgen", reageerde de officier. Zij eiste een boete van 1750 gulden, een rij-ontzegging van negen maan den, waarvan drie maanden voorwaardelijk, proeftijd twee jaar, mits de EMA wordt ge volgd. Ook een 60-jarige man uit Ter neuzen wilde zijn baan aangrij pen om voor een mildere straf - een beperking van de rij-ont zegging - in aanmerking te ko men Bij de man werd in Axel op 25 juli van dit jaar door de poli tie een blaastest afgenomen. Deze wees 690 microgram aan, waar 220 microgram is toege staan. De politierechter veroor deelde de Terneuzenaar con form de eis tot een boete van Volgens de sociaal-democraten is het behoud van een zieken huisvoorziening in Oostburg om diverse redenen van groot be lang. De PvdA wijst ondermeer op de vergrijzing van de bevol king, de beperkte mogelijkhe den om met het openbaar vervoer te reizen en de werkge legenheid. „Met name de inter ne geneeskunde en orthopedie lijken ons in een basispakket goed te handhaven", schrijft de PvdA aan de Commissie van wijze mannen. De West-Zeeuws-Vlaamse PvdA'ers sluiten hun brief af met de mededeling dat ze er enig begrip voor op kunnen brengen als bij de commissie de mening leeft dat in West-Zeeuws- Vlaanderen ietwat te fatalis tisch wordt gedacht over de kansen op het behoud van een ziekenhuis. „Vanuit die stel- lingname zou het voor de hand kunnen liggen tot een advies te komen waarin de sluitingsoptie als eerste naar boven komt", al dus de PvdA De partij zou dat jammer vinden en wijst erop dat de West-Zeeuws-Vlamingen nog steeds de hoop koesteren dat zij 'hun ziekenhuis' in een aanvaardbare vorm kunnen be houden." fractieberaad komende maan dag. Daar zullen we ook ons de finitieve standpunt in deze be palen", zei Buijs. Overigens is het niet zo dat de CDA-ers blind zullen varen op de Terneuzense stellingen, vrij dagavond spraken zij namelijk ook nog met het gemeentebe stuurvan Sas van Gent, dat niet vanherindelinggediendis. Bur gemeester drs. R. C. E. Barbé hoopt - en met hem het Terneu zense gemeentebestuur en de dagelijkse besturen van Hulst en Oostburg - dat Provinciale Staten vrijdag 11 oktober geen instemming betuigen met het voorstel van GS om de herinde ling op het bordje te schuiven van de staatssecretaris. Knelpunten „Ik blijf van mening dat er geen gedegen inventarisatie ge maakt is van de bestuurlijke knelpunten in de regio. Die zijn er wel degelijk. Een onderzoek van het onderzoeksinstituut van de VNG in 1991 heeft dit ook aangetoond. Voorts pleit ik voor een goed onderzoek naar kostenconsequenties van een herindeling. Ik hoop dat ook de staten daar om zullen vragen", aldus Barbé. 1750 gulden, negen maanden rij-ontzegging, waarvan drie maanden voorwaardelijk, met de bijzondere voorwaarde het volgen van de EMA Zijn raads man mr. J de Bliek wees in zijn pleidooi erop dat de rij-ontzeg ging ingrijpende volgen zou hebben voor zijn werk. Zijn cli ënt dreigde zelfs zijn baan te verliezen. Politierechter: „Met alle res pect, maar u bent figuurlijk door een aantal stoplichten te gelijk gereden. U was al eens ge waarschuwd. Daarnaast heeft u nog een aanrijdinkje gehad. Dat telt allemaal mee." Voldoende reden voor de politierechter om de eis van de officier te volgen. Een inwoner uit Hoek werd voor het rijden onder invloed op 20 juli van dit jaar veroordeeld tot 1750 gulden boete, negen maan den rij-ontzegging, waarvan vier maanden voorwaardelijk, mits hij de EMA-curcus zou vol gen. De verdachte was na een avondje stappen in Terneuzen, op weg naar huis, aangehouden door de politie. Uit de blaastest bleek dat hij 790 microgram al cohol in zijn bloed had. De man gaf toe fout te zijn geweest. De officier had 1750 gulden boete en zes maanden onvoorwaarde lijke rij-ontzegging geëist. Aan de drie maanden voorwaarde lijke rij-ontzegging koppelde ze het volgen van de EMA-cursus. Voor een 59-jarige man uit Ter hole eindigde een dagje uit op het politiebureau van Hulst De politie had dit jaar op 9 april de man slingerend zien rijden op een polderweg buiten Hulst. Het vermoeden van alcohol Werd bevestigd met het afnemen van de bloedproef (een blaastest lukte niet). Er werd een promil lage van 1,67 milligram vastge steld. Ruim drie keer zoveel dan toegestaan. De verdachte ver telde met vrienden naar de schietingen in Clinge te zijn ge weest. „Ik had wat biertjes en koffie gedronken. Alleen ik ben fout geweest om niets te eten", voegde hij eraan toe. De politierechter hield in zijn uitspraak rekening met ver zachtende omstandigheden. De man had geen strafblad, had al 40 jaar zijn rijbewijs en woonde afgelegen. Hij veroordeelde de man tot 2000 gulden boete en een voorwaardelijke rij-ontzeg ging van zes maanden, proeftijd twee jaar, waarbij hij dan wel de EMA-cursus dient te volgen. Een scene uit de komische thriller The Rose Garden van toneelvereniging Siesa uit Sas van Gent. foto Peter Nicolai door onze medewerkster Marian Hemelaar SAS VAN GENT - Humor, spanning en beetje frivoliteit. Dat brengt de Sasse toneelvereniging Siesa de komende weken in Sas van Gent. Axel en wellicht ook Zelzate op de planken. Siesa heeft dit seizoen gekozen voor de komische thriller 'The Rose Garden' van de Belgische schrijver Anton Klee. De verhandelingen spitsen zich toe op Rose, een bordeelhoud ster, die op zekere dag een man haar etablissement ziet binnen komen, die sprekend op haar overleden man lijkt. Ze valt flauw en de meisjes vrezen dat ze dood is. In allerijl wordt de hulp inge roepen van allerhande types, waaronder een man die vogels op zet en mogelijk ook madame Rose kan opzetten. De verwikkelin gen die dan volgen zijn goed voor een uurt je amusementDe regie van het stuk is in handen van Henk van de Brande. De rollen wor den vertolt door Monique Polfliet, Sandra Maas. Ronald Möring, Anja de Cooker, Marleen de Deckere, Linda Ekkebus en Annie van Hoecke. 'The Rose Garden' gaat zaterdagl2 oktober in première in De Speye in Sas van Gent. Daarna volgen nog voorstellingen in de zelfde zaal op 19,25 en 26 oktober. Op 8 en 9 november wordt ge speeld in cultureel centrum De Halle in Axel en mogelijk 22 no vember in Zelzate. De aanvang is telkens om 19.30 uur. Projectleidster M. Revoort overhandigt wethouder A Roosendaal het 'kopje koffie'. foto Peter Nicolai van onze verslaggever Hans Heijt OOSTBURG - Het Platform Sociale Zekerheid West- Zeeuws-Vlaanderen verzorgt woensdag 9 oktober in cultu reel centrum Den Hoekzak in Oost burg een eerste van een serie van zes koffiebijeen- komsten voor mensen die on voldoende kunnen deelnemen aan het maatschappelijk le ven. Het is de bedoeling dat de bezoekers in een ontspannen sfeer de gelegenheid krijgen contacten te leggen en aan ac tiviteiten kunnen meedoen. Het Platform Sociale Zeker heid West-Zeeuws-Vlaande- ren is ruim een jaar geleden opgericht door vertegenwoor digers van maatschappelijke organisaties in de regio. Het platform stelt zich ten doel mensen met weinig maat schappelijke contacten en be perkte financiële middelen uit hun sociaal isolement te ha len. Het eerste wapenfeit van het platform is een serie van zes koffie-ochtenden in Den Hoekzak in Oostburg. De meeste kerken in West- Zeeuws-Vlaanderen hebben geld beschikbaar gesteld voor de organisatie -van de activi teiten. De eerste bijeenkomst begint woensdag 9 oktober om 9.30 uur. Daarna wordt tot eind december om de twee we ken steeds een koffieochtend in Den Hoekzak gehouden. Bezoekers kunnen kaarten, sjoelen, kletsen, meedoen aan handvaardigheid en tal van andere activiteiten doen om wat meer betrokken te raken bij de samenleving. De inhoud van de programma's wordt mede bepaald door de inbreng van de deelnemers. „We zouden het zeer op prijs stellen als mensen op vrij wil lige basis diverse activiteiten willen begeleiden", zegt pro jectleidster M. Revoort. „We denken bijvoorbeeld aan houtbewerken. creatief zijn met papier, kleien, boetseren, glasgraveren en poppen ma ken. Maar ook een leraar Ne derlands is welkom Mevrouw A van Andel van het platform laat weten dat de meeste kerken in West- Zeeuws-Vlaanderen een bij drage hebben gegeven voor de organisatie van de koffie-ochtenden. Op welke wijze het platform na decem ber verder gaat met de activi teiten is nog niet bekend. Dat hangt mede af van de animo voor de koffie-ochtenden. Om bekendheid te geven aan de activiteiten heeft het Plat form West-Zeeuws-Vlaande- ren een groot aantal posters en strooifolders ontwikkeld. De eerste poster werd vrij dag uit gereikt aan wethouder A Ro- sendaal (sociale zaken) van de gemeente Oostburg. Rosen- daal verklaarde dat de sociale dienst van Oostburg in het be leid de nadruk legt op de uit stroom van langdurig werklo zen uit hun moeilijke positie. „Door de mensen weer in het arbeidsproces op te nemen, kunnen zeuit hun sociaal islo- ment worden gehaald", aldus Rosendaal. „Ook het platform wil de mensen uit hun sociaal ïsloment halen en daarom vullen we elkaar goed aan. De wethouder liet weten dat hij graag voeling wil blijven houden met het sociale werk veld. Daarom wordt binnen kort een gemeentelijke werk groep sociale zaken gevormd om te adviseren op maat schappelijk gebied. Rosen daal' „Het maatschappelijk werk, de werkgroep voor ge handicapten en diverse ande re organisaties nemen zitting in die werkgroep en ik denk dat het een goed idee is als ook het Platform West-Zeeuws- Vlaanderen een vertegen woordiger in de werkgroep krijgt." van onze verslaggever Maurits Sep MIDDELBURG - De Roemeen se ambassadeur M. Buhoara heeft vrijdag op basisschool de Vossenburch in Middelburg het beeld Getica 2 van de Roemeen se kunstenaar Georghe Culea onthuld, als dank voor de vrachtwagen vol meubilair en leermiddelen die de Middel burgse school in maart naar een school in Movila Verde stuurde. „Het beeld is een symbool van vriendschap", sprak Buhoara. „En een uitnodiging aan de kin deren en leraren van deze school om eens naar Roemenië te ko men." Hij zei dat samenwerking tussen Nederland en Roemenië belangrijk is voor de toekomst. „En de toekomst, dat zijn onze kinderen." Cheque De Roemeense ambassadeur vertrok na de onthulling naar de I Zeeuwse Bibliotheek. Hij schonk de bibliotheek tweehon derd boeken van Roemeense I schrijvers. Na alle giften mocht de ambassadeur vrijdagavond ook zelf iets ontvangen. Hij kreeg een cheque van 10.000 gulden voor een opknapbeurt van een psychiatrisch zieken huis in Buzau. Bromfietsers op de bon TERNEUZEN - De politie heeft vrijdagochtend bij een controle ter hoogte van de Buitenhaven in Terneuzen twintig bromfiet sers op de bon geslingerd. De bromfietsen bleken niet te vol doen aan de wettelijk gestelde eisen. Het merendeel had een te groot motorvermogen of produ ceerde te veel lawaai. Eén be stuurder bleek onverzekerd rond te rijden. Een bekeuring voor een ondeugdelijke brom fiets kan oplopen tot een bedrag van 220 gulden. In totaal wer den vrij dag tussen 7 en 10 uur 2 5 bromfietsen gecontroleerd. Bijenkasten gestolen NIEUW-NAMEN - Uit een ak ker aan de Emmaweg bij Nieuw-Namen zijn twee bijen kasten gestolen. De 61-jarige imker merkte de diefstal vrij dagochtend op. De kasten wa ren gevuld met zo'n veertig kilo honing. De eigenaar werd voor zo'n 1100 gulden gedupeerd. Inbreker opgesloten C ADZ AND-BAD - De politie heeft een 22-jarige Terneuze naar in verzekering gesteld op verdenking van inbraak in een winkel aan Boulevard de Wie lingen in Cadzand-Bad. De man wordt maandag voorgeleid aan de officier van justitie in Mid delburg. Hij heeft bekend in de nacht van donderdag op vrijdag de inbraak te hebben gepleegd. CADZAND-BAD Vliegerfeest - Op het strand van Cadzand-Bad wordt morgen, zondag, voor paviljoen Caricole het jaarlijkse vliegerfeest ge houden. Het evenement begint om 11 uur. De organisatie is in handen van de plaatselijke vlie gervereniging. Verwacht wordt dat tientallen leden van de Zeeuwse Vliegervrieden en ver schillende liefhebbers uit Duitsland het luchtruim zullen kleuren. De muzikale omlijsting is in handen van Disco Pedro. SLUIS Dyslexie - De Amerikaanse dys- lexie-deskundige R. D. Davis houdt vandaag, zaterdag, een lezing over woordblindheid in De Lindenhoeve in Sluis. Davis, zelf ooit woordblind, ontwik kelde een methode om dyslexie te overwinnen, die grotendeels gebaseerd is op zijn eigen erva ringen. De spreekbeurt in Sluis begint om 15.00 uur. Zondag 6 oktober 1996 Gecombineerde doven/horenden dienst: Nederlands Hervormde Kerk 's-Heer Abtskerke, 10.30 uur: ds. Allewijn (HA).Aardenburg: Ge reformeerde Kerk 10.30 ds. Valk (HA); Rooms-Katholieke Kerk zo 9.15; Coensdike zo 9; Axel: Neder lands Hervormde Kerk 10 ds. Van Meeuwen; Gereformeerde Kerk 10 ds. V. Elderen, 17 ds. De Haan; Gere formeerde Kerk Vrijgemaakt 10 en 15 ds. Burger; Gereformeerde Ge meente 10 en 15 leesdienst; Rooms- -Katholieke Kerk za 19; zo 11; Bier vliet: Rooms-Katholieke Kerkza 19; Boschkapelle: Rooms-Katholieke Kerk zo 10.30; Breskens: Neder lands Hervormde Kerk 9.30 ds. Blokland; Vrije Evangelie Gemeen te 9 dhr. Koelewijn; Rooms-Katho lieke Kerk 10; Clinge: Rooms-Katholieke Kerk za 19; Graauw: Rooms-Katholieke Kerk zo 10.30; Groede: .Nederlands Her vormde Kerk 9 ds. Van Andel; Rooms-Katholieke Kerk za 19; Hei kant: Rooms-Katholieke Kerk zo 9; Hengstdijk: Rooms-Katholieke Kerk za 19; Hoek: SOW-Gemeente 10 ds. V.d. Maas; Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt 9.30 en 15 ds. Souman; Gereformeerdee Ge meente in Nederland 9.30 en 14leesdienst; Rooms-Katholieke Kerk zo 11Hontenisse: Nederlands Hervormde Kerk 9.30 ds. De Meij Mecima; Hoofdplaat: Rooms-Katholieke Kerk za 17; Hulst: Nederlands Hervormde Kerk 11 ds. De Meij Mecima; Evangeli sche Gemeente (Het Ravelijn) 10 dhr. V.d. Meer; Rooms-Katholieke Kerk za 19; zo 10.30; Koewacht: Rooms-Katholieke Kerk zo 10.30; Kloosterzande: Rooms-Katholieke Kerk za 18.30, zo 10.30; Lamswaar- de: Rooms-Katholieke Kerk zo 9; Nieuw-Namen: Rooms-Katholie ke Kerk zo 9; Nieuwvliet: Nederlands Hervormde Kerk 10 ds. Hoogendoorn; Vrije Evangelische Gemeente 10.30 dhr. Koelewijn; Oostburg: Nederlands Hervormde Kerk 10 dhr. Sinke; Gereformeerde Gemeente 10 en 15.30 leesdienst; Oud-Gereformeerde Gemeente 9.30 en 14.30leesdienst; Gerefor meerdee Gemeente in Nederland 10 en 14.30leesdienst; Christenge meente De Hoeksteen (Den Hoek zak) 10 dhr. Goemaere; Jehova's Getuigen 10 en di 19.30; Rooms-Katholieke Kerk zo 10.30; Ossenisse: Rooms-KathupliekeKerk zo 9; Philippine: Rooms-Vatholieke Kerk zo 9.30; Retranchement: Ne derlands Hervormde Kerk 10 ds. Houwaart en ds. Wetering; Sas van Gent: Rooms-Katholieke Kerk za 19.15; zo 11; Schoondijke: Neder- I lands Hervormde Kerk 9.30 ds. V.d. Sar; Rooms-Katholieke Kerk zo I 9.15;Sint-Jansteen: Rooms-Katholieke Kerk za '9; j Sluis: Nederlands Hervormde Kerk 9.30 dhr. Kruidenier; Rooms-Katholieke Kerk zo 10.45; Sluiskil: Nederlands Hervormde Kerk 10 ds. Taalman-De Ruiter; Rooms-Katholieke Kerk zo 10.30; Slijkplaat: Rooms-Katholieke Kerk za 17; Stoppeldijk: Rooms-Katholieke Kerk zo 9; Ter hole: Rooms-Katholieke Kerk za '9; Terneuzen: Opstandingskerk 10.30 ds. Klap; Grote Kerk 10 ds. De Boer; Goede Herderkerk 10 en 19 ds. Héj- ting; Ziekenhuis 'De Honte' 17.45 ds. De Meij Mecima; 'Ter Schorre' 10.30 dienst; Gereformeerde Keik Vrijgemaakt 9.30 en 15 ds. Storm; Gereformeerde Gemeente 10 en 15 leesdienst; Oud-Gereformeerde Gemeente 10 en 17 ds. V.d. Belc; Gereformeerde Gemeente in Ne derland 9.30, 14en 18 leesdienst; Nederlands Hervormde Evangeli satie, ZeldenrustcollegelO ds. Kaars; De Levensbron 17 kand. Pee- ne; Evangelische Gemeente (De Kandelaar) 10 dhr. Kunst; Pinkster- gemeente Gebouw Bethel 10 dienst; Nieuwstraat 27"10.30 dhr. Oudeman;ZevendeDags Adventis ten (Goede Herderkerk) za 10dienst; Jehova's Getuigen 10 en di 1930; I Rooms-Katholieke Kerk Trinitets- kerk zo 11; Opstandingskerk za 19; Waterlandkerkje: Nederlands H?r- vormde Kerk 11 dhr. Sinke; West- dorpe: Rooms-Katholieke Kerk :a 19; IJzendijke: Nederlands He-- vormde Kerk 9.30 ds. V.d. Schee; Rooms-Katholieke Kerk zo 10.3C; Zaamslag: Nederlands Hervormde Kerk 10 en 16.30 ds. Reinders (HA) Gereformeerde Kerk 10 en 15 ds. De Haan; Gereformeerde Kerk Vrijge maakt 9.30 leesdienst, 15 ds.Geel-1 hoed; Christelijke Gereformeerde Kerk 10 en 15 ds. V. Ek; Zandstraat: Rooms-Katholieke Kerk zo 10; Zuiddorpe: Rooms-Katholieke Kerk za 17; zo 9.45.1 5 en 6 oktober 1996 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Terneuzen, zat. 08.00-zon. 08.00 uur: H. Hammer, Oostelijk Bolwerk 12c, tel.(0115)614000. zon. 08.00-ma. 08.00 uur: P. R. L. Vercauteren, Beethovenhof 3b, tel. (0115)613768. Spreekuur 11.30 en 17 uur. Oostburg, Aardenburg en Zuidzan- de, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: W. C. Jongsma, Oudekerkstraat 2, Aardenburg, tel. (0117) 491466. Cadzand, Retranchement en Sluis: M. H. M. de Meijer, Badhuisweg 42, Cadzand, tel. (0117)391366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. K. Slingerland, Biervliet, tel. (0115)481345. Breskens en Groede: R. J. Laterveer, Dr. Broodmanstraat 2, Breskens, tel (0117) 381956. Axel en Zaamslag, vrij. 17.00 - ma. 08.00 uur: J. Hoefman, Oranjestraat 4, tel. (0115)561555. Spreekuren zat. van 10-10.30 en 16- 16.30 uur, zon. 11.30-12 uur. Sas van Gent e.o., vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: L. Feyen, tel. (0115)452525. Spreekuurzat. 10.00 uurop Bolwerk Oranje 2. Hulst, Clinge, Koewacht en Sint Jansteen, vrij. 17 - ma. 08.00 uur: V. Voorbrood en J. Roks, Gr. Bagij- nestraat 16, tel. (0114)313131. Spreekuur 11 en 17 uur. Hoek, Sluiskil, Philippine: H. G. van Haelst, Spoorstraat 44, Sluiskil, tel. (0115) 471955. Spreekuur 12.00 uur. Kloosterzande en Hontenisse vrij. 17.00-ma. 08.00 uur. F. Helmers, Cloosterstraat 72, tel. (0114) 681277, spreekuur zat. 11.30 uur in de praktijk Cloosterstraat 72. Tandartsen: West-Zeeuws-Vlaanderen: A. C. R. Bracké, Burg. v. Zuijenstraat 81, Breskens, tel. (0117) 382714. Spreekuur 12-12.30 uur. Oost-Zeeuws-Vlaanderen: J. A. M. Nijsten, Hondiusstraat 2, Terneuzen, tel. (0115) 613780. Spreekuren zat. 10-10.30 en 18- 18.30 en zon. 12-12.30 uur. Oostourg en Zuidzande, zat. 10- 12.30 en 13-16.30 en zon. 11.30- 12.30 en 17.30 en 18.30 uur: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel (0117)452170. Dierenartsen: Terneuzen, Axel, Zaamslag: Dierenkliniek M.P. Schaub- J. Kop, Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115- 561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. Hulst en Hengstdijk: J. J. L. M. Kop, Axel, tel. (0115) 561488. Spreekuur, zat. 11-12 uur, Bastionstraat 2, Axel. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) I 301388 bgg. (0117)348424. Spreekuur zat. 13 en zon. 12 uur in de dierenkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, Van Die- menstraat 83, tel. (0115) 6 .9628. Spreekuurzat. van 12.30-14.00 uur. Peter de Vos, Van Steenbergerlaan 7, tel. (0115) 696425. Spreekuurzat. van 12.00-13.00 uur. Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: 'Dierenartsencentrum West', tel. I (0117) 382769/ (0117) 492398/ (0117)454484. Spreekuur Noordwal 81 te Oost burg, vrijdag 19.00-20.00 uur, ztt. en zon. 3.00-13.30 uur. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oosv burg, tel. (0117) 452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel. (0115) 453800, spreekuurzat. 11.00- 12.00 uur. St. Jansteen e.o.: A.E. de Bruyn, Tempelier 34, tel. (0114) 312701. Spreekuur 11.00 - 12.00 uur. Thuiszorg: Apotheken: Terneuzen, zat. 08.30-17.30 en zon. 11.30-12.30 en 17-18 uur: A. F. J. Hamann, Oostelijk Bolwerk 12a, tel 612060. Axel, zat. 10-11 en 16-17: Apotheek Axel, Oranjestraat 6, tel. (0115)562888. Hulst.zat. 10-18 en zon. 11-12 en 14- 18 uur: Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel.(0114)314255. Stichting Thuiszorg Zeeuws- Vlaanderen, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West- Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon- j nummer (0117) 456500, Kanaalzo ne: Telefoonnummer (0115), 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoonnummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzo-g Zeeland, kraamcentrum Zeeuws- Vlaanderen, dag en nacht bereik- i baar via tel. (0115)674555. Pastorale zondagdienst: Oost-Zeeuws-Vlaanderen, zon. 12 - ma 24 uur: P. Theeuwes, Cinge, tel. (0114) 313513. West-Zeeuws-Vlaanderen, zon. 12 - ma 24 uur: Kanaalzone, zon. 12 - ma. 24 uur: C. Dochy, tel. (0115) 491346.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 60