Een miljoen kilo snoep per jaar PZC Gij zult niet stelen - behalve als... zeeland 17 Snoepgoedfabriek De Grens in Clinge bestaat 10 jaar ondernemend zeeland Nieuwe sociëteit voor startende ondernemers Auto Hoebeke naar De Poort Debat in Vlissingen over milieu en werk in de wereld de kwestie recept Yoghurt-Hollandaisesaus Sirenenetwerk is niet voor eind 1998 in orde agenda ^Kystig zaterdag 5 oktober 1996 van onze verslaggeefster Sheila van Doorsselaer. CLINGE - Kindersnoepgoed- l'abriek De Grens bestaat tien jaar en als het aan directeur F. Landzaat ligt, dan had hij al lang en breed uitgebreid. Jam mer genoeg wil zijn buurman de grond niet verkopen. Als Landzaat ooit een tweede fa briek wil beginnen dan is dat in Engeland. „Engeland is het snoepland bij uitstek, daar hebben ze een eeuwenoude tra ditie. Hier in Nederland is dat niet zo", zegt hij. Tien jaar geleden begon het met kaneelkussentjes, die met die rode streepjes. Ze worden nu nog steeds gemaakt samen met de zuurstokken, che- wysticks, toffeestaafjes, ka- neelstaafjes, minilollies en de relatief nieuwe aanwinst, de rocklollies; een lollie die De Grens en een fabriekje in Frankrijk als enige in Europa maken, omdat er over de hele wereld nog maar zes machines voor zijn. Landzaat is eigenlijk een ras echte Rotterdammer. Ook zijn vader was directeur van een snoepfabriek, FEJO genaamd. Landzaat wilde voor zichzelf beginnen en kocht het gebouw aan de Clingse Tiberghienweg wat toen nog in gebruik was van sokkenfabriek Milock. Hij begon vanaf nul, zonder klan ten, met enkele oude machines uit de fabriek van zijn vader en zette zo zijn eerste productie lijntje op. „Mijn vader zei al tijd: Als je iets goeds maakt, komen de klanten vanzelf. Het klinkt gek, maar het is zozegt Landzaat. De opstartperiode was moeilijk en velen in zijn omgeving dachten dat er in het snoep geen droog brood te ver dienen viel. „Die houdt het hier nog geen maand vol, zeiden ze dan", zegt Landzaat. „Maar kijk, tien jaar later heb ik een florerend bedrijf met ruim 20 medewerkers, exporteer ik naar zeventien landen en ma ken we zo'n miljoen kilo snoep per jaar." Snoepgoed maken lijkt op het eerste oog simpel, maar er is uitzonderlijk veel vakman schap en know how voor nodig. ,.Je kan wel een paar machines kopen, maar als je niet weet hoe ze werken dan heb je er ook niets aan", zegt Landzaat. „Een oude rot in het snoepvak moest speciaal vanuit Enge land komen om mij de kneepjes van het vak te leren en ik wist toch al heel wat door mijn va der. Het recept van het snoep- deeg moet precies goed zijn, want als het te nat is of als er te veel lucht inzit dan loopt de he le machine binnen de kortste keren helemaal vast. Het snoepgoed van De Grens gaat De Grens verkocht wordt aan dan wel de hele wereld over, fabrikanten die er vervolgens toch zal de naam niet iedereen hun eigen naam op zetten, bekend voorkomen. Dat komt Look-O-Look bijvoorbeeld, omdat veel van het snoep van „Ik ben van een uitstervend ras", zegt Landzaat. „Er is geen opleiding voor snoepmaker. De persoon die later mijn fabriek overneemt zal het allemaal van mij moeten leren. Zo geven wij die kennis aan elkaar over." Landzaat eist van zijn werkne mers niet zo veel. Alleen: vrien- delijk zijn voor je collega's en liefde voor het vak. Kindersnoepgoedfabriek De Grens in Clinge exporteert snoep naar 17 landen. foto Charles Strijd van onze verslaggever RILLAND - Autobedrijven Hoebeke uit Rilland openen dinsdag 8 oktober hun nieuwe vestiging op het bedrijventer rein De Poort bij Rilland. De zaak zal geheel in het teken staan van het automerk Maz da. De onderneming viert dit jaar het 25-jarig bestaan als officieel Mazdadealer. Hoebe ke gaat ook door met de oude vestiging in het dorpshart van Rilland. Directeur J. Hoebeke, beter be kend als 'Jo', noemt de verhui zing naar de Poort een buiten kansje. „Uitbreiden in het dorp zelf was onmogelijk. Nu heb ben we er een prachtlocatie bij langs de rijksweg 58, goed in het zicht en uitstekend bereik baar." Bij het bedrijf op De Poort zijn alle Mazda-model- len te koop. Werkplaats en ma gazijnruimte wachten nog op inrichting. Ook in het dorp be schikt Hoebeke over een werk plaats. De showroom ernaast blijft eveneens onderdeel van de onderneming. Die ruimte is gereserveerd voor het Kore aanse automerk Kia. van onze verslaggeefster Claudia Sondervan MIDDELBURG - De Kamer van Koophandel in Middel burg wil een nieuwe sociëteit beginnen voor startende on dernemers. De socïeteit, die en kele malen per jaar bijeen moet komen, wordt begonnen naar aanleiding van de opkomst bij twee eerdere bijeenkomsten voor beginnende ondernemers. Beide keren haalde de Kamer tussen de veertig en vijftig be langstellenden binnen, vertelt hoofd voorlichting, P. de Bloe- me. De nieuwe sociëteit is bedoeld voor zowel mensen die nog part-time ondernemen naast een vast dienstverband, tot mensen die zo'n drie tot vijf jaar als zelfstandig onderne mer opereren. De sociëteit moet een uitwisselingsplaats worden voor ervaringen en ad viezen. De Kamer wil in over leg met banken en accountants bezien of er een draagvlak voor zo'n sociëteit te vormen valt. De bedoeling is dat de samen komsten gedragen worden door de startende ondernemers zelf. legt De Bloeme uit. ..De kamer wil als initiator en als facilitair ondersteuner funge ren, maar het moet met name uit de mensen zelf komenAn dere bij de proefbijeenkomsten betrokken instanties waren de Stichting Kleinood, een kring van adviseurs afkomstig uit het bedrijfsleven, en adviesbu reau Rentree te Middelburg. Adviseurs van de Stichting Kleinood zijn ook betrokken bij het al enkele jaren lopende Kamer-project 'Wordt je eigen werkgever', waarbij aanko mende ondernemers kosten- loos hulp kunnen krijgen bij problemen in hun onderne mingsplan. Ondernemers die de beginfase van hun bedrijf doorgekomen zijn, worden geacht na de so ciëteit door te sti-omen naar an dere uitwisselingsplatforms voor ondernemers, zoals Link en Business Club Zeeland, ver telt De Bloeme. „Zij zijn dan in het stadium dat ze verder za- kencontacten zoeken, samen werkingsverbanden willen op zetten en hebben dan ook wat te bieden bij het zakendoen. Het is logisch dat ze na de drempelfase van drie, vier jaar daar hun contacten zoeken." Ondertussen haalt volgens de cijfers veertig procent van de beginnende ondernemers het derde bestaansjaar niet door onderschatting van zaken of omissies in de grondlegging van het bedrijf. Ter verstevi ging van de basis houden de Kamer en het IMK dinsdag 29 oktober een startersbijeen- komst tussen 13.30 en 21 uur waarbij financiële, commerci ële. wettelijke en bedrijfsrech- telijke aspecten van onderne men aan bod komen. van onze verslaggeefster Mieke van der Jagt VLISSINGEN - De Evert Ver- neer Stichting, een aan de Par tij van de Arbeid gelieerde orga nisatie voor internationale solidariteit, trekt komende week door Nederland met een campagne over milieu en werk in noord en zuid. In zestien Ne derlandse steden zullen parle mentariërs en andere deskundi gen met belangstellenden in debat gaan over de noodzaak tot vergaande maatregelen die het milieu internationaal moeten sparen en de armoede moeten terugdringen. Donderdag 10 oktober komt de campagne naar Vlissingen, waar Europarlementariër Maartie van Putten en kamerlid John Lilipaly van 15.00 tot 17.00 uur in debat gaan in het gebouw van de Hogeschool aan de Edison weg. Klimaat Aan de vooravond van het ka merdebat over de klimaatver anderingen vindt de Evert Ver meer Stichting het tijd worden voor bezinning op veel verder gaande maatregelen die de op warming van de aarde door toe nemende C02-uitstoot en de armoedeproblemen in de Derde Wereld moeten terugdringen. De meeste milieuproblemen worden veroorzaakt door de rij ke geïndustrialiseerde landen, maar ook in ontwikkelingslan den dreigen milieurampen die de hele wereld kunnen treffen. Inzet van de discussie wordt de versterking van het milieufonds van de Verenigde Naties met geld uit ingrijpende milieube lastingen. met name belasting op kerosine en vliegtickets. Rijkdommen Uit dat versterkte VN-milieu- fonds zouden meer milieuhulp en bijdragen voor armoedebe strijding in de Derde Wereld moeten worden bekostigd. De rijke landen zouden zelf meer geld moeten besteden aan het ontwikkelen van een energiear me samenleving. Een Europese C02-heffing voor klein- en grootverbruikers, ontwikkeling van zonne-energie in het Zui den, het tegengaan van handel in emissierechten, economische ontwikkeling in de Derde We reld en het tegengaan van marktbescherming door im- portheffing in rijke landen zijn noodzakelijk om de rijkdom men van de wereld eerlijker te verdelen en voor teloorgang te behoeden. Het debat in Vlissingen gaat over de kansen en bedreigingen van globalisering voor de Zeeuwse economie en samenle ving. De bijeenkomst is voor iedereen toegankelijk. Janny van der Lee (4 personen) De klassieke hollandaisesaus is heerlijk zacht en romig van smaak, maar door de ge bruikte hoeveelheid boter he laas ook een ware calorieën- bom. Hoewel er ook in dit recept eierdooiers worden gebruild, maakt het gebruik van yoghurt toah dat per eetlepel niet meer dan slechts 20 kCal hoeven te worden bijgeschreven! Irgrediënten: 25 dl yoghurt 2theelepels citroensap ^eierdooiers zout 0,5 -1 theelepel mosterd peper eventueel 1 eetlepel fijngehak te peterselie of dille Bereiding: Zet een steelpan in een grotere pan met kokend water op laag vuur. Voeg de yoghurt, het citroen sap en de eierdooiers toe en roer met een garde dooreen. Blijf roeren, terwijl de steelpan in het waterbad 'hangt', tot de saus dik begint te worden. De saus wordt na ongeveer 10 minuten dunner en daarna weer dik. Neem de pan van het fornuis en voeg zout, mosterd en eventu eel fijngehakte kruiden toe. Geef deze saus bij groente of vis. Stelen blijft stelen en dat is verkeerd: zo denkt de meerderheid van de door ons gebelde mensen in Zeeuws-Vlaanderen er over. foto Charles Strijd van onze verslaggevers Sheila van Doorsselaer en Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De voorbije weken heeft bisschop M. Mus- kens van Breda zich ontpopt als het sociale geweten van Nederland. Op de vooravond van prinsjesdag kwam de geestelijke in het nieuws met een onverwacht felle aan klacht tegen de nieuwe armoe de in Nederland. Muskens zei zelfs te betwijfelen dat Neder land momenteel een economi sche bloeiperiode beleeftVoor een substantieel deel van de bevolking is er - zo wijzen cij fers van het Centraal Bureau voor de Statistiek uit - ook am per sprake van een periode van welvaart. Zo'n twee miljoen mensen zijn aangewezen op een inkomen van 1600 gulden per maand of minder. Deze week zei Muskens in het VPRO-tv-programma Veld post dat hij begrip zou kunnen opbrengen voor de armen in deze tijd als zij een brood zou den stelen in een winkel, Ook mogen wat hem betreft uitke ringsgerechtigden in de knel in het zwart bijklussen. „Ik zal niet zeggen: dat moet je niet doen", zei de bisschop van Breda. Half Nederland is in middels over Muskens uitla tingen gevallen. Ondernemers menen dat de bisschop een aanzet heeft gegeven tot anar chistische toestanden. Politici noemden zijn uitspraken niet verstandig. Hoe het ook zij, de bisschop heeft met zijn uitspraken de discussie overwaarden en nor men in deze tijd weer eens aan gezwengeld. De reacties zijn nogal verschillend. In Zeeuws-Vlaanderen, zo bleek tijdens ons telefoonrondje, zijn er mensen die Muskens uitspraak onderschrijven, maar toch meer die nog steeds het gebod 'Gij zult niet stelen' gestand willen houden Bijklussen Ook over bijklussen zijn de meningen divers. Mevrouw L. de Clerck uit Aardenburg vindt dat stelen niet kan. „Je kunt beter vragen of je een brood mag hebben. Stelen is niet goed, dan ben je een slecht mens. Dat arme mensen een beetje bijklussen is begrijpe lijk, zo krijgen ze een beetje extra geld. Dan werken ze ten minste een beetje en dat is be ter dan je hand ophouden. Mevrouw F. Sigmond heeft weinig goede woorden over voor Muskens uitspraken. „Wat is dat nou weer iets voor idioots! Dat is toch niet nor maal! Klust-ie zelf ook bij of- zo, die Muskens? Door dat zwartwerken komen de eerlij ke mensen, die daar hun brood mee verdienen, niet aan de bak. Ze doen ze tekort. Trou wens. waar bemoeit die Muskens zich mee? Daar is de regering toch voor? Is er op godsdienstig gebied niet iets beters te doen? Eén van de tien geboden zegt toch 'Gij zult niet stelen', nou dan, dat moet hij dan ook zeggen. De regering moet er maar eens paal en perk aan stellen." Tegenstrijdig Mevrouw L. Ferket uit Hulst „Klinkt nogal tegenstrijdig hè, iemand van de kerk die zegt dat je als je arm bent voortaan mag stelen? En wan neer ben je arm? Mensen met een lage uitkering mogen van mij wel bijwerken, maar ja. waar trek je de grens?" Terneuzenaar A Wisse uit Ter- neuzen vindt de bisschoppelij ke denktrant niet te recht vaardigen. „Hier klopt niks van. Kan ik ook wel gaan zeg gen dat ik arm ben, mag ik ook lekker gaan stelen. Dat bij klussen lijkt me ook niet zo verstandig Als dat ook alle maal maar moet kunnen dan kunnen we alle wetten wel gaan ontkrachten", aldus Wis se. Meneer B. Scheele uit Oost burg:,, Ze zien me al komen bij de bakkerij 'Zeg, ik neem even een broodje mee, want de bis schop heeft gezegd dat het mag'; dat werkt natuurlijk niet. Zij van de kerk zouden liever wat doen aan het bij staan van de armen, dat is toch een van de doelstellingen van een kerk. de armen helpen? Ze hebben geld zat. Anders ver kopen ze maar wat van die gouden bekers enzo. Dat van dat bijklussen is wat anders. Dat hoeft hij niet eens te zeg gen want dat bijverdienen doet geloof ik zowat iedere handige WAO'er. Ook niet goed natuurlijk, maar ja, wat doe je eraan?" zegt B. Scheele uit Oostburg. Gezeik S. Jonkmaneen meisje van 14 uit Terneuzen vindt simpel weg dat 'de kerk niet zo moet zeiken'. „Stelen is natuurlijk niet goed te praten, als iedereen dat zo maar gaat doen. wat wordt het dan?", vraagt de Axelse F. van Dam zich af. Dat bijverdie nen is natuurlijk iets anders. Ik heb zelf een dochter die rond moet komen van een bij standsuitkering en dat is echt geen vetpot, hoor. Om een beetje bij te verdienen is ze ap pels gaan trekken. Van het tientje per uur dat ze daarvoor kreeg, moest ze 7,50 gulden in leveren Ik zeg het je, voor een rijksdaalder per uur zo'n zwa re mand appels op je rug mee dragen, dat is toch ook niet de moeite. Waar gaat de wereld naar toe?" Mevrouw I. de Waal uit Kloos- terzande heeft er geen moeite mee als gebrekkigen aan het stelen zouden slaan. „Het is het hun goed recht om te ste len. Zo zie ik dat. Als je honger hebt en je kunt je geeneens een sneetje brood veroorloven, dat lijkt me heel erg. Je moet zelf eens grote honger hebben. Kijk, dat bijverdienen is na tuurlijk met goed. Daar moes ten ze nou echt eens wat aan doen." VLISSINGEN - Het nieuwe si renenetwerk in Zeeland zal pas op z'n vroegst eind 199S goed functioneren. Het bijplaatsen van de benodigde extra sirenes gaat waarschijnlijk een jaar in beslag nemen. Commandant W. P. van Leer- sum van de Regionale Brand weer Zeeland deelde dat vrijdag mee in het algemeen bestuur van de brandweer. Zeeland fun geert samen met Rijnmond sinds vorig jaar september als proefgebied voor het nieuwe waarschuwingssysteem, dat de oude BB-sirenes vervangt. Al snel bleek dat de nieuwe sirenes niet overal goed te horen zijn. Van Leersum verwacht dat er in Zeeland 'twintig a dertig' sire nes bij moeten komen. In af wachting van de plaatsing is het testen van het nieuwe systeem stopgezet. Zangavond in Maranathakerk GOES - In de Maranathakerk te Goes wordt zaterdag 12 oktober een praise-avond gehouden Organisator is de Christelijk Gereformeerde Kerk. De avond is vooral voor jongeren bedoeld. Medewerking verleent combo Second Chance uit Meliskerke. De kerk is open vanaf 19.30 uur. Evenementen zaterdag BERGEN OP ZOOM Tent Binnen schelde, 20 uur: Poptocht met Ge rard Joling, Corry Konings en Gor den; De Botte Hommel, 21.30 uur: Optre dens van 3 reggaebands: Scream ing Abdubs, Jah Yla en Roots play ing children; GOES De Hoogte, 20 uur: Concert door het koor Volungé en de Chris telijke Oratoriumvereniging; HULST - Den Dullaert, 20.15 uur: Formatie Ambras m.m.v. Sankie Koster en Engel Reinhoudt; KAPELLE - Hervormde Kerk, 20 uur: Dubbelconcert door het Emme- loords Vocaal Ensemble en het kleinkoor van de Vlissingse Oratori umvereniging; KRUININGEN - Café De Paarderuif, 21.30 uur: Optredens van de bands Disgorge en Anarchy; MIDDELBURG - Markt (tent), vanaf 13 uur: Alvalmanifestatie met Thea terduo Van Karstenberg en Nieu- wenhuis. Sfeerstation Bolingo en een marionettentheater; Minitheater, 20 uur: Drie éénakters; Kloveniersdoelen, 20.30 uur: Geof- fey Douglas Madge, piano; 22.30 uur: Jan Kuiper, gitaar en rapband Zombie Squad; Schuttershofcafé, 22 uur: Ham mondorganist Carlo d'Wys; OOSTKAPELLE - De Halve Maan, 20.30 uur: Toneelvereniging Wali- chrum speelt 'Soria Moria'; RITTHEM Fort Rammekens, 13-17 uur: Bezichtiging Fort; TERNEUZEN - Kalashnikov, 22 uur: Optreden rapbands Black Orpheus en Anal Donkey Twister; THOLEN - De Meulvliet, 20.15 uur: Zangeres Astrid Seriese met haar programma Into Temptation; VLISSINGEN Arsenaaltheater, 19.30 uur: De Geheime Tuin, fami lievoorstelling door Theater Sirkel; Vestzaktheater, 20.30 uur: Toneel groep De Zeeuwse Komedie speelt 'Kras'; Sporthal Baskensburg, 20.45 uur: Optreden van André Hazes; De Piek, 22 uur: De Niro (Southern gitaarrock); zondag BERGEN OP ZOOM - Het Markie zenhof, 12 uur: Koffieconcert duo La Passione; Tent Binnenschelde, 15 uur: Pop- tocht met een optreden van Row- wen Hèze en de band Pater Moes- kroen; S HEER ARENDSKERKE Kerk, 11.30 uur: Koffieconcert door Vo caal Ensemble Cantare; MIDDELBURG Zeeuwse Biblio theek, 13-17 uur: Wetenschapsdag; OOSTKAPELLE Zeeuws Biolo gisch Museum, 14 uur: Rondleiding 'Met de rugzak op pad RITTHEM Fort Rammekens, 13-17 uur: Bezichtiging Fort; TERNEUZEN - Porgy Bess, 14 uur: John White's Big Band en Project 1 Big Band; VLISSINGEN Petruskerk, 19 uur: Vlissingen zingt m.m.v. jongeren koor 'Happy Voices' en de brass band 'Walcheren' van het Legerdes Heils; BERGEN OP ZOOM - Roxy, zat. en zon. 14 uur: Toy Story; zat. 14,18.45 en 21.45, zon. 14, 16, 18 en 21 uur: Independence Day; zat. en zon. 18.45 en 21.30 uur: Phenomenon; Cinemactueel, zat. en zon. 14 uur: Goofy Movie; zat. en zon. 14 18.45 en 21.45; zat. 14,18.45 en 21.30, zon. 13.30, 16, 18.45 en 21.30 uur: Twis ter; zat. 18.45 en 21.30, zon. 16, 18.45 en 21.30 uur: A time to kill; GOES - Grand, zat. en zon. 14,19 en 21.45 uur: Independence Day; 't Beest, 20.30 uur: Het omgekeerde perspectief; HULST De Koning van Engeland, zat. 14.30, zon. 13.45 uur: Goofy Mo vie; zat. 14, 19.15 en 22, zon. 13.45, 16.15, 18.45 en 21.30 uur: Indepen dence Day; zat. 14,19.30 en 22. zon. 13.45, 16.15, 19 en 21.30 uur: Twis ter; zat. 19.15en22,zon. 16,18.45 en 21.30 uur: A time to kill; zat. 19.30 en 22. zon. 13.45, 16.15, 19 en 21.30 uur: The Quest, Striptease en Phe nomenon; MIDDELBURG - Cinema, 14 uur: Pi- nokkio; 16 uur: Microcosmos; 20.30 uur: Emma; VLISSINGEN - Alhambra, zat. en zon. 14 uur: Goofy Movie en Flipper; zat.enzon. 14,19en2l.45uur:lnde- pendence Day en Twister; zat. en zon. 19 uur: Multiplicity en Pheno menon; zat. en zon. 21.30 uur: A ti me to kill; zat. en zon. 21.45 uur: The Quest; ZIERIKZEE - Concertzaal, 20 uur: Angels en insects; 22.30 uur: The Shine; Tentoonstellingen SINT-ANNALAND - De Meestoof. zat. 14.15-16.45 uur: Werk Wim Hof man en Hans Hermes en bodem vondsten en gebruiksaardewerk van 1600-1900 (t/m okt.); AXEL - Streekmuseum, zat. 13.30- 17 uur: Trees de Vree, aquarellen (t/m 26/10); BERGEN OP ZOOM - Markiezenhof. 11-17 uur: Dick Fluitsma, houten beelden (t/m 17/11); Keldergalerie 't Lievevrouwke, zat. 13.30-18 uur: Cor v.d. Eijnde (schil derijen, keramiek en brons) t/m 16/11; Stu-Art Galerie, zat. 11-17uur: 'The way I dream' Rineke Kop, schilderij en en werken op papier (t/m 2/11 Gelerie Ars Aetheria, 14-19 uur 'Merck toch hoe sterck' werken van Peter Koster (t/m 31/12); De Mollegangen, zat. 10-17 uur: Jo ke Waalders, Fresco Secco portret ten en Judy van Dokkum, kerami sche objekten en multiples (t/m 2/11); BURGH-HAAMSTEDE De Bewaer schole, zat. 13.30-16.30 uur: 'Een ongekende schittering' (t/m 5/10); CLINGE - Galerie Esprit, 13.30-17.30 uur: Werken van Manuel Esteban (t/m 6/10); DOMBURG - Marie Tak van Poort vliet Museum, 13-17 uur: Dirk Nij land (1881-1955) en het water (t/m 3/11); GOES - Museum, zat. 13-16 uur: Liedwien Kraakman 'Licht (op cul tuur)' (t/m 13/10); Antiek speelgoed (t/m nov); Galerie Van den Berge, zat. 13-17 uur: Werken Ben Sleeuwenhoek (t/m 5/10), HULST - Galerie Rattenfanger, 14- 17 uur: Herman Loof. olieverfschil derijen en Annette Hopkins-Hogen- boom, sieraden (t/m 2/11 MIDDELBURG - Zeeuws Museum, zat. 10-17, zon. 12-17 uur Johannes Goedaert (schilder en entomoloog) en aanwinsten 17e eeuwse schil derkunst (t/m 5/D. Zeeuwse Bibliotheek, zat. 10-13 uur 'Sport in Zeeland', foto's (t/m 28/10), 'Brieven van gevangenen' (t/m 5/10); 'Hans Warren 75' (t/m 26/10), Markt: De Cilinder, Ria Pacquée in vites Yael Robin (t/m 6/10); De Vleeshal, 13-17 uur: Fabrice Hy- bert - installatie (t/m 27/10); Kunstuitleen, zat. 13-17 uur: Wil liam Verstraeten, 'Metrostation Kuiperspoort' (t/m 5/10); Ramschip Schorpioen, 10-17 uur: Robert Egar Murk, aquarellen 'Rot terdam in Bedrijf' (t/m okt.); Galerie Caesuur, zat. 13-17 uur: Werk Hans Overvliet (t/m 2/11); OOSTBURG Den Hoekzak, zat 10- 12 uur: 'Gedraaid goed', werk drie keramisten (t/m 17/10); OOSTKAPELLE Zeeuws Biolo gisch Museum, zat. 12-17, zon. 10- 17 uur: 'Bomen in het landschap' en 'Dood hout leeft' (t/m 27/10) foto-ex posities; OOST-SOUBURG De Watertoren, 12-17 uur: Werk diverse kunste naars (t/m 24/11), PAAL - Atelier De Paaien, 13-18 uur: Therese Minne, aquarellen (t/m 20/10); RITTHEM Fort Rammekens, 10-17 uur: 'Kreken op Walcheren', flora en fauna rond de kreken (t/m 3/11); SLUIS - Raadskelder. 14-17 uur: Ga by Lijnkamp-Warris, olieverfschil derijen, tekeningen en gouaches (t/m 6/10); TERNEUZEN Galerie In de Ga- lerant, zat. 11-17 uur: Beelden uit Wonderland, werk van Gerben van Straaten (t/m 14/12); THOLEN Galerie 't Huis Tijdver drijf, zat. 10-17 uur: Werken van Russische kunstenaars (t/m okt.); VLISSINGEN - C. Buskenstraat 200, 12-17 uur: 'Stream stream', werken van Ben Sleeuwenhoek (t/m 6/10); WISSENKERKE Galerie De Prak tijk, zat. 13-18 uur: Werken div. kun stenaars in verschillende technie ken (t/m 1/11); WOLPHAARTSDIJK - Galerie De Hoekweide, zat. 13-17 uur: Leo de Jong, schilderijen en tekeningen (5/10); IJZENDIJKE Streekmuseum, zat. 13-17 uur: Cadzandse klederdrach ten (t/m 30/11 Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zee land: tel 06-11. Centraal Meldpunt Milieuklachten Zeeland, tel 0118 412323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel 0118615551 (dagen nacht bereikbaar) Chr Hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 0118 636251, van 10.00-14.00 en 20.00-23.00 uur. weekends van 20.00-23.00 uur. Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, tel 0118 469869 (dag en nacht be reikbaar) Homoseksulaiteit - COC regio Wal cheren, ook voorhuwelijken homo filie, tel. 0118-411641 of 0118-612280 (ook voor vrouwen), COC regio Zeeuws-Vlaanderen, tel. 0115-630654. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 06 0432 (gratis), dag. van 14.00- 20.00 uur. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 0118 628800. Aids Infolijn, tel. 0118 638384. 0 De politie houdt vandaag, za terdag. een snelheidscontrole aan de Hengstdijksestraat in Hengstdijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 59