film De Zeemeerman Inwoners Walcheren in Een miljoen kilo snoep per jaar PZC Zekatel levert volgend jaar Internet via kabel zeeland zaterdag 5 oktober 1996 sbw 17 Sirenenetwerk is niet voor eind 1998 in orde agenda PftgfiUSti0 recept Yoghurt-Hollandaisesaus Snoepgoedfabriek De Grens in Clinge bestaat 10 jaar ondernemend zeeland Auto Hoebeke naar De Poort Nieuwe sociëteit voor startende ondernemers VLISSINGEN - Het nieuwe si renenetwerk in Zeeland zal pas op z'n vroegst eind 1998 goed functioneren. Het bijplaatsen van de benodigde extra sirenes gaat waarschijnlijk een jaar in beslag nemen. Commandant W. P. van Leer- sum van de Regionale Brand weer Zeeland deelde dat vrijdag mee in het algemeen bestuur van de brandweer. Zeeland fun geert samen met Rijnmond sinds vorig jaar september als proefgebied voor het nieuwe waarschuwingssysteem, dat de oude BB-sirenes vervangt. Al snel bleek dat de nieuwe sirenes niet overal goed te horen zijn. Van Leersum verwacht dat er in Evenementen zaterdag BERGEN OP ZOOM - Tent Binnen schelde, 20 uur: Poptocht met Ge rard Joling, Corry Konings en Gor den; De Botte Hommel, 21.30 uur: Optre dens van 3 reggaebands: Scream ing Abdubs, Jah Yla en Roots play ing children; GOES - De Hoogte, 20 uur: Concert door het koor Volungé en de Chris telijke Oratoriumvereniging; HULST Den Dullaert, 20.15 uur: Formatie Ambras m.m.v. Sankie Koster en Engel Reinhoudt; KAPELLE - Hervormde Kerk, 20 uur: Dubbelconcert door het Emme- loords Vocaal Ensemble en het kleinkoorvan de Vlissingse Oratori umvereniging; KRUININGEN Café De Paarderuif. 21.30 uur: Optredens van de bands Disgorge en Anarchy; MIDDELBURG - Markt (tent), vanaf 13 uur: Alvalmanifestatie met Thea terduo Van Karstenberg en Nieu- wenhuis. Sfeerstation Bolingo en een marionettentheater; Minitheater, 20 uur: Drie éénakters; Kloveniersdoelen, 20.30 uur Geof- fey Douglas Madge, piano; 22.30 uur: Jan Kuiper, gitaar en rapband Zombie Squad; Schuttershofcafé, 22 uur: Ham mondorganist Carlo d'Wys; OOSTKAPELLE - De Halve Maan, 20.30 uur: Toneelvereniging Wali- chrum speelt 'Soria Moria'; RITTHEM Fort Rammekens, 13-17 uur: Bezichtiging Fort; TERNEUZEN - Kalashnikov, 22 uur: Optreden rapbands Black Orpheus en Anal Donkey Twister; THOLEN - De Meulvliet, 20.15 uur: Zangeres Astrid Seriese met haar programma Into Temptation; VLISSINGEN Arsenaaltheater, 19.30 uur: De Geheime Tuin, fami lievoorstelling door Theater Sirkel; Vestzaktheater, 20.30 uur: Toneel groep De Zeeuwse Komedie speelt 'Kras'; Sporthal Baskensburg, 20.45 uur: Optreden van André Hazes; De Piek, 22 uur: De Niro (Southern gitaarrock); zondag BERGEN OP ZOOM - Het Markie zenhof, 12 uur: Koffieconcert duo La Passione; Tent Binnenschelde, 15 uur: Pop- tocht met een optreden van Row- wen Hèze en de band Pater Moes- kroen; 'S HEER ARENDSKERKE Kerk, 11.30 uur: Koffieconcert door Vo caal Ensemble Cantare; MIDDELBURG Zeeuwse Biblio theek, 13-17 uur: Wetenschapsdag; OOSTKAPELLE Zeeuws Biolo gisch Museum, 14 uur: Rondleiding 'Met de rugzak op pad RITTHEM - Fort Rammekens, 13-17 uur: Bezichtiging Fort; TERNEUZEN - Porgy Bess, 14 uur: John White's Big Band en Project 1 Big Band; VLISSINGEN - Petruskerk, 19 uur: Vlissingen zingt m.m.v. jongeren koor 'Happy Voices' en de brass band 'Walcheren' van het Leger des Heils; BERGEN OP ZOOM - Roxy, zat. en zon. 14 uur: Toy Story; zat. 14,18.45 en 21.45, zon. 14, 16, 18 en 21 uur: Independence Day; zat. en zon. 18.45 en 21.30 uur: Phenomenon; Cinemactueel, zat. en zon. 14 uur: Goofy Movie, zat. en zon. 14 18.45 en 21.45;zat. 14,18.45en21.30,zon. 13.30, 16, 18 45 en 21.30 uur: Twis ter; zat 18.45 en 21.30, zon. 16, 18.45en 21.30 uur: Atimeto kill; GOES - Grand, zat. en zon. 14,19 en 21.45 uur: Independence Day; 't Beest, 20.30 uur: Het omgekeerde perspectief; HULST - De Koning van Engeland, zat. 14.30, zon. 13 45 uur: Goofy Mo vie; zat 14, 19.15 en 22, zon. 13.45, 16.15, 18.45 en 21.30 uur: Indepen dence Day; zat. 14,19.30 en 22, zon. 13.45, 16.15, 19 er\ 21.30 uur: Twis- ter;zat. 19 15 en 22, zon. 16,18.45en 21.30 uur: Atimeto kill;zat. 19.30 en 22, zon 13.45, 16.15, 19 en 21.30 uur: The Quest, Striptease en Phe nomenon; MIDDELBURG Cinema, 14 uur: Pi- nokkio; 16 uur: Microcosmos; 20.30 uur: Emma; VLISSINGEN - Alhambra, zat. en zon. 14 uur: Goofy Movie en Flipper; zat.enzon. 14,19en21.45uur:lnde- pendence Day en Twister; zat. en zon. 19 uur: Multiplicity en Pheno menon; zat. en zon. 21.30 uur: A ti me to kill; zat. en zon. 21.45 uur: The Quest; ZIERIKZEE - Concertzaal, 20 uur: Angels en insects; 22.30 uur; The Shine; Tentoonstellingen SINT-ANNALAND - De Meestoof, zat. 14.15-16.45 uur: Werk Wïm Hof man en Hans Hermes en bodem vondsten en gebruiksaardewerk van 1600-1900 (t/m okt.); AXEL - Streekmuseum, zat. 13.30- 17 uur: Trees de Vree, aquarellen (t/m 26/10); BERGEN OP ZOOM - Markiezenhof, 11-17 uur: Dick Fluitsma, houten beelden (t/m 17/11 Keldergalerie 't Lievevrouwke, zat. Zeeland 'twintig dertig' sire nes bij moeten komen. In af wachting van de plaatsing is het testen van het nieuwe systeem stopgezet. Zangavond in Maranathakerk GOES - In de Maranathakerk te Goes wordt zaterdag 12 oktober een praise-avond gehouden. Organisator is de Christelijk Gereformeerde Kerk. De avond is vooral voor jongeren bedoeld. Medewerking verleent combo Second Chance uit Meliskerke. De kerk is open vanaf 19.30 uur. 13.30-18 uur: Cor v.d. Eijnde (schil derijen, keramiek en brons) t/m 16/11; Stu-Art Galerie, zat. 11-17uurThe way I dream' Rineke Kop, schilderij en en werken op papier (t/m 2/11 Gelerie Ars Aetheria, 14-19 uur: 'Merck toch hoe sterck' werken van Peter Koster (t/m 31/12); DeMollegangen.zat. 10-17 uur: Jo ke Waalders, Fresco Secco portrët- ten en Judy van Dokkum, kerami sche objekten en multiples (t/m 2/11); BURGH-HAAMSTEDE - De Bewaer- schole, zat. 13.30-16.30 uur: 'Een ongekende schittering' (t/m 5/10); CLINGE - Galerie Esprit, 13.30-17.30 uur: Werken van Manuel Esteban (t/m 6/10); DOMBURG - Marie Tak van Poort vliet Museum, 13-17 uur: Dirk Nij- land (1881-1955) en het water (t/m 3/11); GOES - Museum, zat. 13-16 uur: Liedwien Kraakman 'Licht (op cul tuur)' (t/m 13/10); Antiek speelgoed (t/m nov); Galerie Van den Berge, zat. 13-17 uur: Werken Ben Sleeuwenhoek (t/m 5/10); HULST - Galerie Rattenfanger, 14- 17 uur: Herman Loof, olieverfschil derijen en Annette Hopkins-Hogen- boom. sieraden (t/m 2/11); MIDDELBURG - Zeeuws Museum, zat. 10-17, zon. 12-17 uur: Johannes Goedaert (schilder en entomoloog) en aanwinsten 17e eeuwse schil derkunst (t/m 5/1); Zeeuwse Bibliotheek, zat. 10-13 uur: 'Sport in Zeeland', foto's (t/m 28/10), 'Brieven van gevangenen' (t/m 5/10), 'Hans Warren 75' (t/m 26/10); Markt: De Cilinder, Ria Pacquée in vites Yael Robin (t/m 6/10); De Vleeshal, 13-17 uur: Fabrice Hy- bert - installatie (t/m 27/10); Kunstuitleen, zat. 13-17 uur: Wil liam Verstraeten, 'Metrostation Kuiperspoort' (t/m 5/10); Ramschip Schorpioen, 10-17 uur: Robert Egar Murk, aquarellen 'Rot terdam in Bedrijf' (t/m okt.); Galerie Caesuur, zat. 13-17 uur: Werk Hans Overvliet (t/m 2/11 OOSTBURG - Den Hoekzak, zat. 10- 12 uur: 'Gedraaid goed', werk drie keramisten (t/m 17/10); OOSTKAPELLE Zeeuws Biolo gisch Museum, zat. 12- 17, zon. 10- 17 uur: 'Bomen in het landschap' en Dood hout leeft' (t/m 27/10) foto-ex posities; OOST-SOUBURG De Watertoren, 12-17 uur Werk diverse kunste naars (t/m 24/11); PAAL - Atelier De Paaien, 13-18 uur: Therese Minne, aquarellen (t/m 20/10); RITTHEM - Fort Rammekens, 10-17 uur: 'Kreken op Walcheren', flora en fauna rond de kreken (t/m 3/11); SLUIS - Raadskelder, 14-17 uur: Ga by Lijnkamp-Warris, olieverfschil derijen, tekeningen en gouaches (t/m 6/10); TERNEUZEN Galerie In de Ga- lerant, zat. 11-17 uur: Beelden uit Wonderland, werk van Gerben van Straaten (t/m 14/12); THOLEN - Galerie 't Huis Tijdver drijf, zat 10-17 uur: Werken van Russische kunstenaars (t/m okt.); VLISSINGEN C. Buskenstraat 200, 12-17 uur: 'Stream stream', werken van Ben Sleeuwenhoek (t/m 6/10); WISSENKERKE - Galerie De Prak tijk, zat. 13-18 uur: Werken div. kun stenaars in verschillende technie ken (t/m 1/11); WOLPHAARTSDIJK - Galerie De Hoekweide, zat. 13-17 uur: Leo de Jong, schilderijen en tekeningen (5/10); IJZENDIJKE - Streekmuseum, zat. 13-17 uur: Cadzandse klederdrach ten (t/m 30/11); Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zee land: tel. 06-11. Centraal Meldpunt Milieuklachten Zeeland, tel. 0118 412323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel. 0118 615551 (dag en nacht bereikbaar) Chr. Hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 0118 636251, van 10.00-14.00 en 20.00-23.00 uur, weekends van 20.00-23.00 uur. Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 0118 469869 (dag en nacht be reikbaar). Homoseksulaiteit - COC regio Wal cheren, ook voor huwelijk en homo filie, tel. 0118-411641 of 0118-612280 (ook voor vrouwen); COC regio Zeeuws-Vlaanderen, tel 0115-630654 Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 06 0432 (gratis), dag. van 14.00- 20.00 uur. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 0118 628800. Aids Infolijn, tel. 0118 638384 De politie houdt vandaag, za terdag, een snelheidscontrole aan de Hengstdijksestraat in Hengstdijk. van onze verslaggever Maurits Sep OOSTKAPELLE - Zo'n vijftig inwoners van Walcheren maken zondag hun speel filmdebuut in de 'magische filmkomedie' De Zeemeerman. De film is vorig jaar ge deeltelijk opgenomen in Vlissingen en Oostkapelle en gaat zondagmiddag in Tu- schinski in Amsferdam in première. De Zeemeerman is vanaf 10 oktober voor het eerst te zien in bioscopen in Nederland, onder meer in Alhambra in Vlissingen. De Zeemeerman gaat over een geheim ge netisch experiment van een zonderlinge professor, die wil aantonen dat de mens ooit een vis was Een explosie beëindigt zijn proef voortijdig en het zeehondje dat als draagmoeder optrad, belandt in zee. De reageerbuisvrucht wordt gewoon ge boren: het is een jongetje (gespeeld door Daniël Boissevain) dat een doordringen de, niet weg te poetsen vislucht ver spreidt. Twee vissers (Peter Faber en Ser ge Henri Valcke) vinden de jongeling en voeden hem op. Zij wonen in een huis op het strand (bij Oostkapelle). ,,Op het moment dat het jongetje uit zee komt, ziet hij allemaal mensen. Die men sen zijn wijvertelt Janny Korshuize van Toneelvereniging Walichrum uit Oostka pelle. Korshuize werd vorig jaar mei be naderd door de Verenigde Nederlandsche Filmcompagnie (van Rob Houwer), die ook films maakte als De kleine blonde dood en Turks Fruit. Behalve Faber, Valc ke en Boissevain passeert nog een stoet bekenden de revue: onder anderen Manu- ela Kemp, Katja Schuurman, Jeröme Ree huis, Gertjan Droge. „Ik moest minstens vijftig mensen verza melen om als figurant op te treden", ver telt Korshuize. ..Het enige dat we moesten doen was fleurige zwemkleding meene men en gewone stranddingen doen. Zwemmen, zandkastelen bouwen, zon nen. De filmdag. 19 juli, begon vrij som ber, maar eindigde mooi zonnig. Wij moesten er om half elf zijn, maar hoefden pas om half vijf op te draven voor de be wuste scène. Er was echter voor alles ge zorgd: eten, drinken. Het was gezellig, ik heb nog leuk met Peter Faber gepraakt. Het zijn ook maar gewone mensen, zij moesten net als wij wachten." Het leuke aan het meewerken aan de film vindt Korshuize dat je merkt dat er veel meer voor komt kijken dan je denkt wan neer je een film ziet. „Als je naar een film kijkt, zie je bijvoorbeeld ergens mensen lopen. Die lopen er niet toevallig, ze horen daar te lopen. Niets is vanzelfsprekend." Hoe de film uiteindelijk is geworden, weet ze nog niet. ..Ik heb nog geen flauw idee, ik zie het zondag wel. Je moet je d'r alleen met al te veel van voorstellen hoor. Het gaat maar om een flits waarin wij te zien zijn. Ik denk niet dat ik me zal kunnen herkennen." van onze verslaggever Ben Jansen MIDDELBURG - Vanaf eind volgend jaar kunnen computer gebruikers via het kabelnet van Zekatel een veel snellere ver binding met het Internet krijgen dan nu met de telefoonlijn. De kabeldochter van DELTA Nuts bedrijven gaat deze mogelijk heid in het vierde kwartaal van 1997 in de Zeeuwse steden in troduceren. De rest van Zeeland volgt in 1998. Zekatel gaat sa menwerken met ZeelandNet in Kamperland. Deze onderne ming verschaft thans via de te lefoonlijn toegang tot het Inter net. De ireest gangbare telefoonmo dems die nu worden gebruikt, maken dataverkeer met een snelheid van 14.400 of 28.800 bits per seconde mogelijk. De kabel verhoogt deze snelheid om te beginnen tot 256.000 bits per seconde. Volgens D. Renkema, hoofd fa cilitaire dienst van DELTA Nutsbedrijven, is op den duur een transmissiesnelheid van 1000.000 bits per seconde haal baar. Standaard Zekatel wacht met de aanbie ding van de toegang tot het In ternet via de kabel op de ont wikkeling van een standaard voor kabelmodems. Die wordt medio volgend jaar verwacht. Renkema: „Anders zouden we onze klanten op kosten jagen. De kabelmodems die nu ver krijgbaar zijn, voldoen mis schien niet aan de standaard die volgend jaar wordt vastge steld." Aanvullend Zekatel en ZeelandNet be schouwen eikaars activiteiten op het Internet niet als concur rerend maar als aanvullend en versterkend. Het kabelbedrijf zorgt voor een snelle toegangs mogelijkheid tot het Internet; ZeelandNet fungeert als gast heer waar ondernemingen, in stellingen en particulieren hun presentaties op het Internet kunnen onderbrengen. Dat ge beurt onder meer in de vorm van de Digitale Regio Zeeland. Renkema: „Wij hebben als DELTA Nutsbedrijven geen en kele behoefte ons op dat terrein te gaan begeven. ZeelandNet vervult die functie op een uitste kende manier." Voor ZeelandNet is een hogere snelheid op het Internet aan trekkelijk omdat haar klanten daardoor met fraaier vormge geven pagina's op het net kun nen verschijnen. zie ook pagina 39 Janny van der Lee (4 personen) De klassieke hollandaisesaus is heerlijk zacht en romig van smaak, maar door de ge bruikte hoeveelheid boter he laas ook een ware calorieën- bom. Hoewel erook in dit recept eierdooiers worden gebruikt, maakt het gebruik van yoghurt toch dat per eetlepel niet meer dan slechts 20 kCal hoeven te worden bijgeschreven! Ingrediënten: 2,5 dl yoghurt 2 theelepels citroensap 3 eierdooiers zout 0,5 -1 theelepel mosterd peper eventueel 1 eetlepel fijngehak te peterselie of dille Bereiding: Zet een steelpan in een grotere pan met kokend water op laag vuur. Voeg de yoghurt, het citroen sap en de eierdooiers toe en roer met een garde dooreen. Blijf roeren, terwijl de steelpan in het waterbad 'hangt', tot de saus dik begint te worden. De saus wordt na ongeveer 10 minuten dunner en daarna weer dik. Neem de pan van het fornuis en voeg zout, mosterd en eventu eel fijngehakte kruiden toe. Geef deze saus bij groente of vis. van onze verslaggeefster Sheila van Doorsselaer. CLINGE - Kindersnoepgoed- fabriek De Grens bestaat tien jaar en als het aan directeur F. Landzaat ligt, dan had hij al lang en breed uitgebreid. Jam mer genoeg wil zijn buurman de grond niet verkopen. Als Landzaat ooit een tweede fa briek wil beginnen dan is dat in Engeland. „Engeland is het snoepland bij uitstek, daar hebben ze een eeuwenoude tra ditie. Hier in Nederland is dat niet zo", zegt hij. Tien jaar geleden begon het met kaneelkussentjes, die met die rode streepjes. Ze worden nu nog steeds gemaakt samen met de zuurstokken, che- wysticks, toffeestaafjes, ka- neelstaafjes, minilollies en de relatief nieuwe aanwinst, de rocklollies; een lollie die De Grens en een fabriekje in Frankrijk als enige in Europa maken, omdat er over de hele wereld nog maar zes machines voor zijn. Landzaat is eigenlijk een ras echte Rotterdammer. Ook zijn vader was directeur van een snoepfabriek, FEJO genaamd. Landzaat wilde voor zichzelf beginnen en kocht het gebouw van onze verslaggever RILLAND - Autobedrijven Hoebeke uit Rilland openen dinsdag 8 oktober hun nieuwe vestiging op het bedrijventer rein De Poort bij Rilland. De zaak zal geheel in het teken staan van het automerk Maz da. De onderneming viert dit jaar het 25-jarig bestaan als officieel Mazdadealer. Hoebe ke gaat ook door met de oude vestiging in het dorpshart van Rilland. Directeur J. Hoebeke, beter be kend als 'Jo', noemt de verhui- aan de Clingse Tiberghienweg wat toen nog in gebruik was van sokkenfabriek Milock. Hij begon vanaf nul, zonder klan ten, met enkele oude machines uit de fabriek van zijn vader en zette zo zijn eerste productie lijntje op. „Mijn vader zei al tijd: Als je iets goeds maakt, komen de klanten vanzelf. Het klinkt gek, maar het is zo", zegt Landzaat. De opstartperiode was moeilijk en velen in zijn omgeving dachten dat er in het snoep geen droog brood te ver dienen viel. „Die houdt het hier nog geen maand vol, zeiden ze dan", zegt Landzaat. „Maar kijk, tien jaar later heb ik een florerend bedrijf met ruim 20 medewerkers, exporteer ik naar zeventien landen en ma ken we zo'n miljoen kilo snoep per jaar." Snoepgoed maken lijkt op het eerste oog simpel, maar er is uitzonderlijk veel vakman schap en know how voor nodig. „Je kan wel een paar machines kopen, maar als je niet weet hoe ze werken dan heb je er ook niets aan", zegt Landzaat. „Een oude rot in het snoepvak moest speciaal vanuit Enge land komen om mij de kneepjes van het vak te leren en ik wist toch al heel wat door mijn va der. Het recept van het snoep- deeg moet precies goed zijn, want als het te nat is of als er te veel lucht inzit dan loopt de he le machine binnen de kortste keren helemaal vast. Het zing naar de Poort een buiten kansje. „Uitbreiden in het dorp zelf was onmogelijk. Nu heb ben we er een prachtlocatie bij langs de rijksweg 58. goed in het zicht en uitstekend bereik baar." Bij het bedrijf op De Poort zijn alle Mazda-model- len te koop. Werkplaats en ma gazijnruimte wachten nog op inrichting. Ook in het dorp be schikt Hoebeke over een werk plaats. De showroom ernaast blijft eveneens onderdeel van de onderneming. Die ruimte is gereserveerd voor het Kore aanse automerk Kia. snoepgoed van De Grens gaat dan wel de hele wereld over, toch zal de naam niet iedereen bekend voorkomen. Dat komt omdat veel van het snoep van van onze verslaggeefster Claudia Sondervan MIDDELBURG - De Kamer van Koophandel in Middel burg wil een nieuwe sociëteit beginnen voor startende on dernemers. De soeïeteit, die en kele malen per jaar bijeen moet komen, wordt begonnen naar aanleiding van de opkomst bij twee eerdere bijeenkomsten voor beginnende ondernemers. Beide keren haalde de Kamer tussen de veertig en vijftig be langstellenden binnen, vertelt hoofd voorlichting, P. de Bloe- me. De nieuwe sociëteit is bedoeld voor zowel mensen die nog part-time ondernemen naast een vast dienstverband, tot De Grens verkocht wordt aan fabrikanten die er vervolgens hun eigen naam op zetten. Look-O-Look bijvoorbeeld. „Ik ben van een uitstervend mensen die zo'n drie tot vijf jaar als zelfstandig onderne mer opereren. De sociëteit moet een uitwisselingsplaats worden voor ervaringen en ad viezen. De Kamer wil in over leg met banken en accountants bezien of er een draagvlak voor zo'n sociëteit te vormen valt. De bedoeling is dat de samen komsten gedragen worden door de startende ondernemers zelf, legt De Bloeme uit. „De kamer wal als initiator en als facilitair ondersteuner funge ren, maar het moet met name uit de mensen zelf komen.An dere bij de proefbijeenkomsten betrokken instanties waren de Stichting Kleinood, een kring van adviseurs afkomstig uit ras", zegt Landzaat. „Er is geen opleiding voor snoepmaker. De persoon die later mijn fabriek overneemt zal het allemaal van mij moeten leren. Zo geven wij het bedrijfsleven, en adviesbu reau Rentree te Middelburg. Adviseurs van de Stichting Kleinood zijn ook betrokken bij het al enkele jaren lopende Kamer-project 'Wordt je eigen werkgever', waarbij aanko mende ondernemers kosten- loos hulp kunnen krijgen bij problemen in hun onderne mingsplan. Ondernemers die de beginfase van hun bedrijf doorgekomen zijn, worden geacht na de so ciëteit door te stromen naar an dere uitwisselingsplatforms voor ondernemers, zoals Link en Business Club Zeeland, ver telt De Bloeme. „Zij zijn dan in het stadium dat ze verder za- kencontacten zoeken, samen- die kennis aan elkaar over." Landzaat eist van zijn werkne mers niet zo veel. Alleen: vrien delijk zijn voor je collega's en liefde voor het vak. werkingsverbanden willen op zetten en hebben dan ook wat te bieden bij het zakendoen. Het is logisch dat ze na de drempelfase van drie, vier jaar daar hun contacten zoeken." Ondertussen haalt volgens de cijfers veertig procent van de beginnende ondernemers het derde bestaansjaar niet door onderschatting van zaken of omissies in de grondlegging van het bedrijf. Ter verstevi ging van de basis houden de Kamer en het IMK dinsdag 29 oktober een startersbij een komst tussen 13.30 en 21 uur waarbij financiële, commerci ële, wettelijke en bedrijfsrech- telijke aspecten van onderne men aan bod komen. Kindersnoepgoedfabriek De Grens m Clinge exporteert snoep naar 17 landen. foto Charles Strij Zo'n vijftig inwoners van Walcheren zijn binnenkort te zien in de nieuwe bioscoopfilm De Zeemeerman. foto Aster/André van der Velde

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 55