Simpele start voor Dick Jaspers EDC laat gemengde gevoelens achter Van Lith herstelt zich in tweekamp Kloetinge nieuwe koploper in eerste klasse zaalvoetbal John Tijssens geeft ook Raymond Ceulemans geen enkele kans Richard meldt zich af voor WK Volleyballers VVS starten eerder Eindstrijd biljarten in Renesse Snooker Ranking in Goes Bettine Vriesekoop beleeft stille terugtocht BERN/PARIJS - Olympisch kampioen Pascal Richard heeft zich afgemeld voor de wereldkampioenschappen wielrennen volgende week in Lugano. De Zwitserse wielerbond heeft dit gisteren meegedeeld. De bond heeft geen reden voor de afmel ding gegeven. Na zijn overwinning tijdens de wegwedstrijd op de Olympische Spelen in Atlanta heeft Richard een rust pauze ingelast. De Franse bondscoach Patrick Cluzaud heeft Laurent Jalabert, Luc Leblanc en Richard Virenque aange wezen als de kopmannen van zijn ploeg. Ook Laurent Roux van de TVM-ploeg van Cees Priem maakt deel uit van de se lectie. Cluzaud heeft Chnstophe Moreau en Christophe Bas- sons aangewezen voorde individuele tijdrit op 10 oktober De selectie: Laurent Jalabert (ONCE). Luc Leblanc (Polti), Richard Virenque. Laurent Brochard. Pascal Hervé, Lylian Lebreton. Jean-Cvrïl Robin, Christophe Moreau, Christophe Bassons (Festina). Stéphane Heulot. Cédric Vasseur (GAN). Laurent Roux (TVM). Pascal Chanteur (Petit Casino) en Be- noit Salmon (Collstrop). DPA/AFP VLISSINGEN - Het aanvangstijdstip van de volleybalwed strijd in de tweede divisie tussen VVS'92 en De Schalmers is gewijzigd. Het duel, dat vandaag (zaterdag) gespeeld wordt in sporthal Baskensburg te Vlissingen, begint om 13.30 uur en niet om 17.30 uur. RENESSE - In restaurant Het Wapen van Renesse wordt dit weekeinde de eindstrijd tweede klasse driebanden van het district Schouwen-Duiveland gespeeld. Gisteren (vrijdag) vonden de eerste schermutselingen plaats. Vandaag en zon dag wordt telkens om 13.00 uur begonnen. De slotpartijen worden zondagmiddag vanaf 16.00 uur afgewerkt. GOES - In Goes wordt morgen (zondag) de derde ronde van de Zeeuwse Snooker Ranking gespeeld, In de zaal van SBZ aan de Rimmelandstraat is Remco Appel de te kloppen man. Hij moet zijn eerste plaats in het tussenklassement zien te behou den. De wedstrijden beginnen om 11.30 uur. van onze verslaggever Karei Pleunis OOSTERHOUT De grootse din gen die nog staan te gebeuren; ze hadden Dick Jaspers, de dagen voorafgaande aan het eerste wereldbekertoernooi in Ooster hout, aan het denken gezet. Die schaarse momenten zonder keu, zonder helverlicht 'altaar' en met de favoriete muziek van Emmerson Lake Palmer op de oren, deden hem terugdenken aan een mooi seizoen, aan twin tig partijen met een moyenne van boven de twee gemiddeld. „Da's toch niet niks", realiseer de hij zich. Was het een excuus? Nee, zo klonk het niet, hoewel de 31-ja rige inwoner van St. Willebrord slechts tot een moyenne van 1.500 reikte. Daar liggen de go den tegenwoordig niet meer van wakker, maar het was ruim vol doende om Bora Karatay, de or ganisator van de finale in Istan bul, stevig de oren te wassen. Jaspers speelde geen wedstrijd, nee. hij werkte slechts een ver plicht nummer af. Een onaange name verrassing, zoals enkele jaren geleden tegen de Deen Carlsen, zou hem bespaard blij ven tijdens het eerste wereldbe kertoernooi. Dat wist hij vooraf al. Niettemin was de partij tegen deze nobody uit de internatio nale biljart wereld niet geheel onbelangrijk. Onlangs, tijdens de grand prix van Rotterdam, beleefde hij een van de grootste decepties uit zijn loopbaan. Jas- pers kwam in Ahoy tegen Rai- mond Burgman niet verder dan een gemiddelde van 0.6. Hij kon zich de tijd niet heugen dat hij zo slecht had gespeeld. Gisteren omschreef hij die missie als.een uitglijder. Zoiets kan een keer gebeuren." Geheel vreemd is het overigens niet dat Jaspers gebukt gaat on der concentratieverlies. Bin nenkort, wanneer in het Oost- Brabantse Veghel de Masters op punt van beginnen staan, zou zijn eerste kind geboren moeten worden. Zijn Duitse echtgenote Andrea is uitgerekend op 20 ok tober. „Naar dat wondertje", zoals hij zelf zegt, „kijk ik ont zettend uit. Het kan inderdaad zelfs zo zijn dat ze me in Veghel bij het biljart moeten slepen. Nou, dat doen ze dan maar want niets is belangrijker dan mijn vrouw en kind." Jaspers rekent niet op prolongatie van zijn titel in OosterhoutAl vielen er de af gelopen twee dagen diverse po tentiële kanshebbers uit het schema. Zo verloor de tot Ame rikaan genaturaliseerde oud- wereldbekerwinnaar Sang Lee, tegen alle logica in, al in de eer ste ronde van de Waalwijkse kroegbaas Wim van Cromvoirt. De Deen Tonny Carlsen doolt dan weliswaar nog rond in Oos terhout, maar zijn rol was even eens al snel uitgespeeld na het 3- 0 verlies tegen de kleine Belg Paul Stroobants. Het Turkse wonderkind Semih Sayginer pakte onmiddellijk het vliegtuig nadat hij met 3-0 werd gelimineerd door John Tijssens, uitkomend voor Party service Ockenburgh uit Rilland En diezelfde 28-jarige Tijssens zorgde gisteravond voor een nieuwe stunt door de oude meester Raymond Ceulemans. achter Blomdahl toch nog steeds de nummer twee van de wereld, de doorgang (3-1) naar de kwartfinales te versperren. Een opmerkelijke prestatie van de oud-Europees kampioen van de Europese biljartunie, toch? Tijssens, geheel nuchter: ..Nou, de laatste weken speel ik ander half gemiddeld. Ik kan dus ie dereen kloppen, zelfs dit toer nooi winnen. Dat heeft Rini van Bracht uiteindelijk ook ge daan." Ooit les gehad? „Nee, nooit. Ik heb mezelf alles geleerd, speel geen enkel systeem, doe alles op gevoel. Moeilijke posities pro beer ik makkelijk te spelen. In tegenstelling tot bijvoorbeeld Sayginer die voor de moeilijke oplossing kiestLast van zenu wen? „Nou nee, die ken ik met. Bovendien lag de druk al snel bij Ceulemans en niet bij mij. Hij kwam 2-0 achter, ik niet." Of Tijssens nu verder wil bij de B WA, de organisatie van profes sionele driebanders9 „Nee, als ik er in Seoul tijdens de kwalifi catie uit zou vliegen, wie betaalt dan mijn onkosten. Ik heb niet eens een sponsor." Stempel De eerste van de drie wereldbe kerwedstrijden eist onmiddel lijk een stempel op. Dat van het 'toernooi der verrassingen'. Al ligt de torenhoge favoriet, de Zweed Torbjörn Blomdahl, nog wel op koers. Evenals Raimond Burgman, de Baarnse exploi tant van een biljartzaak, die vo rig jaar de aanval op de wereld top opende. Hij bracht het tot een vijfde plaats op de wereld- ranking, pal achter de grote vier Blomdahl, Ceulemans. Jaspers en Zanetti. Een aangename verrassing is ook het optreden van Louis Ha- vermans. De kastelein uit Zun- dert 'sloop' vorig seizoen bijna ongemerkt naar de staart van het selecte gezelschap dat drie banden heeft verheven tot kunst, tot goedbetaald werk. GPD van onze sportredactie AMSTERDAM - Bijna geruis loos heeft Bettine Vriesekoop een einde gemaakt aan haar carrière als international. De Amsterdamse tafeltennis ster geeft te kennen nooit meer in Oranje te willen spelen. „Ne ver nooit meer", zegt de studen te Chinees, die nu dagelijks de gang naar de Leidse universiteit maakt in plaats van naar de door Hans Hollestelle MIDDELBURG - Kloetinge is de nieuwe lijstaanvoerder van de eerste klasse zaalvoetbal in Zuid I. De formatie van Ronald Bun zegevierde met 8-1 over Groene Ster Maroc. De drie Bra bantse koplopers van vorige week staan nu op een gedeelde tweede plaats samen met ZVH- /Morres op één punt achter lei der Kloetinge. ZVH/Morres re kende in eigen huis af met het Brabantse Hulshoff (4-3) en Za- vio/Sporthuis De Cocq bleef met 5-2 de baas over de andere Brabantse rivaal Nomi. Biezen- trappers stuurde Jongepier Sport met een 9-5-verlies naar huis. De Landbouw haalde fors uit tegen Zuidwest Negen. De Vlissingers gingen met maar liefst 11-3 de boot in. SVSW- /Klaassen Tweewielers haalde de eerste punten binnen door de 3-2-overwinning op Matisse. De Landbouw - Zuidwest Ne gen 11-3: De uitslag had nog veel hoger kunnen zijn maar in het begin van de wedstrijd zat het de thuisclub een beetje te gen. Even na rust keek Zuidwest Negen al tegen een 6-2-achter- stand aanDe ploeg gaf zich snel gewonnen. Doelpuntenmakers: Harm van Dijk. Jacco Bekenes, Rien Leyte, Marco Borghart, Gert-Jan de Groene (allen 2) en Jon Herselman. Klaas van Bel- zen scoorde drie keer tegen Biezentrappers - Jongepier Sport 9-5: De thuisclub was sterker en zette dat ook om in doelpunten. Net na rust was er al een 7-1 voorsprong opge bouwd. In de slotminuten kwa men de bezoekers nog wel terug maar de afstand was te groot. Ronnie de Vos (4), Johan Beu lens (3), Leen van Zaltbommel en Fred Velkers scoorden voor Biezentrappers. De doelpun tenmakers van Jongepier Sport waren Egon Kok (3), Ronald Aarnoutse en Pieter den Hol lander. Zavio/Sporthuis De Cocq - No- mi 5-2: Een spannende partij waarin op de helft van de wed strijd de thuisclub met 2-1 voor stond. Het werd tenslotte een verdiende zege voor de ploeg uit Aardenburg. Harry Riemens. Jan Cools (2). Robin Buitendijk en Mario de Vreeze waren de doelpuntenmakers voor de Zeeuws-Vlaamse titelhouder Groene Ster Maroc - Kloetinge 1-8: Groene Ster Maroc is danig verzwakt in vergelijking met vorig seizoen. De debutant in de hoogste klasse zaalvoetbal heeft nog geen enkel winstpunt kunnen noteren. Er wordt te in dividualistisch gespeeld; het collectief ontbreekt. Bij Kloe tinge liep het beter. Na een 2-0- voorsprong bij rust liep de ploeg uit naar een forse 8-1 zege. Hans Wattel leverde met 4 goals het grootste aandeel in de Kloetin- trainingszaalOp een afscheids- interland rekent Vriesekoop al niet meer. „Daar hebben ze geen behoefte aan. Ik trouwens ook niet, maar ik zou geen nee zeg gen." Over twee weken poogt Nederland een aanzet te geven tot terugkeer in de Superliga Dat moet in het Limburgse Maasbree in een vierkamp ge beuren. Polen, Frankrijk en Rusland zijn de tegenstanders. GPD ge-zege. Stoffel Biesterbosch en Diederik Hiensch scoorden bei den 2 keer. Kalid Akhivad redde de eer. SVSW/Klaassen Tweewielers - Matisse 3-2: Beide partijen wa ren nog zonder winstpunten. In een spannende en gelijkop- gaande partij probeerden beide teams daarin verandering te brengen. SVSWwas de gelukki ge. Aart Joziasse, René Schreu- der en Theo Davidse schoten voor SVSW raak Gerard Tibbe en Ronnie Proos scoorden tegen. ZVH/Morres - Hulshoff 4-3: Er werd op het scherp van de snede gespeeld maar de scheidsrech ter hield de wedstrijd goed in de hand. Boudewijn Rientjes hield Moires in de race waarna de Brabanders toch met 3-1 voor kwamen. Jean-Paul Eggermont (2x) en Kees de Putter (lx) brachten ZVH de volle winst. Programma, maandag, Sport- punt Zeeland, Goes: 20.20 uur Kloetinge - Zavio/Sporthuis De Cocq, 21 15 uur Matisse - Groe ne Ster Maroc: Rucphen: Nomi - Hulshoff; Wouw: TerRijpkincar - Biezentrappers. woensdag 9 oktober, sporthal Baskensburg, Vlissingen: 20.20 uur Zuidwest Negen-SVSW/Klaassen Twee wielers, 21.15 uur Jongepier Sport - De Landbouw. Vrouwen De hoogste klasse bij de vrou wen telt vier koplopers: VOC Tympaan 1, Kloetinge 1, Bie- zentrappers/Gerka Sport en Pubbels. Pubbeis - Jong Ambon (2-2) 3-2: Doelpunten van Jolanda Boer (2) en Bianca Oreel voor Pubbels en Milena Lawalata scoorde de beide goals voor Jong Ambon Kloetinge 3 - VOC Tympaan 1 (0-7) 0-18: Treffers van Ilona Stouthamer (6), Esther Kole (5), Nienke de Vries (3), Judith Eek- hardt (2), Natanja Schreuder en een eigen doelpunt van Kloetin ge 3. Kloetinge 1 - VOC Tympaan 2 (3-0) 8-1: Voor Kloetinge 1 scoorden Marlinda Verhoeven (2). Janneke Onderdijk (2), Jac queline van Assche (2), Conna Eckhardt en Miranda Bekenes. De eer voor Tympaan werd ge red door Carola Adriaanse Kloetinge 2 - VOC Tympaan 3 (5-5)7-7: Grace de Tyssonsk (2), Judith Bruinooge (2), Tina Du- jacovic, Kim Janse en Tamara Jacobusse maakten de doelpun ten voor Kloetinge 2. Sonja van Eenennaam(3), Mary Slijpen (2) en Monique Baljeu (2) schoten voor VOC Tympaan 3 raak. Miller Time - Biezentrappers- /Gerka Sport (0-8) 1-11: Joyce Arons maakte de enige treffer voor Miller Time. De doelpun ten van Biezentrappers waren van Ilona Harthoom (4), Trees Vervenne (3), Astrid Adriaanse (2), Nancy Bahadoer en Jessica Goossens Dick Jaspers: „Gaat het fout, dan gaat het maar fout." foto Willem Mieras van onze sportredactie VUGHT - De twee rustdagen hebben de Ne derlandse damkampioene Karen van Lith goed gedaan. Bij het begin van de tweede set in de strijd om de wereldtitel toonde de Bra bantse zoveel strijdlust, dat titelverdedig ster Zoja Goloebjeva lichtelijk werd ver rast. In een marathonpartij van bijna zes uur was het de Letse wereldkampioene, die in het eindspel noodgedwongen naar een puntendeling moest afwikkelen. De eerste set werd een prooi voor Goloebjeva. „Dat geeft natuurlijk wel weer vertrouwen. Het is de eerste plus-remise voor Van Lith in deze tweekamp",concludeerde haar trainer en oud-wereldkampioen Ton Sijbrands. Voor het begin van de tweede set fronste de Voorstenaar nog wel even zijn wenkbrau wen. Het Raadhuis van Vught is bij bruids paren zeer in trek en hoewel er in de eerste week geen trouwpartijen op het programma stonden, waren er gisteren niet minder dan drie aankomende echtparen. De vrees voor storende geluiden bleek echter ongegrond. „We hebben echt nergens last van gehad", zei Van Lith na de partij, die voor haar net niet in een zege eindigde. Aanvankelijk was de mening van de analytici dat Goloebjeva gunstiger uit de openingsfase was gekomen. Vooral haar trainer Michael Kats probeerde dat aan te tonen. Sijbrands onthield zich veelal van commentaar, hoewel hij beter dan wie ook wist hoe Van Lith zich op deze partij had voorbereid. Van Lith trok wel veel bedenktijd uit bij de overgang naar het middenspel, maar in tegenstelling tot eer dere partijen kwam zij niet echt in tijdnood. Daarna had ze alle tijd om het voordelige eindspel van alle kanten te bekijken. De zo gewenste overwinning bleef echter net bui ten haar bereik. ANP Tijd dringt voor manager Kees Bal bij het vinden van nieuwe sponsor van onze verslaggever Koen de Vries MIDDELBURG - Het enthousiasme kende weinig grenzen. Nauwelijks twee jaar geleden ontstonden de plan nen voor de oprichting van een echte Zeeuwse top-amateurploeg. Onder ling wantrouwen en oude vetes wer den begraven, de Erotic Discount- -ploeg zag het levenslicht. Opgericht in september 1994, rijdt de formatie dinsdag 8 oktober 1996 in Hulst voor het laatst op Zeeuwse bodem. Een bloem in de knop gebroken. Op 21 januari 1995 waren Eric Ver- eecken, Michel Rommers en Jeroen van Hoorn de eerste vertegenwoordi gers van de EDC-formatie. Zij verde digden de paars-witte kleuren tijdens een veldrit in Zwolle, de eerste wed strijd van dat jaar voor de topcompe- titie. Hoewel in Zeeland, en dan vooral in Zeeuws-Vlaanderen, vele ambitieuze plannen al met een goed glas waren beklonken, moest de ploeg buiten de provincie zijn plaats nog veroveren. De grappen waren daar niet van de lucht. Niet alleen vanwege de ambiti euze tekst op de shirts ('simply the best'), maar ook door de branche waaruit de sponsor afkomstig was. Met 'jullie krijgen zeker in natura uit betaald', kreeg zelfs de impopulairste supporter de lachers op zijn hand. De initiatiefnemers tot de oprichting van EDC (Joop de Jonge, hoofd sponsor en wielerliefhebber, Ap den Doelder, die lang geleden ook wieler vereniging Zeeuws-Vlaanderen op richtte, en enkele anderen) walden vooral het Zeeuwse wielrennen op een hoger niveau brergen. Patrick Tol- hoek uit Yerseke was de laatste aan sprekende professional geweest maar alles wat daarna kwam, blonk alleen uit bij het rondjes rijden om de kerk. Er werd niet hardop geroepen dat de tijden van Raas en Priem moesten te rugkeren, maar er werd zeker aan ge dacht. EDC zou voor de Zeeuwse renners een opleidingsinstituut moeten worden en tevens een springplank naar de profwereld. Als ploegleider werd Goesenaar Rinus Verboom aange trokken, een man die zijn sporen al had verdiend. Hij had ondermeer de nationale en Amerikaanse vrouwens electie onder zijn hoede gehad. Ver boom bij zijn aantreden: „Wij wallen een professionele amateurploeg op poten zetten." Enthousiast Iedereen was enthousiast. Ook be stuur en ploegleiders van de twee al bestaande Zeeuwse teams. Ze ston den met graagte renners af aan EDC, met het oog op het hoger gelegen doel: het bevorderen van de Zeeuwse wie lersport. De start was volgens verwachting. In Zwolle kwamen niet alleen twee Zeeuwse renners aan het vertrek Ver- eecken en Rommers). maar ze pres teerden ook redelijk. En met Zeeuwen als Peter Mol, Antoine Goense, Pa trick van Passel, Vital Timmermans, Franklin Klaasse en Johan van Scha- ik, verliep het debuutseizoen heel aar dig. Het echte succes werd echter gebracht door een niet-Zeeuw: Louis de Ko ning uit Zwartewaal. Hij had een zes jarig prof avontuur achter de rug en werd door Verboom op 14 februari 1995 ingelijfd. De Koning won twee klassiekers, de Gasbeltoer en de Ron de van Overijssel, en bracht EDC daaimee op de vijfde plaats in de eindklassering van de topcompetitie. Over EDC werden geen grappen meer gemaakt, de ploeg had in een seizoen een prominente plaats in het Neder landse amateurvvielrennen veroverd. Taakverdeling Achter de schermen trokken echter al wolken voor de zon. Rinus Verboom had grote onvrede met de manier waarop hij het technisch beleid moest uitvoeren. Hij moest zich steeds voor het bestuur verantwoorden, terwijl hij juist verregaande bevoegdheden wilde. Hij was niet anders gewend. Verder vond Verboom de taakverde ling binnen de organisatie slecht. Te vaak kreeg hij te veel dingen op zijn bordje die hij helemaal niet zag zitten. En dan had hij problemen met de dub belrol van Joop de Jonge, hoofdspon sor en voorzitter van de stichting Be vordering Zeeuwse Wielersport, de organisatie die de ploeg bestuurde. Na een interview in de PZC. eind septem ber, waarin Verboom zijn hart luchtte, was het gedaan met de ploegleider. In zijn kielzog verdwenen in de loop der tijd steeds meer renners. De een omdat hij niet met de nieuwe ploeglei der (Hans Vogelaar uit Steenbergen) door een deur kon: een ander omdat hij nog geld tegoed had; een volgende omdat hij het wat rustiger aan wilde gaan doen. terwijl weereen ander prof werd. Uiteindelijk stapten negen van de veertien renners op, onder wie Jo han van Schaik. Vital Timmermans, Eric Vereecken, Peter Mol, Edward Farenhout, Antoine Goense, Casper van der Meer en Louis de Koning. Laatstgenoemde pas na een lang pro ces van loven en bieden, aantrekken en afstoten. Op 23 november 1995 werd bekendgemaakt dat De Koning zou bijtekenen, in januari dat hij dat juist niet zou doen. De Zuid-Hollan der tekende uiteindelij k bij Giant/Lö- wik. waartegen de leiding van Erotic protesteerde: De Koning had zijn naam op de behoudlijst laten zetten en kon dus niet weg. Wélke berichten er daarna allemaal ook in de pers ver schenen, het deed het wielrennen in elk geval geen goed. Uiteindelijk be sliste de KNWU dat De Koning bij Giant/Löwik mocht rijden, mits hij Erotic een afkoopsom van 4750 gul den zou betalen. Overigens liggen De Koning en het be- drijf Erotic Discount Centre nog steeds met elkaar overhoop. De Ko ning eist zijn 4750 gulden terug, EDC eist een flink geldbedrag omdat de renner uit Zwartewaal zijn werkver- plichtingen onvoldoende zou zijn na gekomen. Op niet al te lange termijn zal de rechter zich over deze al maan den vóórslepende zaak uitspreken. Doodzonde Achteraf gezien was het doodzonde dat De Koning niet meer bij Erotic reed: hij won het nieuwe seizoen ne gen aansprekende koereen, waaron der vijf klassiekers. Volgend jaar rijdt De Koning voor TVM van Cees Priem. Op 26 januari van dit jaar trad er daarom een vertimmerde en bijna on herkenbare EDC-formatie aan bij de presentatie in Hotel-restaurant Au Port te Philippine. Aan het begin van het tweede en naar later bleek laatste seizoen, bleek dat er van het Zeeuwse cachet niet veel meer overgebleven was. De ploegleider uit Goes was weg, waarvoor er een uit Steenbergen in de plaats kwam. Van de vijftien renners kwamen er slechts vier uit Zeeland. Later kwam daar Patrick Tolhoek uit Yerseke nog bij, maar zijn plaatsge noot Franklin Klaasse - aanvankelijk erkend als een groot talent - viel weg. En dan was er de inbreng van John van den Ameele, die als tweede ploeg leider ging fungeren. Van den Ameele hield in juni de eer echter alweer aan zichzelf. De prestaties van de ploeg waren aan het begin van het seizoen aan de ma gere kant, maar naarmate het seizoen vorderde ging het steeds beter In de laatste klassieker, de GP Wieier Re vue, was EDC dank zij ereplaatsen van Marcel van der Vliet. Michel Stobbelaar en Nico Vuurens zelfs de beste ploeg. Een laatste stuiptrek king, zo bleek: op 22 augustus was het besluit tot opheffing van de wieler ploeg van Erotic Discount Centre ge nomen. In april werd al duidelijk dat er iets niet goed zat. Onkostenvergoedingen werden niet meer betaald, renners kregen geen premies meer. Toen be kend werd dat directeur Joop de Jon ge bij EDC ontslag kreeg, kwam de aap uit de mouw. Het bedrijf zag sportsponsoring eigenlijk niet zitten. Op 12 juli liet EDC weten het sponsor bedrag voor het derde seizoen te wil Januari 1995. Vrolijke gezichten bij enkele renners en ploegleider Rinus Ver boom (tweede van rechts) van de pas opgerichte Erotic Discount-ploeg. foto Charles Strijd len verminderen, in augustus gaf men te kennen van het driejarig contract af te willen. Voortbestaan Kees Bal, manager van de wieler ploeg, liet weten zich bij deze beslis sing neer te leggen. Een kort geding van de stichting tegen de sponsor zou het voortbestaan van de ploeg alleen maar in gevaar brengen. Het zou het zoeken naar nieuwe sponsors blokke ren en het in stand houden van een professionele amateurploeg verhin deren. EDC beloofde alsnog aan alle financiële verplichtingen van het tweede seizoen te voldoen, de stich ting kon op zoek naar nieuwe spon sors. In de eerste week van oktober is Bal twee serieuze sponsors op het spoor. Met een ei-van heeft hij afgelopen week gesproken, met de ander zit hij komende week om tafel. De meeste renners die het afgelopen seizoen voor EDC reden, hebben beloofd nog even te wachten voordat ze op zoek gaan naar een nieuwe ploeg. Mocht Bal slagen, dan heeft hij een krachttoer verricht. Hij heeft een race tegen de klok gewonnen en een heer lijk geurtje over de kwalijk riekende dampen van het laatste jaar uit de EDC-stal weten te verspreiden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 47