Naam Cruijff achtervolgt Oranje Van Dijk weet zijn plaats Krajicek weer geblesseerd Opleving genoeg voor Jong Oranje Eerste hoofdprijs komt Emmen toe Vragen te over aan vooravond interland tegen Wales Bogarde speelt met pijnstiller Seles probeert eerst revalidatie Fans Den Bosch voortijdig uit Arnhem bedenkt regels Feyenoord laat in actie uitslagen van onze verslaggever Gijsbert Spierenburg CARDIFF - Eerst trad de zoon van Cruijff verrassend toe tot Oranje, vorige week was het de beurt aan diens voormalige kroonprins. En straks daalt de maestro misschien zelf nog van zijn troon af om Hiddink terzij de te staan? De benoeming van Johan Nees- kens tot assistent-bondscoach van het Nederlands elftal heeft hier en daar wat bevreemding gewekt. De keuze voor deze oud-Ajacied is op z'n minst on verwacht en verrassend te noe men, misschien zelfs een tikje verdacht. Op meer dan enige er varing met een aantal goedwil lende en brave Duitse amateurs kan de vroegere volksheld im mers niet bogen. De Nederland se internationals kent hij alleen van naam. Omgekeerd is dat trouwens ook het geval. Waarom Hiddink de in Zwitser land in de vergetelheid geraakte Neeskens plotseling als een ko nijn uit de hoed heeft getoverd en bij voorbeeld niet record-in ternational Krol - om maar eens een dwarsstraat te noemen - is een vraag waarop hij geen direct antwoord heeft gegeven. Offici eel verklaarde de bondscoach vooral ontroerd te zijn door diens enthousiasme en overga ve. Daarbij kan men zich inder daad iets voorstellen, Neeskens was een voetballer die niet stuk was te krijgen en met z'n tome loze temperament in de glorie jaren van Ajax en het Neder lands elftal uitgroeide tot de held van de natie. Maar datis al weer lang geleden. „Wat anderen ervan vinden, raakt mij niet. Ik ga toch mijn eigen gang", zei Hiddink de af gelopen dagen een keer in Wales. De bondscoach is er de man niet naar om zich te verla ten op het doorwrochte oordeel of advies van anderen. Hij han delt naar eigen goeddunken, bij voorkeur in z'n eentje. Rinus Is rael, die toch niet gauw opgeeft, knapte erop af. Johan II is een man van weinig woorden. Des te groter is zijn in zet en overgave en vermoedelijk ook zijn trouw. Op de trainingen van Oranje in Wales maakte hij een opmerkelijk fitte indruk, waartegen bij voorbeeld een jonge god als Bergkamp het donderdag nog royaal moest af leggen. 'De Nees' lijkt dichter bij de spelers te staan dan bij de staf. In alles. Het is alleen even wennen de breker van weleer het official-tenue te zien dra gen. Na IJzeren Rinus (Israel) heeft nu dus De Tank (Neeskens) plaatsgenomen in de dug-out van Oranje. Hiddink zet steeds grover geschut in, zo lijkt het wel. Passiegangers en vuurvre ters heeft hij kennelijk nodig om de kater van Engeland weg te spoelen. Geen praatpalen of an dere zachte heelmeesters. Er gens heeft de benoeming van de voormalige karaktervoetballer in de technische staf ook iets provocerends. De aanstelling van, bij voorbeeld, een ex-inter national als Rijkaard, zou het bestaan van vermeende etni sche tegenstellingen in de selec tie alleen maar weer hebben aangewakkerd Afgang Een debacle als op het EK tegen Engeland (1-4), waar zijn ver scheurde ploeg gedwee naar de slachtbank werd geleid, weigert Hiddink een tweede keer mee te maken. De afgang was nog pijn lijker dan een jaar voordien in Minsk tegen Wit-Rusland. In Elsevier oordeelde Neeskens destijds spijkerhard over Oran je. „Het Nederlandse voetbal is de laatste jaren dramatisch ver- jufferd". Het zijn woorden die Hiddink zonder twijfel als mu ziek in de oren moeten hebben geklonken. knokploeg De invloed van Neeskens doet zich na een paar dagen al gel den. De vonk lijkt op de bonds coach overgeslagen, getuige zijn rede gistermiddag op een persconferentie m het hol van de leeuw. „Wales heeft een typi sche knokploeg die erop is ge brand om Holland, een land toch met prestige, een loer te draaien. Maar ik heb vertrou wen in de groep die ik heb mee genomen. Die zal niet gauw een grote misstap maken" Achterin het zaaltje glimlachte zijn nieu we assistent. De leeuw brult in Wales dus weer als in z'n beste dagen. Hel beest vertikt het eenvoudig om met de staart tussen de benen in een hoekje te zitten. Als je Hid dink mag geloven zal Oranje, anders dan bij voorgaande gele genheden, in de voorronde dit keer niet de fout maken om de spanning er tot het laatste mo ment in te houden. Er worden geen cadeautjes meer weggege ven, ook niet door het huidige B- elftal en zeker niet tegen Wales. Gretig, vol vertrouwen en zich bewust van de ernst van de situ atie zal Wales, de nummer 66 van de wereldranglijst, worden opgerold. Dat is Holland, de nummer 11 op de internationale ranking, natuurlijk aan zijn stand verplicht. Op de National Ground van Cardiff zal een eer ste stap worden gezet op de weg die uiteindelijk moet leiden tot de kwalificatie voor de eindron de van het WK, in de zomer van 1998 in Frankrijk. Daar waar het goud natuurlijk voor het op rapen ligt. GPD van onze sportredactie CARDIFF - Een paar leuke ac ties na de rust zijn voor Jong Oranje voldoende geweest de eerste wedstrijd in de reeks op weg naar de Europese titel te winnen. Tegen de jeugd van Wales, een team vrijwel zonder toekomst, werd het 2-0. Brug- gink en Fuchs waren de mannen die alles beslisten. De eerste helft in het Ninian Park van de plaatselijke Cardiff FC was een ramp. Daarna ging het iets beter. Coach Dorjee pas te de zaken wat aan in de rust. Teruggeschakeld werd in zekere zin van drie naar twee spitsen. Voorin kregen Zenden en Wooter wat meer de ruimtekort daarachter zorgde Bruggink voor aansluiting. Het leidde al snel tot de ope ningstreffer. Zenden en Paauwe zetten de combinatie op, de doorgelopen Bruggink was ver antwoordelijk voor de afron ding. De treffer werd door Oran je met opvallend enthousiasme begroet. ANP Cardiff. Kwalificatie EK onder 21 jaar, groep 7. Jong Wales - Jong Nederland 0- 2 (0-0). 52. Bruggink 0-1, 82. Fuchs 0-2 (strafschop). Scheidsrechter: Kapitanis (Cyp). Toeschouwers: 500. Rode kaart: 84. Coates (2 keer geel). Gele kaart: Hughes (Wales), Ricksen (Nederland). Guus Hiddink (links) in gesprek met Ron Makaay, die in Oranje de plaats van Dennis Bergkamp inneemt. foto Marcel Antonisse/ANP Nederlanders ten onder bij Open NK van onze sportredactie DEN BOSCH - Zelfs een Chine se badmintonner met een jetlag is beduidend beter dan het beste wat Nederland op dit gebied voortbrengt. Jeroen van Dijk ondervond het gisteravond in de kwartfinales van de Open NK in Den Bosch, waar hij als enige Nederlander in was doorge drongen. Sun Jun, 21 pas, fina list bij de Aziatische kampioen schappen en negende op de wereldranglijst, versloeg hem met 11-10, 9-6 9-5. van onze sportredactie OSS - Emmen heeft gisteren de eerste periodetitel in de eerste divisie behaald. De ploeg van Azing Griever won met 3-2 van TOP Oss. Van Oostrum maakte in de laatste minuut de verlos sende treffer. Met zijn elfde treffer van het sei zoen bewees Van Oostrum op nieuw zijn waarde voor Emmen. De Drenten leken op het laatste nippertje de eerste periode te verspelen. Al na vijf minuten kwam de ploeg, vorig jaar win naar van de derde periode, op een achterstand door een doel punt van Taihuttu. Zo'n tien minuten later trok Van Oostrum de stand weer gelijk. Een fractie later bracht Van Raalte zij n ploeg in het zicht van de periodetitel. Een kwartier Voor tijd leek De Wijs het feestje van Emmen te dwarsbomen. Topscorer Van Oostrum zorgde toch nog voor de bevrijding. Griever had niet meer op de pe- CARDIFF - Winston Bogarde speelt vandaag met het Neder lands elftal tegen Wales. Wegens een blessure aan de voet kon de verdediger van Ajax deze week nauwelijks trainen. Volgens bondscoach Hiddink is het echter zeker dat Bogarde meedoet. „Met een tabletje te gen de pijn. Het is al een paar weken zo dat hij nauwelijks traint, maar wel speelt. In de laatste wedstrijd, tegen FC Twente, maakte hij zelfs nog een doelpunt ook." Na de „wissel" van Ron Makaay voor de gebles seerde Dennis Bergkamp heeft Hiddink verder de beschikking over een volledig fitte groep, in totaal bestaand uit zeventien man. ANP riodetitel gerekend. „We heb ben niet goed gespeeld", vond de coach. „Dat Van Oostrum dan toch nog in de laatste minuut scoort, is natuurlijk fantastisch. Hij is het goudhaantje van de ploeg." Go Ahead Eagles was vrijdag de verliezer. De ploeg van Leo van Veen walste met 5-0 over Hel mond Sport heen. De doelpun ten kwamen op naam van Tam mer (twee), Sikora, Rorije en Leferink. Maar deze monsterze ge was niet voldoende. De De- ventenaren stegen wel naar de tweede plaats van de ranglijst, maar Emmen vergaarde net één puntje meer. ADO Den Haag speelde 1-1 te gen Den Bosch. Snip opende in de zeventiende minuut de score voor de Bosschenaren. Iliohan maakte twaalf minuten voor tijd gelijk voor de Hagenaren. De zestig supporters van de be zoekers maakten dat niet meer mee want zij waren eerder al uit vrees voor ongeregeldheden af gevoerd. Bij VW - Telstar speelde Van der Roer een hoofdrol. Hij scoorde tweemaal voor de Lim burgers. Zijn ploeg won de wed strijd met 5-1. ADO Den Haag - FC Den Bosch 1-1 (0-1). 17. Snip 0-1. 88 Iliohan 1-1. Scheidsrechter: Vink Toeschou wers: 2835. Gele kaart. Heesen, Teixeira, Meijer. Sandel, De Vreede (ADO Den Haag). Helmond Sport - Go Ahead Eagles 0-5 (0-2). 15. Sikora 0-1, 16. Rorije 0-2, 75. Tammer 0-3,81. Leferink 0- 4, 90. Tammer 0-5. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschouwers: 1750. Gele kaart: Meeuwsen (Helmond Sport). TOP Oss - Emmen 2-3 (1-2). 5. Tai huttu 1-0,17. Van Oostrum 1-1, 19. Van Raalte 1-2, 64 De Wijs 2-2, 90. Van Oostrum 2-3. Scheidsrechter: Temmink. Toeschouwers: 4235. VVV - Telstar 5-1 (4-0). 2. Van der Roer 1-0. 16 Van der Roer 2-0, 32. Rayer 3-0, 45. Van Appelen 4-0, 77. Funakoshi 4-1, 84. Bakboord 5-1. Scheidsrechter Braamhaar. Toe schouwers 2778. Gele kaart: Schol (VW), De Bruin, Cruijff (Telstar) „Typisch een wedstrijd waarin je teleurstelling bouwt op te leurstelling", vond de Neder landse kampioen denkend aan de twee gamepoints bij 8-7 en 10-9 in de eerste game en de voorsprong van 6-1 in de tweede game. „Maar", zo voegde hij er meteen met gevoel voor verhou dingen aan toe: „Je merkt toch wel dat hij overmacht heeft ten opzichte van mij. Als hij ver snelde, was er voor mij geen houden meer aan." Toch was Van Dijk niet ontevre den. Hij had eindelijk het spel gespeeld dat hij wilde spelen: aanvallend in plaats van af wachtend. De nieuwe nationale badmintongeneratie dicht zich meer talent toe dan Jeroen van Dijk, toch stond de Rotterdamse volhouder vrijdag als enige bij de laatste acht. De rest was er 's middags al uit gegaan. Joris van Soerland begon met game winst tegen Sören Nielsen, maar Het zich vervolgens het spel van de ervaren Deen op dringen. Gerben Brui j stens, Tjitte Weistra en Dicky Palva- ma bleken bij lange na niet ge lijkwaardig aan respectievelijk Darren Hall, Kenneth Jonassen en de werkelijk ongenaakbare Chinees Chen Gang. Jong talent is er in Nederland genoeg. Wat ontbreekt is disci pline en mentale hardheid. Hoe veel Rob Sanders en Kneevel ook aandacht aan die aspecten besteden, ze zijn nog te kort in dienst om nu al resultaten te zien. Na het (gedwongen) ver trek van Huub Franssen verzor gen zij onder supervisie van Martijn van Dooremalen de baantraining van de nationale selectie. Over enige tijd krijgen ze gezelschap van oud-kampi oene Eline Coene. die zich speci aal met de vrouwendubbels gaat bezighouden. Met zijn achttien jaar is Dickv Palyama de jongste van de nieu we gereratie en ook de meest veelbelovende, wat al op de eer ste dag bleek met zijn overwin ningen op Nock en Olsson. In te genstelling tot Van Dijk is hij beslist geen trainingsdier. Ook hij speelt het liefst de dropshot en de schijnbeweging, die op de tribune zo gewaardeerd wor den. Maar daarnaast heeft hij tevens een stevige smash in huis en is hij niet gespeend van ambi tie. Palyama is nu al in zijn leef tijdsklasse de beste van Europa. Zijn doel ligt nog hoger: bij de toptien van de wereld. „Over twee maanden wil ik bij de WK jeugd de finale halen. Als ik daar win. kan het hard gaan." ANP UU fotoAP/MikeFiala Thomas Johansson in actie tijdens zijn partij tegen Richard Krajicek. van onze sportredactie SINGAPORE - Richard Kraji cek heeft voor de zoveelste keer in zijn grillige tennisloopbaan een partij wegens een kniebles sure moeten opgeven. In de kwartfinales van Singapore staakte hij vrijdagmiddag de strijd na twee sets tegen de Zweed Thomas Johansson. Krajicek. als tweede geplaatst achter de Amerikaan Michael Cha ngwon de eerste set me17 -5 maar verloor de tweede in de tiebreak: 6-7 (3-7). Op dat mo ment gaf hij te kennen niet ver der te durven spelen. Hij bleek teveel hinder te ondervinden van een blessure aan zijn rech terknie. Dezelfde blessure deed Kraji cek op 20 september in Haarlem tijdens zijn partij voor de Davis Cup-wedstrijd tegen de Nieuw- Zeelander Alistair Hunt beslui ten op te geven. Krajicek kampt al lange tijd met blessures van verschillende aard. Hij heeft last gehad van schouders, armen, ellebogen, rug. maar vooral veelvuldig van zijn kwetsbare knieën. In 1994 revalideerde hij gedurende vijf maanden op Papendal wegens chronische peesontstekingen aan beide kniegewrichten. In het toernooi van Rotterdam vo rig jaar schoot de rechterknie na zijn winnende klap in de finale tegen Paul Haarhuis op slot. In de partij tegen Hunt in Haar lem had Krajicek weer teveel pijn aan de rechterknie Het zelfde euvel deed hem in Singa pore tegen Johansson besluiten op te geven. „Het is weer de aan hechting van de pathella-pees aan de knieschijf", zei de onfor tuinlijke Hagenaar. „Ik had er woensdag al last van in de partij tegen Bruno. Ik maakte een ver keerde beweging en voelde het mpieen. Maar ik had een break voorsprong en kon de pa rtij toch uitserveren." Daarna bereikte Krajicek toch „normaal" via een overwinning op de Australiër Patrick Rafter de kwartfinales. Vrijdag kwam Krajicek tegen Johansson na drie kwartier in de problemen. „Ik voelde me vanaf dat mo ment niet lekker meer. Toen ik de tweede set verloren had, wist ik dat het beter was niet verder te spelen." Krajicek was niet al te zeer uit het veld geslagen. „Ik denk niet dat het een heel ernstige blessu re is. Er is volgens mij geen risico van zware beschadigingen aan het gewricht of iets dergelijks. Met drie of vier dagen rust moet het voorbij zijn Hij gaat de ge voelige knie te lijf met een elec- trische spierstimulator, ijs en speciale zalf om ontstekingen te bestrijden. ANP SARASOTA - Monica Seles heeft besloten een speciaal reva- lidatieprogramma van een maand te volgen om een operatie aan haar geïrriteerde linkerschouder te voorkomen. Seles begon met de revalidatie kort nadat ze afgelopen week einde meehielp met de winst van de Verenigde Staten op Spanje in de finale van het toernooi om de Federation Cup. Zr heeft inmiddels afgezegd voor het toernooi in Zurich dat 14 oktober begint. Het is nog onduidelijk of de Amerikaanse in staat is in november njee te doen aan de strijd om de Masters- titel in New York. DEN HAAG - De Haagse politie heeft vrijdagavond uit voor zorg ongeveer zestig supporters van FC Den Bosch in bussen naar huis gestuurd. Ze hebben de wedstrijd van hun team te gen ADO Den Haag niet tot het einde kunnen zien Kort na de pauze bij een achterstand van de Haagse el fdreig den de residentiele fans hun woede te koelen op de supporters van de tegenpartij Dat nam volgens de politie zulke dreigen de vormen aan, dat zij het wijs achtte de Bosschenaren nog voor het eindsignaal naar huis te begeleiden. ANP ARNHEM - Enkele extra hekken om relschoppende voetbal supporters strikt gescheiden te houden van andere voetbal liefhebbers. En een emmer cement om alle barsten en scheu ren in het beton van het oude stadion Monnikenhuize in Arnhem dicht te smeren. Met deze maatregelen denkt de ge meente Arnhem rellen zoals die tijdens de wedstrijd Vitesse - Feyenoord afgelopen zondag te voorkomen Dat is de uitkomst van overleg vrijdagmorgen tussen de ge meente, het Vitesse-bestuur en de Arnhemse politie. Na de rellen van zondag, waarbij Feyenoordsupporters stukken be ton loswrikten en die naar spelers en publiek gooiden, kon digde politiechef M. Daniel aan dat de politie niet langer wilde instaan voor de veiligheid van het publiek. Hij eiste ver gaande maatregelen. Burgemeester Scholten van Arnhem dreigde met een verbod op de aanwezigheid van toeschou wersbij Vitesse-Ajax over twee weken a ls het voetbalbestuur die maatregelen met zou nemen. GPD ROTTERDAM - Feyenoord gaat dinsdag 15 oktobereen lange wedstrijddag tegemoet. Het eerste duel met Espanvol, in de tweede ronde van het UEFA-bekertoernooi, is vastgesteld op 21.30 uur in Barcelona. Het bestuur van de Rotterdamse club kreeg vrijdag duidelijkheid over het late aanvangsuur. „Het zal wel iets te maken hebben met de uitzending op televisie", sprak senior-manager Fred Blankemeijer nuchter. Maximaal 2000 supporters van Feyenoord kunnen de wedstrijd in het stadion bijwonen.ANP Badminton Den Bosch. Open NK, 102.000 gul den: Mannen enkelspel, achtste finales: Van Dijk Ned/6) - Haughton (Eng) 9- 5 9-3 9-6, Nielsen (Den) - Van Soer land (Ned) 4-9 11-9 9-6 9-7, Jonas sen (Den) - Weistra (Ned) 9-39-49-7, Hall (Eng/5) - Bruijstens (Ned) 9-5 9- 0 9-4, Chen Gang (Chn/3) - Palyama (Ned) 9-1 9-4 9-1, Hoyer Larsen (Den/1) - Magnusson (Zwe) 9-2 9-1 9-6, Gade (Den) - Jens Olsson (Zwe/4) 9-7 4-9 9-7 9-5, Sun Jun (Chn/2) - Poste (Dui) 11-9 9-0 9-2. Kwartfinales: Sun Jun - Van Dijk 11- 10 9-6 9-5, Hoyer Larsen - Jonassen 9-6 9-6 7-9 9-4, Cheng Gang - Niel sen 9-2 9-7 9-2, Hall - Gade 9-6 9-6 9- 2. Dubbelspel, eerste ronde: Middle- miss/Hogg (Sch) - De Jong/Kool (Ned) 9-2 9-0 9-3, Quinn/Ponting (Eng) - Frenk/Massing (Ned) 9-0 9-0 9-1, Liu Yong/Zhang Wei (Chn) - Pearson/Robertson (Eng) 9-1 9-2 9- 2. Tweede ronde: Bruil/Van Daim (Ned) - Kampen/Li Shen (Dui/Cin) 9- 1 9-5 9-6, Axelsson/Par Gunnar Jonsson (Zwe/1) - Van Barneveld- /Monteiro (Ned) 9-2 2-9 9-7 9-7, Quinn/Ponting - Joppien/Kuhl (Dui) 9-5 9-3 9-4, Ge Cheng/Tao Xiao- qiang (Chn/3) - Poste/Ottrembka (Dui) 9-2 9-2 9-0, Popov/Stoyanov (Bul) - Gerber/Kleine (Dui) 9-1 3-9 9- 4 9-4, Middlesmiss/Hogg - Vanden- winkel/Boonen (Bel) 9-4 9-0 9-2, Liu Yong/Zhang Wei - Gatt/Robertson (Sch) 9-2 9-5 9-0, Hunt/Archer (Eng/2)-Borch/Roos (Den) 9-1 9-46- 9 9-0. Gemengd dubbelspel, eerste ron de: Monteiro/Achterberg (Ned) - Gatt/Watt (Sch) 11-8 9-7 7-9 11-10, Axelsson/Bengtsson (Zwe/2) Bruil/Van de Heuvel (Ned) 6-9 9-1 9- 7 3-9 9-6, Antonsson/Grabo (Zwe/1 - Tao Xiaoqiang/Han Jingna (Chn) 11-9 7-9 5-9 9-1 9-1. Vrouwen enkelspel, kwartfinales: Bengtsson (Zwe/5) - Groves(Eng)9- 5 9-6 9-5, Jingna (Chn/3) - Morgan (Wal) 9-4 9-2 9-3. Yao Yan (Chn/2) - Meulendijks (Ned) 9-1 9-1 5-9 9-2, Pedersen (Den/6) - Gandrup (Zwe) 5-9 9-9-3 6-9 9-7. Dubbelspel, eerste ronde: Blanch- flower/Watt (Sch) - Fleurbaay/Van Elven (Ned) 9-5 9-0 9-3, Davies/Beck (Eng/2) - Achterberg/Jonathans (Ned) 7-9 9-1 9-2 7-9 9-5. Gandrup- /Borg (Zwe) - Chaffin/Hardaker (Eng) 9-4 9-4 9-4. plaats:. Van de Berg (Ned) wint van Bidenko (Oek) houdgreep. Sportprijsvragen Lucky 10 van vrijdag 4 oktober 6-8-9-11-13-16-17-26-38-39- 44 - 48 - 52 - 54 - 57 - 60 - 65 - 70 - 72 - Tennis Lyon. Mannen, 1,3 miljoen gulden. Tweede ronde. Roux (Fra) - Wood ruff (VSt) 3-6 7-6 7-5. Kwartfinale: Henman (GBr) - Kucera (Slw) 7-6 6-2, Kafelnikov (Rus/2) - Gustafsson (Zwe) 5-7 7-5 6-3, Boetsch (Fra) - Roux 6-3 6-1. Singapore. Mannen, 665.000 gul den. Kwartfinales: Johansson (Zwe) - Krajicek (Ned/2) 5-7 7-6, Krajicek geeft geblesseerd op. Stark (VSt) Sinner (Dui) 7-6 7-6, Rusedski (GBr) - Olhovsky (Rus) 7-6 6-2, Chang (VSt/1- Frana (Arg) 7-67-6. Halve fi nales: Chang - Rusedski, Stark - Jo hansson. Dubbelspel, kwartfinales: Haar- huis/Knowles (Ned/Bah/2) - Lareau- /Macphie (Can/VSt) 6-4 6-3 Leipzig. Vrouwen, 720.000 gulden Kwartfinales. Sukova (Tsjl - San- chez-Vicario (Spa/2) 6-3 7-6, Majoli (Kro/3) - Davenport (VSt/5) 6-7 7-67- 6. Halve finales: Graf(Dui/1) -Huber (Dui/5), Majoli - Sukova. Dubbelspel, halve finales: Boo- gert/Tauziat (Ned/Fra) - Pizzichini/S- idot (Ita/Fra) 6-0 6-2 Marbella. Mannen, 500.000 gulden Kwartfinales: Góllner (Dui) - De Vi cente (Spa) 7-5 6-1, Corretja (Spa/4) - Filippini (Uru) 7-5 6-1, Mantilla (Spa) - Ruud (Noo) 0-6 7-6 6-3, Kar bacher (Dui) - Gorriz (Spa) 6-3 2-6 6- 4. Halve finales: Karbacher - Corret ja, Goellner - Mantilla. Voetbal Kwalificatie EK o.21 Groep 4, Tallinn: Estland - Wit-Rus land 1-1 (1-1). 38. Ostrikov 0-1. 40. Kolbasenko 1-1. Groep 9, Kiev: Oekraïne - Portugal 1-0 (1-0). 38. Haras 1-0. Belgische competitie: Anderlecht Lierse 0-0. Duitse competitie: Leverkusen Rostock 4-1, Bochum-Dortmund 1 0, Stuttgart-Freiburg 4-2. Wielrennen Biljarten Landgraaf. NK bandstoten. Eerste ronde: Bongers - Peereboom 125- 43 in 10 beurten/moyennes: 12,50- 4,30, Van Silfhout - Van Deventer 125-95 (29/4,31-3,27), Adrichem - Ter Braak,125-114 (21/5,95-5,42), Van Beek - Klijn 125-91 (21/5,95- 4,33). Tweede ronde Bongers - Van De venter 126-56 (14/8.92-4,00), Van Beek - Peereboom 125-79 (25/5.00- 3,16), Adrichem - Klijn 125-115 (16/7.81-7.18), Van Silfhout - Ter Braak 125-53(12/10,41-4,41). Derde ronde' Klijn - Van Silfhout 125-76 (15/8,33-5,06), Adrichem - Peereboom 125-28 (14/8,92-2,00), Bongers - Ter Braak 125-16 (7/17,85- 2,28), Van Beek - Van Deventer 125- 37(15/8,33-2,46) Stand: 1 Bongers, Adrichem, Van Beek 3-6,4 Van Silfhout 3-4,5. Klijn 3-2,6. Ter Braak, Van Deventer, Pee reboom 3-0. Ronde van Puglia Vierde etappe, Taranto - Martina Franca: 1. Lombardi (Ita) 172 km in 4.25.26, 2. Guidi (Ita), 3. Checchin (Ita), 4. Co- lage (Ita), 5. Piccoli (Ita), 6. Saitov (Rus), 7. Chiappucci (Ita), 8. Miceli (Ita), 9. Virenque (Fra), 10. Puttini (Zwi). Eindstand: 1. Guidi 19.46.56, 2 Francesco Casagrande (Ita), 3. Cola- ge. 4. Puttini. 5. Odriozola (Spa), 6 Virenque, 7. Camenzind (Zwi), 8 Chiappucci 0.04,9. Roscioli (Ita), 10. Miceli. Zaalvoetbal Dammen Vught. WK-tweekamp vrouwen, tweede set, eerste partij: Van Lith (Ned) - Goloebjeva (Let) 1-1. Stand in sets: 1-0 voor titelverdedigster Goloebjeva. Judo Oporto. WK junioren: Vrouwen.Tot 56 kg, finale: Schapendonk wint van Zangrando (Bra) ippon. Tot 61 kg, om de derde plaats: Boontje INed) wint van Dauriac (Fra) beslissing. Mannen. Tot 86 kg, om de derde Eerste klasse mannen: Biezentrap- pers Jongepier Sport 9-5, De Land bouw Zuidwest Negen 11-3, Zavio- /Sporthuis De Cocq - Nomi 5-2, Groene Ster Maroc - Kloetinge 1-8, SVSW/Klaassen Tweewielers Ma tisse 32. ZVH/Morres- Hulshoff 4-3. Stand: Kloetinge 4-10, Ter Rijpkin- car3-9, Nomi 4-9, Hulshoff 4-0. ZVH- /Morres 4-9. De Landbouw 4-7, Za- vio/Sporthuis De Cocq 4-6, Biezen- trappers 4-6, Zuidwest Negen 3-3, SVSW/Klaassen Tweewielers 4-3, Matisse 3-0, Jongepier Sport 3-0, Groene Ster Maroc 4-0. Eerste klasse vrouwen: Pubbeis Jong Ambon 3-2, Kloetinge 3 - VOC Tympaan 1 0-18, Kloetinge 1 - VOC Tympaan 2 8-1, Kloetinge 2 - VOC Tympaan 3 7-7, Miller Time - Bie- zentrappers/Gerka Sport 1-11. Stand: VOC Tympaan 1 2-6, Kloetin ge 1 2-6, Biezentrappers/Gerka Sport 2-6. Pubbeis 2-6, VOC Tympaan 3 2-4, Kloetinge 2 2-1, Jong Ambon 2-0, VOC Tympaan 2 2-0, Miller Time 2-0, Kloetinge 3 2-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 45