Vlissingen is laks met bezwaren PZC Mevrouw C. Speckens lid Orde van Oranje-Nassau Nieuwe zetten in lobby herindeling Eisen van zeven en zes jaar tegen leiders drugsbende Roemenië bedankt school met kunstwerk Thuiszorg sluit vier consultatiebureaus zeeland 18 Bewoners moeten 112 dagen wachten op antwoord kerkdiensten weekenddiensten zaterdag 5 oktober 1996 van onze verslaggever Harmen van der Werf VLISSINGEN - Het Vlissingse college van b en vv en andere ge meentelijke instanties die over een bezwaarschrift moeten oor delen, nemen daar veel te veel tijd voor. Binnen tien weken, dus zeventig dagen, moet er een beslissing liggen. In Vlissingen moeten bezwaarmakers 112 da gen wachten. De commissie bezwaar- en be roepschriften van de gemeente Vlissingen constateert dit in het jaarverslag 1995-1996. Een oorzaak voor de lange wachttijd is. dat er vaak nog onderhande lingen tussen een gemeentelijke instantie en de bezwaarmaker plaatsvinden. 'Dat kost tijd', onderkent de commissie. 'Het resultaat van die onderhande lingen is echter niet altijd, dat alsnog aan de bezwaren tege moet wordt gekomen. In dat laatste geval treedt dus vertraging op als belangheb benden beroep willen instellen.' Op de vingers In haar jaarverslag tikt de Vlis singse commissie bezwaar- en beroepschriften twee instanties rechtstreeks op de vingers, de commissie sportbelangen en de sectie sociale zaken. De commissie sportbelangen heeft, volgens de bezwaar schriften-commissie, sportver enigingen niet voldoende in de gelegenheid gesteld hun visie te geven. Dat ging over het verla gen van de subsidie voor sport verenigingen in 1996. De commissie sportbelangen heeft 'gehandeld in strijd met het zorgvuldighei dsbegi nsel Sociale zaken De sectie sociale zaken, waar over in Vlissingen al zoveel te doen is geweest, gaat in het jaar verslag van de commissie be zwaar- en beroepsschriften over de knie. De commissie heeft 'de indruk dat de sectie so ciale zaken nog niet klaar is voor de invoering van de (nieu we) Algemene Bijstandswet'. Op onderdelen schieten kwali teit, kennis en deskundigheid te kort. Dit heeft een negatieve uitstraling op de kwaliteit van de productie, aldus de commis sie, met als gevolg een (te) groot aantal bezwaarschriften. Ook de kwaliteit van de aanvra gen lijkt onvoldoende te zijn door fouten bij de intake van cliënten. van onze verslaggever Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Het dagelijks bestuur van Terneuzen probeert nog steeds zieltjes te winnen in provinciale kringen voor een Zeeuws-Ylaamse herindeling. Deze week werd een CDA-sta- tendelegatie op de hoogte gebracht van de bestuurlijke dissonanties bezuiden de Wes- terschelde. CDA-woordvoei'der C. Buijs wilde niet in detail op het over leg ingaan. ,.Wat is gebleken, is dat van de kant van Terneuzen op dit moment wel bestuurlijke problemen ervaren worden. We hebben daarvan notie genomen en zullen deze gegevens meene men in ons fractieberaad ko mende maandag. Daar zullen we ons definitieve standpunt bepalen." Overigens varen de CDA-ers niet blind op de Ter- neuzense stellingen: ze hebben ook gesproken met het gemeen tebestuur van Sas van Gent, dat niet van herindeling gediend is. Burgemeester drs. R. C. E. Bar- bé hoopt - en met hem het Ter- neuzense gemeentebestuur en de dagelijkse besturen van Hulst en Oostburg - dat Provin ciale Staten vrijdag 11 oktober geen instemming betuigen met het voorstel van GS om de her indeling op het bordje te schui ven van de staatssecretaris. van onze verslaggeefster Nicole Kluijtmans MIDDELBURG - „Dat heb ik niet verdiend. Ik ben fout ge weest. Maar dat heb ik niet ver diend." De zesentwintig jaar oude Vlissinger reageerde ver ontwaardigd toen hij gisteren de eis van officier van justitie mr. J. M. Valente hoorde. Deze wil de man een straf van zes jaar opleggen voor zijn aandeel in een netwerk van drugshandela ren. Voor zijn acht jaar oudere broer uit Rotterdam, de hoofd verdachte in de bende, heeft de officier een nog zwaardere straf in gedachten, namelijk zeven jaar. „De man was bezig om zich een vaste positie in de drugs handel te creëren", lichtte Va- lente toe. Een andere broer van dertig, die slechts een beperkte rol speelde in de bende, hangt een gevangenisstraf van twee jaar boven het hoofd voor drugshandel in zijn woonplaats Vlissingen. De drie broers maakten deel uit van een groep Vlissingers en Rotterdammers die vrijdag te recht stond voor de rechtbank in Middelburg. De bende - die ver moedelijk werd geleid door de oudste broer - had op verschil lende manieren cocaïne uit Peru het land binnengesmokkeld en de drugs vervolgens verhandeld in Rotterdam en Vlissingen. De Dialoog over verdeeldheid bij kerken MIDDELBURG - Het Contact Orgaan Gereformeerde Gezind te (COGG) in Middelburg houdt vrijdag 18 oktober een regionale forum- en discussiebijeen komst in de Christelijk Gerefor meerde Kerk in Middelburg (in gang Barbaragang). Vanaf 19.45 uur wordt gespro ken over het thema Eén kerk, vele kerken? Dr. C.A van der Sluijs (Ned. herv.) leidt het on derwerp in. De avond staat on der leiding van ds J. Ooster broek (Chr. ger.) en er is een fo rum waarin naast de inleider zitting hebben ds. T. Camme- raat (Ned. herv.). P.H. Zaadstra (geref.) en H. Koetsier (Ger. Gem Het COGG wil de aan wezigen in een dialoog bewus ter maken van de kerkelijke ver deeldheid en wegen zoeken naar toenadering. De Roemeense ambassadeur M. Buhoara bekijkt op de Vossenburch met de leerlingen het zojuist onthulde beeld van de Roemeense kunstenaar Georghe Culea onthuld. foto Lex de Meester van onze verslaggever Maurits Sep MIDDELBURG - De Roe meense ambassadeur M. Bu hoara heeft vrijdagmiddag op basisschool de Vossenburch in Middelburg een beeld van de Roemeense kunstenaar Ge orghe Culea onthuld. Het kunstwerk - Getica 2 genaamd - is een teken van dank voor de vrachtwagen vol meubilair en leermiddelen die de Middel burgse school in maart van dit jaar naar een school in Movila Verde stuurde. De Vossen burch schonk toen tevens een bedrag van tweeduizend gul den. „Het beeld is ook een symbool van vriendschap", sprak Bu hoara. „En een uitnodiging aan de kinderen en leraren van deze school om eens naai' Roe menië te komen." Directeur H. Kole van de Vossenburch dankte de ambassadeur voor het beeld. Hij zei dat samen werking tussen Nederland en Roemenië belangrijk is voor de toekomst. „En de toekomst, dat zijn onze kinderen. De Roemeense ambassadeur vertrok na de onthulling van het kunstwerk met een koffer vol boeken naar de Zeeuwse Bibliotheek. Hij schonk de bi bliotheek tweehonderd boe ken van Roemeense schrijvers. De boeken zijn vertaald in het Engels en het Frans. Na alle giften mocht de am bassadeur vrijdagavond ook zelf iets ontvangen. Buhoara kreeg een cheque van 10.000 gulden aangeboden door de sponsors van de Roemeense week, de Middelburgse Be- drijvenclub, Rotaiy, Round Table en Lions. Het geld is be stemd voor een psychiatrisch ziekenhuis in Buzau. Het zie kenhuis is tachtig jaar oud en de waterleiding, verwarming, keuken en het meubilair zijn aan reparatie of vervanging toe. Buhoara zei dat „het hu manitaire karakter van de gift de vriendschap van Middel burg en Zeeland met Buzau extra onderstreept. vierendertigjarige Rotterdam mer was in een korte periode twee keer naar Lima gereisd in verband met deze smokkel. De jongste broer, een bekende dea ler in Vlissingen, had volgens Valente eveneens een belangrij ke plaats in de organisatie, maar hij was niet betrokken bij de contacten in het buitenland. Voorde andere drie leden van de criminele organisatie die giste ren terecht stonden, variërend in leeftijd van drieëndertig tot negenendertig, eiste de officier ook forse straffen, twee keer drie jaar en een keer achttien maanden. Pech Van maart 1995 tot mei 1996 was het netwerk actief. In die periode werd cocaïne in kistjes, postpakketten en zelfs in een fo to-album Nederland in ge smokkeld. De politie die drugs handel vermoedde, luisterde telefoongesprekken af en ver kreeg zo uiteindelijk bewijsma teriaal om de bende op te rollen. De officier van justitie gaf aan dat de criminelen de pech had den dat het onderzoek ten tijde van de parlementaire enquete van de commissie Van Traa liep. Twee of drie jaar eerder had de bende waarschijnlijk nog onge stoord zijn gang kunnen gaan in verband met de geringe hoe veelheden en mogelijk de activi teiten kunnen uitbreiden. Het onderzoek naar de groeps leden liep sinds eind 1994. Op 16 april 1996 pakte de politie drie Rotterdammers op die werden verdacht van drugssmokkel en drugshandel. Later volgden nog eens zes inwoners uit Vlissin gen. Bij huiszoekingen op diver se locaties in Rotterdam, Vlis singen en Leidschendam werden onder meer wapens, geld en een geringe hoeveelheid drugs gevonden. De actie vond plaats nadat in de haven van Rotterdam op een Zuid-Ameri kaans schip twee kilo bijna pure cocaïne in beslag was genomen. De partij had een straatwaarde van 700.000 gulden. Deze week sprak de rechtbank al het vonnis uit over een van de bendeleden, een drieëndertigja rige Vlissinger. Hij kreeg vieren twintig maanden opgelegd voor medeplichtigheid aan de drugs smokkel en eenendertig inbra ken. De rechtbank, onder leiding van mr. M. Zomer, doet over twee weken uitspraak over deze zes bendeleden. Een zichtbaar blije mevrouw C. M. Speckens-Vierhout na het ontvangen vande onderscheiding lid in de Orde van Oranje-Nassau. foto Dirk-Jan Gjeltema van onze verslaggever Rolf Bosboom VLISSINGEN - Een toepasse lijker dag was niet denkbaar. C. M. Speckens-Vierhout werd vrijdag, op Dierendag, benoemd tot lid in de Orde van Oranje-N assau. Zij kreeg de onderschei ding voor haar niet aflatende in zet voor het dierenasiel in Vlissingen. „De naam mevrouw Speckens en Dierenbescher ming worden in Zeeland vaak in één adem genoemd. Ze zijn on losmakelijk met elkaar verbon den", aldus de Vlissingse burge meester J. C. Th. van der Doef, Man vernielt vitrinekast VLISSINGEN - Tegen een 26-jarige Vlissinger is vrijdag middag een proces-verbaal op gemaakt voor vernieling. De man vernielde bij een hore cabedrijf aan de Nieuwendijkin Vlissingen een vitrinekast. Hij was boos omdat het personeel geen geld wilde wisselen. Ook gooide hij een emmer mayonai se op de grond. Bij zijn daad raakte hij gewond aan zijn hand. die de onderscheiding uitreikte. Speckens-Vierhout is de grote drijvende kracht achter het die renasiel in Vlissingen. Sinds 1973 maakt ze deel uit van het bestuur. Daarnaast is ze ook be stuurslid van de Stichting Vrienden van het Dierenasiel Vlissingen en lid van de werk groep die allerlei activiteiten Bestuurder van bromscooter raakt gewond KOUDEKERKE - Bij een onge val op de Middelburgsestraat in Koudekerke is vrijdagochtend om 8.55 uur een 31-jarige Mid delburger licht gewond geraakt. De man die een bromscooter be stuurde kwam uit de richting van Middelburg en kreeg geen voorrang van een tegemoetko mende automobiliste die rechts een inrit wilde inrijden. De 28-jarige vrouw, afkomstig uit Koudekerke, verklaarde door het zonlicht te zijn verblind. Beide voertuigen waren licht beschadigd. De scooterbestuur der moest in het ziekenhuis worden behandeld aan zijn ver wondingen. voor het asiel bedenkt en uit voert, zoals open dagen en pre sentaties bij bijvoorbeeld braderieën. ..Lid van de werk groep?", zei Van der Doef in zijn toespraak. „Zij is de werkgroep! „Ik ben echt helemaal confuus", reageerde Speckens-Vierhout, oprecht verrast. „Ik heb dit niet eens 25 jaar gedaanIk snap het gewoon niet, maar ik ben er wel vreselijk blij mee." Zij liet alle andere betrokkenen bij het die renasiel delen in de eer. „We doen alles met een team, want ik kan het echt niet alleen. Deze onderscheiding heb ik dus zeker niet alleen verdiend." Verhalen van het bos in De Manteling OOSTKAPELLE - Het Zeeuws Biologisch Museum in Oostka- pelle houdt woensdag 16 okto ber een rondleiding met een gids in natuurgebied De Manteling, tussen Domburg en Oostkapel- le. Thema is Verhalen van het bos. Centraal staat daarbij de ge heimzinnige sfeer die een bos kan hebben. De rondleiding duurt van 14 tot 15.30 uur. Zondag 6 oktober 1996 Gecombineerde doven/horenden dienst: Nederlands Hervormde Kerk's-Heer Abtskerke, 10.30 uur: ds. Allewijn (HA). Aagtekerke: Nederlands Hervorm de Kerk 10 ds. De Bruyn, 19 ds. Den- Braanker; Gereformeerde Gemeen te 9.30 en 19 leesdienst, 14 ds. Ta- nis; Arnemuiden: Nederlands Her vormde Kerk 9.30 en 15 ds. Voets; Gereformeerde Kerk9.30 ds. Melse, 14.30 ds. Barmentlo; Biggekerke: Nederlands Hervormde Kerk 9 ds. Manuputty; Dishoek: Rooms-Katholieke kerk Emmaus- kerk 10;Domburg: Nederlands Her vormde Kerk 10 ds. Van der Poll; Rooms-Katholieke kerk zat. 19; Ga- pinge: Nederlands Hervormde Kerk, 10 ds. De Ridder-Van Megge- len; Grijpskerke: Nederlands Her vormde Kerk 10 ds. Den Braanker; Gereformeerde Kerk 10 ds. Ridder, 14.30 ds. Boekesteijn; Kleversker- ke: Nederlands Hervormde Kerk 9.30 dhr. Kleij;Koudekerke: Gere formeerde Kerk 9.30 ds. De Schip per; Geredja Kristen Maluku Sela tan Di Belanda 12 Pdt. Papilaja-Alf- ons; Meliskerke: Nederlands Her vormde Kerk 10.15 ds. Manuputty; Gereformeerde Kerk 10 ds. Van der Zwan; Gereformeerde Gemeente 9.30 leesdienst, 14.30 ds. Paul; Mid delburg: Concert-en Gehoorzaal 10 ds. Verweij; Nieuwe Kerk (SOW) 10 ds. Brakema; De Morgenster 9.30 ds. Paulus, 19 ds. Deventer; Wijkge- meente Gereformeerde Bon (Ont- moetingskerk) 10 en 18.30ds. Wll- schleger; Hofpleinkerk (SOW) 9.30 en 14.30 ds. v.d. Berg; De Hoeksteen (SOW) 9.30 ds. Schoorel; Engelse Kerk 19 ds. Verweij; Vrijz. Herv./Re- monstranten (Koorkerk) 10 ds. Hen- drikse; Christelijke Gereformeerde Kerk 9.30 en 16.30 ds. Vogel; Gere formeerde Kerk Vrijgemaakt 9.30 en 16.30 ds. Oosterhuis; Gerefor meerde Gemeente (Centrum) 9.30 en 18.30 ds. Tanis, 14leesdienst; Middelburg-Zuid 9.30, 14 en 19 leesdienst; Nederlands Gerefor meerde Kerk (Engelse Kerk) 9.30 dhr.Budding; Evangelisch-Luther- se Gemeente 10 ds. V. Dam; Leger des Heils 10 kapt. Steging; Zeven- dedags-Adventisten (Doopsgezin de kerk) 10 bijbelstudie, 11 ds. En- gelgeer; Rooms-Katholieke Kerk Petrus-en Pauluskerk 10; De Hoek steen 11.30;Nieuw- en Sint Joos- land: Nederlands Hervormde Kerk 9 ds. Barmentlo; Oostkapelle: Ne derlands Hervormde Kerk 10 ds. Den Hollander; Gereformeerde Kerk 10 en 19 ds. Kip; Gereformeer de Gemeente 9.30 ds. Paul, 15 lees dienst; Oost-Souburg: Hervormd- /Gereformeerd (Kanaalstraatkerk) 9.30 ds. Woltering; (Oranjeplein- kerk) 9.30 ds. Van Schaik (HA), 19 dhr. Simons; De Zoute Viever 19 ds. De Vrie; Geredja Kristen Maluku Se latan di Belanda 17 Pdt. Papilaja-Alfons; Nieuw-Apostoli- sche Kerk 9.30 en 16 dienst; wo 20dienst; Rooms-Katholieke Kerk Martinuskerk 10;Ritthem: Neder lands Hervormde Kerk 10.30 ds. Barmentlo; Serooskerke Neder lands Hervormde Kerk 9 en 10.30 ds. Warner; Sint-Laurens: Neder-' lands Hervormde Kerk 10 ds. Span jer (HA); Gereformeerde Kerk 10 ds. V.d.Linde, 19ds.Ridder;Veere: Ne derlands Hervormde Kerk 10 ds. Lu kasse; Vlissingen: SOW-gemeente Petruskerk 9.30 ds. Glashouwer Open Hof 9.30 ds. Kalsma; De Schaapskooi 9.30 ds. De Nooij; Ter Reede 19 ds. Baas; Ziekenhuis Wal cheren 10 ds. Boomer; Christelijke Gereformeerde Kerk 9.30 lees dienst, 15 ds.Hardeman; Gerefor meerde Kerk Vrijgemaakt 9.30 stuc Vos, 14.30 ds.Oosterhuis; Gerefor meerde Gemeente 9.30 en 16 ds Kattenberg; Doopsgezinde Ge meente 9.30 zr. De Grauw; Herstelt Apost.Zendingsgemeente 10 en 1ï dienst; Leger des Heils 10 kapt. Bak ker; Zevendedags-Adventisten (herv.kerk O.Souburg) 9.30 dhr V.d.Wal, 10.30 bijbelstudie; Pink stergemeente 15 pred. Hubregtse Pinkstergemeenschap Shalomj (W.Souburg) 14.30 br. Rothuizen: Apostolisch Genootschap 9.3C dienst; wo 20 dienst; Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen 10dienst; Vrouwenpolder: Nederlands Hervormde Kerk 10 ds. V.d. Beukei; Gereformeerde Kerk 10 ds. V.d. Beukei; Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt 9.30 en 14.30 ds Overweg; Westkapelle: Neder lands Hervormde Kerk 9.30 ds. Rin- kema, 19 ds. de Bruyn; Gerefor meerde Gemeente9.30,14en 18.30 leesdienst; Vrij Evangelische Ge-; meente 9.30 evang. Wals; Zoute- lande: Nederlands Hervormde Kerk 9.30 ds. Boekesteijn; Rooms-Katho-i lieke kerk 10; Woning door brand verwoest COLIJNSPLAAT - Een uit slaande brand heeft donderdag avond de benedenverdieping van een woning in Colijnsplaal verwoest. De bewoner, een al leenstaande man, was op het moment van de brand niet thuis. De schade wordt door de brand weer geschat op een ton. De brand in de woning aan de Tulpstraat brak rond half negen uit. De brandweer van Cólijns- plaat was snel ter plaatse en had het vuur binnen twintig minu ten onder controle. De boven verdieping van de woning liep aanzienlijke rookschade op. Auto gestolen MIDDELBURG - In Middel burg is een grijze Opel Kadett gestolen. De wagen stond ge parkeerd aan de Breestraat. De auto is tussen donderdag 22.00 en vrijdag 12.30 uur meegeno men. He kenteken is TS-05-JR. MIDDELBURG Samenzangavoud - De commis sie Zingen in Middelburg houdt zaterdag 26 oktober weer een koor- en samenzangavond in de Grote Kerk in Middelburg. De avond staat in het teken van hervorming. Medewerking ver lenen het chr. gemengd koor Hammaaloth uit Goes en het chr. mannenkoor Sjaloom uit Goes, beide onder leiding van Johan Huyssen. Organist is Aart Kot. De aanvang is om 19.30 uur. Bubbling Party - In het Middel burgse jongerengebouw Poor- tershove wordt zaterdag 12 oktober een Speedy Bubbling Party gehouden. DJ's zijn MC Blaster en Vampire. De party duurt van 20 tot 24 uur. VEERE Ouder worden - De Stichting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren houdt in samenwer king met de Commissie Welzijn Ouderen Veere een informatie bijeenkomst over ouder wor den. R. van Tol, huisarts in Vee- re, spreekt over dit onderwerp. De bijeenkosmt wordt donder dag 17 oktober vanaf 14 uur ge houden in verzorgingshuis Nieuw Sandenburgh VLISSINGEN Gift Welzijn Ouderen - De Stichting Welzijn Ouderen Vlis singen heeft van de Vlissingse afdeling Ouderenpostzegelac- tie een gift ontvangen van ƒ398,85. Van het geld worden gezelschapspelen voor de ont moetingsdag in het Theo van Doesburgcentrum aangeschaft. 5 en .6 oktober 1996 CENTRAAL ALARM N U M MER 06-11 Huisartsen: Vlissingen, zat. 0.00-24.00 uur: F. Legemate, Troelstraweg 411, tel. (0118)468021. zon. 0.00-24.00 uur: P.B.A. Crama, Hogeweg 107, tel. (0118)413459. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Middelburg, vrij. 17.00-zat. 23.00 uur: F. J. Heere, J. H. Huyssenstraat 15, Middelburg, tel. (0118) 639933. zat. 23.00-zon. 23.00 uur: A. P. Bruynzeel, Herengracht 68, tel. (0118)639933. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Gezondheidscentrum Middelburg- Zuid, Souburg, Nieuwland en Arne muiden, zat. 0.00-24.00 uur: C. Wattel, Amstelstraat 55, Oost- Souburg, tel. (0118) 461630. zon. 0.00-24.00 uur: R. G. G. Groot, Pr. Bernhardstraat 2, Arnemuiden, tel. (0118) 601308. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: G. C. M. Rullens en M. J. M. E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. (0118) 581276. Domburg, Aagtekerke, Westkapel le, Meliskerke, Zoutelande, Koude kerke en Biggekerke, vrij. 18.00- zon. 24.00 uur: F. van Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. (0118) 571234. Biggekerke en Meliskerke (artsen Bouwense en Stutterheim), vrij. 18.00-ma 08.00: A. Stutterheim, Rapenburgweg 4, Meliskerke, tel. (0118) 561760. Tandartsen: Walcheren: A. E. B. Schotel, Korte Geere 271 Middelburg, tel. (0118) 624169. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Patiënten tandarts P. van Mallandl praktijknummer bellen. Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 09.00-ma. 09.00i uur: H. Hament, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 20.00-zon. 20.00 uur: S. K. Boot, Segeersingel 120, tel. (0118)639865. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: tel. (01 '8), 633803. Kleine huisdieren: A. Ruys, Stadsschuur 1, Middel burg, tel. (0118)613118. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.0H 18.00 uur. Dierenartsen praktijk 'Oostkapelli Oude Domburgseweg 33a te Oost kapelle, landbouwhuisdieren teil (0118) 581443, gezelschapsdieren tel. (0118) 582985. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (01181 592838. Apotheken: Middelburg: Stromenwijk -'t Zand, Maasstraa: 56, tel. (0118) 635565. Vlissingen: Apotheek Souburg, C. van Perest raat 1, tel. (0118) 461593. Thuiszorg: Walcheren: tel. (0118) 411877 (wijkverpleging!; tel. 0118) 413880 (gezinsverzor ging). van onze verslaggever Willem van Dam SEROOSKERKE - De consul tatiebureaus van Thuiszorg Walcheren in Meliskerke en Grijpskerke blijven open. Voor het bureautje in Sint Laurens wordt nog naar een oplossing gezocht. Aan sluiting van de bu reaus in Domburg, Biggekerke, Gapinge en Vrouwenpolder valt niet te ontkomen. Directeur L. Q. Phernambucq van Thuiszorg Walcheren maakte dat vrijdagmiddag bekend tijdens de officiële ope ning van een nieuw rayonkan toor van de thuiszorgorganisa tie in Serooskerke. De openingshandeling werd ver richt door burgemeester A H. den Boon van Veere. Als gevolg van bezuinigingen presenteerde Thuizorg Walche ren eerder dit jaar plannen om zeven gebouwen te sluiten: Sint Laurens, Domburg, Biggeker ke, Gapinge, Vrouwenpolder, Meliskerke en Grijpskerke. Dat veroorzaakte onder de bevol king van die dorpen nogal wat opschudding. Mede op grond daarvan is de Stichting Thuis zorg Walcheren deels op haar plannen terug gekomen. Het betekent dat Meliskerke en Gi-ijpskerke openblijven. Bij die beslissing hebben het huidige aantal geboortes en de bevol kingsprognoses een rol ge speeld, zei Phernambucq giste ren. De toekomst van het consulta tiebureau in Sint Laurens is nog onzeker. Getracht wordt het ge bouw te verkopen en het vervol gens twee middagen per maand van de toekomstige eigenaar t( huren. Lukt dat niet, dan trekt Thuiszorg Walcheren zich uit Sint Laurens terug. Vast staat inmiddels wel, da'. Dombux-g, Biggekerke, Gapinge en Vrouwenpolder het in de na bije toekomst zonder consulta tiebureau moeten doen. Daarl gaan de bureaus in de eerste! helft van het volgend jaar defi- nitief dicht. Volgens Thuiszorg-directeur I Phernambucq is de sluiting van de gebouwen in die dorpen 'ver antwoord'. Bovendien, andere thuiszorgorganisaties zijn eveneens genoodzaakt dergelij ke maatregelen te treffen. Phernambucq meldde vrijdag ook, dat bij zijn stichting niet langer wachtlijsten bestaan voor gezinsverzorging. Dat is t; danken aan een verruiming van het budget. Het nieuw rayonkantoor van dt Stichting Thuiszorg Walcheren in Serooskerke is gevestigd aar. de Noordweg. Het vervangt een wijkgebouw dat aan het eind van de jaren zestig 'werd ge bouwd. Dat gebouw kon indertijd mede worden gefinancierd dankzij een schenking van 70 000 gul-' den door de gemeente Veere. Het geld was afkomstig uit de op- j brengst van een grote hoeveel heid gouden munten die in 1966 op een preiveldje te Serooskerke I werd gevonden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 18