Vlassenrood is op revanche uit spelen topper De grensrechter is doof voor alles HVV en Sluiskil Koewacht-speler terug van mislukt Belgisch avontuur vooruitzicht achter de schermen Tegenslagen voor SAR'72 Hnnr Fririip van Hpr Hnnft 38-iaripp Thpo door Peter van Kouteren KOEWACHT - Met zijn gave techniek en inzicht behoort Danny Vlassenrood tot de voetballers, die met een simpele voetbewe ging een medespeler vrij voor doel kunnen zetten. De in Koewacht geboren en getogen middenvelder ontwikkelde zich als jeugd speler, in de junioren van HW'24, maar keerde terug naar Koewacht om al op jonge leeftijd in de hoofdmacht te debuteren. Het Belgische Kemzeke aasde op zijn kwalitei ten en lijfde hem vorig seizoen graag in. Danny Vlassenrood kon er niet aarden en meldde zich na een mislukt en kortstondig avontuur terug op het oude nest. Met Koe wacht mikt hij op een plaats in de top drie van de vierde klasse. Danny Vlassenrood, 22 pas, weet wat hij wil. De blonde middenvelder is uit op spor tieve revanche en is er veel aan gelegen het ongelijk van Kemzeke te bewijzen. Hij is een speler die de bal wil opeisen en mede spelers op maat bedienen. „In België werd het middenveld overgeslagen", vertelt hij over een teleurstellende ervaring. „En als je een keer de kans kreeg een bal aan te ne men, werd je op je voeten geschopt. Nee, dat was absoluut geen mooi voetbal. Ik ge niet er juist van als ik mensen vrij voor de goal kan zetten." Het avontuur over de grens was dan ook geen lang leven beschoren. Danny Vlassen rood: „Kemzeke was komen kijken en ze hadden me nodig, zeiden ze. Ze hadden op het middenveld twee spelers van 35 jaar lo pen. Ik ging er vanuit dat ik zou spelen. In het begin mocht ik ook lekker meedoen, maar ik kon mijn draai niet vinden. Ik reed altijd samen met Harm Rietjens naar de training. Harm stond in de spits en scoorde. Hij heeft het een jaar lang naar zijn zin ge had. Ik had er moeite mee om me aan te passen, omdat het verder allemaal vreem den waren." Vreemd Zodoende bleef zijn optreden bij Kemzeke beperkt tot zeven competitiewedstrijden. „Er kwam een speler terug van een blessu re", weet hij nog. „Ik kreeg te horen dat ik 's zaterdags met de reserves (tweede elftal) moest meedoen en 's zondags op de bank moest zitten. Dat zag ik helemaal niet zit ten. Eind november heb ik met Kemzeke gebroken. Het is een beetje vreemd gegaan. Ik ben gewoon niet meer geweest, maar ook Kemzeke liet niets meer van zich horen. Achteraf hoorde ik dat ik voor de toekomst van de ploeg was gehaald. Vlassenrood was koud gestopt, of Koe wacht stond aan de deur. „Ik kon meetrai- nenmet de eerste selectie", vertelt hij. „Natuurlijk is er geprobeerd om mij vorig seizoen nog v.oor Koewacht te laten spelen. Kemzeke gaf toestemming, de Belgische bond werkte ook mee. Dat verwonderde me. Maar de KNVB (de Nederlandse voet balbond) gaf geen toestemming. We had den als reden voor de overschrijving ver meld dat ik met de reserves op zaterdag moest spelen en dat ik 's zaterdags ook moest werken. Er zijn gevallen geweest, dat spelers om mindere redenen toch van club mochten veranderen." „Ik ben bij Koewacht goed opgevangen", vervolgt hij. „Maar het was een lang half jaartje. In vriendschappelijke wedstrijden mocht ik meedoen. Dat was goed voor het ritme, maar natuurlijk niet alles. Toch wa ren er aan het eind van vorig seizoen ver schillende clubs, die belangstelling voor me hadden. HW'24 belde, want ze wilden een jonge ploeg opstellen. Ik vond dat ik het niet kon maken om bij Koewacht weg te gaan. Ik had zó lang mee mogen trainen. Vervolgens haalde HW'24 al die spelers van vroeger terug. Allemaal jongens van rond de dertig jaar." Andere ploeg Maar ook Koewacht roerde zich op de spe- lersmarkt. Trainer Rudy Rietjens wilde vooral over een bredere selectie beschik ken en kreeg zij n zin.,Ik denk dat er nu een andere ploeg staat", stelt Danny Vlassen rood tevreden vast. „Een ruimere selectie, die kwalitatief is verbeterd. Als er vorig jaar een speler met een blessure wegviel, dan was dat al een probleem. Nu kan hij ie mand die weinig inzet toont eruit halen. We moeten alleen onze draai nog zien te vin den. Het loopt nog niet zoals het zou moe ten. Ik geloof dat we al met twintig ver schillende opstellingen hebben gespeeld. Ik ben ook nog niet tevreden over mezelf. Het kan nog véél opvallender. Tegen Vogel waarde is er bijvoorbeeld niet uit een laat ste pass van mij gescoord. Daar moet ik het toch een beetje van hebben, want ik ben niet echt een scorende middenvelder. Als ik er vijf in een heel seizoen maak, mag ik al blij zijn." Met de hechte eenheid die de huidige ploeg vormt, mikt Vlassenrood niettemin op een hoge klassering. „We hebben karakter in de ploeg", vindt hij. „Jongens die voor el kaar willen lopen. Dat is hier wel eens an ders geweest. Ik heb nog wel eens ruzie ge had hoor, met Jacky Lambert. Hij stond er alleen maar om te scoren, verder deed hijie niks. Moet je hem nu bij Hoek eens zien. Hij speelt er de sterren van de hemel en loopt zich kapot. Hij zal ook wel moeten. Ik speel het liefst met jongens als Pascal en Johnny Lensen. Dat zijn voor Koewacht twee heel belangrijke spelers. Ze liggen ook allebei goed in de groep. Koewacht heeft een echte vriendenploeg, maar er zit ook goed voet bal in. Ik denk dat we een lekker seizoen zullen hebbenJe kunt wel zeggen dat we in de middenmoot gaan eindigen, maar met deze ploeg is meer mogelijk. Ik hoop en ik denk dat we bij de eerste drie kunnen ein digen. Zoals het nu gaat, ziet het daar ge woon naar uit." Danny Vlassenrood verwacht met Koewacht een sterk seizoen. foto Peter Nicolai Johan 't Hooft heeft na het eer ste verlies van SAR alle vertrou wen voor de volgende wedstrij d. door Peter van Kouteren KLOOSTERZANDE - Voor de tafeltennissers van SAR'72/- Kombuis is de competitie met een forse tegenslag begonnen. De driemansformatie uit Kloos- terzande zag aan het eind van vorig seizoen Pascal Neve afha ken en werd in de voorbereiding op de nieuwe competitie in de derde divisie geconfronteerd met een nieuwe tegenvaller. Dennis Verdurmen, de beoogde vervanger van de geroutineerde Neve, heeft door een blessure nog geen wedstrijd gespeeld. Het is nog maar de vraag of Den nis Verdurmen morgen (zater dag) tegen Pecos 4 zijn competi tiedebuut kan maken. De jongste speler van SAR'72/- Kombuis liep tijdens vakantie werk gebroken en gekneusde vingers op. De ploeg uit Kloos- terzande teerde als gevolg daar van in de eerste drie competitie duels vooral op de inbreng van de broers Johan en Wim 't Hooft. Met twaalf punten neemt SAR- '72/Kombuis voorlopig de vijf de plaats op de i-anglijst in. Volgens Johan 't Hooft, die sa men met zijn broer Wim alle punten bij elkaar sloeg, is er nog geen reden tot paniek. „Er is nog niks aan de hand, want we heb ben de sterkste tegenstander ge had TTCV/Nedlin, onze tegen stander van vorige week (8-2 nederlaag) wordt met twee vin gers in de neus kampioen. We hebben nu twaalf punten, maar de nummer drie en vier op de ranglijst hebben veertien en dertien punten. De verschillen zijn dus minimaal. We moeten proberen om de eerste helft van de competitie te overleven en als Dennis er weer bi j is een gat pro beren te slaan naar de ploegen uit de degradatiezone." Cor Florussen uit Zaamslag actief bij twee voetbalclubs door Aector Dooms TERNEUZEN - Het was be paald niet de jongensdroom van Cor Florussen uit Terneu- zen om grensrechter te worden. De 46-jarige gemeente-ambte naar zocht het aanvankelijk meer in de muzikale richting. Vanaf zijn achtste jaar maakte hij deel uit van de harmonie De Volharding uit Zaamslag. Cor Florussen bespeelde vijftien jaar de bariton in het muziek korps, maar zijn belangstel ling voor het voetballen werd gewekt door zijn leeftijdsge noten die in het eerste elftal van Zaamslag speelden. Hij bezocht 's zaterdags thuiswed strijden, zelf heeft hij namelijk nooit gevoetbald. Toen Piet Herrebout als grens rechter stopte om zich op een loopbaan als scheidsrechter toe te leggen, werd Florussen door zijn oom en toenmalig be stuurslid Piet de Koeijer bena derd om het baantje over te ne men. Nu, 25 jaar later, draaft Florussen nog steeds met het vlaggetje langs de lijn op de Zeeuwse en Brabantse voet balvelden. Zijn muzikale hob by gaf hij op, want de repetities vielen gelijk met de trainingen van de eerste selectie van Zaamslag. „Ik liet mijn gezicht ook zien bij de trainingen op dinsdag en donderdag. Tegenwoordig ge beurt dat niet meer", vertelt hij. Hij heeft het ook drukker gekregen, want niet alleen Zaamslag, ook Terneuzen pro fiteert nu van zijn diensten Bij Terneuzen is de grensrechter aan zijn vijfde seizoen begon nen. Florussen: „Daar heb ik in vijf jaar drie kampioenschap pen meegemaakt, Zaamslag is in die 25 jaar één keer kampi oen van de afdeling geworden. Daarna is de ploeg nog wel ge promoveerd naar de derde klasse. Voor mezelf vond ik drie jaar geleden de nacompe- titie ook een hoogtepunt, hoe wel ik na het feestje met de fiets ongelukkig ben gevallen." Generaties -Wekelijks is hij op zaterdag en zondag actief als grensrechter. „Er staan nu jongens in het eerste van Zaamslag, die toen ik als grensrechter begon nog niet waren geboren. Ik heb ei genlijk drie generaties meege maakt. De eerste generatie wa ren mijn vrienden, met wie ik Cor Florussen heeft als grensrechter al zo'n drie generaties voetballers meegemaakt. ook ging stappen. Het was de periode met Rinus Zegers, Adrie van de Ende en Cor Bak ker. Daarna kwam de genera tie Ko Ruijtenburg, Jan de Zwarte, Jan Dees, Johan Haak. Ook een mooie tijd. Met de nieuwe generatie is de binding een stuk minder." Cor Florussen heeft bij Zaamslag een aantal trainers gekend. Hij somt vlot de na men van Ko Cornelissen, Adrie Versluijs, Gerrit Emans, Jan de Block. Ben Pauwels, Wim Jan sen, Wilfried Bogaert en Jan de Lobel op. Trainers met ver schillende karakters en speci fieke eigenschappen. Hij haalt de turbulente jaren van Ver sluijs aan. „Versluijs kon door de scheidsrechter te bespelen een doodbloeiende wedstrijd tot leven maken. Ik zal nooit die ene training op dinsdag avond vergeten. Zaamslag had 's zaterdags gewonnen van Hoek en dat moest dinsdag daarna nog eens extra worden gevierd. Tijdens het partijtje liep Versluijs na elk doelpunt de kantine in om een blaadje bier te halen. Er zijn die avond veel doelpunten gevallen." Een smetje op zijn grensrech- tersloopbaan was een schor sing van drie maanden. „Het was bij een thuiswedstrijd van Zaamslag. Cor Bakker was bij een opstootje betrokken en ik moest vertellen wat ik had ge zien. Dat weigerde ik, want ik wilde me er helemaal niet mee bemoeien. Gek genoeg weet ik de naam van de scheidsrechter niet meer en ook het voorval kan ik me niet goed herinne ren. Er kwam een strafzaak van en ik werd voor drie maan den geschorst. Ik heb geen competitiewedstrijd gemist, want het was van december tot februari, een periode waarin geen wedstrijd werd ge speeld." Kritiek De grensrechter heeft het niet altijd gemakkelijk met de kri tiek van spelers, trainer en pu bliek. „In het begin had ik daar best moeite mee. Dan ging ik terugpraten tegen het publiek. Dat is de grootste fout die je als grensrechter kunt maken. Nu kunnen ze zoveel roepen als ze willen. Ik ben doof voor alles. Ze hebben me in al die jaren wel honderdduizend brillen willen geven, maar ik heb er nog nooit één gekregen.Echte incidenten heeft hij nooit ge kend. Ook met de trainers en de spelers is het altijd goed ge gaan. „Vroeger moest ik de wedstrijdformulieren regelen en de aanvoerders laten teke nenHet gebeurde wel eens dat na een verloren wedstrijd de formulieren door het kleedlo kaal vlogen, maar na een half uur was alles vergeten." Florussen vindt het er tegen woordig bij Zaamslag gemoe delijker aan toe gaan. „Er is minder prestatiedruk dan bij Terneuzen, maar er is ook veel minder publiek. Bij Terneuzen is de druk groter. Daar is men kritischer en dat merk je ook als grensrechter. Aanvoerder Mare de Kunder bedankt me bijvoorbeeld altijd na de wed strijd. Dat hebben ze bij Zaamslag nog nooit gedaan. Aan het eind van het seizoen Peter Nicolai wordt er niet eens aan ge vraagd of ik wil doorgaan. Het is zo vanzelfsprekend alle maal. want je hoort bij die club." Hij stelt vast dat er in al die ja ren weinig is veranderd. „De scheidsrechter houdt al 25 jaar hetzelfde praatje. Dat heb je ook zelf in de hand. Er zijn grensrechters die te pas en te onpas voor buitenspel vlag gen. Die houden het nog geen half jaar vol. Ik zeg maar zo: eerlijk duurt het langst." Zijn eerste keus bij oefenwedstrij den blijft Zaamslag, maar ook Terneuzen kan altijd op hem een beroep blijven doen. Hij is nog niet van plan om te stop pen, zolang hij zich geestelijk en lichamelijk fit blijft voelen. „Als pure voetballiefhebber ben je toch meer betrokken bij de club. Je leeft emotioneel meer mee. Als kleine jongen heb ik gejankt, toen Zaamslag na de beslissende wedstrijd te gen Kapelle naar de vierde klasse degradeerde. Ik bedoel maar." door Eddie van der Hooft TERNEUZEN - Een midden weg is er kennelijk niet: de ene ploeg is tevreden over het ver loop van de competitie - Terneu- zense Boys en Zaamslag - de andere is dat bepaald niet - Ter neuzen. Axel en AZVV. Feit blijft niettemin dat het seizoen nog jong is en alle kanten op kan. „Twee keer winnen en we staan er weer bij", zo beweert Michel de Ridder, midenvelder van Terneuzen. Terneuzen speelt zondag op eigen veld te gen NO AD. Axel gaat op bezoek bij Patrijzen. Verder op het pro gramma voor het komende weekeinde staan onder meer: Bruse Boys-AZW. Terneuzense Boys-SKNWK en (de topper in de vierde klasse van het zondag voetbal) HW'24-Sluiskil. Zondag tweedeklasser Terneu zen kwam vorige week tegen het onderaanstaande TAC/BWB opnieuw niet tot de volle winst. Het werd 2-2 en daarmee boekte de formatie van trainer Robbie de Muij nek het vierde opeenvol gende gelijkspel. Hoewel Pa trick Baumgarte kort voor tijd nog een uitgelezen mogelijk heid op 2-3 onbenut liet, kwam Terneuzen veel méér met toe, omdat het vooral in het eerste uur van de wedstrijd matig speelde en achterin open huis hield. „Op Peter Huls na zat niemand in de wedstrijd", verklaarde Mi chel de Ridder eerder deze week de tegenvallende prestatie ..En organisatorisch was het vooral achterin een puinhoop. Alleen al in de tweede helft verscheen TAC tot driemaal toe vrij voor doel." Reden voor paniek is er niette min bij lange na nog niet. meent De Ridder. Want, zegt hij: ..Zo werkt het puntensysteem tegen woordig: twee keer winnen en je staat er weer bij." Bovendien zijn alle spelers ervan overtuigd dat ze beter kunnen. „Slechter spelen als tegen TAC kan niet." Zondag speelt Terneuzen op ei gen veld tegen het Tilburgse NOAD, dat in de eerste wed strijden op weg leek naar een hoge klassering, maar vorige week onverwacht met 0-1 van Dongen verloor. Voor dat duel kent trainer Robbie de Muij nek als enige probleem de luxe van een volledige selectie. „Er zul len keuzes gemaakt moeten worden", zegt De Ridder. Axel De problemen die Axel één klas se lager ondervindt, zijn voor alsnog van geheel andere aard. Trainer Rinus Zegers heeft al wekenlang dezelfde selectie tot zijn beschikking, maar heeft in vier wedstrijden slechts één ze ge mogen begroeten. Zondag bijvoorbeeld werd met 0-1 van Sprundel (uit) verloren door een dubieuze strafschop in de be ginfase van de wedstrijd. „Latei- hebben zich nog tal van verge lijkbare situaties voorgedaan waarbij ons géén strafschop werd toegekend", was aanvaller Ivan de Vijvere verontwaar digd, hoewel ook hij moest er kennen dat „als je niet scoort je ook niet kunt winnen." Omdat Axel in aanvallend op zicht opnieuw in gebreke bleef kon het de achterstand niet wegwerken en was er de onver mijdelijke terugval naar de tiende plaats op de ranglijst. Axel is daarom zondag (uit te gen Patrijzen) min of meer ver plicht om op de volle winst te spelen, hoewel Van de Vijvere van enige druk nog niets wil we ten „Druk? Nee hoor", zo verze kert hij. „Het zou leuk zijn als we zondag zouden winnen. We blijven er allemaal voorlopig nog redelijk rustig onder." AZVV Drie opeenvolgende nederlagen hebben AZVV in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal niet kunnen weerhouden van een ruime overwinning op Se- rooskerke. De ploeg van trainer Paul van Kouteren won op de vierde speeldag met 4-0 door onder meer drie treffers van de Danny van de Velde speelt met Sluiskil de topper tegen HW'24. 38-jarige Theo Hanny. „Ik moet wel zeggen", zegt aanvaller Jaap den Doelder „dat Sers- ookerke erg zwak was. Boven dien hadden we wat anders tegenzat zaterdag mee: we ston den al na vijf minuten spelen met 2-0 voor en konden de wed strijd daarna gemakkelijk uit spelen." De eerste overwinning van dit seizoen gaf echter een goed ge voel en zorgde op de terugweg voor een uitgelaten stemming in de bus. Dat was hoog nodig ook, want de sfeer - zo gaf Den Doel der toe - „was wel een beetje aangetast." Morgen (zaterdag) komt AZVV in Bruinisse in actie tegen Bruse Boys, dat met vijf punten uit vier wedstrijden goed is voor een veilige middenmootpositie. Een taaie tegenstander, zo op het eerste gezicht, maar „Bruse Boys ligt ons wel", zegt AZW's aanvaller. „Twee jaar terug heb ben we er nog met 3-1 gewon nen." Bij AZW speelt Eric Dev zijn laatste wedstrijd: de verdediger begint een eigen zaak en is daar om niet altijd meer beschikbaar. Terneuzense Boys In de derde klasse van het zater dagvoetbal kent Terneuzense Boys nog altijd geen terugval. Vier keer kwam de ploeg van trainer Jaap Goossen in het veld en vier keer werd ook gewon nen. Het gaat dus goed met de Terneuzenaren. ofschoon ver dediger Jaap Pijpelink het lie ver houdt bij: „We mogen niet klagen." Tegen DFS kon Ter neuzense Boys ook nooit impo neren, omdat de tegenstander heel verdedigend speelde en het, aldus Pijpelink, „erg moeilijk was om een opening te creëren." Wat dat betreft krijgt de huidige koploper morgen in SKNWK een heel andere ploeg tegenover zich. „SKNWK is ook een ploeg die wil voetballen", weet de ver dediger. „Voor mij blijft het, on danks de 4-1 nederlaag van za terdag tegen De Meeuwen, een van de belangrijkste kansheb bers voor de eerste plaats." Ter neuzense Boys (dat Jack Scheele nog moet missen) mag zich vooraf in elk geval gewaar schuwd weten: vorig seizoen le verden de twee confrontaties met de huidige nummer drie niet meer dan één enkel winst puntje op. Zaamslag Voor Zaamslag verloopt de competitie zoals de club het zich vooraf had voorgesteld. Moest de ploeg van trainer Jan de Lo bel vorig jaar nog lange tijd strijden voor lijfsbehoud, dit seizoen heeft het er veel van weg dat Zaamslag op weg naar een plaats in de veilige middenmoot is. Vier wedstrijden resulteer den al in zes punten en dat is een beter resultaat dan de laatste ja ren om deze tijd het geval was. „Het gaat inderdaad wat beter" beseft aanvaller Jerry van Toor. „Als we zo doorgaan blijven we zonder meer een goeie midden moter." De verklaring daarvoor ligt volgens Van Toor vooral in de terugkeer van Peter Jansen en de komst van jonge spelers, zoals Jurgen Meijer. „We heb ben dit jaar een bredere en kwa litatief sterkere selectie", aldus de spits Morgen gaat Zaamslag op be zoek bij Wolfaartdijk, dat net als de Zeeuws-Vlaamse derde klasser al zes punten bijeen- speelde. Toch denkt Van Toor „dat Zaamslag een kans heeft om opnieuw te winnen." Zaamslag is voor de wedstrijd van morgen zo goed als com pleet. Vierde klasse HW'24 blijkt in de vierde klas se van het zondagvoetbal tot nu toe veel minder dominant dan iedereen vooraf dacht. De ploeg van aanvoerder Angelo Ver- braeken moest in vier wedstrij den al zeven tegendoelpunten incasseren en kwam vorige week met een 2-2 gelijkspel in de uitwedstrijd tegen Luctor'88 heel goed weg. Na vier wedstrij den gaat zodoende niet HVV aan de leiding, maar het nog on geslagen Sluiskil, nota bene HW's eerstvolgende tegenstan der (zondag, in Hulst). Als Sluiskil al angst voor HVV heeft, dan blijkt dat niet uit de woorden van aanvaller Danny van de Velde. „Ze zijn te klop pen". houdt hij staande, „want vooral verdedigend zijn ze kwetsbaar. Een kampioens- ploeg scoort veel en krijgt er weinig tegen, maar voor HVV gaat vooral dat laatste nog niet op." De druk ligt zondag boven dien bij de thuisclub, veronder stelt Van de Velde. „Zij moeten winnen, wij niet." Breskens en Philippine spelen zondag beide een uitwedstrijd: Breskens gaat op bezoek bij het tot nu toe tegenvallende Wal cheren en Philippine reist naar Hansweertse Boys af. Voor bei de ploegen geldt uiteraard dat zij hopen van de uitslag van het duel tussen HW'24 en Sluiskil te kunnen profiteren. Het ver dere programma voor de vierde klasse houdt voor Koewacht de thuiswedstrijd tegen IJzendijke in en voor Steen de uitwedstrijd tegen Domburg. Vogelwaarde tenslotte fungeert als gastheer voor Luctor'88.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 65