Nieuw droogdok voor Padmos PZC Eureka heeft een hoop in house Inzameling voor ziek jongetje Kliff loopt uitstekend zeeland Scheepswerf verruimt capaciteit bouw grote kotters ondernemend zeeland De Witte Elektro Oostburg failliet in detail mensenwerk recept Gemberkip met rijst 19 lezers schrijven agenda van onze verslaggeefster Claudia Sondervan STELLENDAM - De scheeps bouw- en reparatiewerf van Padmos Machinefabriek in Stellendam viert zaterdag 19 oktober de ingebruikname van het nieuwe droogdok. Het dok, een investering van drie mil joen gulden, vervangt het oude dok dat sinds 1978 dienst deed bij de werf en in die periode 2300 schepen verwerkte. Het nieuwe dok brengt het bedrijf in lijn met de milieuvereisten en heeft een veel grotere hefca- paciteit, 1300 ton in plaats van 700 ton, zodat ook de grootste viskotters en sleepboten voor reparatie bij de werf in dok kunnen. Zo'n kotter is bijvoorbeeld de ARM 18die in 19 9 5 werd afge leverd aan J. Meulmeester in Arnemuiden. De bouwer van het schip kon echter de kotter niet in dok nemen, beaamt H. Padmos. „Nu kunnen we dat wel." Voor dezelfde reder wordt binnenkort de ARM 17 van een nieuwe motor voor zien. De tijden dat de werf in een jaar tijd zeven schepen bouwde, zijn al enkele jaren voorbij. Reparatie en revisie is steeds belangrijker voor Pad mos, zegt de algemeen direc teur. „We hebben geen order portefeuille meer voor ander half jaar werk. Dit jaar hebben we twee schepen afgeleverd, er volgt nog een schip voor Rijks waterstaat en volgend jaar een Eurokotter." Het casco van het dok is ge- van onze verslaggever OOSTBURG - De Oostburgse bedrijven Frank de Witte In stallatie bv, Frank de Witte Elektro bv en Frank de Witte Installatie en Elektro bv zijn failliet verklaard. De bedrijven hadden een gezamenlijke schuld van circa 700.000 gul den. Curator mr. J. Maat ver wacht dat het moeilijk wordt om door de verkoop van de in ventaris de schulden aan de schuldeisers te voldoen. „Bij het voldoen van de schul den gaan de bedrijfsvereni ging, de fiscus en de bank voor", aldus Maat. „Daardoor blijft er waarschijnlijk weinig over voor de andere schuldei sers. De drie ondernemingen zijn inmiddels opgeheven. De Witte is in IJzendijke met een zo'n tien medewerkers aan de slag gegaan met een nieuw elektrobedrijf onder de naam ETB de Witte. Maat weet nog niet welke gevolgen de drie faillisementen hebben voor de toekomst van het nieuwe be drijf. De meeste medewerkers van de drie bedrijfjes zijn mee verhuisd naar IJzendijke. Voor vier mensen was geen werk meer. Het drijvende dok van scheepswerf Padmos in Stellendam. foto PieterHonhoff bouwd volgens specificaties van Padmos in Astrachan in Rusland, aan de noordwest kust van de Kaspische Zee. Vandaaruit is het in twee delen verscheept naar Sint Peters burg, waar het aan elkaar werd gelast en verscheept werd naar Rotterdam. Daar werd het ge straald, waarna Padmos in Stellendam zelf de afbouw ter hand nam. Dat laatste is het af gelopen jaar gebeurd. Het dok is nu 2,5 week in gebruik, zegt Hans Padmos, en er hebben in die tijd veertien schepen in ge zeten „Op jaarbasis hebben we zo'n 125 schepen in dok", zegt Padmos. „Een andere werf op Stellendam heeft drie dok ken en die zou er per jaar 180 schepen in hebben liggen." Tijdens de officïele ingebruik stelling ligt de modernste vis- kotter van Nederland in het dok, de GO 95 van de familie Tanis uit Goedereede. Padmos bouwde de kotter drie jaar ge leden met een speciaal onder waterschip dat de kotter in staat stelt grote snelheid te ha len uit de 2000 pk-motor. „Dit is een mooie gelegenheid dat onderschip eens droog te laten zien", vindt Padmos. De werf van de Padmos Hol ding in Stellendam viert vol gend "jaar het 25-jarig bestaan. Het familiebedrijf Padmos Machinefabriek in Bruinisse bestaat dit jaar 66 jaar. Er wer ken zeventig mensen. Schipper-Kriekaard-Staal- bouw in Middelburg is door Det Norske Veritas gecertifi ceerd voor zowel de kwaliteits norm ISO 9002 als voor het VCA (twee sterrenj-certificaat Veiligheid voor Aannemers. De certificaten worden vrijdag 4 oktober uitgereikt tijdens de viering van het 20-jarig be staan van het bedrijf, in de plaats waar alles begon, Kou- dekerke. Presidentdirecteur G. de Jonge van de Troost-Pernis Groep, waartoe SKS en ook Troost Mechacon te Terneuzen behoren, overhandigt de certi ficaten aan voorzitter van de ondernemingsraad W. Aan de Wiel tijdens de bijeenkomst voor de 60 medewerkers van SKS. Het bedrijf is actief in staalconstructie, pijping, ap paratenbouw, machinale be werkingen en levert coating- apparaten aan onder meer Elf Atochem in Vlissingen-Oost. Voorlichting over klassieke ho meopathie wordt vandaag, donderdag, gegeven in de praktijk van An van Schaik aan de Sabalaan in Vlissingen. De lezingen, waaraan ook Con- ny Kooman bijdraagt, begin nen om 14 en om 19 uur. Autobedrijf Goedbloed Auto's aan de Oudeweg in Zierikzee viert het 25-jarig bestaan met een open huis, zaterdag 5 okto- ber. Het bedrijf, dat Louis en Betty Goedbloed een kwart eeuw geleden in Noordwelle begonnen, is dan het toneel van demonstraties door de auto monteurs en de Citroën-dealer presenteert de nieuwe bedrijfs wagen Berlingo. Kapsalon Picobello in Kam perland heropent zaterdag 5 oktober als Miranda's Hairde- sign. De zaak aan de Veerweg staat onder leiding van nieuwe eigenaresse Miranda Schou- wenaar. Zij kapt zowel heren, dames als kinderen en noemt het haarpermanent als specia- litieit. De heropening wordt zaterdag gevierd met een re ceptie vanaf 16 uur. Hair Beauty center Elegance in Goes werkt samen met es thetisch chirurg Paul Muzarel- la uit Amsterdam. De arts houdt eens per maand spreek uur in het 'center' aan de Mid delburgsestraat. Daar voert de man ook kleine ingrepen uit, grotere behandelingen vinden plaats in Rotterdam. Jeanne Boudens van Elegance stelt de chirurg voor tijdens een pre sentatiedag op zaterdag 5 ok tober, wanneer vanaf 11.30 uur ook voorlichting wordt gege ven over diverse behandelme thoden. De Primafoonwinkel van PTT Telecom in Terneuzen opent vrijdag 11 oktober haar nieuwe vestiging in het winkelcom plex Steenen Beer Het pand in deHavenstraat wordt om 10.45 uur plechtig ingewijd door burgemeester drs. R. Barbé. De huidige Primafoonwinkel aan de Axelsestraat wordt op nieuw in de verhuur gebracht. W. Blankenburgh heeft een nieuwe winkelformule voor woninginrichting toegepast op zijn winkel in interieurstoffen aan de Scheldestraat in Vlis singen. Otak Trendshop is ge baseerd op het cash carry- -systeem waarbij ook uit een catalogus besteld kan worden. De meeneem-meubelen en woonaccessoires in de 700 m grote winkel zijn in drie sfeer- groepen verdeeld: sportief, ro mantisch en design. De Otak- -formule bestaat nu vier jaar en kent landelijk elf vestigin gen en twee winkels in Belgïe. Volgens Blankenburgh sluit de meubelformule beter aan bij Blankenburgh tapijt-, gordij nen- en beddenspecialist, de zaak die aan de Aagje Deken straat is gevestigd. van onze verslaggever Rolf Bosboom MIDDELBURG - Het actie comité voor het zieke jonge tje Kliff heeft woensdag voor 17.000 gulden aan toezeggin gen ontvangen. „Het is een gekkenhuis", aldus P. A M. Hermsen, initiatiefnemer van de actie. „De reacties zijn echt hartverwarmend." Voor de behandeling van Kliff, die een open-hartoperatie moet ondergaan, is in totaal onge veer 60.000 gulden nodig. Het zestien maanden oude jongetje heeft een aangebo ren hartafwijking die tijdens een vakantie in Middelburg werd ontdekt. De operatie wordt door geen enkele ver zekering gedekt. Eén mevrouw schonk woens dag een bedrag 5000 gulden. Kinderarts H. Doorn van Ziekenhuis Walcheren, die Kliffs toestand in afwach ting van de operatie in de ga ten houdt, heeft 1000 gulden bijgedragen. Hermsen: „Ook hebben we veertig vijftig telefoontjes gekregen van mensen die het gironummer willen weten." De Nederlandse Hartstich ting beraadt zich nog op een bijdrage aan de operatie. Het actiecomité heeft verder woensdag tweehonderd brieven verzonden naar be drijven, particulieren en overheidsinstanties met het verzoek om een donatie. De Zeeuwse troubadour En gel Reinhoudt houdt tijdens zijn optredens verlotingen, waarvan de opbrengst naar de actie voor Kliff gaat. Ook de Zeeuwse voetbalclubs zetten zich in voor het zieke jongetje. De eerste selectie van Veere houdt een inzame lingsactie en ook de recette van de wedstrijd tegen Quick Boys, komende zaterdag, gaat naar het actiecomité. Tijdens de derby tussen Kloetinge en Hoek, zaterdag 2 november, wordt eveneens geld voor Kliff opgehaald. Kloetinge probeert daar naast haar sponsors te bewe gen een bij drage te schenken. De meiden van de Nieuw-Namense meidenvereniging zijn het er allemaal over eens: lang leve Eureka foto Peter Nicolai Janny van der Lee (4 personen) Hadden we al meergranen- brood, meergranen koe ken, meergranen eieren en ga zo maar door, nu is er tot mijn grote verbazing ook meergra- nenrijst op de markt. In eerste instantie dacht ik bij het lezen van de naam nog aan een ver schrijving, maar nee; meergra- nenrijst blijkt een mengsel van zilvervliesrijst, witte rijst, wilde rijst, gerst en tarwe te zijn. De 'rijst' is voorgestoomd en de granen zijn gepoft, hierdoor heeft de meergranenrijst dus nog maar een kooktijd van 8 minuten... Ingrediënten: 4 kipfilets stukje gemberwortel van 2 cm 3 eetlepels soja 1-2 eetlepels sherry 1 theelepel citroensap 150-200 gram peultjes 1 pak (400 gram) meergranen rijst zout boter of olie om in te bakken. Bereiding: Snij de kipfilets in grove re pen. Schil het stukje gember wortel en snij het eerst in plak ken en vervolgens in reepjes. Meng gemberwortel, soja, sherry en citroensap en spren kel dit over de stukken kip. Schep zorgvuldig dooreen en laat dit ongeveer een half uur tje intrekken. Maak de peultjes schoon. Kook de rijst volgens de ge bruiksaanwijzing op de ver pakking. Kook de peultjes beetgaar. Laat de stukjes kip uitlekken en roerbak ze snel in boter of olie. Voeg de resterende marinade toe. Meng rijst, peultjes en kip en serveer direct. door Jorien Brugmans NIEUW-NAMEN - Vrijdagmiddag, half vier. Opmerkelijk stil is het in gemeen schapscentrum De Kauter. Een groep mei den in de leeftijd van negen tot twaalf jaar levert normaal een flink aantal decibels, maar hier is het onnatuurlijk stil. Totdat achter een van de deuren een soort ontla ding plaatsvindt. Eureka, gevonden! Ze zit ten er wel degelijk, de meiden van Jeugdver eniging Eureka uit Nieuw-Namen. Jeugdvereniging voor meisjes, wel te ver staan. Jongens komen er niet aan te pas. Marleen van Domburg, al zo'n twintig jaar leidster, verklaart: „Er was niks voor meis jes in die tijd." Ze spreekt over 1976. een tijd waarin alleen de Nieuw-Namense jongens buitenshuis sport en ontspanning konden vinden. „Voetbal was er", begint ze haar verhaal. „En op school kregen we steeds maar te horen van de meisjes: kan er nou eens niks voor ons? Daar hebben we gehoor aan gegeven.Met 'we' duidt ze op de twee de initiatiefneemster Marleen de Kever, die intussen niet meer actief is voor de club. „We zijn gestaxi op de zolder van dit ge bouw. Een beetje creatief bezig zijn met pa pier, verf, kralen." Een blik op de grote foto- wand achter haar leveil een aardig beeld op van de activiteiten in de loop der jaren: een kamp in Wouw, een dagje Antwerpen en die onvergetelijke, heerlijke zolderruimte. Helaas, grote kou en brandgevaar dieven de groep naar beneden, naar een nximte die ze nu moeten delen met de peuterspeelzaal. Veertien monden beamen de woorden van Marleen: „Ja, op zolder was het véél leuker! Maar ze vermaken zich wel in deze zaal. Om de veertien dagen komen ze op donder dagavond naar hun Juf Mai'leen en Juf Mo nique. Of is het gewoon Monique, de tweede begeleidster? Ze is perslot van rekening ooit zelf als lid begonnen. „Maar je kunt er wel mee lachen", klinkt het heel vertrouwelijk uit een aantal giechelmonden. De begeleid sters hebben hun handen vol aan een pi'o- gramma clat van alles iets moet hebben. Kelly bijvoorbeeld vindt sieraden maken heel leuk, terwijl Lieke het vooral heeft op bingo en spoorzoekertje in het doip. Maar de meerderheid houdt het toch op de gezel ligheid binnenshuis. Het gekakel is niet van de lucht. „Gezellig en leuk", laten veel Eu- i'ekamonden horen, als gevraagd wordt wat ze vinden van de clubavonden. Clubactie Ze hebben er net een avondje 'bedelen' op zitten: loten verkopen in het kader van de grote Clubactie. „Wie de meeste loten ver koopt, mag op de foto!", moet Juf Marleen hebben geroepen, voordat ze vertrokken. Het schijnt geholpen te hebben. Zo'n 170 hebben ze er aan de man gebracht en dat le vert de nodige centjes op voor de clubkas. Komt goed uit, want binnenkort gaan ze met z'n allen naar Scheldorado in Terneu zen. Een leuk stel, de meiden van Eureka. Ze kennen elkaar door en door Kleine gemeen schap, allemaal op dezelfde basisschool. Marleen: „Een enkeling zit al op het voort gezet onderwijs.De ei-varing heeft geleerd donderdag 3 oktober 1996 Inspraak? Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berich ten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Open brie ven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bij dragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over geweigerde brieven wordt niet gecor respondeerd. wegwezen? Wie zal het zeggen, Al op 14 februari '94 brengt de Nationale Commissie Chro nisch Zieken in 'Werk op Maat'een doortimmerd advies uit aan ministerie Sociale Za ken en Werkgelegenheid. De aanbevelingen uit dit rapport zijn kristalhelder en doen wel haast profetische gaven ver moeden bij de samenstellers er van! Het karig repliek hierop vanuit het politiek krachten veld kan globaal samengevat worden als: van 'start naar fi nish, van vast naar flex'. In proletarische kring doet het volgende grapje nu al de ronde. Een bedrijfs- c.q. verzekeidngs- arts, dr. Hippocrat, belt de KL en krijgt Johan Stekelenburg op zijn scherm. Dokter beklaagt zich over werkgevers die hard nekkig op zijn stoel gaan zitten. Dit belemmert hem in zijn werk en zal tot surmenage leiden. Jo han adviseext hem bondig al dus: gaat de werkgever op jouw stoel zitten, ga jij dan snel op de zijne zitten! Dezelfde week nog (evaluatie!) krijgt Stekelenburg dokter opnieuw aan de lijn, een 'total loss' nu. Wat blijkt; dokter heeft Johans advies onverkort opgevolgd, maar is door een woedende werkgever - op staande voet - uit diens stoel ontslagen. Terwijl de KL een af koelingsperiode ingaat, slikt dokter - op eigen voorschirft - Cozaar en bezint hij zich serieus op zijn toekomst. T. Steendam P. Krugerstraat 22 Nisse De burgemeester van Valkenis- se plaatste vraagtekens en uitte kritiek op de stroom vakantie woningen, die kennelijk alle maal in de pijplijn zitten. Zij sprak in een werkconferentie van de PPC. De PZC (10-9): „Antwoord op haar vragen kwam er niet. De burgemeester was de laatste spreekster en de borreltjes en de zoutjes wacht ten." Betere typering is er niet voor de zoveelste bestuurlijk- /ambtelijke werk-conferentie die nutteloos was. Wordt er nog bestuurd in ons gewest, regio of gemeente? Een goed voorbeeld van falend bestuur is Groei Hof Domburg onstuimig (PZC 21-9). De raadsleden vei-wensen de bouw van 200 recreatiewo ningen maar, een man een man, en woord een woord. Maar dat het gemeentebestuur de in- spraakprocedure en maat schappelijke toetsing zorgvul dig durft te noemen, is een grove aantasting van de waarheid en uitermate onbehoorlijk bestuur. Eerst j ezelf verkopen en dan aan de burgera vragen of zij akkoord gaan. Is dat die zoxgvuldige pro cedure? Als de x-aad vaxx Dom burg haar woord breekt, kan zij een schadeclaim verwachten, maai-, nu de bezwaarden wijzen op de ontbindende bepaling en wanneer die in hoogste instan tie gelijk krijgen... Wanneer de gewraakte bouw de enige moge lijkheid zou zijn om Hof Dom burg winstgevend te maken, waarom wei-d het contract, mèt de ontbindende voorwaarde, dan toch door de onderneming de Roompot ondertekend? Con clusie: Burgemeester en wet- houdex-s zijn schuldig aan volksverlakkerij A Don Oude Domburgseiveg 36 Oostkapelle Klachtenlijn De klachtenlijn (KL/020- 6181007) voor gevolgen Ziekte wet (PZC 20/9), er zijn x wach tenden voor u. Een nieuw fenomeen, een nieuw geluid, mogelijk gekenmerkt door: stoom afblazen, ophangen, en KOEWACHT Jubileumconcex-t - Het gemengd koor Sint Cecilia uit Koewacht bestaat dit jaar dertig jaar. Ter ere van dit jubileum geeft het koor vrijdag 18 oktober om 19.30 uur een jubileumconcert in de Koewachtse Kerk. Aan het jubileumconcex-t wordt medewex-king verleend door het kamerkoor Vocalitas uit Ter neuzen. Het kamei-koor zingt i-epertoire uit alle stijlperioden van de muziekgeschiedenis. Ook wordt het concert opgeluis terd door kopersextet Cantabile Musica uit Koewacht. dat de belangstelling wat afneemt zodra de eerste stappen xn het vervolgonderwijs zijn gezet „In 1976 lagen de grenzen op twaalf en zeventien jaar", verduidelijkt Marleen. „Voor de oudex-en bleek het progi-amma wat te 'flauw' en na een gesprek met de gemeen te hebben we besloten de grenzen te verla gen." Tussen negen en vijftien zijn de klant jes nu, maar een rondje Eureka maakt duidelijk dat de club het vooral moet heb ben van de onderste regionen in die leef tijdscategorie. De een steekt de ander aan. Zo is het waarschijnlijk gegaan bij Debbie, die zusje Cincv op sleeptouw nam, zo ver ging het Ankie die ook wel eens walde proe ven van de gezelligheid op de club- Lotje. Sanne, Ellen en Ineke stijgen in hun beoordeling wat uit boven het 'leuk en ge zellig'. Poffertjes bakken wordt aange haald, fietsen met z'n allen en een optreden tijdens de uitreiking van de 'Gouden schoen'. De beste Nieuw-Namense voetbal ler wordt dan in het zonnetje gezet en de meiden bouwen er een lekkere show om heen. De gezichten boven de mihi-tafeltjes spreken boekdelen: Eureka is een uitkomst, lang leve Eureka! Mét muziek, daar zijn ze het allemaal over eens. Zonder muziek is het saai! Welke muziek? Moet ik dat nog vra- gen? House, natuurlijk, en veertien monden scanderen: „Juffrouw, gabbex-en! Juffrouw, gabberen!" Handen en voeten laten horen dat het menens is. Marleen van Romburg kan er niet onder uit. De kast moet open en de house moet aan. Iedereen moet eraan ge loven: de vloer op en hakküh!... Eureka heeft een hoop in house, dat is wel duidelijk. Evenementen BERGEN OP ZOOM Tent aan de Binnenschelde, 19.30 uur: Poptocht Special met optredens van Jan Rij broeken Chris Daniels &The Kings; Stadsschouwburg De Maagd, 20.15 uur: Emsemble Moldovenskaya; GOES - Markt, 19.30 uur: Optreden van Het Blue Spirit Drum Bugle Corps; 't Beest, 20.30 uur: De Comanche door Alex d'Electrique; MIDDELBURG - Stadsschouwburg, 20 uur: De Rotterdamse Dansgroep; Koorkerk, 20 uur: Concert, Roe meense taragot- en orgelmuziek; Markt, 20.30 uur: Optreden van Het Blue Spirit Drum Bugle Corps; Schuttershofcafé, 22 uur: Zangeres Amparo Cortes gitarist Enrique de Melchor; RITTHEM - Fort Rammekens, 13-17 uur: Bezichtiging Fort; VLISSINGEN Arsenaaltheater, 20.15 uur: Travelin' Blues Festival; BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: Independence Day en Phenome non; Cinemactueel, 20 uur: Independen ce Day, Twister en A time to kill; GOES - Grand, 20 uur: Independen ce Day; 't Beest, 20.30 uur: Elixer D'Anvers; HULST - De Koning van Engeland, 20 uur: Independence Day, Twister, Time to kill, Quest, Phenomenon en Striptease; MIDDELBURG - Cinema, 19.30 uur: El Perquè de tot plegat; 22 uur: Na- die hablara de nosotras; VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: In dependence Day, Twister, A time to kill en The Quest; ZIERIKZEE - Concertzaal, 20 uur: Flirting with Disaster; Tentoonstellingen SINT-ANNALAND - De Meestoof, 14.15-16.45 uur: Werk Wim Hofman en Hans Hermes en bodemvond sten en gebruiksaardewerk van 1600-1900 (t/m okt.); AXEL - Streekmuseum, 13.30-17 uur: Trees de Vree, aquarellen (t/m 26/10); BERGEN OP ZOOM Markiezenhof, 11-17 uur: Dick Fluitsma, houten beelden (t/m 17/11); Keldergalerie 't Lievevrouwke, 13.30-18 uur: Cor v,d. Eijnde (schil derijen, keramiek en brons) t/m 16/11; BROUWERSHAVEN - Stadhuis, 9- 12 en 13.30-16 uur: Teja van Hoften, kermaische beelden (t/m 29/10); BURGH-HAAMSTEDE - Galerie 't Zuuddek, 10-17 uur: Lutske Stra- ting, schilderijen; Femke v.d. Berg, Ida Wendrich en Lie6beth Muilem eister, keramiek (t/m 17/10); De Bewaerschole, 13.30-16.30 uur: 'Een ongekende schittering' (t/m 5/10); CLINGE - Galerie Esprit, 13.30-17.30 en 19-21 uur: Werken van Manuel Esteban (t/m 6/10); DOMBURG - Marie Tak van Poort vliet Museum, 13-17 uur: Dirk Nij- land (1881-1955) en het water (t/m 3/11); GOES Museum, 10-17 uur: Liedwien Kraakman 'Licht (op cul tuur)' (t/m 13/10); Antiek speelgoed (t/m nov); Stadskantoor, 9-17 uur: Werken leerlingen 3 scholen (t/m 18/10); Galerie Van den Berge, 13-17 uur: Werken Ben Sleeuwenhoek (t/m 5/10); HULST - Galerie Rattenfanger, 14- 17 uur: Herman Loof, olieverfschil derijen en Annette Hopkins-Hogen- boom, sieraden (t/m 2/11 KAPELLE - Gemeentehuis, 8.30-12 en 13-16 uur: Werken Weefkring Goes e.o.(t/m 4/10); MIDDELBURG - Zeeuws Museum, 10-17 uur: Johannes Goedaert (schilder en entomoloog) en aan winsten 17e eeuwse schilderkunst (t/m 5/1); Zeeuwse Bibliotheek, 9-21 uur: 'Sport in Zeeland', foto's (t/m 28/10); 'Brieven van gevangenen' (t/m 5/10); 'Hans Warren 75' (t/m 26/10); Markt: De Cilinder, Ria Pacquée in vites Yael Robin (t/m 6/10); De Vleeshal, 13-17 uur: Fabrice Hy- bert - installatie (t/m 27/10); Kunstuitleen, 13-17 uur: William Verstraeten, 'Metrostation Kuiper spoort' (t/m 5/10); Ramschip Schorpioen, 10-17 uur: Robert Egar Murk, aquarellen 'Rot terdam in Bedrijf' (t/m okt.); OOSTBURG - Den Hoekzak, 10-12 en 14-17 uur: 'Gedraaid goed', werk drie keramisten (t/m 17/10); OOSTKAPELLE - Zeeuws Biolo gisch Museum, 10-17 uur: 'Bomen in het landschap' en 'Dood hout leeft' (t/m 27/10) foto-exposities; OOST-SOUBURG - De Watertoren, 12-17 uur: Werk diverse kunste naars (t/m 24/11); PAAL - Atelier De Paaien, 13-18 uur: Therese Minne, aquarellen (t/m 20/10); RITTHEM - Fort Rammekens, 10-17 uur: 'Kreken op Walcheren', flora en fauna rond de kreken (t/m 3/11 TERNEUZEN - Galerie In de Ga- lerant, 11-17 uur: Beelden uit Won derland, werk van Gerben van Straaten(t/m 14/12); THOLEN - Galerie 't Huis Tijdver drijf, 10-17 uur: Werken van Russi sche kunstenaars (t/m okt.); VLISSINGEN - Gemeentearchief- /Hellebardierstr., 9-16.30 uur:'Sa- nering in Vlissingen' (t/m 4/10); C. Buskenstraat 200, 12-17 uur: 'Stream stream', werken van Ben Sleeuwenhoek (t/m 6/10); Theo van Doesburgcentrum, 10-22 uur: Werk cursisten en foto's pro ject 'Landschap in Beeld' (t/m 15/10); WOLPHAARTSDIJK - Galerie De Hoekweide, 13-17 uur: Leo de Jong, schilderijen en tekeningen (5/10); IJZENDIJKE - Streekmuseum, 10- 12 en 13-17 uur: Cadzandse kleder drachten (t/m 30/11); Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zee land: tel. 06-11. Centraal Meldpunt Milieuklachten Zeeland, tel. 0118 412323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel. 0118 615551 (dag en nacht bereikbaar). Chr. Hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 0118 636251, van 10.00-14.00 en 20.00-23.00 uur, weekends van 20.00-23.00 uur. Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 0118 469869 (dag en nacht be reikbaar). Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 06 0432 (gratis), dag. van 14.00- 20.00 uur. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 0118 628800. Aids Infolijn, tel. 0118 638384

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 33