Horeca moet werken aan imago PZC Eerste paal seniorencomplex Axel Aanpak verkeerslawaai in woningen Hontenisse Showband Sas wil naar wereldconcours V erenigingsle ven Zuidzande ongerust 'Grote drie' vragen aan GS herindeling toch door te voeren Geen verpleeg-units voor ouderen in Sas zeeland ,18 Ondernemers Terneuzen besluiten dat gezeur over drugs afgelopen moet zijn Molenhof krijgt eigen kabelkrant Gemengde gevoelens bij commissie Oostburg over Duurzaam Veilig donderdag 3 oktober 1996 van onze verslaggever Marcel Modde TERNEUZEN - De horeca-on- dernemers in het centrum van Terneuzen hebben geen (drugs probleem, vindt voorzitter F. Paap van de sectie Café-Barbe- drijven van Koninklijke Horeca Nederland. „Ze hebben een uit daging: om het imago van de stad met z'n allen weer op te krikken. Potenties zat!" Het moet uit zijn met het gesteg gel over drugsoverlast, zo werd donderdag 'besloten' op een bij eenkomst van het sectiebestuur in hotel l'Escaut. Want in feite is er weinig bijzonders aan de hand. De grootste overlast wordt veroorzaakt door alle commotie die 'de omgeving' maakt rond de drugshandel, was de boodschap waarmee één van de Rotterdamse bestuursle den zijn collega's in Terneuzen aan het denken zette. Politiewoordvoerder E. Paliwo- da was gisteren de laatste om die visie tegen te sprekenDe drugs handel, zo betoogde hij, bezorgt de Scheldestad nauwelijks ex tra criminaliteit. „We hebben onze portie moord- en doodslag gehad, maar waar de mensen het meest last van hebben is het af- en aanrijden van drugstoe risten. De handel roept een on- veiligheidsgevoel op. En dat zorgt in sommige gevallen weer voor een waardedaling van pan den in de directe omgeving." Die negatieve spiraal mist ook zijn uitwerking op de horeca in het centrum van Terneuzen niet. Klanten blijven 'uit angst' weg uit de café's, het rendement neemt af en maakt het de kroeg baas steeds moeilij ker het hoofd boven water te houden. Gaat hij over de kop, dan bestaat weer het gevaar dat het etablisse ment wordt overgenomen door mensen met minder goede be doelingen. Dierenasielen In de rubriek Wegwijs is ver meld dat alle dierenasielen in Zeeland zaterdag 5 oktober open huis houden. Zierikzee, Vlissingen en Middelburg ope nen inderdaad zaterdag de deu ren, maar in Goes en Terneuzen kan het publiek zondag 6 okto ber terecht. Voor het sectiebestuur reden ge noeg om het gedoogbeleid ten aanzien van koffieshops te on dersteunen. Net als de Terneu- zense horeca-exploitanten, on derstreepte R. van Glansbeek. „Als de gemeente er zo samen met politie en justitie in slagen om het aantal drugsverkoop punten terug te brengen van 75 naar 2... Voer je een nulbeleid, dan loop je als horeca-onderne- mer een heel groot risico dat de handel zich weer verplaatst naar of rond de reguliere cafés." De horeca ervaart de huidige lo kale aanpak als positief Het afgelopen jaar is de overlast vol gens Van Glansbeek ziender ogen afgenomen. De exploitan ten kunnen daar wel degelijk aan meewerken, betoogde het sectiebestuur op vragen van po litieman Paliwoda. Ze zijn baas in eigen huis en mogen ongeno de gasten op basis van huisre gels sommeren het pand te verlaten. Verboden voor sport schoenen, stropdas verplicht of het vermoeden dat de aanwe zigheid van de vermeende dea ler de orde in het etablissement verstoort zijn daartoe afdoende reden. „Zo lang het geen weige ring is op grond van ras, geloof of politieke overtuiging kan al les", aldus het Rotterdamse be stuurslid. B en W uilen daarnaast nog dit jaar een exploitatievergunning in het leven roepen om de greep op de handel in soft drugs verder te verstevigen, verwacht be leidsambtenaar E. van der Hooft. Die maatregel verplicht ondernemers 'uitstralende ef fecten' van hun bedrijf te onder vangen. Ze krijgen daarmee ook de verantwoordelijkheid om te letten dat er op hun stoep geen drugshandel of -gebruik plaats vindt. De huidige drank- en ho- recavergunning beperkt zich tot de situatie binnen. Het sectiebestuur van Horeca Nederland sloot in hotel l'Es caut zijn vierdaagse promotie- tour af. Doel van de landelijke tournee is een helder beeld te krijgen van actuele situaties. De belangstelling in Terneuzen was matig. Slechts een handvol ho- reca-ondernemers had aan de uitnodiging gehoor gegeven. Paap en bedrijfsconsulente D. van Engelen toonden zich even wel tevreden over de wijze waarop Terneuzen nu omgaat met de drugsproblematiek. De eerste paal gaat de grond in van het nieuwe seniorencomplex De Weistede in Axel. foto Charles Strijd van onze verslaggever Conny van Gremberghe AXEL - Gedeputeerde G. de Kok (ouderen zorg) en voorzitter A Verstraeten van de be wonerscommissie van verzorginghuis De Vurssche sloegen woensdag getweeën de eerste paal de grond in voor het nieuwe Ax- else seniorencomplex De Weistede. Het gebouw zal bestaan uit 61 huurwonin gen, 11 koopwoningen en 23 garages. De wo ningen krijgen een levensloopbestendig ka rakter, hetgeen zoveel wil zeggen dat oudere bewoners die aangewezen zijn op zorg niet meer naar een verpleeg-of verzorgingshuis hoeven, maar in hun eigen woning kunnen blijven wonen. De nodige zorg zal dan van uit een naburige zorginstelling verstrekt worden. In Axel zal dat gebeuren vanuit De Vurs sche: niet het huidige complex, maar de nieuwe voorziening waarvan de nieuwbouw direct gekoppeld is aan de bouw van de Wei stede. Het is namelijk de bedoeling dat de minst hulpbehoevende ouderen, die nu nog in De Vurssche wonen na het gereedkomen van de Weistede naar het nieuw complex zullen verkassen. Zo zal Verstraeten eind 1997 wellicht als eerste een van de nieuwe Welstede-appartementen betrekken. Is de verhuizing van de eerste bewonersgroep (dertien in getal) achter de rug, dan wordt begonnen met de nieuwbouw van het nieu we zorg-en verpleeghuis De Vurssche. Verbinding Dit nieuwe complex krijgt de beschikking over 60 verpleeghuisbedden en 75 verzor gingshuisplaatsen. Met de bouw van De van onze verslaggeefster Pascalle Cappetti KLOOSTERZANDE - De be woners van woningen aan druk ke verkeerswegen in Vogel waarde en Kuitaart worden binnenkort verlost van de dage lijkse geluidsoverlast door voorbijrazende auto's en vrachtwagens. De gemeente Hontenisse krijgt van het Rijk ruim vier ton voor geluidsisole- rende maatregelen aan wonin gen aan de Provinciale weg in Vogelwaarde en de Hulsterwëg in Kuitaart. De bewoners van de Hulsterweg in Terhole moeten nog even wachten, 'omdat nog niet bekend is of er binnen een termijn van tien jaar uitsluitsel zal komen over het al of niet aanleggen van een rondweg rond Terhole'. De gemeente Hontenisse had via de provincie al vaker om een rijksbijdrage gevraagd, maar dat verzoek werd niet gehono reerd, omdat het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer eerst duidelijkheid wilde of de vaste oeververbinding binnen tien jaar gestalte zou krijgen en of hierdoor de wegenstructuur zou veranderen. Bovendien waren eerst Kapellebrug en de Tivoli- weg in Hulst aan de beurt. Nu de WOV er komt, heeft de minister wel een positief besluit geno men over het geluidssanerings programma Dit maakt het mo gelijk het project nog dit jaar uit te voeren. De vergoeding van het Rijk bedraagt 442.750 gul den. Dit bedrag wordt uitge smeerd over drie jaar, tot en met De commissie grondgebiedza ken vergadert op maandag 7 ok tober om 19.00 uur over het on derwerp. Op de agenda staat ook de wijziging van de Algeme ne Plaatselijke Verordening. Het college van Burgemeester en Wethouders wil zich, wat be treft de ontheffing van het stookverbod, voortaan aanslui ten bij het beleid van de andere gemeenten in Zeeuws-Vlaande- ren. Op dit moment moet voor het verbranden van afval in de open lucht nog een schriftelijke van onze verslaggever SAS VAN GENT - Showband Sas van Gent hoopt volgend jaar juli voor het eerst in zijn be staan deel te nemen aan het Wereld Muziek Concours in Kerkrade. De band besloot maandagavond na een leden vergadering om materiaal op papier en videoband, op te stu ren naar het organisatiecomité. De Sasse Showband heeft door een goed resultaat bij een con cours van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Mu ziekgezelschappen in Beunin- gen zondag vertrouwen gekre gen dat hij kan voldoen aan de strenge criteria voor het wereld- concours. In de Showband Sas van Gent zitten slagwerkers en een drummajor, blazers en een vlaggenwacht. De band hoopt volgend jaar ook weer de be schikking te hebben over een colorguard, een groep show- vlaggers. Of de Showband goed genoeg wordt bevonden voor het wereldconcours, weet voor zitter Carlo de Groff nog niet, „Maar er waren vanavond en kele ^mensen die eerder aan het Wereld Muziek Concours heb ben deelgenomen en die vonden dat wij er rijp voor zijn. We gaan dus gewoon proberen om voor het eerst in ons bestaan mee te doen." Oostburg pakt trottoirs aan OOSTBURG - De gemeente Oostburg begint binnenkort met het opknappen van de trot toirs in de verschillende dor pen.Op verzoek van de gemeen teraad is daarvoor 100.000 gul den uitgetrokken. Na een inventarisatie van de kwaliteit van de trottoirs is een plan opgesteld voor het op knappenvan een deel van de Grote Beer in Oostburg en de Ei kenstraat, Christoffelstraat, Zegveldstraat en Mariastraat in Zuidzande. In Groede komt de Everaarslaan aan bod en in Breskens de Vijverlaan. De IJ- zendijkenaren kunnen een op knapbeurt voor de Waterpoort straat en de Nassaustraat tegemoetzien. meldihg worden ingediend. In de regiogemeenten is enkel een telefonische melding verplicht. Snoeihout B en W streven naar uniforme regelgeving in Zeeuws-Vlaan deren en achten telefonische af handeling klantvriendelijker dan het nu geldende systeem. Daarom willen zij de APV op dit punt aanpassen. Het dagelijks bestuur stelt bovendien een compromis voor om snoeihout in de periode van 1 januari tot 1 mei toch te kunnen verbranden. In de huidige bepalingen is ver branding verboden en moet houtafval worden versnipperd, verhakseld of gecomposteerd. De agrarische sector en de wa terschappen hadden hier echter bezwaren tegen, omdat dit rela tief kostbare en tijdrovende me thoden zijn. De commissie middelen be spreekt maandag vanaf 19.45 uur een wijziging van de gemeentebegroting 1996. De gemeente trekt daarin 13.000 gulden uit voor de fundering en bestrating van de President Rooseveltstraat in Kloosterzan- de, bijna 1000 gulden voor de aanschaf van een stereo-instal latie in de trouwzaal en 30.000 gulden voor de beveiliging van het gemeentehuis. Ook heeft zij dit jaar een meevallertje van 15.000 gulden uit de hondenbe lasting. De controle leverde een groot aantal niet betalende hon denbezitters op. De gemeente had een extern bureau voor deze klus ingeschakeld, omdat het vermoeden bestond dat velen zich niet aan hun betalingsver plichting hielden. Het aantal honden was in korte tijd ge daald van zevenhonderd naar vierhonderd. Bij allerlei kraampjes konden de bewoners van het Zaamslagse verzorgingshuis Molenhof tijdens de jaarlijkse fancy fair informatie krijgen over communicatiemiddelen. foto Charles Strijd van onze verslaggever Conny van Gremberghe ZAAMSLAG - Het verzor gingshuis Molenhof in Zaamslag beschikt zeer bin nenkort over een eigen kabel krant. Het is de bedoeling dat dagelijks tien minuten per dag berichten over het huis, bewoners en zaken die de be woners aangaan op het tv- scherm zullen verschijnen. De resterende tijd op het speciale kanaal zal gevuld worden met regionaal nieuws van Maxi- maal-tv. Directeur A Lokerse zei woensdag tijdens de jaarlijkse fancy-fair van de Molenhof dat voor de eigen kabelkrant - de eerste voor een verzor gingshuis in de regio - een be drag van tienduizend gulden is vrijgemaakt op de begro ting voor het komende jaar. Woensdag kregen de bewo ners alvast een voorproefje van het nieuwe medium. Op verschillende plaatsen in het tehuis stonden tv-toestellen opgesteld, waarop in- en ex terne berichtgeving werd ge toond. De traditionele bazaar stond dit jaar geheel in het te ken van communicatie middelen. Volgens Lokerse is dat thema niet uit de lucht ko men vallen. „Ouderen hebben vaak geen weet van wat er op communicatiegebied alle maal aan ontwikkelingen zijn. Op zich is dat niet vreemd, want ook voor jonge re mensen gaat alles heel snel. We willen onze bewoners op een dag als deze tonen wat. voor communicatiemiddelen en hulpmiddelen er op de markt zijn. Bijvoorbeeld op het vlak van telefonie. Om een voorbeeld te noemen: we heb ben hier een bewoner die in een rolstoel zit en daardoor niet van zijn telefoon gebruik kan maken. We hebben hem gewezen op het bestaan van draagbare telefoons. Hij wist niet eens dat hij die kon ge bruiken hier in huis. Nu heeft hij er een, tot volle tevreden heid", aldus Lokerse. Naast allerhande info over beeld en geluid kregen de be woners en belangstellenden van buiten nog meer voorge schoteld. Zo konden oude ra dio's van de gebroeders Witte uit Axel worden bekeken, kon worden meegedaan aan volksspelen of een gokje wa gen. Voor kinderen was er een filmvertoning. van onze verslaggeefster Pascalle Cappetti ZUIDZANDE - In een brief aan het college van burgemeester en wethouders en de gemeente raad van Oostburg spreken veertien verenigingen en orga nisaties hun ernstige zorgen uit over de toekomst van het soci aal-culturele leven in Zuidzan de. De clubs, zoals de dorpsraad Zuidzande, peuterspeelzaal Pippeloentje, muziekvereni ging Veronica en de bejaarden sociëteit, vragen het gemeente bestuur om bij de aanpassing van de basisschool in elk geval de mogelijkheid te onderzoeken er een multifunctionele ruimte te creëren. Aanleiding voor de ongerust heid is de verkoop per 1 oktober van de Nederlands Hervormde Kerk en aanpalende consistorie door de Axelaar J. den Doelder. „Verenigingen en de dorpsraad zijn daardoor helaas genood zaakt een aantal geplande acti viteiten voor de leden en inwo ners te schrappen", schrijven vertegenwoordigers van onder meer het Oranjecomité, de Tuinclub Klavertje Vier, Platte landsvrouwen, Volksdans groep, kaartclub, damesgym- nastiek en vogelvereniging. Zij hopen dan ook dat de ge meente de aanpassing van de school ten behoeve van de peu terspeelzaal - waarvoor in het urgentieschema 350.000 gulden is opgenomen - aangrijpt om ook een oplossing te zoeken voor de andere gedupeerde ver enigingen. De clubs hameren er bij het gemeentebestuur op om geen gemeentegrond te verko pen die gebruikt kan worden door de school, peuterspeelzaal en buitenactiviteiten van de dorpsraad en wijzen met name op het pas aangelegde speel pleintje. De koper heeft deze grond nog niet gekocht, maar heeft daar naar verluidt, wel be langstelling voor. 'Uit betrouwbare bron' is de club van veertien bovendien ge bleken dat er plannen zijn om het sportveld van Zuidzande af te stoten. „Ook het voortbe staan van de sportzaal zou in de gevarenzone verkeren. Al deze ontwikkelingen tezamen baren ons grote zorgen over de moge lijkheden om het sociaal-cultu rele leven in ons dorp in stand te houden." Weistede en De Vurssche is in totaal een be drag gemoeid van ruim 26 miljoen gulden. Volgens wethouder J. van Schaik, die als voorzitter van De Vurssche nauw betrokken was bij de planontwikkeling, zijn de meeste zaken in kannen en kruiken. Er is alleen nog geen oplossing gevonden voor de noodzake lijke verbinding tussen De Vurssche en De Weistede. Daarvoor zou mogelijk een weg moeten worden afgesloten. De gemeente be raadt zich hier nog over. Het nieuwe wooncomplex voor senioren is een initiatief van de Regionale Woning- bouwstichting Zeeuws-Vlaanderen en de Belgische project-ontwikkelaar Traco Pro jecten, die de koopappartementen aanbiedt voor een prijs van een klein 240.000 gulden. De bouw wordt verzorgd door bouwbedrijf gebroeders Van der Poel uit Terneuzen. van onze verslaggever Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De burgemees ters en wethouders van Hulst, Oostburg en Terneuzen hebben zich nogmaals tot het provincie bestuur van Zeeland gewend met een schriftelijk verzoek om alsnog in Zeeuws-Vlaanderen een herindelingsprocedure te beginnen. De dagelijkse besturen doet dit in een gezamenlijke reactie op een schrijven van Gedeputeerde Staten van eind augustus, waarin het provinciebestuur kenbaar maakte de verant woordelijkheid voor een be stuurlijke herschikking in Zeeuws-Vlaanderen in handen te geven van de staatssecretaris van Binnenlandse Zaken. Dit met het oog op een in de maak zijnde wetswijziging. De besturen van de drie grote Zeeuws-Vlaamse gemeenten zien dit nog steeds als een vorm van bestuurlijke zwakte. „Af gaan op mogelijke signalen dat het rijksbeleid wel eens gewij zigd zou kunnen worden en dat de wetgeving wellicht wordt bijgesteld, houdt per definitie dan ook naar onze mening in dat U de bestuurlijke verantwoor delijkheid niet wenst te dragen voor een mogelijk ingrijpende wijziging van de bestuurlijke organisatie in ons gebied. We spreken de hoop uit dat Provin ciale Staten van Zeeland, als hoogste gezagsorgaan in onze provincie, deze verantwoorde lijkheid wel op zich wil nemen", schrijven ze. De dagelijkse besturen vinden het bovendien een vreemde zaak dat het provinciebestuur wel de uitgangspunten voor een herindeling in Zeeland (een on dergrens van 20.000 tot 30.000 inwoners) onderschrijven, maar dat de bestuurlijke knelpunten geen aanleiding geven tot herii deling, terwijl het voorkort van die knelpunten 'in ieder g val onvoldoende zijn onde zocht'. Verwezen wordt verd naar een onderzoek van het viesbureau SGBO uit 19 waarin wel degelijk het besta; van bestuurlijke knelpunten, de regio werd aangetoond. Tegenstrijdigheden De bestuurders van Hulst, U neuzen en Oostburg zien in stellingname van GS heel tegenstrijdigheden veranker Eén ervan is het onderschrijvi van de landelijke uitgangspui ten voor herindeling, terwijli hetzelfde moment gemeent; die niet aan de ondergrens vt doende zelfstandig mog voortbestaan. "Alleen al dien hoofde (de inwonertalk zou een herindeling noodzak lijk zijn", melden de grote drie Het verhaal van de kleine g meenten als zou herindeling burger minstens 200 guldenp jaar kosten slaat volgens de b stuurders van de grote drie nt gens op. „Alleen al het feit d sprake is van frictiekost duidt aan, dat het in hoofdzat tijdelijke of eenmalige kost betreft. De financiële posil van de nieuw te vormen meenten zal dan voorts bep lend zijn voor de vraag of de frictiekosten afgewenteld zi len worden op de inwoner Voor de dagelijkse besturen v Hulst, Terneuzen en Oostbu staat dit bij lange na niet vast Nogmaals doen de bestuurde een beroep op GS en nu ook Pr vinciale Staten om de bestun lijke organsiatie bezuiden i Westerschelde zodanig in richten dat de gemeenten dek mende 25 jaar hun taken na behoren kunnen uitoefenen. Provinciale Staten spreken zn vrijdag 11 oktober over de he indelingsproblematiek uit. van onze verslaggever Conny van Gremberghe SAS VAN GENT - Gedeputeer de G. de Kok (ouderenzorg) wil op korte termijn nader overleg voeren met vertegenwoordigers van de zorginstellingen in Mid- den-Zeeuws-Vlaanderen over de realisatie van verpleegafde- lingen bij verzorgingshuizen in de regio. Het spoedoverleg is noodzake lijk, omdat de kans groot is dat de gemeente Sas van Gent ver stoken blijft van aanvullende verpleeg-units. De voorbije maanden werd er tussen instel lingen en de provincie overleg gevoerd over het creëren van 47 van deze plaatsen bij verzor gingshuizen in de streek. Over de verdeling van die plaatsen konden - na veel vijven en zes sen - afspraken gemaakt wor den, maar de gemeente Sas van Gent gooide vervolgens roet in het eten. De Kok zei deze ontwikkeling gisteren te betreuren. De gede puteerde sprak tijdens een fees telijke bijeenkomst ter gelegen heid van het begin van de bouw van het seniorenwooncomplex De Weistede in Axel. „Helaas het in het overleg binnen den gio niet gelukt om voor die voo- ziening in Sas van Gent de hai den op elkaar te krijgen", zeil' Kok. „Alleen in Terneuzen zq nu een verpleeg-unit komen.j zeg helaas, maar zeg dat niet» leen namens mezelf, want ook) deze regio zeggen anderen dj de nu gekozen oplossing niet; meest fraaie, maar vooral i meest haalbare is. Ik zou d| ook nog willen vasthouden as de 47 plaatsen waar we heti een eerder stadium met zijn» len over eens waren." De Kok was ook niet gelukkj met de ontwikkelingen in ij Walle in Biervliet. Twee pan culieren kochten twee weki geleden dit tehuis, terwijl zol gaanbieders, gemeentebestura en provincie juist overeenstem ming hadden bereikt over 1» doorsluizen van zorggeldl vanuit Sluis naar Biervlii waardoor ouderenzorg in Ir Walle gered kon worden. Nwj eigendomsverhoudingen vö anderd zijn, is het volgens D Kok nog maar de vraag of I- Sluisse gelden ook nog in Ti Walle gestopt worden. verklaarde van veel mensen i de wijk gehoord te hebben d de maatregelen in de prakti goed werken. Ook wethoud C. Bolijn-Hertzberger h vooral positieve geluiden op! vangen. Ze vond dat in de i cussie tussen Lippens en tl planke het onderscheid tus: enerzijds de voetgangers fietsers en anderzijds de aut mobilisten duidelijk werd. B lijn: „Hetzou kunnen dat deh< linkjes een beetje te steil a voor met name oudere fietst en voetgangers. Maar we mogi niet vergeten dat Duurzaa Veilig een proefproject is. i komt nog contact met de beu ners over hun ervaringen met uitgevoerde maatregelen. Er immers geld beschikbaar int project om achteraf nog passingen te doen." Bolijn verklaarde dat Dun zaam Veilig het voordeel van twijfel dient te krijgen. Ook zijn de reacties op de maatres len in de bebouwde kom vs deeld en zij n in het buitengebi niet alle bewoners van mem dat ze voldoende gelegenhf hebben om mee te praten or het project. Voordat' de beu ners geraadpleegd wordf staat al vast welke status hoofdwegen in het buiteng bied krijgen. Boljn: „We moet wel een goed onderscheid fl ken tussen de zaken die spet in de dertig- kilometerzones in het buitengebied. Andf krijg je dat mensen ten onrecl klaar staan met vooroorde! over het project." van onze verslaggever Hans Heijt OOSTBURG - De eerste tastba re resultaten van het project Duurzaam Veilig West- Zeeuwsch-Vlaanderen maken uiteenlopende reacties los bij de leden van de commissie openba re werken in de gemeente Oost burg. Het PvdA-raadslid W. Verplanke-De Vuijst heeft voor al positieve geluiden van bewo ners van Oostdijke gehoord over de in de Oostburgse wijk uitge voerde verkeersmaatregelen. Het CDA-raadslid H. Lippens vindt dat er wel erg veel obsta kels in de straten zijn aange bracht en vraagt zich af of het niet met minder kan. De maatregelen ter verbetering van de verkeersveiligheid in Oostdijke kunnen waarschijn lijk begin november worden af gerond. Lippens verklaarde woensdag tijden een vergade ringvan de commissie openbare werken dat door de werkzaam heden in Oostdijke zichtbaar wordt wat de gevolgen zijn van de uitvoering van het project Duurzaam Veilig. „Persoonlijk vind ik dat er erg veel obstakels zijn aangelegd in de Grote Beer en andere straten", aldus Lip pens. „Ook met minder was het mogelijk geweest de snelheid terug te dringen. Dat was goed koper geweest en wellicht veili ger voor fietsers, voetgangers en andere verkeersdeelnemers." Onderscheid Verplanke voelde zich genood zaakt 'tegengas te geven'. Ze

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 32