Bescheiden doelen waterpoloërs Gerrie ter Meulen onderscheiden (Talenten VVS'92 op voorgrond Twee Zeeuwse teams in tweede divisie Minderhoud sterkste Zeeuw op NK surfen Zeeuwse verenigingen gaan verzwakt de competitie in i Hennie Swartjes hoopt op voorspoedige start in tweede divisie Ron Groenewoud houdt Grünholz achter de hand uitslagen doorKo Mechielsen VLISS1NGEN - De Zeeuwse waterpoloploegen beginnen ko mend weekeinde zonder al te grote verwachtingen aan het seizoen. Het hoogst spelende Zeeuwse team is Stormvogel uit Vlissingen, waar coach Patrick van Ginneken al voor het vierde seizoen de scepter zwaait. Stormvogel start dit seizoen met bescheiden doelen, foe Vlissingers willen dit seizoen het tweede team (dat op kring niveau actief is) op een hoger *(districts-)plan brengen. Pim Bekkers en Ad van 't Westende |verlieten het eerste en willen sa men met Rob Geervliet een im puls geven aan het tweede.,Een doelstelling", aldus waterpolo- 'oorzitter Patrick Vader, „om Svoor de jeugd de opstap naar het [eerste te vergemakkelijken. Alle jjaren was het verschil tussen ring en bond te groot, waar- ïdoor te weinig jeugdspelers zijn ".oorgebroken. Alleen Robin •Juranek stroomde dit seizoen [door naar de hoofdmacht. Hij >zal het zeker niet gemakkelijk krijgen", denkt Vader, zeker nu Stormvogel dit seizoen weer in gedeeld is in de regio Rotter- {dam/Den Haag. Desalniettemin [verwacht Stormvogel in de e[subtop mee te draaien. Selectie: Patrick van Ginneken, Bjaak Leijnse, Gerco Koks, Loek wan 't Westende, Kees Leijnse, Jan iKees Mol, André van Zijp, Robin Huranek, Patrick Vader, Frank Leijnse en Jeroen van de Broeke. Vrouwen De vrouwen van Stormvogel s Wien het met gemakkelijk krij gt'gen. De jonge ploeg zal mede een door werkzaaamheden van een ge. aantal speelsters vrijwel we ien kelijks in een andere formatie aantreden. Toch was de voorbe reiding redelijk voorspoedig. jProbelemen krijgt het team op Dlle.jhet fysieke vlak. loor'Selectie: Marie Noelle Sole, Linda ge- Versluys, Marja Muzelaar, Karin sed- pasman, Loes Bekkers, Tessa Si- 'ein- mon, Angelique Lok, Aniek de Kok, IO0 Claudine Etalie, Nicole van Kem- 2 en pen, Marjolein Kik en Irma Heyboer. De mannenploeg van Schelde raakte opnieuw een aantal spe- ngs. Iers kwijt. „Als we alle poloërs, it en (die Temeuzen hebben verlaten jdenjnog hier zouden hebben, dan eva-|hadden we een goede bonds- •ploeg", aldus Cees van Houwe- lingen. De Schelde mikt op een middenmoot-positei. Selectie: Ronald Bril, Cees van Hou- welingen, Jose de Pooter, Maarten de Pooter, Willy de Blaey, Eddy Lambert, Bas Wesdorp, Jeroen Rijn hout, Danny Soeters, Bram van de Heuvel en Mark Remerie. Het vrouwenteam van De Schelde speelt dit jaar opnieuw in het district. Doordat diverse ploegen afvielen, moest er een versterkte promotie uit de kring plaats vinden en ook Schelde ging door. „Niet uit weelde", laat Ria van der Hooft weten. Het team was vorig jaar al ver sterkt met enkele vrouwen van Bruinvis en dit jaar kwamen en kele speelsters van Scheldes- troom. Polosters, die bij hun ei gen club geen competitie meer konden spelen, omdat er te wei nig speelsters waren. „We zijn een Zeeuws-Vlaams waterpolo team", zegt routinier Ria van der Hooft. Ook De Ganze raakte een aantal spelers kwijt. Piet Schop, Bram van der Leden, Leo Morren en Eric Kuipers hebben een stap terug gedaan. Hierdoor bestaat De Ganze 1 uit slechts uit acht vaste. De aanvulling moet van uit de 17 man tellende tweede selectie komen. Ganze mikt op een plaats in de middenmoot, waarna met een jeugdige ploeg toegewerkt gaat worden naar een hoger plan. Selectie: Marcel Peeters, Cheyenne van Berkel, Jeroen Moerdijk, Peter Kuipers, Norbert Remijnse, Jaap Bovendorp, Ene Philipsen en Mar ten Wiebrents. Waarderingsspeld voor drijvende kracht achter Boulevardloop van onze sportredactie VLISSINGEN - Gerrie ter Meulen is tij dens de jaarlijkse huldigingen van de Vlissingse sportkampioenen onderschei den met de Speld van Waardering van de plaatselijke sportraad. Ter Meulen kreeg het kleinood voor zijn verdiensten in de sport. Ter Meulen is sinds jaar en dag één van de drijvende krachten achter de vereniging Marathon en is tevens 'het gezicht' van de jaarlijkse Boulevardloop, die zaterdag voor de 59e keer wordt gehouden. Uit handen van wethouder L. Poppe-De Looff kreeg Ter Meulen de onderscheiding. De volgende sporters werden op de kam pioenavond in het Arsenaaltheater in het zonnetje gezet: Individueel: Atletiek: Pascal Meerman, Theo Rabout, Hans van der Griendt, Revelino Rijk, Erwin Mortier, Emiel Roodenburg en Yvonne Wisse (allen Atletica). Biljarten: Leen van Boven (VEG/ABV). Boksen: Lincoln Thomas (DOS). Jazz-gymnastiek: Masha Smeding (DIOS). Jiu-jitsu: Diana Smid (sportschool Smid). Paardensport: Evelien Lenaerts (Scheldestad). Schaken: Hans Groffen (Vlis singen). Sjoelen: Jaap de Ridder en Dave van den Bos (beiden Schijf'83). Zwemmen: Eelco van Gemert, Sandy Pleyte, Maartje van Keu len, Carlien Schrijvershof, Linda de Pauw, Kay Scholt (allen Stormvogel). Zwemmend redden: Marko Jazbec, Conzuela Navest (bei den dr. A Stavermanbrigade). Teamsporten: Atletiek: Ekiden-ploeg Atleti ca (Zeeuws kampioen). Beachvolleybal: Thijs Poortvliet/Mare Maquelin van WS '92 (twee de op NK). Basketbal: VSV Marathon vrou wen 1 (kampioen eerste klasse Zeeland) VSV Marathon 2 (kampioen tweede klasse man nen). BC Vlissingen jongens junioren (kampi oen hoofdklasse Zuid). Korfbal: Zuidwesters van onze verslaggeefster d Edith Ramakers VLISSINGEN - Hennie Swart jes moest diep slikken toen eind vorig seizoen bekend werd dat het eerste mannenteam van WS'92 naar de tweede divisie kon promoveren. Het was niet de verdienste van het jonge vol- lebalteam zelf, maar van de Vlissingse oudere garde, die in dezelfde competitie uitkwam en hoger op de ranglijst was geëin digd. [Een promovendus trok zich te glfder ure terug en vandaar dat fWS'92 de kans kreeg een team [naar voren te schuiven. „De se lectie, met routiniers als Rob Lantsheer, Peter Verburg hoef de niet meer zo nodig en gaf haar plaats over aan de jonkies. Ook die moesten diep nadenken, maar hebben de uitdaging aan genomen", zegt Hennie Swart jes, coach van de eerste selectie, die zaterdag thuis tegen Schal- mers de competitie opent. Het verschil in leeftijd tussen de twee hoogstspelende volleybal- ploegen van VVS'92 is groot. Voor alle duidelijkheid kregen de ploegen de benaming 'de j on kies' en de 'oudjes' en als vanzelf keken de talenten op naar hun grote broers. „Maar daarin is ZVH met Zeeuwen op bezoek bij Hulst VLISSINGEN - De volleybal lers van Morres/Hulst, VVS'92 en IJVC treffen zaterdag 2 no vember in de tweede ronde van het landelijke bekertoernooi sterke tegenstanders. De drie Zeeuwse mannenploegen ont moeten een team uit de SNS- League, de voormalige eredivi sie. Morres/Hulst speelt thuis tegen Rentokil/ZVH, dat onder ande ren de Zeeuwen Timo Dijkgraaf en Marti jn Dieleman in de selec tie heeft. Het Vlissingse WS'92 neemt het in eigen huis op tegen Alcom/Capelle. Het naar de derde divisie gepromoveerde UVC uit Ijzendijke ontvangt in I Oostburg Dimplex/Ekspalvo. Oe vrouwen van Morres/Hulst spelen in de tweede ronde thuis tegen Dimplex/Ekspalvo, dat eveneens in de tweede divisie uitkomt. langzaam verandering geko men. Als het vorig seizoen even niet lukte met de jongeren dan sprongen Peter Verburg of Rob Lantsheer bij. Die jongens dachten dan meteen dat er weer punten gemaakt zouden worden en leunden op de cracks. Maal ais die door bijvoorbeeld een fout van hun voetstuk vielen, dan werd het van kwaad tot er ger. Dat is vorig jaar een paar keer gebeurd. De jongeren we ten nu dat ze zelf verantwoorde lijk voor het resultaat zijn." Routine Want hoe slecht de resultaten ook zullen zijn, onder leiding van Hennie Swartjes zal er geen beroep meer op de routiniers worden gedaan. „Zodra dat ge beurt, stop ik. Ze zijn heren I en ze kunnen het aan. Daarvan moeten ze overtuigd raken en als ik zie hoeveel ze in korte tijd gegroeid zijn, heb ik daarin ook alle vertrouwen. Het is ook de hoogste tijd dat de jonge talenten hun eigen krach ten leren kennen. Swartjes hoopte als nieuwbakken trainer in de derde divisie met de vol leyballers een leerseizoen mee te kunnen maken. „Dat is geen vreemde gedachten. Verleden jaar hebben de jongens het zwaar gehad. Halverwege het seizoen kregen ze een zware te rugslag, vooral omdat ze de ne derlagen mentaal moeilijk kon den verwerken. Ze gingen mop peren op elkaar en er kwam on vrede in het team. Ze hebben toen veel punten verspeeld en eindigden iets onder de midden moot." Eén van de problemen was dat het team een vaste trainer ont beerde. Dat bleek ook uit een teamgesprek medio augustus. Spelers gaven aan bang te zijn voor een herhaling van verleden jaar. „Het ontbreekt sommigen aan zelfvertrouwen. Dat is jam mer, want het is een ploeg met kwaliteiten. Ze zijn met elkaar naar een hoog niveau gegroeid en nog lang niet uitgegroeid. Het is een evenwichtige ploeg van spelers tussen de 1.85 en 1.95 meter. De jongens gaan na een wedstrijd met elkaar een avondje stappen en elke vrij dagavond neemt iemand een kratje bier mee. Ook dat zou minder snel gebeuren als er een mix van jong en oud zou zijn. Leeftijdsgenoten zoeken elkaar gemakkelijker op." Een van de steunpilaren zal Jan Swartjes zijn, Hennies zoon. Verleden jaar speelde de 22-ja- rige aanvaller bij Alcom/Capel le in de tweede divisie. „Maar ook Marcel Dingemanse en Mark Heerkes weten wat er in de tweede divisie te koop is. On ze start van de nieuwe competi tie is belangrijk. Dit jaar zullen we punten moeten pakken van enkele mindere ploegen en van de ploegen die ons onderschat ten. Sommige tegenstanders zullen naar Vlissingen komen met het idee: van dit ploegje heeft onze tweede selectie vorig jaar gewonnen. Die hoogmoed zullen we direct af moeten straf fen." Met zijn zoon en vrouw kan Swartjes uren over volleybal praten. „Alleen onze dochter heeft geen enkele affiniteit met volleybal. Maar Jan en Lon zijn net zo gek van volleybal als ik. Ik heb er helemaal geen moeite mee om mijn zoon te trainen en Lon heb ik ook jarenlang trai ning gegeven. Als ik op het veld sta, ben ik cle trainer. Die veran dering kost mij en ook Jan geen moeite. Het hoort bij mijn leven om verschillende petten op te zetten. Ik ben leraar Engels aan de stedelijke scholengemeen schap in Middelburg en ik speel ook zelf volleybal bij Dynamo in Middelburg. Er zijn jongens aan wie ik lesgeef, die ik later in de zaal tegenkom. Die noemen me meneer in de klas en Jan in het veld." Met scepsis keek hij in het begin aan tegen het tweede divisie-ni veau, maar die terughoudend heid is stil aan weggeëbd. De jongens van WS'92 maken Hennie Swartjes (links) en Rob Lantsheer tijdens een training van WS'92. foto Lex de Meester door Peter van Kouteren VLISSINGEN - De Nederlandse Volleybal- bond (Nevobo) werd ook in de aanloop naar het seizoen '96/'97 geconfronteerd met te rugtrekkingvan teams uit de competitie. De mannen van VVS'92 profiteerden daarvan en spelen vanaf zaterdag met Morres/Hulst in de tweede divisie C. Beide teams treffen elkaar half november. De vrouwen van Morres/Hulst beginnen aan hun tweede sei zoen in de tweede divisie C. De competitie in de derde divisie F begint meteen met een derby tussen de vrouwen van VVS'92 en nieuwkomer Savok uit Sas van Gent. Bij de mannen in deze klasse spelen drie Zeeuwse teams: debutant IJVC, Wea/Mevo'80 en WS'92 2. Ook in deze klasse staat zaterdag een derby op het programma. In Vlissingen speelt het tweede team van WS'92 tegen Wea/Mevo'80. De indeling van de diverse klassen: Mannen, tweede divisie C: Morres/Hulst, VVS'92, Sovicos, Alcom/Capelle 2, Mikro Electro/SR, Eu romail/Radius, Rijnmond 2, Tonegido/Voorburg, US 2, Hands Up, Gemini/K, De Schalmers. Derde divisie F: WS'92 2, Wea/Mevo'80, IJVC, Rijnmond 4, Sliedreeht Sport 2, Tivoc, De Schal mers 2, Interkontact, De Zebra's, Atak'55, Mikro Electr/SR 2, Gavok. Promotieklasse: Mytilus, WS'92 4, Morres/Hulst 2, WS'92 3, ARdito. Scheldesport, Mytilus 2, De Kikkers, Dynamo'70, De Sterre, Savok. Eerste klasse: Mytilus 3, Morres/Hulst 3, VVS'92 5, IJVC 2, Voorwaarts, BOK, De Kikkers 2, Dyna mo'70 2, Ardito 2, Savok 2 Tweede klasse: Myti lus 4, CVC, WS'92 6, Ardito 3, Scheldesport 2, BOK 2, Dynamo'70 3, De Sterre 3. Savok 3. Vrou wen, tweede divisie C: Morres/Hulst, Sovicos, Sarto/Pellikaan, Tonegido/Voorburg, Fitplan Gildevaart/Vrevok, Inter Rijswijk, Dim plex/Ekspalvo, De Schalmers, VTC Woerden, Sliedreeht Sport 2Zovoc, Gepidae. Derde divisie F: Savok, WS'92, Jupiter, Den Bosch'78, Radius, WC 3, Voko, Smash'75, Mikro Electro/SR 2, Donki Sjot, TDK/Brevok 2, Odulp- hus. Promotieklasse: Morres/Hulst 2. Morres- /Hulst 3, WS'92 2, VVS'92 3, Scheldesport, BOK, De Kikkers, Dynamo'70, Dynamo'70 2, Sgravo. Eerste klasse: VVR, CVC, Ardito, Ardito 2, IJVC, Delta, BOK 2, Mytilus, De Sterre, Savok 2. Tweede klasse: VVR 2, WS'92 4, IJVC 2, Schelde sport 2, BOK 3, Dynamo'70 3. Gerrie ter Meulen krijgt de Speld van Waardering van de Vlissingse Sportraad opgespeld door wethouder L. Poppe-De Looff. foto Dirk-Jan Gjeltema (kampioen derde klasse veld en zaal) Sjoelen: Schijf '83 (derde op NK) Tennis: ltc De Schel de 1 (kampioen derde klasse landelijk). Voet bal: Zeeland Sport vrouwen (kampioen derde klasse). Zwemmen: Stormvogel: 5 x 50 meter vrij mannen (Zeeuws kampioen), 4 x 100 me ter vrij mannen (Zeeuws kampioen), 4 x 200 meter vrij mannen (Zeeuws kampioen), 4 x 100 meter wissel mannen (Zeeuws kampioen). Zwemmend redden: dr. A Stavermanbrigade: meisjesjunioren (tweede op NK), jongens juni oren (derde op NK), jongens junioren (Neder lands kampioen ind. onderdelen), mar (tweede op NK), vrouwen (derde op NK). door Frans Kraak ZANDVOORT - In de laatste wedstrijd om het Nederlands Kampioenschap surfen heeft de organisatie eindelijk een vol waardig programma kunnen af werken. Nederlands kampioen windsurfen werd Ramses Land man, mede door zijn overwin ning in de wave performance. Het laatste weekeinde in Zand- voort is voor Lennard Minder houd uit Hoek, Stefan Gideonse uit Veere en Christian Sandee uit Vrouwenpolder moeilijk verlopen. Gideonse, die tot dit weekeinde nog uitzicht had op een plaats bij de top-vijf, ging nog wel re delijk goed in de slalom waar hij twee keer de finale poule haalde en twaalfde werd in de slalom. Minderhoud haalde ook twee keer de slalomfinale, maar deed dat een stuk beter en werd in to taal zesde. Voor Sandee verliep de slalom op zaterdag moei zaam en eindigde daar als derde junior in de middenmoot van het klassement. Jacques van der Hout won de slalom met over macht. De wave-performance op de laatste NK-dag was voor velen een verrassing, maar de organisatie zag z'n hiermee z'n kans schoon om het zeer slechte seizoen af te sluiten met een offi cieel kampioenschap race en wave. Met name Gideonse zag hiermee z'n kansen op een top positie slinken, omdat dit dui delijk z'n minst goede discipline is. Hij werd dan ook gelijk in de eerste ronde uitgeschakeld. Met Minderhoud en Sandee ging het aanmerkelijk beter. Minderhoud maakte met diver se loops en transitions het er het beste van en moest pas in de der de ronde nipt buigen voor wa vecrack Erik Troostheide. Ook Sandee kwam drie ronden ver, zij het ietwat gelukkig in de tweede ronde, omdat zijn tegen stander z'n schouder brak. San dee werd uitgeschakeld in de wave door latere winnaar Ram ses Landman. Doordat er na maar twee geldige wedstrijden de wave performance flink doortelde in de einduitslag is Ramses Landman Nederlands kampioen windsurfen gewor den, gevolgd door Edwin Junge en Jacques van der Hout enLen- nard Minderhoud als beste Zeeuw op een zesde plaats De belangrijkste discipline race, waaronder course en slalom vallen, is gewonnen door Van der Hout, met Minderhoud op een achtste en Gideonse op een dertiende plaats. Sandee werd tweede junior jeugd in de disci pline race achter Ben van der f Steen. Van Liere op dreef met twee eerste plaatsen TINTE - Laurens van Liere eiste in een dressuurwedstrijd in het Zuid-Hollandse Tinte twee maal de eerste plaats voor zich op. Inde eerste proef reed het 14-ja- rige talent uit Schore de vier voeter Kwadruto naar een fraaie score van 169 punten. Naar later bleek slechts een warmlopertje voor de Zuid-Be- velandse combinatie. Getuige de 179 punten op het protocol van Van Liere in de tweede proef. De Kam zesde in Varsseveld VARSEVELD - Marchelle de Kam veroverde in het Gelderse Varseveld tijdens het Nationaal Kampioen Samengesteld met Touch of Dilight de fraaie zesde plaats. In de sterk bezette ver korte internationale military, die door veel ruiters als voorbe reiding voor Boekelo wordt ge bruikt, eindigde de amazone uit Domburg als veertiende. Na een revalidatie van ruim een jaar vanwege de val van een paard, lijkt Marcelle de Kam weer te rug op haar oude niveau. Alice Lozeman werd met Krimh na tionaal kampioen. snelle vorderingen en laten zich niet meer zo gemakkelijk van de wijs brengen. „Begin september zag ik hen voor de eerste keer spelen bij het Dynamo-toer nooi. Ik was verbaasd. Het leken een paar kakelende jonkies. Dat was het eerste wat afgeleerd moest worden Er moest gevol leybald worden en beslissingen van de scheidsrechter of missers van elkaar moesten geaccep teerd worden." Sneller dan verwacht pakten de volleyballers dat op. „Want la ten we eerlijk zijn, wie begint er nu aan? Dat dacht ik voor de zo mer. Als trainer wil je succes hebben. Bondscoach Joop Al- berda heeft in Atlanta in feite het werk van Arie Selinger afge maakt. Maar als we de tijd krij gen om zo'n twee jaar te investe ren, dan durf ik te zeggen dat dit team zelfs op eerste divisie ni veaukan spelen." Mannen VVS'92, eerste selectie, tweede divisie: Guido Krijger, Marcel Dingemanse, Dennis Dingemanse, Edwin Nijssen, Richard Asscheman, Rober Nijssen, Aike Bosman, Hans Oomes, Jan Swartjes, Mark Heerkes. Tweede team, derde divisie: Rob Lantsheer, Peter Verburg, Joop Dees, Sjaak Caljouw, Berth van Luinen, Pim van Soelen, Davor Corbijn, Michel van Sluis. Vrouwen, eerste team, derde di visie: Ilse ten Winkel, Karlijne Steketee, Wilma Sinay, Femke Stam, Cindy Jobse, Natanja Lo- kerse, Maaike Besselink, Tialda Boucherie-Swierse, Barbara van Sluijs-Peterse, Angelique Schalkwijk. Begeleiding: Stan- lev van de Wal, Chris de Witte. van onze sportredactie ZEIST - De nationale zaalvoet balploeg begint dinsdag aan de voorbereiding op het WK in Spanje, eind november. Bonds coach Ron Groenewoud wil na twee oefenduels met Rusland - dinsdag in Venray, woensdag in Horst - zijn selectie terugbren gen tot twaalf man. RBC-speler Edwin Grünholz en John de Bever zijn niet geselec teerd voor de oefenwedstrijden tegen de Russen. De gasten van volgende week zijn Oranjes eer ste tegenstander op het WK. „Ik wil iets achter de hand houden. Misschien kunnen we de Russen dan nog verrassen", aldus Groe newoud. China en Argentinië zijn in Murcia de andere WK-te- genstanders. Groenewoud heeft een lijstje met twintig spelers. Veertien daarvan test hij volgende week. Met twaalf spelers gaat hij ver volgens verder. In de voorberei ding neemt de groep begin november deel aan een interna tionaal toernooi in Zaragoza en staan nog twee thuisduels met de Polen op het programma. De selectie: Wentzel, Langen- huijzen, Keur (Bunga Melati), Zeelig, Hoekema, Moleman (Hoornsche Veerhuys), Van Wij nen, Leatemia (Schoenenreus), Sier (Kras Boys), Biloro (Ford Genk), Zwiers (Hummel Eag les), Van Hassel (Multicopy), Ludwig (Hindstore), Talha (Hil versum). ANP Biljarten Oosterhout. Kwalificatietoernooi open Nederlands kampioenschap' driebanden. Halve finale: Peterson - R. Nicodem 2-1 (14-15,15-8,15-9), J. Nicodem - De Bruijn 2-1 (6-15, 15-8, 15-4), Van Manen -Tijssens 1-2 (12-15,15-2,7- 15), Forthomme .- Van de Looi 2-1 (15-14, 12-15, 15-11). Finales, win naars naar hoofdtoernooi: J. Nico dem - Velthuis 0-2 (13-15,2-15), Tijs sens - Forton 2-0 (15-3, 15-3), Forthomme - Seung Park 1-2 (15-6, 11-15, 8-15). Hockey Amstelveen. Afscheidswedstrijd mannen. Nederland - Wereldelftal 6-4 (4-1). 8. De Nooijer 1-0, 15. Lewis 1-1, 17. Delissen 2-132. Bovelander 3-134. Delissen 4-1, 40. Meinhardt4-2, 42. Davies 4-3, 51. Van den Honert 5-3, 68. Lomans 6-3 (sc), 69. Stacy 6-4. Toeschouwers: 4500. Strafcorners Nederland 2; wereldefltal: 5. Schaken Eindstand aan kop Kruiningen Open toernooi (veertigjarig jubile um): 1 C. Jansen 5 punten; 2. A. Quakkelaar 4,5 punt, 19,5 weer- standspunt; 3 W. van Stel 4,5, 18; 4 W. Bliek 4,23; 5 J. Koster van Groos 4, 19,5; 6 P. van Rooijen 4, 19,5 (3/4 SB-punt minder); 7 W. van de Mark 3,5, 23; 8 C. Heijboer 3,5, 20,5; 9 R. Burgerhoff 3,5, 20; 10 M. van Eek hout 3,5, 20. Ratingprijzen:tot 1750: A. Quakkelaar/W. van Stel; tot 1600: J. Koster van Groos, Sportprijsvragen Lucky 10 van woensdag 2 oktober: 5-6-11-14-15-21-25-30-33-34- 41 - 43 - 44 - 56 - 62 - 63 - 66 - 69 - 70 - 72. (onder voorbehoud). Duitse midweeklotto. Trekking A: 7 -17 - 18 - 26 - 31 - 32. Reservegetal: 21. Trekking B: 10 - 17 - 26 - 27 - 32 - 39. Reservegetal: 47. Supergetal len: 3 en 2. Spel 77:4 1 06 1 36. Su per 6: 7 0 9 0 7 4. (onder voorbe houd) Tennis Lyon. Mannen, 1,3 miljoen gulden. Eerste ronde: Siemerink (Ned) - Pioline (Fra/6) 7-6 (7-4) 7-5, Boetsch (Fra) - Medvedev (Oek) 6-2 6-4, Woodruff (VSt) - Muster (Oos/16-3 6-3. Tweede ronde: Enqvist (Zwe/5) - Pozzi (Ita) 6-3 6-3, Rios (Chi/4) - Till- ström (Zwe) 6-3 6-1, Kafelnikov (Rus/2) - Korda (Tsj) 6-4 6-3, Gus- tafsson (Zwe) - Stïch (Dui/8) 6-3 6-7 6-2. Dubbelspel, eerste ronde: Wibier- /Winnink (Ned) - Hlasek/Forget (Zwi/Fra/2) 6-4 6-3. Singapore. Mannen, 665.000 gul den. Eerste ronde: Krajicek (Ned/2) - Bruno (Ita) 7-6 6-3, Black (Zim/7) - Joyce (VSt) 7-6 6-4, Frana (Arg) - Dreekman (Dui/8) 6-3 4-67-5. Twee de ronde: Olhovski (Rus) - Fredriks- son (Zwe) 7-5 6-2, Rusedski (GBr) - Stafford (ZAf) 7-6 6-4. Marbella. Mannen, 500.000 gulden. Tweede ronde: Goellner (Dui) - Cla- vet (Spa/6) 6-1 6-4, Ruud (Noo) - Ja- vier Sanchez (Spa/7) 6-4 6-1, Vicen te (Spa) - Berasategui (Spa) 6-7 6-2 7-5. Leipzig. Vrouwen, 720.000 gulden. Tweede ronde: Sukova (Tsj) - Hab- sukova (Slow/8) 7-5 6-7 6-2, Daven port (VSt/5) - Schett (Oos) 6-4 7-5, Majoli (Kro/3) - Farina (Ita) 6-4 6-2, Magdalena Maleeva (Bul/6) - Appel mans (Bel) 6-3 6-4, Wiesner (Oos) - Smith (GBr) 6-16-2. Voetbal Eerste divisie: Heracles - Dordrecht 900-1 (0-0). 65. DeRomijn0-1 (straf schop). Scheidsrechter: Van Dijk. Toeschouwers: 1965. Gele kaart: Plug (Dordrecht 90). Frankrijk: Auxerre - Monaco 2-0, Bastia - Nantes 0-0, Bordeaux - Strasbourg 1-2, Lille - Caen 1-0, Metz-Cannes 0-0, Lyon- Paris SG 1- 1, Marseille - Guingamp 2-1, Nice - Nancy 1-0, Rennes - Montpellier 2- 0. Stand aan kop: Paris SG 10 - 22, Bastia 10 - 19, Bordeaux 10 - 17, Auxerre 10 - 17, Lyon 10 -17, Metz 10-17. Oostenrijk: FC Linz - FC Tirol 3-0, Niederöst. - Salzburg 1-1, Rapid Wien - Grazer AK 4-0, SV Ried - Lin- zer ASK 2-0, Sturm Graz - Austria Wien 4-1. Duitsland, beker tweede ronde: Mönchengladbach - Bayern Mün- chen1-2. Wielrennen Lecce. Ronde van Puglia. Tweede etappe: 1. Guidi (Ita) 187 km in 4.49.38,2. Baldato (Ita), 3. Lombardi (Ita), 4. Strazzer (Ita), 5. Frigo (Ita). Algemeen klassement: 1. Guidi 9.42.52, 2. Lombardi, 3. Baldato, 4. Museeuw (Bel), 5. Roscioli.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 23