Herrie om Dennis Bergkamp Feest en toch triest Kessel pleit voor kleinere competities Barcelona niet voorbij Tenerife Geesink gaat nog steeds uit van het goede in de mens ;aat nog van het Ie mens John Tijssens in hoofdtoernooi Arsenal-coach Wenger vindt meespelen spits tegen Wales onverantwoord Tweede bijeenkomst nodig Toernooi Rosmalen verplaatst Nationale top in Amsterdam Sacchi doorbreekt stilzwijgen Cruijff nog niet onder indruk Leo Klein Gebbink blijft bij Oranje Paul Stern overleden Cantona blijft in Engeland VLISSINGEN - De fusie tussen de Walcherse atletiekvereni gingen Atletica, Dynamo'70 en Sporting Walcheren laat nog ten minste een week op zich wachten. Gisteravond kon de of ficiële stemming op het voorstel van het bestuur van Atletica niet doorgaan, omdat zich in het clubhuis van Sporting Wal cheren in Vlissingen te weinig leden aanwezig waren. Zoals statutair is vastgelegd, moeten minimaal 150 leden hun stem uitbrengen om de plannen tot een fusie in daden om te zetten. Gisteravond waren er circa vijftig leden aanwezig, die na een peiling van voorzitter Arnold de Rijk bijna allemaal positief reageerden. Volgende week woensdag vindt de volgende, be slissende vergadering plaats. Bij een tweede bijeenkomst is het aantal aanwezige leden niet van belang. ROSMALEN - Het internationale tennistoernooi volgend jaar in Rosmalen is een week verplaatst. De spelersvakbond ATP heeft het grastoernooi verzet van week 25 naar week 26. Maandag 24 juni spelen nu zowel de mannen als de vrouwen. Aanvankelijk zouden de mannen een week eerder spelen. Een dubbelprogramma is uniek, want alleen de Grand Slams en het toernooi in Key Biscane hebben dezelfde formule. Door de dubbele bezetting is het noodzakelijk dat het aantal banen wordt uitgebreid. Zo verrijst onder andere een nieuw centre court. Door de verschuiving van Rosmalen verplaatst ook het grastoernooi in Halle. Dat wordt nu gehouden van 9 tot en met 15 juni. Aan het toernooi in Halle doen in ieder geval Kraji- cek, Becker en Stich mee. ANP AMSTERDAM - De marathon in Amsterdam heeft 3 novem ber vrijwel de gehele Nederlandse top aan de start. Nadat eer der Bert van Vlaanderen en de Belg Vincent Rousseau als pu bliekstrekkers waren gecontracteerd, zegden deze week ook de in Nederland woonachtige Ethiopische lopers hun deelna me toe: Getaneh Tessema, Aiduna Aitnafa, Tadesse Wolde- meskel. Fransua Woldemarin en Woldeslassa Milkessa. Ver der verschijnen Middelburger John Vermeule, Luc Krotwaar, Aart Stigter en Marti ten Kate. ROME - Arrigo Sacchi praat er liever niet meer over. Gisteren doorbrak hij echter het zichzelf opgelegde spreekverbod. De bondscoach van de Italiaanse voetbalploeg vertelde wie er schuldig was voor het mislukken van het EK: „Alleen ik." Het sterk geachte Italië werd tijdens het EK in Engeland al in de eerste ronde uitgeschakeld. Dat kwam Sacchi, vernieuwer in het ooit zo verdedigende Italiaanse voetbal, op heel wat kri tiek te staan. De voormalige coach van AC Milan werd echter gesteund door de bond. ,,In Engeland heb ik fouten gemaakt. Misschien hebben die fouten ons zelfs de Europese titel ge kost. Er zijn geen excuses. Er was maar één man verantwoor delijk en dat was ik." AFP BARCELONA - Johan Cruijff is niet erg onder de indruk van zijn opvolger bij Barcelona, Bobby Robson. Hij liet zich woensdag door de Spaanse sportkrant Marca verleiden tot uitspraken over de club, waar hij eind vorig seizoen werd ont slagen. „Eerlijk gezegd vind ik dat ze slecht spelen", aldus Cruijff. „Ik ben niet erg onder de indruk van het werk dat tot nu toe is verricht." De voormalige nummer 14 voorziet echter wel betere tijden. „Robson heeft een nieuw team. De ploeg heeft tijd nodig. Het zou heel vreemd zijn als het nieuwe Bar celona nu al de sterren van de hemel zou spelen." RTR van onze verslaggever 1 Marcel van der Kraan CARDIFF - De leiding van het Nederlands elftal heeft zich de woede op de hals gehaald van de nieuwe trainer van Arsenal, de Fransman Arsène Wenger. Aan leiding vormt de poging van Oranjes technische en medische staf om Dennis Bergkamp klaar te stomen voor de eerste kwali ficatiewedstrijd tegen Wales in Cardiff. Volgens Wenger is het onverant woord dat Bergkamp zaterdag in actie komt. Hij zal maat regelen gaan nemen om in de toekomst 'internationale uit stapjes' van zijn spelers te voor komen als zij bij hun club in de ziekenboeg vertoeven. Wenger zei gisteren op zijn eerste werk dag bij Arsenal letterlijk: „Bergkamp had nooit geselec teerd mogen worden. Hij heeft een zware spierblessure, zo is mij door de dokter van Arsenal medegedeeld. Het is veel te vroeg voor hem. Dennis Bergkamp trainde gis termiddag nog altijd apart van de selectie, die voor het eerst ook onder handen werd geno men door Johan Neeskens. Bergkamp werkte louter indivi duele oefeningen af en kon zich nog geen sprintjes permitteren. In de avonduren vertrok de spits van Oranje, die nog altijd niet over zijn vliegangst heen is, per auto naar Engeland. Vanuit zijn woonplaats Hemel Hempstead zou hij vanmorgen doorreizen naar Wales om zich bij het Ne derlands elftal, dat rond het middaguur per vliegtuig afreist, te voegen. Tentamen Daardoor hoeft Bergkamp geen trainingsdag te missen. In Car diff wordt hij vanavond op nieuw onder handen genomen door fysiotherapeut Rob Ou- derland, die al heel de week dag en nacht met hem bezig is. Mor gen moet Bergkamp dan tijdens een groepstraining een 'tenta men' afleggen. Blijkt dat hij één dag voor de wedstrijd nog niet voluit kan gaan, dan zal bonds coach Guus Hiddink het besluit nemen om hem naar huis te la ten gaan en Roy Makaay van Jong Oranje te laten doorschui ven naar de A-selectie. Hiddink noch dokter Frits Kes- sel maakt zich druk om de aan tijgingen van Bergkaprps werk gever, dat zij onverantwoord met een 'speler van 22 miljoen' omspringen. „Ik kan best be grijpen," zegt Kessel, „dat zo'n nieuwe trainer zich een beetje boos maakt. Hij gaat aan de slag bij een nieuwe club en vraagt waar zijn beste speler is. Als hij dan hoort dat die geblesseerd is, maar toch bij de nationale ploeg aan het trainen is, is het logisch dat hij schrikt. Wenger is ook gerechtigd om iets te zeggen. Maar het is beslist niet zo dat wij tegen de afspraken in dingen aan het doen zijn met Dennis. Vooraf is alles uitvoerig met de medische staf van Arsenal door genomen." Kessel zegt zelf contact te heb ben gehad met dokter John Cra ne en fysiotherapeut Gary Le- win. „De dokter van Arsenal ken ik al twintig jaar, omdat hij ook de dokter is van de Engelse nationale ploeg. Arsenal had Dennis vorige week een speel verbod kunnen opleggen, maar dat heeft men niet gedaan. Waarom niet? Omdat Dennis ook onder andere omstandighe den zou hebben toegewerkt naar een rentree in het komend weekeinde. Als Arsenal had moeten spelen, had hij net zo hard aan zijn herstel gewerkt." Toch geeft de medicus van Oranje toe dat de druk op de ke tel groter is dan normaal. Dat heeft alles te maken met de bles sures bij alle andere spitsen op wie Hiddink een beroep had willen doen. Mulder, Eijkel- kamp en Kluivert zijn allen in de lappenmand. Kessel: „Als al die anderen beschikbaar waren ge weest, zou Dennis misschien niet bij de achttien hebben geze ten. Nu willen we alleen weten of het wel of niet met hem gaat lukken." Guus Hiddink eist morgen avond duidelijkheid van zijn van onze verslaggeefster Pauline Blom AMSTELVEEN - Hij mocht er niet meer bij, op dat bankje, vlak voor de dug-out. De spot lights van Studio Sport waren gereserveerd voor de drie goal- getters van Oranje in de wed strijd tegen het wereldelftal (6- 4). Terwijl de praatjesmaker (Mare Delissen), de nonchalante held (Floris-Jan Bovelander) en de balvirtuoos (Taco van den Honert) met stralende koppen hun zegje deden, praatte Mau- rits Crucq, afzwaaier nummer vier, over 'de frustraties van een verdediger'. Goud wonnen ze, de hockey- mannen, op de kop af twee maanden terug, in olympisch Atlanta. Crucq was erbij. In de route richting finale draafde de speler van Klein Zwitserland regelmatig op. Maar juist in de belangrijkste pot, de eindstrijd tegen Spanje (3-1), was er geen plaats voor de lange verdediger. „Dat is zuur", deed de KLM-pi- loot gisteravond in Amstelveen verwoede pogingen de brok in z'n keel met terugwerkende kracht weg te slikken. „Een ge mis in m'n carrière. Het blijft aan me knagen. Ook na deze avond, hoe mooi die ook is. Ik heb dat rare pubhek met die te grote paraplu's en stationwa gens met aanhangers altijd ver vloekt. Maar dit is ongekend." De sfeer was melancholiek, gis teravond in het met 4500 toe schouwers goed gevulde Wage- ner Stadion. „Feest, en toch triest", voelde bondscoach Roe aanvaller. Het WK-kwalifica- tieduel is te belangrijk om pas op het allerlaatste moment een beslissing te nemen en de rest van de spelersgroep tot de war- ming-up in het ongewisse te laten over de definitieve opstel- lant Oltmans, die in één klap af scheid moest nemen van bijna duizend interlands aan erva ring. „Die vier", wees hij naar 'zijn' mannen, „zijn de laatste tien j aar de boegbeelden van het Nederlandse hockey geweest." „Kijkmaar", doelde Oltmans op een vader die zijn zoon met 'Flop' op de foto zette. „We heb ben 'm naar jou vernoemd, hoorde je dat? Hoe bedoel je hel den..." Een diepe zucht later: ,Tuurlijk is dit een moeilij k mo ment, maar als coach moet je ook afscheid kunnen nemen, iets dui-ven afsluiten." Haasje-over Het was vooral een vrolijke pot hockey, tussen Oranje en het wereldteam met spelers als de Duitse cornerspecialist Carsten Fischer, Australiër Paul Lewis en wereldster Ahmad Shahbaz. Als sportvrienden onder elkaar maak je het de tegenstander niet echt moeilijk, is de ongeschre ven regel. Dus speelde Wouter van Pelt haasje-over met de bonkige Fischer, waren de scheidsrechters opvallend rus tig, kon de vrouwenselectie zich vanaf de tribune verkneukelen om het gestuntel van bonds coach Tom van 't Hek en pakten - op Crucq na - alle afhakers hun doelpunt mee. Door de zee van ruimte op het veld werd het een vriendelijke partij, met hoog standjes van Van den Honert en - sporadisch - van Shahbaz. En ach, die wedstrijd, daar ging het ook eigenlijk niet om. „Alles er omheen is veel belangrijker", besefte Mare Delissen, die perti- ling. „Dat zou alleen maar on rust veroorzaken," zegt Kessel, die ondanks alles optimistisch blijft. „We praten over het reparatie- gebied van een kapotte spier bij een zeer atletische voetballer. nent weigerde zijn shirt aan een supporter af te staan. „Ben je gek geworden? Dit is mijn laat ste." „Al die kerels die uit de hele we reld hierheen komen, dat ge tuigt van respect. Normaal zie je ze twee, drie keer per jaar even snel. Nu ga ik straks rustig een biertje met ze drinken, daar ver heug ik me al op." Tien handte keningen en dertig zoenen later: „Is mooi hè, zo'n avond. Ik kan me eigenlijk geen beter af- scheids-scenario voorstellen. En ik heb toch echt een rijke fantasie." Vooral de massale publiekswis- sel, vijf minuten voor tijd, lever de een fraaie scene op. Onder het genot van een staande ovatie vielen de spelers elkaar in de ar men. Hugs and kisses op de kunstgrasmat. Bloemen, die di rect weer in het publiek verdwe nen, klappen op schouders, ste vige lachsalvo's, hier daar werd een traan weggepinkt. Voor Flo ris-Jan Bovelander, die relati veren tot kunst heeft verheven, was dat het mooiste moment van de avond. Zelfs van de dag, die gevuld was met eten, drin ken, herinneringen ophalen en sterke verhalen vertellen. „Het veld aflopen, iedereen even vastpakken... Vanavond had ik weinig woorden nodig. Dit is iets was me heel lang bij zal blij ven." Maurits Crucq had zich op dat moment al gemeld in de kleed kamer. Nog een keer samen dou chen, nog een keer samen drin ken. Na vandaag zal Nederland op zoek moeten naar nieuwe hockeyhelden. Niet iedere speler heeft dezelfde tijd nodig om te herstellen. Den nis zegt tegen mij dat hij voor 85 procent fit is. In de laatste twee dagen kunnen we nog een hoop doen. Maar het wordt kantje boord..." GPD AMSTELVEEN - Ondanks eer dere berichten neemt Leo Klein Gebbink geen afscheid van het internationale hockey. De 120- voudig international van Kam pong is vast van plan er nog een paar jaar bij het Nederlands team aan vast te plakken. „Leo en ik hebben de intentie uitge sproken met elkaar door te gaan", aldus bondscoach Roe- lant Oltmans. „Als ik over twee weken de nieuwe selectie be kend maak, zal hij er gewoon bijzitten." GPD OOST-SOUBURG - In Oost-Souburg is dinsdag Paul Stern plotseling overleden. Stern (48) heeft zich vele jaren ver dienstelijk gemaakt voor het (Zeeuwse) korfbal. Stern bekleedde diverse functies in zowel vereni- gings- als districtsver- band. Twee jaar geleden trad hij toe tot het bestuur van de afdeling Zuidwest, waarin hij zich bezig hield met de opleidingen van het technisch kader. Dat was een functie, die Paul Stern op het lijf ge schreven was. De Soubur ger, die zijn eerste schre den op het korfbalveld zette in Dordrecht (hij speelde voor Deetos en De Regenboog), onder scheidde zich in Zeeland als oefenmeester. Naast zijn verenigingswerk bij Animo, waar hij ook ge- ruimte tijd coach was, trainde hij later ONDO, Stormvogels, Seolto en TOP. Dit seizoen had hij de eerste selectie van Atlas onder zijn hoede. Stern, die als liefhebber pur-sang altijd de nadruk legde op technisch ver zorgd korfbal, maakte te vens vele jaren deel uit van diverse afdelings commissies. Ook floot hij regelmatig wedstrijden op afdelingsniveau. Paul Stern wordt zater dag in Middelburg gecre meerd. van onze sportredactie MADRID - In het verleden hielp Tenerife Barcelona een paar keer aan de titel door concur rent Real Madrid te verslaan, nu schoot de ploeg van de Canari- sche Eilanden de Koninklijke uit de hoofdstad te hulp. Barce lona kwam gisteren op de zesde speeldag niet verder dan 1-1 te gen Tenerife. Real Madrid, dat dinsdag al met 2-0 had gewonnen van Es- panyol, bleef daardoor eerste op de ranglijst dank zij een beter doelsaldo. Beide clubs, nog on geslagen, hebben veertien pun ten. Betis volgt op één punt door de 1-0 winst - doelpunt Kowalc- zyk - bij Hercules. La Corun_a heeft dit sizoen ook nog niet ver loren, maar liet woensdag voor eigen publiek wel twee punten liggen tegen Rayo Vallecano: 1- 1. Strafschop Barcelona speelde met best maar kwam twaalf minuten voor tijd wel op voorsprong. Oud-PSV'er Gica Popescu scoorde uit een corner. Vijf mi nuten later maakte Juanele ech ter koppend gelijk. Het elftal van Cruijffs opvolger Bobby Robson speelde de laatste 20 mi nuten met een man meer. Suarez van Tenerife kreeg zijn tweede gele kaart van de avond na een overtreding op de Fransman van onze sportredactie OOSTERHOUT - John Tijssens is gisteravond in Oosterhout doorgedrongen tot het hoofd toernooi van het open NK drie banden. De Tilburger, die uit komt voor Party Centrum Oc- kenburgh, klopte in één van de vijf finales van het kwalificatie toernooi de Waal Francis For- ton overtuigend: 15-3, 15-3. Tijssens scoorde een moyenne van 1.6 met een hoogste serie van tien. Niet alleen Tijssens, die één van de tien tickets voor het eind- toernooi verdiende, was op dreef voor de eredivisionist uit Rilland-Bath. Party Centrum Ockenburgh had gisteravond in Joop Nicodem, Roland Forthomme en Tijssens drie kansen op een plaatsje in het eindtoernooi, dat vandaag met alle wereldtoppers van start gaat. Met alleen Tijssens in de Blanc. De Catalaanse miljoe nenploeg slaagde er ondanks het overwicht geen enkele keer in Ronaldo in stelling te bren gen, Een andere Braziliaan en oud-PSV'er, Romario, deed wel van zich spreken. Alleen niet in positieve zin. Hij knalde een strafschop over. Mede daardoor verloor zijn Spaanse werkgever Valencia met 0-1 van Logrones. Deportivo verzuimde zich aan kop van de ranglijst te nestelen, erger is dat de club disciplinaire sancties tegemoet kan zien. Op weg naar de kleedkamer werd de scheidsrechter geraakt door een vooiwerp, gegooid vanaf de tribune. Een 16-jarige jongen werd daarvoor gearresteerd. ANP PARIJS - Eric Cantona heeft gisteren gezegd dat hij zijn ac tieve voetballoopbaan zal af sluiten in Engeland. Daarna wil hij eventueel trainer worden. „Ik ga in geen geval nog in Frankrijk spelen", zei de vedet te van Manchester United, die het nationale team nog niet uit zijn hoofd heeft gezet. „Al zou den mijn critici graag horen dat ik niet meer beschikbaar ben." ANP eindstrijd toonde Raymond Ni codem zich tevreden: „Een pri ma resultaat." Raymond Nicodem was nog on der de indruk van de prestatie van vader Joop Nicodem in de halve finale. De Goesenaar zorgde tegen provinciegenoot Jean-Paul de Bruijn vppr een daverende verrassing. Joop Ni codem profiteerde van onzeker heid van de Hulstenaar, die to taal van slag raakte toen het scorebord in de tweede set de stand niet correct weergaf: 6-15, 15-8, 15-4. In de finale kon Nicodem senior het huza renstukjegeen vervolg geven te gen oudgediende Ben Velthuis: 0-2. Ook Roland Forthomme redde het niet. Hij struikelde over de laatste horde. De Zuid-Kore- aan Seung Park was in drie sets te sterk: 2-1. Raymond Nico dem was in de kwartfinale al on deruit gegaan. van onze verslaggever Martin Donker UTRECHT - Waarom werd het IOC-lid, met jeugd- en breedte sport in zijn portefeuille, gepas seerd voor de projectiegroep èn reflectiegroep Jeugd in Bewe ging? „Ik zou het niet weten", zegt Kerkhoven eerlijk. „Met de samenstelling heb ik geen bal te maken gehad." Kerkhoven is zojuist van job veranderd. Hij was directeur welzijn van de gemeente Henge lo, en houdt sinds kort kantoor bij het NOC*NSF op Papendal. Kerkhoven is secretaris van de projectgroep die half oktober operationeel wordt. Kerkho ven: „Ik verzamel momenteel stukjes van de legpuzzel. En ben dus op de verontwaardiging van ,mijn goede vriend Anton gestuit. Heel vervelend dat hij niet eens is geïnformeerd. Ik denk overigens niet aan boze opzet." Dat denkt Geesink zelf even min. Want het IOC-lid gaat 'al tijd uit van het goede in de mens'. Een beetje gesterkt voelt hij zich door het commentaar van Erica Terpstra. De be windsvrouw liet weten 'Geesink nergens buiten te zullen hou den'. Als adviseur van destaats- secretaris zal hij zelfs alle stuk ken te zien krijgen. Maar als Geesink in een projectgroep gaat zitten raakt hij zijn onaf hankelijkheid kwijt. Dan draagt hij twee petten, vindt Terpstra. Toch heeft Geesink er geen spijt dit weekend zijn hart te hebben gelucht. „Het gaat me namelijk niet om Anton Geesink. Ik red me wel. Over twee weken spreek ik weer op het GAISF-congres, in Monte Carlo. Een voordracht over de Spelen sinds 1960 en hoe ik denk over die van het jaar 2000. Waar het me wél om gaat ligt veel dieper: er is een hard nekkig misverstand. Sportbe stuurders worden in Nederland uit de verkeerde hoek geplukt." Het kan er bij Geesink niet in dat van de 750.000 vrijwilligers in de sport zo weinigen door dringen tot belangrijke kader functies. „Er worden mij te veel één-tweetjes gespeeld. Tussen mensen uit het bedrijfsleven en overheden. Ik mis bestuurders met een sportachtergrond, met betrokkenheid, met affiniteit. Het eerste echelon dus." Zelfs de breedtesport wordt vol gens Geesink naar een circuit gedreven waarin het democrati sche gedachtengoed ver te zoe ken is. „Ik praat niet over het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB bijvoorbeeld. Ik begrijp dat je daarvoor toplui uit het bedrijfsleven inhuurt. Maar hoeveel sportbonden dra gen zelf hun bestuurders aan? Men is als de dood als er tegen kandidaten opstaan. Dat het op stemmen moet aankomen. Het liefst wordt men gevraagd. En men is tuk op unanieme besluit vorming. Vanwaar toch die angst?" Als uitzondering op de regel beschouwt Geesink de procedure die de Judo Bond Ne derland momenteel volgt. „Op 8 november wordt de nieuwe voorzitter gekozen. Er zijn vier of vijf kandidaten. Iedereen kent ze. Ze hebben hun curricu lum vitae ingeleverd, houden een speech, ontvouwen hun be stuursplan. En dan gaat de alge mene ledenvergadering stem men. Zo hoort het. Open, eerlijk, democratisch". Vorige week nog sprak Geesink even met Erica Terpstra. Hij vroeg haar: vecht ik tegen wind molens? ,Neezei ze, je hebt vol komen gelijk, Anton. Zij deelt mijn visie. Ik op mijn beurt zeg dan: overheid, laat je zien! Leg voorwaarden op bij het samen stellen van besturen en commis sies; dreig desnoods met intrek king van subsidies." Ironisch genoeg kreeg Geesink twee dagen na het babbeltje met Terpstra de lijst onder ogen van de projectgroep en reflectie groep Jeugd in Beweging. Met stijgende verbazing zocht Gees ink vergeefs zijn naam. Het ons- kent-ons-principe vierde hoog tij. „En stuk voor stuk mensen met een bomvolle agenda. Ik weet niet hoe zo'n lijst tot stand komt. Zou er geen advies zijn gevraagd bij instanties en sport bonden?" Dat uitgerekend Geesink ont brak is hem een raadsel, hoewel hij binnen het NOC*NSF slechts wordt gedoogd. Negen jaar al houdt Geesink zich voor het IOC bezig met Sports for All. Zijn kwaliteitszetel in het na tionale comité gebruikt Geesink voor de olympische beweging, waarbij hij met de olympische academie langs scholen toert. „Ik wil niet onbescheiden zijn, maar zou ik dan geen aanspraak mogen maken op een plekje in Jeugd in Beweging?" Wim Jonk en Frank de Boer proberen hand in hand Clarence Seedorf (rechts) te vangen tijdens een trainingsspelletje. Bondscoach Guus Hiddink kijkt toe. foto Marcel Antonisse/ANP van onze verslaggever Gijsbert Spierenburg NOORD WIJK - Kleinere competities, zowel nationaal als internationaal. Strakkere programma's èn strafmi- nuten. Voor bondsarts Frits Kessel komt de wassende stroom blessures niet zomaar uit de lucht vallen. „Het is inherent aan de commerciële weg die door het betaalde voetbal is ingeslagen." De opmars van het bruine monster leidt tot een niets en niemand ontziende kaalslag. Volgens de voetbaldokter is er sprake van een zorgelijke situatie. „Het overvoeren van het publiek en het onverantwoord belasten van de spelers, is niet in het belang van de gezondheid en even min in dat van de kwaliteit van het voetbal. En als on derzoeken dan uitwijzen dat de kijkers massaal afha ken, dan moet dat tot bezinning leiden." Bondscoach Hiddink mist in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Wales vanwege blessures liefst elf kandidaat-interna tionals. Ajax tobt al zolang dit seizoen duurt en inmid dels begint ook PSV de pijn te voelen. De internationals van de Eindhovenaren komen zaterdagavond voor het Nederlands elftal in actie. Dinsdagavond hebben ze een competitiewedstrijd tegen FC Twente en op vrijdag avond alweer één tegen Fortuna Sittard. De week erna vertrekt de ploeg van Advocaat, in het kader van het Europa-Cupvoetbal, weer naar Noorwegen. Kessel: „De PSV'ers zijn dit seizoen goed van start ge gaan. Maar het lijkt wel of ze na één maand al uit hun ritme zijn geraakt. Na acht wedstrijden hebben ze nota bene al een speler, Eijkelkamp, die van z'n kruin tot z'n teen in de versukkeling is geraakt." Het overladen pro gramma geldt praktisch voor alle topclubs in Europa. De medische commissie van de Europese voetbalfede ratie (UEFA)waarvan Kessel deel uitmaaktheeft ha ar verontrusting over de huidige ontwikkelingen al ge meld aan het hoofdbestuur. „Op het gevaar af dat ik de spelersvakbond VVCS op mijn dak krijg, zeg ik: we moeten naar nationale compe tities van maximaal zestien clubs. Wie teruggaat van achttien naar zestien, wint vier speeldagen. Ik zou daar voor pleiten en wel onmiddellijk. Ik ben niet de enige die dat roept. De Europese bondscoaches hebben zich daar van onlangs op een congres in Kopenhagen ook al een warm voorstander getoond." GPD gens Geesink naar een circuit gedreven waarin het democrati sche gedachtengoed ver te zoe ken is. „Ik praat niet over het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB bijvoorbeeld. Ik begrijp dat je daarvoor toplui uit het bedrijfsleven inhuurt. Maar hoeveel sportbonden dra gen zelf hun bestuurders aan? Men is als de dood als er tegen kandidaten opstaan. Dat het op stemmen moet aankomen. Het liefst wordt men gevraagd. En men is tuk op unanieme besluit vorming. Vanwaar toch die angst?" Als uitzondering op de regel beschouwt Geesink de procedure die de Judo Bond Ne derland momenteel volgt. „Op 8 november wordt de nieuwe wnnT"7it1"pr ©plcnypn Er viin vipr Maurits Crucq, Mare Delissen, Taco van de Honert en Floris Jan Bovenlander (vlnr) werden woensdag avond in Amstelveen in de bloemetjes gezet. De oud-internationals namen afscheid van het Nederlands elftal. foto Hans Steinmeier/ANP Melancholiek afscheid hockey-internationals

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 21