Politie opent steunpunt in bibliotheek Oost-Souburg Zoveel wensen, zoveel Clio's RENAULT PRIMEUR Auto Renault Dijkwel B.V. Kunstwerk Koudekerke Vrijspraak na vechtpartij wegens gebrek aan bewijs Schouwenaar Opel, Bedrijfsweg 2, Vlissingen, (0118) 461710 zeeland donderdag 3 oktober 1996 w 18 Bewoners kunnen met vragen terecht bij wijkagent U heeft Renault Clio Alizé Gildeweg 16, 4383 NK Vlissingen. Tel. 0118-417130. RENAULT Drive-in Service RENAULT EEN EIGEN MANIER van onze verslaggever Hans van den Dobbelsteen MIDDELBURG - „Ik heb alleen klappen uitgedeeld met mijn vlakke hand. Niet met mijn honkbalknuppel. Die lag ge woon in de auto." Dit zei een 51-jarige inwoner van Oost- -Souburg woensdag tegen kan tonrechter mr. B. Doorewaard Boekhout, tijdens een zitting van het kantongerecht in Mid delburg. De man zou even later, in verband met gebrek aan be wijs, worden vrijgesproken. Het voorval speelde zich al op 19 september van het vorig jaar, af in een café in de woonplaats van de gedaagde. Volgens het pro- ces-verbaal zou hier een vecht partij hebben plaatsgevonden, waarbij de Oost-Souburger zijn opponent met een honkbal knuppel zou hebben geslagen. Toen de gealarmeerde politie- -agenten ter plaatse waren, stond het tweetal echter voor het café te bakkeleien. De knup pel van de verdachte werd, op aanwijzingen van de enige ge tuige, in diens auto aangetrof fen. „Ik heb de getuige in het verle den meerdere keren een lift ge geven. Hij wist dat ik de knup pel in mijn auto bewaarde. Dat doe ik uit het oogpunt van zelf verdediging omdat ik een kleine zelfstandige ben en regelmatig sommen geld in mijn auto ver voer", aldus de Oost-Soubur ger. Hij ontkende stellig het houten voorwerp tijdens de vechtpartij te hebben gebruikt. De toegesnelde agenten namen het desondanks toch in beslag. Vernietigd Door een vergissing is het, oor spronkelijke. sportattribuut in middels vernietigd. Volgens de verbalisanten verkeerde het in zeer slechte staat en kon het niet meer worden gebruikt waar het aanvankelijk voor was be stemd: honkbal. Met het in be- slagnemen van de knuppel leek de zaak afgedaan. Tot de ge daagde enkele uren na de scher mutseling de politie belde voor informatie omtrent het verkrij gen van een in beslagname-for- mulier. „Als je dat wilt hebben, krijg je ook een proces verbaal", luidde het antwoord volgens de man. Dit kreeg woensdag, bijna een jaar later, zijn beslag. Volgens officier van justitie mr. T. de Jong, is het wettelijk ver boden een wapen als de honk balknuppel in het openbaar te dragen. Het bezitten ervan is echter niet verboden. De officier vroeg zich voorts af of er vol doende bewijs was om de ge daagde voor het ten laste geleg de, het dragen van de knuppel, te kunnen straffen. Hij oordeel de dat dit in zijn ogen niet het geval was en eiste derhalve vrij spraak. Kantonrechter mr. B. Doorewaard Boekhout was dit eveneens van mening en deed de zaak af met vrijspraak. Op de vernietigde knuppel kon de Oost-Souburger overigens geen aanspraak meer maken. „Die was immers niet meer geschikt voor zijn oorspronkelijke doel", benadmkte de rechter nog maals. van onze verslaggever Rolf Bosboom KOUDEKERKE - Dc kroon op de herinrichting van het Dorps plein in Koudekerke is eindelijk gezet. Burgemeester A C. de Bruijn van de gemeente Valke- nisse onthulde woensdagmid dag een kunstwerk, dat bestaat uit twee fiere leeuwen die op de pilaren van de kerkmuur rusten. Zij deed dat samen met J. Roose, die al in april 1993 - na de vol tooiing van de herinrichting van het plein - in een brief had aan gedrongen op de finishing touch: een kunstwerk in de vorm van twee leeuwen. Wethouder E. J. Gelok blikte voorafgaand aan de onthulling terug op het 'lange voortraject' De procedure liep onder meer forse vertraging op doordat en kele leden van de commissie welzijn in maart 1994 de ver vaardiging van de leeuwen niet als een kunstopdracht bleken te beschouwen Een van hen was. Gelok zelf, toen nog geen wet houder. „Ik heb er op dat mo ment niet goed over nagedacht", gaf hij woensdag ruiterlijk toe. Voor de leeuwen die A Dekker- -Bazen heeft vervaardigd, had hij uitsluitend lof. „Het eindre sultaat is werkelijk schitte rend." De twee leeuwen dragen twee wapenschilden: een van de voormalige gemeente Koude kerke en een van de gemeente Valkenisse. ..Het kunstwerk is een hommage aan de kern Kou dekerke en aan de gemeente Valkenisse. Het is ongetwijfeld de laatste keer dat het wapen van Valkenisse wordt onthuld", zei Gelok, doelend op de aan staande herindeling van de ge meente. A Dekker-Bazen noemde de opdracht 'een grote uitdaging'. .Als ik er nu langs loop, ben ik er best wel trots op. Ik hoop dat ie dereen de leeuwen mooi vindt en dat het hele dorp ervan ge niet." Nieuwe offertes voor stortplaats van onze verslaggever ZIERIKZEE - Het algemeen be stuur van Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland wil dat een onafhankelijk bedrijf de of fertes toetst voor het afdekken van de voormalige stortplaats in Serooskerke (S). De onderne ming die in eerste instantie voor deze klus in aanmerking zou komen, is namelijk te nauw betrokken bij de aannemerswe- reld. In dit geval is dat niet ge oorloofd, zo oordeelden de be stuursleden woensdag. Het voorstel van het dagelijks be stuur werd daarop teruggetrok ken. Volgens W. Scheele van de reini gingsdienst is nog niet duidelijk welk bedrijf nu de offertes gaat toetsen. Misschien een ingeni- eursbedrijf, opperde hij na de bestuursvergadering. Ook werd besloten 'overtollige geldmid delen' uit te lenen aan de ge meente Zierikzee, de zoge naamde verrekengemeente in het herindelingsproces. Nadeel hierbij is dat het rente percentage vrij laag is, aldus Scheele. „We waren oorspron kelijk uitgegaan van een hoger percentage." Het algemeen be stuur van de dienst komt woens dag 16 oktober weer bij elkaar. van onze verslaggever Maurits Sep OOST-SOUBURG - „We waren als politie veel te ver wegge raakt van de mensen. Dit is een stap terug naar het publiek. Het is belangrijk dat er in een wijk als Oost-Souburg toch nog poli tie aanwezig is." Wijkagent van Oost-Souburg Toob Fraanje is zichtbaar tevreden met zijn pas ingerichte steunpunt boven de bibliotheek in de Kanaalstraat. „Met dit steunpunt hebben ze in Drankrijder betrapt VLISSINGEN - Na een achter volging heeft de politie in Vlis singen dinsdagavond in de Kasteelstraat in die stad een 37-jarige automobilist uit Brecht aan kunnen houden. De man bleek meer te hebben gedronken dan toegestaan. Een ademanalyse wees 630 ugl aan. De grens ligt bij 220 ugl. Tegen de man is proces-verbaal opge maakt- Hij mocht bovendien ze ven uur met meer achter het stuur kruipen. De automobilist trok op rijksweg A58 al de aan dacht van een surveillerende agent. De man uit Brecht wist echter met hoge snelheid aan de agent te ontkomen. Op de Veer- havenweg in Vlissingen merkte een andere surveillance-auto de man echter weer op. Die ging achter de automobilist aan en kon hem in de Kasteelstraat na bij het centrum van de stad pas aanhouden. Er wordt afzonder lijk proces-verbaal opgemaakt voor de gemaakte verkeersover tredingen. Open dag dierenasielen In de rubriek Wegwijs van dins dag is abusievelijk vermeld dat de dierenasielen in Zeeland alle vijf zaterdag 5 oktober open huis houden. Zierikzee, Vlissin gen en Middelburg openen in derdaad zaterdag de deuren, maar in Goes en Terneuzen kan het publiek zondag 6 oktober te recht. Nog mooier: ƒ32.950,— tjtjIr» Av.v., ,,„i H I BKM.n.1 vrwjttmnphp/nigr ieder geval iets. Al is 't maar mi nimaal." Fraanje waakt ervoor al te veel enthousiasme te kweken bij de inwoners. Want de wijkagent is er vaker niet dan wel. „Ik werk acht uur per dag, ben er daarvan twee tot drie onderweg op de fiets. Heb bovendien net zoals ieder ander vakantie, cursus sen Ben wel eens ziek. En vanaf vrijdagmiddag drie uur is er geen wijkagent meer, want dan zit ik bijvoorbeeld in de week- eindeploeg in Vlissingen. Dus eigenlijk is er maar een halve wijkagent. En er is toch behoor lijk wat te doen in Oost-Sou burg. Als ik een paar dagen niet ben geweest, liggen er zeker vijf meldingen in mijn bakje." Twee wijkagenten zou daarom geen overbodige luxe zijn, vindt Fr aanje. De wijkagent heeft in Oost- Souburg vooral te maken met vernielingen, overlast van bij voorbeeld voetballende jonge ren en burenruzies. In Ritthem, dat ook onder zijn bevoegdheid valt, moet Fraanje 'af en toe' eens optreden, bij een burenru- zietje of zo. „Maar ach, dat zijn verder rustige mensen." Wel be zoekt hij in de zomer regelmatig het strand bij Ritthem. „De in woners klagen veel over de naaktrecreanten die daar ko men. Maar dat valt eigenlijk nogal mee. vinden wij." Met de inrichting van een steun punt gaat niet alleen een vurige wens van Fraanje zelf in vervul ling - hij hoeft nu niet meer door weer en wind vier keer op een dag op en neer naar Vlissingen te fietsen, wat bovendien veel tijd kost - maar wordt ook de roep van de Souburgse bevol king om een eigen politiepost beantwoord. Een telefonische enquête in opdracht van de ge meente Vlissingen wees onlangs uit dat ruim 43 procent van de inwoners die wens had. „Ik vind het wel logisch en handig", zegt Fraanje. „Ik kan mensen hier ontvangen. Via mijn computer kan ik alle benodigde gegevens opvragen. Het is wel zo dat men sen nog steeds eerst naar Vlis singen moeten bellen om mij te bereiken. Ik zit immers niet zo vaak op dit kantoor." De gemeente Vlissingen onder steunt het realiseren van steun punten voor wijkagenten actief. „In Paauwenburg en het Mid dengebied zitten de wij kagen- ten en de wijkbeheerders al in één gebouw", legt coordinator wijkbeheer Chris van Wezel uit. „In Oost-Souburg nu dus ook In Groot-Lammerenburg ge beurt dat binnenkort. We doen dat in het kader van de wijkaan pak Het voordeel is dat er één aanlooppunt ontstaat voor be woners van een wijk, waar zij met vragen en klachten terecht kunnen. Een andere wens die uit de en quête naar voren kwam, was het verbeteren van de zichtbaar heid van de wijkagent op straat Fraanje: „Dat kan ik helaas nog niet realiseren. Gewoon door personeelsgebrek." Het tegen gaan van inbraken en heling door dadergerichte aanpak is een taak van de recherche, merkt Fraanje op. „Die zijn daar inmiddels mee bezig en het is al een stuk rustiger in de Witte Wijk." Wijkagent Toob Fraanje in zijn pas ingerichte steunpunt boven de bibliotheek in de Kanaalstraat:„Er is toch behoorlijk wat te doen in Oost-Souburg." foto Dirk-Jan Gjeltema OPEL'©- Renault Clio Fidji Renault Clio Longchamp I „nnnomrl naai f)e Deze compacte auto heeft het comfort en de nj-eigenschappen van een klasse hoger Door de standaard stuurbekrach tiging (1 4) volgt de Clio Fidji elke bocht op een ontspannen manier Ook is de Clio Fidji o.a voorzien van standaard deurvergrendeling met afstandsbedie ning en zijn de bumpers meegespoten in de kleur van de carrosserie Kom dus langs voor een proefrit U heeft al een Clio Fidji vanaf f23.795,- De nieuwe Clio Deze speciale Clio is genoemd naar de beroemde paardenrenbaan in Parijs Longchamp, een naam die staat voor sportiviteit en luxe. De Clio Longchamp kenmerkt zich dan ook door de gedeel telijk lederen bekleding, elektrisch bedienbare ramen, stuurbekrachtiging en nog veel meer extra's die het rijden veraangenamen U heeft al een Clio Longchamp vanaf f 28.695,- van Renault De compacte auto van formaat. ~j~ De Clio Alizé is naast tal van luxe extra's nog eens standaard voorzien van airconditioning. Hiermee hohdt u het inteneurklimaat zowel zomers als 's winters volkomen in de hand. Deze airco is eenvoudig te bedienen en ver hoogt de veiligheid. U zit constant fris en monter achter het stuur en u heeft geen last meer van beslagen ruiten. U heeft al een Clio Alizé vanaf f 25-995,-. Pnjs Inclusief BTW.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 18