pzc Steun voor jonge ondernemers De Koeijer koelt in nieuwe terminal Animo voor Sport7 zeer gering Mftsst Stichting Welzijn W-Z-Vlaanderen hield open dag zeeland =19 Project LiveWire biedt gratis informatie, advies en begeleiding ondernemend zeeland in detail de kwestie agenda recept Varkensfilet met sherry-pepersaus zaterdag 28 september 1996 van onze verslaggeefster Claudia Sondervan VLISSINGEN - Om jonge mensen te stimuleren zelfstan dig ondernemer te worden, gaat maandag op twee plaat sen in Nederland een nieuw project, genaamd LiveWire, van start. In het kader van dit project worden regionale steunpunten voor startende ondernemers tussen 18 en 28 jaar gevormd, die gratis infor matie, advies en begeleiding bieden. Daarnaast wordt een competitie gehouden waarbij de beste ondernemers uit de re gio's in de finale voor een prijs van 10 mille strijden. LiveWire wordt geheel bekostigd door sponsors, onder wie ABN Am- ro, Shell Nederland NV en Start Uitzendbureau NV. Het ministerie van Economische Zaken en het Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (IMK) ondersteunen het project. Het idee voor LiveWire komt uit Engeland, waar het al tien jaar draait en van waaruit het werd geëxporteerd naar andere landen. Het bureau Cediecom van de Hogeschool Eindhoven haalde het naar Nederland. Ce diecom is uitvoerder voor Live Wire in de regio Noord-Bra bant en thuisbasis voor de na tionale projectmanager van LiveWire, drs. L. Maas. Het project gaat in Nederland vooralsnog van start in twee provincies: Noord-Brabant en Zuid-Holland. Bij de Kamers van Koophandel in Eindhoven (11 uur) en Rotterdam (16 uur) worden de projecten officieel ingeluid. LiveWire-drager voor Zuid-Holland is de Hoge school voor Economische Stu dies Rotterdam. Verschillende bedrijven en instellingen steu nen de regionale projecten, zo als Coopers Lybrand, hel In novatiecentrum, Kamers van Koophandel. Centrum Buiten landers, provinciebesturen en lokale werkgelegenheidssti- muleringsinstellingen De initiatiefnemers willen per Marcel Gardeslen van Garde- slen Orthopaedie bv in Goes heeft een bewijs van erkenning gekregen van de branchever eniging van leveranciers van medische hulpmiddelen. De er kenning, waarvan Gardeslen het bijbehorend certificaat maandag in ontvangst neemt, houdt verband met een kwali teitsnorm die de branche van medische instrumentmakers zich heeft opgelegd. Gardeslen houdt spreekuren in de Zeeuw se ziekenhuizen. Hij meet pro theses, ortheses en corsetten en past steunzolen, elastische kousen en bandages aan. As Nice As... (zo mooi als) is de naam van een nieuwe zaak in trendy dameskleding die werd geopend aan de Nieuwe Burg in Middelburg. De winkel, die geleid wordt door Sietske Krijgsman, biedt zeer moderne kleding voor vrouwen van achttien tot dertig jaar. Het echtpaar Becker, sinds vijf jaar de uitbater van snackbar Sukses in de Scheldestraat in Vlissingen, heeft een tweede zaak erbij genomen. In de To renstraat hebben zij Cafetaria Walk In overgenomen. Me vrouw J.M. Becker-van de Water wil de komende tijd de zitgelegenheid in de zaak ver dubbelen en een menukaart in troduceren met verschillende schotels. In het hoekpand tussen de Wal- straat en het Groenewoud in Vlissingen opent Bruno van Genechten dinsdag zij n nieuwe kapsalon Coiffure Avenue. De Belgische kapper werkte ge ruime tijd in dienst bij een an dere Vlissingse salon, maar begint nu voor zichzelf. Van Genechten kapt zowel heren als dames. De Oostburgse bedrijven Frank de Witte Installatie BV, Frank de Witte Elektro BV en Frank de Witte Installatie en Elektro BV hebben uitstel van betaling gekregen. Volgens be windvoerder mr. J. Maat heb ben de drie bedrijven een geza menlijke schuld van circa 700.000 gulden. De onderne mingen zijn inmiddels opgehe ven en De Witte is in IJzendijke aan de slag gegaan met een nieuw elektrobedrijf onder de naam ETB de Witte. Maat ver wacht niet dat de schuld van de drie Oostburgse BV's gevolgen heeft voor de toekomst van ETB, omdat het laatste bedrijf onafhankelijk opereert van de voorgangers. Cafetaria De Ijsbeer VOF aan de Dorpsstraat in Krabbendij- ke is woensdag door de recht- - bank in Middelburg op verzoek van de vennoten failliet ver klaard. Beide vennoten, RG.R.F. Kiepe en mw C.S.W. Goossens, waren de enige werknemers in het bedrijf. Als curator is aangewezen mr J.B de Meester van advocatenkan toor Olie De Jonge in Goes. Uitzendbureau Complete is verhuisd naar de Spuistraat in Vlissingen. Een jaar na ope ning werd het bureau aan de Paul Krugerstraat te krap. Complete begon met uitzend- activiteiten voor de havens, maar is nu actief in alle secto ren voor uitzendwerk. De drie medewerkers van het bureau vieren de verhuizing met een openingsfeest op donderdag 10 oktober vanaf 16 uur. 1998 in elke provincie een Li ve Wire-project hebben draai en. Daartoe worden in ver schillende regio's gesprekken gevoerd met instellingen die de projecten mogelijk regionaal kunnen dragen. J. van Koks- wijk, projectmanager van Ce- dicom en verantwoordelijk voor het LiveWire-project in Noord-Brabant, bevestigt dat er contact is gelegd met de Ho geschool Zeeland. ,,De Hoge school Zeeland is erg beperkt in haar totale aanbod. We zijn nog in bespreking, dus ik vind het te prematuur om nu al te roepen dat we gaan samenwer ken", zegt hij. Arbeidsbureau Behalve met de Hogeschool zit LiveWire om de tafel met de Kamer van Koophandel en het arbeidsbureau in Middelburg. .,Een kwestie van veel papier zegt Van Kokswijk. ..Dit jaar lukt het in elk geval niet meer", geeft hij toe. Tot die tijd kun nen Zeeuwse jongeren met on dernemingsplannen terecht in Rotterdam of Eindhoven, af hankelijk van hun woonplaats. De Middelburgse vestigingen van ABN AMRO en Coopers Lybrand ondersteunen hen fi nancieel. LiveWire zoekt nog naar andere Zeeuwse organi saties of bedrijven die het pro ject regionaal willen sponso ren. De rubriek Onderne mend. Zeeland staat on der redactie van Claudia Sondervan. Vragentips en mededelingen kunnen schriftelijk worden aan geboden aan de redactie van de PZC, postbus IS, 4380 AA Vlissingen, of via fax 0118-470102. Bij transportbedrijf De Koeijer in Yerseke houden ze het koel. Vlnr André, Kees. Jan en Erik de Koeijer. foto Lex de Meester van onze Femke Kools YERSEKE - De vis en mosselen die worden afgeleverd bij transportbedrijf De Koeijer in Yerseke, worden daar voortaan in een terminal op professione le wijze gekoeld. Na een half jaar bouwen is de terminal van de transporteur gereed voor gebruik. De afge lopen tien jaar kwamen de zee dieren binnen in een garage, waar ze werden gesorteerd en vervolgens gedistribueerd. De hoeveelheden vis en mosselen werden echter steeds groter waardoor de garage niet meer voldeed. Het bedxijf had tot voor kort nog geen terminal voor de koeling van vis. De bouw heeft ongeveer twee mil joen gulden gekost. van onze verslaggeefster Sheila van Doorsselaer OOSTBURG - Stichting Wel zijn West-Zeeuwsch-Vlaande- ren hield vrijdagmiddag een feestelijke open dag om belang stellenden kennis te laten ma- HOEK Jubileumconcert - Het Christe lijk Gemengd Koor Hoek be staat dit jaar twintig jaar. Om dit te vieren verzorgt het koor zaterdag 12 oktober een jubile umuitvoering in de Samen-Op- Weg Kerk in Hoek. De aanvang is om 193 0 uur. Het koor zal oud en nieuw repertoir laten horen en naast christelijke liederen ook enkele vaderlandse liede ren. Het koor telt momenteel dertig leden en staat onder lei ding van dirigent Adriaan Krij ger. Het afgelopen jaar heeft het koor haar medewerking ver leend aan kerkdiensten in de SOW-kerk in Hoek. Het koor vervulde de functie van Canto- rij. Ze brachten bekende liede ren in samenzang en het gezon gen gebed. In navolging van vorig jaar zal het koor ook dit jaar weer een Volkskerstzang houden in de SOW-kerk op za terdag 21 december. ken met het bestuur, personeel en informatiegids van de sinds 1 juli gefuseerde stichtingen. De voorzitter van de nieuwe stichting Welzijn, A Verhage, is enthousiast over de fusie tussen de Stichting Welzijn voor Oude ren (SWO) en de Stichting Cen trale voor Jeugd- en Jongeren werk (SJC). ,,Deze fusie maakt ons inhoudelijk sterk. Nu we on ze krachten gebundeld hebben, zullen we heel wat voor elkaar kunnen krijgen", zegt Verhage. Met veel toeters en bellen werd het kantoorgebouw aan de Oost burgse Volderstraat ingewijd. Aan de gasten werd gevraagd iets mee te nemen om de wanden van het nog kale kantoor te ver fraaien. Van tekeningen, schil derijen tot landkaarten en wandtapijten werden gebracht. In de toekomst wil Verhage ook Kunstzinnige Vorming aan de stichting Welzijn koppelen, maar dan zullen ze wel moeten verhuizen.Hetgebouwisnuei genlijk al te klein, maar voor een verhuizing hebben we het geld niet", zegt Verhage. De subsidie die de stichting van de gemeen ten Sluis-Aardenburg en Oost burg krijgt, is voorlopig wel vol doende. ..Mits er niet bezuinigd wordt", aldus Verhage. „En een beetje extra geld voor wat acti viteiten is natuurlijk nooit weg." Evenementen Sport7 mag van de meeste Zeeuws-Vlaamse kijkers zó van de buis verdwijnen. foto Peter Nicolai Janny van der Lee Laat het vlees voordat u het aansnijdt even rusten. Houd het eventueel warm onder een vel aluminiumfolie en maak onder tussen de saus af. Ingrediënten voor 4 personen: 2 grote varkenshazen 2 eetlepels groene peperkor rels 2-3 theelepels citroensap zout boter om te bakken 2,5 dl bouillon 1 dl slagroom 3-4 eetlepels sherry 2 theelepels sojasaus evt. allesbinder. Bereiding: Plet de helft van de peperkor rels met het citroensap en wrijf hiermee de varkenshazen in. Laat dit ongeveer een kwartier tje intrekken. Verhit boter in een koekepan èn braad hierin het vlees rondom aan. Kruid met zout en laat het vlees ongeveer 12-15 minuten verder sudde ren. Neem het vlees uit de pan en houd het warm. Schenk de braadboter uit de pan en blus de bodem metde bouillon. Roeral- le aanbaksels los. Schenk de slagroom hierbij en voeg de resterende peperkorrels toe. Laat dit enkele minuten inko ken, voeg de sherry en soja toe en kook opnieuw enkele minu ten in. Bind de saus eventueel met een klein beetje allesbin der. van onze verslaggevers TERNEUZEN - Iedere sport liefhebber in Nederland zou er voor gaan zitten. Voor de buis, voor de enige echte sportzender Sport7. Adverteerders zouden een prima kans krijgen om zich op specifieke consumenten groepen te kunnen richten, de KNVB - tegen betaling van 140 miljoen gulden per jaar! - kreeg de beschikking over een kanaal waarop volkssport nummer één exclusief gepromoot kon wor den. Het volk zou grif een paar gulden per maand over hebben om Sport7 op de buis te krijgen, want wat geboden zou worden was niet mis. Ruud Hendriks en de zijnen be loofden dat de sportverslagge ving op een nieuwe frisse en vooral positieve wijze zou wor den opgepakt. De beelden zou den, door de niet-alledaagse ca meraposities en het gebruik van nieuwe grafische technieken, een lust zijn voor het oog van de sportminnaar. Edoch, na luttele weken proef- kijken, is de realiteit wezenlijk anders. Het aandeel van Sport7 op de kijkersmarkt haalt amper de vier procentBeduidend min der dan de commerciële zender SBS6 Adverteerders durven zich niet te binden aan het sportkanaal en de kwaliteit van het gebodene is beneden peil. Kleine kabelexploitanten - in Hilvarenbeek en Diessen - heb ben inmiddels Sport7 uit het pakket gehaald. De kans is groot dat anderen zeer binnen kort zullen volgen, omdat hun afnemers - de kijkers - er weinig voor voelen om voor het sport kanaal met zijn eindeloze her halingen van weinig boeiende eredivisieduels en nog minder aansprekende basketbal en vol leybalwedstrijdverslagen, ex tra te betalen. Zeeuws-Vlamingen houden over het algemeen wel van sport, maar de nieuwe zender vinden ze echt niet te pruimen. De 'ouderwetse' sportverslag geving van Studio Sport en de Vlaamse BRTN is hen stukken liever. Voor het merendeel van de Zeeuws-Vlamingen mag het sportkanaal zo uit het Zekatel- pakket verdwijnen. Sterker zelfs, flink wat mensen in de re gio hebben niet eens de moeite genomen om het kanaal een plekje te geven in het program ma van zapper en video. De tv-kijkers in de streek die wel Sport7 hebben mogen aan schouwen zijn het er over eens dat de kwaliteit van het gebode ne tegenvalt. Zeker is. en dat bleek tijdens onze wekelijkse telefoonronde, dat bitter weinig mensen bereid zullen zijn om extra voor het sportkanaal te betalen. Terneuzenaar P. Romeijn blijft met zijn zapper wel eens op Sport7 hangen. „Ik kijk er wel eens naar. En dan vooral naar voetbal, tennis, soapseries Ik ga er in ieder geval niet extra voor betalen, want ik wil hele maal niet elke dag voetbal op tv." Rotzender Zijn stadsgenoot A van der Steen vindt Sport7 gewoon een rotzender. „Vroeger kon je om kwart over zeven al bij Studio Sport terecht en nu moet je wachten tot kwart over negen. Ze kunnen wat mij betreft de pot op met hun Sport7. Betalen? Nooit van mijn leven, al is het maar een dubbeltje. Van mij mogen ze die hele zender zo van het net lazeren. Liever vandaag dan morgen." Kloosterzandenaar H. de Gucht heeft de voorbij e tij d rege 1 ma t ig naar de sportzender gekeken. Vooral naar voetbalwedstrij den. „Als ik er echter extra voor moet gaan betalen, dan mogen ze 'm van mij van de kabel halen. Ik vind twee gulden per maand voor een zender veel geldBove- dien is de NOS er ook nog en daar hoef je geen cent extra voor te betalen." Mevrouw W. van Tiggelen uit IJ zendijke geeft al helemaal mets om televisie. ..Ik ben over de tachtig en van de zender Sport7 heb ik nog nooit gehoord." De Bressiaanse C. van Hanegem telt 78 jaren, maar zij is een gro te sportliefhebster. Ze kijkt er dan ook graag naar. „Maar aan Sport7 heb ik een hekel. Veel te veel volleybal, basketbal en an dere sporten waar wij niks van af weten. Voetbal moeten we zien. Feijenoord, Ajax en De Graafschap. Korfbal zou nog kunnen, maar voor de rest geen flauwekul, zoals bij Sport.7. Van Hanegem vindt het een schande dat ze zondags tot kwart over negen moet wachten op de sportverslaggeving van Studio Sport. „En clan ook nog gaan betalen voor Sport7? laat ze nou toch gauw het heen en weer krijgen." Bij de familie Winne in Sluiskil staat de tv nooit afgestemd op het sportkanaal. ..Nederland 1 en 2 en soms de BRT, daar wordt naar gekeken. Al die andere zenders... Dat is toch helemaal niet nodig. Een schoteltje ko pen, dat zal ik zeker niet doen. De kabel is hier aangelegd door de woningbouw, dus...nee." zaterdag BERGEN OP ZOOM De Botte Hommel, 21.30 uur: Mini-hardcore- festival met groep D.O.A. e.a.; COLIJNSPLAAT - Café De Patrijs, 22 uur: Concert De Oriëntal Guitars; GOES - Grote kerk, 20 uur: Kerkcon- cert door de Maria Magdalenacan- torij; 't Beest, 21.30 uur: Concert Or- questa color tango; HANSWEERT -- Oud sluizenterrein, 14.45 uur: Flup Ju Bedrijf met 'Metamorfose 2';19.30 uur: Uitvoe ring Flup Ju Bedrijf, Zilte Swing en I Piu Piccoli; 20 uur: Project met voorstelling 'Julia is zo mooi'; 21 uur: Flup Ju Bedrijf met 'Het Ge- vlocht'; 'S HEERENHOEK -- Tent Heeren straat e.o.: Concert The Week, The Straight Johns e.a. en muzikale kroegentocht; HEINKENSZAND - De Stenge, 20.30 uur: Die Hard Session met 80 Zeeuwse muzikanten; KAPELLE - De Vroone, 20 uur: Voorstelling door Engel Reinhoudt; MIDDELBURG - Minitheater. 20 uur: Sempre Avanti met 'Mirad. een jongen uit Bosnië'; Dansgroep An na van den Berg en Theatergroep Tussendoor met 'Schemer en Kop zorg'; 't Schuttershof, 22 uur: Concert for matie The Harry Compagnie; PHILIPPINE -- NH kerk, 15 uur: Frin- geconcert barokensemble Helikon; OOSTKAPELLE - Zeeuws Biolo gisch Museum, 10.30-12 uur; Rond leiding met thema paddestoelen o.l.v. gids; RITTHEM - Fort Rammekens, 13-17 uur: Bezichtiging Fort; VLISSINGEN - De Piek, 22 uur: Rockconcert Mamilla Paradise; De Paraplu, 21 uur: Concerten Sep tember '80 en Trouble in Paradise; SOMMELSDIJK - NH kerk, 20 uur: Concert Amsterdam Loekie Star dust Quartet, WEMELDINGE - Haven, 13 uur: Theatergroep Hilaris met 'It's rai ning teckels and dogs'; 14 uur: Boot tocht over kanaal met concert I Piu Piccoli; ZIERIKZEE - Brogum, 21.30 uur: Concert De Heideroosjes en Swind le; zondag BAARLAND - Hellenburg, 15.30 uur: Theatergroep Hilaria met mid deleeuws spektakel Het Jaarfeest van Sint Hilarius; Dorpshuis, 15.30 uur: Theater Op gepast met Toeters en bellen'; ELLEWOUTSDIJK - Fort Ellewouts- dijk, 14.45 uur: Mang's Maskerthea ter met 'Metamorfose' (muziek en dans); GOES - NS Station, 11.45 uur: Voorstelling Het Kind door Petro van de Pas; Stoomtreinstaion, 11.45 uur: Thea ter Vis in de regen met 'De Dreutel'; Manhuistuin, 12 uur: Concert jeugdorkest Euphonia en fanfare Ons Genoegen; 'S HEERENHOEK - Tent Heeren straat e.o., vanaf 15 uur: Bierdulve- feest met muziek; HOEDEKENSKERKE - Stoomtrein station, 13 uur: Theater Vis in de re gen met 'De Dreutel'; Kerk/festivaltent, 13.45 en 16.15 uur: John de Winter speelt 'De Droomjongen'; Dorpshuis, 13.45 en 16.15 uur: Da- miet van Dalsum voor 'Boebele het circuskind'; KLOOSTERZANDE - RK kerk. 15 uur: Concert Sint Petersburg Cama- rate; MIDDELBURG - 't Schuttershof, 22 uur: Concert Champagne Charlie; NISSE - Dorpsplein, 13 uur: Jeugd theaterwerkplaats Alkmaar met'Ek sterogen'; RITTHEM - Fort Rammekens, 13-17 uur: Bezichtiging Fort; VLISSINGEN - RK kerk, 17 uur: Con cert Choral Evensong; BERGEN OP ZOOM Roxy, zat. en zon. 14 uur: Toy Story; zat. 18.45 en 21.30, zon. 21 uur: Mission- impos- sible;zat. 14,18.45 en 21.30, zon. 14, 18.30 en 21 uur: Phenomenon; zon. 18.30 uur: Antonia; Cinemactueel, zat en zon. 14 uur: Flipper; A Goofy Movie; zat. en zon. 18.45 uur: Eraser; zat. 18.45 en 21.30, zon. 16,18.45 en 21.30 uur: A time to kill; zat. 21.30, zon. 16.15 en 21.30 uur: Striptease; GOES -Grand, zat. en zon. 14 uur: A Goofy Movie; zat. en zon. 19 en 21.30 uur: Twister; HULST -- De Koning van Engeland, zat. 14 uur: Pinokkio; zat. 14, zon. 13.45 uur: A Goofy Movie; zat. 14, 19.30 en 22, zon. 13.45, 16.15, 19 en 21.30 uur: The Quest; zat. 19.30 en 22, zon. 13.45, 16.15, 19 en 21.30 uur: Phenomenon; zat. 19.30 en 22, zon. 13.45, 16.15, 19 en 21.30 uur: Striptease; zat. 19.15 en 22, zon. 16, 18.45 en 21.30 uur: A time to kill; zat. 20 uur; The Fan; zat 22, zon. 16, 18.45 en 21.30 uur: Multiplicity; zon. 20 uur: Nutty Professor; MIDDELBURG - Cinema, zat. 14 uur: A month by the lake; 16 uur: Ri dicule; 19.30 uur: Le huitiéme jour; 22 uur: Fargo, 00.30 uur: Killer; zon. 14 uur: Lisa; 16 uur: Surviving Picas so; 19.30 uur: Secrets and lies; 22 uur:ThaShine; VLISSINGEN - Alhambra, zat. en zon. 14 uur A Goofy Movie; Flipper; zat. en zon. 14, 19 en 21.45 uur: Twister; zat. 14 en 19, zon. 19 uur: Multiplicity; zat. en zon. 19 en 21.45 uur: Phenomenon; zat. en zon. 21.45 uur: A time to kill; zat. 20 uur: Nutty Professor; zon. 14 uur: Pinok kio; zon. 20 uur: De nieuwe moeder; ZIERIKZEE - Concertzaal,zat. 20 uur: Couch in New York; zat. 22.30 uur: Lastman standing; SAS VAN GENT Tentoonstellingen AARDENBURG - Gemeentelijk Ar cheologisch Museum, zon, 13- 17.30: Vervolgd, verguisd, ver zoend (t/m 30/9); Gale Richel, 13-18 uur: Werken di verse kunstenaars (t/m 29/9); SINT ANNALAND - De Meestoof, zat. 14.15-16.45 uur: WerkWim Hof man en Hans Hermes en bodem vondsten en gebruiksaardewerk van 1600-1900 (t/m okt.); SINT ANNA TER MUIDEN - Agri- muda, 13-17 uur: 'Vervlogen in de tijd, verdwenen boerderijen uit West-Zeeuws- Vlaanderen' (t/m 30/9); Stadhuis, 11-17 uur: Digna Blaauw, fotós op textiel van Cor de Boer (t/m 29/9); AXEL Streekmuseum Het Land van Axel, zat. 13.30-17 uur: 'Cister ciënzer kloosters rondom Axel in de Middeleeuwen' (t/m 28/9); BERGEN OP ZOOM Stu Art Gale rie, zat. 11-17 uur: Machteld Teek- ens, boekwerken, tekeningen en grafiek (t/m 28/9), Markiezenhof, 11-17 uur: Dick Fluit- sma, houten beelden (t/m 17/11); De Mollegangen, zat. 10-17 uur: 'Fel gekleurd en prettig gestoord', wer ken van Jotje Gielen en Paul de Maat (t/m 28/9); BURGH-HAAMSTEDE Museum De Burghse Schoole, 14-16.30 uur: 'Schrijfonderwijs door de jaren heen' en 'Roofvogels en kerkuilen' (t/m sept.); De Bewaerschole, zat. 13.30-16.30 uur. 'Een ongekende schittering' (t/m 5/10); CLINGE - Galerie Esprit, 13.30- 17.30 uur: Werken van Manuel Este- ban (t/m 6/10); DOMBURG - Marie Tak van Poort vliet Museum, 13-17 uur: Dirk Nij land (1881-1955) en het water (t/m 3/11); GOES - Museum, zat. 13-16 uur: Liedwien Kraakman 'Licht (op cul tuur)' (t/m 13/10); Galerie Van den Berge, zat. 13-17 uur: Werken Ben Sleeuwenhoek (t/m 5/10); HULST - Galerie Rattenfanger, 14- 17 uur: Herman Loof, olieverfschil derijen en Annette Hopkins-Hogen- boom, sieraden (t/m 2/11); MIDDELBURG - Zeeuws Museum. 10-17. zon. 12-17 uur: Middelburg in de VOC-tijd (t/m sept); Johannes Goedaert (schilder en entomoloog) en aanwinsten 17e eeuwse schil derkunst (t/m 5/1); Zeeuwse Bibliotheek, 9-21 uur: 'Sport in Zeeland', foto's (t/m 28/10); 'Brieven van gevangenen' (t/m 5/10); 'Hans Warren 75' (t/m 26/10); Galerie Veurink, zat 10-13 uur: Werk Paul/Neeltje Hoftijzer (t/m 28/9); Galerie 't Haentje te Paart, 14-16.30 uur: Willy Ketelslagers, schilderijen (t/m 2/10); Markt: De Cilinder, Ria Pacquée in vites Yael Robin (t/m 6/10); De Vleeshal, 13-17 uur: Fabrice Hy- bert - installatie (t/m 27/10); Kunstuitleen, zat. 13-17 uur: Wil liam Verstraeten, 'Metrostation Kuiperspoort' (t/m 5/10); Ramschip Schorpioen, 10-17 uur: Robert Egar Murk, aquarellen 'Rot terdam in Bedrijf' (t/m okt.); Galerie Caesuur, zat. 13-17 uur: Werk Hans Overvliet (t/m 2/11 NEELTJE JANS - Bezoekerscen trum Delta Expo, 10-17.30 uur: Werk Chinese fotograaf Weng Yi over de Chinese Muur (t/m sept.); OOSTBURG - Den Hoekzak, zat. 10- 12 uur: 'Gedraaid goed', werk drie keramisten (t/m 17/10). OOSTKAPELLE Zeeuws Biolo gisch Museum, zat. 12-17 uur: 'Bo men in het landschap' en 'Dood hout leeft' (t/m 27/10) foto-exposi ties; 'Van rups tot vlinder' (t/m 29/9); PAAL - Atelier De Paaien, 13-18uur: Therese Minne, aquarellen (t/m 20/10); RITTHEM Fort Rammekens, 10-17 uur: 'Kreken op Walcheren', flora en fauna rond de kreken (t/m 3/11 SLUIS - Raadskelder, 14-17 uur: Gaby Lijnkamp-Warris, olieverf schilderijen, tekeningen en goua ches (t/m 6/10); TERNEUZEN - Galerie In de Ga- lerant, zat. 11-17 uur: Beelden uit Wonderland, werk van Gerben van Straaten (t/m 14/12); THOLEN - Galerie 't Huis Tijdver drijf, zat. 10-17 uur: Werken van Russische kunstenaars (t/m okt.); VEERE - Grote Kerk, 10-17, zon. 13- 17 uur: Jiri Necas, gemengde tech nieken, Zivo Vanderstege, olieverf schilderijen (t/m 2/10); VLISSINGEN - Stedelijk Museum, 13-17 uur: Michiel de Ruyter, werke lijkheid en mythe (t/m 29/9); De Zeeuwse oostindiëvaarder, schip en lading/het leven aan boord (t/m sept.); C. Buskenstraat 200, 12-17 uur: 'Stream stream', werken van Ben Sleeuwenhoek (t/m 6/10); WISSENKERKE - Galerie De Prak tijk, zat. 13-18 uur: Werken div. kun stenaars in verschillende technie ken (t/m 1/11); WOLPHAARTSDIJK - Galerie De Hoekweide, zat. 13-17 uur: Leo de Jong, schilderijen en tekeningen (5/10), IJZENDIJKE -- Streekmuseum, zat. 13-17 uur: Cadzandse klederdrach ten (t/m 30/11); ZIERIKZEE - Driekoningenlaan e.o. 'Artis in Zierikzee', werk 6 Zeeuwse kunstenaars (beelden, foto-installa ties, schilderijen en objekten) t/m sept. Showband - Showband Sas van Gent probeert morgen, zondag, op het concours van de Konink lijke Federatie van Muziekge zelschappen in het Gelderse Beuningen in aanmerking te ko men voor deelname aan het We reld Muziek Concours volgend jaar in Kerkrade. De showband hoopt dat de repetities van het afgelopen half jaar vruchten af werpen. Optredens in binnen- en buitenland, vooral in Frank rijk zijn de Sasse muzikanten en de vlaggenwacht populair, heb ben de band zelfvertrouwen ge geven. HULPCENTRA Alarmnummer voor geheel Zee land: tel. 06-11. Centraal Meldpunt Milieuklachten Zeeland, tel. 0118412323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel.0118615551 (dagen nacht bereikbaar). Chr. Hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 0118 636251, van 10.00-14.00 en 20.00-23.00 uur, weekends van 20.00-23.00 uur. Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 0118 469869 (dag en nacht be reikbaar). Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 06 0432 (gratis), dag. van 14.00- 20.00 uur. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 0118 628800. Aids Infolijn, tel. 0118 638384 Homosexualiteit: COC regio Wal cheren (ook voor huwelijk en homo- fili en voor vrouwen) tel. 0118 411641 of 0118 612280; COC regio Zeeuws Vlaanderen, tel. 0115 630654.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 57