8 PZC kunst cultuur woensdag 25 september 1996 9 uit in zeeland «fc De rockband Mamilla Paradise speelt zaterdag in De Piek in Vlissingen. Woensdag Sim Bolus Poppentheater Sim Bolus speelt vanmid dag (woensdag) de kindervoorstelling Jo ris en Reuzeneus in het Ambachtscen trum in Goes (14.00 uur). Het betreft een nieuwe bewerking door Hans van der Haar van het verhaal van de schrijver Janosh. Het thema van de voor stelling is het overwinnen van angsten. Duizendschoon Martin Mens brengt het poppensprookje Duizendschoon vandaag, woensdag, in De Stenge te Heinkenszand (15.00 uur). De koning van een land waarin nooit iets gebeurt, verliest plotseling zijn dochter aan een mystiek wezen dat in een berg woont. Het Zuidelijk Toneel is donderdag te zien met Maat voor Maat in De Maagd in Bergen op Zoom en dinsdag in de stadsschouwburg van Middelburg. Academy The Academy of Ancient Music geeft van daag, woensdag, in het kader van het fes tival van Zeeuwsch-Vlaanderen een con cert in de Grote Kerk te Terneuzen (20.00 uur). Het orkest staat onder leiding van An drew Manze, die naast Rachel Podger (ba- rokviool) ook als solist optreedt. Op het programma staat de Ouverture des Na tions anciennes et modernes van George Philipp Telemann, Concert in d voor twee violen BWV 1943 van J. S. Bach, Concerto Grosso in D opus 6, nr 5 van G.F Handel en Concert in c voor twee violen BWV 1060 van J. S. Bach. Hoste Geert Hoste brengt zijn programma Oranje vandaag, woensdag, in het Arse naaltheater in Vlissingen (20.15 uur). De Belgische komiek heeft al drie achter eenvolgende jaren een oudejaarsconfe rence op de BRTN. Vlissingen kent hem al als presentator van het straatfestival. Nu brengt hij voor het eerst een op Nederland gerichte one-man-show met grappen in een snel tempo. Theatre Stuffed puppet theatre brengt in het ka der van het festival Uit de kast de voor stelling Salomé in 't Beest te Goes (20.30 uur). Poppenspeler Neville Tranter was eerder in 't Beest te zien met De Zeven Hoofdzon den. Nu toont hij het verhaal over de dochter van het koningspaar Herodes en Herodias, die haar buikdans beloond ziet met het hoofd van Johannes de Doper. Geert Hoste geeft woensdag een voorstelling in het Arsenaaltheater in Vlissingen. Watermeulen, Bart Siegers en Camilla Siegertsz. Spiegeltje Theater Opgepast is morgen, donderdag, te zien met Spiegeltje Bijdehand in De Vroone te Kapelle (20.30 uur). Het nieuwste poppenspel van Joop van der Putten heeft Sneeuwwitje als uit gangspunt, maar krijgt een poëtische wending met personages als hofdame Louise en een dwergenmoeder. Blues B.B. and the Bluesfactory geeft morgen, donderdag, een concert in 't Schuttershof te Middelburg (22.00 uur). De groep bestaat uit acht musici en door kruist de Amerikaanse rhvthm blues stijlen vanaf 1950. Vrijdag Rieu André Rieu geeft vrijdag een opstapcon- cert in Den Dullaert te Hulst (20.00 uur). De Stehgeiger en zijn Strauss-orkest ver zorgen een optreden in het kader van het festival van Zeeuwsch-Vlaanderen Nijs Donderdag Miniconcert Adri Karman geeft morgen, donderdag, een Miniconcert in de Koorkerk te Mid delburg (15.00 uur). Dit is het laatste concert van dit seizoen in het kader van het Lange Jan Project. Carillon Kees van Eersel bespeelt morgen, donder dag, voor de laatste keer dit seizoen het carillon van het stadhuis in Veere (15.00 uur). Sinfonietta Nieuw Sinfonietta Amsterdam geeft morgen, donderdag, een concert in de RK Kerk van Koewacht in het kader van het festival van Zeeuwsch-Vlaanderen (20.00 uur). Het ensemble staat onder leiding van Lev Markiz. Solist is Dmitri Makhtin op viool. Het programma vermeldt werk van Hugo Wolf (Italiaanse serenade), Felix Men delssohn (vioolconcert in d - 21) Wolfgang Rihm (Nature morte Still, alive) en Dmitri Sjostakovitsj, Toneel Zuidelijk Toneel brengt morgen, donder dag, de voorstelling Maat voor Maat in De Maagd te Bergen op Zoom (20.15 uur). De cynische komedie, een moderne uit voering naar Measure to measure van Shakespeare, heeft trekken van een sprookje, klucht en nachtmerrie, vol ma nipulatie, listigheden en een dubbele mo raal. Regie: Pierre Audi. Jappe Claes is voor zijn rol van Hertog Vincentio geno mineerd voor de Arlecchino-prijs. Verder ook met Katelijne Damen, Steven van Rob de Nijs brengt vrijdag zijn theater concert De Band, de Zanger en het Meisje in stadsschouwburg De Maagd in Bergen op Zoom (20.15 uur). Momenten Fred Delfgauw speelt vrijdag de poppen- voorstelling Momenten in 't Beest te Goes (20.30 uur). Delfgauw is inmiddels 12,5 jaar theater maker. Momentenis zijn jubileumshow in regie van Fred Florusse Guitars Het kwartet Two guitars rhyme rhvthm treedt vrijdag op in 't Schuttershof in Middelburg (22.00 uur). Het viertal bestaat uit de gitaristen La- rand Sarna en Hilmar Backer, slagwerker Ramon Hermans en bassist Lucas Surin- gar. De muziek is een samensmelting van jazz, blues, hardcore, latin en funk. Metal De groep Over the Edge speelt vrijdag in haar nieuwe bezetting in jongerencen trum Trinnety in Kapelle (22.00 uur). De nieuwe samenstelling van de power metal band is: René Meester, gitaar en zang en de enig overgeblevene van de oor spronkelijke bezetting, Jaap Zandee gi taar, Joop Blauwkamer bas en Leon Krie- kaard, drum. bij de Haven van Wemeldinge (13.00 uur) Boottocht: I Piu Piccoli speelt muziek tij dens een boottocht over het kanaal (14.00 uur). Flup Ju: Het Flup Ju Bedrijf brengt de voorstelling Metamorfose 2 bij het oud sluizenterrein vanHansweert (14.45 uur). De gedaanteverwisseling van een wei-ve lende maan in een geketende vrouw. Met hulp van grote vogelachtigen kan zij ont snappen. Swing: Flup Ju Bedrijf, Zilte Swing en I Piu Piccoli geven een gezamenlijke uit voering bij het oud sluizenterrein van Hansweert (19.30 uur) Project: Project is te zien bij het oud slui zenterrein van Hansweert met de voor stelling Julia is zo mooi (20.00 uur). Commedia deU'arte, waarbij de acteurs al spelend manden, stokken en andere attri buten aandragen. Gevlocht: Het Flup Ju Bedrijf besluit het Kanaalfestival met een voorstelling van Het Gevlocht bij het oud sluizenter rein in Hansweert (21.00 uur). Theater, muziek, licht en beeldende kunst dragen bij tot een absurde droomwereld, waarin vuur de hoofdrol speelt. Fringeconcert Het barokensemble Helikon geeft zater dag in het kader van het festival van Zeeuwsch-Vlaanderen een fringeconcert in de NH kerk van Phippine (15.00 uur). Het ensemble bestaat uit Machteld van de Putte (sopraan), Elisaberth Ingen Housz (barokviool), Thomas Pitt (barokcello) en Naoya Otsuka (klavecimbel). Op het pro- grama in het kader van het festival van Zeeuwsch-Vlaanderen staan werken van Marin Marais, Michel Pignolet de Monté- clair, Marco Uccellini, G.F. Handel en Ar- cangelo Corelli. Minitheater Het Minitheater in Minitheater opent za terdagzijn deuren voor Sempre Avanti uit Sluiski, Dansgroep Anna van den Berg uit Zierikzee en theatergroep Tussendoor uit Vlissingen (20.00 uur). Sempre Avanti speelt de voorstelling Mi- rad. een jongen uit Bosnië, in de regie van Mare Alliët. De bewegingsgroep is te zien met In de Stillness is the Movement, een choreografie van Anna van den Berg, ge danst door Cora Hoogstrate en Janke Wisse. Tussendoor brengt Schemer en Kopzorg van Ad de Bont in regie van Jo- sien de Graaf. Spelers zijn Reina de Groot en Ed van Reijmersdal. Session Zo'n tachtig Zeeuwse muzikanten nemen zaterdag deel aan de Die Hard session in De Stenge te Heinkenszand (20.30 uur). Paraplu September '80 en Trouble in Paradise ge ven zaterdag een dubbelconcert in buurt huis De Paraplu in Vlissingen (21.00 uur). Tango Quartet Zaterdag Kanaalfestival Zeeland uit de kast presenteert zaterdag het Kanaalfestival, dat zich afspeelt langs en op het Kanaal door Zuid-Beveland, in Wemeldinge en in Hansweert (13.00 uur) met: Hilaria: Theatergroep Hilaria brengt de voorstelling It's raining teckels and dogs Het Amsterdam Loekie Stardust Quartet verzorgt zaterdag een concert in de N.H. Exoduskerk in Sommelsdijk (20.00 uur). Het blokfluitensemble bestaat uit Daniël Brüggen, Bertho Driever, Paul Leenhouts en Karei van Steenhoven. Het komt op uitnodiging van de stichting Kerkconcer- ten Goeree-Overflakkee. Kerkconcert De Maria Magdalenacantorij geeft zater dag een concert in de Grote Kerk van Goes (20.00 uur). Het feestelijk kerkconcert onder leiding van Kees van Eersel is de afsluiting van de activiteiten ter gelegenheid van het twin tig jarig bestaan van het koor. Op het pro gramma staan Engelse en Duitse motet ten, de laatste vier Psalmen op chants van de Anglicaanse kerk. het Credo van Anto nio Vivaldi (voor koor en strijkers) en de Zondag tro van de Pas bij het NS Station in Goes (11.45 uur). Theater Theater Vis in de regen brengt de voorstel ling voor alle leeftijden De Dreutel bij het stoomtreinstation in Goes (11.45 uur) en Hoedekenskerke (13.00 uur). Dinsdag Spiegelbeeld anthem O, sing unto the Lord van Henry Purcell. Reinhoudt Engel Reinhoudt presenteert zaterdag zijn nieuwe cd tijdens de Zeeuwse avond in De Vroone in Kapelle (20.00 uur). Bel-bel, 't is toch vrêêd bevat vijftien nummers in het dialect van Zuid-Beve land. De groep Ambras verzorgt de bege leiding. Verder zijn er optredens van Tan- ne van Kwïdamme en Jan Zwemer. Het Orquesta color tango speelt zaterdag int Beest te Goes (21.30 uur). Het ensemble uit Argentinië is opgericht in 1989 en bestaat uit musici die als solist naam hebben gemaakt in de legendari sche orkesten van Osvaldo Pugliese, Francisco Canaro en Juan D'Arienzo. Piek De Walcherse rockband Mamilla Paradi se treedt zaterdag op in jongerencentrum De Piek in Vlissingen (21.30 uur). De groep is in 1994 ontstaan vanuit Rick, Ruud and the Belt. In 1996 kwam de twee de demo Wild Woman uit. Kort daarop verliet saxofonist Tonnie Tilroe de forma tie en volgde Patricia de Meulmeester hem op. Heideroosjes De Heideroosjes en Swindle treden zater dag op in Brogum in Zierikzee (21.30 uur). De Limburgse Heideroosjes hebben enige faam verworven als Nederlandse punk band. Swindle uit Vlissingen bracht on langs de single Noisy Tunes uit. Hardcore De Canadese groep D.O.A is zaterdag de hoofdattractie van het mini-hardcore festival in jongerencentrum BoHo in Ber gen op Zoom (21.30 uur). De skatepunkband Fat opent het pro gramma, gevolgd door de Tilburgse for matie The Travolta's. Handsome De Einhovense formatie The Harry Com pagnie treedt zaterdag op in 't Schutters hof in Middelburg (22.00). De muziek met invloeden uit jazz en blues kent strak samenspel en close harmony, maar laat ook ruimte voor improvisatie en humor. Oscar Postema (van Hondje van de Ruy- ter) is te zien met Spiegelbeeld in het Dorpshuis van Nisse (13.00). Jeugdtheater Jeugdtheaterwerkplaats Alkmaar speelt Eksterogen op het Dorpsplein in Nisse (13.00 uur). Het is een voorstelling voor alle leeftijden over een grootvader en zijn kleindochter die tijdens hun omzwervingen een ekster tegenkomen. Zijn verhalen en aanwijzin gen zijn niet altijd betrouwbaar. Droomjongen John de Winter speelt De Droomjongen in de kerk/festivaltent in Hoedekenskerke (13.45 en 16.15 uur). Circuskind Damiet van Dalsurn is te zien met de voor stelling Boebele het circuskind in het dorpshuis van Hoedekenskerke (13.45 en 16.15 uur). Een was de wereld vol kleur envrolijk- heid, tot Lang Poot verscheenHij maakte alles zwart, behalve het meisje met vleu- Maskertheater Mang's Maskertheater brengt Metamor fose, een spectaculaire voorstelling met muziek en dans voor alle leeftijden in fort Ellewoutsdijk (14.45 uur). Een op stokken gedragen wezen vormt de hoofdrolspeler. De klemtoon ligt op Amor. Hilaria Theatergroep Hilaria speelt het middel eeuws spektakel Het Jaarfeest van Sint Hilarius in Hellenburg te Baarland (15.30 uur). Het volk stroomt tezamen op het markt plein. Voor een dag is iedereen gelijk. Theater Theater Opgepast is te zien met Toeters en bellen, een voorstelling voor alle leeftij den in het dorpshuis van Baarland (15.30 uur). De poppen van het oude orgel worden ver rast door een verbouwing van hun onder komen. Jeugdorkest Zakfestival Zeeland uit de kast presenteert zondag (jrUitSTS het zogenaamde Zakfestival, dat begint met de voorstelling Het Kind, een anima tie voor alle leeftijden, gespeeld door Pe- Het jeugdorkest Euphonia, de slagwerk groep van Euphonia en fanfare Ons Ge noegen uit Kapelle verzorgen zondag ge zamenlijk het laatste concert van dit seizoen in de Manhuistuin in Goes (12.00 uur). Het jeugdorkest staat onder leiding van Anno Appelo en de slagwerkgroep van Ronald de Roo. Bij slecht weer wordt uit geweken naar de Grote of Maria Magde- lenakerk. Camarate Sint-Petersburg Camarate olv Saulius Sondeckis verzorgt zondag in de RK Kerk van Kloosterzande het sloteoncert van het festival van Zeeuwsch-Vlaaqderen (15.00 uur). Solist is Vladimir Mendelssohn op altvi ool. Het programma vermeldt werken van Joseph Havdn, Dmitri Sjostakovitsj, Nic- colö Paganini, Mikolajus Konstantinas Ciurlionis, Feliksas Romualdas Bajoras en Peter Iljitsj Tsjajkovski. Koorschool De Zeeuwse Koorschool verzorgt zondag een Choral Evensong in de Onze Lieve Vrouwekerk in Vlissingen (17.00 uur). De organisatie is in handen van Missions to Seamen. Soloconcert Chris Krekelberg geeft zondag een solo concert in 't Schuttershof in Middelburg (22.00 uur). De gitarist, bassist en zanger is sedert 1990 als docent elektrisch gitaar verbon den aan de Zeeuwse muziekschool. De Oriental Guitars treden zondag op in café De Patrijs in Colijnsplaat (22.00 uur). Toneel Het Zuidelijk Toneel brengt dinsdag de voorstelling Maat voor Maat in de stads schouwburg van Middelburg (20.00 uur). De cynische komedie, een moderne uit voering naar Measure to measure van Shakespeare, heeft trekken van een sprookje, klucht en nachtmerrie, vol ma nipulatie, listigheden en een dubbele mo raal. Regie: Pierre Audi Jappe Claes is voor zijn rol van Hertog Vincentio geno mineerd voor de Arlecchino-prijs. Verder ook met Katelijne Damen, Steven van Watermeulen, Bart Slegërs en Camilla Siegertsz. Blues brothers The blues brothers verzorgen dinsdag een show in stadsschouwburg De Maagd in Bergen op Zoom. (20.15 uur). De Britse acteurs Brad Henshaw en Si mon John Foster spelen achterenvolgens Jake en Elwood Blues, de creaties van John Belushi en Dan Aykroyd. Zij bren gen twee uur een potpouri aan wereldhits, met muzikale medewerking van The Bluettes. Zigeunerorkest Het Utrechtse studenten Zigeunerorkest Tzigane speelt dinsdag in 't Schuttershof te Middelburg (22.00 uur). Het orkest is een gezelschap van hetr Utrechts Studenten Corps en is opgericht in 1910 Verwacht WOENSDAG 2 OKTOBER Theatergroep Filiaal met Als je vader een held is in Stadsschouwburg Middelburg (15.00 uur) Het folkloristisch danstheater met Kar paten in De Prins van Oranje Goes (20.00 uur) Gitaarduo Parchita in 't Schuttershof Middelburg (22.00 uur) DONDERDAG 3 OKTOBER Poptocht Special met Chris Daniels the Kings Bergen op Zoom (20.00 uur) De Rotterdamse dansgroep in stads schouwburg Middelburg (20.00 uur) Travelin' Blues Festival in Arsenaalthea ter Vlissingen (20.15 uur) Ensemble Moldovenskava met met folk loristische show in De Maagd in Bergen op Zoom (20.15 uur) Alex d'Electrique met De Comanche in 't Beest in Goes (20.30 uur). Zangeres Amparo Cortes gitarist Enri que de Melchor in 't Schuttershof Middel burg (22.00 uur) VRIJDAG 4 OKTOBER Poptocht Special met Van Dik Hout en De Dijk in Bergen op Zoom (20.00 uur) Lisbest List met theaterconcert List in stadsschouwburg Middelburg (20.00 uur) Troisdörfer Mannerchor in Concert en Gehoorzaal Middelburg (20.00 uur) Jubileumconcert Luchtmachtkapel op vliegbasis Woensdrecht (20.00 uur) Alex d'Electrique met De Comanche in 't Beest in Goes (20.30 uur).Schudden voor gebruik met Geschud in de Prins van Oranje Goes (20.00 uur) Harry Jekkers met Het geheim van de la chende piccolo in De Maagd Bergen op Zoom (20.25 uur) La Freakienne in 't Schuttershof Middel burg (22.00 uur) ZATERDAG 5 OKTOBER Theater Sirkel met De Geheime Tuin in Arsenaaltheater Vlissingen (19 30 uur) A capella dubbelconcert in NH kerk Ka pelle (20.00 uur) Poptocht Special met Gerard Joling, Cor- rie Konings en Gordon in Bergen op Zoom (20.00 uur) Theater Kwark, de Schouwspelers uit Oosterland en Middelburgs theater in Mi nitheater Middelburg (20 00 uur) Astrid Seriese met Into Temptation in De Meulvliet in Tholen (20.15 uur) Harry Jekkers met Het geheim van de la chende piccolo in De Maagd Bergen op Zoom (20.15 uur) Opening Festival Nieuwe Muziek met Xe- nakis Ensemble, Jan Kuiper Rapband, Zombie Squad in Kloveniersdoelen Mid delburg (20.30 uur) André Hazes in sporthal Baskensburg Vlissingen (20.45 uur) Hammondorganist Carlo d'Wys in 't Schuttershof Middelburg (22.00 uur) ZONDAG 6 OKTOBER Koffieconcert La Passione in Het markie zenhof Bergen op Zoom (12.00 uur) Poptocht Special met Rowwen Hèze en Pater Moestkroen in Bergen op Zoom (15.00 uur) Festival Nieuwe Muziek met Geoffrey Douglas Madge in Kloveniersdoelen Mid delhui^ (20.30 uur)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 9