Van der Wal eeuwig op zoek Wim Jonk weet dat PSV beter kan PZC Bombarda heeft buik vol van Metz Erik Regtop mag weg bij Bradford Zülle kwetsbaar in laatste bergetappe sport Groningse ex-wereldkampioen dammen (39) aan leukemie overleden Tennisster Date neemt afscheid z Verkiezing Europese atleten Turpijn en Melchiot bij selectie KNSB stelt ultimatum Longo valt werelduurrecord aan uitslagen woensdag 25 september 1996 van onze verslaggever Gerrit Kloosterman LEEUWARDEN - Ook al had hij zich al weer enkele jaren af gekeerd van de damsport, door zijn collega-dammers werd Jannes van der Wal niet verge ten. Zondagmiddag nog kwam topspeler Rob Clerc bij hem op visite en kreeg toen van Van der Wal te horen dat hij eens een damtoernooi met alternatieve spelregels moest organiseren. Hij had de damsport enkele ja ren geleden vaarwel gezegd, maar niet het damspel. Gisteren overleed Van der Wal in zijn woonplaats Groningen. Hij leed al geruime tijd aan leukemie. Dat wisten alleen zijn familiele den en zijn beste vrienden. Jannes van der Wal, geboren in Driesum, getogen in Tjalleberd BRADFORD - 'Erik Regtop is het beste dat Bradford City ooit is overkomen'. Vier maanden geleden was Brad ford-manager Chris Kamara heel gelukkig met de ex-spe ler van SC Heerenveen. Om gekeerd zag Regtop het avontuur in Engeland hele maal zitten. Het kan snel ver anderen. Kamara heeft ont dekt dat Erik Regtop niet de scorende en kopsterke spits is die hij dacht te hebben aangetrokken. De kleine aanvaller heeft inmiddels een stijve nek gekregen van het voetbal in de First Divi sion. ,,Ik mag transfervrij vertrek ken, al heb ik een doorlopend contract", aldus de 28-jarige Regtop gisteravond. Hij heeft net een verhelderend gesprek met Kamara achter de rug. „We zijn er achter ge komen dat het geen gelukkig 'huwelijk' is." Toen zijn contract met Brad ford City rond was, was de kleine Drent de koning te rijk. Een overgang naar Ra pid Wien was afgeketst, maar het Engelse contract ver goedde alles. Kamara be loofde Regtop dat zijn club Europees zou gaan spelen. Geen ordinair kick-and- -rush, maar beschaafd com binatievoetbal. „Ik werd in de eerste oefen wedstrijd als diepste spits neergezet. Ik denk. ze zullen me wel in de voeten aanspe len, per slot van rekening heb ik een aardige techniek en ben ik niet één van de groot sten. Wat denk je? De ene ho ge bal na de andere. Geen greintje voetbal, maar mou wen omhoog en vechten voor elke meter." Valt het niveau van Bradford City tegen, over de rest van de clubs is Regtop best te spreken. „Bij veel clubs kom ik hier zeker tot mijn recht. Echt, aan de rest mankeert niet zo veel. Thuis trekken we tienduizend toeschouwers en laatst speelde ik tegen de Wolves voor 28.000 man. Ver der krijg ik elke maand een nieuwe auto van een sponsor en wonen we hier in een mooi huis, waarbij een eigen tuin man is inbegrepen. Het geld is goed, maar als voetballer klikt het niet. Kamara heeft me nu officieel gemeld dat ik mag vertrekken. Ik heb mijn zaakwaarnemer al gewaar schuwd, hij kijkt rond." Mocht belangstelling uitblij ven, dan wil Regtop er in Bradford het beste van ma ken. ,.Ik wil de moed ook weer niet te snel opgeven. Helaas maak je van werk paarden niet binnen een paar dagen raspaarden. Maar wat er ook gaat gebeuren, ik zal nooit meer de fout maken dat ik afga op het verhaal van een trainer. Ik wil mm nieuwe ploeg voortaan zelf eerst aan het werk zien. Dat had me nu een stijve nek gescheeld." (GPD) en vervolgens verhuisd naar Groningen, was een even geni aal als excentriek figuur. Hij viel naast diepzinnig gespeelde partijen vooral op door merk waardige gedragingen buiten de damwereld. Hij baarde op zien in enkele televisie-optre dens, onder meer bij Mies Bou- man. door zijn mond te houden, waarschijnlijk omdat hij toen niet goed overweg kon met alle publiciteit die op hem afkwam. Legendarisch is bovendien het radio-interview dat hij plots on derbrak met de woorden: 'ik moet pissen'. Het vraaggesprek werd. met het geluid van een klaterende bergbeek op de ach tergrond, op de wc voortgezet. Van der Wal kwam mede in de bekendheid door de keren dat hij op weg naar een toernooi in een trein in slaap viel of vergat uit te stappen. Hij verspeelde daardoor eens de nationale titel. Ooit duwde hij in het heetst van de strijd het hoofd van zijn te genstander Rob Clerc weg om dat die zijn uitzicht over het bord zou belemmeren. Naast dammen mocht hij graag scha ken. bridgen en piano spelen. Dat laatste demonstreerde hij in het televisieprogramma Klas genoten, maar niet nadat aan zijn voorwaarde was voldaan eerst een aantal glazen bier naar binnen te mogen werken. Inl975behaaldeJannesvander Wal de juniorentitel dammen. Vier keer, in 1981,1984,1985 en 1987, werd hij nationaal kampi oen. In 1982 werd Jannes van der Wal in Sao Paulo wereld kampioen. Die titel werd overi gens hevig door de Russische dambond aangevochten omdat de Russische spelers werden uitgesloten van dat mondiale toernooi. Genie Een jaar later verloor hij zijn ti tel aan proviciegenoot Harm Wiersma door in een match over twintig partijen met 21-19 te verliezen. Douwe de Jong: „Hij was iemand die altijd op winst speelde, alleen die ene keer te gen Harm niet. Maar dat zei hij ook vantevoren, hij was altijd hartstikke eerlijk. Hij had ande re ideeën dan andere mensen, maar als je je probeerde in te le ven in zijn gedachtenwereld kon je daar begrip voor opbi'engen. Het was een genie, maar iemand die last had van zijn eigen geni aliteit." Anton Schotanus, voorzitter Jannes van der Wal was een topdammer, maar door zijn excentriek gedrag ook een bekende Nederlan der. foto archief PZC Het bestuur zal toch wel zo slim zijn om Advocaat te behouden van onze verslaggever Mark Caldenhoven EINDHOVEN - Bij de minste of geringste tegenslag knaagt de onzekerheid. Bijgeloof dient bij veel profs als broodnodige hou vast. Steevast als negende in de rij het veld op of de rechter schoen als eerste om de voet. WimJonkhoudtergeen rituelen op na. De nuchtere Volendam- mer zweert bij yoga, een ont spanningsfilosofie uit India. TOKYO (AFP/RTR) -De Japan se tennisspeelster Kiniiko Date zet aan het eind van dit jaar een punt achter haar wedstrijd loopbaan. Op een persconferen tie verklaarde ze dinsdag dat ze aan haar top zit. „Ik kan niet meer bereiken dan dat ik lot nu toe heb gedaan." Date, die zaterdag haar 26e ver jaardag viert, bezet momenteel de zevende plaats op de wereld ranglijst In november 1995 be reikte ze haar hoogste klasse ring ooit: vierde. Ze begon haar profloopbaan in 1988 en won zeven toernooien. Date vertelde dat ze over haar afscheid ging nadenken toen de vrouwentennisbond WTA aan kondigde, dat de bond volgend jaar een nieuw rankingsysteem voor de wereldranglijst intro duceert. „Vooral vorig jaar kreeg ik een voldaan gevoel, omdat ik constante wedstrijden speelde tegen de wereldtop." Vorige week vlak voor de start van een toernooi in Tokyo, nam ze de definitieve beslissing. Date werd vorig jaar de eerste Japanse die tijdens de Franse Open de halve finales wist te be reiken. In 1995 stond ze voorts in de kwartfinale van Wimble don en plaatste ze zich in de af sluitende Masters bij de laatste acht. Dit jaar was Date ook succesvol met een halve finaleplaats op Wimbledon en twee toernooize ges, in Tokyo en San Diego. „De laatste jaren zijn fysiek en mentaal heel zwaar geweest. Ik heb met het tennis dingen be reikt waar ik nooit van heb dur ven dromen. Dit is het juiste mo ment om te stoppen", zei Date De tennisster ontkende dat haar afscheid iets te maken heeft met een huwelijk. „Ik ga niet trou wen", reageerde Date op ge ruchten in de media. Ze zou een verhouding hebben met een po pulaire Japanse acteur. De yogalessen die hij in zijn Ajax-tijd wekelijks volgde, brengt .Jonk bij PSV met enige regelmaat in de praktijk. „Nog steeds sta a t yoga ten onrechte i n een raar daglicht. Ik heb baat bij de oefeningen. Ze zijn goed voor lichaam en geest. Yoga heeft een reinigende werking en bevor dert de gezondheid. Als ik een wedstrijd heb gespeeld, loop ik nog lang met bepaalde spannin gen en stramme spieren rond. Die raak ik met yoga heel snel kwijt. Het maakt me fris." De laatste maanden heeft Jonk slechts incidenteel gebruik ge maakt van de yoga-oefeningen. „Maar misschien heb ik ze nu wel weer nodig. "Jonk grapt. De vormgever in Eindhoven bena dert dan wel zijn gebruikelijke, hoge niveau, PSV draait de laat ste weken stroef. Zeker voor het doel van de opponent. Bang voor het Europese treffen met Dinamo Batumi van donderdag is Jonk niet. Integendeel. Wel voorzichtig. Volgens Jonk biedt de 1-1 in Georgië nog allerminst een garantie op een vervolg in het Europa-Cuptoernooi voor bekerwinnaars. „We willen vlammen. Maar het is geen ge heim dat we moeizaam tot sco ren komen. Kansen creëren is absoluut geen probleem, afma ken ineens wel." PSV wil terug naar de top, en Jonk wil dolgraag mee. De weer in ere herstelde international, volgende week in Wales toe aan zijn 30e interland, is echter nog lang niet tevreden. Hij tempert het enthousiasme in Eindhoven en ver erbuiten, zeker nu PSV in de race om de landstitel een pas je op de plaats heeft moeten ma ken. „Na onze overwinning op Ajax was iedereen in een eufori sche stemming. PSV zou wel even landskampioen worden. Het was mede ingegeven door de goede voorbereiding en de wed strijden tegen Barcelona. Die waren de bevestiging dat we op een hoog niveau kunnen spelen. Maar PSV is nog lang niet zover dat we nationaal een toonaan gevende rol kunnen vervullen, METZ - PSV? Mariano Bombarda weet niets van de interesse die de Eindhovena- ren voor hem schijnen te hebben. Maar, zo voegt hij er direct aan toe, een overgang van FC Metz naar PSV is voor hem alles zins bespreekbaar. Want Bombarda heeft het bij zijn huidige werkgever totaal niet naar zijn zin. Het gaat goed met Metz - de clu b neem t de vierde plaats op de ranglijst in - maar niet met Bombarda. De voormalige spits van FC Groningen, die afgelopen zomer voor 1,75 miljoen gulden naar Metz getransfe reerd werd. voelt zich zeer ongelukkig in Frankrijk. Het leven is er, zo meent hij, weliswaar fijn. Sportief gezien valt er voor hem echter aanzienlijk minder te ge nieten. Trainer Joel Muller - door Bombarda steevast 'hij' genoemd - beloofde hem aanvankelijk dat Metz aanvallend voet bal zou gaan spelen. En de 'Latino Bom ber' was volgens de oefenmeester de juiste man om gestalte te geven aan zijn offen sieve plannen. Eiland „Maar er wordt hier heel anders gespeeld dan in Nederland", zegt hij. „Veel minder leuk. Ik sta voorin op een eiland. De ver dedigers schieten de ballen hoog naar vo ren en dan moet je maar zien wat je ermee doet." Spijt? Bombarda denkt even na. „Ik ben niet tevreden, dat is duidelijk. Ik voel me als voetballer niet prettig waar ik nu zit. Maar ik heb zelf het risico genomen. Als er echter andere clubs in mij geïnteresseerd zijn, dan is dat wat mij betreft bespreek baar. Jazeker. Een terugkeer naar FC Gro ningen? Waarom niet? Voor mij is Gronin gen een heel belangrijke club geweest. In het leven weet je het nooit. hè. Ik heb oren naar elke club die beter voetbal speelt." (GPD) van de KNDB, herinnert zich Van der Wal als een ontzettend fanatieke speler, die in zijn jon gensjaren wel bij hem over de vloer kwam om te dammen. Lang bestond Van der Wals le ven uitsluitend uit dammen, zijn inzicht in het spel was groot. Na een slopende partij ging hij vaak nog urenlang ana lyseren. waarbij hij veelal zijn gelijk wilde krijgen. Vaak kwam hij tijdens de partij in hevige tijdnood, omdat hij op die ma nier extra spanningen voor zichzelf wilde creëeren. Schotanus: „Hij was echter niet bij iedereen even populair. Ik had bewondering voor zijn enorme inzicht en daardoor was het jammer dat hij zich van het dammen heeft afgewend. De uitspraken die hij daarna over het dammen heeft gedaan, heb ben wij als bestuurders niet als prettig ervaren. "In 1991 besloot Van der Wal zich volledig op het schaken toe te leggen. Hij nam aan veel toernooien deel, maar een sterke speler werd hij niet. De grote remisefactor in het damspel was hem steeds meer gaan tegenstaan. Douwe de Jong: „Na een partij in het Ne derlands kampioenschap in 1991 in Surhuisterveen demon streerde hij de prachtigste varianten waarvan zijn tegen stander niks had gezien. Toch eindigde de partij in remise. 'Ik heb vier klassen beter gespeeld, maar krijg de beloning niet. Ik word niet in punten uitbetaald van wat ik gepresteerd heb', zei hij toen tegen mij." In schaakkringen werd meer malen beweerd dat Van der Wal net zo schaakte als hij damde. Hij verloor partijen op de klok na een gering aantal zetten ge speeld te hebben. Evenals in het dammen streefde hij ook in het schaken naar de hoogste graad van perfectie. De Jong: „Hij werd misschien iets pragmati scher. maar rekende nog steeds veel door." Op negentienjarige leeftijd be sloot Jannes van der Wal profdammer te worden. Zijn in komsten hielden niet over, maar de liefde voor het spel maakte destijds dat hij zich in materieel opzicht met weinig tevreden stelde. Hij hield er een sobere le venswij ze op na. Jannes van dei- Wal is 39 jaar geworden. HAMBURG (DPA) - De Russische Svetlana Masterkova en d Tsjech Jan Zelezny zijn gisteren uitgeroepen tot de beste Eu ropese atleten van het jaar. Masterkova won op de Olympi sche Spelen van Atlanta goud op de 800 en 1500 meter. Zele; ny werd olympisch kampioen speerwerpen. Masterkova kreeg in de verkiezing, die de Europese Alletie., Bond (EAA) organiseerde, 922 stemmen. Tweede werd clfi3 Fran^aise Marie-Jose Pérec, olympisch titelhoudster op d do 200 en 400 meter, met 905 stemmen. De derde plaats ging naai oï de Zweedse hordenloopster Loedmila Enqvist (328). Bij de mannen werd de Deense 800 meterspecialist Wilsoi Kipketer tweede met 598 punten voor de Duitse discuswerpei Lars Riedel. De winnaars worden 12 oktober tijdens een con gres in Dublin gehuldigd. 0 EGMOND (ANP) - Aanvaller Rody Turpijn en verdedigei Mario Melchiot zijn gisteren gevoegd bij de selectie van Ajaj voor de wedstrijd tegen Grasshopper Club uit Zürich. Hei tweetal kwam maandag nog in actie met het tweede elftal Menno Willems is op afroep beschikbaar, in het geval Winstor. Bogarde te geblesseerd is aan zijn voet om woensdag te speler, in de tweede speelronde van de Champions League. De afsluit tende training van Ajax voor het duel in de ArenA is dinsdag middag in Egmond. Ajax won zijn eerste wedstrijd in de Champions League met 1-0 van Auxerre. Grasshoppers ver sloeg Glasgow Rangers met 3-0. De selectie van Ajax bestaatml< nu uit de volgende spelers: Van der Sar, Grim, Santos, Blind, Frank de Boer, Scholten, Bogarde, Melchiot, Juan, Litmanen, Musampa, Babangida, Wooter, Ronald de Boer, Overmars, Turpijn. Op afroep beschikbaar: Willems. DEN HAAG (ANP) - De schaatsers moeten voor donderdag 24.00 uur reageren op de voorstellen van de KNSB. Nadat Martin Hersman, Gianni Romme, Jeroen Straathof en Anna- marie Thomas hadden gedreigd uit de kernploeg te stappen, kregen de rijders in overleg met de coaches, sponsors en be- stuursleden vorige week nieuwe voorstellen voorgelegd. „De komende dagen worden er nog gesprekken gevoerd. Donder dag wordt alles duidelijk", vertelde Straathof. Thomas heeft donderdag nog een individueel gesprek met de bond. „Mis schien dat ik dan nog een dagje uitstel krijg. Ik wil zo snel mo gelijk beslissen, want volgende week dinsdag gaan we al op trainingskamp naar Inzeil", zei de schaatsster. STUTTGART (SID) - Olympisch wielerkampioene Jeannie Longo doet zondag op de wielerbaan in Stuttgart een aanval op het werelduurrecord. Het record is op dit moment in han den van deJSngelse Yvonne McGregor. Op 17 juni vorig jaar kwam ze op de baan in Manchester tot 47,411 kilometer. Longo veroverde bij de Olympische Spelen in Atlanta de gou- den medaille op de weg. Op de individuele tijdrit pakte de Fran9aise het zilver. DE De Z) he laat staan in Europa. Wij, de spelers en technische staf, zijn zeer ambitieus. Maar we weten ook dat we nog beter kunnen en moeten." Aanspeelpunt Jonk (29) gedijt bij duidelijk heid. En alles is zonneklaar voor PSV's architect. Duidelijkheid kreeg hij onlangs van bonds coach Guus Hiddink, die Jonk in zijn ziel raakte door hem niet mee te nemen naar het EK in Engeland. „Dat heeft pijn ge daan. Aan de andere kant, ik stond blanco tegenover dit sei zoen. Ik heb gezegd: ik laat het verleden rusten en huppakee. Als ik bij PSV goed zou preste ren, zou een nieuwe kans in Oranje niet kunnen uitblijven." Duidelijkheid gaf ook PSV hem, Dick Advocaat in het bijzonder. De Hagenaar koos - na het ver trek van Peter Hoekstra naar Ajax - definitief voor het 4-4-2- systeem, waarin een belangrijke rol was weggelegd voor Jonk. Als aanspeelpunt in de defensie werd hij de opvolger van Jan Wouters. „Dat wai-en belangrij ke stappen", zegt Jonk. „Je moet alleen niet vergeten dat zón om schakeling tijd vergt. Het blijft af en toe nog zoeken naar de juiste balans. Petro (Petrovic) speelde tegen Vitesse op de posi tie van Mare Degryse. Dat was voor hem moeilijk, maar ook voor mijZeker omdat we voort borduren op wat we vorig sei zoen hebben ingezet." Bovendien, beklemtoont Jonk, heeft PSV van ver moeten ko men. „Dick Advocaat heeft dui delijkheid geschapen. Hij heeft zijn tijd genomen PSV naar zijn hand te zetten. Nu breekt de tijd aan dal we ons systeem perfec tioneren. Dan pas de tijd om te oogsten. Ja, natuurlijk met Ad vocaat. PSV heeft een nieuwe weg ingeslagen. Ik mag toch aannemen dat het bestuur zo slim is om hem te behouden. Wat goed is, moet je koesteren." Dat geldt ook voor Wim Jonk. Hij heeft het vermogen fanta sierijke openingen te creëren en staat aan de basis van vrijwel el ke aanval van PSV. Jonk wil nog tot ten minste medio 1999 „van waarde" zijn in Eindhoven. „Want we zijn er nog lang niet. Als iedereen fit is, heeft PSV een heel goed elftal. Maar we blij ken kwetsbaar als Luc Nilis. Mare Degryse en René Eijkel- kamp wegvallen. Aankopen, prima. Maar alleen als het een topper is. Als er maar enige twij fel bestaat, moet je het niet doen." AMPRIU (ANP) - Gele-truidra- ger Alex Ziille vertoonde giste ren tekenen van kwetsbaarheid in de zeventiende etappe van de Ronde van Spanje. De 28-jarige Zwitser maakte in de laatste bergetappe door de Pyreneeën een zware inzinking door. Door hand- en spandiensten van zijn landgenoot Tony Rominger ver loor Zülle slechts luttele secon den. De ritzege ging naar zijn ploeg genoot Oliverio Rincon. De Co lombiaan ging er op de laatste klim naar de finish in Ampriu op meer dan 2000 meter hoogte al leen vandoor. Hij won sinds de geboorte van zijn zoon zestien maanden geleden geen rit meer en droeg de overwinning latei- op aanzijn eerstgeborene. De demarrage van Rincon was tactisch correct. Het dwong de Zwitser Dufaux, derde in het klassement, tot actie, maar het was Zülle die kraakte en af haakte. Terwijl Dufaux met Jalabert, die de belangen van Zülle ver dedigde, de achtervolging op Rincon inzette, dook uit de ach tergrond Tony Rominger op. Hij naam Zülle op sleeptouw. „Ge lukkig pikte Tony mij op", aldus een dankbare Zülle.Rominger, kansloos door vele minuten ver lies in de derde etappe, bracht Zülle terug bij Jalabert en Du faux. Op de laatste col verloor Jalabert definitief de Ronde van Spanje. De Fransman, titelver dediger en tweede op iets meer dan een minuut van Zülle, was de sterkste renner in de Vuelta, maar het ploegbelang ging voor. Maarten den Bakker verloor terrein in de uitlopers van de Pyreneeën. Hij kwam als zestig ste over de streep, Basketbal Groep B: EBBC Den Bosch - Achille- as Nicosia (Cyp) 90-84 (43-45). Toe schouwers: 1000. Topscorers Den Bosch: Vreeswijk 18, De Waard 18, Huybens 18, Kuipers 14, Smith 13; Nicosia: Leak37, Butler 15, Aschica- lis 12. Slask Wroclaw (Pol) - KK Zadar(Kro) 80-64 (39-38). Nederland 1/2-2 1/2 (Berezina-Szïva 1/2-1/2, Dekïc-De Kleuver 0-1, Guy- Benschop 0-1), Georgië - Hongarije 3-0, Oekraïne - Roemenië 1 1/2-1 1/2, China - Rusland 21/2-1/2. Stand aan kop: 1. Georgië 19, 2. China 17 1/2,3. Oekraïne 17. Nederland heeft 13 punten en staat daarmee rond de 25e plaats. Sportprijsvragen Biljarten Rotterdam: (BWA). Eerste ronde: Caudron (Belg) - Koorevaar (Ned) 3-2, Habraken (Ned) - Havermans (Ned) 2-3, Verkijk (Ned) - Weijen- burg (Ned) 3-1, Sayginer (Tur) - Breur (Ned) 3-1, Arnouts (Ned) - Broeders (Ned) 1-3, Van Manen (Ned) - Van der Smissen (Ned) 1-3, Burgman (Ned) - Van Uum (Ned) 3-0, De Kleine (Ned) - Chun Lee (VSt) 0-3, Leppens (Bel) - Kühl (Dui) 2-3, Velthuis (Ned) - Carlsen (Den) 1-3, Kostistansky (Oos) - Komori (Jap) 3-2, Merckx (Bel) - Suu (Fra) 3-0. Tweede ronde: Blomdahl (Zwe) - Caudron (Bel) 3-2 (15-9 5-1515-711- 15 15-1/1,452-1,146), Havermans - Verkijk 3-1 (15-6 14-15 15-12 15- 9/1,134-0,823), Sayginer (Tur) - Broeders 3-0(15-1015-415-9/1,285- 0,696), Zanetti (Ita) - Van der Smis sen 3-1 (15-3 14-15 15-13 15- 8/1.404-0,951), Burgman - Jaspers 3-0 (15-6 15-5 15-12/1,125-0,589), Lee (VSt) - Kuhl (Dui) 3-2 (4-1515-10 15-11 11-15 15-4/1,538-1,447), Carl sen (Den) - Kostistansky (Oos) 3-0 (15-11 15-12 15-9/1,285-0,969), Merckx (Bel) - Ceulemans (Bel) 3-1 (6-15 15-8 15-8 15-13/1,342-1,189). Indeling kwartfinales: Blomdahl - Havermans, Sayginer - Zanetti, Burgman - Lee, Carlsen - Merckx. Resultaten dinsdag: 2-10-12-28-30- 37-39-48-53-54-55-56-63-66-69-70- 75-76-78-80. (onder voorbehoud). Tennis Bazel. Mannen, 1,7 miljoen gulde- n.Eerste ronde: Edberg (Zwe/6) - Siemerink (Ned) 6-3 5-7 6-3. Lars- son (Zwe) - El Aynaoui (Mar) 6-3 3-6 6-4, Roux (Fra) - Woodruff (VSt) 6-3 4-6 7-5, Haas (Dui) - Hlasek (Zwi) 7-6 6-3, Forget (Fra) - Boetsch (Fra) w.o. Palermo. Mannen, 600.000 gulden. Eerste ronde: Corretja (Spa/4) - Da vids (Ned) 2-6 6-2 6-2, Van Herck (bel) - Blanco (Spa) 7-5 6-3, Moya (Spa/3) - Fromberg (Aus) 6-3 7-6, Burillo (Spa/8) - Carbonell (Spa) 6-3 6-3, Berasategui (Spa/2) - Goossens (Bel) 3-5 opgave Goossens. Voetbal Doha. WK kwalificatie, Aziatische zone, eerste ronde, groep 10. Qatar - Filipijnen 5-0 (5-0). 18. Sa lem al-Enazi 1-0, 27. Soufi 2-0, 30. Khamis 3-0,37. Hassan 4-0,41Sa lem al-Enazi 5-0. Toeschouwers: 15.000. Stand: 1. Qatar 2-6 (8-0), 2. India 1-3 (2-0), 3. Filipijnen 2-0 (0-7), 4. Sri Lanka 1-0 (0-3). Schaken Wielrennen Jerevan (Arm). Olympiade. Achtste ronde: Nederland - Zweden 2 1/2-1 1/2 (Timman-Andersson 1/2-1/2, Van Wely-Akesson 1/2-1/2, Van der Wiel-Astrom 1-0, Sosonko-Persson 1/2-1/2), Spanje - Rusland 1 1/2-2 1/2, China - Georgië 1 1/2-2 1/2, Wit- Rusland - Armenië 1-3, Oezbekistan - Bulgarije 1 -3, Estland - Hongarije 1 1/2-2 1/2, Engeland - Kroatië 2-2, Verenigde Staten - Israël 3-1, Tje- chië - Indonesië 2-2, Cuba - Joego slavië 1 1/2-2 1/2. Stand aan kop: 1. Rusland 23 1/2, 2. Bulgarije, Spanje 21,4. Georgië, Armenia, Hongarije, Verenigde Staten 20 1/2, 8. Neder land 20. Vrouwen achtste ronde: Australië - Ronde van Spanje. Zeventiende etappe, Sabananigo-Ampriu: 1. Rincon (Col) 165,7 km in 4.11.54. 2. Jalabert (Fra) 0,37, 3. Dufaux (Zwi), 4. Rominger (Zwi) 0.38, 5. Pistore (Ita) 0.40,6.Totsching (Oos), 7. Zülle (Zwi) 0.42 8. Jimenez (Spa); 9. Ser rano (Spa), 10. Escartin (Spa), 60. Den Bakker 9.47, 95. Cordes 22.35, 104. Blijlevens, 117. Hoffman. Alge meen klassement: 1. Zülle 76.44.55, 2. Jalabert 1.19. 3. Dufaux 5.17, 4. Pistore 7.12, 5. Totsching 8.34, 6. Rominger8.51,7. Faustini (Ita) 9.09, 8. Rebellin(Spa)9.42,9. Mauri (Spa) 10.32, 10. Julich (Ita) 12.47, 31. Den Bakker 27.37, 80. Hoffman 1.33.26, 101. Blijlevens 1.54.04,112. Cordes 2.04.27. Wim Jonk wil vlammen tegen Batumi. foto Danny den Ouden/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 32