Een 'grote lummel' met 'n petje 8 PZC (3 Een rijk en zonnig Kerkepad Festival der alternatieven zeeland ri ZEEUWSCH-VLAANDEREN Anima Eterna brengt een eerlijke Schubert Sas van Gent te laat met bouwvergunning voor Outukumpu recept agenda MAANDAG 23 SEPTEMBER 1996 o t< de st iter voelt oi m afst ?gele :n w ng tussi resi initi raad begr emb rste an h n stMi etm In nolle n Mi id bo Vlet vt iditi: gin mai eent is a chri; van onze verslaggever Jacques Cats VLISSINGEN - Eerst even afrekenen met een hardnekkig rondzingend verhaal. Nee, voetbalvedette Danny Blind heeft geen plannen om met zijn gezin zijn intrek te nemen in de exclu sieve bungalow die wordt opgetrok ken op het platte dak van de tachtig meter de lucht in priemende woonto ren aan de Vlissingse boulevard. „Ik weet niet wie dit soort flauwekul de ether in brengt" zegt J. Theelen van het Vlissingse makelaarskantoor Theelen en Van der Weele, dat dit na jaar met de verkoop van de wooneen heden begint. Er heeft zich wel een optant gemeld om a raison van twee miljoen gulden het penthouse als toe komstige woonstulp te benutten. ..Het gaat hier om een nu nog in het buitenland gevestigde Nederlander", is alles wat de makelaar erover kwijt wil. „Maar een optant is nog geen ko per." Op het topje van de toren zijn overigens twee wooneenheden voor zien. De klant is echter koning. Een se rieuze gegadigde kan de bovenste ver dieping geheel voor zichzelf krijgen. Daarmee beschikt de uiteindelijke koper straks over 500 vierkante meter woonruimte benevens een fenome naal uitzicht. De met de naam 'Sardijntoren' opge sierde flat maakt onderdeel uit van een fasegewijs op te vullen gat dat nog op de boulevard resteert ter hoogte van het nautisch opleidingsinstituut 'De Ruyter'. Menig stille droom om ooit nog eens aan de Boulevard te kunnen wonen kan straks worden ver vuld want de nieuwbouw op die plek voorziet, met inbegrip van de 62 flats in de toren, in de realisering van in to taal 221 appartementen, verspreid over een aantal woonblokken. Het strekt daarbij zeer tot aanbeveling over een welgevulde geldbuidel te be schikken. want de gemiddelde aan schafprijs van een appartement aan deze goudkust schommelt rond de zes ton. Overwogen wordt om met de rea lisering van een aantal kleinere een heden ook wat voordeliger wonen mo gelijk te maken, waarbij men nog al tijd moet rekenen op een aankoop prijs van tussen de drie en vier ton. De nieuwe bewoners hebben dan wel de zekerheid niet terecht te komen in zo'n afschuwelijke woonmuur als waarmee nagenoeg de gehele Belgi sche kust is dichtgemetseld. Bij de op zet van het laatste boulevardproject is bewust gezocht naar het breken van de massa door de appartementen- blokken een stukje individualieit te geven. Limiet Hoog, hoger, hoogst. De limiet van wonen op hoog niveau lijkt met de Hans Slemmer- :„Honderd meter vonden we te fors worden voor deze relatief toch wel slanke toren." foto Ruben Oreel realisering van de 'Sardijntoren' voor Zeeland onderhand te zijn bereikt. De constructie, met een wat uitgerekte ronde vorm, blijft in lengte nog altijd een flink eind beneden een grote broer in Rotterdam, een woontoren, die 104 meter boven de Coolsingel uitsteekt. „Honderd meter vonden we te fors worden voor deze relatief toch wel slanke toren", meldt de Vlissingse ar chitect Hans Slemmer aan wiens brein de vormgeving van deze 'lange lummel' is ontsproten. Hij maakt er geen geheim van, dat hij, aan de te kentafel zoekend naai- een passende bekroning van de toren, ook een beetje aan het 'petje' van de Dom- burgse watertoren heeft gedacht. „Ik vond dat een mooie beëindiging." In het, in koper uit te voeren 'petje' worden de slaapkamers van het pen thouse ondergebracht. Slemmer: „Ei genlijk moet je spreken van een mai sonette. omdat de slaapkamers boven zijn." De leefruimte beneden komt rondom in het glas te staan. Daar waar elders de appartementbewoners in de toren een beperkt gezichtsveld hebben valt er op de dakverdieping dus alle kanten op te kijken. Kippenvel-mooi Slemmer: „Het zicht op de zee wordt zo heilig verklaard. Maar als je over het land kijkt is dat ook niet mis. Vooral dat zicht op Vlissingen, met al die rode dakjes en daarachter weer het water is werkelijk kippenvel- mooi'. Vanaf het 'Hoge Hil'-duinplateau in Domburg is onder bepaalde weersom standigheden bij avond en nacht soms een vaag beeld van een oplich tende Maasvlakte te aanschouwen. Hoe ver kun je vanaf die bijna tachtig meter hoge plek in Vlissingen straks kijken? „Een eind België in", ver wacht Slemmer. „Met een sterke kij ker gaan we zelfs misschien België voorbij." Dat lijkt een tamelijk royale inschat ting te zijn. Fokke Volkers vertoeft als beheerder van de televisietoren in Goes 'om beroepsredenen vaak in ho ger sferen. Zijn bureau staat op bijna 57 meter boven NAP. Vanaf die plek zoeft hij per comfortabele lift tot om streeks 75 meter hoogte. Het uitzicht dat daar voor het blote oog wacht reikt hooguit zo'n vijftig km ver en houdt bij Antwerpen een eind op. Bij helder weer doemen naar de Brabant se kant nog wel eens de contouren van Roosendaal op. Het moet, hoog in de Sardijntoren wo nend. een merkwaardige belevenis zijn om, bij lage mist uit zee. op je ei gen serre-achtig vormgegeven balkon lekker in het zonnetje te zitten terwijl op de begane grond boulevardwande laars diep in de kraag gedoken lopen te huiveren onder de vochtige deken van de waterdamp-verdichting. Hans Slemmer denkt niet. dat de hoogste bewoners van de Vlissingse toren het contact met de begane grond zullen missen. „Ik durf niet te zeggen of je vahaf dat niveau nog men sen kunt herkennen. Maar het valt me wel op hoe gedetailleerd je nog vanaf grote hoogte kunt kijken. Van boven uit de Arsenaaluitkijktoren kon ik laatst duidelijk de hondendrollen op straat zien." Wind Rest de vraag in hoeverre op de bo venste verdiepingen de wind, die jet daar uit de eerste hand krijgt voorge schoteld, zal worden ervaren. Toe komstige bewoners hoeven volgens Slemmer bij stormachtig weer niet te verwachten dat de toren dan zachtjes gaat meewiegen. Dat komt omdat het geen constructie is die rondom vrij in de ruimte staat. De toren is voor een belangrijk deel in de bouwmassa van de woonblokken opgenomen en steekt daar 'slechts' 38 meter boven uit. Nee, dan krijgt Fokke Volkers op de Goese televisietoren in Goes meer voor zijn kiezen bij windkracht negen. Bij zulk weer zwaait de toren zachtjes vijftien tot twintig centimeter uit het lood. Volkers: „Dan is het net of ik een borreltje op heb en ben ik dronken zonder geld uit te geven." SINT ANNA TER MUIDEN, ^GROEDE, SLUIS in Trio Veracini, Pablo Casals Festival Raphael kwartet I Werken van: Veracini, Corelli, Vival- Miki, Maderna, Cage. Schumann, Bruch, B. Buys, Beethoven, Puccini, Haydn loor Arie Karreman Ta Het festival-kerkepad begon zaterdag in het fraaie kerk je van Sint Anna ter Muiden. Buiten een heerlijke septem- berzon en binnen barokmuziek van het hoogste niveau, let Engelse trio Veracini (viool, ■jclavecimbel en cello), genoemd Tiaar een wat te weinig gespeeld imponist, wiens overtura een wervelende opening van het re ntal was. Vooral zijn sonate in A was een fraai werk, rijk aan ,j vondsten en effecten. Corelli's IA derde sonate uit opus 5 was vol op genieten, zowel van de mu- e|:oir ziek als van de bijzondere vertol king. Het is een sonate voor viool en clavecimbel, zonder cello, zo als de componist dat voor schrijft. Een adagio met uitbun dige omspelingen en een Allegro waarin door dubbeigrepen en tweede viool gesimuleerd wordt. Heel bijzonder gespeeld door John Holloway. Het onzuiver spelen lag blijkbaar aan een pas vernieuwde snaar en de vochtig heidsgraad van de kerk, waar voor darmsnaren zeer gevoelig zijn. Clavecinist Mortensen speelde een prachtige continuo, ook als je niet naar hem keek. Hij meende namelijk met zijn ge zichtsuitdrukking de wisselende gemoedstoestanden, de zogehe ten affecten, nog extra te moe ten onderstrepen. In Vivaldi's cello sonate in A, een heerlijk stuk muziek, hoorden we een fantastische cellist, die met een zeldzaam mooie en zuivere toon FESTIVAL VAN PHILIPPINE, rooms-katho- lieke kerk Anima Eterna, dirigent en solist Jos van Immerseel Werken van Schubert en Mozart door Arie Karreman Anima Eterna met Jos van Immerseel is al jaren de vaste gast in het festival en te recht. Steeds weer zorgen zij tj-jvoor hoogtepunten. Zo ook gis teravond in de rooms-katho- baglieke kerk van Philippine, waar n hl het gezelschap opende met de eejZesde Symphonie van Schu ur htfbert. Een werk dat volgens vele commentaren een nieuwe rich- fjting bij Schubert inluidt. Maar daar is mijns inziens nog niet veel van te merken bij de Zesde. Dat klinkt misschien wat nega tief, maar persoonlijk heb ik wat tegen die eindeloze herha lingen van de thema's bij Schu- plai ^wt, al zÜn ze nog zo mooi. hei fdli Het Andante kent een elegant ide thema, waarin de blazers prach- tig klonken en dat is trouwens d ook het meest opvallende in de ze authentieke instrumentatie, dral Blazers houden hun eigen itgq klankkleur. waardoor de tutti's soms heerlijk rauw klinken. Ook - e de houten dwarsfluiten (traver- va so's) zorgen voor een heel andere klankkleur. Niet perfect, maar wel mooi. iad! Het wat Italiaans aandoende laatste deel vind ik het interes santste. waarin blazers en strij kers elkaar afwisselen. De grote verdienste van deze uitvoering is dat het een eerlijke Schubert is, zonder pretenties, effecten of te veel polish. Mozart met Van Immerseel is al tijd een tractatie. Het Twaalfde Pianoconcert klonk bijzonder verfijnd en was zeer subtiel in ex pressie. De vertolking van het prachtige Andante met een the ma van Christian Bach was een bijzondere ervaring. Een leven dig rondo, waarin verschillende ogenschijnlijk met elkaar rivali serende thema's uiteindelijk een prachtige eenheid vormen, sluit het stuk af. Maar eerst nog een geïmproviseerde cadens. Prach tig. In de Unvollendete is een be tere Schubert te horen. Het is een boeiende synthese van me lodische declamatie en instru mentale architectuur. Maar ook weemoed naast blijheid, bezin ning naast musiceervreugde. Hier nemen we afscheid van de vroeg-Romantiek. Van Immer seel bouwt het stuk subliem op. Heel mooi is de hobo. die met zijn wijdere mensuur prachtig op de lage strijkersklank ligt. Prachtig, de grote ruige forti als contrast. Ook hier weer een eer lijke Schubert, die ondanks zijn overbekende melodieën in Phi lippine net even anders was. ons helemaal meenam in zijn be leving. Prachtig. Het was alsof je Anner Bijlsma hoorde. In Groede verplaatsten we ons naar de negentiende en twintig ste eeuw. Vladimir Mendels sohn, altviool, en Emanuel Strosser, piano, openden met Ti- de Sounds uit 1980 van de Ja panse componist Minoru Miki. Een aangenaam stuk dat ik zou willen typeren als de betere New Age muziek. Bijzonder mooi ge speeld. De solo voor altviool van Bruno Maderna was zeer verras send. prachtig en intens vertolkt in de mooie akoestiek. Sommige mensen vinden het blijkbaar moeilijk om een paar minuten stil te zijn. De Romances van Schumann hoor ik toch liever door hobo in plaats van een on derdrukte toon van de klarinet. Van een nietszeggende John Ca ge naar een kleurrijke Max Bruch. In mooie lange melodie lijnen word je meegesleept met de fraaie combinatie clarinet alt viool. subliem begeleid door pia nist Strosser. Het Raphaelkwar- tet in Sluis was de bekroning van de dag. Vier topmusici, vol ledig op elkaar ingespeeld met een bijzondere sonoriteit. On danks het feit dat de klank wat wollig dreigt te worden door de grote akoestiek was het toch ge nieten. De Siciliaanse Serenade van de Nederlandse componist Jan Brandts Buys was een heerlijk stuk muziek. Zeer lyrisch, met een knipoog naar het impressio nisme. In het middendeel, tradi tioneler dan het eerste, proefde je de sfeer van Grieg in themabe handeling en harmonie. Wat de ze serenade met Sicilië te maken heeft ontgaat mij echtèr volko men. Beethovens strijkkwartet in A. is een vriendelijk werk met een voudige en zangerige thema's die tussen de verschillende de len een grote verwantschap heb ben, geen grillige Beethoven. Het Andante is een juweeltje van expressieve schoonheid. De ze musici weten perfectie te combineren met klankschoon heid en bereiken een ontroeren de expressie. Haydns Lerchenkwartet is een meesterwerk, waarbij je op de punt van je stoel gaat zitten. Ze ker bij het Adagio, waarin pri marius Hoogeveen prachtig so leerde. En weer was er zo'n prachtige altviool (Zoltan Be- nyacs). Het was een Kerkepad met vier eeuwen muziek volop in bewe ging. Goed getimed met ruime pauzes, waardoor ook de fysieke beweging van de toehoorder aan bod komt. Aan het thema viool is volledig recht gedaan. Barok- viool, barokcello, de alt-viool en tenslotte het strijkkwartet. Met bespelers van topniveau. Dus in alle opzichten een zonnig Kerkepad. Nothing Gained's optreden kenmerkte zich door een duizelingwekkend tempo en een uitbar sting van overtollige energie. foto Peter Nicolai van onze verslaggever Marcel Modde TERNEUZEN - Moeders houdt uw dochters binnen! Vier mafkezen uit Oostburg en omgeving zijn onder de naam Nothing Gained bijeen gekomen, vastbesloten te be wijzen dat hardcore ook leuk kan zijn om naar te kijken. In een duizelingwekkend tempo werken ze nummer na num mer af. Stuk voor stuk een uitbarsting van overtollige energie. Na drie kwartier hossen en springen op de vierkante meter in het Ter- neuzense jongerencentrum Kalashnikov waren de jeug dige West-Zeeuws-Vlamin- gen dan ook kei kapot. Geen conditie meer hè. die compu terspelletjesgeneratie... Het valt. meteen op bij No thing Gained: geen hoogdra vend gedoe, geen technische hoogstandjes, maar gewoon effe lekker uit je bol gaan met de volumeknop op tien. Zo veel bands denken dat ze het daarmee in het nieuwe onder grondse tijdperk een eind kunnen schoppen. Zoals Bal lerina Pimps die zelfde zater dagavond in Kalashnikov. Maar juist doordat dit muzi kaal misschien iets begaafder trio pas na hun streekgenoten op het podium klommen, werd duidelijk wat een optre den bovenal tot een succes maakt: dynamiek en uitstra ling. Daaraan heeft Nothing Gai ned beslist geen gebrek. Dat wil zeggen, tijdens het verto nen van hun fratsen. Nadien kunnen ze praktisch geen boe of bah meer uitbrengen. De gemillimeterde zanger Serge de Vriend ('SdV') zeeg tien mi nuten voor het einde - na het afleggen van een vijfvoudige Coopertest - leegge- schreeuwd op het podium neer. Aanmoedigingen van meegereisde fans en een frisse duik in het dankbaar vangen de. verwoed pogoënde pu bliek gaven hem nieuwe kracht voor het inzetten van de finale. „Goed, we doen nog even een verzoekje van veer tig seconden. Our Fight!" En weer werd een lading stoom afgeblazen in het jeugdhonk met 't gebroken geweertje. Veertig werkelijke seconden die. door de pure krachtsuit spatting die de West-Zeeuws- Vlamingen er instoppen, min stens drie minuten leken te duren. Zoals hun hele korte programma op het Zeeland Onderwaterfestival veel lan ger scheen. Nothing Gained put zijn kracht uit het feilloze samen spel tussen de twee leadzan gers - SdV (spreek uit als: es- dehfuh) wordt bijgestaan door Martin van Hee. bassist, gitarist en drummer. De mu ziek neigt in de richting van de punk. vooral door het toe passen van de korte felle sets. Daarnaast zijn invloeden van The Ramones, Rage Against the Machine en The Red Hot Chili Peppers hoorbaar De groep werd goed vijf maan den geleden opgericht. Na acht weken oefenen stonden de bandleden klaar voor hun vuurdoop op een schoolfeest in de thuishaven. Over twee weken duiken ze de studio in voor opname van hun eerste demo. De cassette wordt ge koppeld aan de uitgave van een nieuw muziektijdschrift, de Harde Kern, dat naar ver wachting eind oktober het le venslicht zal zien. De Harde Kern is een initiatief van een groepje liefhebbers uit de Zeeuws-Vlaamse kuststreek. De bedoeling is dat iedere edi tie van het blad vergezeld gaat van een demo van ama teurbands uit de omgeving. Zeeland Onderwater, georga niseerd door de Stichting Ha- hamandad. kende nog een tweede hoogtepunt. De band leden van Purify, eveneens af komstig uit Oostburg, maak ten bekend dat ze het na een half jaartje samen al weer voor gezien houden. Kalash nikov werd hun galgemaal. Lint mocht de stemming met titelsongs als I'm gonna stay young until I die nadien weer herstellen. De jongelingen slaagden er in ieder geval in de dicht opeengepakte me nigte in het kleine café van Kalashnikov met pogoën uit elkaar te drijven, zodat er een vrije doorgang kwam naar de plek waar het vochtverlies weer teniet kon worden ge daan. Dichter en gelegenheids- spreekstalmeester Jan Bruens, gerimpeld, maar nog immer een echte 'Radikal' ge tuige de opdruk van zijn t- shirt, bezag het schouwspel goedkeurend vanaf de zijlijn. Hij vormde samen met Nasty Sperms en Apathy Comman do de experimentele loot aan de boom van het festival der alternatieven. Gehuld in hun prozaïsche muzikale over peinzing ging Zeeland op dat kleine plekje in Terneuzen kalm en cultuurbewust on derwater, de nacht in. van onze verslaggever SAS VAN GENT - De uitbrei ding van de staalfabriek Outu kumpu op de Axelse Vlakte wordt nog even opgeschort. Burgemeester en wethouders van Sas van Gent hebben door vakanties en de 'betrekkelijk ingewikkelde' materie van de bouwaanvraag nog geen kans gezien de vergunning rond te krijgen. Outukumpu Steel Processing wil het bedrijf op het industrie terrein uitbreiden met een grote fabriekshal en extra kantoor ruimte. De directie diende daar toe drie maanden geleden een aanvraag voor een bouwvergun ning in. B en W van Sas van Gent zijn er echter nog niet in ge slaagd de aanvraag in z'n totali teit te toetsen aan de vigerende voorschriften, meldt het college. Als excuus worden vakanties en de ingewikkelde inhoud van de aanvraag aangevoerd. De termijn waarbinnen de ver gunning rond moest zijn, is in middels verstreken. Reden waarom het dagelijks gemeente bestuur 13 september besloot zijn uiteindelijke beslissing der tien weken te verdagen. B en w vragen de gemeenteraad nu om goedkeuring van die manoeu vre. Volgens het college zal Ou tukumpu door de verdaging geen nadeel ondervinden, want. zo wordt gesteld, het was voorlo pig toch nog niet de bedoeling om daadwerkelijk met de bouw te beginnen. Het voorstel wordt vanavond (maandag) besproken in de com missie financien en onderwijs. De openbare vergadering in het gemeentehuis aan de Westkade begint om 19 uur. Pavlova met kwarkvuiling Janny van der Lee 4-6 personen Aan het begin van deze eeuw maakte men zich absoluut niet druk over de gebruikte hoe veelheden slagroom in een ge recht. Sterker nog, hoe meer hoe lekkerder was eigenlijk het mot to. Maar sinds wij onze vetop- name toch wat meer proberen te reguleren, passen we ook de klassiekers uit de traditionele keuken hierop aan. In plaats van kwark kunt u ook stand-, roer-, of gewone yoghurt nemen en ook de gebruikte vruchten kunnen aan het seizoen worden aange past. 4 eiwitten 200 gram suiker 1 eetlepel maizena 1-2 druppels amandelessence 1 eetlepel geschaafde amande len 2,5 dl slagroom 2 eetlepels suiker 2,5 dl kwark verse bramen of bessen Venvarm de oven voor op 125- 150 gradenBekleed een bak plaat met bakpapier en teken hierop een cirkel van 20-22 an. Klop de eiioitten in een vetvrije kom stijf. Voeg nu de suiker en maizena lepel voor lepel toe en blijf onophoudelijk kloppen. De eiwitmassa wordt dan zeer ste vig en glanzend. Spatel de essence door de eiwit ten en schep de eiivitmassa in de cirkel. Strijk het oppervlak glad en hol de cirkel als het ware uit zodat een 'mandje of nestje ont staat. Plaats de bakplaat in de oven voor ongeveer 1114 uur. Schakel de oven uit en laat de pavlova ongeveer een uur in de oven af koelen. Neem de meringue daar na uit de oven en laat deze ver der op een taartrooster afkoe len. Klop de slagroom met de suiker stijf en meng hier de Jcivark door. Schep de vulling in de afgekoel de pavlova en verdeel hierover verse bramen, besseji of andere vruchten. BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: Moonlight and Valentino en Antonia; Cinemactueel, 20 uur: A time to kill en Twister; 20.30 uur: Sense and Sensibility; GOES - Grand, 20 uur: Twister; HULST De Koning van Enge land, 20 uur: Twister; A time to kill; The Quest; Phenomenon; Mission impossible; Multipli city; MIDDELBURG - Cinema, 20.30 uur: De kleur van de granaatap pel; VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: Twister; A time to kill; Striptease; Phenomenon; Tentoonstellingen AARDENBURG - Gemeente lijk Archeologisch Museum, 13- 17.30: Vervolgd, verguisd, ver zoend (Urn 30/9); Gale Richel, 13-18 uur: Werken diverse kunstenaars (t/m 29/9); SINT ANNALAND - De Mees- toof, 14.15-16.45 uur: Werk Wim Hofman en Hans Hermes en bo demvondsten en gebruiksaarde- werk van 1600-1900 (t/m okt.); SINT ANNA TER MUIDEN - Stadhuis, 11-17 uur: Digna Blaauw, foto's op textiel van Cor de Boer (Urn 29/9); BROUWERSHAVEN - Stad huis, 9-12 en 13-16 uur: Elly Mes, werken op papier en linnen it/m 24/9); BURGH-HAAMSTEDE - De Bewaerschole. 13.30-16.30 uur: 'Een ongekende schittering' (t/m 5/10); GOES - Stadskantoor. 9-17 uur: Werken leerlingen 3 scholen (t/m 18/10); HEINKENSZAND - Gemeen tehuis. 9-12 en 13-16 uur: 'Rit misch Reliëf, werk van Anke Huisson-Haars (t/m 26/9): HULST - Stadhuis. 9-12 en 13- 16.30 uur: 'Illustraties van Rey- naert de Vos in 100 jaar kinder boeken' (t/m 23/9); Galerie Rattenfanger, 14-17 uur: Herman Loof. olieverfschilderij en en Annette Hopkins-Hogen- boom, sieraden (t/m 2/11); KAPELLE Gemeentehuis. 8.30-12 en 13-16 uur: Werken Weefkring Goes e.o.(t/m 4/10); MIDDELBURG - Zeeuws Mu seum. 10-17 uur: Middelburg in de VOC-tijd it/m sept.): Zeeuwse Bibliotheek, 17.30-21 uur: 'Sport in Zeeland', foto's (t/ m 28/10); 'Brieven van gevange nen' (t/m 5/10); 'Hans Warren 75' (t/m 26/10); Galerie Het Gouden Briefke. 13- 17.30 uur: Anneke Dekkers, schilderijen. Hans Jakobs. schil derijen en Henny Zwart. bronzen beelden (t/m 25/9): Markt: De Cilinder. Ria Pac- quée invites Yael Robin (t/m 6/ 10); Wandelkerk. 10-17 uur: Marja de Lange, schilderijen (t/m 27/9): Ramschip Schorpioen. 10-17 uur: Robert Egar Murk, aquarel len 'Rotterdam in Bedrijf (t/m okt.); NEELTJE JANS - Bezoekers centrum Delta Expo, 10-17.30 uur: Werk Chinese fotograaf Weng Yi over de Chinese Muur (t lm sept.); OOSTKAPELLE - Zeeuws Bio logisch Museum, 12-17 uur: 'Bo men in het landschap' en 'Dood hout leeft' (t/m 27/10) foto-expo sities; 'Van rups tot vlinder' (t/m 29/9); SLUIS - Raadskelder, 14-17 uur: Gaby Lijnkamp-Warris, olieverfschilderijen, tekeningen en gouaches (t/m 6/10); VEERE - Grote Kerk. 10-17 uur: Jiri Necas, gemengde tech nieken. Zivo Vanderstege, olie verfschilderijen (t/m 2/10); VLISSINGEN - Stedelijk Mu seum, 10-17 uur: Michiel de Ruy ter, werkelijkheid en mythe (t/m 29/9); De Zeeuwse oostindië- vaarder, schip en lading/het le ven aan boord (t/m sept.); Gemeentearchief/Hellebar- dierstr., 9-16.30 uur:'Sanering in Vlissingen' (t/m 4/10); Stadhuis, 8.30-17 uur: Foto's le den fotoclub De Draadontspan ner (t/m sept.); Theo van Doesburgcentrum, 10- 22 uur: Werk cursisten en foto's project 'Landschap in Beeld' (tI m 15/10); ZIERIKZEE - Driekoningen laan e.o.. 'Artis in Zierikzee', werk 6 Zeeuwse kunstenaars (beelden, foto-installaties, schil derijen en objekten) t/m sept. Hulpcentra voor geheel Zeeland: tel. 06-11 Centraal Meldpunt Milieuklachten: tel. 0118-412323 SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel 0118-615551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel 0118-636251. van 10 00-14.00 uur en 20 00-23.00 uur - weekends van 20 00-23.00 uur Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land. tel 0118-469869. dag en nacht bereikbaar Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland. tel. 06-0432 igratis). dag. van 14-20 uur Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel 0118-628800. Aids Infolijn: tel. 0118-638384 Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel.06-11 Centraal Meldpunt Milieuklachten: tel 0118-412323 SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel. 0118-615551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel 0118-636251, van 10.00-14 00 uur en 20 00-23.00 uur - weekends van 20.00-23.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land, tel 0118-469869, dag en nacht bereikbaar Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel 06-0432 gratis 1. dag. van 14-20 uur. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling. tel 0118-628800 Aids Infolijn: tel. 0118-638384. De politie houdt vandaag, maandag, snelheidscontroles op rijksweg 61 bij IJzendijke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 9