Bezoek paus verdeelt de Fransen Slecht begrotingsbeleid in Europa voortaan afgestraft I PZC Misbruik handel van Britse slachtpremies Economische groei Duitsland valt tegen Drie Zuid-Koreanen gedood tijdens jacht op infiltranten PASOK aan kop bij Griekse verkiezingen Jacht op ontvoerders Costa Rica buitenland Honderdduizenden de straat op vóór en tegen kerkelijk leider Heroïne in vliegtuig president Colombia het weer in zeeland en in europa Pi snelheidscontrole MAANDAG 23 SEPTEMBER 1996 van onze correspondent Cees van Zweeden PARIJS - Bijna 200.000 gelovi gen hebben gisteren samen met de paus de verjaardag herdacht van de doop van de Frankische koning Clovis, die door het ex treem-rechtse Front National als symbool van het huidige DEN HAAG (ANP) - Europese veehandelaren maken mis bruik van de slachtpremie voor jonge kalveren, die in Groot- Brittannië wordt betaald om de markt voor rundvlees op peil te houden. Een woordvoerder van de Produktschappen Vee, Vlees en Eieren heeft dit zaterdag be vestigd. In het Verenigd Koninkrijk wordt een premie betaald bij de slacht van kalveren, die nog geen drie weken oud zijn. Die premie brengt sommige Euro pese handelaren ertoe, het jonge vee naar Groot-Brittannië te ex porteren. ..Het gaat niet om grote trans porten. maar het is toch van de gekke. Het is de wereld op zijn kop. Wij keuren dit af, ook uit overwegingen van dierenwel zijn. Maar we kunnen het niet te gengaan. Er is immers een Euro pese markt", aldus de woord voerder. Hij wijst erop dat de Britse slachtpremie slecht is voor de kalversector. Het Produktschap heeft inmiddels een voorstel aan de Europese Commissie gedaan voor een efficiëntere aanpak van de regulering van de kalversec tor. gericht op het terugbrengen van het gemiddeld slachtge- wicht van kalveren van een half jaar oud. HALLE/DUBLIN (DPA) - Duits land hoeft niet te rekenen op een structurele opleving van de economische groei. Daarvor ontbreekt een krachtige im puls. Een duidelijk herstel van de export of van de particuliere consumptie is niet te verwach ten. Ook zal het bedrijfsleven niet flink meer gaan investeren. Dat is de belangrijkste conclu sie in het jongste economisch bericht van het IWH, een van de toonaangevende Duitse onder zoeksinstituten. In het verleden heeft de export geregeld de opleving van de eco nomie aangezwengeld. Vervol gens trokken de investeringen aan. waarna de vonk oversloeg naar de bestedingen. Weliswaar vormt de groeiende uitvoer ook dit jaar de belangrijkste motor voor de toenemende productie, zo schrijft het IWH in het dit weekeinde gepubliceerde rap port, maar de impuls-is te zwak. Duitsland voert dit jaar amper 3,5 procent meer uit dan vorig jaar. Volgend jaar zal de grootste economische macht van Europa een exportgroei van 5 procent beleven. De uitvoer vormt inder daad een vitale factor in de eco nomie van onze oosterburen, zo geeft het IWH toe, maar de groei is in vergelijking met vorige her stelperiodes te mager. De bijdrage aan het economisch herstel van de particuliere be stedingen zal teruglopen. In de eerste helft van 1996 zorgde de consumptie nog wel voor een op leving van de economie, maar daarvan zal in de tweede helft en in 1997 geen sprake meer zijn. De oorzaak van deze tendens is een combinatie van loonmatigin gen, hogere sociale premies en bezuiningingen van de regering Dit jaar komt de groei van de economie uit op 1 procent, aldus het instituut in Halle. Volgend jaar groeit de bedrijvigheid met 1,75 procent nauwelijks harder. De regering in Bonn gaat voor 1996 uit van een toeneming van minstens 0,75 procent. In 1997 zal de economische groei op 2 tot 2,5 procent uitkomen. van onze correspondente Judith Stalpers TOKIO - Bij een hevig vuurge vecht zijn zondag twee Zuid- Koreaanse militairen gesneu veld die jacht maakten op twee voortvluchtige Noord-Korea- nen. De Noord-Koreanen, die beiden eveneens omkwamen, maakten deel uit van een be manning van een onderzeeboot die vorige week woensdag voor de Zuid-Koreaanse oostkust strandde, zo'n 75 kilometer ten zuiden van de gedemilitariseer de zone, het 'ijzeren gordijn' tus sen de twee Korea's. Zaterdag stierf een Zuid-Koreaanse mili tair aan de hoofdwonden die hij Unieke Zweedse bieb uitgebrand STOCKHOLM (AP) - De stads bibliotheek van Linkóping, met een unieke verzameling van zo'n 70.000 boeken, is vrijdag na een explosie geheel uitgebrand. Een aantal kostbare boeken en manuscripten uit de vroege Middeleeuwen bleef voor het vuur gespaard, omdat ze in een brandvrije kluis waren opge slagen. De politie acht opzet niet uitge sloten, omdat een aan de biblio theek grenzend immigratiebu reau eerder het doelwit was van dreigementen. Ook in juli ont stond brand in de bibliotheek, maar het vuur kon destijds wor den geblust. Er bevonden zich ongeveer 600 mensen in de bibliotheek toen de brand uitbrak Iedereen wist evenwel ongedeerd het pand te verlaten. ATHENE (AFP) - De Griekse so cialistische partij PASOK, ge leid door premier Costas Simi- tis, stevent af op een overwin ning in de parlementsverkiezin gen die zondag in het land zijn gehouden. Volgens de eerste schattingen van de televisie zou de partij ruim 42 procent van de stemmen hebben behaald. De conservatieve Nieuwe Demo cratie van Miltiades Evert, de vroegere burgemeester van Athene, ligt met 38 procent op de tweede plaats. De communis ten volgen met 5.5 procent. Simitis besloot vorige maand de verkiezingen, die volgend jaar zouden moeten worden gehou den, te vervroegen. Als rede gaf hij dat de zwakke economie en de gespannen relaties met Tur kije een nieuw mandaat van het parlement noodzakelijk maak ten. Maar hij wil ook profiteren van zijn gestegen populariteit. Simitis volgde in januari de in middels overleden Andreas Pa- pandreou op. Bij de vorige ver kiezingen, op 10 oktober 1993, behaalde de PASOK met 170 van de 300 zetels de absolute meerderheid. De Nieuwe Demo cratie kreeg toen 111 zetels. Frankrijk wordt aanbeden. In Parijs betoogden 5.000 mensen, gewapend met opgeblazen con dooms. echter tegen de aanwe zigheid van de paus. Het bezoek aan Reims, waar Clovis in het jaar 496 gedoopt zou zijn, was de laatste en meest omstreden etappe van het pau selijk bezoek aan Frankrijk. De paus trok overal grote menigtes, maar met 200.000 aanwezigen spande 'Reims' de kroon. Velen hadden voor de dageraad al hun weg naai- de stad gevon den. De kerkelijk leider werd be groet met leuzen als 'leve de paus', terwijl de tekst op een spandoek las: 'Heilige Vader, Frankrijk houdt van u'. Elders in Reims kwamen dui zend mensen bijeen om te luiste ren naar redes tegen het bezoek van de kerkvorst. Voornaamste punt van kritiek was het gebruik van belastinggeld voor het be zoek. Woede Hondervijftig kilometer verder op, in Parijs, gaven betogers ui ting aan hun woede over het be zoek. Homoseksuelen droegen foto's van Johannes Paulus II mee met daarop het woord 'Haat'. Veel demonstranten had den stickers op hun jassen ge plakt met de tekst: 'Clovis is voorbij. Het Frankrijk waar ik van houd, is seculier'. Voordat hij vorige week in Frankrijk neerstreek, had de paus al 72 reizen naar het buiten land gemaakt. Dat aan Frank rijk, zijn vijfde, werd evenwel met spanning tegemoet gezien. Een deel van de Franse clerus beschouwde de deelname aan de herdenking van Clovis als een blunder. Voordat hij werd gedoopt, had Clovis met een bijl het hoofd ge spleten van een man die een vaas uit een kerk had gebroken. Die bijl werd vervolgens door het Vichy-regime, dat tijdens de oorlog met de nazi's collaboreer de, als symbool gebruikt. Het huidige Nationaal Front, dat afbeeldingen van Clovis op zijn posters gebruikt, heette de paus welkom in Reims met een speciale verklaring. De verkla ring veroordeelde de „vijandige, sectarische en gemene protes ten tegen Johannes-Paulus II, die zoals altijd komen van hen die een zwakke moraal hebben en decadent zijn". De kerk. in verlegenheid ge bracht door de geestdrift van het Nationaal Front voor de paus. had zich vooraf van de extremis ten gedistantieerd. De Parijse aartsbisschop Lustiger. de zoon van een jood, noemde de racisti sche en anti- Semitische politiek van het Front „onverenigbaar met het christendom". Het bezoek aan Frankrijk was donderdag tijdens een schietge- vecht opliep. De Zuid-Koreaanse regering heeft na de ontdekking van de onderzeeboot duizenden militai ren en politieagenten ingezet om de Noord-Koreaanse infiltran ten te vangen. Het ministerie van defensie denkt dat er 26 be manningsleden aan boord wa ren. Tot nu toe zijn er 21 gevon den. Het ministerie baseert zich op de uitlatingen van een gevan gen genomen Noord-Koreaan, de 31-jarige Li Kwang Su. Defen sie vermoedt dat de onderzeeër technische problemen onder vond en toen op de rotsen liep. De bemanning heeft kennelijk de apparatuur in de boot in brand gezet om spionagemate- riaal te vernietigen voordat ze via land probeerde te vluchten. De Zuid-Koreaanse regering noemt het onderzeebootinci dent echter geen eenvoudige spionage maar „een grove pro vocatie die moest leiden tot een guerrilla-oorlog", getuige het materieel dat de Noord-Korea nen bij zich droegen: handgra naten, machinegeweren, AK-ge- weren en pistolen. Een van de Noord-Koreanen die zondag werd doodgeschoten had een ca mouflage-uniform van het Zuid- Koreaanse leger aan. Zondag probeerde de comman dant van de VN-troepen die het wapenstilstandsverdrag tussen de twee Korea's controleren, in het grensplaatsje Panmunjom een brief aan de Noord-Korea nen te overhandigen. In de brief wordt protest aangetekend te gen deze laatste schending van het wapenstilstandsverdrag. De Noord-Koreanen weigerden ech ter de brief aan te nemen. Directeur Huizinga (1), werkgever van Coers en Zijlstra, spreekt met bewakers van de teakhout plantage. foto Koen Suyk/ANP SAN JOSÉ (ANP) - De Costaricaanse politie zegt aanwijzingen te hebben dat de ontvoer ders van het Nederlandse echtpaar Huite Zijl stra en Jitty Coers zich nog in het land bevin den. Ze zouden nog geen kans hebben gezien de grens met Nicaragua te passeren. Ook zaterdag zette de politie met honderd mensen de klopjacht voort in het bergachtige dicht beboste noordelijke deel van het land. Eén van de ontvoerders zou gewond zijn ge raakt in het vuurgevecht met de politie, met een na de vrijlating. Zijlstra en Coers maken het goed. De twee 50- jarige biologen zijn vrijdag meteen weer aan het werk gegaan op de inmiddels zwaar be waakte teakhoutplantage Hacienda Altamira. Ze lijken nauwelijks last te hebben van de spannende weken en zeggen de hele zaak als afgedaan te beschouwen. In Costa Rica zit de angst voor soortgelijke ac ties van Nicaraguaanse ex-contra's er goed in. In het economisch ontwrichte Nicaragua lopen veel bendes rond van zwaarbewapende vroe gere contra-revolutionairen. Ze hebben hun militaire loopbaan verruild voor een criminele. Voor de overheid in Costa Rica is het dan ook van het grootste belang de daders van de ont voering te pakken. In een land waar angst heerst, blijven de toeristen weg en die zijn voor Costa Rica de belangrijkste inkomstenbron. ook het laatste van de paus voor dat deze over enkele dagen een operatie ondergaat. Hoewel de kerkvorst zichbaar ziek was. maakt hij een vitalere indruk dan bij vorige reizen. BOGOTA (AFP) - In het vlieg tuig waarmee de Colombiaanse president Samper zaterdagmid dag naar New York zou vliegen is bijna drieënhalve kilo he roïne gevonden. Volgens de po litie zijn de drugs gevonden na een anoniem telefoontje. Sam per wilde naar New York om de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bij te wonen. De heroïne zat verstopt in acht tien zakken tussen de bagage. Volgens de Colombiaanse minis ter van Justitie. Carlos Medellin. gaat het om een complot om het imago van Samper verder te schaden. De president ligt al ge ruime tijd onder vuur in binnen- en buitenland. Hij wordt ervan verdacht zijn verkiezingscam pagne in 1994 gedeeltelijk met drugsgelden te hebben gefinan cierd. Om die reden heeft de Amerikaanse regering Sampers inreisvisum ingetrokken. Vanwege de ontdekking vloog Samper zaterdag niet met zijn presidentiële Boeing-707 naar New York, maar met een zaken- vliegtuig van de Colombiaanse luchtvaartmaatschappij Avian- ca. van onze correspondente Aly Knol DUBLIN - „Er komen sancties. Dat is een aanzienlijke stap voorwaarts". De Duitse minis ter van financiën Theo Waigel was dit weekeinde tevreden. Wanbeleid op begrotingsgebied zal in de toekomst meteen wor den afgestraft, zoals hij al bijna twee jaar bepleit. De landen, die op 1 januari 1999 de Europese eenheidsmunt euro invoeren en toetreden tot de Economische en Monetaire Unie, mogen nooit meer een financieringstekort van meer dan 3 procent verto nen, buitengewone en tijdelijke omstandigheden daargelaten. Zodra een land in de euro-zone met de begroting over de schreef gaat, valt er een brief met een strenge waarschuwing in de bus. Als het begrotingsgedrag ver volgens niet binnen een bepaal de termijn verbetert-, moet het land een bedrag storten, waar over geen rente wordt uitge keerd. Is het een jaar daarna nog steeds 'in overtreding' dan wordt dat bedrag als een boete geconfisqueerd. Met die afspraken gingen de mi nisters van financiën van de Eu ropese Unie dit weekeinde in de Ierse hoofdstad Dublin uiteen. Zowel minister Zalm van finan ciën als president Duisenberg van De Nederlandsche Bank wa ren ingenomen met deze uit komst, die feitelijk neerkomt op een automatische sanctie bij slecht gedrag. Maar er moeten nog wel enkele niet onbelangrijke details wor den geregeld. Zo is nog niet be- paald-hoe lang de termijn zal zijn tussen de waarschuwing en bet storten van het renteloze depo sito. Noch is precies onder woor den gebracht wat de buitenge wone en tijdelijke omstandighe den zijn, die een overschrijding van de 3-procent-grens goedpra ten, afgezien van natuurrampen als aardbevingen of overstro mingen. Tenslotte is nog geen preciese formule gevonden voor de hoogte van in eerste instantie het deposito en vervolgens de boete, die slecht functionerende landen moeten neertellen. Wèl is er overeenstemming dat de hoogte van het deposito een vast bedrag moet zijn. uitge drukt in een percentage van het bruto binnenlands product (bnp). Naarmate men de 3-pro- cents-norm verder overschrijdt, wordt dat bedrag in stapjes ver hoogd. In Dublin werd benadrukt, dat er thans alleen nog 'technische' kwesties rond de monetaire unie bestaan. Alle ministers en bank- presidenten straalden het geloof uit dat de EMU nog slechts een kwestie van tijd is. „Eind dit jaar zal de auto klaar zijn. Begin 1998 volgt het rijexamen en op 1 ja nuari 1999 gaan we rijden", zei Europees Commissaris Yves- Thibault de Silguy van finan cien. Minister Zalm viel hem bij: „We hebben dat gevoel al langer dat we echt gaan starten". Vandaag Een lagedrukgebied boven Zuid- Europa hult de meeste delen van West-Europa onder een grauw wolkenpak. Tussen dit laag en een hogedrukgebied ten noorden van ons is een geleidelijk in kracht toe nemende noordoostelijke stro ming op gang gekomen. Deze voert vrij koude lucht aan naar de regio. In deze lucht bevindt zich ook veel bewolking, waaruit af en toe regen of motregen zal vallen. De temperatuur blijft vrij laag. In het oosten van Zeeland haalt het kwik een maximum van 12 graden en aan de kust wordt het een graadje kouder, 11 graden. Ten tijde van re gen is het nog iets koeler en haalt het kwik nog maar net de 10 gra den. Voor vanavond en vannacht geldt eenzelfde weertype als over dag, bewolkt met kans op een re genbui. De temperatuur daalt niet zo ver. In de nacht is de minimum temperatuur 8 graden. De wind komt uit een noordoostelijke hoek en is matig van kracht 3 tot 4 Bft. Nautisch bericht Wind: noordoost en matig 3 tot 4 Bft., zicht: goed, in buien redelijk, temperatuur kustwater: 14 graden, afwijking waterstanden: geringe verlagingen, maximum golfhoogte monding Scheldes: ruim een hale meter. Vooruitzichten Voor morgen: dinsdag een verge lijkbare dag als vandaag. De aan voer van koude lucht en bewolking blijft. Daarom wederom een over wegend bewolkte dag met weinig tot geen zon en kans op wat regen. De temperatuur stijgt wel. De maxi mum temperatuur voor overdag is 14 graden. In de nacht daalt het kwik naar een minimum van 9 gra den. De wind is noord tot noord west en zwak tot matig van kracht; tot 3 Bft. Voor woensdag tot en met vrijdag algemeen bewolkt met vooral o; donderdag en vrijdag een grot* kans op regen. De maximum tem peratuur voor overdag ligt tussei de 14 en 16 graden. De wind draai geleidelijk naar west tot zuidwe: en sterkt aan tot af en toe krachtig Hoog water Maandag 23 september Vlissingen 11.15 Terneuzen 11 Bath 12 Roompot Buiten 11.15 Zierikzee 12 Yerseke 12 Philipsdam West 12 Dinsdag 24 september cm uur c 162 23.56 li .36 185 .28 225 122 23.50 li .30 125 .30 134 ----- .30 138 Vlissingen Terneuzen Bath Roompot Buiten Zierikzee .26 186 00.09 218 12.42 21 01.03 262 13.40 2i 12.25 138 01.15 152 13.50 i: Yerseke 01 15 152 13.50 Philipsdam West 01.10 164 13.40 Laag water uur cm uur cn Maandag 23 september Vlissingen 04.55 137 17.46 15 Terneuzen 05.26 146 18.05 18 Bath 06.09 167 19.01 18 Roompot Buiten 04.50 104 17.45 12 Zierikzee 06.00 110 18.45 12- Yerseke 06.00 115 18.50 12 Philipsdam West 06.00 116 18.45 12- Dinsdag 24 slptember Vlissingen 06.20 148 19.00 13 Terneuzen 06.46 159 19.26 15 Bath 07.36 182 20.21 211 Roompot Buiten 06.15 106 1855 13 Zierikzee 07.25 113 20.00 14 Yerseke 07.30 117 20.05 14. Philipsdam West 07.35 119 20.05 14 VLI Zee ver. drii te N reik de 1 die leet sch< Mat Van de 1 aan pen den Inrr hoo liot: ten het stut den vall Stu din voo one En ten sch ZON EN MAAN 24 september Zon op 07.30 onder 19.31 Maan op 18.08 onder 03.5t A K KA ove lan bewolkt t zonnig hagel mist opklaringen .windrichting koufront fj L lagedruk H hogedruk Ij I -T000- hecio pascal j 19 temperatuur Vooruitzichten Weersvooruitzichten voor diverse europese landen, medegedeeld door het KNMI, geldig tot en met dinsdag: Finland: Wolkenvelden en op de meeste plaatsen droog. Middag- temperatuur van 7 graden in het noorden tot rond 13 in het zuiden. Noorwegen: Veel wolkenvelden en vooral langs de westkust nu en dan regen. Maxima van 7 graden in het noorden tot 14 hier en daar in het zuiden. Zweden: Droog en wolkenvelden; in het zuiden wellicht geregeld zon. In het uiterste zuiden winderig. Ma xima rond 12 graden, in Lapland la ger. Denemarken: Winderig en veel be wolking. Maandag misschien in het noorden ook wat zon. Vooral in het zuiden kans op regen. Middag- temperatuur rond 13 graden. Engeland, Schotland, Wales en Ierland: Maandag in Ierland be wolkt en nat; elders nog een kleine kans op wat zen. Dinsdag breidt de regen zich verder naa. iet oosten uit. Middagtemperatuur rond 16 graden, langs de Noordzeekust la ger. België en Luxemburg: In het alge meen bewolkt en op beide dagen kans op regen of motregen. Mid dagtemperatuur van 12 in Luxem burg tot 15 in WestWIaanderen. Noord- en Midden-Frankrijk: Flink veel bewolking en vooral in het westen en oosten kans op regen. In Midden-Frankijk soms ook wat zon. Middagtemperatuur van 14 graden in het oosten tot 18 in de Vende'e. Portugal: Flink wat zon, maar maandag in het noorden en mid den bewolkt en kans op een bui. Middagtemperatuur variërend van 20 graden rond Porto tot 25 in de Algarve. Madeira: Wolkenvelden en soms een bui. Middagtemperatuur rond 22 graden. Spanje: In het noorden geregeld wolkenvelden en plaatselijk regen. Vooral in het zuiden en oosten droog en flink wat zon. Middag temperatuur in het noorden rond 20 graden. Maxima aan de costa's van 23 graden rond Barcelona tot 28 bij Malaga. Canarische Eilanden: Naast zon ook wolkenvelden en soms een bui. Middagtemperatuur ongeveer 28 graden. Marokko: Westkust: zon, maar ook kans op enkele wolkenbanken. Waarschijnlijk droog. Temperatuur vlak aan zee 's middags ongeveer 25 graden. Tunesië: Maandag kans op een re- gen- of onweersbui. Dinsdag voor al langs de oostkust weer flink wai zon. Middagtemperatuur vlak aan zee iets onder de 30 graden. Zuid-Frankrijk: Vooral maandag in het zuidoosten geregeld zon en droog. Verder flink wat bewolking en vooral in het westen en tegen de Pyreneeën regen. Middagtempe ratuur rond 18 graden, aan de Mid dellandse Zee ongeveer 22. Mallorca en Ibiza: Maandag waar schijnlijk droog en flink wat zon. Dinsdag kans op een regen- of on weersbui. Middagtemperatuur on geveer 23 graden. Italië: Wisselend bewolkt en voor al maandag nog enkele stevige re gen- of onweersbuien en plaatse lijk winderig. Middagtemperatuur van 17 graden hier en daar in het noorden tot rond 24 in het zuiden. Corsica en Sardinië: Vooral maan dag enkele stevige regen- of on weersbuien. Flink wat wind. Mid dagtemperatuur op de meeste plaatsen rond 20 graden. Malta: Maandag mogelijk een re gen- of onweersbui. Verder naast wat bewolking ook zon. Iets min der warm met dinsdagmiddag temperaturen rond 25 graden. Griekenland en Kreta: Flink wat bewolking en hier en daar een re gen- of onweersbui. Op Kreta en Rhodos flink wat zon en waar schijnlijk droog. Iets minder warm, met dinsdag maxima aan zee rond 24 graden. Turkije en Cyprus: Kusten: veel zon, maar langs de Turse westkust vanaf maandagmiddag meer be wolking en een toenemende kans op een regen- of onweersbui. Ma xima van 25 graden rond de Darda- nellen tot 30 op Cyprus. Duitsland: In het noorden maan dag eerst wat zon. Verder veel be wolking en van tijd tot tijd regen. Middagtemperatuur tussen de 12 en 15 graden. Zwitserland: Overwegend be wolkt en op beide dagen kans op regen. Dinsdag in rond Locarno wellicht zon. Middagtemperatuur ongeveer 13 graden, in het zuid oosten bij wat zon aanmerkelijk ho ger. Oostenrijk: Bewolkt en plaatselijk veel regen. Dinsdag in Karinthië wellicht weer wat zon. Maxima meest tussen 10 en 15 graden. Polen: Maandag in het noorden nog zon. Verder bewolkt en van tijd tot tijd regen. Winderig. Middag temperatuur maandag rond 13 gra den, dinsdag vaak iets lager. Tsjechië en Slowakije: Bewolkt en plaatselijk erg nat. Winderig. Ma xima ongeveer 13 graden. Hongarije: Bewolkt en plaatselijk veel regen. Maandag erg winderig Middagtemperatuur rond 15 gra den. De politie heeft voor vandaag de volgende snelheidscontroles aangekon digd: A2 tussen Amsterdam - Utrecht - Zaltbommel, vice versa A12 tussen Arnhem - Ede, w, roulerende radar ter hoogte van Almere A6 - de Waterlandseweg (N27) - de Hogering N236 tussen Bussum - Weesp, vv/N524 tussen Hilversum - Bussum, vv Een betoging tegen het bezoek van de paus en zijn opvattingen trok in Parijs duizenden mensen. foto Pascal Pavani/RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 4