HWP maakt er het beste van Tjoba neemt optie op de titel Ploegen Olympus in achterhoede Driebandenploeg boekt eerste zege Verrassende winst voor reserves HWP sport 17 Schakers uit Sas van Gent starten in Meesterklasse met nederlaag Sterk Swift laat de teugels vieren Vrouwen Vlissingen starten met nederlaag MAANDAG 23 SEPTEMBER 1996 ill ichcx el aa pitti iet f oor ;n m eidii Asti ins reg er w r kr ng >otoi VI ersh m ik. 1 aat ch a|i ter g vi ider iet o Rob Ki e to ndig he a van onze verslaggever Koen de Vries SAS VAN GENT - Wim Maes had het snel gezien. De sehaker van Het Witte Paard uit Sas van Gent was iets te gretig geweest toen hij een pion van het bord sloeg. Dertien zetten slechts kon hij gelijke tred houden met zijn tegenstander, daarna ver anderde zijn stelling in iets wat in de schaakwereld wel 'een ro kende puinhoop' wordt ge noemd. Maes schudde zijn te genstander de hand en spoedde zich grimlachend naar de bar. De eerste nederlaag van een schaker van HWP in het seizoen '96/'97 was een feit. Er zullen er waarschijnlijk nog vele volgen. HWP verloor zijn debuutwed strijd in de meesterklasse met 3- 7 van SMB uit Nijmegen. van onze medewerker MIDDELBURG - In de over gangsklasse A van de landelijke competitie veldkorfbal won Swift zaterdag met 17-15 van GKV uit Gorinchem. Na de der de seizoenszege neemt de Mid delburgse ploeg achter het nog ongeslagen DVO uit Bennekom de tweede plaats op de ranglijst in. De uitslag doet vermoeden dat op sportpark De Voorborch een spannende wedstrijd werd afge werkt. Fout. Swift was op eigen terrein heer en meester over de pas gepromoveerde Gorkum- mers, die alleen door de over moedige houding van de thuis ploeg een acceptabele uitslag boekten. Meer ook niet, want enig gevaar dat Swift deze pot met puntenverlies zou betalen was er nooit. Tussenstanden van 8-3 na een aantrekkelijke ope ning. later ook 13-8 en 17-12 na dat de tegenstander wat te dicht was gekomen, zeggen genoeg over de suprematie en de manier waarop Swift de bezoekers zijn wil oplegde. „Maar natuurlijk moet de instel ling veranderen en mogen perio den van concentratieverlies niet optreden", weet ook aanvoerder Ralph Gillissen. Hij signaleerde ook vooruitgang: „Vorige seizoe nen kostte ons dat punten, nu niet meer." Is Swift toch wat 'ge groeid'. Balverlies Maar ook nog niet helemaal vol maakt. Na 8-3 verslapte de con centratie. werd aanvallend en verdedigend onnodig veel bal verlies geleden. GKV had echter te weinig te bieden om het zijn tegenstander echt moeilijk te maken, kon alleen - een beetje - dreigen Bij 10-7 in de tweede helft bijvoorbeeld - Swift ant woordde met 13-8 - en bij 14-12, waarop Swift 17-12 liet volgen. Gillissen realiseerde zich goed dat het tegen GKV allemaal on gestraft kon. maar verslapping tengevolge van concentratiever lies tegen zwaardere tegenstan ders 'betaald' wordt. En dus geldt voor de Zeeuwse overgangsklasser nog slechts één credo: 'Scherp blijven van begin tot eind'. Het lijkt voorals nog een moeilijke opgave omdat het te maken heeft met het ka rakter dat in de ploeg zit inge bakken. Score Swift: Leon Kloet 6. Sjoerd Sanderse 4. Ralph Gillissen 3, Ma rianne Marinissen. Margreet Rotte, Claudia Fritz en Rob Sanderse. moeten er het beste van ma ken." Op papier leek het winnen van de eerste van de negen competi tiewedstrijden een onmogelijke opgave. SMB (Strijdt Met Be leid) uit Nijmegen miste vorig jaar de play offs (met de beste vier ploegen van Nederland) op een half bordpunt. De gemiddel de rating van de ploeg ligt 79 punten hoger dan die van HWP. Bovendien was HWP-kopman Paul Motwani afwezig. Hij speelt momenteel voor Schotland op de Olympiade in Jerevan. Wal ter Cardon: „Met een 3,5-6.5-ne- derlaag ben ik al meer dan tevre den." Tegenslagen De nederlaag van Wim Maes (2190) tegen Hans Klip (2302) luidde een opeenstapeling van tegenslagen in. Aan liet tweede bord trakteerde Geert van der Stricnt (2247i zijn tegenstander Dharma Tjiam (23821 op een kwaliteit. Hans Groffen (2185) werd op het achtste bord door Stan van Gisbergen (2278) ver morzeld na een onnauwkeurig- heidje in de opening en invaller Ivo Timmermans (2098) zag in een gelijkwaardige stelling plot seling een paard en een toren zijn verdediging binnendringen. Alleen Mark de Waal (2284) had in de tussentijd Jan van de Mor tel (2319) een halfje afhandig kunnen maken, waardoor nog voor de tijdnoodfase een hope loze 0,5-4,5-achterstand een feit was. Dat het uiteindelijk 3-7 werd, was gezien de stellingen op de resterende borden nog een mee valler. Johan Goormachtigh en Mare Lacrose stonden beiden wat minder, maar slaagden erin remise te maken. Bart de Bruijc- De schakers van Het Witte Paard begonnen zaterdag aan de mooiste competitie waarin ze ooit speelden. Jaren streden ze in de top van de eerste klasse, met een plaats in de mees terklasse - het hoogste niveau ligdi van Nederland - als inzet. Vorig seizoen was promotie een feit na een historische zege op Eindho ven. Nu HWP zich tussen de top rvan Nederland bevindt, moeten vele spelers toch even slikken. „Veel ploegen zijn ongelooflijk sterk", aldus Maes. Schakers zijn mensen met liefde voor cijfers en letters. Zo zwij melden zaterdag velen even weg in de spelerslijsten van de clubs die deelnemen aan de landelijke competitie. De naam van de club met de tien namen van de spelers eronder, met achter elke naam de ELO-rating. Bewonde rend werd gewezen naar teams als Panfox, met mannen als Loek van Wely (rating 2583), Ivan Sokolov (2655) en Jeroen van der Wiel (2555), Van Berkel BSG met Ivor Giek (2586) en Alexei Barsov (2486), en HSG met Jeroen Piket (2573), Ian Ro gers (2578), Friso Nijboer (2511) en Jeroen Brennikmeyer (2517). De namen van het tiental van HWP steken hierbij nogal schril af. Alleen de Schot Paul Motwa ni (2462) kan zich - op de lijst al thans - staande houden in het geweld der getallen. De op een na sterkste Sassenaar, de Belg Gunter Deleijn, is met zijn 2293 een kleintje. „Maar we moeten niet klagen", meende HWP- -led voorzitter Walter Cardon. ..Dit len' hebben we altijd gewild. We itrij De strijd aan de eerste drie borden. Aan de overkant van de tafel de spelers van HWP, vlnr Gunther Deleijn, Geert van der Stricht en Johan Goormachtigh. Ze nemen het op tegen Krudde, Tjiam en Hommeles. SBM-teamleider Peter Freriks houdt een oogje in het zeil. foto Peter Nicolai van onze medewerker VLISSINGEN - Schitteren op het eigen toernooi zat er niet echt in voor de vrouwen van Olympus. De eindzege van het twee daags evenement ging naar Velo. Ook bij de mannen was er geen glansrol weggelegd voor de organiserende club. De Vlissingers werden in eigen huis laatste. Ook hier ging de winst naar Velo. De pas aangetrokken trainer John Lijnse over de prestaties van zijn vrouwen: „Uitslagen zijn op dit moment niet interessant. Eerst maar eens een hecht team binnen de lijnen zien te krijgen." Winst van Olympus op de reserves van EMM (12-3), was het be scheiden resultaat na twee toernooidagen. Vijf maal moesten de Vlissingse vrouwen buigen, ondermeer tegen ervaren ploegen als Stompwijk (tweede divisie) en Velo (derde divisie). Een vuist maken voor eigen publiek zat er ook bij de mannen van Olympus niet in. Alleen Taxandria werd eenmaal teruggewezen. Dat was geen verrassing voor trainer Marcel Veldhuizen. Zijn uit gedunde selectie raakte aan het eind van het seizoen ook nog eens steunpilaar Danny Wassink aan Delta Sport kwijt. „Hand haven in de eerste klasse zal moeilijk genoeg zijn", aldus de trai ner. ker had winstkansen, maar moest berusten in de deling van het punt. Kees Nieuwelink zorgde voor de enige Sasse overwinning. In een boeiende partij tegen Willy Hen driks stond hij eerst gewonnen, vervolgens verloren en uit de re- mise-achtige stelling peurde hij toch nog een zege. Gunter De leijn zag te elfder ure zijn partij, die op remise leek uit te draaien, verloren gaan. Was de nederlaag tegen SMB in gecalculeerd, de komende twee duels van HWP zijn meteen al cruciaal wanneer het gaat om het ontlopen van degradatie. Op 19 oktober staat de uitwedstrijd tegen Leeuwarden op het pro gramma. Dan zijn ook Paul Mot wani en Helmut Cardon van de partij. „Daarom geef ik ons een klein kansje", aldus Walter Car don. Daarna komt het ook als zwak ingeschatte LSG op be zoek. „Veel zal afhangen van de opstelling waarin we kunnen spelen. Zijn we op ons sterkst, dan kunnen we ons misschien redden in deze klasse. Anders wordt het heel moeilijk." Topspeler Wellicht tovert Cardon als de nood aan de man komt nog een topspeler uit de hoge hoed. Zo heeft hij de voormalige Iranees Mohandesi nog achter de hand (ook hij speelt momenteel - voor België - in Jerevan) en ook de Schot Tim Upton, met een ra ting van ongeveer 2350, is be schikbaar. Upton woont mo menteel in Luxemburg. „Maar zij spelen pas als de vaste spelers het goed vinden", aldus Cardon. Dat is gezien het 'familiegevoel' dat bij HWP sterk aanwezig is. echter niet onmogelijk. Zo wil Helmut Cardon nog wel eens een extra retourtje Schotland - Ne derland nemen. Zaterdag was het Ivo Timmermans die op dit gebied de aandacht op zich ves tigde. Donderdag was hij nog in New York voor een artsencon gres, vrijdag vloog hij naar zijn woonplaats Londen om zijn auto op te halen, daarna reisde hij via de Kanaaltunnel naar Sas van Gent. HWP-SMB 3-7. Goormachtigh-Hom- meles remise. Van der Stricht-Tjiam 0-1. Deleyn-Krudde 0-1, De Waal-Van de Mortel rem Nieuwelink-Hendrlks 1-0. Timmermans-Kerkmeester 0-1, Maes-Klip 0-1, Groffen-Van Gisber gen 0-1. Lacrosse-Van der Linden rem., De Bruycker-Aubel rem. Eerste punt voor aanvallend machteloos TOGO van onze medewerker Jan Roovers VLISSINGEN - Het merendeel van de Zeeuwse ploegen kwam uit de vierde ronde van de lan delijke competitie veldkorfbal wel met één of meer punten naar huis. Swift, Tjoba (nog on geslagen), TOP en Stormvogels wonnen, TOGO pakte zijn eer ste puntje. Animo, Zuidwesters en Ondo waren de verliezers van de vierde speeldag. Eerste klasse Tjoba-Kinderdijk 14-10. Na tuurlijk. de weg is nog lang. Maar na de winst op Ventura Sport, Vitesse, Albatros en - za terdag - op Kinderdijk, weet Tjoba in ieder geval waar het staat. Tjoba mag zich na deze 'wedstrijd van de waarheid' zien als een serieus kandidaat voor het kampioenschap. De ploeg straalde dat ook uit, startte uit stekend (3-1 en 5-2), maar moest ook even het uitvallen van Mark de Schipper verwerken, 5-5. Trainer Han Verbeke kreeg tij dens de pauze zijn achttal weer op de rails en keek. mèt de aan hang, vol waardering naar de manier waarop Bart Francke de invalbeurt oppakte èn de verde diging de deur dicht gooide. „Daar legden we de basis voor de overwinning", wilde Verbeke in zijn nabeschouwing graag kwijt. De mannen van Kinderdijk lie pen er stuk op, na 7-7 haalde T^o- ba twee demarrages boven en liep via 11-7 en 13-9 onbedreigd naar de zege. Score Tjoba: Wilko Fokke 4, Jacque line Comelisse, Jolanda Kole. Wil fred van de Meer en Bart Francke (al len 2), Margot Jansen en Mark de Schipper VEO-Animo 16-15. In een wed strijd waarin de doelpunten te gemakkelijk vielen bleef Animo met lege handen staan. In de slotseconden van een duel dat van start tot finish alle kanten op kon. scoorde VEO met een doorloopbal het winnende doel punt. Eigen schuld, dikke bult overigens voor de bezoekers die goede met zwakke momenten afwisselden. Coach Aarnout Crucq: „Nadat we door de fou- tenlast in het eerste kwartier te gen 4-1 aankeken, kwamen we sterk terug. Maar verdedigend gaven we bijna voortdurend weg wat we aanvallend opbouwden." Daardoor kon VEO na 8-10 weer bijtrekken en in het tweede part zelfs naar 15-13 gaan. De aanslui ting bij 15-15 leek een punt op te zullen leveren, maar in de slotse conden ging Animo alsnog on deruit. Score Animo: Chantal van de Kette rij, Sjaak Baas, Chaim Koole en Ro bin Wisse (allen 3), Marieke de Rijke 2, Leonard Debbaut. Tweede klasse TOP-Zuidwesters 14-10. Een ge flatteerde uitslag. Daar waren beide coaches (de broers Ko en Peter Crucq) het na afloop over eens. Maar TOP had toevallig wél Ramon van de Gruiter in de ploeg en met tactische ingreep van coach Ko Crucq in de slotfa se maakte dat het verschil. Crucq zette in de slotfase Conny Poortvliet in waardoor de lengte van Ruth Hoogwerf werd geni velleerd. TOP was de beste star ter (2-0,4-2 en 6-5 bij de rust met vijf doelpunten van Van de Grui ter), friaar had in het tweede part zoveel moeite had met de boom lange Hoogwerfjes dat de tacti sche ingreep na 7-8 en 9-10 wel móest komen. Die pakte niet al leen goed uit. maar bovendien liet Zuidwesters na 11-10 een strafworp liggen en met de score van TOP daar meteen overheen (12-10) was de wedstrijd ge speeld. Derde klasse Stormvogels-NIO 11-10. Na een aarzelende competitiestart lijkt Stormvogels het juiste ritme te pakken te hebben. In dit duel lie ten de Vogels aanvankelijk veel kansen liggen, waardoor NIO de eerste helft op 5-6 kon afsluiten. In het tweede part trokken in vallers Jan Theune (voor een een geblesseerde Alex Verhulst) en Anita Adriaanse een goed col lectief eerst naar de aansluiting bij 9-9 en daarna winnend over de streep. Ondo-RWA 7-11. Uit de goede start en een dito vervolg haalde de thuisploeg met verzorgd spel de rust met een verdiende 5-3- voorsprong. Ook na de pauze bleef Ondo goed korfballen, maar de aanvalsvakken konden de goede voorbereiding niet meer in doelpunten uitdrukken. RWA voelde uitstekend aan dat er kansen lagen en benutte die via een betere afvang en een zui ver schot volledig. Edwin Cop- poolse en Axjen Hoefkens waren de topscorers. VIOS W-Togo 6-6. Een zwaarbe vochten gelijkspel. Wel het eer ste competitiepunt van Togo dat duidelijk mank ging aan sco rend vermogen. „Vooral in de eerste helft (3-1lieten we het he- Fel duel onder de korf bij de derby tussen TOP en Zuidwesters. van onze medewerker VLISSINGEN - De basketbal- sters vah BC Vlissingen be gonnen het nieuwe seizoen in de eerste divisie met een ne derlaag. Idetrading won in Rotterdam met 60-52. De ge routineerde ploeg strafte een zwakke periode na de rust van Vlissingen genadeloos af. De Vlissingse vrouwen begon nen fel aan het duel. Door mid del van een full court man-to- man verdediging, namen zij het initiatief en stond de for matie na elf minuten op een 12- 14-voorsprong. Vervolgens kwam de thuisploeg beter in het spel. Hierdoor stonden de bezoeksters op een 27-23-ach- terstand bij rust. In de beginfase van de tweede helft zag coach Joop Elder- kamp zijn ploeg de nodige scherpte missen, waardoor Idetrading verder uitliep naar een niet meer te overbruggen 48-29 in de negende minuut. De inbreng van nieuwe speel sters pakte vervolgens goed uit. Vlissingen hervond zich zelf en kwam via Nanon Doe- land en Yolanda Joosse terug tot op tien punten. In de slotfase trachtte Vlissin gen door middel van een agressieve verdediging het tij nog te keren, maar verder dan een 60-52-eindstand kwam de ploeg niet. Scores BC Vlissingen: Nanon Doe- land 14 punten), Cynthia Zaal (13i, Jennifer Tupanwael (4). Yolanda Joosse (8). Ietje Boerma (6), Inge Vandewynckel (4), Linda Verhage (2). en Danielle Bollebakker 1 Hoofddorp BC Vlissingen 64-56 - De Vlissingse meisjes junioren speelden een goede wedstrijd in Hoofddorp. Via scores van ondermeer Sophia van de Kaaden (16 punten) nam de ploeg van coach Tom Joziasse een 29-33-voor sprong. Na de rust profiteerde Hoofd dorp van de grote foutenlast van BC Vlissingen en liep uit naar 53-40. In de slotfase werd het verschil weer kleiner, maar Hoofddorp hield met 64-56 de punten in eigen huis. Irma Heeren op de weg terug LIENDEN - Irma Heeren heeft in Lienden tijdens een wegwed strijd over tien kilometer de eerste plaats behaald in een tijd van 34 minuten en 7 seconden. Een onverwacht succes voor de Middelburgse in haar eerste serieuze race sinds haar ongeluk afgelopen zomer Komende week gaat zij met Carlien Harms, die in ruim 35 minuten als derde finishte, naar Lanzarote om daar te trainen. Tweede werd Monique Seffinga en Nederlands recordhoudster op de vijf en tien kilometer Christine Toonstra werd vierde. Bij de mannen eiste René Gottlieb de eerste plaats voor zich op. Hij liep een tijd van 28.46. Hij deed mee als voorbereiding op de marathon van Berlijn, die volgende week wordt gelopen. Danneke Bakker wint in Made MADE - Tennisster Danneke Bakker (15) heeft in Made de Bra bantse Tennisrevue Masters in de Cl-klasse op haar naam ge schreven. De speelster uit Krabbendijke. getraind door Arthur- Jan Roose. versloeg in de finale de Brabantse Suzanne van Hardinksveld met 6-3 6-2. Bakker reikte in de B-klasse tot de halve finale. Daarin werd ze door Michou Tulfer met 6-3 6-4 verslagen. Nieuwe zege Terèse van Lare OUDENAERDE - Terèse van Lare gaat stug door met het win nen van triathlons en run-bike-runs. De atlete uit Sluis won gisteren (zondag) een run-bike-run (4.4 kilometer lopen. 30 kilo meter fietsen en weer 4.4 kilometer lopen) in het Belgische Ou- denaerde. Ze legde het loodzware parkoers waarin drie maal de Wulveberg. de Kattenberg, de Edelaere. de Volkegemberg en drie kasseistrooken wafen opgenomen, in I uur. 29 minuten en 57 seconden. Christien Willems uit Gent werd op ruim vier mi nuten tweede Bij de mannen won de Belg Wim Mouton, in 1.16.07. van onze medewerker OOST-SOUBURG - De verrich tingen van de Zeeuwse teams in de eerste ronde van de natio nale schaakcompetitie waren nogal wisselvallend. Het eerste team van Het Witte Paard uit Sas van Gent verloor de debuut wedstrijd in de Meesterklasse tegen SBM. Het tweede team van HWP won in de tweede klasse van Venlo. Middelburg was in de derde klasse te sterk voor Ortec/CSV 2 en Terneuzen ging net ten onder tegen Groenoord. HWP 2 - Venlo 5-3 - Het tweede team van HWP kende een voort varende start. Met 5-3 werd Ven lo terug naar huis gestuurd. Het Limburgse achttal is op papier het sterkste team in de tweede klasse C. Venlo miste topspeler Schneider, die echter waardige werd vervangen door Auer. Deze won dan ook zijn partij tegen Jo han Krijgselmans. Bij deze overwinning bleef het voor Venlo. HWP'ers Van der Zalm, Snijders en De Bruijne wonnen van respectievelijk Ru- di van Gooi. Henk van Gooi en J. Daniël, terwijl de overige partij en in remise eindigden. Ortec/CSV 2 - Middelburg 2,5-5.5 - Middelburg is op papier ster ker dan de overige teams die uit komen in de derde klasse E. Zaterdag bewezen de Middel burgers hun klasse door Ortec/ CSV2 uit Capelle aan den IJssel weg te spelen met 2,5-5,5. Team leider Jos de Jager noemde de wedstrijd een enerverende match. Cor Jansen kreeg in een mindere stelling een remiseaan bod. dat hij moest aanvaarden. Vervolgens won de vervanger van Cees de Wolf. Wim Stange door een sterke aanval zijn par tij. Johan de Wolf en Wout van Wijnen wisten beiden een ge vaarlijke koningsaanval af te slaan, waarna de balans in hun voordeel doorsloeg. Ook Rie- mens won zijn partij zodat de match binnen was. Het enige verlies was voor Bert Henderik- se. die na een lange strijd moest capituleren. Terneuzen - Groenoord 3,5-4,5 - De wedstrijd tussen Terneuzen en Groenoord (Schiedam) ver liep spannend. Helaas verloren de Zeeuws-Vlamingen. Ralf Gommers speelde een sterke partij tegen voormalig NK-kan- didaat John van Baarle en wist te winnen. Ook Masjenka Dub beldam wist haar tegenstander op de knieën te krijgen. Door verliespartijen van Lansay en De Vroe en remises van Dekker, Gernaert en Adri Dubbeldam werd de stand echter weer recht getrokken. Alle hoop was geves tigd op teamleider Gosse Kam- minga. die echter strijdend ten onder ging. lemaal liggen. In feite hadden we Vios toen al van de mat moeten spelen", keek coach Erik Maljers op die zwakke fase van zijn ploeg terug. In de tweede helft sloot Togo bij 3-3 wel bij de tegenstan der aan, maar verzuimde daarna om de beide punten te pakken. foto Ruben Oreel van onze verslaggever ROTTERDAM - De biljarters van Party Service Ockcnburgh hebben gisteren hun eerste zege in de eredivisie van de drieban dencompetitie geboekt. In Rot terdam versloeg het kwartet Forthomme, Spoormans. Tijs- sens, Raymond Nicodem Tegel- hal-Zuid met 2-6. De biljartploeg die Rilland als thuishaven heeft, begon ijzer- sterk aan het derde competitie duel. Raymond Nicodem, inval ler voor Ron Schumann, had te gen Jan Verkaijk een sterke fi nish. Met twee series van vijf nam hij halverwege de partij een voorsprong, die hij niet meer uit handen gaf: 50-47 in 57 beurten. John Tijssens nam tegen de Duitser Hans-Jürgen Kuhl een 13-4-voorsprong, maar liet die even gemakkelijk weer schieten. Via een nieuwe demarrage (21 caramboles in 10 beurten i sloeg Tijssens een nieuw gat: 48-39. Vervolgens had de Brabander in Zeeuwse dienst het nog moeilijk de laatste twee punten te scoren. Hij finishte met de hakken over de sloot: 50-47 in 48 beurten. De grieperige Martin Spoor mans kwam tekort tegen Harry van der Ven. Nadat de partij aanvankelijk gelijk op ging, kwam de Belg er niet meer aan te pas. Bij 50-38 maakte hij een fraaie serie van zeven, hetgeen echter niet genoeg was. Roland Forthothme. die in de vorige drie wedstrijden niet tot winst gekomen was, zorgde nu voor de winnende punten. Hij kwam knap tegen Arno de Kleine terug van een 5-18-ach- terstand. Bij 26-25 plaatste hij vervolgens een demarrage. Via series van ondermeer 5, 4 en 6 liet hij De Kleine kansloos: 50-29 in 33 beurten. Ockenburgh heeft via deze over winning afstand genomen van de onderste plaatsen. Met duels tegen mindere ploegen in het vooruitzicht heeft de ploeg nu de kans zich op te werken naar de middenmoot. Zaterdag staat het uitduel in Hoeven tegen Strauss biljarts op het programma. Zondag volgt de thuiswedstrijd tegen Zegam. met Jean-Paul de Bruijn in de gelederen. Ook het tweede team van Oc kenburgh was het afgelopen weekeinde was succesvol In Amsterdam werd tegen BC Os dorp een 0-8 overwinning be haald. Met het fraaie team moyenne van 0.977 boekte Oc kenburgh 2 de derde overwin ning op rij. Richard de Bruin en Ben Kat- wijk gingen gelijk op in de begin fase. maar bij de stand 16-11 nam De Bruin duidelijk afstand. Hij finishte in 47 beurten. Raymond Nicodem kon in de be ginfase zijn draai niet vinden. Hij kon Van de Assem niet van zich afschudden (21-18) (26 beur ten). Na de pauze werd Nicodem productiever en kreeg hij een voorsprong van tien carambo les. Deze voorsprong gaf hij niet meer uit handen. Luc Salvo had niets te vrezen van de zwak spelende Postma. Hij won afgetekend iri 46 beur ten. Ronny Daniëls en Eduard Langhout lieten een partij van hoog niveau zien. Beiden speel den zeer aanvallend en met een hoog moyenne. Daniëls wist uit eindelijk met een serie van vier de partij te beeindigen in de 34e beurt. Jeugdtennissers openen seizoen van onze medewerker GOES - In Sportcentrum Schel de International te Goes von den dit weekeinde de eerste sla genwisselingen plaats in hel nog prille indoortennisseizoen. Het Dansschool Janvier jeugd- circuit was de titel van de daar tot eind maart draaiende wed strijdreeks. De spelers uit de poules B en C kwamen op de baan. In eerst genoemde afdeling kwam het duo Johnny Quaak' Klaas Albeda het best uit de startblokken. Via een maximale score. 6-0. met Michiel Wisse en Dimitri van Hoof als opponen ten. mag het tweetal zich min stens twee weken koploper noe men. Koos AlbedaLaurens de Kort. Jacco de Looff/Dennis Ste- vense en Walter ten Hacken/ Tom Felius, die eveneens zege vierden. maar daarbij tegentref fers moesten incasseren, vormen de groep achtervolgers. De krachtsverschillen in groep C lijken aanzienlijk groter. Er was daar sprake van een tweedeling: drie teams boekten een 6-0-over- winning. hun respectievelijke te genstanders, op het tweetal Ma- rius van Koeveringen/Robert Praet na de rest van de deelne merslijst, bleven met volledig le ge handen achter. Maarten Bu- ringh en Chris Kole nemen voor lopig de leiderspositie in. met Siephan Westerweel/Rikkert van de Wel en Ricky van Oost/ Rens Melissen als naaste con currenten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 17