Alex Zülle bouwt voorsprong uit PZC GP des Nations prooi voor Chris Boardman Rapide op valreep naast Geleen Villeneuve pakt laatste kans Feyenoord: te veel voetbal op televisie Emiel Roodenburg kan niet imponeren Oostenrijk trekt zich terug uit Davis Cup 2 sport 13 Zwitserse klassementsleider Vuelta grijpt dagprijs vijftiende etappe De Koning naar ploeg Priem MAANDAG 23 SEPTEMBER 1996 4 Mi i), Lan ><PSV t (Fey ols (F mmei elstar (MVV i (Eit Roo 13. ROTTERDAM (GPD) - Feye- noord heeft als eerste club in Nederland ernstige kritiek ge leverd op de nieuwe televisie zender Sport". Voorzitter Jo- rien van den Herik is van me ning dat het sportkanaal, waarin de KNVB zelf partici peert, zorgt voor een 'overkill' aan voetbalbeelden in de Ne derlandse huiskamer. „Het pu bliek begrijpt er niets meer van. De mensen wenden zich steeds meer af van het voetbal. Cercle lke H Dat kan toch nooit de bedoe- ge 1- - Gen ling zijn geweest van de op richting van Sport??" Van den Herik is vanaf het eer ste uur tegen de komst van het nieuwe sportkanaal geweest. Nu de toeschouwersaantallen bij Feyenoord achterblijven bij die van vorig seizoen en er voor de Europa Cup-wedstrijd tegen CSKA Moskou pas 14.000 kaar ten zijn verkocht, meent de Rotterdamse bewindvoerder gesterkt te worden in zijn me ning dat het publiek door de overweldigende hoeveelheid aan wedstrijden op tv bewust wegblijft uit het stadion. Feye noord heeft zelfs moeten be sluiten de rechtstreekse uit zending van zijn eigen wed strijd morgen tegen de Russen te schrappen. „Bij een vol sta dion zou het geen probleem zijn geweest. Maar de kaartver koop is heel teleurstellend." al dus Van den Herik. De NOS, contractpartner van Feyenoord. zegt dat Feye noord het volste recht heeft uit zending van de EC-wedstrijd tegen CSKA Moskou te verbie den. Fred de Vries, woordvoer der van de NOS: „Wij hebben een contract met Feyenoord waarin een clausule is opgeno men dat de club te allen tijde van een rechtstreeks verslag op televisie mag afzien als blijkt dat er onvoldoende kaar ten zijn verkocht. Staat de wedstrijd al aangekondigd in de omroepbladen? Dat kan. maar wel onder voorbehoud. In de weken dat er Europa Cup op tv is, is er altijd een veelvoud van wedstrijden te bekijken op de buis. Maar dat wordt nu in derdaad versterkt door de komst van een zender als Sport?." De KNVB ligt niet wakker van de kritiek van Feyenoord. In Zeist zegt men dat de cijfers het ongelijk van Van den Herik be wijzen. „Er is juist een toene mende belangstelling voor het betaalde voetbal," zegt voor lichter Rob de Leede. „In Enge land en Duitsland waren de clubs ook bang dat door de komst van Sky en Satl de toe schouwers zich zouden afwen den van het betaalde voetbal. Maar het tegenovergestelde is gebeurd." In 0-( t 7-l( KarlJAl like' .stock, riLTO CRUZ DE LA DEMANDA NP/DPA/AFP) - Alex Zulle is sterkste in de Ronde van Jpanje. Gisteren bouwde de Duis Zwitser na zijn zege in de vijf tiende etappe zijn voorsprong het algemeen klassement uit. i-We^Hi m-Le ij kwam op 1 minuut en 23 se conden voorsprong op zijn Franse ONCE-ploegmaat Lau rent Jalabert. Erwin Nijboer staakte gisteren de strijd. Zaterdag boekte Biagio Conté zijn tweede ritzege in deze Vuel ta a Espana. De Italiaan ver sloeg in het natuurpark van Ca- barceno bij Santander in de sprint zijn Portugese vlucht- maat Orlando Rodrigues (Ba- nestoi. Het tweetal reed 157 kilo meter voorop. Ze ontsnapten al na 45 kilometer. Beste Nederlan der was zaterdag Maarten den Bakker. Hij finishte als 32e. Gisteren won Zulle de winterse 15e etappe over 210 kilometer. De 131 renners moesten regen, mist en wind overwinnen. De fi nish was dan ook een uur later dan gepland. Zulle pakte de zege in de tweede bergetappe op de ijskoude top van de Al to Cruz de la Demanda (le categorie). Hij reed op de laatste 200 meter in de mist de Spaanse Banesto-rij- der José Jimenez voorbij. En het was weer de Banesto-ploeg, evenals zaterdag, niet gelukt een ritzege aan Miguel Indurain op te dragen. Weer was Maarten den Bakker de beste Nederlan der: 37e. De Spanjaarden treurden in het weekeinde na om het afstappen van Miguel Indurain. Vrijdag verliet hij de Vuelta. „Het lijkt wel of sommige mensen mij defi nitief willen begraven. Ze moe ten zich niet in mij vergissen. Ik leef nog. Miguel Indurain is nog niet dood." De vijfvoudig Tour winnaar gaat nu eerst herstellen van zijn verkoudheid. Hij zegt nog niet te weten of hij meedoet aan het WK in Lugano. Ook Erwin Nijboer af. Hij had te veel last van bronchitis. „Ik kon echt niet verder, had bijna geen lucht meer." LAC DE MADINE (AFP) - Chris Boardman heeft zijn fa- vorietenrol voor de zestigste tijdrit Grand Prix des Na tions volledig waargemaakt. De Britse specialist won za terdag de rit over 70 kilome ter rond het meer van Madine in het oosten van Frankrijk zoals hij wilde. Niemand kon Boardman be naderen. Ook de Deen Bjarne Riis - winnaar van de Ronde van Frankrijk - en de Spaanse wereldkampioen Abraham Olano niet. Riis kwam 4 minu ten en 51 seconden tekort, Olano moest 5.11 toegeven. Erik Dekker eindigde als tien de op 8.24, Daniel van Elven, die volgend jaar deel uit maakt van de amateurploeg van Rabobank, werd zestien de op 14.48. De 28-jarige Boardman, die op de Olympische Spelen van Atlanta in de tijdrit Miguel In durain en Olano voor moest laten gaan, won eerder dit jaar de Grand Prix Eddy Merckx en een week geleden nog de Grand Prix Telekom. In 1994 probeerde Boardman vergeefs de Grand Prix des Nations te winnen. De Zwitser Tony Rominger bleek toen sterker. Rominger ontbrak deze keer omdat hij meedoet aan de Ronde van Spanje. Maar ook hij zou zeer waarschijnlijk geen partij zijn geweest voor de ontketende Boardman, die leek te vliegen. Hij haalde Riis en Olano, respectievelijk vier en twee minuten voor hem vertrokken, in. De Spanjaard moest er al na twintig km aan geloven. De Britse houder van het werelduurrecord, met 56,375 km. kwam tot een ge middelde snelheid van 49 ki lometer en 31 meter per uur. Met typisch Engelse humor liet Boardman zich na afloop ontvallen: „Dit was een mooie trainingsrit. Maar toch wel wat zwaar." Hij werd de eerste Brit die zijn naam op de win- naarslijst van Grand Prix bij schreef. Het volgende doel van Boardman is de wereldti tel tijdrijden, die 10 oktober in Lugano te verdienen is. „Ik heb nog genoeg motivatie." Bij de vrouwen won Jeannie Longo. De Zwitser Alex Zülle (midden) wordt vergezeld door zijn landgenoot Tony Rominger (links). foto Mondelo/AP Goede tijd Schletterer 800 meter van onze medewerker Sjaak Sinke VLISSINGEN - Emiel Rooden burg (Atletica) heeft bij zijn te rugkeer op het tienkampfront in Vlissingen gevierd met een overwinning. Het totaal van 5853 punten, ruim duizend pun ten onder zijn beste tienkamp uit 1993, stemde Roodenburg niet echt vrolijk: „In het land der blinden is éénoog nu één maal koning", relativeerde hij zijn overwinning met bijna 600 punten voorsprong op Ard Jan van Amerongen (Spirit). Ing- mar Hofman werd vierde, Geor ge Valckx zevende. Op de 100 meter in 12.2 verloor Emiel Roodenburg nogal wat punten op zijn naaste concurent Van Amerongen. Op het ver springen pakte Roodenburg met 6 meter en 48 centimeter 693 punten, voldoende om de leiding van het twaalf man sterk veld over te nemen. Met overwinningen op kogel en hoogspringen groeide zijn voor sprong dusdanig dat een iets mindere 400 meter geen kwalij ke gevolgen had. Met zeges op discuswerpen, polshoog en speerwerpen bouwde hij een der mate grote voorsprong op. dat hij het op de afsluitende 1500 meter kalm aan kon doen. Hij werd dan ook laatste in 5 minu ten en 43.9 seconden. Schaakkwartet terug in top-tien JEREVAN (ANP) - De Neder landse ploeg blijft het tijdens de schaakolympiade in Jerevan boven verwachting goed doen. Na de nederlaag van 2 1/2-1 1/2 tegen Engeland in de vijfde ron de revancheerde het viertal zich een ronde later ten koste van het sterke Wit-Rusland. Oranje won met 2 1/2-1 1/2 en keerde terug in de top-tien. Timman kwam zaterdag remise overeen met Boris Gelfand. Loek van Wely ging bijna te ver tegen Didisjko, maar redde het halve punt. Van der Sterren speelde remise tegen Mosjalov en John van der Wiel zorgde voor de volle overwinning door af te rekenen met Koepreitsjik. De Nederlandse vrouwenploeg, onder leiding van captain Ro berto Cifuentes, speelde met 11/ 2-1 1/2 gelijk tegen Kroatië. De Oekraïne voert hier het klasse ment aan. Nederland staat in de middenmoot. Zondag hadden de schakers een rustdag. Ingmar Holman presteerde de eerste dag constant, maar zakte op de tweede dag wat weg. Vete raan George Valckx pakte in de achterhoede het Zeeuwse vete- ranenrecord hoogspringen mee. Met 1 meter en 59 centimeter sprong hij drie centimeter hoger dan Rinus Polderman (Atletica). De recordwedstrijden, die mini maal bezet waren, leverden slechts één Zeeuwse toptijd en twee baanrecords op. Maritza op 't Hof (AV'56) zorgde op het speerwerpen voor de eerste ver beteringvan een baanrecord. Bij de meisjes B wierp zij de speer naar 38 meter en 50 centimeter, een verbetering van bijna twee meter ten opzichte van het oude record van Aniek Vechel (Olym pic Brugge) uit 1991. Yvonne Wisse verbeterde niet alleen het baanrecord versprin gen meisjes C met 27 centimeter. Haar afstand van 5 meter en 31 centimeter was meteen goed voor een verbetering van het Zeeuws record met drie centime ter, dat sinds 1989 in het bezit was van Daphne Jasperse (Atle tica). Knappe tijd Sebastién Schletterer (Sporting Walcheren) had aan vijf weken trainen voldoende om op de 800 meter een knappe tijd neer te zetten. Ook een behoorlijke war- ming-up is nauwelijks aan hem besteed. Rond kwart voor drie wandelde Schletterer rustig naar het secretariaat, waar hij te horen kreeg dat hij om tien over drie aan de start moest staan. „Ik dacht dat de start pas om half vier was", was zijn laconieke reactie. De gebrekkige voorbereiding deerde hem niet. Met zijn gebrui kelijke bliksemstart liep Schlet terer na 100 meter al tien meter los van de achtervolgers. Zonder te verzwakken liep hij naar een knappe eindtijd: 1.51.6. Dat was nog geen drie seconden boven zijn beste prestatie van 1.49.03. „Ik ben nu echt serieus aan het trainen", vertelde hij. „Ik wil Ne derlands kampioen indoor op de 800 meter worden en de limiet lo pen voor het WK indoor." Rem- co de Waal (Parthenon) bleef in 1.54.8 Pascal Meerman (Atle tica) slechts 0.7 seconden voor. De 100 meter leverde winst op voor Erwin Mortier (Atletica). die in 11.2 seconde zijn oud-club- genoot William de Blok (RKHAV) en zijn broer Martijn Mortier (PSV) één tiende van een seconde voor bleef. Ook op de 200 meter was Erwin Mortier in 22.6 seconde te sterk voor Wil liam de Blok en Martijn Mortier. Veel doelpunten en kaarten in hockeyduel van onze medewerker Eduard Hofman TERNEUZEN - Veel doelpun ten en gele kaarten in de hoc keywedstrijd tussen de man nen van Geleen en Rapide (4- 4). De twee bondsscheidsrech- ters waren in de - volgens beide trainers sportieve - wed strijd royaal in het uitdelen van gele prenten. De mannen van Olympia waren te sterk voor Prinsenbeek (4-0). Bij de vrouwen wonnen Olympia en Vlissingen, waardoor beide teams zonder puntverlies aan de leiding bleven. De mannen van Goes en HSD verloren op nieuw met grote cijfers. Vlis singen had weinig moeite met Oudenbosch 2-0. Mannen, tweede klasse: Geleen-Rapide 4-4: Een wed strijd met een sensationeel scoreverloop. Rapide kwam op een 0-3-voorsprong. waarna Mortier (wegens natrappen) rood kreeg. Toen Peter Bouma vijf minuten straftijd kreeg (wegens praten) en vervolgens door de scheidsrechters werd vergeteu, waardoor z'n straf tijd opliep tot twintig minu ten, kwam de Hulster ploeg met nog tien minuten te spe len op een 4-3-achterstand. „Dit heb ik nog nooit meege maakt. De scheidsrechters waren de weg volledig kwijt", merkte de Hulster coach Klaeijsen op. Gelukkig voor Rapide werd ook de thuis ploeg op 'onbegrijpelijk geel' getrakteerd. Rapide profiteer de in de slotfase van de overtal- situatie en kwam naast de thuisploeg door een treffer van Mark Jan de Jonge. Eerder scoorden Daandels en Mortier (twee keer). Derde klasse Olympia-Prinsenbeek 4-0: De thuisploeg had weinig moeite met hekkensluiter Prinsen beek en kwam op voorsprong door Maarten de Heus, die een strafbal benutte. Na een serie missers van de Olympia-voor- waartsen. voerde de thuis ploeg na een treffer van Ro bert Smet de druk verder op. In het tweede bedrijf nam Olympia door twee doelpun ten van Maarten de Heus ruim afstand van Prinsenbeek: 4-0. Gilze Rijen-.Middelburg 3-1: In een gelijkopgaande eerste helft kwamen de Zeeuwen door een treffer van Wouter Arend op 0-1. De Middelburse formatie die over een smalle basis beschikt moest, nadat een van de spelers het veld ge- Astrid Wijngaarden (links) van Olympia wordt van de bal gezet door een speelster van Made. foto Peter Nicolai blesseerd had verlaten, met tien man verder. Enkele du bieuze beslissingen van de beide scheidsrechters werd Middelburg in de slotfase fa taal: 3-1. Goes en HSD kwamen in de vierde klasse opnieuw in de problemen. Goes, met twee ve teranen en enkele jeugdspe lers in de gelederen, verloor met dubbele cijfers (0-12) van koploper Drunen. Ook het Schouwse HSD had een off day, getuige de 1-13-nederlaag tegen Udenhout. De - twijfel achtige - eer werd gered door, invaller Jean Frederik Ver schuren. Vlissingen behaalde tegen Oudenbosch de eerste overwinning van het seizoen. Coach Rispens" „We hebben een prima wedstrijd gespeeld. We hielden het tempo hoog en lieten de bal het werk doen." Na de pauze nam Vlissingen door treffers van Jan Dirk Stuurwold en Jaap Stuurwold afstand van Oudenbosch. 2-0. Vrouwen Derde klasse: Liberty-Vlissingen 1-2: Vlis singen kwam na een defen sieve blunder van keepster Kouwijzer op achterstand. In de slotfase trokken de Zeeu wen de winst naar zich toe door doelpunten van Chyntia van Jaarsveld en Saskia de Koek. Olympia-Made 2-0: „We be gonnen sterk, maar de snel heid bij het passen was te laag We hadden voor de pauze al ruim afstand moeten nemen", vond coach Hofman. Na de pauze pakte de thuisploeg de zaken energieker aan. De uit blinkende Astrid Wijngaarden speelde zich knap vrij en be diende Van Beijma op maat: 1- 0. Mariska Klop tekende voor de tweede Olympia-treffer na opnieuw goed voorbereidend werk van Wijngaarden. Vierde klasse Het treffen tussen de koplo pers HSD en Teteringen ein digde in een 2-4-overwinning voor de Brabandse ploeg. Hal verwege het tweede bedrijf stond het 2-2. Voor HSD scoor den Timmermans en Van Veldhoven. Beide ploegen kre gen in de slotfase veel kansen, maar alleen de Brabantse vrouwen troffen nog twee keer doel. 2-4 De meeste doelpun ten vielen in de wedstrijd Goes- HCGO (4-4). Bij een 3-3-stand in de tweede helft, kwam HCGO op een 3-4-voorsprong. Goes vocht knap terug en kwam danzij een late treffer van Trees Korstanje op 4-4. De overige treffers kwamen op naam van Manoe Ali en Mar- tine van Kampen (2) Marjan van Dorselaer (twee treffers) en Sophie Bloemen zetten Rapide in Kaatsheuvel tegen DES een 0-3-voor sprong. Na de pauze kwamen de bezoeksters conditioneel in cle problemen, waardoor de thuisploeg tot 2-3 terugkwam Ritsma dreigt KNSB met geding LEMMER (ANP) - Rintje Ritsma moet naar alle waarschijn lijkheid de World Cup wedstrijden in Berlijn missen. Volgens de Europees- en wereldkampioen op de schaats wil bonds coach Henk Gemser alleen maar kernploegleden aan de eerste wedstrijden om de wereldbeker laten deelnemen. Ritsma gaat de komende weken met de KNSB onderhandelen over deel name in Berlijn. „Ik wil alles vroegtijdig oplossen Lukt dat niet dan komt er zeker weer een kort geding", aldus Ritsma. Geen beslissing in damstrijd RHEDEN (ANP) - De beslissingstweekamp om de tweede ."plaats in het NK dammen voor vrouwen heeft na drie partijen geen beslissing opgeleverd. Alle drie partijen tussen Hesther de Boer en Erna Wanders eindigden in remise. Over twee we ken beginnen de damsters aan de barrage. De winnaar van de ze beslissings tweekamp plaatst zich met kampioene Karen van Lith voor het WK voor vrouwen, dat volgend jaar in Polen wordt gespeeld. Volley halsters verliezen opnieuw HONGKONG (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zaterdag hun bijdrage aan de World Grand Prix besloten met een nederlaag tegen Rusland. Ondanks de nederlaag in drie sets (15-12 15-12 15-10» konden de speelsters het toernooi met opgeheven hoofd verlaten. Rusland plaatste zich dankzij een beter setgemiddelde dan de Verenigde Staten als vierde en laatste land voor de finale van het komend weekeinde in Shanghai Eerder verzekerden olympisch kampioen Cuba en Brazilië, derde in Atlanta, zich al van een plaats in de eind strijd. China mag als organisator automatisch meedoen. Longo doet aanval op uurrecord LAC DE MADINE (AFP) - Jeannie Longo doet eind volgende week op de baan van Stuttgart een poging het werelduurre cord te verbeteren. Het record staat sinds 17 juni 1995 met 47.411 km in Manchester op naam van de Britse Yvonne McGregor. Longo zal rijden op een soortgelijke fiets met ver lengd stuur, waarmee de Brit Chris Boardman begin deze maand bij de mannen het werelduurrecord verbeterde Tomba twintig dagen in cel ROME EFE- De Italiaanse skiër Alberto Tomba gaat twintig dagen doorbrengen in de gevangenis. Hij verkiest die manier van boetedoening boven het betalen van bijna 2000 gulden. Tomba raakte op 25 juli in een discotheek slaags met een foto graaf. De straf was een uitvloeisel van overleg tussen Tomba's advocaat Paniz en openbaar aanklager Basilli. Sterke winnaars Dam tot Damloop ZAANDAM (ANP) - De twaalfde editie van de Dam tot Dam loop kreeg zondag met de Kenyanen Josphat Machuka en Te- cla Loroupe winnaars van wereldfaam. Met ruim 20.000 deelne mers was dit evenement over tien Engelse mijl met start in Amsterdam en finish in Zaandam het grootste dat ooit in Ne derland op atletiekgebied is gehouden. Machuka maakte zich al na drie km los van een kopgroepje met zijn landgenoot Tho mas Osano en de Marokkaan Brahim Lahlafi. Hij won de wed strijd in 45 minuten en 18 seconden. Machuka wist ook de win nares bij de 6 minuten en 34 seconden eerder gestarte vrouwen, Tecla Loroupe, te achterhalen. Daarmee verdiende hij een ex tra premie in de vorm van een diamant ter waarde van 10.000 gulden. SAO PAULO (DPA) - De Oosten rijkse tennisploeg heelt zich te ruggetrokken voor de derde en laatste dag van het Davis-G'up- duel met Brazilië, in Sao Paulo. Zaterdag stapte Thomas Mus- ter in de vijfde set van het dub belspel uit onvrede over het vij andige publiek van de baan. La ter werd Oostenrijk gediskwa lificeerd en tot degradatie uit de wereldgroep veroordeeld. Muster, derde op de wereld ranglijst, weigerde verder te spelen uit protest tegen de wan vertoningen van de toeschou wers in Sao Paulo, die hem gere geld beledigden. Voor de derde dag eisten de Oos tenrijkers bij de internationale tennisfederatie (ITF) de garan tie dat het publiek zich beter zou gedragen. Dat bleek onmogelijk. De Oostenrijkers hielden de wedstrijd daarna voor gezien. Zweden en Frankrijk plaatsten zich gisteren voor de finale van het Davis-Cuptoernooi. Zweden bereikte een beslissende voor sprong van 3-1 in Praag tegen Tsjechie, Frankrijk won in Nan tes met 3-2 van Italië. De eind strijd is van 29 november tot en met 1 december in Zweden. van onze verslaggever ZWARTEYVAAL - Louis de Ko ning wordt weer prof, ditmaal bij TVM. De 28-jarige wielren ner uit Zwartewaal, die bezig is aan een zeer succesvol amateur jaar, tekent binnenkort een con tract van twee jaar. De Koning, aan het begin van dit seizoen opgestapt bij de Zeeuwse wielerploeg Erotic Dis count Centre, behaalde vorige week in de GP WielerRevue zijn vijfde klassieke zege van dit sei zoen. zijn negen in totaal. „Eer lijk gezegd had ik er niet meer op gerekend dat ik nog ooit prof zou worden," zegt de Zuidhollander, die eerder vier jaar bij Peter Post en twee seizoenen bij Jan Raas als beroepsrenner reed. „Ondanks al die eerste plaatsen en het feit dat ik dit jaar de regel- matigste amateur van Neder land ben, hoorde ik niets Tót donderdag. Toen belde Cees Priem mij op en werden wij het snel eens. Het is de bedoeling dat ik vooral word uitgespeeld in de Belgische semi-klassiekers." ESTORIL (GPD) - Jos Verstap pen zou het wel weten. „Ik zou het doen zoals Senna," zei de Limburger, zelf na 47 ronden in de Grand Prix van Portugal met een opgeblazen motor uitgeval len, over de ontknoping van het wereldkampioenschap For mule 1 over drie weken in het Japanse Suiuka. Senna besliste daar in 1990 de ti telstrijd door concurrent Alain Prost in de eerste bocht van het asfalt te rammen. Damon Hill heeft in Suzuka aan een soortge lijke manoeuvre al voldoende om dit seizoen de kroon op het werk te zetten. Hill beëindigde de Grand Prix van Portugal op de tweede plaats, maar uitgerekend zijn ri vaal Villeneuve pakte de over winning. Door dat resultaat is de voorsprong van de Engelsman, die ooit 25 punten bedroeg, ge slonken tot 9 punten. Villeneuve leek al meteen na de start alle kansen op de titel ver gooid te hebben. Jean Alesi en Michael Schumacher nestelden zich tussen de Canadees en Hill, waardoor de Engelsman een - zo leek het - onoverbrugbare kloof kon slaan. Villeneuve rukte echter snel op naar de tweede plaats achter zijn teamgenoot De tweede se rie pitstops bracht Villeneuve nog een stukje dichter bij Hill. Bij de derde serie pitstops ge beurde het dan Hill was een ron de eerder zonder problemen af gehandeld door zijn crew. maar bij Villeneuve ging het net een tikje sneller. De kansen voor Hill om Ville neuve nog van repliek te dienen slonken daarna heel snel „De pits gaf me te kennen dat er pro blemen met de koppeling waren. Ik heb toen voor zekerheid geko zen. Beter zes punten dan hele maal niets." Piet van de Pol overleden ROCKANJE (ANP) - Voormalig topbiljarter Piet van de Pol is zaterdag in zijn woonplaats Rockanje overleden, een dag na zijn 89e verjaardag. Van de Pol maakte na de oorlog furore in de kaderspelen. De uit Rotterdam afkomstige speler behaalde twee wereldti tels, werd zes keer Europees kampioen en was goed voor maar liefst 29 Nedelandse titels. Van de Pol was erelid van de Ko ninklijke Nederlandse Biljart bond en Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Anekdotisch was het moment waarop Van de Pol na een ver rassende nederlaag op het WK- toernooi ankerkader 47/2 in Am sterdam over de ivoren ballen zei. „Deze ballen zijn vierkant". In de avond won hij daarop een partij in één beurt. Dat was een wereldrecord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 13