FNV vraagt rust bij bootlieden Inhaalslag milieu kost geld Ik ging naar de Noordnol PZC Eén bezwaar tegen gedogen opslag van schelpen in Ylake Graauw pleit tegen komst varkensstal Baggeren slib kanaal van Gent-Terneuzen begint in oktober Tentoonstelling rond kerkhervormer Menno Simons Watersporters en schap bespreken liggeld Grevelingen zeeland 17 Geen acties zolang bemiddelingspoging duurt ZATERDAG 14 SEPTEMBER 1996 van onze verslaggever TERNEUZEN - De directie van de Verenigde Bootlieden bv in Terneuzen dient zich voorlopig te onthouden van maatregelen, die de onrust onder de veertig werknemers kan vergroten. Be stuurder Jan van de Brink van de Vervoersbond FNV vindt dat de directie eerst de resultaten van de bemiddelingspoging van burgemeester drs. R. Barbé van Terneuzen in het 'bootlieden- conflict' in de haven moet af wachten. Barbé verwacht bin nen twee weken klaar te zijn. Barbé ging direct na de zomer vakantie aan de slag op verzoek van de ondernemingsraad van de Bootlieden, Rijkswaterstaat en het Havenschap Terneuzen. De OR vreest voor conflicten met werknemers van nieuwko mer Montis Mooring bv, opge richt door het ex-hoofd van de administratie van de Bootlie den, Adri van den Berge. Montis biedt de scheepvaart in de slui zen van Terneuzen en in de Braakmanhaven en Kanaalha vens dezelfde diensten aan als de Verenigde Bootlieden bv, die gedurende vijftig jaar een mono poliepositie had. De OR scha kelde Barbé ook in om de sociale onrust weg te nemen. Directeur M. Rinn van de Boot lieden liet eerder deze week we ten dat de marktsituatie door de komst van concurrent Mooris dusdanig is gewijzigd dat maat regelen van zijn kant waar schijnlijk niet kunnen uitblij ven. In juli verlaagde de directie de tarieven al met zestien pro cent. Bij dalende inkomsten lijkt het verlies van arbeids plaatsen onafwendbaar. Pas op plaats Van de Brink: „Dat kan dan wel zijn, maar wij zien geen enkele reden voor paniek-voetbal. De Verenigde Bootlieden heeft vijf tig jaar heel goed geboerd. En een gezond bedrijf moet de klap van plotseling opduikende con currentie kunnen opvangen. Ik heb meneer Rinn inmiddels tele fonisch laten weten dat hij niet over de bemiddelingspoging heen moet walsen. Doet hij dat wel dan verhoogt hij de arbeid sonrust en daarmee is niemand gediend. Op het moment dat hij zich niet aan ons verzoek om even pas op de plaats te maken stoort, heeft hij een ernstig ar beidsconflict. Maar anderzijds zijn we - zodra Barbé zijn bemid deling heeft afgerond - zeker be reid om de tafel te gaan zitten en, indien nodig, de cao-onderhan delingen direct te openen." De Vervoersbond heeft zeer bin nenkort een gesprek met zowel burgemeester Barbé als met di recteur drs J. Philippen van het havenschap Rijkswaterstaat en het havenschap hopen dat de bemiddelingspoging van Barbe de onrust in de haven kan weg nemen. Hoofd ing W. Vinke van de dienstkring Zeeuws-Vlaande- Bouwmateriaal ontvreemd OOSTBURG - Van een bedrij venterrein aan de Neringweg in Oostburg zijn in de nacht van donderdag op vrijdag honder den meters pvc- en drainagebui zen gestolen. De goederen waren gezamenlijk circa 3200 gulden waard. Scheidend afvalcoördinator J. Ibes: boeten voor fouten van vroeger van onze verslaggever TERNEUZEN - Het volk mort. Scheiden is 'in de mode', maar uiteindelijk belandt het mees te toch op de grote hoop, luidt een veel gehoord verwijt. Af val is business en de burger betaalt de tol. Dubbeldik voorlopig, totdat we eindelijk het punt van de volwaardige recyclingmaatschappij en schone technologie hebben be reikt. Er zit niets anders op, al dus scheidend afvalcoördina tor J. Ibes van het Openbaar Lichaam Afvalverwerking Zeeuws-Vlaanderen (AVZV). Kringloopstations met of zon der plastic pasjessysteem zijn inmiddels een vertrouwd beeld aan het worden in Zeeuws- Vlaanderen. Alleen de kust streek is zo ver nog niet, overi gens net als de meeste gebie den in de provincie. Voor ieder troepje een eigen bak. De kunst is, stelt Ibes, zó secuur te werk te gaan dat het restafval - dat alleen nog goed genoeg is voor de geldverslindende ver brandingsovens - ook daad werkelijk een overschotje wordt. Schillenboer Sinds zijn aanstelling precies zes jaar geleden voor de toen nog zo geheten Gemeenschap pelijke Regeling Koegorspol- der. is Zeeuws-Vlaanderen af val met andere ogen gaan be kijken. Achter de schermen was de geboren Amsterdam mer één van de mensen die de burger stap voor stap heeft trachten te doordringen van een simpel besef dat vroeger zo gewoon was. In de tijd dat de schillenboer wekelijks z'n por tie kwam halen. Of de vodden- Afvalcoórdinator J. Ibes op de stortplaats in de Koegorspolder. man die met de unster in de aanslag zakken afgedankte kleren verzamelde. Oud ijzer en oud papier, alles ging apart. „Toen speelden puur de econo mische motieven een rol. Had den de mensen weer een paar dubbeltjes te verteren. Nu is het meer het milieubesef dat ons beweegt niet alles op één hoop te gooien. Feitelijk is dat een betere basis Maar geld blijft natuurlijk een uitstekend middel om een handje te hel pen bij die bewustwording." Soms lukt het wel. soms wat minder. Zo verloopt het experi ment met de inzameling van kunststofflessen in Zeeuws- Vlaanderen nog niet helemaal naar wens. In het eerste proef jaar werd gemiddeld 0,6 kilo per persoon in de daarvoor be doelde containers geworpen. In het andere proefgebied, Maastricht was dat net twee ons meer. Na sortering bleef daarvan in beide gevallen een halve kilo over voor herge bruik. maakte de Vereniging Milieubeheer Kunststofver pakkingen vrijdag bekend. Tarieven Ibes verwijst naar de forse ta riefstijging voor het storten van afval. In zes jaar tijd is die heffing vertienvoudigd tot een bedrag van rond de tweehon derd gulden. Een bewuste poli tiek, stelt hij, om scheiding en foto Peter Nicolai hergebruik van producten te stimuleren. „Een beetje inspanning spaart uiteindelijk ook de portemon nee Dat de kosten nu almaar stijgen, heeft louter te maken met de gigantische inhaalslag die moet worden geleverd. Overal worden dure verbran dingsovens gebouwd i alleen voor Moerdijk praat je al over een investering van één mil jard gulden!om de bulk weg te werken. In feite heeft deze ge neratie haar huiswerk niet goed gedaan. Alles is jaren ach tereen bij elkaar gesodemie terd onder het mom van- zie maar wat je er mee doet! Ook. of misschien wel juist, bij de Zeeuwen zag je dat gedrag. Het is hier altijd verschrikkelijk goedkoop geweest om te stor ten. Ruimte zat! Een verkeerde zuinigheid in dit geval.. De Club van Rome heeft gelijk gekregen, meent Ibes. Zonder recycling zullen we het met z'n allen niet redden. Nederland loopt, godzijdank, samen met Zwitserland en Noorwegen voorop. De rest van Europa volgt - aangestuurd door Brus sel - binnen afzienbare tijd. weet Ibes zeker. Binnen die context kunnen straks moge lijk absurde regelingen voor komen worden Want waarom Zeeuws-Vlaams restafval hele maal naar Moerdijk brengen, terwijl even over de grens ook ovens naar hartelust bulderen. Het scheelt allicht weer trans portkosten. Slagveld Ruim twintig meter is de AVZV-bult op de stortplaats in de Koegorspolder al de hoogte in gegroeid. Nog tien er bij en de toegestane top is bereikt. Na de eeuwwisseling, is de ver wachting. In combinatie met het weidse uitzicht op de ro kende fabriekspijpen heeft het landschap iets desolaats. Het stinkt stukken minder sinds de groente-, tuin- en ffuitresten er grotendeels uit zijn. De meeu wen verhuisden mee. Na 1 oktober daalt Ibes voor goed af van de berg, duikt hjj voor de afwisseling weer met z'n neus in de boeken voor een studie bestuurskunde aan de Erasmusuniversiteit Deze week werd hem eervol ontslag verleend. Tot het examen wordt afval dan voor hem een bijzaak, in dienst van iedereen die zijn kennis maar wil inhu ren. van onze verslaggever VLAKE - Tegen het gedogen van de bedrijfsactiviteiten in de mosselschelpenloods te Vlake is één officieel bezwaar inge diend. Dat meldde de provincie vrijdag desgevraagd. De ter mijn voor het indienen van reacties verstreek eind van de week. Omwonenden willen dat de activiteiten te Vlake direct worden gestaakt. Zij hebben zich niet alleen tot de provincie gewend, maar ook tot de Raad van State. Dat rechtscollege doet maandag uitspraak in een verzoek de gedoogbeschikking te vernietigen. Het schrappen van de gedoogbe schikking zou het einde kunnen betekenen van de schelpenop slag bij Vlake. De vraag is of na zo'n besluit nog goede mogelijk heden bestaan een nieuwe mi lieuvergunning te verstrekken. Vooruitlopend op die nieuwe vergunning verstrekte de pro vincie enkele maanden terug de gedoogbeschikking. Zoals be kend was dat noodzakelijk voor de continuïteit van het schel- penopslagbedrijf Van Oeveren. De Raad van State vernietigde namelijk in februari de oude af valstoffenwetvergunning. Leeg De mosselschelpenloods is op dit moment overigens nagenoeg leeg. Zoals gebruikelijk is de oude voorraad schelpen reeds uitgezet in Oosterschelde en Grevelingen om te dienen als oestercollector. Hoewel het nieuwe mosselseizoen al weer geruime tijd draait, zijn er nog geen nieuwe schelpen gearri veerd in de loods, hetgeen onge bruikelijk is. „Een deel van de verse schelpen ligt nu nog bij de kokerijen. Een ander deel wordt teruggestort in de Oosterschel- 'de", aldus een woordvoerder van de provincie. In de loods zelf ligt nog ongeveer vierduizend ku bieke meter schelpen. „Een voorraad die er al twee jaar ligt en die vrij is van vleesresten. Een deel ervan wordt nog afge voerd." De loods blijft leeg totdat Van Oeveren de voorzieningen heeft getroffen om te kunnen voldoen aan de voorschriften in de ge doogvergunning. Noodzakelijk is onder meer een goede koelin stallatie. Tegen de loods wordt zoals bekend al jaren geprotes teerd. Critici vinden dat de op slag nooit een plaats had mogen krijgen aan de rand van natuur- en landbouwgebied Yerseke Moer. Omwonenden klagen steen en been over stank- en vliegenoverlast. Een verzoek dit voorjaar van de milieu-inspectie de loods te ontruimen legde de provincie naast zich neer. van een medewerker DEN HAAG/HULST - De Zeeuwse Milieufederatie en in woners van Graauw hebben vrijdag in een rechtszaak bij de Raad van State opnieuw een po ging gedaan de komst van de Veghelse varkenshouder C. van Sleuwen tegen te houden. B en W van Hulst hebben tegen hun zin aan C. van Sleuwen een vergunning gegeven om aan de Schenkeldijk een bedrijf te bou wen voor 1339 mestvarkens. Rechter J. Ley ten van de Afde ling bestuursrechtspraak van de Raad van State beslist volgende week of deze vergunning van kracht wordt. Van Sleuwen liet weten dat hij bij een voor hem voordelige uitspraak onmiddel lijk begint met het bouwen van de stallen De tegenstanders wijzen erop dat de gemeente het zogeheten 'voorlopige standpunt van de milieuinspectie' heeft gebruikt voor de berekening van het aan tal mestvarkeneenheden. Het aantal mestvarkens is daardoor te hoog uitgevallen. Tot hun spijt berekenden de bezwaarma kers dat Van Sleuwen deson danks recht heeft op maximaal 1180 varkens. Het voorlopige standpunt van de milieuinspectie, dat tot dus ver door de Raad van State van de hand is gewezen, valt voorde lig uit voor varkenshouders met groen-labelstallen. Deze stallen zijn minder belastend voor het milieu. In de nieuwe stankricht lijn van het ministerie van VROM. die over enige tijd in werking treedt, wordt het voor lopige standpunt van de mi- lieuinpectie vrijwel zeker over genomen. DeKaloot.juni 1963. fotoarchief PZC door Chiel Jocobusse Oude gegevens over vogel- waarnemingen zijn al heel vaak vastgelegd. Van ie der deel van Zeeland zijn zo wat avifauna's verschenen, waarin gedetailleerde infor matie over vogelwaarnemin gen in het verleden wordt ge geven. Zo is er de in het vogel tijdschrift Ardea verschenen "Avifauna van Zuid- Beveland", uitgegeven in 1948. Eén van de auteurs was J.A.M. Warren. Voor niet-vogelaars zijn derge lijke avifauna's droge kost. En eerlijk gezegd pak ik zelf zo'n avifauna hooguit nog eens uit de boekenkast (er staat een hele rij) om iets op te zoeken Notities als "22 maart 1942. 1 ex. bij het Stelletje te Zierik- zee (NJN)" vormen nu een maal geen lectuur om je op een lange winteravond eens lekker voor de open haard te neste len. Toch zijn er zat natuurlief hebbers. waaronder ikzelf, die ergens op de vliering een na- tuurdagboek of natuurjour- naal hebben, waarin droge fei ten afgewisseld worden met meer persoonlijke ontboeze mingen. Voorzover ik weet is Tk ging naar de Noordnol" van Hans War ren het eerste natuurdagboek dat in druk verschijnt. Bij het ter hand nemen van zo'n boek stel je de nodige sceptische vragen. Wordt de populariteit van de literator misschien misbruikt om een makkelijk verkoopsuccesje te boeken? Het 'Geheim dagboek' loopt immers pri ma en de lezers daarvan zullen zeker geneigd zijn om de "voorgeschiedenis' van het Geheim dagboek aan te schaffen. Zijn de ontboezemin gen van een scholier van nog geen 20 over zijn natuurbele- venissen ook lezenswaard als je ze los ziet van de persoon? Het inleidende verhaal was be paald geen reden om de vraag tekens te laten varen. In één ruk Maar toch...Van mijn aanvan kelijke scepsis is geen spaan heel gebleven Ik heb het boek in één ruk uitgelezen. Het is goed geschreven en hier en daar is al duidelijk de taalkun stenaar van later aan het woord. Maar dat is het niet in de eerste plaats. Het meest aantrekkelijke van het boek is toch wel de manier waarop de natuur ervaren wordt door een geïnteresseerd toeschouwer. Je komt aan de weet hoe de ontdekking van het Ca- landklokje als nieuwe soort voor Nederland in zijn werk ging en waar de roeken broed den. Maar vooral ook de ge voelens die bij dat soort ont dekkingen naar boven komen. Dat is puur een feest der her kenning. De gêne om andere vogelaars te laten merken dat je een soort niet kent. De on vrede als een vogel niet precies de kenmerken uit het boekje vertoont. Maar ook het en thousiasme bij de ontdekking van een "nieuwe" soort en de vreugde om dat soort dingen met gelijkgestemden te delen. Ongetwijfeld staat er een keer een fanatieke vogelaar op die het boek na gaat vlooien op een "ex." van het paapje of een "slechts globaal ge documenteerde waarneming" van de Egyp tische boerenzwaluw. En er zijn zeker interessante gege vens in het boek te vinden. Grauwe klauwieren in het heg- gengebied bij Coudorpe. Dwergstems op de Kaloot en geelgorzen overal. En natuur lijk ben je op zo'n moment als fanatieke vogelaar extra ge spitst. Met een levensgrote kans om de essentie van War rens aantekeningen te missen. Want die ligt ongetwijfeld in de manier waarop de jonge man Warren de natuur ervoer. Jaloers Voor de Warren van nu is die gedreven jongen een vreemde geworden. Getuige zijn inlei dend woord is Warren een beetje jaloers op die jongen van toen. Terecht lijkt me, want uit de oude aantekenin gen spreekt zoveel plezier en enthousiasme dat je er onver mijdelijk door aangestoken wordt. Warren heeft het over "Het verloren paradijs van mijn jeugd" dat veranderd is in 'een onnozel pad aan de voet van de beruchte kerncentrale". En over tal van andere dingen die verdwe nen zijn. Voor hem is dat reden geweest om wat meer afstand tot de natuur te nemen. En dat is gezien zijn onmiskenbare ta lenten jammer. Om nog één keer het "vooraf te cite ren: Wat we misschien van de natuur kunnen leren is haar aanpassingsvermogen, dat je wat maar even duurt zin kunt geven. ren van Rijkswaterstaat stelde eerder deze week al vast dat de nu heersende onrust gemakke lijk kan escaleren en tot confron taties tussen werknemers van beide bedrijven zou kunnen lei den. van onze verslaggever ZELZATE - Rijkswaterstaat begint waarschijnlijk volgende maand met het wegbaggeren van een giftige slibberg op de bodem van het Kanaal Gent- Terneuzen tussen de brug bij Sas van Gent en de grens bij Zelzate. Het slib heeft zich daar de afgelopen jaren opgehoopt omdat waterstaat wachtte op toestemming van 'Brussel' om het zwaar verontreingde slib te mogen dumpen in het immense slibdepot van Callemansputte bij Zelzate. Een hele reeks be roepsprocedures, vooral in gang gezet door de verontruste Zelzaatse bevolking, zorgde voor een flinke vertraging. Minister Th Kelchtermans van Leefmilieu heeft vrijdag de knoop echter doorgehakt Hij wees het bezwaarschrift van het gemeentebestuur van Zelzate tegen uitbreiding van het slibde pot af en onderschreef daarmee het besluit van de Bestendige Deputatie i Gedeputeerde Sta ten) van Oost-Vlaanderen, die al in maart van dit jaar een milieu vergunning had afgegeven. Kelchtermans' collega E. Balde- wijns van Openbare Werken ver leende eerder al een bouwver gunning voor aanpassing van het slibdepot, waarin sinds 1981 al miljoenen kubieke meters baggerspecie uit de Gentse ha ven en het Kanaal Gent-Terneu zen werd gedumpt, Rijkswater staat deponeerde er ooit al eens 90.000 kuub slib uit het Neder landse deel van het kanaal. Dat gebeurt nu dus weer. Prioriteit Het wegbaggeren van de slib- drempel tussen Sas van Gent en de grens heeft ook bij het stads bestuur van Gent de hoogste prioriteit. Havenschepen D. Ter- mont wees er vorige week tij dens een informatie-avond in Zelzate nog eens op dat de gro tere zeeschepen daar met hun boeg door de modder ploegen. Ing W. Vinke van Rijkswater staat Zeeuws-Vlaanderen toon de zich vrijdag, geconfronteerd met het besluit van minister Kelchtermans. 'blij verrast'. „Het heeft al bij al natuurlijk al lemaal veel te lang geduurd. We moeten nu nog even op de schrif telijke bevestiging van het mi nisterieel besluit wachten - en trouwens ook op een vergunning om het Nederlandse slib in Vlaanderen over de grens te brengen - en daarna gaan we zo snel mogelijk aan de slag." Vin ke schat dat er bij Sas van Gent ongeveer 70.000 kuub bagger specie naar boven zal worden ge haald. Als het aan havensche pen Termont ligt wordt in '97 en '98 nogeens een kleine 300.000 kuub uit het Vlaamse deel van het kanaal weggebaggerd. In af wachting van de besluiten van Brussel werd er de afgelopen ja ren niet of nauwelijks gebag gerd. Goede locatie Kelchtermans vindt de locatie bij Callemansputte bij uitstek geschikt voor de berging van het kanaalslib „Vooral vanuit eco logisch oogpunt is het beter de gevaarlijke baggerspecie op te stapelen in een afgesloten en ge controleerde stortplaats dan de ze uitgespreid te laten liggen in het kanaal", meent de minister, die daarmee het unanieme ad vies van de Gewestelijke Milieu vergunningscommissie volgt. van onze verslaggever MIDDELBURG - Het is dit jaar vijfhonderd jaar geleden dat Menno Simons in Friesland werd geboren. Hij was een van de voormannen van een stro ming tijdens de zestiende eeuw- se kerkhervorming waarvan de aanhangers zich later Menno nieten of Doopsgezinden noem den. Hij wordt hierdoor be schouwd als de enige Neder landse kerkhervormer. De Zeeuwse doopgezinde gemeen ten hebben in het kader van dit 'Menno-jaar', een kleine ten toonstelling ingericht. Deze is te bezichtigen in de hal van de Zeeuwse bibliotheek aan de Kousteensedijk in Middelburg en loopt nog tot en met 5 okto ber. Er zijn onder meer fragmenten uit het zeventiende eeuwse ge schiedwerk over de eerste Ana baptisten of Wederdopers, de 'Martelaersspiegel' te zien. Hier in komen zestiende eeuwse do pers uit Vlissingen, Middelburg, Veere en Goes aan het woord, die vanwege hun geloofsopvat tingen gevangen werden geno men en ter dood gebracht. Ook worden gedeelten uit brieven en dagboeken van hedendaagse 'gewetensgevangenen' getoond. Niet zo verwonderlijk, want er zijn nog steeds mensen die van wege hun politieke, godsdien stige of andere, op grond van hun geweten aangehangen, overtuiging, gevangen worden genomen. Citaten Citaten uit Simons' 'Opera Om nia', het verzamelwerk van zijn geschriften, lopen als een rode draad door de tentoonstelling heen. Ze worden geïllustreerd met foto's en tekeningen. Er staat ook een aantal vitrines op gesteld waarin de boeken en do cumenten liggen, waaruit de teksten afkomstig zijn. Onder de documenten bevinden zich enkele bijzondere exempla ren Het liedboek van de Goese Martelaar Joost Joosten is hier een voorbeeld van. Hij werd in 1560 in Veere door verbranding ter dood gebracht. Hij onderging zijn lot zingend Het is voor het eerst dat het ori ginele vonnis van dat jaar ten toon wordt gesteld. Door de brand van het Middelburgs stadhuis in 1940 is het gemeente lijk archief praktisch geheel ver loren gegaan. Er zijn van die plaats dus geen originele docu menten van voor die tijd be waard gebleven. van onze verslaggever BROUWERSHAVEN - Natuur- en Recreatieschap De Grevelin gen en het Koninklijk Neder lands Watersport Verbond (KNWV) gaan dit najaar geza menlijk na hoe de liggeldrege ling voor de Grevelingen afge lopen seizoen heeft gewerkt. Beide instellingen hebben dat donderdag afgesproken. De KNWV' had vooraf forse kritiek op onderdelen van de liggeldre geling. Eerdere wrijvingen tus sen licide instellingen zijn don derdag weg gemasseerd. Beide partijen zeggen een 'construc tief gesprek te hebben gehad'. KNWV-directeur J. N. Kossen is blij met de afspraak dat het wa- tersportverbond wordt betrok ken bij de evaluatie van de rege ling. „En we bekijken de werking zonder vooringenomenheid" Hoewel Kossen nog rond de tafel moet met de aangesloten water sportverenigingen, weet hij dat op de invoering van betaald af meren aan openbare steigers in de Grevelingen een 'behoorlijk aantal negatieve reacties is ge komen'. De kritiek richt zich vooral op de zevendagenkaart. Pleziervaar- ders die slechts een dag afmeren zijn verplicht zo'n weekkaart aan te schaffen. „Dat is naar ver houding erg duur. Onze eerdere kritiek was dat de systematiek eigenlijk niet klopt. Het is eerlij ker een dagkaart in te voeren, maar al dat soort zaken komt aan bod bij de evaluatie en ik wil daar nu met teveel op vooruit lo pen". zegt Kossen. die onder streept dat de KNWV in principe niet tegen het heffen van liggeld is. Het Grevelingenschap is zeer te vreden over de resultaten van de liggeldregeling. „Er zijn natuur lijk best wat opmerkingen, maar over het algemeen zijn de reac ties uit het veld positief. De ge bruikers hebben de nieuwe rege ling prima opgepakt", verklaart directeur J. Lodders. Er is ook fi nanciële vreugde „We hebben toch het streefbedrag aan in komsten. 140.000 gulden, ge haald. Voor een directeur is dal een leuke mededeling aan hel bestuur Lodders wil niet diep ingaan op het gemor over de zevendagen kaart. Naar zijn oordeel heeft hei bestuur bij de keuze van de soor ten kaarten een 'welovergeno- men besluit genomen'. „Op zich zou een afzonderlijke dagkaart klantvriendelijker zijn, maar het zou praktisch niet uitvoerbaar en te controleren zijn. Iemand die zeven dagen op de Grevelin gen verblijft, wordt die week ze ker een keer gecontroleerd. Met dagkaarten is er geen beginnen aan, want wie niet betaald heeft, is ook zo weer weg. Het voordeel van een zevendagenkaart en sei zoenskaarten is dat je verkoop netwerk klein kan blijven en je investeringen beperkt We wil len ook de kosten laag houden. Om die reden heeft het bestuur voor dit systeem gekozen." Lod ders wijst erop dat de knelpun ten in de evaluatie aan bod ko men. Het bestuur heeft daarna de mogelijkheid de regeling bij te stellen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 47