Resultaten havens vallen tegen PZC Z.-Vlaams COC vaart eigen koers Vijf seminars over effectief leiding geven Hontenisse zoekt oplossing conflict hoefijzerfabriek Tevredenheid over jaarlijkse oefening EHBO IJzendijke zeeland 15 Minder goederen dan verwacht Olietransport vertekent cijfers in detail ondernemend zeeland Modeshow in sporthal Terneuzen mensenwerk recept lezers schrijven agenda u DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1996 van onze verslaggever VLISSINGEN - De havens van Vlissingen en Terneuzen we ten de hoge resultaten van de goederenoverslag van vorig jaar redelijk vast te houden. Wat overigens een tegenvaller is, want de havenschappen gingen ervan uit dat beide ha vens, net als vorig jaar, flinke stijgingen in de tonnages zou den zien. Dat blijkt uit de cijfers van het eerste halfjaar van 1996 en het jaarverslag over 1995 van de havenschappen van Vlissingen en Terneuzen. Het algemeen bestuur van de beide haven- De rubriek Onderne mend Zeeland staat on der redactie van Clau dia Sondervan. Vra gen, tips en mededelin gen kunnen schriftelijk worden aangeboden aan de redactie van de PZC, postbus 18. 4380 AA Vlissingen. of via fax 0118-470102. Nicky Noe Fashion in Yer- seke houdt vandaag, donder dag, een open dag met mode shows ter viering van het vijfde bestaansjaar van de winkel aan de Noordzandstraat. Europatuin Goes en Beve land Groenprojecten houden morgen, vrijdag, en zaterdag een Tuinidee- en noviteiten show bij het tuincentrum aan de Nieuwe Rijksweg in 's-Heer Hendrikskinderen. De ontwer pers van Beveland Groenpro jecten en de tuinconsulent van Europatuin Goes geven gratis tuinadviezen op basis van fo to's en plattegronden De plan- tendokter geeft diagnoses en behandeladviezen op basis van aangetast plantmateriaal. Het plantseizoen en nazomersier planten staan centraal. Veel van wat getoond werd bij de nationale plantenshow Planta- rium in Boskoop staat nu bij het tuincentrum. schappen bespreekt de stuk ken volgende week. Vlissingen geeft over de eerste zes maanden van dit jaar welis waar een stijging van 23 pro cent in de aan- en afvoer van goederen te zien, maar dat is een vertekend beeld. Total Raffinaderij verzorgt tegen woordig een deel van het ver voer van ruwe olie per zeeschip in plaats van via de pijpleiding. Maar het is zeer de vraag of dat blijvend is: Total kan net zo goed opeens beslissen om toch weer de pijpleiding te gebrui ken en dan zou de overslag in de Vlissingse haven dus net zo snel weer met 23 procent dalen. „Wij hebben het algemeen be stuur van de havenschappen daarom gewaarschuwd dat we ons niet rijk moeten rekenen", zegt directeur drs. J. M. H. G. Philippen van de havenschap pen. Wordt de ruwe olie van Total niet meegerekend, dan was de aan- en afvoer over zee van goederen in de haven van Vlis singen in het eerste halfjaar slechts 0.3 procent hoger dan in de eerste zes maanden van vo rig jaar. In Terneuzen is er zelfs sprake van een lichte daling met 0,5 procent. En dat terwijl Vlissingen en Terneuzen over het hele vorige jaar nog stijgin gen boekten van respectieve lijk tien en zeven procent ten opzichte van 1994. „We kunnen niet juichen, want we hadden natuurlijk liever groei gezien", zegt Philippen. „Maar we mogen eigenlijk ook niet klagen. Dat we het hoge ni veau van vorig jaar weer halen, is op zich al goed. En vergele ken met de havens om ons heen doen we het nog altijd goed. Gent en Zeebrugge zijn ook ge daald en Antwerpen ook een beetje, het afgelopen halfjaar." Van de Rotterdamse haven worden geen halljaarrapporten bijgehouden. De visserij is belangrijkste sec tor waar het onverwacht slecht is gegaan, legt Philippen uit. De ruimte in Vlissingen voor haven- en industriële activiteit moet op termijn naar verwachting worden uitgebreid. foto Ruben Oreel van onze verslaggeefster MIDDELBURG - De Arbodienst Zeeland in Middelburg houdt dit najaar vijf seminars voor leidinggevenden in Zeeuwse be drijven over effectief functioneren. De seminars worden gegeven door psycholoog, bedrijfstrainer en publicist drs. H. C. M. Her mans. De seminarcyclus vindt plaats in het Green White Hotel in Oostkapelle. De eerste bijeenkomst op donderdag 3 oktober heet 'effectief den ken'. Hermans gaat in op de negatieve invloeden van een onpro ductieve denkwijze en traint in inschattingsvermogen en be sluitvaardigheid. Effectief communiceren staat centraal op don derdag? november. Vaardigheden als praktische informatie-over dracht, kritiek geven, onderhandelen, luisteren en lichaamstaal komen aan bod. Emotioneel management, het hanteren van emoties in een bedrijl en de nieuwste psychologische inzichten daaromtrent worden be handelt op donderdag 17 oktober. De inzichten achter motivatie en zelfmotivatie worden donderdag 28 november uitgelegd. De omgang met moeilijke mensen is het onderwerp waarmee de cy clus donderdag 12 december wordt afgesloten. Het behoud van stressbestendigheid bij aanwezigheid van 'moeilijke' onderge schikten, het typeren van het slag 'moeilijk mens' en een juiste benadering staan die dag op de agenda. De dagtrainingen duren steeds van 9 tot 16.30 uur. Door Europese regelgeving verplaatst de visserij zich lang zamerhand naar het Pacific-ge- bied, waardoor ook de visserij gebonden industrie die kant op trekt. Overigens werd de dalen de aanvoer van vis in Vlissin gen opgevangen door een forse stijging in de fruitaanvoor dankzij het Zuid-Afrikaanse Capespan. Haventerreinen Tegelijk met de halfjaarcijfers bespreekt het algemeen be stuur van de havenschappen het jaarverslag over 1995. Daarin waarschuwt het dage lijks bestuur onder meer voor een mogelijk toekomstig te kort aan haven- en industrie terreinen in Vlissingen. Voor de komende tien jaar zit het daar nog wel goed. maar daarna wordt het snel minder. „We hebben die opmerking bedoeld als signaal", zegt Philippen. „Wil je voldoende ontwikke lingsmogelijkheden overhou den, dan moet je daar nu al over nadenken. Want tien jaar is niets in dit verband." TERNEUZEN - Zeven mode zaken uit Terneuzen en Axel houden vandaag, donderdag, een grote modeshow in sport hal De Oude Vaart in Terneu zen. De show, getiteld Allure in Terneuzen, wordt voor de derde keer wordt georgani seerd en begint om 20.00 uur. Aan de modepresentatie doen Bliek Damesmode, Van Dix- hoorn Mannenmode, de kle dingzaken Alberdo. Bambus. Country Side, Bruidsmode Lucky Day en Ot. en Sien Jeugdmode mee. Zij laten hun nieuwste herfst- en wintercol lectie aan het publiek zien. Ook optiek Henno Cysouw. Juwe lier Werner en Peugeot-dealer André Dees zijn aanwezig. De kapsalons Buijze uit Terneu zen en Zaamslag geven een de monstratie hairstyling. van onze verslaggeefster KLOOSTERZANDE - De ge meente Hontenisse is in overleg1 met de firma Kerckhaert over de uitbreidingsplannen van de hoefijzerfabriek in Vogelwaar de. Zij hoopt daarmee tot een oplossing te komen voor de 'moeilijke situatie' waarin het bedrijf, de gemeente en de om wonenden zitten. Kerckhaert wil het bedrijf ver groten met twee loodsen. De bouwaanvragen voor de opslag ruimtes zijn nog net voor de vaststelling van het voorberei- dingsbesluit Rapenburg in mei van dit jaar, ingediend. Formeel Janny van der Lee heeft de gemeente - los van de milieuvergunning - dus geen gronden om de aanvraag te weigeren, maar wethouder B. Pauwels liet woensdag in de raadsvergadering weten, hoopt er via gesprekken toch uit te ko men. B en W hebben dan ook nog niet op de aanvraag beschikt. „Al denk ik - en dat is mijn zorg - niet dat we er naar ieders tevre denheid uitkomen." Hij achtte enerzijds het werkgelegenheids aspect, maar anderszijds een goede verstandhouding met de omwonenden voor beide partij en van belang. Pauwels reageer de daarmee op een opmerking van raadslid J. Hageman-van Damme dat de loods wel erg dicht, namelijk op drie meter af stand, van een perceel op Stop peldijk komt te staan. Hamlapje met preiroom 4 personen De prei bij dit gerecht wordt gepureerd en vervolgens op smaak gebracht met slagroom, azijn en bieslook, waardoor een soort crème-achtig geheel met een heel licht, zuur ondertoontje ontstaat. In principe kan de preiroom geserveerd worden bij alle soorten varkensvlees zoals varkensfilet, fricandeau, rollade of karbonade. Lekker hierbij zijn gepofte of in de schil gekookte aardappelen. 4 hamlapjes peper en zout mosterd om te bestrijken boter 1 kg prei 2-3 theelepels witte wijnazijn 4 eetlepels slagroom Maak de prei schoon en snijd de stengels in stukjes. Fruit de prei in boter zacht in ongeveer 2 mi nuten. Draai de warmtebron laag. kruid met peper en zout en leg een deksel op de pan. Stoof de prei 15 minuten. Wrijf het vlees in met peper en zout en bestrijk met mosterd. Bak de hamlappen in boter bruin en gaar. Pureer de prei in een keukenmachine en voeg azijn en slagroom toe. Laat de preipuree opnieuw doorwarmen en enigszins indikken. Lepel de preipuree over de bor den en leg hierop de stukken vlees. Aanpassing begraafplaats Scharendijke van onze verslaggever SCHARENDIJKE - De begraaf plaats aan de Elkerzeeseweg in Scharendijke moet voor 62.000 gulden worden aangepast. De inrit aan de Elkerzeeseweg ver dwijnt ten koste van een nieuwe ontsluiting aan de Bout laan. Verder wordt op het terrein een 'verkeerslus' aangelegd en ver schijnt bij de ingang een sierhek- werk. Tevens wordt het huidige parkeerterrein van de begraaf plaats opgeknapt. Dit voorstel van het college van B en W komt aan de orde in de raadsvergade ring van donderdag 26 septem ber. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in het gemeentehuis in Scharendijke. Drankrijder over de kop KATS - Een 36-jarige dronken Belg is dinsdagavond met zijn auto over de kop geslagen op de provinciale weg tussen Goes en Zierikzee ter hoogte van Kats. Volgens zijn verklaring kwam hem een vrachtauto tegemoet die op de verkeerde weghelft reed. Om een botsing te voorko men gooide de Belg het stuur om waardoor hij in een slip raakte. Na een buiteling kwam de auto tot stilstand. Naar de betrokken vrachtauto wordt nog een on derzoek ingesteld. COC-soosavond in café De Uientuin in Terneuzen. „De Zeeuws-Vlaamse afdeling is klein en ongedwongen." foto Charles Strijd door Marcel van der Voort TERNEUZEN - Het COC be staat vijftig jaar. Inmiddels heeft de belangenvereniging voor homoseksuelen dertig afdelingen, tweeduizend vrij willigers en zo'n tienduizend leden in ons land. Maar er is een groot verschil tussen de ene en de andere afdeling. Amsterdam. Utrecht en Nij megen bijvoorbeeld mogen zich 'bloeiend' noemen, ter wijl de vrijwilligers van de kleine afdelingen vaak moe ten roeien met de riemen die ze hebben en in hun mogelijk heden beperkt zijn. De COC-afdeling Zeeuws- Vlaanderen is zo'n groep die niet bepaald groot en rijk ge noemd kan worden. Momen teel zijn er vierenveertig beta lende leden en een handjevol vrijwilligers die al het werk op hun schouders krijgen. Veel geld is er niet en ook een eigen onderkomen lijkt vooralsnog een mooie droom. Daarom is het opvallend dat er jarenlang dezelfde mensen zich week in en week uit inzetten voor het COC Ronald Meijer is een goed voorbeeld. Sinds lange tijd mag hij zich de voorman van de Zeeuws-Vlaamse afdeling noemen. Dikwijls heeft hij te kennen gegeven de voorzit tershamer graag over te dra gen aan een ideale opvolger. Maar deze is nog steeds niet gevonden. Ook Jacqueline Blokzijl (penningmeester) en Johny van Grol (bestuurslid) zijn van die figuren die haast één zijn geworden met de ver eniging en menig vrij uurtje in hun club hebben gestoken. Vrijwilligers Jacqueline: „Ik ben ongeveer dertien jaar lid van het COC. Wel zijn er periodes geweest dat ik even afhaakte, maar ik kwam toch steeds terug. Van die tijd zit ik zes jaar in het be stuur. In eerste instantie als gewoon bestuurslid. Omdat ik dat te saai vond en graag meer wilde doen heb ik om een func tie gevraagd. Daarom werd ik secretaris en nu penningmees ter. Voor het bestuur koos ik omdat er te weinig mensen be schikbaar waren. Dat typeert onze vereniging. Het is heel moeilijk om de juiste man of vrouw voor dit vrijwilligers werk te krijgen." Voor de landelijke organisatie heeft Jacqueline minder waar dering. „Ik heb nooit onder stoelen en banken gestoken dat ik niet veel op heb met de grote organisatie Vooral in het verleden kwamen ze van uit Amsterdam naar Terneu zen met hun regeltjes. Geluk kig bemoeit het hoofdbestuur zich tegenwoordig minder met de afdelingen en kunnen wij onze eigen koers varen. De Zeeuws-Vlaamse afdeling is klein en ongedwongen. Omdat het niet altijd makkelijk is om iets te ondernemen word je als vrijwilliger vindingrijk." Aan de andere kant vindt de COC-penningmeester dat het beleid van de landelijke orga nisatie aangepast moet wor den voor de kleine afdelingen. „Je krijgt voor ieder betalend lid een bijdrage van de organi satie. Dat schiet niet op met vierenveertig leden. Toch ligt er juist in een streek als Zeeuws-Vlaanderen werk ge noeg. Juist hier moet er nog veel gedaan worden op het ge bied van de integratie van ho moseksuelen. Daar zou meer geld beschikbaar voor moeten zijn." Johny van Grol is eveneens een bekend figuur binnen het COC. Ook hij is bestuurslid. Het vergaderen geniet niet zijn voorkeur. Werken als bar- coördinator verveelt hem ech ter geen moment. „Het bar- werk doe ik alweer een jaar of vijf voor het COC. Er is een groepje vrijwilligers dat op zondag tijdens de soos-avond- en achter de bar staat. Die ac tiviteiten coördineer ik. Dat is leuk om te doen. want het zijn stuk voor stuk gezellige men sen waarmee gewerkt wordt." Ook Johny heeft zijn activitei ten voor de vereniging een pe riode moeten beperken „Dat kan gebeuren. Het leuke van het COC is. dat daar begrip voor bestaat. Heb je een min dere periode, dan is er toch wel iemand te vinden die het even van je wil overnemen." In maart van dit jaar besloot het COC om op zondagavond de soos in cafe De Uientuin in de Terneuzense Nieuwstraat te houden. Deze verandering legde de afdeling geen windei eren. Johny: „De aanloop is groter. Het lijkt wel of de men sen makkelijker binnenstap pen. Het moet wel duidelijk zijn dat wij die ruimte alleen op zondag huren. Dan is er COC. De rest van de week is De Uientuin een gewoon café en heeft verder helemaal geen bemoeienissen met onze ver eniging." Die uitspraak van Johny van Grol brengt het gesprek op de wens van een eigen onderko men. Jacqueline: „Dat willen wij nog steeds. Zoiets zou goed voor onze afdeling zijn. Het streven is binnen een jaar dat onderkomen te betrekken. Dan is het de bedoeling dat het COC minimaal drie keer per week open is." Zaterdag 28 september wordt in Terneuzen het vijftigjarig bestaan van het COC gevierd. Vanaf 21.30 uur is er in het jazz café Porgy Bess een 'RUP- avond' i Rechtstreeks uit Por gy Bess). Op het programma staan onder andere een talk show en een optreden van de formatie Tremble. Daarnaast wordt de 'homofoob-' en de 'homofilieprijs' uitgereikt, ge volgd door de presentatie van een condoomapparaat.. van een medewerker IJZENDIJKE - De ongevallen volgden elkaar woensdagavond in IJzendijke in rap tempo op. De plaatselijke EHBO-vereni ging hield de jaarlijkse oefe ning. ditmaal met medewer king van de vrijwillige brand weer van IJzendijke en de red dingsbrigade West-Zeeuws- Vlanderen. Leden van van de Lotus-kring West-Zeeuws- Vlaanderen beeldden de slacht offers, negen in totaal, uit. Omdat er van tevoren geen ruchtbaarheid aan de oefening is gegeven, waren er nauwelijks toeschouwers. Eerst ging in de Veste een rubberbootje om. Le den van de reddingsbrigade brachten de twee slachtoffers aan wal. Een hengelaar, die ge tuige was van het ongeluk, kreeg een haakje in zijn arm Vervol gens brak brand uit in een woon huis aan de Oranjestraat, De brandweer bracht twee slachtof fers naar buiten, die er behoor lijk slecht aan toe waren. Een toeschouwers kreeg een epilep tische aanval. De laatste oefening vond plaats bij de molen Een fietser en een bromfietser kwamen met elkaar in botsing. De molenaar, die aan het schilderen was. viel van schrik van zijn ladder en liep daarbij ernstig rugletsel op De IJzendijkse huisarts N. van der Maas. kaderinstructrice Marleen Roegiest, Karin Spever en Fien Heemschoot van de EH- BO-vereniging beoordeelden de verrichtingen van de vijftien EHBO'ers. Over het verloop van de oefening was men tevreden. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterll|k 7 dagen. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over geweigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Rondweg De noodzaak van een rondweg om Aardenburg ontbreekt, is de conclusie van de heer Abramoff samen met een aantal andere bewoners van de wijk Oudestad in een door hen opgesteld rap port (PZC, 4-9). Dat hij voor de rust hier is komen wonen en straks de rondweg niet wil zien, kan ik goed begrijpen, maar dat zou hij dan beter zeggen. Het verkeer is in de laatste twintig jaar zo toegenomen, dat plaat sen zoals Aardenburg niet meer zonder rondweg kunnen. Het is niet meer van deze tijd dat zo veel verkeer een dorp verdeelt in twee helften en dat kinderen en ouderen de Traverse ontwijken. De geluidsoverlast is ook in de hoogste categorie van het toe laatbare. In de wijk Oudestad is zelf al actie gevoerd tegen de snelheid die auto's in de wijk ontwikkelen. De Oudestad is geen doorgaande wijk, alles loopt er dood Conclusie: de be woners zelf rijden er te hard. De heer Abramoff was ook op een bijeenkomst van Duurzaam Vei lig waar hij zich uitsprak voor aanpassing van het doorgaande tracé. Volgens mij is het zo: is men vóór aanpassing van het tracé dan is men vóór een rondweg. En als de rondweg er ligt kan de Belgische overheid de afslag Maldegem nooit afsluiten met zo'n goede infrastructuur. Omdat in de toe komst de weg van Terneuzen naar het westen, met de komst van de WOV steeds drukker zal worden Tellen mag meneer Abramoff bij ons binnen doen. met zijn ogen dicht, want daar hoef je niet voor op het door gaande tracé te kijken. Theo van de Veire Weststraat 1 Aardenburg Tol Vrouw (96) kan fluiten naar voor uitbetaalde tol Zeelandbrug (PZC 4/91 Het is waar, dat het wel wat laat is, de terugvraging. Ik heb ook nog gebruik gemaakt van die kaarten. Toen ze stopten met tol heffen, had ik en heb ik nog zo'n kaart: twintig ritten ƒ40,- Daarvan zijn er nog zeven over. Bij het stoppen van de tolheffing vroeg ik: wat moet ik daarmee? Het antwoord was 'plak maar in je plakboek'. M. C. P. van der Linde mis Pieternella Molenwater 15 Breskens Evenementen GOES t Beest. 20 30 uur 'Een doodnormale vrouw', theatermono loog van Jan Fabre; MIDDELBURG - Koorkerk, 15 uur: Orgelconcert door Rien Zandee; Tent Molenwater. 20 uur: Voorstel ling Cirque Plume: OUD-VOSSEMEER - NH kerk. 20 15 uur: Concert door strijkkwartet 'Het Raphaelkwartet'. RITTHEM - Fort Rammekens. 13- 17 uur: Bezichtiging Fort. VEERE Stadhuistoren. 15 uur Beiaardconcert door Kees van Eer- sel, ZIERIKZEE - Binnenstad' Cen trum e.o vanaf 16 uur: Festival Mu ziek Monumentaal met straatmuziek en looporkesten Nieuwe kerk. 21.30 uur Concert Fer nandez Lameirinhas: BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: Multiplicity en Sense Sensibility; Cinemactueel, 20 uur: A time to kill; Twister en Striptease; GOES Grand, 20 uur Twister; 't Beest. 20 30 uur Shallow Grave; HULST - De Koning van Engeland, 20 uur Twister; Multiplicity; A time to kill. Phenomenon. Striptease en Eraser. MIDDELBURG - Cinema, 20.30 uur: Sense Sensibility: VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur Twister: Multiplicity. a time to kill en Striptease; Ten toonstellingen AARDENBURG - Gemeentelijk Ar cheologisch Museum. 10 30-12 en 13- 17.30 Vervolgd, verguisd, verzoend li 'm 30/9); Gale Richel. 13-18 uur: Werken diver se kunstenaars (t/m 29/9); SINT ANNALANO - De Meestoof, 14 15-16 45 uur Werk Wim Hofman en Hans Hermes en bodemvondsten en gebruiksaardewerk van 1600-1900 it/m okt.i. SINT ANNA TER MUIDEN - Agri- muda, 10-12 en 13-18 uur: 'Vervlogen in de tijd. verdwenen boerderijen uit West-Zeeuws-Vlaan- deren (t/m 30/9); BERGEN 01' ZOOM - Markiezen hof, 11-17 uur: Dick Fiuitsma. houten beelden (t/m 17/11); BROUWERSHAVEN - Stadhuis, 9- 12 en 13-16 uur: Elly Mes, werken op papier en linnen (t/m 24/9); BURGH-HAAMSTEDE - Museum De Burghse Schoole, 14-16.30 uur 'Schrijfonderwijs door de jarefi heen' en 'Roofvogels en kerkuilen' (t/m sept.i; Galerie 'l Zuuddek, 10-17 uur Lutske Straling, schilderijen; Femke v.d Berg. Ida Wendrich en Liesbeth Mui lemeister. keramiek (t/m 17 10), De Bewaerschole. 13.30-16.30 uur. 'Een ongekende schittering' it/m 5 10); CLINGE - Galerie Esprit, 13.30- 17.30 en 19-21 uur: Werken van Ma nuel Esteban it/m fi/lOi. DOMBURG Marie Tak van Poort vliet Museum. 13-17 uur: Dirk Nij- land 11881-19551 en het water (t/m 3 id; GOES Museum. 10-17 uur: Depot stukken (t/m 109»; Liedwien Kraak man 'Licht (op cultuur»' <t/m 13/101. Stadskantoor. 9-17 uur Werken leer lingen 3 scholen (t/m 18/10); Galerie Van den Berge, 13-17 uur Werken Ben Sleeuwenhoek it/m 5 10). GRIJPSKERKE - v m Kleuter school, 13.30-17 30 uur: Zqde-exposi- tie (t/m 28'9>; HEINKENSZAND - Gemeentehuis 9-12 en 13-16 en 18.30-20 uur 'Rit misch Relief, werk van Anke Huis- son-Haars it/m 26/9); HULST - Galerie Rallenfanger. 14- 17 uur: Anja van Dorsselaar en Frans Wuytack it/m 149); Stadhuis. 9-12 en 13-16.30 uur: 'Illu straties van Reynaert de Vos in 100 jaar kinderboeken' it/m 23/9); MIDDELBURG - Zeeuws Museum. 10-17 uur Middelburg in de VOC-lijd it/msept i. Gust Romijn(t'm 15/9). Zeeuwse Bibliotheek. 9-21 uur 'Sport in Zeeland', foto's (t/m 28/10); 'Brieven van gevangenen' (t/m 5/10), Galerie Veurink, 9 30-11.30 en 13.45 15.15 uur: Werk Paul/Neeltje Hoftij- zertt/m 28/91; Galerie Het Gouden Briefke, 10-21 uur: Anneke Dekkers, schilderijen, Hans Jakobs. schilderijen en Henny Zwart, bronzen beelden (t/m 25/9); Galerie 't Haentje te Paart. 14-16.30 uur. Wllly Ketelslagers, schilderijen (t/m 2/10); Markt Dp Cilinder. Ria Pacquée in vites Yael Robin (t/m 6/10), De Vleeshal. 13-17 uur Fabrice Hy- bert - installatie it/m 27/10); Wandelkerk. 10-17 uur Marja de Lan ge. schilderijen (t/m 27/9); Kunstuitleen. 13-17 uur. William Ver- straeten, 'Metrostation Kuipers- poort' (t/m 5/10»; NEELTJE JANS - Bezoekerscen trum Delta Expo. 10-17 30 uur: Werk Chinese fotograaf Weng Yi over de Chinese Muur i t/m sept OOSTKAPELLF. - Zeeuws Biolo gisch Museum. 10-17 uur: 'Bomen in het landschap' en 'Dood hout leeft' it m 27/10) foto-exposities; 'Van rups tot vlinder' (t/m 29/9): RITTHEM - Fort Rammekens. 10- 17 uur: 'Kreken op Walcheren', flora en fauna rond de kreken (t/m 3/111; TIIOLEN' - Galerie 't Huis Tijdver drijf. 10-17 uur: Werken van Russi sche kunstenaars (t/m okt.i: VEERE - De Schotse Huizen. 12-17 uur Modefragmenten, kleedgedrag door de eeuwen heen (t/m 22/9); Grote Kerk, 10-17 uur: Jiri Necas, ge mengde technieken, Zivo Vander- stege, olieverfschilderijen (t/m 2/10); VLISSINGEN - Stedelijk Museum, 10-17 uur- Michiel de Ruyter. werke lijkheid en mythe (t/m 29/9); De Zeeuwse oostindiëvaarder, schip en lading/liet leven aan boord (t/m sept Gemeentearchiel/Hellebardierstr., 9- 16 30 uur'Sanering in Vlissingen' tl m 4/10), Stadhuis. 8.30-17 uur: Foto's leden fo toclub De Draadontspanner (t/m sept»; C Buskenstraat 200. 12-17 uur: Stream stream', werken van Ben Sleeuwenhoek (t/m 6' 10): WOLPH AARTS DIJK - Galerie De Hoek weide. 13-17 uur Leo de Jong. schilderoen en tekeningen (5/10). IJZENDIJKE Streekmuseum, 10- 12 en 13-17 uur. Cadzandse kleder drachten i I'm 30/11 ZIERIKZEE - Driekoningenlaan e.o. 'Artls in Zierikzee. werk 6 Zeeuwse kunstenaars (beelden, foto- installaties. schilderijen en objekten» t/m sept.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 51