Plan kustwacht loopt op klippen Eens machtige Britse bonden nu een speelbal van de politiek PZC Phosphorus achtergrond Van samenwerking Aruba, Antillen en marine komt niets terecht homeopathie het weer in zeeland ...en in europa snelheidscontrole donderdag 12 september 1996 Aruba en de Nederlandse Antillen komen afspraken niet na om personeel te leveren voor de gecombineerde Kustwacht die samen met de Nederlandse Marine in de Caribische Zee opereert. Een Kamerdelegatie trekt deze conclusie. „Als ze daar niet echt meewerken in de strijd tegen drugs, zal dat ook zijn weerslag hebben op de internationale reputatie van Ne derland". denkt de WD-er Ben Korthals. Willen Aruba en de Antillen eigenlijk wel echt iets doen aan die drugs? door Hans Leber Het wordt als een succes ge bracht: een Nederlands marineschip in de Caribische Zee, fraai beschilderd met de letters 'Coast Guard' (Kust wacht), jaagt een verdachte boot op. Net zolang tot de schip per ervan de territoriale wate ren van de Amerikaanse Vir- gin-eilanden binnenvaart. Daar entert de Amerikaanse Coast Guard de boot en slaat de bemanning in de boeien. Geen drugs aan boord, jahimer. maar de schipper werd wel door de Amerikaanse justitie gezocht. Nederlands-Amerikaanse sa menwerking op de Caribische Zee. Het lijkt mooi, maar waar om entert de Antilliaans- Arubaans-Nederlandse kust wacht zo'n schip niet gewoon zelf? „Internationale maritieme wetgeving staat dat niet zomaar toe", zegt commandeur J.L. de Jager van de Koninklijke Mari ne aanvankelijk. Maar een tweede, belangrijker reden volgt na enig aandringen: „We hebben aan boord geen per soneel van de Antillen en Aruba die in hun 12 mi jls-zones opspo ringsbevoegdheid hebben." Opjagen En dus worden de boten slechts opgejaagd. Of vliegen de Orions van de marine enkele keren laag over de hoofden van geschrok ken schippers bij verdenking van drugssmokkel. Een kabaal dat zijn uitwerking overigens niet altijd mist: de drugs worden in paniek overboord gezet. En natte cocaïne is niet te snuiven. 'Definitief aan de markt ont trokken', heet dat en wordt ook als een succes betiteld. De wateren rond de Antillen en Aruba, maar ook de eilanden zelf, gelden als doorvoerlocaties voor cocaïne uit Colombia en Venezuela die onderweg is naar Europa en Amerika. Dat al thans zeggen alle rapporten van de Drugs Enforcement Agency (DEA) en andere, doorgaans goed geïnformeerde diensten in het land van de 'oorlog tegen drugs". Op-het kantoor van de DEA in Willemstad, hoofdstad van Curasao, kiest een van de twee experts echter voor stil zwijgen: „We hebben van de regeringen hier wat minder vriendelijke reacties gehad na eerdere uitlatingen." Ondertussen brengt de kamer delegatie van defensiespecialis ten op het snikhete en windstille Cura?ao het ene na het andere 'beleefdheidsbezoek' aan Ne derlandse eenheden en lokale gezagsdragers. Zelfs de Antilli- anen zweten en klagen, dus dat de zwaargebouwde CDA-er Mateman zakdoek na zakdoek op zijn voorhoofd loslaat, mag geen wonder heten. Of is het van de sores die de delegatie over zich heen krijgt? Nederlandse bemoeienis, ook van kamerle den, wordt doorgaans niet op prijs gesteld. Zowel de regering van de Antil len als die van Aruba zeggen voortvarend met de bewaking van hun kust aan de slag te wil len. Het verbaast de kamerleden echter dat er in de praktijk wei nig van de grond komt. De twee schepen die wèl varen - een flink aantal kotters moet nog worden opgeleverd of zelfs gebouwd - worden door Nederlanders be mand. Aan boord heeft zich nog geen Antilliaan of Arubaan gemeld. Behalve dan toen de nieuwe kustwacht in februari in bijzijn van minister Joris Voor hoeve officieel werd opgericht. ,Een cursus voor de opleiding is op Curafao nog niet eens gefor muleerd". zegt de CDA-er Hans Hillen licht verontwaardigd na de besprekingen. „En mensen werven kunnen ze ook niet, want die voldoen al gauw niet aan de voorwaarden van be trouwbaarheid. Curasao is een kleine gemeenschap. Hebbende mensen wel voldoende distantie om het werk te doen? Zij hebben ook familie en vrienden. Men heeft toch al moeite met het ver vullen van politie- en justitie posten. Mijn bezorgdheid neemt toe. Concrete antwoorden op de problemen heeft hier niemand." Bloedlink Terwijl toch ook de Antillianen gebaat zijn bij een betere bewa king van de kust. Verstandige jongeren brengen geen nachten meer door in de geheel verlaten baaien, waar Curasao er tien tallen van heeft. Bloedlink, zegt een Nederlandse jongen die al zes jaar op Curasao werkt. ..Ik ken mensen die alleen aan zo'n baai wonen en 's nachts mannen met machinegeweren voor hun raam zagen lopen. Of ze maar even een andere kant op wilden kijken." De lichtsignalen tussen de kus- Drugssmokkelaars gebruiken zelfs duikboten om aan controle-acties door kustwacht of marine te ontkomen. foto El Heraldo/RTR door Jacq. van Dam De actieve gele vorm van fosfor verspreidt een groen licht (het ruikt ook merkwaardig, naar de ontla ding van een elektrische vonk: ozon). Dan zie je een soort mistslierten die zich verdichten rondom de fosfor en uiteindelijk ontvlamt de fosfor sissend en verspreidt een stralend wit licht. Phos phorus heeft iets met licht te maken en betekent 'lichtdra ger'. Licht bevordert de groei, de algehele vitaliteit en de weerstand. Het voorkomt ra chitis, bevordert de genezing van botbreuken en wonden en sommige vormen van tbc. Licht heeft ook een gunstige invloed op neerslachtigheid en depressies (als je alleen de donkere kant van het leven nog maar ziet). Het homeopathisch medicijn phosphorus schijnt te wer ken op het 'innerlijk' licht van de mens. Als het volle licht van het bewustzijn zwakker wordt, komen er impulsen uit het onbewuste naar boven, het instinctieve en beeldend stadium, zoals helderziendheid of helder- horendheid of zelfs het waar nemen van geesten en demo nen. Phosphorus heeft veel symp tomen die lijken op de ver schijnselen die ontstaan door alcohol, ether of chloroform gebruik (dronkenschap en verdoving). Ook hier zien we dat de controle van'het be wustzijn en verstand ver dwijnt en de instincten de overhand krijgen. De gevolgen van intoxicatie die overeenkomen met dron kenschap of het begin van anesthesie zijn: een verla ging van de hogere functies van het centrale zenuwstel sel, het wegvallen van de ver standelijke remmende ver mogens hetgeen resulteert in een gevoel van welbehagen, troost en vreugde. Maar ook een tendens tot ru zie maken en gewelddadig heid. Later gevolgd door ver suffing en tenslotte coma. Dit beeld kunnen we ook terug vinden in een patiënt die Phosphorus nodig heeft.. We kunnen deze tendens bij de patiënt achterhalen als we zijn levensgeschiedenis be zien. Voordat we te maken hebben met ziekte kunnen we een 'gezonde' Phos- phorus-patiënt herkennen: alle indrukken komen bij hem gemakkelijk binnen en stromen weer even makke lijk naar buiten. Meestal heeft hij een aange naam, sympathiek, open, hartelijk en extrovert tempe rament. Er is een neiging tot dagdromen en fantaseren. Door een grote fantasie en impulsen uit het onbewuste zien we vaak angst. Hij is echter snel weer gerust ge steld. Hij is meestal lang en slank. Beschikt niet over veel doorzettingsvermogen en fy sieke kracht. Fosfor is een element dat niet vrij voorkomt in de natuur. Het vormt een bestanddeel van veel mineralen. Fosfor speelt in het menselijk orga nisme een grote rol, in bijna alle stofwisselingsprocessen heeft fosfor een functie en ook het zenuwstelsel kan niet zonder fosfor. Een probleem met de stof wisseling van fosfor duidt niet altijd op een tekort in de voeding, vaker is het een pro bleem dat het lichaam niet goed omgaat met de aange boden fosfor. De klachten die we kunnen verwachten be treffen vaak darmen, maag, bloedsomloop en ademha ling. Ook vinden we proble men met de calciumstofwis- seling en problemen met het skelet. De klachten gaan gepaard met hitte en branden. Verder is er een tendens tot bloedin gen: door het minste of ge ringste ontstaat er een neus bloeding. Verbetering De angst voor ziekte (met na me kanker) kan later een blij vende rol gaan spelen. Zoals gezegd zien we een verbete ring door slaap, maar ook door huilen en geruststellen. De patiënt is overgevoelig voor geuren met name bloe men en parfums. Verder zien we dat elke verkoudheid de neiging heeft zich uit te brei den naar de longen. De linker long heeft de voor keur. De hoest is droog en hard en het sputum vertoont streepjes bloed. Phosphorus kan in een groot aantal ge vallen een passend medicijn zijn, voor zowel lichamelijke als geestelijke klachten. Zelf heb ik Phosphorus met suc ces voorgeschreven bij de ziekte van Pfeiffer, keel- klachten, maagklachten en angsten (bij kinderen). van onze correspondent Hans Geleijnse Ze vergaderen als vanouds in badplaats Blackpool, eens het lustoord van de Engelse ar beidersklasse. Maar zoals vroe ger is het ook voor de Britse vak bonden niet meer. Gekortwiekt en op de huid gezeten door Con servatieve regeringen van Mar garet Thatcher en John Major worden zij nu ook in de tang ge nomen door hun 'natuurlijke bondgenoot', de Labour-partij. Tijdens het TUC-congres (de TUC is de Engelse FNV) in Blackpool verkettert de ene vakbondsbaas na de andere de pogingen van, door partijleider Tony Blair vernieuwde. Labour het stakingsspook naar de ach tergrond te dringen. Labour biedt daarbij op tegen de Con servatieven, die met verkiezin gen uiterlijk volgend jaar op de agenda, over het voetlicht pro beren te krijgen dat alleen de Tories in staat zijn de macht van de vakbonden te breken. Het publiek is gevoelig voor dit argument. Het afgelopen jaar werden delen van de publieke sector herhaaldelijk lamgelegd door bonden die hun leden naai de barricades stuurden voor ho gere lonen en soms zelfs langere lunchpauzes. PTT. treinen en de Londense Underground hebben voortdurend te kampen met 24-uursstakingen. Tony Blair probeert daarom met alle macht van het etiket af te komen dat Labour de politieke spreekbuis en een speeltje in handen van de vakbonden is. Soms door hoogstpersoonlijk zijn mening te geven over een arbeidsconflict. Zo adviseerde hij de bond van PTT-werkers om in het al wekenlang durende conflict eindelijk eens de leden te vragen of het nieuwste aan bod van de werkgever mis schien door hen wel aanvaard baar werd gevonden. Een duidelijke motie van wan trouwen in de bondsleiding en ook een bevestiging van de Con servatieve propaganda, dat de vakbondsbonzen vanuit ivoren torens hun stakingsopdrachten geven en geen enkele voeling meer hebben met de werkers aan de basis. Meedenkers Labours beoogde minister van werkgelegenheid, David Blun- kett, deed er dinsdag in het hol van de leeuw in Blackpool nog een schepje bovenop. Hij legde Britse treinpassagiers worden nog steeds geteisterd door stakingen. foto RTR uit dat Labour vindt dat de bon den meer 'meedenkers- en pra ters' moeten worden en minder als strijdros van de arbeiders klasse fungeren. Zo moesten de bonden ook meedenken over de ideeën die in de boezem van La bour worden uitgewerkt om de bonden bij een stakingsconflict te bewegen tot het aanvaarden van bemiddeling en arbitrage van een onafhankelijke instan tie. De uitspraak van zo'n arbiter zou bindend moeten zijn. en dat is precies wat de bonden niet willen. En de boosheid werd er niet minder op toen het dreigen de zinnetje dat Labour hoopte op goede samenwerking met de vakbonden, goed was bezon ken. Een toekomstige Labour- regering zal zich mets gelegen laten liggen aan 'salonrevolu tionairen' die alleen geïnteres seerd zijn in de proletarische spaak in het kapitalistische ra derwerk. ten van Aruba en Cura9ao en de boten op het water zijn volgens de bewoners van de eilanden 's nachts te zien. Nadat de Colom biaanse schepen al te zeer risi codragend werden voor de drugsmafiagebeurt het vervoer via Venezuela dat op geringe af stand van de eilanden ligt. Su persnelle boten, uitgerust met radar, leggen de afstand binnen de 12 mijls-zone ongestoord af. De Antillen en Aruba zijn de poorten naar Nederland; Puerto Rico naar Amerika. Martinique naar Frankrijk en de Britse Vir- gin-eilanden naar Engeland. Het is de kamerleden duidelijk geworden dat de Fransen en de Britten bijna niets doen aan de drugsproblematiek in de Caraï ben. waar vrijwel alle bewoon de eilanden het gevaar lopen door de drugsmafia te worden gebruikt. Volgens Hillen zijn de proble men met de kustwacht niet bin nen twee, drie jaar opgelost. De geboden salarissen liggen, zeker op Aruba, ook vaak te laag om kwalitatief goed personeel te kunnen krijgen. „Omhoog dan met die salarissen", vindt Hil len. Ondertussen gaan de Neder landse militairen, commandeur De Jager voorop, de problemen uit de weg. In het veld van lange tenen, zoals de Nederlands- Antilliaans-Arubaanse ver houding zonder schromen kan worden genoemd, kan de snelle opbouw van een kustwacht schade oplopen. Nederland wordt tal snel beticht van neo kolonialisme als ze het te veel voor het zeggen wil hebben. „Je moet ongelooflijk voorzichtig optreden", zegt het D66-kamerlid Jan Hoekema, „in een soort relaxte berusting je winst en verlies nemen." Commandeur De Jager noemt zijn kustwacht 'een groeimo del'. Ondanks alle problemen blijft hij hoopvol. „Een kust wacht doe je nu eenmaal niet aan als een lamp. Aan de proble men met de maritieme wetge ving wordt door een commissie gewerkt. De Amerikanen heb ben een andere benadering. Die halen ook Noriega uit Panama en berechten hem in Amerika. Wij Nederlanders hebben van oudsher het principe van de vrije zee hoog in het vaandel staan." Vandaag Het lijkt wel of de herfst vandaag en morgen al is ingevallen, maar dit slechte weer blijft maar twee da gen. Ons weer wordt bepaald door een hogedrukgebied met centrum west van Ierland dat daar niet weg te branden is, en een complex lage drukgebied ten oosten van ons met centra boven Noord-Duitsland en in het zuiden boven de Golf van Ge nua. Samen zorgen deze beide druksystemen voor een noord- noordwestelijke stroming. Hierin passeren vanmiddag en vanavond twee storingen met veel bewolking en eerst regen, later meer een buiig weertype. De temperatuur blijft aan de lage kant met een maximum tus sen 15en 16graden. Er is veel wind, de uit noordnoordwestelijke rich ting komende wind is in Oost-Zee land vrij krachtig tot krachtig, 5-6 Beaufort, meer naar de kust is de wind krachtig, later in de middag af en toe hard, 6-7 Beaufort. Ook van avond en vannacht vallen er nog buien bij een minimumtempera tuurvan 10 tot 13 graden aan zee. Nautisch bericht wind: noord tot noordwest krachtig tot hard 6-7 Beaufort, op zee zelfs kans op 8 Beaufort; zicht: goed, in neerslag matig; temperatuur kust water: omstreeks 17 graden; afwij king waterstanden: en halve meter verhoging; maximum golfhoogte monding Scheldes: rond drie meter bij hoogwater. Vooruitzichten Voor vrijdag: De depressie boven Oost-Europa trekt maar zeer lang zaam naar het noordoosten. Hoge drukgebied komt eveneens naar het oosten. Hierdoor blijft er boven Zeeland een krachtige noordnoord westen wind staan. Er is nog veel ZON EN MAAN 12 september Zon op07.10 onder20.00 Maan op06.33 onder19.38 bewolking en er vallen nog enkele buien. De temperatuur wordt niet hoger dan rond de 15 graden. In op klaringen vannacht daalt het kwik naar 8 graden, aan zee rond 11 gra den. Voorzaterdagtoten metmaandag: Geleidelijk wordt hat weer mooier boven Zeeland. Het hogedrukge bied komt met centrum boven En geland te liggen. Wisselend be wolkt met afnemende buienkans. Temperaturen lopen overdag op naar 17 tot 18 graden. De noordelij ke wind is matig. Hoog water uur cm uur cm Donderdag 12 september Vlissingen 02.41 222 14.55 220 Te«ieuzen 03.06 247 15.15 245 Bath 03.57 295 16.15 292 Roompot Buiten 02.40 171 14.55 163 Zierikzee 04.15 166 16.30 161 Yerseke 04.20 175 16.35 168 Philipsdam West 04.30 178 16.45 170 uur cm uur cm Vrijdag 13 september Vlissingen 03.09 235 15.26 234 Terneuzen 03.27 260 15.40 259 Bath 04.27 308 16.45 306 Roompot Buiten 03.10 183 15.25 176 Zierikzee 04.50 174 17.00 169 Yerseke 04.55 182 17.10 176 Philipsdam West 05.05 185 17.25 178 Laag water uur cm uur cm Donderdag 12 september Vlissingen 08.45 165 21.16 188 Terneuzen 09.15 176 21.39 199 Bath 10.17 203 22.43 222 Roompot Buiten 08.45 115 21.05 139 Zierikzee 10.10 116 22.25 139 Yerseke 10.10 122 22.25 145 Philipsdam West 10.05 125 22.25 148 uur cm uur cm Vrijdag 13 september Vlissingen 09.18 173 21.46 197 Terneuzen 09.49 184 22.12 208 Bath 10.50 208 23.15 230 Roompot Buiten 09.15 121 21.35 145 Zierikzee 10.35 119 22.55 143 Yerseke 10.40 126 23.00 150 Philipsdam West 10.40 130 23.00 154 Het komt bij velen in de vak bonden over als regelrecht ver raad. Dankzij hervormingen van Tony Blair is de macht van de vakbonden in Labour sterk teruggedrongen. Maar nog steeds is het zo dat bijna twee derde van de schatkist van de partij met donaties van de bon den wo'rdt gevuld. „De nieuwe generatie leiders vergeet dat wij het waren die in 1906 de La bour-partij oprichtten", mokte een gestaald kaderlid gisteren. Meer hout sneed de analyse van Bill Morris, de militante leider van de transportbond. Om stemmen te winnen doet ook Labour mee aan het afranselen van de vakbeweging, zei hij. En het vervelende voor Blair is dat zijn politieke bondgenoten in de vakbeweging nog geen kans hebben gezien om de nee- zegtraditie om te buigen. TUC- -president John Monks kreeg maandag veel applaus voor zijn opmerking dat de bonden trouw moesten blijven aan hun tradi ties. De toevoeging dat de vakbewe ging ook bereid moet zijn om met de tijd mee te gaan en zijn open vraag, „zijn we wel snel genoeg veranderd", werd aan merkelijk minder enthousiast ontvangen. Oogsten Voor premier Major is het oog sten geblazen. Hij treedt op als een leider die weet dat de tegen stander niet meer, zoals in de 'winter van ontevredenheid' in 1979, één op iedere vijf werkne mers in het land aan het staken kan krijgen. Het één na het andere voor de bonden provocerende idee rolt uit de beslotenheid van kabi netsvergaderingen de krant in: afschaffing van gerechtelijke immuniteit van de bonden, zo dat burgers die denken bena deeld te zijn door stakingen de betreffende bond voor compen satie voor de rechter kunnen slepen. En wettelijk afdwingen dat de bonden een 'afkoelings periode' van een maand in acht nemen tussen aankondiging en uitvoering van een staking. Zover kan en durft Labour nog niet gaan. Major zei gisteren tri omfantelijk: de bonden rekenen op een Labour-regering, alleen dan krijgen ze voorrechten die gevaarlijk voor de economie en voor het Verenigd Koninklijk zijn. Vooruitzichten Zweden: Wolkenvelden, hier en daarookwatzon en vooral langs de oostkust plaatselijk flink wat regen. Vrijdag in het zuiden veel wind. Maxima van 8 graden in het noor den tot iets boven de 10 in het zui den. Denemarken: Guur weer met soms zon, maar ook geregeld buien. Maxima rond 13 graden. Engeland, Schotland, Wales en Ier land: Langs de Noordzeekust veel bewolking, soms winderig en gere geld buien. Naar het westen toe rus tiger en meer kans op zon. Middag- temperatuur meest van 15 tot 18 graden, maar vooral langs de Noordzeekust enkele graden lager. België en Luxemburg: Overwegend bewolkt, enkele buien en vooral langs de kust een stevig aantrek kende wind. Middagtemperatuur ongeveer 15 graden, vrijdag iets la ger. Noord- en Midden-Frankrijk: In de oostelijke helft veel bewolking en op beide dagen kans op regen. In het westen droog en van tijd tot tijd zon. In het westen circa 18 graden, in het oosten temperatuur dalend tot 14 op vrijdag. Portugal: Op steeds meer plaatsen droog weer met flink wat zon. Mid dagtemperatuur tussen 23 en 26 graden. Madeira: Naast zon geleidelijk ook wolkenvelden en misschien een beetje regen. Middagtemperatuur rond 23 graden. Spanje: vooral in het oostelijke helft nog enkele, soms zware, regen- en onweersbuien. Vrijdag geleidelijk drogeren meer zon. Maxima van 20 graden in het noordwesten tot 30 in Andalusie. Canarische Eilanden: Perioden met zon, aan de noordkant van de eilan den wellicht een spat regen. Mid dagtemperatuur tussen de 25 en 30 graden. Marokko: Westkust: in het noorden nog kan op een regen- en onweers bui. Daarna droog en flink wat zon. Temperatuur 's middags ongeveer 24 graden. Tunesië: door zuidelijke winden eerst nog erg warm. Vrijdag waait er een westenwind en is het vooral in het noorden koeler. Verder naast zon ook wolkenvelden. Droog. Zuid-Frankrijk: Soms zon, maar vooral in hetzuidoosten entegen de Pyreneeën ook flink wat bewolking en kans op regen. Maxima vrijdag van 17 graden rond Lyon tot 20 of iets hoger in het westen en langs de Middellandse Zee. Mallorca en Ibiza: nog kans op een regen- en onweersbui, vrijdag droog en geleidelijk meer zon. Maxima rond 24 graden. Italië: in de zuidelijke helft erg warm, vrijdag maxima van 16 gra den in het noorden tot 23 elders; al leen in het uiterste zuidoosten is het dan nog warm. Verder op beide da gen kans op een stevige regen- of onweersbui. Corsica en Sardinië: warm en kans op enkele regen-en onweersbuien. Vrijdag minder buiig, maar met maxima van 20 tot 25 graden ook koeler en erg winderig. Malta: Flink wat zon. Maxima oplo pend tot ruim boven de 30 graden, vrijdag iets eronder. Griekenland en Kreta: In het noor- den toenemende kans op enkele re- gen- of onweersbuien. Elders droog en zon. Maxima rond 30 gra den, in het binnenland soms hoger. Turkije en Cyprus: Kusten: in het zuidwesten en zuiden aanhoudend vrij zonnig en droog. In het noord- westen geleidelijk meer bewolking i en een toenemende kans op enkele regen- of onweersbuien. Middag temperatuur oplopend tot boven de 30 graden op vrijdag. Duitsland: In het algemeen veel be wolking. vooral in het noorden, vrij dag juist in het zuiden flink wat re gen, in de bergen sneeuw. Langs de Noordkust soms flink wat wind. Da ling van temperatuur met op vrij- dag maxima rond 13 graden. Zwitserland: In het zuidoosten ge regeld zon. Verder veel bewolking en vooral vrijdag flink wat regen, misschien met onweer en in de ber gen sneeuw. Maxima vrijdag in het noorden en westen 10 graden of iets hoger, nabij Locarno iets onder de 20. Oostenrijk: Vooral vrijdag veel be wolking en hier en daar veel regen, i bijvoorbeeld in Karinthie; soms ook onweer en in de bergen sneeuw. Daling van temperatuur, met op vrijdag maxima van 9 graden in het j noordoosten tot 13 in het zuiden. Polen: in het zuidoosten eerst wat zon. Verder wisselvallig weer en en kele buien. Maxima meest tussen 10 en 15 graden. Tsjechië en Slowakije: Meest be wolkt en fiks wat regen, soms ook onweer en vrijdag in de bergen van Tsjechie sneeuw. Daling van tem peratuur, met op vrijdag maxima soms onder de 10 graden. Hongarije: aanvankelijk op veel plaatsen droog. Daarna flink wat re gen, soms ook onweer. Zon is er I niet of nauwelijks. Maxima hier en j daar nog iets boven de 20 graden, vrijdag aanmerkelijk lager. De politie kondigt voor vandaag de volgende snelheidscontroles aan: A2 - tussen Amsterdam-Utrecht-Zaltbommel vice versa A12 - tussen Arnhem-Ede vice versa - roulerende radar Ter hoogte van Almere: A6-de Waterlandseweg (N27)-de Hogering

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 4