Plan sloop toeristenkerk Renesse PZC Plan invulling complex Ter Weel OKK optimistisch over toekomst Seniorenbeurs in j Wissenkerke heeft voor elk wat wils HE HE, EVEN LEKKER ZITTEN Philips fietst geld voor De Sterre bijeen zeeland Autorijles 'BS Automobielbedrijf Van Oeveren BV. OOK KOFFERS HEBBEN DROMEN. DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT Bestemming pand problematisch Mogelijk bouw appartementen geslaagden DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1996 b 14 van onze verslaggever WISSENKERKE - Het moet niet alleen een gezellig dagje uit worden maar ook een informa tieve bijeenkomst; de eerste Se niorenbeurs Noord-Beveland op dinsdag 24 september te Wis senkerke. Of deze flink wat be zoekers zal trekken is nog even afwachten. De Stichting Wel zijn Ouderen Goes/Noord-Beve- land denkt echter dat het voor malige eiland er rijp voor is. Medewerkster S. H. P. Stene- bome: „Iedereen weet dat het aantal ouderen toeneemt. Dat geldt zeker ook voor Noord-Be veland. Veel senioren die elders woonden en werkten keren na hun pensionering terug naar hun geboortestreek." Een beurs met voor elk wat wils moet het worden. Achttien in stellingen en organisaties pre senteren zich. Bij hun kraampjes is informatie te krij gen over dienstverlening, zorg, belangenbehartiging, wonen, educatie, recreatie, en lichaams verzorging. Kortom: alles waar een vijftigplusser wat aan heeft. Stenebome: „De gezonde ou dere kan wat aan de weet komen over bijvoorbeeld recreatie, wo nen en hobby. Maar ook gehan dicapten worden niet vergeten. Er staat bijvoorbeeld een bedrijf dat hulpmiddelen demon streert. Slechtzienden en slech thorenden komen ook aan bod." De Folklore Briengers uit Wal cheren moeten de grote publiek strekkers worden. De groep in klederdracht maakt op ambach telijke wijze babbelaars, houdt een quiz en gaat voor in de klep permars, een dans waaraan ie dereen kan meedoen. De Folklo re Briengers geven een lunchop- treden van 12.30 uur tot 13.15 uur. Een vrolijk element dat moet bijdragen aan het slagen van de eerste Noord-Bevelandse seniorenbeurs. Stenebome: „De inwoners waren tot nog toe aan gewezen op de grotere beurs in de Zeelandhallen in Goes. Het evenement in Wissenkerke is een op de schaal van Noord-B veland." Bus Een extra service is het gra vervoer vanuit de Noord-Be\ landse dorpen richting Wisse kerke. Een ZWN-bus stopt bushaltes en maakt 's ochten twee ritten richting beurs. Na loop worden de bezoekers we keurig teruggebracht. Ster bome hoopt op veel publiek: weet ik dat het met name i Noord-Beveland moeilijk is i nioren uit hun huis te krijger. Loopt het een beetje, dan kon er vaker een seniorenbeurs Noord-Beveland. Stenebon) „Bijvoorbeeld om de twee jas steeds in een ander dorp." We houder J. M. Meulenberg-op Hof (CDA) opent de beurs in h dorpshuis Onder de Toren 10.00 uur. Het evenement ga door tot in de middag. GOES Squaredans - De square rounddansclub Delta Swinge in Goes opent het nieuwe cu susjaar met drie open avonds op achtereenvolgens vrijdag 20 en 27 september. De bijee komsten moeten geïnteressee den een beeld geven van h squaredansen. Ze worden houden in de Wilhelminascho in Goes, van 20.00 tot 22.30 um Begrafenisonderneming GOES' Zuidvlietstraat 37, 4461 GW Goes Tel. 01)3-216363 Dag en nacht bereikbaar Neem een vertrouwd adres Autorijschool J. Reyns Albardastraat 26, 4463 VZ Goes Tel. 0113-215386 Ook voor kompaktopleidingen Lesprijs vanaf 42,- JACOBS MEUBELPLEIN ROOSENDAAL Vanaf A58, afslag Roosendaal-Oost schuin t.o. McDonald's, De Meeten 10 Roosendaal. Tel. (0165) 53 52 55. W.J. VAN OEVEREN Directeur Van Oeveren Nieuw: de E-klasse Combi. Leaseprijs vanaf 1.799,- excl. BTW. Bel nu Van Oeveren voor een afspraak en informeer naar de gunstige ieasevoorwaarde». Albert Pjesmanweg 2 4462 CC Goes F: Tel. 0113 212730 Fax 0.113 221327: Merewiusweg 25 van onze verslaggever RILLAND - Een eerste plan voor de toe komstige bestemming van de Rillandse vestiging van het verpleeghuis Ter Weel is gereed. De Goese projectontwikkelaar Pro-Konsult beeft het ingediend bij de ge meente Reimerswaal. Op de inhoud er van wil het bedrijf niet vooruitlopen. Uitgangspunt was geruime tijd een se niorencomplex met servicevoorzienin- gen. Zoals bekend verhuist de Rillandse vesti ging van Ter Weel eind '97 naar Goes. Rei merswaal bedong destijds het eerste recht van koop om de ontwikkelingen aan de noordzijde van Rilland te sturen. Al ge ruime tijd heeft de gemeente contacten met de Goese projectontwikkelaar. Over het nu ingediende plan kon burgemeester A. Verbree woensdag nog niet veel zeggen. „We hebben er nog geen 'nee' tegen ge zegd. We zien op dit moment ook nog geen reden om ervan af te zien." Reimerswaal moet er dus eerst nog eens goed naar kij ken. Waarschijnlijk zullen gemeente en Pro-Konsult het nodige doen om tot over eenstemming te komen. Verbree: „Wij hebben Ter Weel in handen. De project ontwikkelaar grond er omheen. Tot op ze kere hoogte zijn we dus op elkaar aange wezen." Dat de Rillandse vestiging van Ter Weel eind '97 leeg komt te staan is al heel lang bekend. De afdeling verhuist naar Goes. Ter Weel-directeur W. A. Hurkens ver wacht dat Reimerswaal wel gebruik zal maken van het kooprecht. Mocht er inder daad een voorziening voor ouderen ko men dan sluit hij daarbij een betrokken heid van Ter Weel niet uit. Hoe dat gestal te zou kunnen krijgen is echter nog geheel onduidelijk. „We hebben er nog niet over gesproken", aldus Eurkens. Muzikanten van OKK tijdens een festival in Oosterhout in 1926. Wemeldingse muziekvereniging viert 110-jarig bestaan van onze verslaggeefster WEMELDINGE - Het archief van de Wemeldingse muziek vereniging OKK eindigde in 1945 in de magen van een paar hongerige geiten. De secreta ris lette even niet op en zijn dieren zagen hun kans schoon de geschiedenis te verorbe- rén. „Dat is jammer, maar het gaat ons toch meer om het he den en de toekomst", lacht vi- ce-voorzitter Frans Happel van Oefening Kweekt Kunst. Het komend weekeinde vie ren ze hun 110 jarig jubileum met een tweedaags feest in Wemeldinge. Slechts een paar foto's uit de jaren twintig zijn aan de vreet- bui van de geiten ontsnapt. Unieke plaatjes waarin de lol van het spelen bij een muziek vereniging totaal niet tot ui ting komt. „Volgens mij was het toentertijd helemaal niet leuk om in zo'n vereniging te zitten. Moet je die gezichten eens zien!", zegt Happel. Nu is dat heel anders. Met haar 65 le den van zeven tot zeventig jaar oud is het volgens de vice- voorzitter een vereniging om jaloers op te zijn. „We doen al les samen. Overal zijn mensen voor te vinden. En dankzij de professionele leiding van diri gent Anton Kempe stijgt het muzikale niveau van de ver eniging, waardoor we vorig jaar konden promoveren." Jaloezie vormde een dikke eeuw geleden de aanleiding om een muziekvereniging te beginnen. Tijdens veel festivi teiten speelden de militaire fanfares. De dorpelingen be sloten ook zoiets te beginnen en wat het ene dorp had. moest het andere natuurlijk ook hebben. Oefening Kweekt Kunst begon 7 augustus 1886 en in 110 jaar heeft ze een goede reputatie opgebouwd in Wemeldinge en omgeving. „Dat merk ik als we sponsors werven. Als je zegt dat het voor het OKK is, is het altijd goed. Dat komt ook doordat we de mensen steeds weer bij de vereniging betrekken. Als we iets organiseren doen we dat vaak samen met de mid denstand. We kopen alle beno digdheden voor zo'n feest ook binnen de gemeente." Blijven oefenen Dankzij subsidies en inventi viteit van het bestuur mag OKK ook niet klagen over de financien. Vorig jaar zamelden ze met Kerstmis bijvoorbeeld geld in door zich minimaal een half uur te 'verhuren' aan de middenstand. Tegen een vaste prijs speelden ze kerstliedjes voor de deuren van winkeliers. Frans Happel ziet de toe komst wel zitten. „Gewoon blijven investeren in nieuwe leden. Dat doe je door overal leuk voor de dag te komen en muzieklessen te geven aan de leden die daar behoefte aan hebben. En blijven oefenen, want zoals je kunt promove ren, kun je ook degraderen!", lacht hij. Op het feestprogramma van aanstaande vrijdag staan van af 19.00 uur optredens van Oe fening Kweekt Kunst en mu ziekverenigingen uit Geldrop. Zaterdag 14 september spelen vanaf 10.15 uur twaalf ver schillende muziekkorpsen en vanaf 13.00 uur is er een brade rie met allerlei activiteiten, 's Avonds staat een jubileumbal op het programma dat duurt van 19.30 tot 01.00 uur. Alle op tredens worden gehouden in een feesttent op het dorps plein van Wemeldinge. Gemeente en Pro-Konsult werken samen aan project Rilland TERNEUZEN - Twaalf leden van de Toerclub Philips Ter- neuzen zijn woensdag vertrok ken voor een vijfhonderd kilo meter lange fietstocht naar en door de Belgische Ardennen. Bij voltooiing van de inspan ning levert hen dat duizend gul- BRUINISSE Expositie - De schilderijen van Nelly Nelisse-Jumelet, in 1943 geboren in Bruinisse maar momenteel woonachtig in Schuddebeurs, zijn tot 18 okto ber te bezichtigen in het ge meentehuis van Bruinisse. Aquarellen vormen het grootste deel van het tentoongestelde werk. De belangrijkste inspira tiebron voor Nelisse is de natuur op Schouwen-Duiveland. In het gemeentehuis hangen naast en kele bloem-aquarellen ook oud- Bruinisser tafereeltjes. den op Het sponsorgeld is be doeld /oor het instituut voor verstaidelijk gehandicapten De Sterre in Clinge. De wielerploeg van ce lampenfa brikant begon gisteren aan de eerste honderdvijftig kilometer naar Mons-Bergen. Vandaar gaan de mannen onder leiding van Henk Remijnsen door naar Membre in de Ardennen, waar ze tot in de loop van zaterdag blij ven rondrijden. De terugreis gaat met busjes. Directeur J. van der Ster van Philips Lighting Terneuzen en zijn collega J. Biegstraaten van De Sterre schoten het in clubkleuren uitgedoste gezel schap weg. De duizend piek die de tocht moet opbrengen, wordt gebruikt voor aanschaf van een nieuwe geluidsinstallatie voor een dagverblijf van het insti tuut. Of de elektronica ook uit een fabriek van de gelegenheids sponsor zal komen, hield Bieg straaten nog in het midden. 'Toulouse' 2-1/2 zitsbank 3 zitsbank nu f 2.195,- RENESSE - De voormalige rooms-katholieke toeristen kerk De Ark in Renesse, waar vorige week zaterdag de laatste dienst werd gehouden, maakt Kees Meerman geeft concert in De Leugenboom HOEK - De Goese drummer, zanger en gitarist Kees Meer man treedt op zondag 15 sep tember op in café De Leugen boom aan de Noordstraat in Hoek. Het concert begint 's mid dags om vier uur. Ook Meerman is gevallen voor de 'unplugged'- rage. Los van zijn rockband toert hij tegenwoordig met de gitaar op de rug langs kleinere zalen. Naast nummers van ei gen hand speelt hij diverse covers. Meerman maakte zes jaar deel uit van Herman Brood and his Wild Romance. Als drummer te kende hij voor zijn aandeel in de albums Shpritsz, Cha Cha en Yada Yada. In die hoedanigheid speelde de Goesenaar in voor programma's van onder andere The Kinks, The Cars en Foreig ner. Geleidelijk aan begon hij zelf nummers te schrijven en te zingen, zoals Reel to Reel en He re comes the Miricale. Goesenaar voor diefstallen vast GOES - De politie heeft dins dagavond een dertigjarige Goe senaar aangehouden op verden king van een aantal winkeldief stallen, inbraak en het stelen van een fiets. Hij heeft inmiddels een aantal diefstallen toegege ven en blijft voor verder verhoor ingesloten in het politiebureau. OUD-VOSSEMEER - Aan de Rijksuniversiteit Leiden is Mi riam van Gorsel uit Oud-Vosse- meer geslaagd voor het docto raal examen Economische Ge schiedenis. KRUININGEN - Aan de Eras- musuniversiteit in Rotterdam is C. P. Heijboer uit Kruiningen geslaagd voor het doctoraal exa men maatschappijgeschiedenis. mogelijk plaats voor apparte menten. Het plan van de nieuwe eigenaar, horecaondernemer W. C. Veerhoek uit Schudde beurs, die er een lasergamehal in wilde vestigen, is definitief van de baan. Eind maart gaf een meerderheid van de gemeente lijke commissie ruimtelijke or dening een negatief advies. Ook omwonenden hadden aangege ven dat ze tegen de komst van dspeelhal waren. Verdere po gingen van Veerhoek het plan alsnog doorgang te doen vin den, bleven vruchteloos. De horecaondernemer zit nu ei genlijk een beetje met het pand in zijn maag. Met de huidige be stemming, openbare en bijzon dere doeleinden, kan hij niet zo veel kanten uit: „Er mag bijvoor beeld een dorpshuis in komen, of een postkantoor. Maar dat heb ben we al in Renesse." Een ho reca- of recreatiebestemming is inmiddels uitgesloten. Voor Veerhoek blijft de mogelijkheid van woning- of appartementen- bouw over: „Ik hoop dat ik er dan nog goed mee weg kan ko men." Het gebouw is te koop, zoals 'bij na alles' te koop is. „Ik ben hore caondernemer, geen projectont wikkelaar. Maar als het te wei nig opbrengt, ga ik toch zelf de boer op." Op het terrein kunnen zes tot acht woningen worden gebouwd of twintig tot dertig ap partementen, schat Veerhoek. Hij vindt dat de gemeente hem erg lang aan het lijntje heeft ge houden met zijn plan voor de la sergamehal, dat hij in septem ber vorig jaar voor het eerst pre senteerde: „De gemeente heeft me behoorlijk lang de indruk ge geven dat ik mijn plan kon uit voeren. In maart werd het plot seling van de tafel geveegd. Het pand heeft genoeg gekost. Ik hoop dat de gemeente medewer king verleent aan een redelijke vergunning voor woning- of ap- partementenbouw." Niet op rekenen Volgens gemeenteambtenaar C Uitterhoeve hoeft hij daar echter niet al te vast op te rekenen: „Het is lang niet zeker of er wo ningbouw kan plaatsvinder.. Sloop van het kerkgebouw le vert geen problemen op, maar de ligging langs de Vroonweg wei. In verband met geluidhinder moeten afstandsmaten in acht worden genomen." De bouw van recreatieappartementen zou eventueel wel mogelijk zijn. „Maai- we wachten eerst maar op plannen die wel realistisch zijn. De kerk staat ons niet in de weg. De gemeente is bereid naai' elk plan te luisteren." Terwijl Veerhoek zit te dubben over wat hij met het gebouw aan moet, treurt het toeristenpasto raat over de sluiting van de kerk. Gebrek aan financiën èn aan pastores om de preek te verzor gen, gaven de kerk de nekslag. De tachtig tot honderd toeristen die 's zomers de diensten in De Ark bijwoonden, zullen volgend jaar moeten uitwijken naar de eveneens met sluiting bedreigde toeristenkerk in Haamstede of naar de Sint Willibrorduskerk in Zierikzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 38