Er zit weer leven in de tas Vrouwelijke winterkapsels Laars blijft in beeld Rugzak nog steeds populair '"niibiin11" PRINTEMPS WEEK-END M 0 H D1 Extravagantie in schoenen Yd Wouw Vd Wouw Vd Wouw mode donderdag 12 september 1996 33 (Advertentie) Lange Vorststraat 69 Goes (Advertentie) uduin:„,;s„.,fi iBouiiiel SCHOENMAKERS SINDS 1734 Lange Vorststraat 69 Goes Lange Vorststraat 69 Goes Kleur speelt in Pretty een belanrijke rol. Plukjes en pieken voorzien van gel zijn weg uit het haarmodebeeld voor vrouwen. Geen stekels maar vrouwelijker lokken die vallen of staan bij goede knip- en snijtechnieken. Het 'gekapte' hoofd komt weer in beeld. Zij het niet stijf, maar vloeiend en losjes. De wouwenkapsels blijven vrij kort. Zo laat Intercoiffure in de nieuwe lijn Elegance de nek nog duide lijk zien. De voorpartij wordt wat zwaarder. De kapsels van Elegance zijn nonchalant zonder rommelig te zijn. De belijning is vrouwelijk, met zachte en vooral ronde lij nen. De coou- pes worden zorgvuldig geknipt en zien er zwierig uit Dat komt doordat de haarpunten niet worden geknipt maar gesneden en naar buiten gekruld bij hetstylen Intercoiffure legt vooral de nadruk op de vorm van het haar. Door middel van een ondersteunend of aanzetperma- nent wordt een 'nieuwe' krul gemaakt. De onregelmatige knallen verlevendi gen het kapsel. Die levendigheid wordt ook opgeroepen door het kleurgebruik waarbij in één kapsel verschillende kleurschakeringen te zien zijn. Zo wordt oranje tinten in blond haar, ma honie of koper in bruin haar of pastel tinten in grijs haar. Dezelfde vrouwelijkheid legt Cosmo in haar nieuwe lijn Pretty. Een lijn die een beetje de sfeer van de jaren vijftig ademt, zij het aangepast aan de huidi ge tijd. Dat uit zich in een model dat is opgebouwd uit twee duidelijke lagen. Een op kinhoogte en een in de nek. Het kapsel komt volgens Cosmo het best tot zijn recht als het haar op schouder lengte wordt gedragen. De lokken op kinhoogte omlijsten het gezicht omdat ze naar binnen 'krullen'. De kruin krijgt volume en bolling, terwijl de punten in tegenovergestelde richting naar buiten worden gekruld. Ook in Pretty speelt kleuren belangrij ke rol. Het gaat er bij dit kapsel om dat de ingebrachte kleur de eigen haar kleur ondersteunt en versterkt. Cosmo gaat overigens nog verder: de organi satie geeft ook make-upadviezen, waarbij de basiskleuren van Jil Sander het uitgangspunt vormen. Het accent ligt op de ogende oogschaduw bepaalt de verschillende uitstralingen. Elegance van Intercoiffure Steltlopen is een vak apart, maar wat deze modellen moeten doen heeft daar wel iets van weg. Hoewel..lopen? De vraag is natuurlijk of er op deze extravagante plateau schoenen te lopen is. Grappig zijn ze wel. De 'creaties' werden onlangs getoond op 's werelds grootste schoenenbeurs de Grosse Deutsche Schumesse in Diisseldorf. Daar geven ontwerpers en fabrikanten uit de hele wereld acte de presence met hun nieuwe modellen en collecties. Een waar schoenenwalhalla voor de liefhebber en een oriënta tiepunt voor inkopers. Raquel (links) en Luisie hebben er ogenschijnlijk plezier in om deze laarsachtige plateau's te tonen. foto Heinz De schoenmode voor komend seizoen ziet er niet zo extravagant uit. Er be langrijke plaats blijft ingeruimd voor laarsjes, zij het iets hoger en aansluiten- der dan vorig seizoen. Vetersluitingen moeten het hierbij afleggen tegen ritsen, elastiek en gespsluitingen. Enkelhoge schoenen zijn ook veel terug te vinden. Bij de hoog op de wreef gesloten schoenen is de nieuwe trend de lage, simpele trotteur, ofwel de gemoderniseerde wandelschoen. De leestvormen zijn veelal gebaseerd op gestrekte carré of afgeronde carrévormen met een vrij brede neus. In de wat jongere categorie zijn de leesten zeer lang gerekt en spits. De blokhak, zowel 'paalrecht' als in dia- bolovorm blijft nog steeds populair. De echte zware blokhak is alleen te vinden in schoenen voor jongeren. De profielen van de hakken worden over het algemeen wat lichter en dientengevolge wat eleganter. De Louis XV-hak komt ook weer terug, zowel met leer omkleed als in leerlook. De meeste hakvormen zijn overigens met leer omkleed. Het basismateriaal kalfsleer heeft vaak een transparante zijdeglansfinish of is heel licht gepolijst. Glanzend afgewerkt kalfsleer wordt veel gebruikt voor de wat sportievere trotteurs. Elegant schoeisel voelt zich het best in nubuck. Kroko is er te zien in tal van uitvoeringen, maar wordt getipt als 'hit' in lak. In die dieren- sfeer passen ook de verschillende reptiel imitaties in meerkleurige uitvoeringen. Grappig zijn de funfurs: Ocelot, panter, zebra en dalmatiër in zwart-wit en onder meer twee kleuren bruin. Veulen- en koe achtige vachten maken het beeld com pleet Dat kan nog wild worden op de kas seien. Comfortabel schoeisel voor de winter in suede en leer. foto Spigotty Annie, hou jij me tassie effe vast, want die goser wil met me danse. Annie, geef mij me tassie maar weer terug, want die goser die ken nie danse. Het liedje is gelukkig niet zo'n lang leven beschoren geweest, maar wat is er gebeurt met het 'tassie'. Waar zijn de Annies die nog met een 'tassie' uitgaan. Liefst één die perfect past bij kleding en schoeisel. Gaan (jonge) vrouwen eigenlijk nog wel met een tas uit. Wie draagt wat en wanneer. Een zoektocht naar het 'tassie' in de provincie. Zaterdagavond, een uur of een. De Zeeuwse disco's stromen vol. Door de metaaldetector, jas afgeven en swingen. Daar hoort voor uitgaande meiden eigen lijk geen tas bij. Puur om praktische rede nen. Met een tas kan je niet 'danse'. De eerste 'levensbehoeften' als geld, lippen- stif en sigaretten moeten dus ergens an ders. En dat levert creatieve oplossingen op. Papiergeld vindt vaak een warm plek je in het decolleté of in een schoen. Maar ja, die sigaretten. Twee of drie passen er nog wel tussen de borsten, maar meer wordt toch wat onhandig. Pakje in de kontzak is bij een strakke hotpant of mi nirok ook niet je dat. Het heuptasje heeft lang goed dienst gedaan als opbergplaats, maar is nu toch wel wat aan het verdwij nen ten faveure van de rugzak. Niet de le gergroene survival-backpack, maar een trendy 'zakje' dat nonchalant tussen de schouderbladen bungelt. Je ziet ze al ge ruime tijd overal in het straatbeeld. Zo wel jong als oud zijn er 'aan' gegaan. Hoe anders was dat zo'n veertig jaar gele den als de jongedames zich ter dans bega ven. Fraai gekleed met bijpassend tasje. Op een bal moest je er toch wel voor zor gen dat het avondtasje van dezelfde moiré was als de avondjurk. Zo'n klein frutsel- buideltasje, waarin lipstick, poederdoos, balkaart en eventueel een sigarettenpijp je een plaatsje vonden. En als je de dans vloer betrad, liet je het tasje rustig op de gereserveerde tafel liggen. Geen onver laat die er mee vandoor ging. Waarom zou die ook. Geld zat er meestal niet in. In die goeie ouwe tijd werden de dansende da mes immers vrijgehouden door hun (dans)partner. Een overzichtelijk tijd perk... Rugzak In het jonge tassensegment blijft de rug zak nog steeds een topper. Voor het uit gaansleven zijn er kleinere modellen met lange dunne banden. De 'zakken' zijn vaak van satijnnylon, een fijne weef struc tuur met een zachte glans, en lederen accenten. Zwart blijft een topper, met daarnaast oranje. Een erfenis uit het af gelopen zomerseizoen, zij het dat het win- teroranje wat gedekter is dan de felle zo merse voorganger. Bruin is in dit jonge segment in opkomst. Er wordt her en der al gesproken van 'bruin als het nieuwe zwart'. „De echte uitgaanstas, wat sierlijker van model in goud en zilvertinten is niet meer zo in beeld. Zeker schoudertassen zijn voor jongeren niet handig. Een rugzakje heeft gewoon veel draagcomfort," legt ei genaar Janrien Slinger van het Goese Le derwarenhuis uit. ..Ik vind het eerlijk Variatie op een meimodel. gezegd ook een beetje tuttig gezicht als zo'n jonge meid met een schoudertas loopt. Zo'n rugzakje toont veel speelser. Past ook beter bij de kleding. Het is grappig, maar als ie mand mij vijftien jaar geleden had gezegd dat ik ooit duizenden rug zakken zou verkopen, had ik op mijn voor hoofd gewezen. Het was toen een zeldzaam heid als ik er één ver kocht. En nu zijn ze een topproduct." De tassenmode is na tuurlijk niet alleen be stemd voor het uit gaansleven. Er zijn meerdere 'gebruiksmo- menten'. In het gewone, dagelijkse leven heeft de rugzak ook zijn plekje gevonden. „Dat heeft niet alleen te maken met het draaggemak ervan. Vrouwen willen een veiliger plek voor hun portemonnee en autosleutels. Een schoudertas is veel makkelijker te openen. Klepje op en hup. Bij een rugzak is dat veel lastiger. Eerst moet het koordje los, dan de gesp en het klepje. Ik krijg veel klanten die van een gewone schoudertas overstappen op zo'n rugzakje als hun portemonee is gestolen. Dan willen ze toch iets 'safers' om hun spullen op te bergen", verklaart Slinger Lichaamshouding Fysiotherapeuten zijn ook wel tevreden met de rugzak. Het geeft het lichaam een betere houding, schouders goed naar ach ter en het te dragen 'gewicht' wordt beter verdeeld. Zware schoudertassen aan een schouder zijn wat dat betreft niet zo ide aal. Je hangt dan snel naar een kant af. Niet bevordelijk voor rug en schouders. rugzak: Klein, asymmetrisch, met beugelsluiting en in trom- foto Claudio Ferrici Dat wil overigens niet zeggen dat die rug zak alleen zaligmakend is. Er is een groot aantal andere tasvormen aanwezig. Ac cessoires beleven toch wel een come-back en de tas neemt daar een belangrijke plaats in. De belijning is bij een aantal modellen geïnspireerd op de werk- en schooltassen uit de jaren vijftig. Envelop pe-, papier- en geldtasen met of zonder soufflés (plooien of vouwen die uitgelegd kunnen worden) zijn erin rechte of iets af geronde modellen of in rechthoekige vor men. Details zijn belangrijk: Luxe gepol- sterde hadvatten, riemen, matzilveren of gouden gespen, drukkers en magneetslui tingen. Die tassen zijn vaak gemaakt van kalfsleer of nubuck, naast nieuwe reptiel printen, soms in heldere kleuren. De sportievere modellen zijn wat elegan ter uitgewerkt. Buidels en heuptassen blijven er wel, maar nieuwer zijn de op in strumenten- en dokterskoffers geïnspi reerde tassen. Ook hier zijn de details bepalend. Veel opvallende stiksels, (twee kleurige) perforaties, vlechtwerk, tentslui tingen en kleine of gro vere knipsluitingen. De laatste in matbrons, metaal of schildpad. De kleuren van de tas sen lopen uiteen van zwart, donkerbruin en donkerblauw naar fel lere kleuren als tur koois, oranje, rood, geel en groen naar metallic tinten. Er is veel satijn nylon naast leer in tal van kwaliteiten. Die renhuidoptieken als veulen, panter of dal- matiër-gestipt zijn blikvangers. Tot zijn tevredenheid constateert Rienjan Slinger dat er de laatste twee, drie seizoe nen weer leven in de tas zit. „Het is nu wat speelser, leuke details, asymmetrische vormen. Jarenlang is er weinig ontwikke ling in de tas geweest. Dat is nu veranderd. Het is ook een wat algemener product geworden. De consument wisselt wat sneller. Er worden ook veel meer tas sen gebruikt, voor sport, vrijetijdsbeste ding. Vroeger zat je op voetbal, hooguit hockey, nu ga je ook nog naar de sauna of zoiets. En dan zie je dat men verzorgd op stap wil. Je stopt niet zo maar je spullen in de een of andere baal, maar gebruikt daarvoor een leuke tas. De verpakking van wat je meeneemt is belangrijker ge worden. De tas staat meer in the picture." Zelfs de nostalgische beugeltas is weer te rug. Zij het in en wat modernere versie. Overigens ook in rugzakmodel. Voor de liefhebber. Dus Annie, hou je tassie maar goed vast... Annemarie Zevenbergen BüBl Jonge en sportieve collecties getekend Escada Sport, Donaldson, Burberry en La Gaviotta. NIEUW: Polo Ralph Lauren PRINTEMPS WEEK-END Kaai 9. Sluis. 0117 46 16 68

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 33