PSV's wonderlijke lotgevallen Miriam Steinbuch geeft de strijd op AV'56 zet jubileum kracht bij met atletiekwedstrijd Zwemtrainer geeft gesjoemel toe sport 23 Bus Eindhovenaren zit vast in haarspeldbocht Wettelijke basis clubkaart ontbreekt Smulders is af van Rühling DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1996 van onze verslaggever Marc Hoeben BATUMI (GPD) - Afdalen is een vak apart. Zeker met een bus, over een smalle, bochtige en steile weg in Georgie. Tot schrik van de complete PSV-se- lectie en trainer Dick Advocaat bleek de chauffeur niet hele maal op zijn taak berekend. Op weg naar de ochtendtraining in het stadion van EC 2-tegen- stander Batumi brak even de pa niek uit. Bij twee haarspeld bochten, slechts te nemen met een paar keer 'steken*, zat de bus met de bodem aan de grond vast. Als eerste sprong Advo caat uit het vehikel, daarbij on middellijk gevolgd door zijn spe lers. Dankzij hulp van omstan ders kon de bus weer vlotgetrok- ken worden. „Die man had waarschijnlijk net zijn rijbewijs." Achteraf kon lin kermiddenvelder Phillip Cocu de humor van de wonderlijke lotgevallen van PSV wel inzien. Zoals de Eindhovenaren zich voor het duel van vanavond toch al door niets van de wijs willen laten brengen. Zij hebben zich teruggetrokken in een hotel in de heuvels rond de kustplaats aan de Zwarte Zee. zonder tele visie of zelfs een acceptabele te lefoonverbinding. Om het thuis front gerust te stellen pleegde manager Frank Arnesen één belletje naar het PSV-stadion. En daarmee was de kous af. Co cu: „We hebben bijvoorbeeld ook geen warm water. Maar ach, het hotel ziet er redelijk uit. En de mensen hier doen alles voor PSV negeert autoriteiten van Georgië BATUMI (GPD) - Met een directe vlucht naar Batumi heeft PSV tegen de uitdrukkelijke wens van de Georgische auto riteiten in gehandeld. „Ze wilden dat wij naar Istanbul zouden vliegen en daar op een Russi sche Tupolev zouden overstappen naar Ti- flis", aldus voorzitter Bill Maeyer. De clubleiding schakel de daarop de UEFA in. Volgens de reglementen kon PSV niet tot een der gelijke omweg worden verplicht. Eén probleem bleef wel over; de condi ties en aanvliegroute van de luchthaven wa ren bij geen luchtvaart maatschappij bekend. Maeyer: ..Via Philips hebben we maar kaarten van de omgeving opge vraagd. Die waren in het Russisch. Het heeft een week geduurd voordat wij ze vertaald hadden." Nulpunt Het straatarme Georgie heet sinds 1991 onafhankelijk. Maar zonder invloed van de Sovjet- Unie. waar het eerst toebehoor de, dreigde tot enkele jaren te rug het economische nulpunt. Een burgeroorlog bracht het land tot op de rand van de af grond. Om die reden ook moest president Sjevardnardze her nieuwde Russische invloed wel toestaan. Aan simpele dingen kunnen de PSV'ers merken hoe hoog de nood is. Zo werpt het hotelperso neel zich dagelijks op de resten van de uit Nederland meege brachte maaltijden, met toe stemming van koks Hans Velt- man en Jan van Leuken. ..Ze doen nu alles voor ons. En an ders zouden we het eten toch maar moeten weggooien." Voor Phillip Cocu (..ik heb mij maar niet verdiept in de Georgi sche politiek is eén en ander niet nieuw. Met zijn vorige werk gever, het Arnhemse Vitesse, be zocht hij twee keer Oezbekistan „Daar was het net als hier. Wij waren ook dit keer op het ergste voorbereid. Natuurlijk, je leert te relativeren, ziet in hoe goed wij het in Nederland hebben. Maar veranderen kan ik het toch niet. Ik heb ook geen enkele be hoefte de stad te bekijken. Wat op dit moment telt, is het neer zetten van een goede prestatie." Wat dat betreft zit PSV wellicht toch met een probleem. Sauna en bubbelbad zijn in de cata comben van het stadion van Ba tumi. met een capaciteit van Dick Advocaat: Wij nemen het zoals het is. 25.000 zitplaatsen, weliswaar aanwezig, maar het veld baart enige zorgen. Het kent de mini male afmetingen, is verre van egaal en bovendien voorzien van taai en lang gras. Cocu: „Het lijkt wel kunstgras Advocaat: „Ik vertrouw erop dat het gras wordt gemaaid."* En voorzitter Bill Maeyer. aanzienlijk scepti scher: „Ik moet het nog maar zien of het veld wordt gemaaid."" Video Drie kwartier bekeek PSV een videoband van een Europacup wedstrijd van Batumi van vorig jaar. In de bus, want het hotel beschikt niet over televisie, laat staan een video. „Individueel, technisch kunnen ze wel wat"', leerde linksachter Arthur Nu- man. Toch tellen de Georgiërs niet meer dan één international in de gelederen. En dat is doel man Togonidze, reserve van het nationale elftal. Om negen uur plaatselijke tijd - zes uur in Nederland - begint het treffen. In Georgie valt tegen die tijd de duisternis in. dus moeten PSV en Batumi hun wedstrijd bij kunstlicht spelen. Sinds en kele weken beschikt de thuis club over een dergelijke installa tie. maar ook gisteren werden nog grote formaten studiolam pen in de masten gehesen. Of het functioneert, zal vanavond (don derdag) blijken En dan afgezien van een stroomstoring, die de stad dinsdagavond mocht mee maken. „Wij nemen het zoals het is", sprak Advocaat schouderopha lend. „Deze mensen hebben ook het recht deel te nemen. Al vraag ik mij wel af of je hier nog van Europacup kunt spreken." Vermoedelijke opstelling PSV: Wa terreus. Van der Weerden, Valckx. Stam. Numan; Vink, Degryse, Jonk. Cocu; Eijkelkamp en Nilis Lichte blessures BATUMI iGPDi - PSV's laatste training in het stadion van Ba tumi leverde gisteravond twee lichte blessures op. Mare De gryse en Boude wijn Zenden wa ren de ongelukkigen De eerste had last van een pijnlijke vinger, de laatste kreeg een tik op de wreef. Beiden zijn wel fit voor het Europacup 2-duel in Georgië, al verschijnt Zenden vermoedelijk niet in het basiselftal van trainer Dick Advocaat. ROTTERDAM (GPD) - De voor voetbalsupporters verplichte clubkaart heeft geen wettelijke basis. Volgens woordvoerder B. Crouwers van de Registratieka mer, een onafhankelijke instan tie die in het kader van de Wet Persoonsregistraties in het le ven is geroepen, heeft de verant woordelijke stichting Cotass nagelaten om zich bij deze in stantie aan te melden. De stich ting loopt zelfs het risico van strafvervolging, als aanmel ding niet alsnog volgt. De Registratiekamer heeft, di verse malen bij Cotass aange drongen om over de brug te ko men. De eerste gesprekken date ren van juni vorig jaar, waarna er maanden niets meer werd verno men. In augustus nog volgde een brief naar de stichting, die even eens onbeantwoord bleef. Het komt er nu feitelijk op neer. voegt de woordvoerder van de Registratiekamer er aan toe. dat voetbalsupporters nu op 'on heuse gronden' zijn verplicht een clubkaart aan te schaffen. Daarbij wordt ook het intrekken van kaarten, zoals bij twee Feye- noord-supporters het geval zou zijn. een wassen neus. „Als dat is gebeurd, vind ik dat onbegrijpe lijk. Het is van Justitie ook on zorgvuldig om samen te werken met een organisatie die niet is geristreerd." De woordvoerder roept houders van clubkaarten op een brief te schrijven aan Cotass om duide lijkheid te vragen wat er met hun gegevens gebeurt. De KNVB, die het woord voert na mens Cotass. kondigt een ge sprek aan met de Registratieka mer. „We willen eerst bekijken of de wet wel van toepassing is op de kaart. Clerc reserve WK dammen APELDOORN (GPD) - Niet Gé- rard Jansen maar Rob Clerc is reserve voor het wereldkam pioenschap dammen, dat in no vember in Ivoorkust wordt ge houden. De werelddambond had recen telijk nog bekend gemaakt dat de nummer twee van het laatste NK rekening diende te houden met een optreden in Abidjan. Dit met name op grond van zijn hoge positie op de wereldrang lijst. Op de laatst gepubliceerde ranglijst blijkt oud-kampioen van Nederland Rob Clerc echter net iets hoger te staan. Voor Ne derland zijn Harm Wiersma, Ton Sijbrands en Erno Prosman ver zekerd van een WK-ticket. Bokswereld zoekt uitvluchten om vrouwen te weren Vrouwen zijn niet om tegen te boksen'. Het is geen zeldzaam ge luid in de bokswereld. Veel mannen moeten niets hebben van vrouwen in de ring. Zij zien het als een ze gen dat het vrouwen- boksen op dit moment weinig aftrek vindt. Maar de Nederlandse Boksbond (NBB) wil een nieuwe poging wagen om deze tak van de sport tot leven- te icekken. Heeft zij van eerdere fouten ge leerd of stevent de NBB rechtstreeks op een nieuw fiasco af? van onze verslaggever Martijn van Beeten VLISSINGEN - Boksen voor vrouwen, het is helemaal niet nieuw. Voormalig boksster Miriam Steinbuch laat een boekwerk zien uit 1937 van P.M.C. Toepoel. De weinig ver rassende titel: Het Boksen. Binnenin een zwart-wit foto van een vrouw die uithaalt naar 'den leeraar'. Acht jaar geleden was Stein buch één van de vrouwen die hard werkten om ook de eigen sekse aan het boksen te krij gen. Ze nam plaats in een spe ciale commissie, die in Henk Groenendijk, bestuurslid van de Nederlandse boksbond. de brug naar het bondsbestuur had. Het gewenste uithang bord was voormalig karateka Guusje van Mourik uit Zeist. De twee trokken met demon straties door het land en de reacties waren positief. Dat was het begin. Het vervolg was stukken minder Stein buch en haar commissieleden hadden heldere ideeen. Samen met de Nederlandse Sport Fe deratie (NSF) werd een plan van aanpak ontwikkeld. Laten zien datje niet per se de ring in hoeft te stappen, maar dat de sport ook recreatief te beoefe nen is. Naar verenigingen toe gaan. om die wakker te schud den. Open dagen voor vrouwen organiseren. Bovendien zou den wedstrijden de aandacht van de media moeten trekken. Maar, voor niets gaat de zon op. Er was geld nodig. En toen werd het moeilijk. Er ging een subsidie-aanvraag naar het toenmalige ministerie van WVC. tegenwoordig VWS. De boksbond stelde geen cent be schikbaar en dat was voor het ministerie een belangrijke re den om dat ook niet te doen. Steinbuch: „En dat vond het bondsbestuur nog vreemd ook. Het is toch logisch dat de over heid er niet achter gaat staan, als je dat zelf niet eens doet." Tegenwerking Het was het begin van het ein de. Steinbuch en consorten probeerden het nog wel, maar ze ontbeerden de middelen om serieus aan de slag te gaan. Goed, een aanpassing van de reglementen maakte het voor vrouwen ook mogelijk om wed strijden te boksen. Overal waar hij al stond, werd zij toe gevoegd? Maar meer dan een wedstrijdje hier en een wed strijdje daar. zonder enige structuur, was het niet. Boven dien was de weerstand in de macho wereld groot. Boksen is voor mannen, niet voor vrou wen. Met eenvoudige smoesjes probeerden boksscholen zich te onttrekken aan vrouwen- boksen. Steinbuch: „Dan was er zogenaamd geen echt schoon toilet, of geen aparte kleedkamer voor vrouwen. Geen tweede douche. Er werd gewoon wat verzonnen om er niet aan te hoeven geloven. De bond was ook flauw bezig. Een hele heisa werd er gemaakt over het feit dat profboksers geen shirt aan hebben. Dat zou bij de vrouwen toch echt niet kunnen. Dat soort, flauwekul." Na een paar jaar van doordou wen geloofde Steinbuch het wel. „Misschien was de tijd er niet rijp voor. ik weet het niet. Het was vechten tegen de bier kaai. Ik heb op een gegeven moment besloten om het wed- strijdboksen maar op te geven en alleen recreatief door te gaan." De motivatie voor de tweede poging van de boksbond is het angstig lage ledental. Op dit moment telt het archief van de bond maar net 2500 boksers, het minimale aantal om voor subsidie in aanmerking te ko men. Acht jaar geleden kwam er niets van terecht, waarom zou het nu wel lukken? Mannensport Bokspromoter Henk Ruhling begint bijna te rillen van afkeer als hij naar boksende vrouwen wordt gevraagd. „Ik ben er te gen. Vrouwen zijn te teder voor deze sport. Bij een man kan een litteken als mannelijk wor den beschouwd, maar by vrou wen.? Boksen is een mannen- sport. Vrouwen slaan nooit. Ja, als ze nerveus zijn of zo. Nee. ik zou een vrouw niet graag knock-out willen zien gaan en laten we eerlijk zijn. daar draait het om in de bokssport. Misschien zie ik het zakelijk helemaal verkeerd. En word ik ooit nog gedwongen om een vrouw in mijn programma op te nemen, omdat ze zoveel pu bliek trekt dat mijn mannelij ke boksers daarvan profiteren Misschien komen de toeschou wers op de sensatie af. Zelf zal ik er in ieder geval niet heen gaan." Of veel vrouwen zullen gaan boksen. Steinbuch betwijfelt het. De bond worstelt met een slecht imago. De louche sfeer, het gewelddadige karakter. Het is één van de weinige vechtsporten die amper door vrouwen wordt beoefend Bij judo of karate zijn vrouwen in geburgerd. Volgens de Utrechtse oud-boksster moet daarom worden gekeken naar hoe andere vechtsportbonden het aanpakken. „Daarvan kan Saskia van Ree spart met Patri cia Verschraagen. foto Marnix Schmidt/GPD de nieuwe commissie vrouwen- boksen een hoop leren. Die commissie moet proberen om onafhankelijk te blijven van de boksbond. Ga je eigen weg. zou ik zeggen." Ab Treur, voorzitter van de huidige commissie vrouwen- boksen. beseft dat het anders moet dan acht jaar terug. „De budgetten voor dit jaar zijn al vastgesteld, maar volgend jaar moet er geld voor de promotie van het vrouwenboksen vrij komen. Dat is geen wens. maar een eis. We moeten blijven pus hen bij de verenigingen, al we ten we dat het heel moeilijk zal worden." Basisprotectie Toch roept het vervolg van het pleidooi van Treur vraagte kens op. Hij spreekt over ver andering van de regels. Ron den van twee in plaats van drie minuten. Borstprotectie. Alle maal aanpassingen die gericht zijn op de wedstrijdsport. Het woord recreatie valt zelden. Het lijkt dat opnieuw dezelfde fout wordt gemaakt. En er zijn twijfels, over de rede nen achter het promoten van vrouwenboksen. Bij Ben Zwe- zerijnen, bondscoach en eige naar van de Nieuwegeinse boksschool De Voltreffer, bij voorbeeld: „Het is een nieuwe poging om leden te werven, meer niet. Bij ons trainen vijf vrouwen mee, wedstrijden boksen ze niet. Ik ga ze ook niet aanmoedigen. Volgens mij zit ten weinig vrouwen daar ook op te wachten. Ze willen toch vrouw blijven. Recreatief is boksen een sport voor ieder een. maar in wedstrijdverband wordt het een heel ander ver haal." Arnold Vanderlijde probeert het op een andere manier. Hij trekt door het land met een soort mengelmoes van boksen en aerobics. Steinbuch: „Dat is niet goed. Je moet het boksen niet veranderen, daar is niks mis mee Het is de manier waarop je de sport beoefent. Ben je nog niet klaar voor wed strijden, dan moet je er niet aan beginnen. Zoiets als borst protectie is ook onnodig. In die streek word je zelden geraakt. Bovendien beschermt een vrouw die zone van nature al extra Door de borstspieren goed te trainen, kun je de klap pen daar net zo goed opvangen als in de buikstreek." De leden van de commissie vrouwenboksen zijn van deze zienswijze blijkbaar niet op de hoogte, want één van de voor naamste agendapunten voor Treur is het verplicht stellen van borstprotectie. Het is niet het enige voorbeeld van mis communicatie binnen de boks bond. Zo waarschuwt Treur dat het weinig zin heeft om de bond te bellen om een reactie, omdat de meeste bestuursle den nog niet eens weten dat er een commissie voor vrouwen boksen is. Opvallend, want het oprichten van deze werkgroep is een initiatief van de NBB. Treur zit wel vol enthousias me. Hij wil aan de slag, de mei den moeten gaan boksen. Er komen wedstrijden in novem ber in Oost-Blokker. Wat blijft is de weerstand van trainers die niet op vrouwen zitten te wachten en een te passieve bond. Met opnieuw Henk Groenendijk die dat bestuur moet wakker schudden. De ge schiedenis lijkt zich te herha len. Ontslag trainer na vechtpartij GRAZ (EFE) - Trainer Ljubo Petrovic is gisteren door Grazer AK ontslagen. Hij raakte dinsdagavond na de nederlaag in de UEFA-bekerwedstrijd bij Germinal Ekeren (3-1) slaags met zijn speler Boban Dmitrovic. Petrovic viel de aanvaller in de kleedkamer aan uit woede over diens rode kaart. Dmitrovic moest in de 50e minuut van het veld Op dat moment leidde de Oostenrijkse club met 0-1. Andere spelers haalden de kempha nen uit elkaar. Bailey: geen trek in duel Johnson NEW YORK RTR i - Donovan Bailey ziet af van een sprint over 150 meter met Michael Johnson. Het duel tussen de olympi sche kampioenen op de 100 en 200 meter had uitsluitsel moeten brengen over wie de snelste loper van de wereld is. Een promo tor uit Californie deed beide atleten een voorstel voor een duel op 6 oktober in de SkyDome in Toronto De winnaar zou eén miljoen dollar ontvangen, de verliezer 250.000 dollar. Bailey, de Canadese houder van het wereldrecord op de 100 meter <9.841. ging er niet op in Hij is moe na een zwaar seizoen en geeft de voorkeur aan rust. Michael Johnson, die in Atlanta het wereld record op de 200 meter bracht op 19,32 seconden, had wel trek in het lucratieve sprintje. „In de toekomst zullen we ongetwij feld wel eens tegen elkaar lopen", zei Bailey voor de Canadese televisie, „maar niet in 1996.Hij wekte de woede van het John- son-kamp door te verklaren dat hij zo'n wedstrijd over 150 me ter gemakkelijk zou winnen. „Ik denk dat Bailey's benen niet zo snel zijn als zijn mond", aldus Brad Hunt, de zakelijk mana ger van Johnson. „Hij zei dat hij te vermoeid was om tegen Michael te lopen, maar zijn mond staat niet stil." Brazilianen eerder transfervrij BRASILIA (SID) - Pele. minister van Sport, heeft dinsdag in Brasilia een wet ondertekend die een revolutie in de Brazi liaanse voetbalwereld teweeg zal brengen. Voetballers zijn vanaf 1 januari 1997 op hun 26e jaar transfervrij, vanaf 1999 op hun 24e jaar De grens lag tot dusverre op 32 jaar. De leeftijds grenzen gelden voor binnen- en buitenlandse transfers. Pele maakte een voorbehoud voor spelers die langer dan tien jaar aan één club verbonden zijn. Die clubs hebben wel recht op een transfersom Lopende verbintennissen vallen niet onder de nieuwe wet. Samnier voetballer van het jaar HAMBURG iDPAi - Matthias Sammer is woensdag gekozen tot voetballer van het jaar in Duitsland. De international van Borussia Dortmund kreeg die prijs een jaar eerder eveneens. De verdediger bleef Jürgen Klinsmann van Bayern Munchen nipt voor. Sammer kreeg van de voetbaljournalisten 166 stem men. tegen 154 voor Klinsmann. Op de derde plaats eindigde doelman Andy Köpke van Olympique Marseille (91). Het drie tal maakte ook deel uit van het Duitse elftal dat in juni de Euro pese titel veroverde. Sammer krijgt zaterdag voorafgaande aan het competitieduel met VfB Stuttgart de prijs uitgereikt. van onze medewerker GOES - Het bestuur van de atle tiekvereniging AV'56 heeft ter viering van het 40-jarig bestaan voor zaterdag een aantrekke lijk atletiek-programma opge steld. De wedstrijden op sport park Het Schenge te Goes be ginnen om 10 uur met een pro gramma voor de pupillen. De jongste atleten werken een meerkamp af met een sprint van 40 meter, 60 meter of 80 me ter, verspringen en balwerpen of kogelstoten. Daarnaast is er als bijnummer een 1000 meter voor alle categorieën. In het clubhuis langs de atletiek baan wordt tussen 12.00 uur en 13.00 uur een receptie gehouden. Tijdens die receptie zal een sponsorovereenkomst worden gesloten met een Zeeuws bedrijf en zal een blijvende herinnering aan het jubileum worden ont huld. Na de receptie staat er voor de senioren een werpmeeting op de rol. Op kogelstoten en discus werpen komt het jeugdige AV'56 talent Erwin Simpelaar, net te rug van het junioren WK in Syd ney, in de ring. Belangrijkste te genstander is Leo van de Blom uit Rotterdam. Bij de vrouwen is subtopper Inge Barends van Hercules uit Dordrecht de te kloppen werpster. Voor de eer ste drie in het eindklassement van de werpmeeting zijn geld prijzen beschikbaar. Peter Oele (AV'56) en William de Block (RKHAV) kunnen zich meten op de 100 meter en de 200 meter. Mark Tuyers uit Duffel doet in Goes een aanval op het Belgisch veteranenrecord op de Engelse mijl (1609 meter). Anjolie Wisse (AV'56) krijgt op de 1000 meter voor vrouwen tegenstand van de Belgische Tinneke Boone. Op de loopnummers en de spnngnum- mers liggen aantrekkelijke pre mies klaar voor die prestatie die boven de 820 punten van de KNAU-puntentelling uitkomt Marianne Provoost i AV'561. die onlangs het triathlon Super Prestige Zeeland op haar naam schreef, komt aan de start op 5000 meter voor vrouwen. Secretaresse Hannie de Jager- Hage hoopt op flink wat na-in schrijvingen omdat de bezetting op een aantal onderdelen mager is. Zo was bijvoorbeeld van Atle- tica uit Vlissingen nog geen en kele inschrijving binnen. BOEDAPEST (SID) - De Hon gaarse zwemtrainer Tamas Sze- chy heeft woensdag toegegeven dat hij bij de olympische kwali ficatiewedstrijden voor Atlan ta „niet correct gehandeld heeft". Hij heeft in samenwer king met zijn collega Laszlo Kiss zwemmers laten meedoen aan wedstrijden die nooit ge houden zijn. Ze bestonden al leen op papier. Szechy zei in het sportblad Nem- zeti Sport dat voorzitter Mus tafa Larfaoui van de wereld- zwemfederatie FINA op de hoogte was. „Maar daar zal hij nu wel niet meer aan herinnerd willen worder». Hij heeft ons ge zegd niets bekend te maken." De Hongaarse zwerrtploeg, aan gevoerd door de al jaren onver slaanbare rugslagspecialiste Krisztina Egerszegi veroverde drie gouden, een zilveren en twee bronzen medailles. De sponsors van de Hongaarse zwembond hebben hun finan ciële ondersteuning inmiddels opgeschort. Sportkledingfabri- kant Arena is goed voor bijna 1.5 miljoen gulden CIB-bank geeft ruim een miljoen gulden. Beide bedrijven willen tot 21 septem ber wachten. Dan zijn er verkie zingen bij de Hongaarse zwem bond. Arena en CIB willen dat dat de dinsdag afgetreden voor zitter Tamas Gvarfas in ere wordt hersteld. In Nemzeti Sport zegt de presi dent van de koepelorganisatie van Hongaarse sportbonden dat de schuldigen gestraft zullen worden. Het Hongaars Olym pisch Comité was met de slogan „Eerlijke sport is de enige weg" naar Atlanta gegaan. Elf van de 22 Hongaarse zwem mers hadden eigenlijk niet aan het olympisch toernooi mogen meedoen, omdat ze zich nimmer hebben gekwalificeerd. Atilla Czene, de verrassende olympi sche kampioen op de 200 wissel, zwom in Atlanta ook de 200 vrij. waarop hem geen startbewijs toekwam. Tamas Deutsch had evenmin een echte tijd staan op de 100 rug. ROTTERDAM (GPD) - Manager Henk Ruhling heeft zijn handen afgetrokken van zijn bokspupil Eddy Smulders. Met de nadruk op voorlopig. De zakenman uit Zandvoort heeft de Europese kam pioen schriftelijk laten weten dat hij afziet van zijn rechten als ma nager voor diens titelgevecht met Crawford Ashley, tijdens de Bep van Klaveren Memorial op 30 september in sporthal Schuttersveld. Dat geldt echter alleen voor dat ene gevecht. Het geschil tussen Ruhling en Smulders, die zijn huidige manager wil verruilen voor Stan Hoffman/Peter Blommaert, krijgt een juridisch vervolg in de rechtbank. Smulders heeft de laatste tijd hardnekkig geweigerd een contract te tekenen waaronder ook de naam van Ruhling prijkt. Daarvoor heeft hij inmiddels toestemming gekregen van de Europese Boks Unie. Op de huidige overeenkomst staan alleen de signaturen van de bokser en van promotor Aad Veerman. De EBU heeft bovendien Veerman de opdracht gegeven om de gage van het EK-gevecht rechtstreeks uit te betalen aan Smulders, zonder tussenkomst van een manager

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 23