AC Milan in mineurstemming Kostadinova nog in vorm Nieuwe start voor badmintonteams Oostkapelle pakt laatste Zeeuwse beker AS Monaco slaat bij Hutnik Krakow toe Atletico Madrid moeiteloos voorbij Steaua Boekarest in Champions League uitslagen MILAAN (ANP) - De verras sendste uitslag op de openings dag van de Champions League viel woensdag te noteren in Mi laan. Daar verloor AC Milan met 2-3 van Porto, dank /.ij in valler Jardel die twee keer scoorde. Ook de andere wed strijd in Groep D tussen Góte- borg en het Noorse Rosenborg was een surprise en leverde in Zweden dezelfde score op: 2-3. Atletico Madrid had in Groep B geen enkele moeite met Steaua Boekarest: 4-0. Borussia Dort mund won thuis met 2-1 van de Poolse kampioen Widzaw Lodz. In Groep C speelden Rapid Wien en Fenerbahce in Wenen gelijk: 1-1. Titelverdediger Juventus won in het Delle Alpi van Turijn de openingswedstrijd tegen Manchester United met 1-0. AC Milan, met Reiziger veertig minuten in de basis, verspeelde tot twee keer toe een voorsprong tegen Porto in het met 24.000 toeschouwers gevulde Giuseppe Meazza-stadion. Simone bracht de Milanezen op voorsprong, Jorge zorgde voor de gelijkma ker na de rust. Nadat Weah voor 2-1 had gezorgd, werd Jardel de held van de Portugese voetbal natie met twee doelpunten. De na een uur ingevallen mid denvelder scoorde in de 75e en 83e minuut. Weah. wereld voet baller van het jaar, raakte bij het vieren van de treffer geblesseerd aan zijn hand. De Liberiaan werd vervangen door Davids. De Nederlandse scheidsrechter Ma rio van der Ende had het druk. De Hagenaar deelde liefst zeven gele kaarten uit. Juan Eduardo Esnaider vierde woensdag zijn terugkeer in de Europese voetbaltoernooien met twee doelpunten in de eer ste helft voor Atletico Madrid, dat na achttien jaar weer eens present was in het EC I-toernooi. Zijn Argentijnse landgenoot Si- meone nam na de rust. de twee andere treffers voor zijn reke ning. Steaua Boekarest speelde ruim een uur met tien man na dat Baciu in de 28e minuut naar de kleedkamer was gestuurd. Ook twee doelpunten maakte Thomas Herrlich voor Borussia Dortmund. De Duitse interna tional scoorde voor en na de pauze. Zes minuten voor het ein de verkleinde Citko namens Widzew Lodz de achterstand tot een doelpunt. De Kroaat Boksic bezorgde Ju- ve de overwinningen op Man chester United. De 26-jarige aan valler, fel bekritiseerd wegens het missen van tal van kansen in de openingswedstrijd van de competitie afgelopen weekein de. snoerde de betweters de mond. Hij bewees zijn coach Lip- pi, die de Kroaat voor veertien miljoen gulden bij Lazio kocht, een goede dienst met een prach- SALGOTARJAN (SID) - De Bulgaarse atlete Stefka Kostadinova is laat in het seizoen nog steeds in vorm. Bij een hoogspringgala in de Hongaarse plaats Salgo- tarjan won de olympisch kampioene zonder concur rentie met 2,01 meter. Kos tadinova is wereldrecord houdster met 2,09. Bij de mannen zegevierde de Amerikaan Charles Austin, ook de beste in Atlanta en van dit seizoen (2,39). Hij haalde nu 2,32 meter. Austin verdiende afgelopen week einde in Milaan bij de GP-fi- nale 50.000 dollar met zijn specialiteit. Maandag was hij als een van de weinige Amerikanen aanwezig bij het solidariteitsgala in Sara jevo, waar hij. ook zonder aanmoedigingspremie, won. Bij internationale wedstrij den in Belgrado sprong de Joegoslaaf Dragutin Topic ook over 2,32 meter. Dezelf de hoogte haalde de Noor Steinar Hoen ook, zij het in meer pogingen. De Russin Irina Privalova was de snel ste op de 200 meter: 23,01 se conden. van onze medewerker VLISSINGEN-De drie badmin tonverenigingen die dit jaar uitkomen in de landelijke com petitie staan in de startblokken. Nadat in het verleden Avanti uit Middelburg de Zeeuwse toonzetter was, is dat nu Back hand uit 's-Gravenpolder. Backhand is er in geslaagd te promoveren naar de eerste klas se landelijk. Dit weekeinde be ginnen de badmintonteams aan de nieuwe competitie. Voor de vier badmintonners van Backhand, is een zware taak weggelegd. Het afgelopen sei zoen verliep alles nog even mak kelijk, maar nu zal er meer van spelers verwacht worden. Trai ner Gerbrand Visser die Back hand al geruime tijd onder zijn hoede heeft, is zich er van be wust. De jeugdige groep zal vooral op mentaal gebied steun moeten hebben. Het team be staat uit: Leon van Ooyen (21), Jurriaan Saanen (19), Anuska Ridderikhoff (27) en Sylvie Ro- meynsen (17). Sylvie Romeynsen is geruime tijd geblesseerd aan haar knie en zal naar alle waarschijnlijkheid de eerste helft van de competitie moeten missen. Zij zal vervan gen worden door de 17-jarige Maike van Damme. Visser hoopt op handhaving in de eerste klas se. De thuiswedstrijden van Backhand worden op zondag ge speeld in Sportpunt Zeeland te Goes. Het tweede team van Backhand heeft zich versterkt met routi nier Danny Mol. Mol koos er zelf voor een stapje terug te doen. Van de reserves van Backhand verwacht Visser dat zij zich goed Rentree Foreman uitgesteld NEW YORK (SID) - De terug keer van veteraan Big George Foreman in de boksring is ver schoven naar 3 november. De 47- jarige Amerikaanse zwaarge wicht, die tweemaal wereld kampioen was, zou maandag in Tokyo aantreden tegen zijn landgenoot Crawford Grims- jey. Een reden voor het uitstel is niet gegeven. Foreman bokste voor het laatst op 22 april 1995. Toen stond hij, als wereldkampioen van de IBF. in Las Vegas tegenover de Duit ser Axel Schulz. De Amerikaan won net op punten. Foreman was in 1973 en 1974 als eens de beste van de wereld in het zwaar gewicht. tig doelpunt in de 34e minuut: 1- 0. Het als topper geafficheerde duel beantwoordde nauwelijks aan die verwachting. Juventus speelde voor het eerst sinds het Heizeldrama in 1985 in Europees verband tegen een En gelse club. Dat de score niet ho ger uitviel, was te danken aan het goede keeperswerk van Schmeichel en het onzorgvul dige mikken. Manchester Uni ted probeerde met lange halen succes te behalen. Cantona kwam daardoor in een isolement terecht en Jordi Cruijff speelde ook al een onopvallende rol. Hij werd in de 75e minuut vervan gen door Cole. De enige kans van de Engelsen kwam op naam van McClair. Ernst Dukopil. trainer van Ra pid Wien, had een gouden hand in zijn wissels. Na ruim tien mi nuten in de tweede helft stuurde hij Stoegeren Stumpf het veld in voor Wagner en Penska. Fener bahce had op dat moment een voorsprong van 1-0 dankzij de treffer van Bolic, de beste speler op de grasmat. Twaalf minuten na hun komst leverde een com binatie tussen Stoeger en Stumpf de gelijkmaker op. Een voorzet van de eerste werd door de laatste achter de Turkse doel man Recber geschoten. Opmerkelijk was het aantal doelpunten bij de ouverture van de nieuwe aflevering van de Champions League. Liefst 23 keer werd gescoord, waarvan tien keer in Groep D. Topscorers van de dag waren Herrlich, Jar del, Simeone, Esnaider en Er- lingmark. Ieder scoorde twee keer. Groep B: Atletico Madrid (Spa) - Steaua Boe karest (Roe) 4-0(2-01.32. Esnaider 10, 45 Esnaider 2-0, 64. Simeone 3-0, 85 Simeone 4-0 Scheidsrechter Durkm (Eng) Toeschouwers: 47 000 Rode kaart: 28 Baciu (Steaua). Borussia Dortmund (Dui) - Widzaw I.odz (Poll 2-1 (1-0). 45. Herrlich 1-0, 68. Herrüch 2-0. 84 Citko 2-1 Scheidsrechter: Frisk (Zwe) Toe schouwers: 39.600. Groep C: Rapid Wien (Oosi - Fenerbahce (Turi 1-1(0-1). 30 Bolis 0-1. 69 Stumpf 1-1. Scheidsrechter Piraux (Bel) Toe schouwers. 41 500 Juventus iltal - Manchester United (Eng) 1-0(1-01.34 Boksic 1-0 Scheids rechter. Merk iDul) Toeschouwers: 50 000. Groep D: AC Milan (Ita) - Porto (Por) 2-3 (1-0). 14 Simone 1-0.53 Artur 1-1,68. Weah 2-1. 75 Jardel 2-2, 83. Jardel 2-3 Scheidsrechter Van der Ende (Ned) Toeschouwers: 24.000 Göteborg (Zwel - Rosenborg (Noo) 2- 3 (1-1). 32. Jakobsen 0-1, 38. Erling- mark 1-1,49. Erlingmark 2-l.52.Iver- sen 2-2, 64 Brattbakk 2-3 Scheids rechter: Oezoenov (Bul). Toeschou wers: 23.682. Manchester United-aanvaller Karei Poborsky (links) en Gianluca Pessotto van Juventus strijden voor de bal. foto Paul Hanna/Reuters staande kunnen houden in de tweede klasse landelijk. Het team bestaat uit: Danny Mol. Ronald Copal, Maike van Dam me. Liselotte de Meester en Pa mela Visser. Ook de derde selectie van Back hand gaat het dit jaar op lande lijk niveau proberen. Al mag ge zegd worden dat alle spelers van dit team al ervaring hebben op het landelijk platform. Het ge hele Astroïdenteam van Oost- Souburg is overgestapt naar Backhand 3. In de vierde klasse landelijk spelen: Rinaldo Nie mandsverdriet. Ronnie Alt. Mi chel Roelse, Heieen Teske, Em ma Sumantri en Marleen Hooge- doorn. Terneuzen dat met het eerste team uitkomt in de vierde klasse landelijk, zal zich net als afgelo pen seizoen moeten kunnen handhaven in deze klasse. Toch zal Terneuzen waakzaam moe ten zijn. Zeker in de eerste helft van het seizoen waarin er geen beroep gedaan kan worden op de geroutineerde Brigitte Maas. die vorig seizoen het team op sleeptouw nam. Het team be staat uit: Martijn van Hoye, Ron Kest, Robin Houterman, Brigit te Maas, Chantal van Hoye en Marleen Masclee. Trainer is Frans Midavaine. De thuiswed strijden worden gespeeld op zon dag van 10.00 tot 14.00 uur in sporthal De Oude Vaart te Ter neuzen. Avanti Middelburg dat met twee teams uitkomt in de vierde klas se landelijk hoopt erop met het eerste team door te kunnen schuiven naar de derde klasse. Het eerste team dat vooral be staat uit talentvolle jonge spe lers zal volgens trainer William van de Maas na een misschien leerzaam begin mee moeten kunnen draaien in de top van de vierde klas. Met de oudgediende en geroutineerde Arie van der Wal bestaat het team verder uit, Patrick Caljouw. Bas Codee. Jo- landa Markx en Maralde Louws. Deze twee vrouwen, vorig sei zoen nog uitkomend in het dis trict. zullen vooral in het begin ervaring moeten opdoen. De reserves hebben al eerder op dit niveau meegedraaid en zij zullen het opnieuw moeilijk krij gen. Handhaving is het uit gangspunt van trainer Van de Maas. Hij verwacht wel dat de opwaartse lijn doorgetrokken kan worden. Het tweede team bestaat uit: Auke Joop Bremer. Walter Huis in 't Veld. Erik Pot ter. Carola van de Have en Ste phanie Snoek. De thuiswedstrijden worden ge speeld op zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur in sporthal De Kruit- molen te Middelburg Eén van de schaarse aanvallen van Vlissingen in de bekerwedstrijd tegen Oostkapelle. foto Ruben Oreel van onze verslaggever KOUDEKERKE - Het vrouwenteam van Oostkapelle heeft tegen VC Vlissingen op het nippertje de laatste Zeeuwse beker gewonnen. Er kwamen strafschoppen aan te pas om het saaie duel te beslissen. Oostkapelle heeft verdiend gewonnen, omdat het over de honderd minuten ver reweg het meeste balbezit had. Het belangrijkste verschil tussen de ploe gen was de fysieke kwaliteit. De vrouwen uit Oostkapelle. die ook een klasse hoger spelen dan Vlissingen, wonnen bijna alle onderlinge duels. Tweedeklasser Vlissin gen kwam nauwelijks aan voetballen toe En de keren dat Vlissingen in het straf schopgebied van de tegenstander kwam. kon Oostkapelle probleemloos het gevaar verijdelen. Vlissingen-trainster Willy Bömer gaf toe dat een overwinning ook niet echt ver diend zou zijn geweest. „Oostkapelle was aan de bal veel sterker. Dat heeft voorna melijk met het leeftijdsverschil te maken. We kwamen niet in ons spel. De tegen standster heeft verzuimd om daar in de eerste helft van te profiteren." In de tweede helft kon het Vlissingse team er steeds beter uitkomen en creëerde ook enkele kansen. Tot doelpunten kwam het echter niet. waardoor er verlengd moest worden. Oostkapelle had daarin het mees te in huis, al was het overwicht minder groot dan in de eerste tachtig minuten. De strafschoppenserie was meer dan een loterij, omdat het inmiddels al flink begon te schemeren. Rond half negen werd de eerste strafschop genomen. De duisternis bezorgde de keepster en schutter een ex tra moeilijkheid. Vlissingen miste de zevende penalty, waarna Oostkapelle de laatste beker van de zelfstandige afdeling Zeeland in ont vangst mocht nemen. Zeeland is dit sei zoen namelijk opgegaan in district Zuid I. Na afloop zei Willy Bomer dat ze ondanks het verlies tevreden was over het spel van Vlissingen. „Ik heb in de rust tegen de meiden gezegd dat ze zich moesten laten zien. Ik begreep dat het moeilijk was om tegen een team te spelen dat fysiek zoveel sterker is. Maar werken kun je altijd en dat hebben ze ook gedaan. Meer zat er niet VC Vlissingen - Oostkapelle 0-0. Scheidsrech ter P C Schoe (Oost-Souburg) Aantal toe schouwers 70 DEN HAAG - In de eerste wed strijd van de eerste ronde van de UEFA-Cup heeft Spartak Moskou gisteren in eigen huis nipt van Silkeborg gewonnen. De wedstrijd van AS Monaco te gen Hutnik Krakow was de enige van de vier partijen die in een overwinning voor de uit spelende ploeg eindigde. Mo- naco-speler Ikpeba maakte in de slotfase de winnende treffer. Het Griekse Panathinaikos was op dreef tegen Legia Warschau Vier keer waren de Grieken doel treffend. Ook hun Poolse tegen stander bleef aardig bij met twee treffer Rapid Boekarest behaal de een degelijke overwinning te gen Karlsruher SC: 1-0. Eerste wedstrijd eerste ronde UEFA Cup: Spartak Moskou (Rus) - Silkeborg (Den) 3-2 (3-0). 14 Tikhonov 1-0. 20 Ket-sjinov 2-0, 37 Tikhonov 3-0. 53. Thygesin 3-1. 72. Reese 3-2. Scheids rechter: Luinge (Ned) Toeschou wers: 7000 Rode kaart: 88 Nlgma- toellin Spartak i. Hutnik Krakow (Pol) - AS Monaco (Frai 0-1 (0-0). 87 Ikpeba 0-1 Scheids rechter Marques (Por, Toescho- wers: 8000 Rode kaart: 62. Leonard (Monaco). Rapid Boekarest (Roe) - Karlsruher SC 1-0 (0-0). 67 Tartau 1-0. Scheids rechter: Olsen (Noo i Toeschouwers 15.000 (uitverkocht) Panathinaikos (Gri) - Legia War schau (Pol) 4-2 (3-2). 3 Szykler 0-1.26 Lymberopoulos 1-1. 34 Alexoudis 2- 1. 39 Lymberopoulos 3-1, 45 Ko- charski 3-2. 80. George H Georgiadis 4-2 Scheidsrechter Reed (Eng) Toe schouwers. 25.000 Stefan Edberg geblesseerd STOCKHOLM (AFPi - Stefan Edberg heeft een achillesspees- blessure en het is twijfelachtig of hij meedoet met het Zweedse Davis Cup-team in de halve Finale tegen Tsjechië (20-22 sep tember) in Praag. Dat heeft coach Calle Hageskog woensdag gezegd. Hageskog zegt Edberg „absoluut" nodig te hebben in Praag. Edberg ontbrak woensdag op de eerste training. Hij heeft twee dagen niet kunnen lopen. Basketballer Smits geopereerd INDIANAPOLIS (ANP) - De Nederlandse profbasketballer Rik Smits van de Indiana Pacers is in een ziekenhuis van Indianapolis aan beide voeten geopereerd. De 29-jarige Eind- hovenaar had last van chronische ontstekingen. Smits is zeker zes weken uitgeschakeld Hij moet in elk geval de trip van de Pacers naar Europa voor het begin van de Noord-Amerikaanse competitie NBA i4 november) missen. Het was de zevende ope ratie die Smits in zijn loopbaan onderging. Vorig seizoen miste hij door een ingreep aan de linkervoet de eerste tien wedstrij den van de competitie. In totaal bleef hij toen negentien keer aan de kant. Niettemin maakte Smits het beste seizoen door van de acht die hij voor de Pacers actief was. Hij behaalde een gemiddelde score van 18,5 punten per duel. Voordat Smits zich liet opereren, raadpleegde hij specialisten in Montreal en Houston. Hij kan over een dag of tien met de revalidatie begin nen. Drentse graszoden in Arena DROUWEN (GPD) - Vanaf vandaag ligt er Drents gras in de Amsterdam Arena. Graszodenproducent Queens Grass uit Drouwen heeft zeshonderd vierkante meter graszoden gele verd voor het herstel van het zwaar geteisterde voetbalveld. Ruim dertig man zijn druk bezig om de veelbesproken mat klaar te maken voor zondag wanneer Ajax tegen Sparta speelt Het gehavende voetbalveld in de Arena heeft een oppervlakte van zesduizend vierkante meter. De techniek die een deel van de grasmat moet redden, is door het bedrijf uit Drouwen ont wikkeld en nog nooit eerder toegepast. „Er worden extra dikke blokzoden op een deel van het veld gelegd", vertelt directeur Rienks. Volgens hem is pas over een paar weken duidelijk of de techniek aanslaat. De graszodenproducent leverde al eerder het gras voor de trainingsvelden van de landskampioen „Tot grote tevredenheid van Ajax". aldus Rienks. Mocht de red dingsactie van de komende dagen succesvol zijn. dan gaat de Drentse onderneming ook de vele andere zwakke plekken van de Arena-grasmat herstellen. Schalke vreest voor inzet Mulder GELSENKIRCHEN (SID) - Schalke vreest zaterdag zonder Youri Mulder te moeten aantreden tegen Bayern München. De Nederlandse spits liep dinsdag in de Europese wedstrijd tegen Roda JC een forse bloeduitstorting onder de knie op. Mulder werd in de 34e minuut gewisseld Hij had toen al het tweede Duitse doelpunt gemaakt. Schalke won met 3-0. „Het wordt heel moeilijk Mulder op tijd Fit te krijgen", aldus dokter Armin Langhorst van Schalke 04. Dwangbevel voor manager Schumacher STUTTGART (SID) - De Duitse belastingdienst roert zich steeds vaker in sportkringen. Terwijl in Mannheim het proces gaande is tegen Peter Graf. de vader van tennisster Steffi Graf. heeft de manager van Formule I-coureur Michael Schumacher. Willi Weber, een dwangbevel gekregen om een schuld van 280.000 gulden te voldoen. Weber kreeg het bevel van het belas tingkantoor in Stuttgart wegens achterstallige betalingen van bedrijfs- en inkomstenbelasting. Hij heeft tot 20 september de tijd in beroep te gaan. Atletiek Belgrado. Int. wedstrijd. Mannen, 400 m: 1. Kitur 46,42; hoog: 1. Topic (Joe) 2,32, 2. Hoen (Noo) 2,32; kogel: 1Peric (Joe) 19,73. Vrouwen, 200 m 1. Priva lova (Rus) 23,01 Salgatarhan (Hon). Hoogspringgala. Vrouwen. 1. Kostadinova (Bul) 2,01, 2. Golodnova (Rus) 1,87, 3. Györffy (Hon) 1.87. Mannen: 1 Austin (VSt) 2,30. 2. 2 Kloegin (Rus) 2,28; polshoog 1. Tara- sov (Rus) 5,80 Sportprijsvragen Lucky 10 van woensdag 11 september 1 - 4 - 5 -12 - 14- 16 - 25 - 28 - 29 - 30 - 33 - 37 - 41 -44 - 51 -53 - 57 - 64 - 65 - 77 Belgische midweeklotto: 1 -7- 16- 21 -28-37. Reservegetal 4. Joker: 1 1 3 7 2 5 3 Duitse midlotto: Trekking A: 4-8-21-22- 35-46. Reservegetal 20. Trekking B 10- 18-19-24-34-42 Reservegetal: 38 Su pergetallen 3 - 2. Spel 77 8 6 3 1 7 2 2 Super 6' 91 9 6 7 4. (onder voorbehoud). Tennis Bogota. Mannen, 500 000 gulden. Eerste ronde: Schalken (Ned/2) - Albano (Arg) 6-3 5-7 7-5, Muster (Oos/1) - Squil- lari (Arg) 6-4 6-3, Ran (Isr) - Sargsian (Arm) 6-4 6-4, Delgado (Par) - Duimbia (Sen) 6-3 6-4, Pereira (Ven/5) - Gomard 6- 4 6-4, Dondo (Uru) - Filippini (Uru/6) 6-3 1-6 7-7, Shelton (VS) - Morejon (Ecu) 6-4 6-4, Delgado (Par) - Doumbia (Sen) 6-3 6- 4, Ran (Isr) - Sargsian (Arm) 6-4 6-4, Her nandez (Mex) - Canas (Arg) 6-1 6-2, Black (Zim) - McGuire (VS) 6-4 7-5, Musa (Ita) - Moggio Col) 6-2 6-1. Boekarest. Mannen. 650.000 gulden. Eerste ronde: Pavel (Roe) - Adams (ZAf) 6-3 6-0. Tweede ronde Clavet (Spal - Blanco (Spa) 6-3 6-2, Berasategui (Spal - Fromberg (Aus) 6-4 6-4, Moldovan (Roe) - Prieto (Arg) 4-6 6-3 6-2. Moya (Spal - Zingman (Arg) 6-2 6-3. Bournemouth. Mannen, 600.000 gul den. Tweede ronde: Norman (Zwe) - Tom Kempers (Ned) 7-6 6-4, (Göllner (Dui) - Jonsson (Zwe) 6-7 7-5 6-0, Zabaleta (Arg) - Mantilla (Spa) 6-2 2-6 6-4, Bru- guera (Spa)-Fredriksson (Zwe) 6-4 6-3. Karlsbad. Vrouwen, 250.000 gulden. Eerste ronde. Paulus (Aus/1) - Katerine Maleeva 6-4 6-3, Husarova (Slo)- Su- kova (Tsj/3) 6-3-6-3. Tweede ronde Per- fetti (Ita) - Bokova (Tsj) 6-1 6-0, Gagliardi (Fra) - Hack (Dui/7) 6-4 7-6, Studenikova (Slo) - Dopfer (Aus) 6-2 6-1, Dragomir (Roe/5) - ChladKpva (Tsj) 7-5 6-0, Talaja (Kro) - Habsudova (Slo) 6-4 6-0. Voetbal UEFA-beker. Eerste ronde: Rapid B- Karlsruher1-0, H. Krakow -Monaco 0-1, Panathinai-Warschau 4-2, Sp. Moskou- Silkeborg 3-2. Wielrennen Ronde van Spanje: Vijfde etappe. Mur- cia-Almeria 1. Blijlevens (Nedl 208.4 km in 4.39.39 (44,713 km/u). 2. Minali (Ita), 3. Steels iBel). 4. Lombardi (Ita), 5. Edo (Spa), 6. Apollonio (Ita), 7 Chanteur (Fra). 8. Redant (Bel), 9. Moti (Ita). 10. Baldato I Ita l, 11. Petacchi (Ita), 12. Conté (Ita), 13. Casarotto (Ita), 14. .Calzavara (Ita), 15. Martin (Fra), 18 Jalabert (Fra), 19. Van Heeswi|k, 34. Hoffman, 40. Cor- des, 47. Zulle (Zwi). 82. Voskamp. 107 Indurain (Spa), 111 Nijboer, 129. Ro- minger (Zwi), 161. Den Bakker, 172. en laatste Sanchez (Spa) 1.14. Algemeen klassement 1 Jalabert 20.43.47, 2. Baldato 0.03, 3. Lombardi 0.09, 4. Werner (Dui) 0.20, 5. Wesemann (Dui) 0.26, 6. Faustini (Ita), 7. Pistore (Ita), 8. Pavanello (Ita), 9. Oetsjakov (Oek), 10. Colombo (Ita) 0.32, 11 Mauri (Spa), 12. Apollonio (Ita), 13. Zulle, 14. Tebalid (Ita), 15. Gorini (Ita) 0.43, 17. Blijlevens 0.51, 27 Voskamp 1 02,28 In durain 1.08. 49. Den Bakker 2 06. 58 Hoffman 7 49, 90 Rominger 9,32. 91 Nijboer. 117. Van Heeswijk 9 48, 126 Cordes 17 30. 172. en laatste Dante (Ita) Ronde van de Toekomst Achtste etappe, La Tour-du-Pin - Le Sappey-en-Chartreuse: 1. Roux (Fra) 131 km in 3,34,13 (36,691 km/u), 2. Etxe- barria (Spa) 1.34, 3. Delrieu (Fra), 3, Pe- tilleau (Fra), 5. Marcelino Garcia (Spa) 1.51, 6. Ivanov (Rus) 2.21, 7. Salmon (Fra) 2.25, 8. Ajuria (Spa) 2.46, 9. Huser (Zwi) 2.50, 10. Hernandez (Col). Algemeen klassement: 1. D'Hollander (Bel) 37 11.06, 2 Vogels (Aus) 0.56, 3. Van der Steen (Ned) 6.57. 4 Petilleau 10.18. 5. Etxebarria 10.18, 6. Delrieu 10.25, 7. Ivanov 10 30. 8 Salmon 11.29, 9. Ajuria 11.58,10 Huser 12.11. Nog geen eind aan affaire Wilander STOCKHOLM (AFP) - De Inter nationale Tennis Federatie (ITF) gaat in beroep in de do- pings/.aak van Mats Wilander. De Zweed en zijn Tsjechische collega Karei Novacek zouden vorig jaar tijdens Roland Gar ros betrapt zijn op het gebruik van cocaïne. Het tweetal heeft altijd ontkend. Op 13 juni bepaalde de tucht- commissie dat er in Parijs proce durefouten zijn gemaakt bij de dopingcontrole en zuiverde Wi lander van alle blaam. De ITF is het niet eens met die uitspraak en heeft nu besloten de zaak voor te leggen aan het Hof van Appel in Londen. Dat rechtsor- gaan buigt zich er op 18 novem ber over. Claim van Leicester toegewezen LONDEN (RTR) - Leicester Ci ty, uitkomend in de Engelse pre mier league, heeft gelijk gekre gen in het meningsverschil met Wolverhampton Wanderers over de mislukte transfer van de Australische doelman Zeljko Kalac. Leicester claimde een schadevergoeding van 625.000 gulden. Die werd gisteren toe gewezen. Eerste-divisieclub Wolves kwam overeen Kalac te kopen op voor waarde dat een werkvergunning voor de Australiër zou worden verkregen, De voormalige En gelse werkgever van John de Wolf krabbelde echter plotseling terug en blies de transfer af. Lei- cester. dat Kalac maar één keer opstelde voordat hij terugging naar Australië, protesteerde te gen die contractbreuk: met suc ces. Seles in Fed-team 31.3$ NEW YORK (SID - Monica Se les. Lindsay Davenport, Mary Joe Fernandez en Linda Harvey- Wild zijn geselecteerd voor het Amerikaanse Fed-team dat 28 en 29 september in Atlantic City speelt in de finale tegen Spanje. Coach Billy Jean King heeft woensdag de namen bekenge- maakt Voor Spanje spelen Arantxa Sanchez en Conchita Martinez.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 21