Resultaten havens vallen tegen Nog maandje wachten op kunstijs PZC Vijf seminars over effectief leiding geven Hontenisse zoekt oplossing conflict hoefijzerfabriek Gehandicapten niet gewenst bij overleg over aanpassingen zeeland 15 Minder goederen dan verwacht Olietransport vertekent cijfers in detail ondernemend zeeland Modeshow in sporthal Terneuzen recept lezers schrijven agenda DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1996 van onze verslaggever VLISSINGEN - De havens van Vlissingen en Terneuzen we ten de hoge resultaten van de goederenoverslag van vorig jaar redelijk vast te houden. Wat overigens een tegenvaller is, want de havenschappen gingen ervan uit dal beide ha vens, net als vorig jaar, flinke stijgingen in de tonnages zou den zien. Dat blijkt uit de cijfers van het eerste halfjaar van 1996 en het jaarverslag over 1995 van de havenschappen van Vlissingen en Terneuzen. Het algemeen bestuur van de beide haven- De rubriek Onderne mend Zeeland staat on der redactie van Clau dia Sondervan. Vra gen, tips en mededelin- gen kunnen schriftelijk worden aangeboden aan de redactie van de PZC, postbus 18, 4380 AA Vlissingen, of via fax 0118-470102. Nicky Noe Fashion in Yer- seke houdt vandaag, donder dag, een open dag met mode shows ter viering van het vijfde bestaansjaar van de winkel aan de Noordzandstraat. Europatuin Goes en Beve land Groenprojecten houden morgen, vrijdag, en zaterdag een Tuinidee- en noviteiten show bij het tuincentrum aan de Nieuwe Rijksweg in 's-Heer Hendrikskinderen. De ontwer pers van Beveland Groenpro jecten en de tuinconsulent van Europatuin Goes geven gratis tuinadviezen.op basis van fo to's en plattegronden. De plan- tendokter geeft diagnoses en behandeladviezen op basis van aangetast plantmateriaal. Het plantseizoen en nazomersier planten staan centraal. Veel van wat getoond werd bij de nationale plantenshow Planta- rium in Boskoop staat nu bij het tuincentrum. schappen bespreekt de stuk ken volgende week. Vlissingen geeft over de eerste zes maanden van dit jaar welis waar een stijging van 23 pro cent in de aan- en afvoer van goederen te zien, maar dat is een vertekend beeld. Total Raffinaderij verzorgt tegen woordig een deel van het ver voer van ruwe olie per zeeschip in plaats van via de pijpleiding. Maar het is zeer de vraag of dat blijvend is: Total kan net zo goed opeens beslissen om toch weer de pijpleiding te gebrui ken en dan zou de overslag in de Vlissingse haven dus net zo snel weer met 23 procent dalen. „Wij hebben het algemeen be stuur van de havenschappen daarom gewaarschuwd dat we ons niet rijk moeten rekenen", zegt directeur drs. J. M. H. G. Philippen van de havenschap pen. Wordt de ruwe olie van Total niet meegerekend, dan was de aan- en afvoer over zee van goederen in de haven van Vlis singen in het eerste halfjaar slechts 0,3 procent hoger dan in de eerste zes maanden van vo rig jaar. In Terneuzen is er zelfs sprake van een lichte daling met 0.5 procent. En dat terwijl Vlissingen en Terneuzen over het hele vorige jaar nog stijgin gen boekten van respectieve lijk tien en zeven procent ten opzichte van 1994. „We kunnen niet juichen, want we hadden natuurlijk liever groei gezien", zegt Philippen. „Maar we mogen eigenlijk ook niet klagen. Dat we het hoge ni veau van vorig jaar weer halen, is op zich al goed. En vergele ken met de havens om ons heen doen we het nog altijd goed. Gent en Zeebrugge zijn ook ge daald en Antwerpen ook een beetje, het afgelopen halfjaar." Van de Rotterdamse haven worden geen halljaarrapporten bijgehouden. De visserij is belangrijkste sec tor waar het onverwacht slecht is gegaan, legt Philippen uit. y yaH De ruimte in Vlissingen voor haven- en industriële activiteit moet op termijn naar verwachting worden uitgebreid. foto Ruben Oreel van onze verslaggeefster MIDDELBURG - De Arbodienst Zeeland in Middelburg houdt dit najaar vijf seminars voor leidinggevenden in Zeeuwse be drijven over effectief functioneren. De seminars worden gegeven door psycholoog, bedrijfstrainer en publicist drs. H. C. M. Her mans. De seminarcyclus vindt plaats in het Green White Hotel in Oostkapelle. De eerste bijeenkomst op donderdag 3 oktober heet 'effectief den ken'. Hermans gaat in op de negatieve invloeden van een onpro ductieve denkwijze en traint in inschattingsvermogen en be sluitvaardigheid. Effectief communiceren staat centraal op don derdag 7 november. Vaardigheden als praktische informatie-over dracht. kritiek geven, onderhandelen, luisteren en lichaamstaal komen aan bod. Emotioneel management, het hanteren van emoties in een bedrijf en de nieuwste psychologische inzichten daaromtrent worden be handelt op donderdag 17 oktober. De inzichten achter motivatie en zelfmotivatie worden donderdag 28 november uitgelegd. De omgang met moeilijke mensen is het onderwerp waarmee de cy clus donderdag 12 december wordt afgesloten. Het behoud van stressbestendigheid bij aanwezigheid van 'moeilijke' onderge schikten, het typeren van het slag 'moeilijk mens' en een juiste benadering staan die dag op de agenda. De dagtrainingen duren steeds van 9 tot 16.30 uur. Door Europese regelgeving verplaatst de visserij zich lang zamerhand naar het Pacific-ge- bied. waardoor ook de visserij gebonden industrie die kant op trekt. Overigens werd de dalen de aanvoer van vis in Vlissin gen opgevangen door een forse stijging in de fruitaanvoor dankzij het Zuid-Afrikaanse Capespan. Haventerreinen Tegelijk met de halfjaarcijfers bespreekt het algemeen be stuur van de havenschappen het jaarverslag over 1995. Daarin waarschuwt het dage lijks bestuur onder meer voor een mogelijk toekomstig te kort aan haven- en industrie terreinen in Vlissingen. Voor de komende tien jaar zit het daar nog wel goed, maar daarna wordt het snel minder. „We hebben die opmerking bedoeld als signaal", zegt Philippen. „Wil je voldoende ontwikke lingsmogelijkheden overhou den. dan moet je daar nu al over nadenken. Want tien jaar is niets in dit verband." TERNEUZEN - Zeven mode zaken uit Terneuzen en Axel houden vandaag, donderdag, een grote modeshow in sport hal De Oude Vaart in Terneu zen. De show, getiteld Allure in Terneuzen, wordt voor de derde keer wordt georgani seerd en begint om 20.00 uur. Aan de modepresentatie doen Bliek Damesmode. Van Dix- hoorn Mannenmode, de kle dingzaken Alberdo, Bambus. Country Side, Bruidsmode Lucky Day en Ot en Sien Jeugdmode mee. Zij laten hun nieuwste herfst- en wintercol lectie aan het publiek zien. Ook optiek Henno Cysouw. Juwe lier Werner en Peugeot-dealer André Dees zijn aanwezig. De kapsalons Buijze uit Terneu zen en Zaamslag geven een de monstratie hairstyling. van onze verslaggeefster KLOOSTERZANDE - De ge meente Hontenisse is in overleg met de firma Kerckhaert over de uitbreidingsplannen van de hoefijzerfabriek in Vogelwaar de. Zij hoopt daarmee tot een oplossing te komen voor de 'moeilijke situatie' waarin het bedrijf, de gemeente en de om wonenden zitten. Kerckhaert wil het bedrijf ver groten met twee loodsen. De bouwaanvragen voor de opslag ruimtes zijn nog net voor de vaststelling van het voorberei- dingsbesluit Rapenburg in mei van dit jaar, ingediend. Formeel Janny van der Lee Hamlapje met preiroom 4 personen De prei bij dit gerecht wordt gepureerd en vervolgens op smaak gebracht met slagroom, azijn en bieslook, waardoor een soort crème-achtig geheel met een heel licht, zuur ondertoontje ontstaat. In principe kan de preiroom geserveerd worden bij alle soorten varkensvlees zoals varkensfilet, fricandeau, rollade of karbonade. Lekker hierbij zijn gepofte of in de schil gekookte aardappelen. 4 hamlapjes peper en zout mosterd om te bestrijken boter 1 kg prei 2-3 theelepels witte wijnazijn 4 eetlepels slagroom Maak de prei schoon en snijd de stengels in stukjes. Fruit de prei in boter zacht in ongeveer 2 mi nuten. Draai de warmtebron laag, kruid met peper en zout en leg een deksel op de pan. Stoof de prei 15 minuten. Wrijf het vlees in met peper en zout en bestrijk met mosterd. Bak de hamlappen in boter bruin en gaar. Pureer de prei in een keukenmachine en voeg azijn en slagroom toe. Laat de preipuree opnieuw doorwarmen en enigszins indikken. Lepel de preipuree over de bor den en leg hierop de stukken vlees. heeft de gemeente - los van de milieuvergunning - dus geen gronden om de aanvraag te weigeren, maar wethouder B. Pauwels liet woensdag in de raadsvergadering weten, hoopt er via gesprekken toch uit te ko men. B en W hebben dan ook nog niet op de aanvraag beschikt. „Al denk ik - en dat is mijn zorg - niet dat we er naar ieders tevre denheid uitkomen." Hij achtte enerzijds het werkgelegenheids aspect, maar anderszijds een goede verstandhouding met de omwonenden voor beide partij en van belang. Pauwels reageer de daarmee op een opmerking van raadslid J. Hageman-van Damme dat de loods wel erg dicht, namelijk op drie meter af stand, van een perceel op Stop peldijk komt te staan. Aanpassing begraafplaats Scharendijke van onze verslaggever SCHARENDIJKE - De begraaf plaats aan de Elkerzeeseweg in Scharendijke moet voor 62.000 gulden worden aangepast. De inrit aan de Elkerzeeseweg ver dwijnt ten koste van een nieuwe ontsluiting aan de Bout laan. Verder wordt op het terrein een 'verkeerslus' aangelegd en ver schijnt bij de ingang een sierhek- werk. Tevens wordt het huidige parkeerterrein van de begraaf plaats opgeknapt. Dit voorstel van het college van B en W komt aan de orde in de raadsvergade ring van donderdag 26 septem ber. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in het gemeentehuis in Scharendijke. Drankrijder over de kop KATS - Een 36-jarige dronken Belg is dinsdagavond met zijn auto over de kop geslagen op de provinciale weg lussen Goes en Zierikzee ter hoogte van Kats. Volgens zijn verklaring kwam hem een vrachtauto tegemoet die op de verkeerde weghelft reed. Om een botsing te voorko men gooide de Belg het stuur om waardoor hij in een slip raakte. Na een buiteling kwam de auto tot stilstand. Naar de betrokken vrachtauto wordt nog een on derzoek ingesteld. De kunstijsbaan in aanleg, achter het Vlissingse Sportfondsenbad, moet halverwege oktober schaatsklaar zijn. foto Lex de Meester VLISSINGEN - De ijsbaan bij het Sportfondsenbad in Vlis singen krijgt langzaamaan vorm. Na bijna een maand is bijna de helft van de voorbe reidingen voor het produce ren van het kunstijs getroffen. Halverwege oktober, als bui ten de temperaturen onder de tien graden komen, is het zo ver. Dan wordt de eerste openbare kunstijsbaan in Zeeland geopend. Tot nu toe moesten ijsliefhebbers afrei zen naar Etten-Leur of wach ten op de echte winterse da gen. Het diepe buitenbad dat het afgelopen decennium niet meer werd gebruikt lijkt nu nog op een zwembad met de blauwe tegeltjes, de startblok ken en de springplank. Alleen is de aflopende vloer op één ni veau gebracht en liggen er zwarte buizen en een gedeelte van een mat in. De mat is ge maakt van slangetjes waarin straks koelvloeistof wordt ge pompt dat het ijs in bevroren toestand moet houden. De te geltjes verdwijnen binnenkort achter een boarding. Zonnecollector Het bijzondere van de zwarte mat is dat hij in de zomer fun geert als een zonnecollector. Met de warmte die vrijkomt wordt het zwemwater ver warmd. In de winter wordt de hitte die van de enorme com pressor afkomt gebruikt voor het verwarmen van het zwem bad. Hoeveel energie daarmee wordt bespaard kan niemand zeggen. „Dat weten we pas als we een seizoen hebben ge draaid". verklaart Leo van der Sluis, hoofd van de technische dienst. Op de ijsbaan, met een lengte van 50 meter vergelijkbaar met een ijshockeyveld. zullen vanaf deze winter diverse acti viteiten worden gehouden. Eén van de plannen is de Vlis singse schaatsvereniging, die nu alleen op ijskoude dagen als er natuurijs ligt bijeen komt. nieuw leven in te blazen. Maar de baan is in eerste in stantie bedoeld voor recreatie ve schaatsers van alle leeftij den. Naar verwachting kan tot halverwege maart op het voor malige buitenbad geschaatst worden. „De startblokken en de springplank laten we staan als een soort relikwie", merkt Van der Sluis op „Waarom zouden we alles wat aan het zwembad herinnert opruimen Het ziet er toch leuk uit zo KLOOSTERZANDE - De werk groep Gehandicaptenbeleid in oprichting in de gemeente Hon tenisse wordt niet betrokken bij de voorgestelde verbeterin gen aan de toegankelijkheid van het Rozenhof in Klooster- zande en het gemeentehuis. De raad trok het collegevoorstel voor de aanpassingen woens dagavond. ondanks een verzoek van de Zeeuwse Stichting voor Gehandicaptenbeleid, niet te rug. Wel drong zij erop aan, de werkgroep in de toekomst mee gen voor gehandicapten en min- te laten denken over de uitvoe- der mobiele ouderen. ring van soortgelijke aanpassin- De fracties Algemeen Belang en Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op In de PZC verschenen berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt ulterll|k 7 dagen. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over geweigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Ontucht Triest is een bericht over on tucht met pleegkinderen (voor pagina PZC 7-9). Na jarenlang met een groot 'geheim' rondlo pen worden deze kinderen, als de bom een keer barst (wat bete kent dat je vertrouwen in de vol wassenen daalt naar diepte punt). geplaatst in een ander plaatsvervangend gezin of ver vangend thuis. Diep treurig zijn dan ook de berichten over maat schappelijk werkers, vertrou wenspersonen en opvangplaat sen waar deze jongeren hetzelfde overkomt. Men moet daarom ook niet onderschatten welke stap er genomen wordt als deze jongeren hun achtergrond ver tellen. Hiermee wordt de terug weg naar huis redelijkerwijs af gesloten. Met de familie wordt gebroken. Er is vaak geen begrip van naaste familie. Dan moet het verhaal verschillende keren, aan verschillende mensen wor den verteld, wat ook trauma tisch is. Dan komt er een nieuwe gezinssituatie. Wanneer ook hier kinderen misbruikt worden is al le vertrouwen in de mensheid zeer zwaar beschadigd. Aan de andere kant. is onze erva ring. (crisisopvang, pleegkinde ren) worden zaken ook vaak overtrokken, of verteld uit de be leving. De hulpverlening staat vaak (tei snel achter deze kinde ren, wanneer er zich onduidelij ke situaties afspelen. Ouders staan vaak machteloos wanneer hun kinderen met verzinsels thuis vertrekken. Ook dit kan diep ingrijpen, alles heeft twee kanten. Voor je leven getekend of geketend? Fam. Bostelaar Oude Domburgseioeg 26 Oostkapelle Zuivering I Op 13 september 1996 vergadert de Algemene Vergadering van het waterschap de Zeeuwse Ei landen in Zierikzee. Dankzij de PZC weten nu ook de ingezete nen waarover. Als gevolg van te lang kleinschalig opereren is men niet opgewassen tegen de DELTA Nutsbedrijven op het gebied van het zuiveren van be- drijfsafvalwater en wordt het waterschap geconfronteerd met te dure, te kleine zuiveringsin stallaties en als gevolg daarvan met een streven van het bedrijfs leven om onder de hoge zuive- ringskosten uit te komen. Kennelijk is driftig gerekend hoe men zoveel mogelijk kosten aan de ingezetenen kan toede len. Eerst het waterspoor en dan de rest maar uit de waterkwali teitsomslag. Het waterspoor (de burger belasten voor waterge bruik in plaats van voor water vervuiling) is echter in Neder land nog steeds niet wettelijk toegestaan en over de water kwaliteitsomslag loopt landelijk de discussie nog. Waarom dan deze haast? Mogen de bestuur ders en de ingezetenen niet de tijd nemen om rustig over deze materie te denken en eventuele achterbannen te raadplegen? En dat tweede besluit, dat droeve verhaal over Yerseke. moet dat dienen als massage van het Algemeen Bestuur? Dames en heren waterschapsbe stuurders. vindt u niet dat u te veel wordt opgejaagd? Zou dit besluit, zo verstrekkend, niet eerst met uw achterban bespro ken moeten worden maar bo venal zou uw organisatie nu. na de fusie, niet eerst moeten wor den doorgelicht op mogelijkhe den tot efficiënter werken? Wel licht kunt u dan toch tegen de DELTA Nutsbedrijven opbok sen. A. Krijgsman Noordiceg 389 Middelburg Tol Vrouw (96) kan fluiten naar voor uitbetaalde tol Zeelandbrug (PZC 4/9). Het is waar, dat het wel wat laat is. de terugvraging. Ik heb ook nog gebruik gemaakt van die kaarten. Toen ze stopten met tol heffen, had ik en heb ik nog zo'n kaart twintig ritten ƒ40.-. Daarvan zijn er nog zeven over. Bij het stoppen van de tolheffing vroeg ik: wat moet ik daarmee? Het antwoord was 'plak maar in je plakboek'. M. C. P. van der Linde mis Pieternella Molenwater 15 Br eskens Troonrede In de PZC van 9 september is in het artikel 'Voorlezen troonrede is taak voor de premier' een his torische onjuistheid geslopen In het verleden zou koning Wil lem III (uit onvrede met de Kies wet. 1911de Troonrede aan zich voorbij hebben laten gaan. Aan gezien Willem III echter reeds was overleden toen koningin Wilhelmina (geboren 1880) nog een kleuter was, lijkt het mij sterk dat hij in 1911 moeite zou hebben met de Kieswet. P.S. Hoe zat het nu écht met Wil lem III en de Kieswet? L. Brussee Vliedbergstraat 14 Wolphaartsdijk Progressief Hontenisse hamer den erop, gezien het feit dat het de gemeente zelf is geweest die de vorming van een werkgroep heeft gestimuleerd, vooraf met de werkgroep over deze maatre gelen te overleggen. Maar de an dere fracties vonden dit niet no dig. Zij verwachtten wel van B en W dat zij dit in de toekomst zal doen. Burgemeester T Steenkamp zegde dit toe „Maar laten we de kaarten wel daar leg gen waar ze horen, bij het be voegd gezag. Dus bij de raad." Evenementen GOES 't Beest. 20.30 uur: 'Een doodnormale vrouw', theatermono loog van Jan Fabre MIDDELBURG Koorkerk. 15 uur: Orgelconcert door Rien Zandee. Tent Molenwater. 20 uur: Voorstel ling Cirque Plume OUD-VOSSEMEER - NH kerk. 20.15 uur Concert door strijkkwartet 'Het Raphaélkwartet'. RITTHEM Fort Rammekens, 13- 17 uur Bezichtiging Fort; VEERE - Stadhuistoren. 15 uur- Beiaardconcert door Kees van Eer- sel; ZIERIKZEE Binnenstad/ Cen trum e.o.vanaf 16 uur: Festival Mu ziek Monumentaal met straatmuziek en looporkesten. Nieuwe kerk, 21.30 uur: Concert Fer nandez Lameirinhas; BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: Multiplicity en Sense Sensibility: Cinemactueel. 20 uur: A time to kill. Twister en Striptease. GOES Grand, 20 uur Twister; 't Beest, 20.30 uur: Shallow Grave. HL'LST De Koning van Engeland, 20 uur Twister: Multiplicity. A time to kill; Phenomenon; Striptease en Eraser MIDDELBURG - Cinema. 20.30 uur Sense Sensibility; VLISSINGEN Alhambra. 20 uur Twister: Multiplicity; A time to kill en Striptease. Ten toons tellingen AARDENBURG Gemeentelijk Ar cheologisch Museum, 10.30-12 en 13- 17.30: Vervolgd, verguisd, verzoend (t lm 30/9); Gale Richel, 13-18 uur: Werken diver se kunstenaars (t/m 29/9), SINT ANNALAND - De Meestoof. 14.15-16.45 uu«: Werk Wim Hofman en Hans Hermes en bodemvondsten en gebruiksaardewerk van 1600-1900 (Lm okt..); SINT ANNA TER MUIDEN - Agri- muda, 10-12 en 13-18 uur 'Vervlogen in de tijd. verdwenen boerderijen uit West-Zeeuws-Vlaan deren (t/m 3Q/9); BERGEN OP ZOOM - Markiezen hof. 11-17 uur: Dick Fluitsma, houten beelden (t/m 17/11); BROUWERSHAVEN - Stadhuis, 9- 12 en 13-16 uur: Elly Mes. werken op papier en linnen (t/m 24/9); BURGII-IIAAMSTEDE - Museum De Burghse Schoole, 14-16.30 uur: 'Schrijfonderwijs door de jaren heen' en 'Roofvogels en kerkuilen' it/m sept.i; Galerie 'tZuuddek. 10-17 uur Lutske Strating, schilderijen; Femke v.d Berg, Ida Wendrich en Liesbeth Mui lemeister. keramiek (t/m 17/10); De Bewaerschole, 13.30-16.30 uur: 'Een ongekende schittering' (t/m 5/ 10); CLINGE Galerie Esprit, 13.30- 17.30 en 19-21 uur Werken van Ma nuel Esteban (t/m 6/10). DOMBURG - Marie Tak van Poort vliet Museum. 13-17 uur: Dirk Nij- land (1881-1955) en het water (t'm 3< 1D: GOES - Museum. 10-17 uur. Depot stukken (t/m 10/9); Liedwien Kraak man 'Licht <op cultuur)' (t/m 13/10i. Stadskantoor. 9-17 uur: Werken leer lingen 3 scholen it/m 18/10). Galerie Van den Berge. 13-17 uur: Werken Ben Sléeuwenhoek (t/m 5j 10). GRIJPSKERKE - vm Kleuter school. 13.30-17.30 uur Zijde-exposi tie (t/m 28/9): HE1NKKNSZAND - Gemeentehuis. 9-12 en 13-16 en 18 30-20 uur: 'Rit misch Relief, werk van Anke Huis- son-Haars it/m 26'9>; HULST - Galerie Rattenfanger, 14 17 uur: Anja van Dorsselaaren Frans Wuytack (t/m 14/9); Stadhuis. 9-12 en 13-16.30 uur Illu straties van Reynaert de Vos in 100 jaar kinderboeken' (t/m 23/9); MIDDELBURG - Zeeuws Museum, 10-17 uur; Middelburg in de VOC-tiJd (t/m sept.); GusL Romijn (t/m 15/9); Zeeuwse Bibliotheek, 9-21 uur' 'Sport in Zeeland', foto's (t/m 28/10); 'Brieven van gevangenen' (t/m 5/10); Galerie Veurink, 9 30-11.30 en 13 45- 15 15 uur Werk Paul/Neeltje Hoftij- zer (t/m 28/9). Galerie Het Gouden Briefke. 10-21 uur Anneke Dekkers, schilderijen, Hans Jakobs. schilderijen en Henny Zwart. bronzen beelden i t/m 25/9); Galerie 't Haentje te Paart. 14-16.30 uur Willy Ketelslagers, schilderijen (t/m 2/10»; Markt De Cilinder. Ria Pacquée in vites Yael Robin (t'm 6/10). De Vleeshal. 13-17 uur: Fabrice Hy- bert- installatie (Lm 27/10); Wandelkerk. 10-17 uur: Marja de Lan ge. schilderijen (Lm 27/9). Kunstuitleen. 13-17 uur William Ver- straeten, 'Metrostation Kuipers- poort' (Lm 5/10). NEELTJK JANS - Bezoekerscen trum Delta Expo. 10-17.30 uur: Werk Chinese fotograaf Weng Yi over de Chinese Muur (Lm sept.i, OOSTKAPELLE - Zeeuws Biolo gisch Museum. 10-17 uur 'Bomen in het landschap' en 'Dood hout leeft' (t m 27/10) foto-exposities; 'Van rups tot vlinder' (Lm 29/9); RITTIIEM - Fort Rammekens, 10- 17 uur 'Kreken op Walcheren', flora en fauna rond de kreken (Lm 3/11); THOLEN - Galerie 't Huis Tijdver drijf. 10-17 uur Werken van Russi sche kunstenaars (Lm okt i; VEERE - De Schotse Huizen, 12-17 uur Modefragmenten, kleedgedrag door de eeuwen heen (Lm 22/91, Grote Kerk. 10-17 uur: Jiri Necas. ge mengde technieken. Zlvo Vander- stege. olieverfschilderijen Lm 2/10); VLISSINGEN Stedelijk Museum. 10-17 uur Michiel de Ruyter. werke lijkheid en mythe (t/m 29'9>; De Zeeuwse oostlndievaarder. schip en lading/het leven aan boord (Lm sept i: Gemeentearchief/Hellebardierstr9- 16 30 uur'Sanering in Vlissingen' (L m 4/10i, Stadhuis, 8.30-17 uur: Foto's leden fo toclub De Draadontspanner (Lm sept.); C. Buskenstraat 200. 12-17 uur: 'Stream stream", werken van Ben Sleeuwenhoek (Lm 6/10); WOLPHAARTSDIJK - Galerie De Hoekweide. 13-17 uur: Leo de Jong. schilderijen en tekeningen (5/10); IJZENDIJKE - Streekmuseum. 10- 12 en 13-17 uur: Cadzandse kleder drachten (Lm 30/11»; ZIERIKZEE Driekoningenlaan eo. 'Artls in Zierikzee', werk 6 Zeeuwse kunstenaars (beelden, foto- installaties, schilderijen en objekteni Lm sept

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 15