Droomdebuut Van Wonderen Schalke legt Roda op pijnbank PZC Borussia Mönchengladbach verrast Arsenal in eigen huis Sampras en Chang zeker van Masters Henryk Larsson kwelgeest voor CSKA Moskou Sport 7 is de weg kwijt Graham nieuwe trainer Leeds Nieuw schandaal in Hongaarse zwemsport Uitslagen eerste ronde Sport WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1996 21 van onze verslaggever Marcel van der Kraan MOSKOU - Kees van Wonderen vond het maar niks. Moskou was grauw en grijs. De eerste Europa Cup-reis in zijn loop baan als profvoetballer viel hem bitter tegen. Hij bad zich er meer van voorgesteld. Tot dat 'Keessie' gisteravond in de slot fase met een verwoestend schot voor Feyenoord de deur naar de tweede ronde van het UEFA Cup-toernooi wagenwijd open zette. Opeens was Moskou voor de de butant op Europees niveau de mooiste plaats op aarde. „Voor Feyenoord zo'n belangrijke goal scoren tegen een ploeg als CSKA. dat is voor mij nu al één van de hoogtepunten in mijn carriere. Prachtig zo'n Europa Cup-avontuur. Ik ben ook met een een beetje trots, want vijf jaar geleden liep ik nog bij de amateurs te voetballen", kraaide 'Wonderboy' na afloop. Feyenoord-supporters die de no dige ontberingen hadden door staan en zestig uur onderweg waren geweest om de Rotter dammers in Rusland aan het werk te zien, bombardeerden hem meteen tot hun nieuwe held. „Kees, mag ik alsjeblieft je sokken hebben", vroeg een man uit Delft. Een tweede, die zich langs de Russische soldaten had gevochten om op de sintelbaan langs het veld te komen, smeek te hem om zijn shirt. Van Wonde ren: „Dat kan ik je niet meer ge ven, jongen. Dat heb ik al geruild met een Rus." Het eerste exemplaar van naar hij hoopt een hele serie mooie shirts dit seizoen. Want de van NAC overgenomen middenvel der heeft hoge verwachtingen van het huidige Feyenoord. „We moeten niet opeens van de da ken schreeuwen dat we zo goed zijn", bleef Van Wonderen met beide benen op de grond. ..We zijn een jonge ploeg aan het op bouwen en we weten dat we nog lang niet daar zijn waar we wil len komen. Maar zo'n resultaat als tegen CSKA Moskou is wel een belangrijke ruggensteun in het hele proces. Dit soort wed strijden maakt jonge, onervaren spelers opeens een stuk rijper." Kees van Wonderen, die dit sei zoen ook het eerste competitie- doelpunt voor Feyenoord scoor de tegen Roda JC, maakt zelf deel uit van misschien wel de meest talentvolle linie bij Feye noord. Samen met Giovanni van Bronckhorst en Jean-Paul van Gastel is hij hard op weg om de Rotterdamse ploeg een nieuw gezicht te geven. Europees zijn we echt nog heel onervaren. Maar de mogelijkheden, dat moet iedereen zien, zijn heel groot voor ons middenveld. Als ik alleen al kijk naar de kwalitei ten van Giovanni, die heeft zo veel talent en is nog zo jong. Daar moet Feyenoord toch echt van gaan profiteren." Zenuwen had de man, die als se nior bij de amateurs van Benne- kom nog in het derde elftal speelde, niet gekend bij zijn in ternationale debuut. In het veld ging het er niet al te heftig aan toe. „Die Braziliaan Leonidas was een verschrikkelijk irritant mannetje. Maar verder bleven gekke dingen achterwege." Doordat Feyenoord achterin de zaken vooral na rust goed voor elkaar had, groeide Van Wonde ren steeds meer in de wedstrijd en durfde hij vaker de diepte te zoeken. Larsson Zeven minuten voor het einde zag hij de vrije ruimte op de rech terflank. Gaston Taument trok naar binnen. Henryk Larsson bediende Van Wonderen op maat. waarna hij het karwei heel fraai afmaakte. Hij verdiende er een groot applaus van de Feye- noord-bank mee. Dat Henryk Larsson de beslis sende pass gaf bij het winnende doelpunt was geen toeval. De Zweed was met voorsprong de beste man van het veld. Hoewel ook Ed de Goey en Ronald Koe man een dikke acht verdienden, speelde Larsson alsof hij bezig was met de finale in plaats van de eerste ronde van het UEFA Cup-toernooi. De rasta-man uit Scandinavië vormde een belangrijk aanspeel punt in de aanval van Feye noord. zocht voortdurend de strijd op en schuwde ook het ver dedigende werk niet. De Russen kregen het op hun zenuwen van de Zweedse terrier, die in de eer ste helft al de kroon op zijn werk had kunnen zetten als hij bij een harde voorzet van Patricio Graff niet had misgetrapt. Gele kaart De enige smet op zijn optreden was de gele kaart die hij al vroeg opliep. Maar wat dat betreft was Larsson in goed gezelschap. Ook Jean-Paul van Gastel. Geoffrey Claeys en Henk Fraser staan voor de rest van het UEFA Cup toernooi op scherp. Arie Haan werd zelfs gedwongen Claeys naar de kant te halen. Het risico dat de Belg, die zijn handen vol had aan CSKA's beste man. de boomlange spits Jankauskas, nog een keer tegen geel zou oplo pen was te groot. George Boa- teng mocht Claeys kort na rust vervangen, waardoor de als rechtsback moeizaam opereren de Fraser naar het centrum ver huisde. Daar voelde hij zich veel beter thuis. Hij zorgde ervoor dat Jankauskas aan de ketting kwam te liggen en Feyenoords verdiende voorsprong niet meer in gevaar kwam. Moskou. Eerste ronde, eerste wed strijd CSKA Moskou (Rusl - Feyenoord (Ned) 0-1 (0-0). 85. Van Wonderen 0-1 Scheidsrechter PedersentNooi Toe schouwers 5000. Gele kaart Semak (CSKA), Larsson, Van Gastel, Claeys, Fraser (Feyenoord». JOIGNY (GPD) - De pers chef van Ajax schrikt plot seling op, tijdens de och tendtraining van de Neder lands kampioen in het zon overgoten stadionnetje van Joigny, dertig kilometer buiten Auxerre. Z'n zaktele foon rinkelt. Tot hem spreekt een reporter van sportkanaal Sport7. „Me neer Endt, goedemorgen, wij hadden van u begrepen dat Ajax hedenmorgen om half elf zou trainen. We zijn hier, keurig op tijd, maaf wie of wat wij ook zien, geen spoor van Ajax. Is de trai ning soms uitgesteld?". Endt: Nee, meneer, we zijn al begonnen. Razende repor ter: „Begonnen, zegt u. We zien niks." Endt: Het spijt me, maar Ajax traint op dit moment wel degelijk en ik ben daar persoonlijk getuige van. Ik zie Louis van Gaal, ik zie Frank de Boer, ik zie Lit- manen, kortom, ik zie ze alle maal en het is nog prachtig weer ook. Reporter Sport7: „Wij staan met onze ploeg toch echt netjes op het trainingsveld te wachten, u zegt dat u ook op het trainingsveld staat, ik sta u te bellen met m'n mo biele telefoon en ik zie u niet. Verklaart u dat eens? Hoe kan dat? Waar bent u dan?" Endt: Ik sta hier in Stade de la Madeleine in Joigny, Bourgogne, Frankrijk. Reporter Sport7: „Waar? Hoe? Zit Ajax al in Frank rijk?" Endt: Ja. natuurlijk. Al sinds het bestaan van de Europa Cup-toernooien, sinds het einde van de jaren vijftig, reist Ajax op maandag af. Maar tussen twee haakjes, waar bevindt u zich dan op dit moment? Reporter, ontgoocheld en onmiskenbaar een toontje lager zingend: „Wij staan in Amsterdam. In de Arena." Vreugde na de 0-1. Van links naar rechts: Boateng, Vos, Van Wonderen en Van Bronkhorst. foto Toussaint Kluiters/ANP LONDEN (ANP) - Duitse voet ballers presteren goed op het Britse eiland. Dat bewees het nationale team in juni met het winnen van de Europese titel. In Londen genoot Borussia Mönchengladbach gisteren in de eerste ronde van de UEFA- beker opnieuw. In een enerve rende wedstrijd zorgde het team voor een verrassing door Arsenal met 3-2 te verslaan. De Engelsen, waar de gekwetste Bergkamp al na achttien minu ten het veld ruimde voor Helder, maakten in de laatste minuut 3- 2. Door het doelpunt van Wright behield Arsenal een kleine kans om over twee weken alsnog de tweede ronde te halen. Het duel op Highbury was leven dig, met Effenberg als uitblin ker. De regisseur van Borussia dirigeerde zijn teamgenoten over het veld. Hij scoorde zelf een minuut na rust de 0-2. Daar voor had de Pool Juskowiak in de 37e minuut de Duitsers op voorsprong gezet. Arsenal knok te zich terug in de wedstrijd, met steun van het fanatieke publiek. Merson maakte in de 54e minuut 2-1. Passlack vergrootte de voor sprong in de 80e minuut weer, waarna Wright de Engelse hoop levend hield. „We zijn er nog lang niet", temperde trainer Krauss van Borussia de euforie. Guingamp droomde van het sprookje zoals Bordeaux dat vo rig jaar beleefde. Vanuit de In- tertoto-competitie doorstoten tot de finale van de strijd om de UEFA-beker. Maar de Fransen werden al in de eerste ronde wreed gewekt door Inter Milan, dat in Guingamp met 3-0 won. De return is over twee weken louter van statische waarde. Ook de droom van Celtic is vrij wel over. Het team van Pierre van Hooijdonk verloor thuis met 2-0 van Hamburger SV. De Duit- Eerste zege Cambuur LEEUWARDEN (ANP) - Cam buur heeft gisteren zijn eerste overwinning geboekt. Op de vierde speeldag van de eerste di visie versloegen de Friezen in Leeuwarden het Noord-Lim burgse VW met 2-0. Arts en Marbus maakten voor de rust de doelpunten. Het waren ook de eerste treffers van het elftal van Han Berger in deze competitie na twee gelijke spelen (Excelsior en Eindhoven) en een nederlaag tegen ADO Den Haag 1-0). Cambuur - VVV 2-0 (2-0). 3 Arts 1-0. 41 Marbus 2-0 Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschouwers 3500 Gele kaart Bakboord. Schol. Rayer (VW) sers speelden slimmer dan de energieke Schotten, die al snel op achterstand kwamen. In de derde minuut scoorde Baron 0-1. De Portugees Cadete maakte voor rust de gelijkmaker, maar scheidsrechter Collina keurde het doelpunt af. Celtic probeer de alles, maar kende geen geluk. In de 71e minuut gaf Schupp de Schotten de nekslag: 0-2. Tsjernomorets (Rus) - National Boe karest (Roe). 0-0. Toeschouwers: 12000. Torpedo Moskou (Rus) - Dinamo Tbilisi (Geo) 0-1 (0-1). 35. Djamarauli 0-1. Vladikavkaz (Rus) - Anderlecht (Bel) 2-1(1-1). 5 Zetterberg0-1,21 Janovs- ki 1-1. 49 Sjelia 2-1. Scheidsrechter Sedlacek (Oos). Toeschouwers 28.000 Guingamp (Fra) - Inter Milan (Ita) 0- 3 (0-1). 25 Ganz 0-1, 72 Djorkaeff 0-2 (strafschop), 87 Sforza 0-3. Scheids rechter: Diaz Vega Toeschouwers: 7800. Rode kaart: Jozwiak (Guin gamp). Germinal Ekeren (Bel) - Grazer AK (Oos) 3-1 (0-1). 8. Strafner0-1.56. Rad zinski 1-1, 58. Vandewalle 2-1 (straf schop), 84 Czerniatynski 3-1. Scheidsrechter: Sammut (Mal). Toe schouwers: 2800. Malmo FF (Zwe) - Slavia Praag (Tsj) 1-2 (0-0). 70. Asanin 0-183. Andersson 1-1. 86. Wagner 1-2. Toeschouwers 3961. FK Bodo (Noo) - Trabzonspor (Tur) 1- 2 (1-1). 3 Arvecadze 0-1, 32 Berg 1-1. 74. Karaman 1-2 Toeschouwers 1955. Odense BK (Den) - Boa vista (Pori 2-3 (2-0). 43. Hemmingsen 1-0 44 Peder- sen 2-0, 53. Simic 2-1. 75 Gomez 2-2 82. Tavares 2-3 Toeschouwers 3789 Dinamo Kiev (Oek) - Neuchatel Xa- max (Zwi) 0-0. Club Brugge (Bel) - Lyngby (Den) 1-1 (1-1). 1. Staelens 1-0. 35 Bjerre 1-1 Scheidsrechter: Kowalczyk (Pol) Toeschouwers: 6000 Montpellier (Fra) - Sporting Lissa bon (Por) 1-1 (1-0). 8. Ferhaoui 1-0,64 Hadji 1-1. Toeschouwers: 13.000 Celtic (Sch) - Hamburger SV (Dui) 0- 2 (0-1). 3. Baron 0-1, 71. Schupp 0-2 Scheidsrechter: Collina (Ita) Toe schouwers 45.412. Brondby (Den) - FC Aarau (Zwi) 5-0 (1-0). 21. Vilfort 1-0 (strafschop), 56 Bjur 2-0, 66 Moller 3-0. 88 Moller 4-0, 89. Moller 5-0. Toeschouwers: 8.976. Apoel Nicosia (Cyp) - Espanyol (Spa) 2-2 (1-2). 26. Alexandrou 1-0, 30 Pa- von 1-1,45. Quedec 1-2,55. Sotiriou 2- 2. Toeschouwers: 12 000 Lens (Fra) - Lazio Roma (Ita) 0-1 (0-0). 86. Chamot 0-1 Scheidsrechter Rowbotham (Sch). Toeschouwers 18.714 Rode kaart' 32. Favalli (Lazio Roma). Aberdeen (Sch) - Barry Town (Wal 13- 1 (1-1) 7. Windass 1-0,13. Jones 1-1.57 Glass 2-1,65 Young 3-1 FC Tirol (Oos) - Metz (Fra) 0-0. Toe schouwers: 5 000 Ferencvaros (Hon) - Olympiakos Pi raeus (Gri) 3-1 (2-1). 11 Zavadszky 1- 0. 30. Ivic 1-1, 35 Varesanovic ieigen doelpunti 2-1. 52. Arany 3-1 Toe schouwers 7 000 Aston Villa (Eng) - Helsinborgs IF (Zwe) 1-1 (1-0). 14 Johnson 1-0.81 Wi- bran 1-1 Toeschouwers: 25 818 Arsenal (Eng) - Borussia Mön chengladbach (Dui) 2-3 (0-1). 36. Jus kowiak 0-1,46. Effenberg 0-2. 54. Mer son 1-2.80. Passlack 1-3. 89 Wright 2- 3. Scheidsrechter Collina Toe schouwers: 36.894. RWD Molenbeek (Bel) - Besiktas (Tur) 0-0. Scheidsrechter: Mikkelsen Toeschouwers: 9.000. AS Roma (Hal - Dinamo Moskou (Rus) 3-0 (3-0). 7 Tommasi 1-0, 18 Fonseca 2-0. 41. Fonseca 3-0 (straf schop). Rode kaart: 55 Sjtanijoek (Dinamo Moskou) Newcastle United (Engl - Halmstads BK (Zwe) 4-0 (2-0). 7 Ferdinand 1-0. 26 Asprilla 2-0, 51. Albert 3-0, 55 Beardsley4-0 Toeschouwers. 28.124 Parma (Ita) - Vitoria Guimaraes (Por) 2-1 (1-0). 49 Chiesa 1-0. 77. Gil- marl-1.82 Chiesa 2-1 Tenerife (Spa) - Maccahi Tel Aviv (Isr) 3-2 (0-0). 46. Vivar 1-0.56. Kodro 2- 0. 60. Mizrahi 2-1. 66 Pinilla 2-2, 87. Nimny 3-2 (strafschop) Toeschou wers: 18.000. Valencia (Spa) - Bayern Munchen (Dui) 3-0 (2-0). 20. Engonga (straf schop) 1-0,27. Lopez 2-0,47. Moya 3-0. Scheidsrechter Pairetto (Ita) Toe schouwers: 40.000 (uitverkocht) Ro de kaart: 88. Zickler (Bayern Mün- chen). Huub Stevens concludeert bitter dat afspraken niet zijn nagekomen van onze verslaggever Fred Sochacki GELSENKIRCHEN - Vijf com petitiewedstrijden lang kon Ro da JC de gebreken redelijk ca moufleren. Gisteravond kwa men ze pijnlijk aan het licht. Schalke'04 hoefde er niet eens goed voor te voetballen. Mou wen opstropen en gediscipli neerd te werk gaan, dat bleek voldoende om simpel met 3-0 te winnen en Roda JC kansloos te maken nog voor het Kerkraadse bestuur de definitieve datum van de return vastgesteld heeft. „Schalke heeft honderd procent geprofiteerd van onze fouten", stelde coach Huub Stevens vast. „We hadden afspraken ge maakt en die zijn niet nageko men. In het eerste kwartier heb ben wij de wedstrijd al verlo ren." Schalke'04 kwam te vroeg voor Roda JC De Kerkraadse forma tie bleek niet rijp voor een inter nationale opdracht, omdat de problemen in eigen gelederen le vensgroot zijn. Geen automatis me. geen zelfvertrouwen, ie mand die het voortouw neemt. Te veel gebreken, waar tegen stander Schalke uit kon kiezen om toe te slaan. De ploeg van Jorg Berger is ze ker geen elftal om lyrisch van te worden, maar wel een eenheid, waarin iedereen zijn taak kent en vooral ook uitvoert. „Ik hoop dat dit de juiste opsteker voor het verdere verloop in de Bun- desliga is. Jammer dat ik er al na twintig minuten uit moest, want het was hartstikke leuk", vond Youri Mulder. Richard Roelofsen had de ex- Twentespeler al in de eerste mi nuut behoorlijk aangetikt. Het naderend onheil werd er niet door afgewend. Roda JC begon met een gevoel met een gewone uitwedstrijd bezig te zijn. Na FC Utrecht voor de competitie duurt de busrit immers al een stuk langer dan naar het Park stadion van Gelsenkirchen. Bin nen een kwartier waren de Lim burgers geconfronteerd met de harde Europese werkelijkheid. Twee treffers van Schalke'04 maakten duidelijk wat de be doeling in het Parkstadion was. Overleven Terwijl er bij Roda nagepraat werd over wat te doen met aan valler Mare Wilmots, hield de thuisclub zich slechts met een zaak bezig: snelle doelpunten maken om zich xin Gelsenkir chen al te verzekeren van het overleven op Europees niveau. Dat lukte de ploeg van Jorg Ber ger omdat men zich binnen de formatie van Huub Stevens de onderlinge afspraken niet scheen te herinneren. De vroege treffers konden dus gewoon niet uitblijven. Mare Wilmots kopte de voorzet van Radoslav Latal bij de eerste paal binnen, terwijl Ruud Hesp nog in afwachting was van een verre voorzet. De tweede keer dat Wil mots met zijn hoofd bij de bal kwam. was Ruud Hesp weer kansloos. Hij tikte de bal voor de voeten van Youri Mulder en die had er geen moeite mee raak te schieten. Roda JC had precies dat laten gebeuren, wat het wilde verhin deren. „Er was afgesproken hoe Van der Heijden en Trost zouden omgaan met de opkomende La- LEEDS (RTR) - George Graham is gisteren aangesteld als nieuwe trainer van Leeds. Hij volgt de maandag ontslagen Howard Wilkin son op. De 51-jarige Graham kreeg negentien maanden geleden zijn ontslag bij Arsenal. Hij had verdiend aan twee transfers, hetgeen hem ook op een schorsing van een jaar door de Engelse voetbalbond kwam te staan. Graham leidde Arsenal negen jaar. Daarin bezorgde hij de Londense club zes prijzen. Vorige maand legde hij een aanbod van het naar de eerste divisie gedegradeerde Manchester City naast zich neer. Graham toonde zich bij zijn aanstelling optimistisch over de moge lijkheden bij zijn nieuwe werkgever. Vanavond voetbalfinale vrouwen VLISSINGEN - De afdeling Zeeland, die in de afgelopen zomer opging in het district Zuid I, heeft nog één activiteit op het programma staan. Het betreft de finale van de Zeeuwse beker voor vrouwenteams, die gaat tussen eersteklasser Oostkapelle en tweedeklasser VC Vlissingen. Het duel, waarvoor in mei jongstleden geen datum kon worden gevonden, wordt van avond (woensdag) gespeeld op het veld van VCK te Koudeker- ke. De wedstrijd wordt geleid door scheidsrechter Peter Schoe en begint om 18.30 uur. Ad Roovers trainer Hontenisse HONTENISSE - Ad Roovers is door het bestuur van Hontenis se aangesteld als nieuwe trainer. Roovers, die vorig jaar tus sentijds vetrok bij HVV, nam bij de zondag-vijfdeklasser het roer over van Rudy Veraart. Veraart stapte twee weken gele den op. omdat hij in aanvaring kwam met een aantal selectie spelers. Tolhoek naar WK mountainbike WOERDEN - Patrick Tolhoek is door de KNWU (wielrenunie) geselecteerd voor het WK mountainbike, dat volgende week zondag (22 september) in het Australische Cairns wordt afge werkt. De wielrenner uit Yerseke maakt deel uit van het zes man tellende team, waarvan regerend wereld- en olympisch kampioen Bart Brentjens kopman is. De overige renners zijn Arntz, Gerritsen. Weevers en Van Dooren. Bij de vrouwen ver schijnen Grobben. Vink en Van Wersch aan de start. Voor de afdaling heeft de wielerbond twee renners ingeschreven: De Bever en Peters. Aan de voorlopige selectie voor de wereldtitel strijd op de weg is Casper van der Meer toegevoegd. De wed strijd wordt half oktober gehouden in Lugano. Michaelsen naar ploeg Priem ROTTERDAM (GPDi - TVM, de wielerploeg van Cees Priem, heeft de 27-jarige Lars Michaelsen aangetrokken. De Deen won in 1995 verrassend Gent-Wevelgem. Het bleef bij die uitschie ter omdat hij begon te sukkelen met zijn gezondheid. Bij zijn huidige ploeg Festina heeft hij het niet meer naar de zin. Mi chaelsen is in principe voorbestemd om de inleiding van de sprints voor Jeroen Blijlevens te vervolmaken en moet worden gezien als de opvolger van Jelle Nijdam. Hij heeft voor één jaar getekend. Afscheidsduel gouden hockeyers BUNNIK (ANP) - De hockeybond wil de supporters de kans geven de gouden mannenploeg en bronzen vrouwenploeg nog één keer in actie te zien in de olympische samenstellingen Daartoe organiseert de bond op 2 oktober twee wedstrijden in het Wagener-stadion van Amstelveen. De vrouwen spelen te gen Groot-Brittannie. Voor de mannenploeg wil de bond een wereldelftal als tegenstander. Het heeft daarvoor uitnodigin gen verstuurd. De twee duels gelden bovendien als afscheids- wedstrijd voor spelers als Mare Delissen, Floris-Jan Bovelan- der, Maurits Crucq en Taco van den Honert die in Atlanta hun loopbaan als international definitief afsloten. Bij de vrouwen zette aanvoerder Wietske de Ruiter een punt achter haar loop baan. KNAU: geen atleten naar WK NIEUWEGEIN (ANP) - Nederland zal geen deelnemers afvaar digen voor de strijd om de wereldtitels halve marathon die 29 september in Palma de Mallorca wordt gehouden. Op advies van bondscoach Eugène Jansen, die nauwelijks kansen op een toppositie van de Nederlandse ploegen ziet, besloot technisch directeur Bert Paauw van de Koninklijke Nederlandse Atle tiek Unie KNAU i de ploegen thuis te laten. BOEDAPEST (SID) - De zwemsport staat in Honga rije andermaal in een nega tief daglicht. Elf van de 22 zwemmers hadden niet in het olympisch toernooi aan de start mogen verschijnen. Hun kwalificatietijden be stonden alleen op papier, het plaatsingstoernooi is nooit gehouden. Bondsvoorzitter Tamas Gyarfas is na de onthulling door een krant direct afge treden. Volgens secretaris Lajos Babati van het Hon gaars Olympisch Comité wist Gyarfas niets van de fraude „Hij heeft het in de krant moeten lezen." Babati zei dat het schandaal geen gevolgen heeft voor de Hon gaarse medaillewinnaars. Secretaris Joszef Ruza pro beerde het schandaal te ba gatelliseren. „Dat doen an dere landen toch ook. Het was een idee van onze trai ner." Die trainer was Laszlo Kiss, onder andere coach van vijfvoudig winnares van olympisch goud Kristina Egerszegi en Karoly Göttler, die in Atlanta achter zijn landgenoot Nornert Rosza zilver bemachtigde op de 200 meter schoolslag Ruza gaf toe dat geen kwali ficatietoernooi is gehouden en dat de tijden alleen op pa pier bestonden. Dat gold ook voor Attila Czene. de olym pisch kampioen op de 200 meter wisselslag. Het Hon gaarse nationale olympisch comité gaat een onderzoek instellen De FINA. wereld- zwemfederatie. heeft nog niet gereageerd. Kort voor de Olympische Spelen keerde oud-zwem- voorzitter Zemplenyi terug naar Boedapest. Hij werd na de Spelen van Barcelona 1992 verdacht van verduiste ring van miljoenen guldens, verdween spoorloos en zet ten Interpol hem op de op sporingslijst. Na zijn terug keer in de Hongaarse hoofd stad arresteerde de politie hem niet omdat hij ernstig ziek zou zijn, Mare Wilmots van Schalke haalt uit. Roda Spelers Rene Trost (rechts), Marco van Hoogdalem en Ri chard Roelofsen proberen hem te stoppen. foto ANP/Raymond Rutting tal. Ook hebben we de hoek schoppen uitgebreid doorgeno men. In beide kwesties zijn er fouten gemaakt waar treffers uit vielen. En dat al na een kwartier. Zoiets is in het verdere verloop van een wedstrijd niet meer recht te zetten. Zeker niet voor zo'n Schalke-coulisse en zeker niet als de tegenstander verder op nog een lucky-goal produ ceert". vatte Huub Stevens sa- De anderhalve kans die Roda zich voor de pauze schiep bracht niet de onverwachte hulp waar om de ploeg zo verlegen zat. Ste fan van der Heijden, op het laat ste moment speelgerechtigd, tikte een inzet van Marco van Hoogdalem over. Het einde aan de Europese aspiraties luidde een kwartier voor het laatste fluitsignaal in. Stefan van der Heijden kopte een ingooi voor de voeten van Anderbrügge. Zijn uithaal ketste via de hak van Wilmots voorbij Ruud Hesp. Twee minuten later moest Arno Doomernik het veld ruimen toen de zwak leidende Cesari hem een tweede gele kaart voorhield. Ro da was verslagen. Gelsenkirchen iDui). Eerste ronde, eerste wedstrijd. Schalke '04 (Dui) - Roda JC iNed) 3-0 (2-01.8 Wilmots 1-0.14 Mulder 2-0.73 Wilmots 3-0 Scheidsrechter Cesari (Ita) Toeschouwers 50 061 Rode kaart 74 Doomernik iRoda JCi Ge le kaart Roelofsen. Ooijeri Roda JC), Dooley (Schalke 04) HANNOVER (ANP) - Pete Sam pras en Michael Chang hebben zich verzekerd van een startbe wijs voor de ATP-Masters. Het toernooi met de beste acht spe lers van het jaar wordt van 19 tot 24 november gehouden in Hannover. Sampras en Chang kwalificeer den zich dooT hun finaleplaats op de US Open. Voor de andere zes plaatsen komen Ivanisevic. Muster. Kafelnikov. Krajicek, Agassi en Ferreira in aanmer king. Becker, die vorig jaar Chang in de finale versloeg, valt vooralsnog buiten het deelne mersveld De Duitser staat mo menteel elfde, met nog twee Su per 9-toernooien (Stuttgart. Pa rijs) op het programma. Boven dien wordt h,ij achtervolgd door blessures. In Bukarest viel hij gisteren uit. Hij gaf op in de par tij tegen de Noor Christian Ruud op de stand 3-5. Becker was in de Roemeense hoofdstad als eerste geplaatst. Becker raakte geblesseerd op Wimbledon. In de derde ronde scheurde hij in het duel tegen de Zuidafrikaan Goodwin een pees in de rechter pols. Sindsdien speelde hij geen wedstrijd meer en meldde hij zich af voor de US Open. Masters klassement (met tussen haakjes de klassering op de wereld ranglijst): I Sampras (VSti 3707 punten ili. 2 Chang VSti 3331 (2), 3. Ivanisevic (Kroi 3161 (4). 4 Muster (Oos) 3047 3). 5 Kafelnikov (Rus) 2970 (5», 6 Krajicek (Ned) 2243 <8>. 7 Agassi (VSti 2241 (9i. 8 Ferreira (ZAT) 2104 (7). 9 Rlos (Chi) 1853 (10), 10 Martin (VSt) 1736 (13). 11. Becker (Dui) 1664i6i. 12 AlbertoCosta (Spa) 1566 115). 13 Mantilla (Spa) 1441 116). 14 Pioline (Fra) 14391171. 15. Edberg (Zwei 1389(18) CSKA Moskou - Feyenoord Schalke'04-Roda JC Brondby - Aarau Apoel Nic. - Espanyol Guingamp-Inter Odense-Boavista Ferencvar. - Olympiakos Newcastle - Halmstad Aberdeen - Barry Town AS Roma - D. Moskou Celtic-HSV Tenerife - Tel Aviv Arsenal - M'Gladbach Odessa - Boekarest Tor. Moskou - Tbilisi Bodo-Glimt - Trabzon Brugge-Lyngby Aston Vil. - Helsingbor Lens-Lazio Malmo-SI Praag Ekeren-Cas.Graz Montpell. - Sporting Valencia - Bayern M Din. Kiev - Neuchatel RWDM-Besiktas Panna - Guimaraes Vladikavk. - Anderlecht Tirol - Metz 0-1 3-0 5-0 2-2 0-3 2-3 3-1 4-0 3-1 3-0 0-2 3-2 2-3 0-0 0-1 1-2 1-1 1-1 0-1 1-2 3-1 1-1 3-0 0-0 0-0 2-1 2-1 0-0

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 21