Mario Melchiot is niet hebberig Geert de Poorter minstens zes weken uitgeschakeld PZC Geluk lacht Laurent Jalabert toe Boone winnaar van Zwemerrace Nooyer beste veterane Willy de Edwin de Moor voor vijfde keer succesvol Ajax overlegt over regeling staafgooier sport Vervanger van Scholten wacht op de klop op de deur Jansen weg bij EMM uitslagen WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1996 sbw 20 r 4 Louis van Gaal traint met zijn spelers mee. Rechts Mario Melchiot en in het midden Martijn Reuser. foto ANP/Antonnisse/Mulder MURCIA (ANP) - De tweede coup van Laurent Jalabert be rustte op toeval. Een dag na zijn geslaagde machtsgreep lachte het geluk hem toe bij het onfortuin van anderen. Op twee kilometer van de finish van de vierde etappe tuimel de in Murcia een twintigtal renners op het gladde weg dek. „Jaja" was de onheils- plek al gepasseerd, ploegmak- ker Alex Ziille, Miguel Indu- rain, Tony Rominger en Lau rent Dufaux nog niet. Zij werden opgehouden en ver loren ruim 35 seconden op Ja labert, die in de sprint om de eerste plaats als vijfde eindig de achter de Belg Tom Steels die eindelijk wel geluk had na een tweede en vierde plaats in de Ronde van Spanje. Jala bert zag zijn voorsprong op In- durain oplopen tot meer dan een minuut, op Rominger, die maandag al op een fikse ach terstand was gekoerst, tot bo ven de acht minuten. De wedstrijdcommissarissen wilden aanvankelijk de door de valpartij achterop geraakte renners in dezelfde tijd klasse ren als de winnaar. Die over weging deed Manoio Saiz, de ploegleider van Jalaberts ON CE, bijna van woede ontplof fen. De withete Spanjaard dreigde zelfs zijn team terug te trekken uit de Vuelta. „Regels zijn regels. Alleen als de valpartij in de laatste kilo meter was gebeurd, had de ju ry dezelfde tijd mogen reke nen", oordeelde Saiz. „Verle den jaar in Le Havre verspeel de Jalabert tijdens de Tour in de laatste 1300 meter na een valpartij de gele trui. Toen hield men ook geen rekening met bijzondere omstandighe den zoals een rotonde." De Zwitserse juryvoorzitter Wermelinger zag de bui al han gen en interpreteerde het reglement correct. „Terecht", meende Indurain. „Regels zijn er om nageleefd te worden en niet om mee te sjoemelen. Maar als de jury anders had beslist, had ik zeker niet ge protesteerd." Onderweg stond de wielerka- ravaan op veertig kilometer van Murcia even stil. Op de plek waar een week voor de Tourstart in Den Bosch de jon ge ploegmakker Mariano Ro- jas van Jalabert en Zülle bij een auto-ongeluk om het leven kwam. De ONCE-renners leg den een bosje bloemen op de plaats des onheils neer. Hoek-verdediger ondergaat knie-operatie van onze verslaggever Frits Bakker HOEK - De 33-jarige Hoek-verdediger Geert de Poorter heeft gistermiddag in het ziekenhuis in Terneuzen een operatie aan de linker knie ondergaan. Tijdens de ingreep werd de binnenmeniscus verwij derd. De Belgische speler, die in Sas van Gent woont, raakte maandagavond ge blesseerd aan de knie tijdens de training. „We deden een spelletje handbal. Ik wil de een bal vangen, mijn bovenbeen draaide weg en mijn onderbeen bleef staan." Het ziet ernaar uit dat Hoeks laatste man minstens voor zes weken is uitgeschakeld. „Ik heb nooit eerder een operatie onder gaan. maar ben wel van plan om het goed te laten genezen", liet hij weten. Geert de Poorter vierde toevallig gisteren op de dag van de operatie zijn 33e verjaardag. Volgens De Poorter heeft de blessure zich al eerder aangekondigd. „Ik heb al een paar keer eerder gehad, dat de meniscus versprong. Toen kon ik hem elke keer nog terug op zijn plaats schuiven. Maandag avond gebeurde het weer, maar nu was het veel erger. Ik ben met de verzorger naar het ziekenhuis gegaan, waar ze eerst gips om de knie hebben gedaan. Dinsdag middag moest ik terugkomen voor de ope ratie." De uitschakeling komt op een slecht mo ment. Hoek is zaterdag de competitie be gonnen met een 3-2 nederlaag bij Veere. Maandag werd voorzichtig gefilosofeerd over een omzetting in het elftal. Patrick Naudts. die fysiek niet in orde is. zou even tueel laatste man spelen. Geert de Poorter zou doorschuiven naar het middenveld. Trainer Johan Ballegeer. die met Hoek za terdag thuis tegen ASWH speelt, zal nu voor een andere omzetting moeten kiezen. Het meest voor de hand ligt dat de man dekker Kurt Pacqué laatste man wordt. Erwin Dek wordt dan zijn vervanger in de verdediging. Geert de Poorter mocht ove rigens gisteravond het ziekenhuis alweer verlaten. Geert de Poorter na de knie-operatie. foto Charles Strijd van onze verslaggever Ype Minkema AUXERRE - Het was de hoog ste tijd om te gaan. Trainer Louis van Gaal sprak zijn laat ste woorden voor de camera's, de gebroeders De Boer zetten hun laatste krabbels. En Sjakie Wolfs, de materiaalman, kwam al onverbiddelijk met de zak met ballen aanzetten. Maar in het Stade de la Made leine in Joigny, wipte de jonge Mario Melchiot de bal tijdens de training nog een keer op en legde het ding 'dood' in de nek. „Kap pen". klonk het streng, „hier die bal." En Melchiot 119) gehoor zaamde de materiaalman. „Die fratsen haal je morgen maar uit." Vanavond mag hij - tegen Auxerre als vervanger van Ar nold Scholten - zijn grote debuut maken. Het liefst zonder fratsen. Louis van Gaal, zijn directeur betaald voetbal, kwam hem voor de ochtendtraining al even opzoeken. Terwijl de twee hun onderonsje hadden, liep Arnold Scholten rondjes om het veld, samen met fysiotherapeut Pim van Dord. Ajax maakte zich ern stig zorgen om Arnold Scholten, zo' erg is het al met de kampioen gesteld. In het plaatsje Joigny. waar Ajax is neergestreken voor de eerste Champions League wedstrijd tegen Auxerre, pro beert Van Gaal uit alle macht een elftal op de been te krijgen. Voor het eerst sinds jaren was de nagalm van zijn dwingende stem niet te horen op het trai ningsveld. „Ik vond dat het best goed ging", zei hij later. Dat was met zo, maar deze ploeg, de ver liezende winnaar, heeft schou derklopjes nodig. Daarom stop te hij het partijtje direct na de aardige trainingsgoal van Jari Litmanen. Daarom maakte Van Gaal zelfs geen geheim van zijn opstelling. Bogarde Met de teruggekeerde Bogarde op zijn oude plek als linksback, Santos aan de andere kant, Juan en Musampa op het middenveld en Ronald de Boer in de spits heeft Ajax - op papier - niet eens zo'n slecht elftal. „Nee, dat is zo", zei Van Gaal. Weer een com plimentje. Maar of het zal hel pen? „De problemen zijn nu toch wel erg groot", gaf Ronald de Boer toe. Zelfs de twijfels over de fitheid van de dertiende man, de trouwe AUXERRE (ANP) - De staaf gooier die Ajax zeven jaar gele den dupeerde, hoeft helemaal niet financieel geruïneerd te zijn. Het is best mogelijk dat de jongeman de schadevergoeding van een half miljoen gulden niet helemaal betaalt of dat een of andere alternatieve regeling uit de bus rolt. Dat beklemtoonde voorzitter Michael van Praag van Ajax in Auxerre, waar de landskam pioen vandaag speelt voor de Champions League. Van Praag deelde maandag mee dat. de man die eind september 1989 in het duel met Austria Wien een ijzeren staaf gooide naar doelman Wohlfahrt. is ver oordeeld tot een schadevergoe ding van 500,000 gulden. De ad vocate van de dader liet daarop weten dat haar cliënt voor zijn leven is geruïneerd. Volgens Van Praag is dat onzin van onze medewerker KAMPERLAND - Na een span nende surfwedstrijd op het Veerse Meer is Marco Boone uit Middelburg winnaar geworden van de Zwemermarathon. Deze wedstrijd, als marathon begon nen, is uiteindelijk in drie etap pes gevaren waarbij .Boone maar net Robert Verhage uit Wissenkerke voor kon blijven. Gregory Maes uit Kortrijk werd derde. Doordat Stefan Gideonse op het WK-surfen in Duitsland ver bleef, was er dit keer geen uitge sproken favoriet voor de over- VLISSINGEN - Handbaltrainer John Jansen en EMM uit Mid delburg zijn uit elkaar gegaan. De oefcnmeester uit Seroosker- ke was één seizoen actief als trainer bij de vrouwen. Jansen verruilde EMM voor de mannen van het Brabantse Heerle (eerste klasse afdeling). Eric Dingemanse wordt de op volger van de tweede-divisio nist. De voormalig speler was af gelopen seizoen actief bij de re serves van de Middelburgers. dienaar Arnold Scholten. be klemden de ploeg. Het was weer een tegenvaller. Scholten kreeg in het duel tegen NEC (2-0 ver lies) last van zijn hamstrings. Van Gaal liet er na de training van gisteren geen twijfel over be staan: Scholten haakt af. Vervanger Zijn vervanger. Mario Melchiot. is niet helemaal nieuw in het vak. Hij somt zelf de vier kennis makingen met topvoetbal op: PSV om de supercup, AC Milan, NAC en AZ. Vier invalbeurten. En bijna nog een plaats op de bank bij de Champions League finale van vorig jaar. Het scheel de niets. „Ik zou op de bank ko men als Frank de Boer gebles seerd zou afhaken", zegt hij. De Boer bleek fitter dan iedereen dacht. Melchiot zag de finale vanaf de tribune. Maar vanavond mag hij dan. „O", zegt hij. terwijl hij spijtig de bal in de zak ziet glijden. Hij voelt geen stress. Maar helemaal gewoon is het ook weer niet. Geweldenaar „Toen ik tegen Milan moest in vallen, voelde ik weinig. Maar op het moment dat ik aan de zijlijn stond, kreeg ik het toch ineens heel benauwd. Tjee, vijftigdui zend man op de tribune, dan schiet het toch wel even door je heen." Bovendien fluisterde Van Gaal hem in de Amsterdam Arena de naam van de tegen stander in zijn oor: George Weah. „Dat deed me wel wat, zo'n geweldenaar." De ongelijke strijd was hem achteraf meege vallen. „Weah was die avond niet zo erg op dreef. Maar mis schien kwam dat ook omdat ik gewoon scherp was." Dat is hij nu ook. Maar voordrin gen? Of hopen dat Schol ten niet verder kan? Melchiot: „Je moet als talent vooral niet hebberig zijn. Geduldig, rustig, leergierig, maar vooral niet hebberig. Want de trainer zegt echt wel wanneer je er klaar voor bent." Louis van Gaal klopte gister middag op de kamerdeur van Mario Melchiot. Hij deed open. En keek zijn trainer recht in de ogen. Meer was niet nodig. Ja, een vast rugnummer, want dat moet tegenwoordig in de Cham pions League. Mario Melchiot debuteert vanavond waar schijnlijk onder nummer dertig. en zijn krokodillentranen onge past. Ajax zal binnenkort in overleg treden over een regeling. De voorzitter begrijpt ook wel dat het van een kale kip moeilijk plukken is. „Het gaat ook om het principe." Dat de uitspraak zoveel commo tie heeft veroorzaakt, verbaast hem niet echt. „Nederland be seft blijkbaar dat aan dit soort zaken een eind moet komen. Ajax had wel failliet kunnen gaan." De UEFA wierp de club onder meer voor een jaar uit het Europese voetbal Overigens is het saillant dat de man tegenwoordig weer met grote regelmaat op de tribune is te vinden bij Ajax. Van Praag vindt dat geen probleem. „Hij heeft destijds vijf maanden in een tuchtschool gezeten en neemt nu weer gewoon deel aan de maatschappij." winning. Zowel Boone als Verha ge varen een sterk seizoen en zijn aan elkaar gewaagd. Dar bleek ook uit het wedstrijdverloop. In eerste instantie was een groot parcours uitgezet van de Schots man via de Veerse Dam naar de kop van de Haringvreter, voorbij Veere. Deze minimarathon werd na anderhalf uur varen gewon nen door Verhage met Boone op de tweede plaats. Door windgebrek kon deze baan echter maar een keer gevaren worden en vervolgens besloot wedstrijdleider Stefan Boog aard uit Middelburg van WSV Zuid-West 7 om de baan in te korten en weer het water op te gaan. De wind nam die tweede manche plotseling zeer sterk toe, waardoor de 15 deelnemers zeer veel moeite hadden om met hun 9m2 zeil de finish te halen. Hier bewees Maes dat hij beter presteert bij harde wind door ruim als eerste over de finish te planeren, gevolgd door Boone en Verhage. Doordat de wind daarna stevig uit het noorden bleef waaien is er nog een derde manche gestart aan het eind van de middag, die gewonnen werd door Boone voor Verhage, waardoor Boone de dagoverwinning op z'n naam kon schrijven. Verhage werd met 1 punt verschil tweede en Maes derde. van onze medewerker CALAIS - Willy de Nooyer uit Serooskerke heeft in het Franse Calais een uitstekende run-bike- run afgeleverd. In een tijd van 1 uur 54 minuten en 24 seconden veroverde zij de eerste plaats bij de veteranen. Na de eerste run van 5,5 kilome ter lopen lag Willy de Nooyer al ruimschoots op kop. Op het fietsonderdeel, over 32 kilome ter over een heuvelachtig par koers, werd zij na ongeveer 10 minuten voorbij gereden door de Frangaise Aniek Bervouets uit Duinkerken. In de laatste run van 5,5 kilometer zette Willy de Nooyer de race naar haar hand door na 1500 meter de kopposi tie weer in te nemen. Met ruim twee minuten voorsprong be haalde Willy de Nooyer de zege. Derhalve een uitstekende gene rale voor het wereldkampioen schap" run-bike-run zondag in het Italiaanse Ferrara. Gisteren vertrok de Nederlandse afvaar diging (met drie Zeeuwen) naar Ferrara. Naast Willy de Nooyer gaan ook de kersverse wereld kampioene long distance triath lon Terése van Lare (Sluis) en Peter Picavet (Hulst) naar Italië. Op dit WK wordt eerst 10 kilo meter gelopen door de oude bin nenstad van Ferrara. Voor het fietsen zijn vier ronden van 10 ki lometer uitgezet op een vlak par koers langs de stadswallen. De race wordt afgesloten met vijf ki lometer lopen in de binnenstad. van onze medewerker ASSEN - Motorcoureur Edwin de Moor uit Wissenkerke heeft op het TT-circuit in Assen zijn vijfde overwinning van dit jaar in de supersport 400 klasse be haald. Arno Slabbekoorn uit 's- Heer Arendskerke haalde de fi nish niet. Slabbekoorn kwam in de laatste ronde ten val. De su persport 400 motorcoureurs kregen de mogelijkheid om tij dens hel WK-superbikes week einde een race op het TT-circuit van Assen te rijden. De race telde niet mee voor het Nederlands kampioenschap, maar de animo om voor volle tri bunes te rijden, was groot. Vijf envijftig werden er uitgenodigd, de beste vierenveertig mochten daarna aan de hand van hun trainingstijd aan de start ver schijnen. Voor De Moor en Slab bekoorn geen probleem. De plaatsen twee en drie op de startlijn waren voor de twee Zeeuwen. De uit Bennekom af komstige Erik Cornelis was iets meer dan een seconde sneller en pakte de pole-position. Ook de uit Grijpskerke afkomstige An ton Passenïer reed zich net als Goesenaar Richard van Sabben bij de beste vierenveertig: Pas- senier 29e en Van Sabben 36e. In de race eindigde Passenier als 28e eindigen; Richard van Sab ben, die een slechte start had als 33e. Cornelis nam bij de start de kop en kreeg De Moor in zijn achter wiel mee. Tot aan de laatste ron de wisselden de twee regelmatig van plaats. „Met nog precies een ronde te gaan, lag ik achter Cor nelis. Ik heb toen eens goed gas gegeven en Cornelis er uitge- remd en voorbij gestoken", liet de latere winnaar De Moor we ten. Met bijna één seconde voor sprong op Cornelis kwam hij over de streep. Achter De Moor en Cornelis vond het gevecht om de derde plek plaats. Slabbe koorn zat in de laatste ronden op het achterwiel van de Brit Sean Adams. Achterop het circuit schoof in de laatste ronde plotse ling de Aprilia van Slabbekoorn onder zich weg en kwam hij naast het circuit. „Ik had toch Atletiek Middelburg. Avondwedstrijden. Man nen. 800 meter: 1. V. Vermaire (Dy namo) 2.34.4, 2. B. Cornelisse (Dynamo) 2.39.3, 3. W. Visser (Dynamo) 2.42.8. 1500 meter 1. P. Louwerse (Sporting Walcheren) 4.20.1, 2. E. Deyenen (Dy namo) 4.37.6. 5000 meter: 1. J. de Bart (AV'56) 15.57.1, 2. H. Joosse (Dynamo) 16.06.9, 3. J. de Wilde (AV'56)-16.11.2. Veteranen: 1500 meter- 1. A. Heijdens (Achilles) 4.27.1, 2. W. Verbiest (Dy namo) 5.08,2. 5000 meter 40+: 1. P. van Horssen (Dynamo) 17.09.2, 2. J. Guequierre (Dynamo) 17.54.2, 3. S. Broersma (Dynamo) 19.36.1. 5000 me ter 50+: 1. H. Bostelaar (Dynamo) 19.49. Vrouwen: 5000 meter: 1. C. Harms (Sporting Walcheren) 17.55.1. Veteranen 35+1 N. van Horssen (dynamo) 19.50.1. Schietingen In Kwadendamme hield de vereniging Victoria een schieting op de staande wippen. Er waren 66 schutters van vijf tien verenigingen. Eerst werd het kam pioenschap van keizers en koningen van de afdeling Zuid-Beveland van de Nederlandse Bond van Wipschutters verschoten. Hier werd F. Rentmeester van Willem Teil kampioen. Op de kleine vogels werd J. Repkes van Victoria kampioen; 2 R. Klippel, Doel naar Hoger; 3 J. Doene, Victoria; eerste zijvogel: P. Doene, Victoria; eerste kal: D. Sinke, Jacoba van Beieren; tweede kal: C. Stouthamer, Edele Handboog; derde kal: J. Harinck, Diana; eerste klep: J. Platschorre, Zorgvlied; tweede klep: J. Vermeule, Edele Handboog; derde klep: J. Rentmeester: vierde klep: F. Rentmeester, beiden Willem Teil; twee de wip, eerste hoofdvogel: J. de Koeyer, Diana; tweede hoofdvogel: M. Verdonk, Concordia: eerste zijvogel I. Helmstrijd, Juliana; tweede zijvogel- M. Wisse, Concordia: derde zijvogel: P. Repkes. Victoria: vierde zijvogel: J. Smallegan- ge, Zorgvlied; eerste kal: H. van Hekken, Victoria; tweede kal: R Belaert, Diana: derde kal: P. Brouwer, Sint Andries; vierde kal: L. Rentmeester, Willem Teil. In 's-Heerenhoek hielden de verenigde sociëteiten een blokschieting op de staande wippen. Op de eerste wip werd de blok door drie schutters afgescho ten: tweemaal en winnaar J Govers, Victoria eenmaal F. Rentmeester, Wil lem Teil, eenmaal W. Voet, Gilze Rijen. Tweede wip: M. Wisse, Concordia, tweemaal blok. Vereniging Eensgezindheid hield eeen gewone schieting op beide wippen. Er waren 53 schutters. Uitslag, eerste wip, eerste hoofdvogel: S R Good; tweede hoofdvogel: C. Westdorp, VIOS: derde hoofdvogel- L. Verdonk, Concordia; vierde hoofdvo gel: J. Plaischotte, Zorgvlied: eerste zij vogel: L. Rentmeester, Willem Teil: tweede zijvogel- E. Joosse, Juliana, der de zijvogel B. Rooze, Zorgvlied; eerste kal: C. Stouthamer, Edele Handboog; tweede kal: M. Wisse, Concordia, derde kal J. Vermeule, Edele handboog; vier de kal M. Verbeem, Spes Nostra: mees te kleine vogels (8): M. Pauwels, Robin Good en R. Klippel, Doel naar Hoger. Uitslag tweede wip, hoofdvogel: E. Maat, Zorgvlied; eerste zijvogel. H. van Hekken, Victoria; tweede zi|vogel: A Boonman, Eensgezindheid: derde zijvo- gel. J. Vermeule, Edele Handboog; vier de zijvogel- M. Pauwels, Robin Good, eerste kal P. Vette, Concordia, tweede kal. A. Wisse, Juliana; derde kal J. Ver meule, Edele Handboog; vierde kal. B. 1.06, 49. Den Bakker 2.04, 59. Hottman 7.47, 90. Rominger 8.30, 95 Nijboer, 118. Van Heeswijk 9.40, 122 Cordes 17.28, 174. en laatste Dante (Ita) 31.37 Ronde van de Toekomst Zevende etappe, Saint-Etienne-La Tour- du-Pin: 1. Etxebarria (Spa) 145 km in 3.31.15 (gem. snelheid 42,177 km/u), 2. Delrieu (Fra), 3. Barry (Can) 0.01, 4. Moe renhout (Ned) 0.13, 5. Pretot (Fra), 6 Hu- ser (Zwi). 7. Rover (Can), 8. Garnier (Fra), 9. Vansevenant (Bel), 10. Salmon (Fra) Algemeen klassement: 1 Backstedt (Zwe) 33.32.42, 2 D'Hollander (Bel), 3. Vogels (Aus) 1.04, 4. Van der Steen (Ned) 1.37, 5. Ivanov (Rus) 12.20, 6. Pe- niet het gevoel dat ik over de li miet heen reed en plots was de motor onder me vandaan. Ik kon Adams makkelijk hebben. Dit is diep droevig. Dit is nu al de der de keer dat ik niet aan de finish kom." Een kleine troost voor de motor coureur uit 's-Heer Arendskerke werd aangeboden door een van de organisatoren van de super- bike series, de Italiaan Fontini. Samen met teamgenoot Anton Passenier van het Motor 2000 team, gaat Slabbekoorn naar een race in Italië. In de omge ving van Rome op het circuit van Valle Lunga is er een race voor alleen maar Aprilia race machines. „Ik hoop dat ik daar eens wat kan laten zien. De mo tor draaide perfect in Assen. Al leen zo'n stomme valpartij ver knalt alles", verzuchtte Slabbe koorn. Avondwedstrijd Dynamo'70 van onze medewerker MIDDELBURG - Jan de Bart van AV'56 heeft op de matig be zochte avondwedstrijden van 1 Dynamo'70 in Middelburg de 5000 meter gewonnen. Onder ideale omstandigheden finishte De Bart in 15 minuten en 57.1 se conden, op bijna 10 seconden ge volgd door Henk Jan Joosse (Dy namo). Jan de Wilde van AV'56 eindigde op de derde plaats in 16 minuten en 11.2 seconden. Carlien Harms van Sporting Walcheren kwam op de 5000 me ter uit op een tijd van 17 minu- ten en 55.1 seconden. Veterane j Nellie van Horssen noteerde 19 minuten en 50.1 seconden. Op de 1500 meter liep veteraan Ad Heijdens (57 jaar) de goede tijd van 4 minuten en 27.1 seconden, Heijdens verhuisde ruim 35 jaar I geleden van Zeeland Sport Vlis- singen naar Achilles in Etten- Leur. Al jaren is Heijdens een van de snelste veteranen van Ne derland in zijn leeftijdscategorie waarin hij diverse malen het Ne- j derlands kampioenschap op 800 meter en 1500 meter behaald. tilleau (Fra) 12.55, 7. Etxebarria 12.57, 8. Delrieu 13.02, 9. Vansevenant 13.07, 10. Barry 13.12. Windsurfen Veerse Meer. Zwemermarathon: 1. Marco Boone, 2. Robert Verhage, 3. Gre gory Maes. Jeugd. 1. Robert Verhage. Masters. 1. Kees Gideonse. Junioren: 1. Dennis Albrechtse. Looy, Victoria; meeste kleine vogels (7): P. Vette, Concordia. Sportprijsvragen Lucky 10, trekking 10 september. 4-8-16-22-28-34-41-42-43-48-50-56-57- 58-62-63-69-72-75-80. (onder voorbehoud). Tafeltennis Wolkersdorf. Mannen, Europese Su perliga: Oostenrijk - Nederland 4-1. Schlager - De Cock 21-16 20-22 21-15, Ding Yi - Heister 21-23, 21-19 21-18, Len- gerov - Chen Sung 19-21 20-22, Jindrak/ Schlager - De Cock/Heister 21-13 21-12, Schlager - Heister 21-18 21-12. Volgen de wedstrijd, 18 oktober: Frankrijk - Ne derland, 5 november: Nederland Duitsland. Tennis Boekarest. Mannen, 650.000 gulden. Eerste ronde: Berasategui (Spa/4) - Goossens (Bel) 4-0 opgave, Ruud (Noo)- Becker (Dui/1) 5-3 opgave, Johansson (Zwe) - Trifu (Roe) 6-4 6-2, Fromberg (Aus) - DeWulf (Bel) 7-5 5-7 7-6, Clavet (Spa/5) - Alami (Mar) 6-4 6-3, Novak (Tsj /8) - Carbonell (Spa) 5-7 6-3 7-6, Prieto (Arg) - Noszaly (Hon) 4-6 6-3 6-3, Roux (Fra) - Merinov (Rus) 7-5 0-6 6-1, Van Herck (Bel) - Koroscko (Hon) 6-6 6-0, Zingman (Arg) - Arazi (Mar) 6-2 4-6 6-1, Pescariu (Roe) - Burillo (Spa) 6-2 6-2. Bournemouth. Mannen, 600.000 gul den. Eerste ronde: Kempers (Ned) - Medve- dev (Oek/4) 6-7 6-4 6-2, Mantilla (Spa/2) - Milligan (GBr) 6-4 6-1, Rusedski (GBr/6) - Mota (Por) 6-1 6-2, Gollner (Dui/8) - Champion (Fra) 7-6 6-2, Alberto Costa (Spa/1) - Geserer (Dui) 6-0 6-3, Norman (Zwe) - Portas (Spa) 6-2 6-1Viloca (Spa/ 7) - Hrbaty (Slo) 0-6 6-3 6-4, Bruguera (Spa/5) - Marques (Por) 6-1 6-2, Stolten- berg (Aus/3) - Gilbert fFra) 6-2 6-1, Jons- son (Zwe) - Lopez-Moron (Spa) 6-1 6-4. Triathlon Calais, ETU Duathlon Cup, 7 km lopen. 30 km fietsen. 3,5 km lopen. 1. Noble (Aus) 1.25.24, 2. Bentley (Aus) 1.26.47, 3 Van Dort (Ned) 1.27.13, 4. Maas (Ned) 1.27.17, 7. Zeetsen (Ned) 1.27.57. Klas sement na 7 races: 1. Dellsperger (Zwi) 480 punten, 2. Medri (Ita) 420, 3. Hansen (Denl 360,4. Maas (Ned) 320,7. Van Dort (Ned) 275. Voetbal Schotse competitie: Dunferml.-Hearts 2- Wielrennen Ronde van Spanje: Vierde etappe. Alba- cete - Murcia: 1 Steels (Bel) 166,5 km in 3.52.52 (gem. snelheid 42,900 km/u), 2. Wust (Dui), 3. Lombardi (Ita), 4. Guenet- xea (Spa), 5. Jalabert (Fra), 6. Wese- mann (Dui), 7. Hoffman (Ned), 8. Conté (Ita), 9. Chanteur (Fra), 10. Edo (Spa). 11. Gentili (Ita), 12. Pavanello (Ita), 13. Sciandri (GBr), 14. Baldato (Ita), 15. Abreu (Spa), 22. Zulle (Zwi). 34. Cordes, 0.06, 61Voskamp 0.30, 71Nijboer 0.37, 81. Indurain (Spa) 0.37, 99. Rominger (Zwi), 102. Blijlevens, 151. Den Bakker 1.34, 157. Van Heeswijk 1.53, 174. en laatste Mengin (Fra) 8.16. Algemeen klassement: 1 Jalabert 16.04.10, 2. Baldato 0.04, 3. Lombardi 0.08, 4. Werner (Dui) 0.19, 5. Wesemann 0.24, 6. Faustini (Ita) 0.24, 7. Pistore (Ita), 8. Pavanello (Ita), 9 Oetsjakov (Rus), 10 Colombo (Ita) 0.30, 11. Mauri (Spa), 12. Tebaldi (Spa), 13. Zülle, 14. Apollonio (Ita), 15 Gorinï (Ita) 0 41, 26. Voskamp 1,00, 27. Blijlevens 1.01, 28. Indurain

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 20