Tracé Ramsburgroute nog open PZC GroenLinks pleit voor fietsplan Herstel stadspoort in Middelburg Speeltuintje Westkapelle blijft Na 1 oktober geen zondagsopening in gemeente Domburg Raad Domburg eens met verleggen grens van bebouwde kom Folklore in Domburg op Monumentendag zeeland 18 B en W Middelburg hebben nog niet gekozen Vlissingen belegt informatieavond over appartementen SLAGERIJ BLANKENBURGH Extra voordelig deze week Voor uw diepvriezer Gelderse schijven 4 halen 3 betalen WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1996 van onze verslaggever MIDDELBURG - B en W van Middelburg hebben nog geen keuze gemaakt voor een rond weg langs het industrieterrein Ramsburg. Voor die route be staan twee opties: binnendoor en buitenom. De weg is bedoeld om ervoor te zorgen dat de ver keersdruk op de Veerseweg af neemt. zodra de Dammenroute is aangelegd. Beide opties zijn voor dat doel geschikt. De komende jaren ondergaat de hoofdwegenstructuur van Mid delburg een ingrijpende veran dering met name aan de noord en oostkant van de stad. Vooral de aanleg van de Dammenroute speelt daarin een belangrijke rol. Die weg verbindt de A58 met de Veersedam, maar is boven dien van belang voor het rond wegenstelsel van Middelburg. De aanleg van de Dammenroute houdt bovendien in dat Middel burg een derde kanaalkruising krijgt, het veelbesproken aqua duct. Zonder verdere maatrege len neemt de verkeersdruk op de Veerseweg toe, zeker als de DOMBURG - Dc winkels in Domburg en Oostkapelle moe ten vanaf 1 oktober op zondagen weer sluiten. De Domburgse ge meenteraad koos dinsdagavond in meerderheid voor het voort zetten van de bestaande rege ling met betrekking tot de open stelling van winkels. CDA en Christelijke Groepering stem den voor; PvdA, VVD en D66 te gen. Politie bekeurt 235 hardrijders MIDDELBURG - Bij snelheids controles op de Noordweg in Sint-Laurens en op de Gerbran- dystraat in Vlissingen heeft de politie dinsdagochtend 235 be keuringen uitgedeeld. Tussen 6.20 en 14.15 uur stond radarap- paratuur opgesteld in Sint-Lau rens. In Vlissingen controleerde de politie tussen 6.55 en 14 uur op de Gerbrand.vstraat. Hoewel de politie snelheidscon troles op de Ritthemsestraat in Vlissingen had aangekondigd, overtraden tussen 10 en 14 uur toch nog 71 automobilisten de maximumsnelheid. Een be stuurder reed 122 kilometer per uur. Op de Ritthemsestraat geldt een maximumsnelheid van tachtig kilometer per uur. MIDDELBURG - GroenLinks wil dat Middelburg binnen twee jaar een fietsplan heeft. Dat moet resulteren in veilige en comfortabele fietsroutes. Fietsers moeten binnen de ves ten voorrang krijgen. Een twee de speerpunt in het dinsdag ge presenteerde verkiezingspro gramma is aandacht voor de mi nima. GroenLinks vindt dat ge meentelijke belastingen voor mensen die leven van een bij standsuitkering automatisch kwijtgescholden moeten Wor den. Er moeten bovendien meer subsidies komen die mensen sti muleren om bijvoorbeeld vrij willigerswerk te doen. GroenLinks vindt dat in Middel burg te vaak plannen en rappor ten in een la verdwijnen. Een voorbeeld daarvan is een plan om veilige en comfortabele fiets routes aan te leggen. De partij vindt het hoog tijd om te werken aan een net van fietspaden, dat zoveel mogelijk vrij ligt en alle wijken via de kortst mogelijke Politiecontrole op rijden mest MIDDELBURG - De politie Walcheren heeft dinsdag op het platteland van Walcheren een grootscheepse controle gehou den op het uitrijden van mest door boeren. Bij de politie be staat de indruk dat de boeren zich goed houden aan de wet. Omdat de meeste gewassen van het veld zijn, wordt op dit mo ment veel mest uitgereden. Bij de politie bestaat de indruk dat mest vaak emissie-arm wordt gebruikt, dat wil zeggen direct ondergewerkt of geïnjecteerd. Er werd één boer bekeurd, om dat hij de mest op zijn bouwland niet correct had uitgereden. De politie is van plan de komen de tijd meer van dergelijke grote controles te houden. Boete voor drankrijder MIDDELBURG - Een 29-jarige Zierikzeeenaar is in de nacht van maandag op dinsdag op de Laan der Verenigde Naties in Middelburg bekeurd voor het rijden onder invloed van alco hol. Hij had letterlijk een slokje te veel op. De ademanalyse bleef steken op 250 ugl, terwijl 220 is toegestaan. Maar dat ene slokje kostte de man wel 350 gulden. Bovendien mocht hij het eerste uur niet meer achter het stuur kruipen. nieuwbouwwijk Veersepoort is volgebouwd. B en W hebben daarom gekozen voor een nieuwe toegangsweg naar de stad, de zogeheten Ramsbur groute. Die weg neemt de functie van de Veerseweg voor een groot deel over. Automobilisten uit de richting Veere moeten dan over de Ramsburgroute naar de stad. Bewoners van de Veersepoort kunnen kiezen: de Veerseweg nemen of de Ramsburgroute. De nieuwe weg heeft nog een bijko mend voordeel. Het gelijkna mige industrieterrein wordt be ter ontsloten. Varianten De dienst stadsontwikkeling heeft twee opties voor de Rams burgroute. Als de variant 'bui tenom' wordt gekozen, volgt het autoverkeer de Havendijk, over de tunnelbak van de Dammen route om vervolgens de Oost- perkweg te kruisen en daarna aan te sluiten op de Veerseweg. De optie 'binnendoor' blijft aan de binnenkant van de Dammen route om daarna aan te sluiten op de Veerseweg. Voor de verkeersontsluiting in de nieuwbouwwijk Veersepoort maakt het niet uit voor welke va riant wordt gekozen. Volgens B en W heeft de dienst stadsont wikkeling meer tijd nodig om duidelijk te kunnen onderbou wen welke optie het beste is. Daar komt nog bij dat op dit mo ment wordt gesproken over de aanleg van de Dammenroute. Volgens een woordvoerder van de dienst stadsontwikkeling zal eind dit jaar duidelijk worden voor welke variant wordt geko zen. Maandagavond tijdens de raadsvergadering koos de PvdA- fraetie voor de route binnen door. De sociaal-democraten dienden bovendien een aanvul lend voorstel in. Tussen het Ka naal door Walcheren, bijvoor beeld tot de Oude Veerseweg zou een groene corridor aange legd kunnen worden zoals in de Erasmuswijk is gebeurd. Wet houder E. M. J. van Brummelen van Wilgen beloofde de sugges tie van de PvdA te bekijken. Door het in werking treden van de nieuwe Winkeltijdenwet op 1 juni van dit jaar moest Domburg de oude regeling aanpassen. Het Domburgse college van B en W wilde geen nieuw beleid gaan voeren - zoals PvdA. WD en D66 willen - omdat de gemeente op 1 januari 1997 wordt heringe deeld met Veere. Valkenisse, Westkapelle en Mariekerke. WD'er P. Overmeen lanceerde in de raadsvergadering van au gustus desondanks een amende ment dat de winkels zou toe staan tot 1 november open te zijn. Dat sneuvelde omdat het te laat was ingediend en de stem men staakten door de afwezig heid van CDA-fractievoorzitster J M. M. Kühler-Den Hollander. Zij was ook gisteren, toen het voorstel opnieuw ter tafel kwam, niet aanwezig. Kühler-Den Hol lander is vanwege persoonlijke omstandigheden uit de gemeen teraad is gestapt en haar opvol ger, de Oostkapellenaar C. Lie- vaart, wordt pas tijdens de vol gende raadsvergadering geïn stalleerd. WD'er P. Overmeen was zelf echter ook niet present. Zijn collega M. de Kam verklaar de waarom de partij het amen dement niet opnieuw heeft inge diend. ,.Het was destijds onze laatste poging om de openstel ling te verlengen. Bovendien wil len we geen gebruik, of misbruik, maken van de afwezigheid van mevrouw Kühler." van onze verslaggever MIDDELBURG - De stadspoort in de Beddewijkstraat in Mid delburg staat sinds een week in de steigers. De ernstig verval len poort was hard toe aan een opknapbeurt. Regenwater en het ontbreken van een funde ring hebben hun tol geeist van het bouwwerk, dat in de jaren veertig werd verplaatst van het Doelenterrein aan de Molen berg naar de Beddewijkstraat. Er is toen echter geen fundering gelegd, zoals deze week bij graafwerkzaamheden bleek. Tot verbazing van W. Th. van der Veur, hoofd sectie bouwza ken in Middelburg, die dan ook spreekt van 'knoeiwerk'. Inmiddels ligt er wel een funde ring, zodat de poort niet meer verzakt in perioden van dooi. De houten deuren worden volledig vervangen. Alleen het hang- en sluitwerk van de oude poort wordt opnieuw gebruikt. De muur aan de straatzijde wordt opnieuw gemetseld, echter, niet van Zeeuwse moppen maai* van Utrechtse stenen. Die zijn name lijk harder en veel gevels in de binnenstad zijn daar al van ge bouwd. „Zeeuwse moppen zijn overigens ook bijna niet meer te verkrijgen", aldus Van der Veur, „en die stenen verschillen sterk in dikte." De restauratie kost in totaal zes tigduizend gulden. Veertig mille krijgt Middelburg als rijkssubsi die terug van Monumentenzorg. Van der Veur verwacht dat de werkzaamheden begin oktober klaar zijn. routes met elkaar verbindt. Fietsroutes moeten een eigen kleur krijgen, ook op kruisingen. De partij wil dat de Stations- brug afgesloten wordt voor al het verkeer, met uitzondering van het openbaar vervoer. Nu het aquaduct er toch komt - GroenLinks was daar tegen stander van - vindt de partij dat daar optimaal gebruik van moet worden gemaakt door het au toverkeer. Dat kan ertoe leiden dat de binnenstad zoveel moge lijk gevrijwaard blijft van auto mobilisten. Fietsers moeten als het aan GroenLinks ligt ook door de tunnel onder het kanaal. Buitenom Verkeer naar Veere en industrie terrein Ramsburg moet buiten de stad om. Het Tangent en de Sandberglaan moet 'geknipt' worden: verkeer kan dan maar tot halverwege. Automobilisten worden dan gedwongen gebruik te maken van de rondweg Tweede aandachtspunt voor GroenLinks zijn de sociale mi nima. De gemeente, aldus het verkiezingsprogramma. moet zich samen met andere instan ties inzetten voor een structu rele verhoging van de uitkering. Er moet een betere voorlichting komen over wat de sociale dienst kan betekenen en doen voor uitkeringsgerechtigden. GroenLinks heeft de indruk dat te weinig mensen weten wat hun rechten zijn. Desnoods moeten er in de procedures 'automati sche toekenningen' komen. Bij zondere bijstand en bijdrages uit het Sociaal Fonds moeten actief worden ingezet. Het drem pelbedrag van 120 gulden voor bijzondere bijstand moet verval len, aldus GroenLinks. Mensen die leven van een sociaal mini mum moeten gratis kunnen deelnemen aan sociale activitei ten, kunstzinnige vorming, mu ziekschool en anderssoortige cursussen. In het verkiezingsprogramma bekritiseert GroenLinks het hui dige college. Dat heeft volgens de partij de afgelopen twee jaar te weinig gerealiseerd. In het nieuwe verkiezingsprogramma somt de partij negen punten die ze belangrijk vindt. Een voor beeld daarvan is een nieuw stadskantoor. GroenLinks stelt voor nieuwbouw in het Stations gebied te schrappen en te kiezen voor verbouwing van de be staande panden. Een schouw burg bij het NS-station zal het gebied meer verlevendigen. Daarnaast hoopt de partij nog dit jaar een voorstel in te dienen voor het houden van een referen dum. van onze verslaggeefster WESTKAPELLE - Het speel tuintje aan de Koningin Julia- nastraat in Westkapelle mag blijven. Onlangs heeft de ge meente maatregelen getrof fen waardoor de plek onder de Westkapelse jongeren niet langer meer geliefd is als hangplaats. Zo zijn de strui ken gesnoeid en is het hek, dat ooit is gezet om voetballen uit de omliggende tuinen te hou den, verlaagd zodat buurtbe woners meer zicht hebben op de speelgelegenheid. Binnen kort zullen ook de speeltoe stellen worden opgeknapt. In juli kondigde de gemeente aan maatregelen te willen ne men tegen het groepje jonge ren dat regelmatig in de speel tuin bivakkeerde. De jongeren zorgden voor overlast in de buurt. Omdat in de buurt rela tief weinig kinderen wonen, stelde het gemeentebestuur eerst voor om de speeltuin af te breken. Buurtbewoners wa ren het hier echter niet mee eens en stelden voor maatre gelen te treffen waardoor de populariteit van het terrein als hangplaats afneemt. Sinds het speeltuintje in op spraak is geraakt, is de over last van jongeren overigens gestopt. Wat hiervan de reden is weet de gemeentesecretaris J. Kaland niet. Hij vermoedt dat de publiciteit hieraan heeft bijgedragen. Ook de vakantietijd kan volgens hem een rol spelen. In de zomer maanden zoeken veel jonge ren hun heil op het strand of elders. Mogelijk houden de nu getroffen maatregelen de jon geren voorgoed weg van de speelplaats, die bestemd is voor kinderen van 5 tot 8 jaar. Westkapelle heeft maatregelen getroffen om rondhangende jongeren te weren van het speeltuin tje aan de Koningin Julianastraat. foto Ruben Oreel DOMBURG - De gemeente Domburg heeft op een aantal plaatsen binnen de gemeente de bebouwde-komgrens verlegd. Dat is gebeurd om op die wegen de verkeersveiligheid te verbe teren en in het kader van de uit breiding van Hof Domburg. De gemeenteraad ging dinsdag avond accoord met het voorstel van het college van B en W om op de Noordweg, de Molenweg/ Grijpskerkseweg en de Oude Domburgseweg in Oostkapelle en de Babelweg en de Prinse- weg in Domburg de grens te ver schuiven. Op de Noordweg neemt de ge meente een stuk weg over van de provincie en brengt dat binnen de bebouwde-komgrens. Daar door wordt ter plaatse de maxi- mum snelheid verlaagd van tachtig naar vijftig kilometer per uur De gemeente wilde dat al langer, om de veiligheid van fietsers en voetgangers die naar de kerk van de Gereformeerde Gemeente aan de Noordweg in Oostkapelle gaan, te verbeteren. De provincie zal bij de nieuwe grens een snelheidsremmer leg gen. Gemotoriseerd verkeer op de Oude Domburgseweg mag daar voortaan ook nog maar vijftig ki lometer per uur rijden. De ge meente hoopt daardoor tevens een veiligere situatie voor fiet sers te creeren. Een deel van de weg was nog in bezit van het Wa terschap Zeeuwse Eilanden. Het aanpassen van de bebouwde- komgreqs op de Molenweg/ Grijpskerkseweg is puur een for mele wijziging. Bij de recon structie van die weg is gebleken dat de komgrens en de eigen- domsgrens niet gelijk liepen. Uit overleg met het Waterschap Zeeuwse Eilanden bleek boven dien dat voor de uitbreidings plannen van het vakantiepark Hof Domburg ook een aanpas sing van de grenzen op de Babel weg en de Prinseweg nodig is. Al le verschuivingen konden reke nen op goedkeuring van de poli tie. Voor de gemeente Domburg houdt dit wel in dat zij verant woordelijk wordt voor het on derhoud aan de verkregen weg- delen. VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen gaat een infor matie-avond beleggen over de verkoop van de vijftien appartementen in het com plex op de hoek van de Paar denstraat en de Commando- weg. Dit is de bewoners van het Oud-Arsenaal dinsdag avond tijdens de commis sievergadering volkshuis vesting beloofd. Niemand van hen was vooraf geïnfor meerd over de verkoopplan nen. Daarom hadden ze ei genlijk liever gezien dat de gemeente de besluitvor ming over de verkoop zou uitstellen. Verder vrezen de bewoners dat de gemeente voorbij gaat aan hun belangen. Een van de bewoners merkte na afloop van de vergadering op dat de gemeente uit is op zo veel mogelijk winst om het verlies dat zij heeft geleden goed te maken. De exploitatie van het Oud- Arsenaal is zwaar verliesge vend. Onderhandelingen met de woningstichting Bas- co over de verkoop leidde niet tot een overeenkomst. Daarom wil de gemeente de individuele woningen te koop aanbieden aan de huurders die vervolgens een vereniging van huiseigena ren kunnen oprichten voor het onderhoud van het mo- numentenpand. De bewo ners willen dat de gemeente bij verkoop in ieder geval een onafhankelijk taxateur inschakelt en niet de koop prijzen met de natte vinger berekent. van onze verslaggever DOMBURG - De evenementen commissie Domburg Aktief heeft met het oog op Monumen tendag, aanstaande zaterdag, een aantal folkloristische acti viteiten georganiseerd. Naast het normale programma kan het publiek ringsteken, meerij den op een antieke brandweer wagen, luisteren naar een ou derwetse verteller, kijken naar oude ambachten en luisteren naar jazzmuziek. De dag duurt van 10 tot 17 uur. Onder de handwerkslieden die Domburg bezoeken bevinden zich een kantklosser, een mos- terdmaker, een mandenvlech- ter, een bijenkorfvlechter, een glassierkunstbeoefenaar en een maker van sieraden van bestek. De verhalenverteller van vroe ger vertelt verhalen met een mo raal, ondersteund door een ro met prenten. Hij komt naa Domburg gekleed in nostalgi sche kledij en met een papierei minitheater. Wie wil kan een ritje maken op een oude brandweerwagen. Ir het centrum staat ook een in stallatie opgebouwd waarbij hei ringrijden wordt nagebootst Wie mist krijgt een koude dou che over zich heen. GOES Postzegelveiling - Filate listenvereniging De Bevelander houdt morgenavond (donder dag) een postzegelveiling in hel Scaldis College in Goes-West Naast leden zijn ook geïnteres seerden welkom. De veiling be gint om 20.30 uur. UITNODIGING RECEPTIE Op 1 augustus j.l. herdacht de heer W. J. de Korte, gemeentesecretaris van Domburg, het feit dat hij 40 jaar in overheidsdienst werkzaam was. Ter gelegenheid van dit jubileum wordt de heer en mevrouw De Korte door het gemeentebestuur op woensdag 18 september 1996 een receptie aan geboden in hotel/pension 'De Moerbei', Dorps straat 52 te Oostkapelle. De receptie begint om 16.00 uur en duurt tot onge veer 18.00 uur. Wij nodigen u voor deze receptie van harte uit en hopen u bij deze gelegenheid te mogen verwelko men. Domburg, 11 september 1996. Burgemester en wethouders van Domburg De burgemeester, drs. H. W. Hietkamp de wnd. secretaris. A. M. v. d. Heijde. Eerste kwaliteit Vers van het mes Altijd extra voordeel Korte Noordstraat 49-51 Middelburg, tel. 612914 1 kilo magere runderlappen 14,80 1 kilo hamlappen 12,80 500 gram cordonbleue 8,50 500 gram varkenshaas 14,00 5 kilo dikke riblappen 64,00 5 kilo schouderlappen 49,00 5 kilo mager spek 44,00 5 kilo rlbkarbonade 69,00 150 gram snijworst 1,98 100 gram rosbief 2,60 250 gram boerenleverworst 2,25 150 gram schouderham 2,60 150 gram blik boterhamworst 1.89 Iedere maandagmorgen 500 gram verse worst4,30 Bestellingen vanaf 20 kilo worden zonder prijsverhoging verpakt zoals u het wilt en thuisbezorgd. Middelburg is begonnen aan de restauratie van de oude stadspoort in de Beddewijkstraat. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 18