realiteit Theatergroep speelt spel met fictie en PZC kunst cultuur woensdag 11 september 1996 uit in zeeland Woensdag Poppentheater Poppentheater Sim Bolus speelt vanmid dag (woensdag) de kindervoorstelling Jo ris en Reuzeneus in het Ambachtscen trum in Goes (14.00 uur). De voorstelling is een bewerking door Hans van der Haar naar het verhaal van de schrijver Janosh. Thema is het over winnen van angsten. Cirque Plume Het Franse gezelschap Cirque Plume is vandaag (woensdag) weer te zien met L'Harmonie est-elle municipale in de tent op het Molenwater in Middelburg (20.00 uur). Volksliederen Rachel Ann Morgan (harp en zang) brengt vandaag (woensdag) volksliederen ten gehore in Slot Haamstede (20.00 uur). Morgan speelt Keltische volksliederen uit Ierland, Schotland en Wales en zingt lie deren van Dowland en Masssenet. Donderdag Mini-concert In het kader van het Lange Jan Projekt verzorgt Rien Zandee donderdag een mi ni-concert op orgel in de Koorkerk in Middelburg (15.00 uur). Beiaard Kees van Eersel geeft donderdag een bei aardconcert in het stadhuis van Veere (15.00 uur). Monumentaal Festival Muziek Monumentaal met straatmuziek (16.00 uur) en looporkest (18.00 uur) in de binnenstad van Zierikzee en optreden Fernandez Lameirinhas' Oxala in Nieuwe Kerk Zierikzee (21.30 uur). Oxala brengt een combinatie van Argen tijnse tango. Portugese fado en Brazili aanse chorinho. Deceukelier Els Deceukelier brengt donderdag de the atermonoloog Een doodnormale vrouw in 't Beest in Goes (20.30 uur). De voorstelling, geschreven door Jan Fa- bre, behandelt de menselijke gespleten heid, de man in de vrouw, het zoeken naar liefde en de complexe relatie tussen beide seksen. In heksenrituelen gaan mensen heel ver om te achterhalen wie ze echt zijn. Jan Fabre en Els Deceukelier woon den die bij om de bezweringen zelf te er varen. Raphaëlkwartet Het Raphaëlkwartet geeft donderdag een concert in de hervormde kerk van Oud- -Vossemeer (20.15 uur). Het kwartet bestaat uit Ronald Hooge- veen (viool), Zoltan Benyacs (altviool), Rami Koch (viool) en Henk Lambooy (cel lo). Het programma vermeldt werk van L. van Beethoven. J. Haydn en F. Schubert. Vrijdag Rietkwintet Het Calefax Rietkwintet geeft vrijdag een openluchtconcert met countertenor Kai Wessel in de kasteeltuin van Slot Haam stede (16.30 uur).. Het programma vermeldt werken van Byrd, Mozart en Part. Cirque Plume Het Franse Cirque Plume geeft vrijdag weer een voorstelling van L'Harmonie est-elle municipale in de tent op het Mo lenwater in Middelburg (20.00 uur). Jazz De jazz-bigband Peter Ypma Eleven speelt vrijdag in de Concertzaal in Zierik zee in het kader van Festival Muziek Mo numentaal (20.00 uur). Het repertoire bestaat onder meer uit composities van John Coltrane en Miles Davis. De Heineken Jazz Blues Band is te besluisteren vanaf 22.30 uur. Kapel De Kapel van de Koninklijke Luchtmacht onder leiding van Jos Pommer geeft vrij dag een jubileumconcert in de Reimers- waalhal in Kruiningen (20.00 uur). Het concert in het kader van het 110-jarig bestaan van de Harmonie Scheldegalm uit Hansweert geeft een overzicht van 50 jaar muziek binnen de Koninklijke Luchtmacht. Zangeres Melisse de Winter en zanger Gertjan Heuvelmans verlenen medewerking aan een selectie uit Miss Saigon. Rietkwintet Het Calefax Rietkwintet en countertenor Kai Wessel zijn vrijdag ook te horen in de hervormde kerk in Noordwelle (20.00 uur). Het kwintet speelt werken van Byrd, Mo zart en Part. Orkest Het Nationaal Orkest van België verzorgt vrijdag een concert in de Sint Baafs in Aardenburg (20.00 uur). Het orkest onder leiding van Joeri Simon- ov brengt de ouverture Wilhelm Teil van Gioachino Rossini, concerto nr 1 opus 37 voor viool en orkest van Frederik van Rossum en symfonie nr 15 opus 141 van Dimitri Sjostakovitsj. Solist is Peter Za- zofsky op viool. Dubbelconcert De groep Cords en het duo Ygdrassil ge- Is het mogelijk theaterpersonages van het podium te halen en de werkelijk heid in te slingeren? Kan een verzonnen zanger met een populair liefdesliedje de hitlijsten bestormen en de kassa laten rinkelen? Kan een fictieve schilderes een drukbezochte expositie hebben in een prestigieus museum? Theatergroep Mug met de gouden tand bewijst in de voor stelling 'Co-Star' dat het mogelijk is en speelt een doortrapt spelletje met fictie en realiteit. Het stuk is als een werkvoorstelling in een tent te zien geweest tijdens een aan tal zomerfestivals in verschillende ste den. De Mug gaat nu op tournee langs een reeks theaters. Actrice Hendrien Adams vertolkt in de voorstelling de rol van Eva Harms, een mediterend kunstenares die haar per soonlijke gevoelswereld vertaalt in mo numentale schilderijen geïnspireerd op beeldx-omannetjes. Maar diezelfde doeken hebben twee we ken lang in het Groninger Museum ge hangen, waar duizenden bezoekers er van hebben genoten alsof het om een bloedserieuze expositie ging. Adams was aanwezig bij 'haar' vernissa ge ..Ik zei: Ik ben Eva Harms. Een dame van het museum, ik geloof van de infor matiebalie, zei: Oh, heeft u dat geschil derd, prachtig. Ik bloeide helemaal op, ik heb bij de opening zelfs staan huilen." Assistent In de voorstelling wordt Eva bijgestaan door Arty, haar assistent die ongeloof lij k vaag over moderne kunst kan zwammen. De rol wordt vertolkt door Arnoud Hol leman. Voor hem is het zijn eerste voor stelling bij de Mug voor die tijd zat hij op de kunstacademie en maakte tv-pro- gramma's. Holleman: „Ik had het als kunstenaar nooit voor elkaar gekregen om in het Groninger Museum te exposeren. Tij dens die tentoonstelling bleken de schil derijen overigens zeer toegankelijk. Ik zag bij de opening een zwangere vrouw voor een van de grote doeken. Ze deed alsof ze het schilderij van de muur wilde halen. 'Dat is mooi voor boven het bed. Het is precies Henk, precies Henk'." Maar het is allemaal nog veel ingewik kelder en krankzinniger. Er is namelijk nog een derde personage in 'Co-Star', de zanger Max. gespeeld door Marcel Mus ters. Zijn Borsato-achtige liedje 'Zin in jou' werd een paar maanden geleden ge lanceerd in het tv-programma van Paul Haenen, en veroverde een stevige positie in de hitlijsten. Hendrien: „In de voor stelling speelt Marcel de rol van Max en vertolkt het lied voor de mensen in de zaal. Maar hij heeft het ook gezongen bij gelegenheden als de Haring Hapdagen in Spakenburg ofzo. En dan sta je voor mensen die hun mond volstoppen en nauwelijks luisteren. Dat is totaal an ders. Marcel ging dingen na staan doen die je kent van tv: in je handen klappen en roepen: allemaal! Improviseren Maar waar gaat 'Co-Star' precies over? Zoals gebruikelijk bij de voorstellingen van de Mug is dat lastig in het kort samen te vatten. Alle acteurs dragen hun eigen elementen aan en door eindeloos praten, improviseren en spelen groeit uit dat al legaartje een samenhangend geheel. Holleman: „Ik kwam met heel veel kunst. Hendrien droeg soap aan en Mar cel kwam met zingen en entertainment. Zo is het begonnen." Adams: „Vaak we ten we zelf pas waar het over gaat, als de voorstelling af is, als we hem vaak ge speeld hebben. Het is heel intuitief. Het publiek maakt zelf een combinatie van de verschillende elementen." Die aanpak van de Mug leverde al eerder ongrijpbare, maar ijzersterke voorstel lingen op als 'Enter' en 'Onder Controle' Tot de vaste ingrediënten behoren uit zinnige varieté-acts in bizarre uitdos singen. Zo wordt in 'Co-Star' het num mer 'Paradise by the dashboardlight' geplaybackt. Verder mag de Mug graag clichés putten uit de wereld van het tv- -amusement en wordt er op toneel harts tochtelijk geleuterd over diepe ziele- roerselen. En altijd is er dat wonderlijke gebalanceer op de grens tussen fictie en werkelijkheid. Adams: „In een vorige voorstelling zei den we: 'Hallo ik ben Marcel Musters' en 'Hallo, ik ben Hendrien Adams'. Daar door dacht het pubhek dat het allemaal autobiografisch was In 'Co-Star' heb ben we onze verzinsels letterlijk tot rea liteit gemaakt." Arnoud: „Het feit dat die expositie en die cd echt zijn, maakt de voorstelling scherp. Daardoor kijkt het publiek to taal anders." Wie geen genoegen neemt met de illusie van het theater, maar ook werkelijk tast bare bewijzen wil, kan bij de erkende platenzaak de cd-single 'Zin in jou' aan schaffen. De schilderijen van Eva Harms zijn niet alleen tijdens de voorstelling te zien, maar ook in Galerie de Praktijk aan de Lauriergracht in Amsterdam (van 3 tot en met 6 oktober) Lantaren 't Venster, Rotterdam, 12 t/m 14 september Homme Siebenga Een poster van Eva Harms. ven vrijdag een dubbelconcert in 't Beest in Goes (21.00 uur). Linda Nijland (21) en Annemarie Coen- ders (20) vormen Ygdrassil en zingen tweestemmig a capella of begeleid met akoestische gitaar. Cords heeft de tweede cd Hear! See! Feel! Taste! De twee man nen en twee vrouwen produceren een rauw geluid in de gitaarnoise traditie van Sonic Youth. Zaterdag Viool De Middelburgse vioolbouwer Johan Ja cobs houdt zaterdag een lezing in Baude- loo in Hulst (11.00 uur), in het kader van monumentendag. Violiste Petra Flipse speelt tijdens de le zing op violen die Jacobs zelf heeft ge bouwd. Jacobskerk In het kader van monumentendag wordt zaterdag een klein concert gegeven in de St. Jacobskerk in Vlissingen (12.30 uur). De sopraan Lonne Smit en alt Marja de Waard zingen duetten van verscheidene componisten. Zij worden op orgel bege leid door Jos Vogel, die ook enkele solo's speelt. Monumentaal Het Festival Muziek Monumentaal biedt zaterdag verschillende optredens in Zie rikzee. Het blazersemsemble Alteklein geeft een concert op het Havenplein (13.30 uur), de Betty Borstlap Bossa-band is te horen op de Vismarkt (26.00 uur) en Klezmokum treedt op in Brogum (21.00 uur). Fringe-concert Jacqueline van der Zwan (dwarsfluit) en Philippa Neuteboom (piano) geven zater dag een fringe-concert in Baudeloo in Hulst (15.00 uur). Het duo speelt werken van George Adol- pheHüe, Claude Debussy, EugèneBozza, T jpfJprPll Philippe Gaubert, Gabriel Fauré en Paul CII Hindemith. Jacqueline van der Zwan (21) speelde onder meer in het Jeugdorkest Nederland en het Nationaal Jeugdorkest. Philippa Neuteboom studeert piano bij Geoffrey Madge aan het Koninklijk Con servatorium in Den Haag en is vaste bege leider van het Zuid-Hollands Opera koor. Het Raphaëlkwartet geeft donderdag een concert in de hervormde kerk van Oud-Vossemeer. Cabaret Jazzmeteors De groep Jazzmeteors is zaterdag te horen op de Vismarkt in Middelburg (16.00 uur). Het optreden is een bijdrage van de sectie Jongerenwerk Middelburg aan de presen tatiedag van de stichting Sociaal Kultu- reel Werk Middelburg. Openluchtconcert Audible Lifestream verzorgt zaterdag middag een openluchtconcert voor de Grote Kerk in Brouwershaven (16.30 uur). Het programma vermeldt werken van Ford. Bacalov en Van der Harst. Cirque Plume Het Franse gezelschap Cirque Plume speelt zaterdag weer de voorstelling L'Harmonie est-elle municipale in de tent op het Molenwater in Middelburg (20.00 uur). Eenakters Het Minitheater in Middelburg brengt za terdag eenakters op herhaling, die in april waren te zien tijdens het eenakterfestival in Zierikzee (20.00 uur). De stichting Middelburgs Theater pre senteert de familievoorstelling Spiegel beeld van Josien de Graaf, gespeeld door Oscar Postema. Ans Schilder en Ineke de Man brengen de eigen productie Alsof wij niet bestaan, een stuk over dementie. Theatergroep Zierikzee is te zien met Azoor, geschreven door P. van Doornik. Spelers zijn Rineke v.d. Wielen en Janke Wisse. Sla productie brengt Home Sweet Home van Dario Fo, gespeeld door Anke Tanihatu. Lucienne van Deyck (altmezzo) en Leen de Broeckert (piano) brengen zaterdag liederen van Clara en Robert Schumann in Huize 's-Hertogenbosch in Middelburg (20.00 uur). Lucienne van Deyck studeerde onder an deren bij Pierre Bernac en trad op met di rigenten als Kurt Masur en Avi Ostrovski. De Middelburger Leen de Broeckert is or ganist van de Koorkerk (Abdij) in Middel burg en docent van de Zeeuwse Muziek school. Cabaretier Hans Teeuwen brengt zater dag zijn programma Met een Breierdeck in De Vossenkuil in Oud-Vossemeer (20.15 uur). Teeuwen won in 1991 Camaretten. Zijn nieuwe programma is gebaseerd op de sfeer van de Hollywoodfilms uit de jaren '40 en '50. Vooral John Wayne, Judy Gar land en Mickey Roonev passeren de revue in een potpourri van stijlen, met tap- dance, liedjes van de Beatles en een ver haal over paarden. Barbershop Dulfer Het mannenbarbershopkoor The Gagling Ganders Gang viert zijn tweede lustrum zaterdag met een jubileumavond in de Prins van Oranje te Goes (20.00 uur). Medewerking verlenen de koren Whale City Sound uit Zaandam. Sea Sound Sin gers uit Vlissingen. Coastline Chorus uit Vlissingen, Goose City Singers uit Goes, The Gagling Ganders uit Goes en de kwartetten Members Only uit Vlissingen, Fifty Fifty uit Goes, Side By Side uit Ro- ckanje, Quadrofinia uit Goes en Joint Venture uit Goes. Na de optredens wordt gezmenlijk gezongen tijdens een af terglow, van 22.30 tot 1.00 uur. Saxofonist Hans Dulfer treedt zaterdag met zijn groep Jazz-dance op in De Piek in Vlissingen (22.00 uur). Dulfer maakte dit jaar nog de cd Dig. Hij staat inmiddels voor het derde achtereen volgende jaar op het podium van het Vlis- singse jongerencentrum Rapbands De Nederlandse rapbands Neuk en Loco- -Motief sluiten zaterdag de scholieren dag af in 't Beest in Goes (22.30 uur). Beide formaties zijn te beluisteren op de verzamel-cd De Posse-Deel twee. Taptoe van acts, zang en dans in de Prins van Oranje te Goes (14.00 uur). Medewerking verlenen de Salt Lake Jazz band uit Goes, de Delta Swingers (square dancers uit Goes en Middelburg), de Goo se City Singers uit Goes, Fifty Fifty uit Goes. Quadrofinia uit Goes, Joint Ven tures uit Goes en de Gaggling Ganders Gang. Liefdesliederen Ik wil je wel. ik wil je niet is een program ma van liefdesliederen voor iedereen van af acht jaar, zondag in de Grote Kerk in Terneuzen (15.00 uur). Bas-bariron Frans Fiseher en mezzo-so praan Ingnd Stijsiger zingen liederen uit de periode van 1750 tot nu. die zij selec teerden samen met pianist Thom Janssen en regisseur Pieter van Empelen. Op het programma staan werken van Charles Ives, Manuel de Falla. Mozart, Bizet. Schumann, Ravel, Kurt Weil/Bertold Brecht, cabaretgroep Crème Frache en Tom Waits. Cirque Plume Het Franse gezelschap Cirque Plume brengt ook zondag de voorstelling L'Har monie est-elle municipale in de tent op het Molenwater in Middelburg (20.00 uur). Op het sportveld in Vrouwenpolder wordt zaterdag een taptoe gehouden, mede ter gelegenheid vanhet zestig-jarig bestaan van de plaatselijke Oranjevereniging (20.00 uur). Deelnemende korpsen zijn afkomstig uit Middelburg, Kapelle-Biezelinge, Dor drecht en Delft. Concert Audible Lifestream geeft zaterdag een concert in de hervormde kerk in Noord- gouwe (20.00 uur). Het gezelschap speelt percussie, bando neon en basklarinet. Het programma ver meldt werken van Ford. Bacalov en Van der Harst. Zondag Fanfare Fanfare Vlijt en Volharding uit Oost-Souburg geeft zondag een concert in de Manhuistuin te Goes (12.00 uur). Blij slecht weer wordt uitgeweken naar de Grote Kerk. Barbershop Ter gelegenheid van het tweede lustrum van het mannenbarbershopkoor The Gaggling Ganders Gang is er zondagmid dag een ludiek evenement met opvoering Dinsdag Carillonconcert Stadsbeiaardier Sjoerd Tamminga geeft dinsdag een carillonconcert in de Grote Kerk in Goes (13.30 uur). Verwacht WOENSDAG 18 SEPTEMBER. Poppen theater Sim Bolus met Joris en Reuzeneus m het Ambachtscentrum in Goes (14.00 uur) The Glasgow Phoenix Choir in het kerk gebouw van de Hervormde Gemeente in Veere (19.30 uur) Openluchtconcert Markt in Veere (21.00 uur) Nieuw West met het stuk De Jantjes in Po dium 't Beest in Goes (20.30 uur) DONDERDAG 19 SEPTEMBER: Schots Bagpipecorps op Markt en Kaai in Veere (10.30 uur) Beiaardbespeling door Kees van Eersel in Veere (15.00 uur) Miniconcert in de Koorkerk te Middel burg (15.00 uur) Het Gezelschap van de Zee met Het Moe derskind en De Meisjeskamer in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg (20.00 uur) Huelgas Ensemble in de RK Kerk te Nieuw Namen (20.00 uur) René Eljon met het stuk 10 van de 100, VN-interviews van Ischa in 't Beest in Goes (2 0.30 uur) VRIJDAG 20 SEPTEMBER: Jongeren- concert Jan Vayne in Zuidlandtheater Terneuzen (19.30 uur) Jazz by the Sea Domburg, met openlucht concert Fondy Riverside Bullets Jazz band op het podium in de Stationsstraat (19.30 uur) en Jazzkroegentocht (21.00 uur) Johan Verminnen met Suiker Zout in De Zaete te Yerseke (20.00 uur) Schots folkconcert in kerk Hervormde Gemeente Veere (20.00 uur) Richard Deakin met Angels still falling in 't Beest in Goes (20.30 uur) ZATERDAG 21 SEPTEMBER: Jazz by the Sea Domburg, met Pepping Express in Marie Tak van Poortvliet Museum (11.00-12.30 uur), Streetparade (13.30-17.30 uur). Carmen Gomes in De Parel (21.00 uur). Golden River City Jazz band in De Parel (21.30 uur) en Jean Shy and Climax Jazzband in De Parel (23.15 uur) Middeleeuws spektakel Schavuit naar het schavot in het Markiezenhof te Bergen op Zoom (14.00, 15.00 en 16.00 uur) Muzikaal Kerkepad met Trio Veracini, Trio Mendelssohn en Raphael Kwartet in St. Anna ter Muiden, Groede en Sluis (16.00 uur) Christelijke Oratorium Vereniging Mid- delharnis olv Rinus Verhge met mmv Bas de Vroome op orgel in de Nieuwe Kerk Zierikzee (20.00 uur) Bruinisser Visserskoor en Oosterlands Fanfare in de Nederlands hervormde kerk in Dreischor (20.00 uur) Elektrafestival Zeeuws Centrum voor Amateurtoneel in Stadsschouwburg Middelburg (20.00 uur) Some small fires, poëzie van Frank Messi na, Ron Whitehead, Didi de Paris en dich ters uit Epibreren, in 't Beest in Goes (20.30 uur) Kids are allright met Haaren zijn vriendjes. Phalanx en LB Basement Pro jekt in De Piek Vlissingen (21.00 uur) Pendel in Razzmatazz te Oost-Souburg (21.00 uur) New Orleans Longfield Jazzcrackers in Arneville te Middelburg (21.00 uur) Optredens Nerve en Cooper in BoHo in Bergen op Zoom (21.30 uur) De Soto in rock-café Gommert Vlissingen (22.00 uur) ZONDAG 22 SEPTEMBER: Fringecon- cert Pauli Yap en Machteld Nijeholt (pia- noduo) in Stadhuis Sluis (11.00 uur) Jazz by the Sea Domburg, met Jazzkerk- dienst mmv Max Collie's Rythm Aces en Pauline Pearce New Orleans Red Beans in Zionskerk Oostkapelle (12.45 uur), optre dens in strandpaviljoens (14.00 uur) en slotconcert Kwartet Hein de Jong in Gol den Tulip Badhotel in Domburg (15.30 uur) Middeleeuws spektakel Schavuit naar het schavot in het Markiezenhof te Bergen op Zoom (14.00,15.00 en 16.00 uur) Stqatsopera Novosibirsk met ballet Spartacus in Stadsschouwburg De Maagd in Bergen op Zoom (14 30 uur) Slotconcert Glasgow Phoenix Choir in Grote Kerk Veere (20.00 uur) i Anima Eterna in RK Kerk Philippine (20.00 uur). Repetitie in Zuidlandtheater Terneuzen (16.00 uur) DINSDAG 24 SEPTEMBER Emmy Ver- hey en Carlos Moerdijk in de RK Kerk St. Jansteen (20.00 uur) Jenny Arean, Frits Lambrechts, Lucretia van der Vloot en Kasper van Kooten met cabaretvoorstelling Tip Top in Stads schouwburg De Maagd in Bergen op Zoom (20.15 uur)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 11