Aanpak kruispunt Oosterland Hoop op einde aan zoutlozingen op de Westerschelde Veel kritiek op Thools plan voor het buitengebied Gs-lid signaleert ongezonde wedijver gemeenten Beveland Nog geen bestemming voor vakwerkhuis in Zierikzee Braderie en kermis Tholen in aantocht Jeugdwerker moet orde op zaken stellen bij soos Zierikzee zeeland 18 Molenweg wordt veiliger en overzichtelijker met oog op nieuwe wijk weekend diensten kerkdiensten ZATERDAG 24 AUGUSTUS 1996 van onze verslaggeefster 4 ter van de Havenstraat in Oos- NIEUWERKERK - Het kruis- terland wordt aangepast. Dit punt van de Molenweg/Lange collegevoorstel komt woensdag Achterweg met de Burgemees- 28 augustus aan de orde in de van onze verslaggever BERGEN OP ZOOM - General Electric Plastics (GEP) uit Ber gen op Zoom denkt begin vol gend jaar te weten of er kan worden gestopt met zoutlozin gen op de Westerschelde. Nu nog loost de fabriek dagelijks 150.000 kilo zout op dit water, maar gewerkt wordt aan plan nen voor hergebruik van deze grondstof. „We schatten de kans dat de plannen werkelijkheid kunnen worden hoog in", zegt een GEP-woordvoerder. „In ie der geval boven de vijftig pro cent." Man vernielt ruit snackbar VLISSINGEN - Een 39-jarige Vlissinger is vrijdagmiddag aangehouden nadat hij een ruitje had vernield in een snackbar in de binnenstad. Volgens de politie was de aanlei ding. dat de man na het kopen van een ijsje het wisselgeld niet in zijn hand kreeg aangereikt. Hij werd zo boos dat hij een raam van het ijsloket aan diggelen sloeg. Het schadebedrag is onbe kend. Fietser (71) ernstig gewond VLISSINGEN - Een 71-jarige fietser uit Vlissingen is donder dag ernstig gewond geraakt bij een aanrijding. De man reed op de Burgemeester van Woelde- renlaan in zijn woonplaats en kreeg op de kruising met de Sloeweg geen voorrang van een 25-jarige automobilist uit Mid delburg. Het slachtoffer is met ernstig hoofdletsel opgenomen in het ziekenhuis. van onze verslaggever MIDDELBURG - De gemeenten Goes, Kapelle en Borsele zijn volgens gedeputeerde J. G. van Zwieten (VVD, ruimtelijke or dening) in een ongezonde con currentiestrijd verwikkeld. Hij had het vrijdagmorgen in een vergadering van de provinciale commissie ruimtelijke orde ning over 'keiharde concurren tie'. Het gaat daarbij om het rea liseren van bestemmingsplan nen voor bedrijfsterreinen en woonwijken. De gedeputeerde noemde de 24 en 25 augustus 1996 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Zierikzee: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: C. H. G. Daniels. Kievit straat 2. Zierikzee. tel. (0111) 413410. Spreekuur van 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek/Brou- wershaven: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: Renesse/Ellemeet: J.L. Flach en S.W.H.M. Simons, tel. (0111) 461280. Burgh-Haam- stede: G. van Beek-Verbeek en J.Ph P Stenger, tel.(Olll) 651861: Brouwershaven/Scha- rendijke: L.A.M. Bruel en J.J. Roth. Markt 32. Brouwersha- ven.tel. (0111) 691280. spoednr 652204. Spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Nieuwerkerk en Oos terland, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: M. v. d. Berg, Weth. van Klinkenstraat 10, Nieuwerkerk, tel.(0111)641810. Tandartsen: R, C. A. Backer, Poststraat 14, Bruinisse, tel. (0111) 452666. Spreekuur 16.30-17.30 uur. Apotheken: .Apotheek 'Zierikzee', Dam 18, tel. (0111) 412906, geopend za. van 09.00-12.30 uur en van 16.30 17.30 uur. Zo. van 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging: Schouwen-Duiveland: Tel. (0113)251177. Dierenartsen: (vanaf zat. 09.00 uur): E. Won- dergem. Zonnemaire. tel. (0111) 401880. raad van Duiveland. De aanpas sing van de kruising is nodig om de verkeersveiligheid en over zichtelijkheid te vergroten. De Molenweg wordt de onsluiting van de nieuwe wijk Oostkens- hil, die bijna bouwrijp is. De ge meente Duiveland verwacht een vertienvoudiging van het verkeersaanbod als alle huizen bewoond zijn. Nu is de verkeers stroom heel beperkt. In overleg met de omwonenden is besloten het groenstrookje, dat nu de weg in tweeën deelt, te verwijderen. „De aanrij-vorm wordt logischer omdat de weg Motorrijder bij botsing gewond GEP gebruikt het zout om er chloor van af te scheiden. Dat chloor is nodig als katalysator bij de produktie van plastics en wordt in een later stadium weer als zout geloosd. Dit gebeurt via een leiding die bij Bath in de Westerschelde uitmondt. Een systeem voor hergebruik, dat onder de naam 'bruine-re- covery-eenheid' zou moeten draaien, kost miljoenen guldens. Aan de andere kant zou het de fabriek uiteraard ook geld ople veren. „Dan zouden we nooit meer zout hoeven te kopen", zegt de woordvoerder. Of het systeem er komt hangt uiter aard af van het rendement, maar ook van de vraag of alle proble men technisch opgelost kunnen worden. Zeer lastig is bijvoor beeld het schoonhouden van het zout bij hergebruik. Overigens is het plan niet uit mi lieu-overwegingen geboren. De 150.000 kilo zout die dagelijks de Westerschelde instroomt zou het milieu niet schaden. „Verge leken met het zoutgehalte van de Schelde zelf stelt de hoeveel heid die wij lozen helemaal niets voor. Al klinkt het natuurlijk gi gantisch, 150.000 kilo", zegt de woordvoerder van GEP. Ander zijds erkent hij wel dat niet-lo- zen natuurlijk altijd te verkiezen valt boven wel lozen. Komt de 'recovery-eenheid' er. dan zal behalve het zout- ook het waterverbruik bij GEP flink da len. Geschat wordt dat het in de waterrekening per uur zo'n veer tig gulden zal schelen. Boven dien komt er na eventuele uit voering van de plannen ruimte vrij in de afvalwaterleiding die voor de lozingen wordt gebruikt. Met het oog op mogelijke nieuwe activiteiten van GEP zou dat geen overbodige luxe zijn. TERNEUZEN - Een 46-jarige motorrijder uit Terneuzen liep vrijdagochtend een hersen schudding op bij een botsing met een voor hem rijdende auto. De motorrijder merkte op de Westsluis in Terneuzen te laat op dat de automobilist voor hem afremde. Hierdoor kwam het tweetal met elkaar in botsing. De gewonde motorrijder is over gebracht naar ziekenhuis De Honte. vloeiender wordt aangelegd", verklaart ambtenaar J. van der Laan. „De haakse bocht wordt overzichtelijker." Voor de win kel op de hoek van het kruispunt wordt een parkeerstrook aange legd. Het is de bedoeling dat de weg dit najaar wordt gerecon strueerd. Ook worden dit jaar de eerste twintig kavels voor Oost- kenshil uitgegeven. De tweede ronde begint in 1998. In totaal kunnen 45 tot 50 huizen worden gebouwd. Sportcomplex Met de sportverenigingen in Nieuwerkerk heeft de gemeente overeenstemming bereikt over de aanleg van een parkeerter rein op de plaats van het vroe gere vrachtwagenparkeerter- De Molenweg wordt de onsluiting van de nieuwe wijk Oostkenshii die bijna bouwrijp is. kernen Goes. Kapelle, 's Gra venpolder en Heinkenszand. Van Zwieten vond de wedijver een slechte zaak omdat de drie gemeenten in één stedelijk ont wikkelingsgebied liggen en ei genlijk met elkaar om de tafel moeten zitten. Daar zijn ze vol gens Van Zwieten alleen toe te bewegen met veel aandrang en wat geld van de provincie. Boete voor portiekslaper TERNEUZEN - Waarschijnlijk om een hotel uit te sparen zocht een 30-jarige man uit Wattrelos in de nacht van donderdag op vrijdag de beschutting van een portiek aan de Terneuzense Gre- nulaan. De politie zag de man slapen en maakte hem vervol gens wakker. Uiteindelijk kostte deze overnachting hem alsnog geld. Hij kreeg een bekeuring van negentig gulden. Drugsdealer drie maanden gevangenis in TERNEUZEN - Een 22-jarige man uit Axel bleef vrijdag op de zitting van de Terneuzense poli tierechter hardnekkig ontkennen betrok ken te zijn geweest bij handel in harddrugs. Officier van justitie mr. J. J. A. Groen ging echter af op de verklaringen van de ver balisanten die de verdachte op 27 april van dit jaar in de Dijk- gang van de Terneuzense Bin nenstad met 35,7 gram amfeta mine hadden aangetroffen. Volgens de officier staat de man bekend als runner in de Terneu zense drugsscene en wordt hij met grote regelmaat in het dea lerscentrum het Pasterbos ge zien. Hij was overtuigd van de schuld van de Axelaar en eiste een onvoorwaardelijke gevange nisstraf van drie maanden. Poli tierechter mr. A. L. R. Melens veroordeelde hem conform de Presentatie SKW MIDDELBURG - De stichting Sociaal Kultureel Werk Middel burg geeft op zaterdag 14 sep tember een presentatie over het werk dat zij verricht. Van li 00 tot 18 00 uur staat zij op de Vis markt in Middelburg om uitleg te geven over jongerenwerk, wijkgericht werk en het activi teitencentrum. De presentaties zijn doelgroepgericht. De restauratie van het pand aan het Vrijpoortje is in volle gang. foto PieterHoiinCff van onze verslaggever ZIERIKZEE - De restauratie van het Zierikzeese vak werkhuis. waarschijnlijk het enige in Zeeland, vordert ge staag. Onbekend is nog wan neer het pand weer volledig in oude luister hersteld zal zijn. Ook is nog niet duidelijk welke bestemming het al ja ren leegstaande huis krijgt. Dit meldt een medewerker van advocaat G. Nijland, ei genaar van het bijzondere pand. Een kantoor of een winkel is mogelijk, maar een horeca-ge- legenheid is uit den boze. Dat heeft de geschiedenis wel ge leerd. Nijland wilde in het pand in het Vrijpoortje een uitspanning onderbrengen maar de gemeente stak hier een stokje voor. Gevolg was een jarenlang conflict dat tot aan de Raad van State werd uitgevochten. Uiteindelijk trok de gemeente, in 1990, aan het langste eind. Overigens is de advocaat niet van plan van het vakwerkhuis een wankel te maken. Na een jarenlange wapenstil stand hebben beide partijen kortgeleden overeenstem ming bereikt over de restau ratie. Enkele maanden gele den kon een begin worden ge maakt met de opknapbeurt. Over de geschiedenis van het pand is weinig bekend. Goti sche elementen, zoals een pri mitieve stookplaats en het houtskelet in de westgevel, wijzen op een datering uit de achttiende eeuw. Aangeno men wordt dat het vakwerk huis niet als woonhuis is ge bouwd maar dat het als ate lier of werkplaats in gebruik is geweest. Zeker is dat het een periode als pakhuis heeft ge diend voor een wijnhande laar. foto PieterHonhoff Automobilist rijdt bushokje binnen SLUIS - Een 29-jarige automo bilist uit Philippine verloor don derdagavond in de St. Anna- straat in Sluis de macht over het stuur. Hij raakte van de weg, reed over het trottoir en kwam in een bushokje tot stilstand. Daar stonden twee vrouwen (62 en 63 jaar) uit Renesse op de bus te wachten. De vrouwen konden zich nog net in veiligheid stellen, maar een van hen liep toch lich te verwondingen op. Watersportfeest in Ellewoutsdijk ELLEWOUTSDIJK - Rond vaarten met bootjes op de Wes terschelde, een braderie, een rit met minitrikes, een watersport bal en een optreden van de Zeeuwse Sugar Lee Hooper. Het is 31 augustus en 1 september mogelijk in Ellewoutsdijk, waar de jaarlijkse watersport- feesten worden gehouden. Het spektakel begint zaterdag om 14 uur met de traditionele rondvaart met scheepjes op de Westerschelde. Het havenpla teau herbergt een markt, waar onder meer wijn wordt gemaakt, paling gerookt en beelden ten toon worden gespreid. Zeever kenners zorgen voor diverse pu blieksactiviteiten. Om 16 uur treedt blaaskapel De Pikpot uit Kwadendamme op. waarna de Zeeuwse Sugar Lee Hooper op de planken kruipt. Het water sportbal begint om 21 uur in de feesttent. Zondag is het vanaf 14 uur boog schieten. Een uur later zijn ge kookte mosselen beschikbaar. Kinderen kunnen zich verma ken met minitrikes, een spring kussen en een ballonnenwed strijd. Om 17 uur begint de piere- magoggeltocht. een uur later het stokvis knuppelen. van onze verslaggever THOLEN - Een feesttent op de Markt, kermis, vele kramen, de monstraties jazzballet, majo rettes en een wielerronde: de jaarlijkse braderie in Tholen- stad biedt weer veel vermaak. Als altijd wordt de braderie ge houden rond het laatste week einde van augustus. Dit jaar is dat op vrijdag de 30e en zater dag de 31e. De kermis aan de Bosstraat begint overigens al op woensdag de 28e. Traditioneel is ook het 'dauw- zwemmen' op de eerste braderie dag. Vroege vogels kunnen vrij dag al om zes uur terecht in zwembad De Spetter aan de Zoekweg. De braderie begint Gewonden bij kop-staartbotsing GROEDE - Rijdend op de Voor straat in Groede zag een 35-ja- rige automobilist uit Breskens donderdagavond te laat dat een voor hem rijdende vrouw (20) uit Scherpenzeel plotseling remde. Er volgde een aanrijding waarbij de man zijn bewustzijn verloor. De vrouw klaagde over een pijn lijke nek. diezelfde dag om 13.00 uur en zal tot negen uur 's avonds duren. Zaterdag duurt de braderie van negen uur 's ochtends tot negen uur 's avonds, waarna om half- tien een spetterend vuurwerk zal worden afgestoken. Boven dien is er die zaterdag ook een speciale kinderbraderie, die van negen tot één duurt. De wielerronde voor A-amateurs begint vrijdag om 18.30 uur aan de Molenvlietsestraat en zal daar zo'n twee uur later, na zo'n 85 kilometer fietsen, weer eindi gen. Uiteraard zullen tijdens de feestdagen de traditionele vis- meisjes weer aanwezig zijn. die rondgaan met diverse hapjes. waaronder de bekende 'mossel- krokantjes'. In de feesttent op de Markt tenslotte zullen bands op treden als de Chef Henriks Expe rience en Dweilband de Lamso ren. Betrapt met stiletto op zak MIDDELBURG - De politie heeft donderdagavond bij de Abdij in Middelburg een acht tienjarige jongeman uit die plaats aangehouden, omdat hij in het bezit was van een stiletto. rein, staat in een ander raads voorstel. Het is de bedoeling de toegang tot het sportcomplex te verbeteren en de parkeerover last in de Burgemeester van Ee- tenstraat, vooral op de zaterdag middag, op te lossen. Na kritiek van sportcombinatie SKNWK, die vreesde voor over last van bezoekers op het sport terrein, wordt de toegangsweg verlegd. Het nieuwe plan zorgt niet voor extra kosten. Wel moe ten de sporters nu een eindje ver der lopen. „De sportvereniging heeft beloofd dat ze ervoor zorgt dat de sporters van het parkeer terrein gebruik maken. Wij wachten in spanning af', aldus een gemeentewoordvoerder. De raadsvergadering begint 20.00 uur. van onze verslaggever ZIERIKZEE - De onderlinge verhoudingen zijn ernstig ver stoord bij jeugdsoos De Pit in Zierikzee. Erger nog: „Het komt niet meer goed." Deze sombere voorspelling komt uit de mond van Jaap Elenbaas van de Stichting Jeugd Schouwen-Dui veland. Elenbaas is door de be heerder van de soos, Stichting 't Duupje, aangetrokken om schoon schip te maken. Con creet: het geschil tussen de mid dag- en de avondploeg op te los sen. Volgens Elenbaas bestaat het probleem al geruime tijd. De in terne strubbelingen zouden zijn begonnen toen de Pit. gevestigd in het multifunctioneel centrum aan de De Huijbertstraat in Zie rikzee. ook 's middags de deuren opende. Doel was ook de jongere generatie een onderdak te bie den. Na enige tijd bleken de nieuwe bezoekers het niet te kunnen vinden met de vaste ge bruikers, iets oudere jongeren die veelal 's avonds de Pit bin nenlopen. Elenbaas: „Men wei gerde bijvoorbeeld voor elkaar op te ruimen. Er werd zelfs mei een gescheiden kas gewerkt. Hei is echt van dik hout zaagt men planken." Een ernstig probleem, vindt hij. „Het zit goed fout." De oorzaak van de onrust? „Geen idee. Om de één of andere reden loopt het niet." Na overleg tussen het bestuui van 't Duupje en wethouder D. van der Wekken werd besloten Elenbaas aan te stellen, voor vijl uur per week. Deze prijst de hoi ding van de gemeente. „Ze doen I er alles aan deze voorzienig I open te houden." De function^ ris van de Stichting Jeugd aan die vijf uur 'lijfelijk' aanvre- zig te willen zijn. Zijn taken1 „Helpen met opruimen, afwas- sen. De boel in de gaten houden. Het is jeugdwerk aan de basis.' Omdat zijn aanwezigheid 'i avonds meer gewenst is dan middags, zal Elenbaas voorna melijk 's avonds zijn gezicht la ten zien. Vanaf 1 september zal hij orde op zaken stellen. Dep periode loopt af op 31 decembei van dit jaar. van onze verslaggever SINT-MAARTENSDIJK - We ren van nieuwe intensieve vee houderijen en tegelijk uitbrei ding van bestaande bedrijven toestaan is een vorm van pro tectionisme die strijdig is met de wet. Bovendien worden in de gemeente Tholen te vergaande beperkingen opgelegd voor ves tiging van nieuwe intensieve veehouderijen. Zo luiden en kele bezwaren die bij de ge meente zijn binnengekomen op de herziening van het bestem mingsplan buitengebied. Die herziening is bedoeld om massale toestroom van veehou derijen tegen te gaan, gelet op mogelijke gevolgen voor het mi lieu en de leefomgeving. In to taal zijn zeven zogenoemde zienswijzen bij de gemeente bin nengekomen over die herzie ning. Het protest tegen de plan nen met het oog op protectionis me komt van de planologische werkgroep Tholen. De werk groep juicht het toe dat de komst van veehouderijen van buiten de gemeente wordt ge weerd. maar is er tegen dat tege lijk bestaande bedrijven zouden mogen uitbreiden. Het bezwaar dat Tholen juist te veel beperkingen oplegt voor nieuwvestiging komt van de in specteur ruimtelijke ordening, J. Thönissen. Hij is belast met het toezicht op de doorwerking van rijksbeleid in de plannen en besluiten van lagere overheden. Hij stelt dat ook aan bestaande bedrijven nog te veel beperkin gen opgelegd zouden worden. Weihoek Ook bedrijfhouders zelf hebben bezwaren ingediend. Zo is er J, Nell uit Sint-Philipsland. die hei er niet mee eens is dat hij zijn be drijf niet meer mag uitbreiden indien de herziening van het be stemmingsplan wordt doorge voerd. Bovendien zou hij inmid dels al in het bezit zijn van een milieuvergunning. Verder zijn er onder meer bezwaren van een fa milie uit Poortvliet, die vindt dat het toestaan van meer inten sieve veehouderijbedrijven in de Weihoek aldaar bijvoorbeeld 'horizonvervuilend' zou werken en bovendien te veel verkeer met zich zou meebrengen. Op woensdag 28 augustus buigt de commissie ruimtelijke orde ning zich over de herziening van het bestemmingsplan en de in gediende bezwaren. Scooter gestolen MIDDELBURG - Op de Potten bakkerssingel in Middelburg is vrijdagmiddag een zo goed als nieuwe scooter ter waarde van ongeveer vierduizend gulden ge stolen. Het vervoermiddel is var; het merk Aprilia. Ook de hete van de eigenaar en een regenjas werden ontvreemd. Zondag 25 augustus 1996 Brou wershaven Nederlands Her vormde Kerk 11 dhr. Leunis; Ge reformeerde Kerk 10 ds. Spaa, 18.30 dhr. V. Westen; Gerefor meerde Kerk Vrijgemaakt 9.30 en 18.30 ds. Wisselink; Bruinisse Nederlands Hervormde Kerk 10 kand. Korten, 17 ds. Smit; Gere formeerde Kerk 10 mw. Oele- Katsman, 17 ds. Graafland; Ge reformeerde Gemeente in Ne derland 10 en 17 leesdienst; Burgh Nederlands Hervormde Kerk 10 ds. Dijckmeester; Haamstede Nederlands Her vormde Kerk 10 en 19 ds. Kan sen; Gereformeerde Kerk 9.30 ds. Lingen (HA), 19 ds. Ridder; Christelijke Gereformeerde Kerk 10 en 18.30 ds. Dijkstra: Gereformeerde Gemeente 10 leesdienst. 18.30 ds. Paul: Rooms-Katholieke Kerk 10; Kerkwerve Nederlands Her vormde Kerk 10 dhr. Schipper: Christelijke Gereformeerde Kerk 10 ds. Korving, 18 ds. Mul der: Nieuwerkerk SOW-Ge- meente 10 ds. Knoop; Gerefor meerde Gemeente 9.30 en 15.30 leesdienst; Gereformeerde Ge meente in Nederland 9.45 en 15.30 leesdienst: Noordgouwe Nederlands Hervormde Kerk 10 ds. Eekhout; Noordwelle Ne derlands Hervormde Kerk 11 ds. V.d. Beukei; Oosterland Neder lands Hervormde Kerk 10 dhr. Francke, 18 ds. De Haan; Gere formeerde Gemeente 10.14.30 en 18.30 leesdienst; Oud-Gerefor meerde Gemeente 9.30, 14 en 18 leesdienst; Ouwerkerk Neder lands Hervormde Kerk 10 ds. Baks; Renesse Nederlands Her vormde Kerk 9.30 ds. V.d. Beu kei; Rooms-Katholieke Kerk zat. 19; Serooskerke Neder lands Hervormde Kerk 10 ds. V.d Heyden, 19 ds. Ten Napel: Scharendijke SOW-Gemeente 10 ds. Romein, 19 mw. Ridder-v. Meggelen: Sirjansland Neder lands Hervormde Kerk 10 (HA) en 18.30 ds. Boer: Zierikzee Ne derlands Hervormde Kerk Gasthuiskerk 9.30 ds. Hendrik- se: 11 ds. Kansen, 18.30 ds. Fran- zen; Zweeds Rode Kruis Zie kenhuis 11.15 ds. V.d. Pol; Gere formeerde Kerk 10 ds. Jobsen. 18.30 ds. Ezinga; Christelijke Gereformeerde Kerk 10 ds. Oos terbroek. 18 ds. Velema; Gere formeerde Gemeente in Neder land 10 en 18 leesdienst; Oud Gereformeerde Gemeente 10 en 18 leesdienst; Leger des Heils 10 samenkomst: Pinkstergemeen te 10 samenkomst; wo 20 samen komst; Rooms-Katholieke Kerk zat. 19, zon. 9.30; Zonnemaire Nederlands Hervormde Kerk 9.30 dhr. Leunis; Zondag 25 augustus 1996 Anna Jacobapolder Gereformeerde Kerk 10 ds. V. Krimpen; Oud- Vossemeer Nederlands Her vormde Kerk 10 ds. Catsburg, 18.30 ds. V.d. Heijden; Gerefor meerde Kerk 10 ds. Verweij; Christelijke Gereformeerde Kerk 10 en 18.30 leesdienst, 14.30 ds. V. Benthem; Gereformeerde Gemeente in Nederland 10.14.30 *en 18.30 leesdienst; Poortvliet Nederlands Hervormde Kerk 10 ds. Egas, 19 kand. Den Ouden Gereformeerde Kerk 10 ds. De Buck, 14.30 ds. Krüger; Gere formeerde Gemeente 10.14.30 en 18.30 leesdienst; Scherpenisse Nederlands Hervormde Kerk 9.30 en 14.30 ds. Den Hartog (HA); Gereformeerde Gemeente 9.30,14 en 18.30 leesdienst; Sint- Annaland Nederlands Her vormde Kerk 10 en 18 ds Meeuse; Gereformeerde Ge meente 9.30,14 en 18 leesdienst; Gereformeerde Gemeente in Ne derland 9.45, 14.15 en 18.15 lees dienst; Sint-Maartensdijk Ne derlands Hervormde Kerk 9.30 en 14.30 kand. Juffer; Gerefor meerde Gemeente in Nederland 9.30, 14 en 18 leesdienst; Oud- Gereformeerde Gemeente 9.1 14 en 18 leesdienst; Sint-Philips land Nederlands Hervormde Kerk 9.30 en 17 ds. V. Eckeveld; Gereformeerde Gemeente 9.30 en 15 leesdienst: Oud Gerefor meerde Gemeente 9.30, 14.30 en 18 leesdienst: Stavenisse Ne derlands Hervormde Kerk 10 en 18 ds. V. Bruggen; Oud-Gerefor meerde Gemeente 9.30. 14 en 18 leesdienst; Tholen Nederlands Hervormde Kerk 9.30 (HD 18.30 ds. V. Dijk; Gereformeer de Kerk 10 ds. Wullfraat. 17 ds De Buck; Christelijke Gerefor meerde Kerk 10 en 18.30 ds. V Benthem; Gereformeerde Ge meente 10. 14.30 en 18.30 lees dienst: Immanuèl 10 ds. Balk;

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 46