Zware kritiek op Combitax PZC Duizenden bezoekers op tuinfeest van Der Boede 1 Laatste dagen van de heks van Veere Wervelend slot folklorefestival Axelse 102: hard werken doet een mens geen kwaad Geen jeugdhonk bij Bossenburgh na protesten bewoners Edwin Dellebeke wint ringrijden bij Klaverblad Ritthem Sterreboottocht in ideale ambiance zeeland Ombudscommissie noemt behandeling klagende klanten onbehoorlijk MAANDAG 19 AUGUSTUS 1996 van onze verslaggever VLISSINGEN - Klachten van klanten van Combitax Walche ren over lange wachttijden op vervoer, het soms zelfs hele maal niet komen van een taxi of de botte manier waarop zij te woord worden gestaan door mensen van de centrale, wor den door Combitax onbehoor lijk afgehandeld. Dat consta teert de Ombudscommissie van de gemeente Vlissingen naar aanleiding van vier klachten die zij heeft behandeld. De di rectie van Combitax zou de commissie zelfs hebben mis leid. De klachten betreffen met name het niet nakomen van vooraf ge maakte afspraken met centralis- Duitse auto's opengebroken VLISSINGEN-Twee Duitse au to's die geparkeerd stonden aan de Dr. Stavermanstraat in Vlis singen zijn in de nacht van za terdag op zondag opengebro ken. Uit de ene wagen is een radiocas- settespeler weggehaald, uit de andere twee jassen. De schade is onbekend. In Middelburg aan de Grootmede is diezelfde nacht de achterruit uit een wagen gelicht. De inbrekers hebben gepro beerd de radiocassettespeler mee te nemen, maar dat is mis lukt. Wel verdwenen zij met de BP-spaarpunten. Het slot van het voorportier en het achter spatbord van de auto raakten beschadigd. Drankrijder ramt auto OOST-SOUBURG - Bij het ach teruitrijden heeft een automo bilist zaterdagmiddag in de Be- ciusstraat in Oost-Souburg een geparkeerde auto aangereden. De man verkeerde onder in vloed van alcohol. Hij blies 440 ugl en kreeg een dagvaarding van de politie. Hij mocht bovendien enkele uren niet rijden. De man raakte de auto toen hij de Beciusstraat achteruit uitreed. De straat was afgesloten voor doorgaand ver keer. Het bleef bij lichte mate- riaalschade. ten. de onbeschofte manier waarop klanten soms worden toegesproken - ,,U reist toch al zo goedkoop", U mag blij zijn dat u mee mag" of „U rijdt maar voor een dubbeltje" - en de lange wachttijden op de taxi. Boven dien is het enkele klagers over komen dat Combitax vergat hen op te halen. Ook over de voorzie ningen in de taxibusjes, zoals het ontbreken van veiligheids- grodels in enkele busjes, zijn klanten niet tevreden. In de win ter van 1995/1996 zou een klant in een onverwarmd busje zijn vervoerd. Betreuren De directie van Combitax zei te genover de Ombudscommissie dat zij de genoemde bewoordin gen van centralisten niet heeft kunnen achterhalen. Over de problemen met de tijdstippen van vervoer en gemaakte afspra ken, verklaarde de directie schriftelijk dat te te betreuren, maar voegde daaraan toe dat bij sommige klanten onduidelijk heid bestaat over hoe het ver voersysteem werkt. Daar zou in enkele gevallen de oorzaak van klachten liggen. De Ombudscommissie vindt dat de directie van Combitax onbe hoorlijk op de klachten heeft ge reageerd en heeft weinig hoop op verbetering. De 'halsstarrigheid' waarmee de directie volgens de commissie vasthoudt aan het standpunt, dat klanten niet on beleefd zijn toegesproken doet haar vermoeden dat 'het gedrag van de centralisten 'niet essen tieel zal verbeteren'. Onaanvaardbaar Dat de directie, ondanks een uit nodiging, zonder bericht niet is verschenen op een hoorzitting op 23 mei van dit jaar geeft vol gens de Ombudscommissie aan dat Combitax een 'geringe dunk heeft van de belangen van de klagers'. Dat de directeur van de vervoerder, L. Uijl, de namen van de klagers en de inhoud van hun klacht niet kende, noemt de commissie 'onaanvaardbaar'. Uijl verklaarde dat ter zitting door de afwezigheid van de ad ministrateur. Verder constateert die dat de di rectie op een zitting op 3 juni de commissie heeft misleid door te zeggen dat chauffeurs en centra listen al cursussen 'omgaan met ouderen en gehandicapten' heb ben gevolgd. Dat zou pas in sep tember gaan gebeuren en dan nog slechts onder druk van het bestuur van Maatschappelijke Zorg Walcheren (MZW). De Ombudscommissie doet in het rapport énkele aanbevelin gen aan het MZW-bestuur. Die moet Combitax verplichten meer materieel en personeel in dienst te nemen en op korte ter mijn de samenwerking tussen de deelnemende taxibedrijven (Blaakman en Carlier), omdat die niet goed zou zijn. Mensen die bij openbare instellingen wil len worden opgehaald, moeten niet langer dan een half uur hoe ven wachten. De centrale van Combitax moet bovendien telefonisch beter be reikbaar worden gemaakt en aangevraagde ritten moeten correct worden vastgelegd. In geval van vertragingen onder weg moeten chauffeurs die on middellijk melden. Ook moet flexibeler worden ingespeeld op wensen van klanten. U, Een moment uit het ruiterspel De heks van Veere. fotoRubenOreel VEERE - In het nu zo lieflijke Veere werden honderden ja ren geleden mensen levend verbrand. Daarvoor hoefden ze niet eens iets gedaan te heb ben. Alleen het vermoeden dat een vrouw een heks was, kon de rechters al doen be sluiten haar op de brandsta pel te zetten. In 1551 kwam de timmermansdochter Geer trui Willemsdochter Bakker, beschuldigd van en veroor deeld wegens hekserij, zo op de Markt aan haar einde. Tijdens de feestelijkheden rond de viering van Veere 700 is dit minder fraaie moment uit de Veerse geschiedenis niet vergeten. Op basis van het boek De heks van Veere van Dignate Robbertz, werd zater dagmiddag een gelijknamig schouwspel over de laatste le vensdagen van Geertrui Wil lemsdochter Bakker opge voerd door honderd ruiters van manege De Eendracht uit Vrouwenpolder. Het verhaal over de opbloeien de liefde tussen Geertrui en de edelman Wouter van Berghem (die in het gevolg van hertog Maximiliaan van Bourgondië, markies van Veere en stad houder van Zeeland, in Veere is), de beschuldiging dat de vrouw een heks is en haar ver oordeling en dood werd in acht bedrijven verbeeld. De ruiters, gekleed in schitterende mid deleeuwse kostuums, reden een pony- en paardencarrou- sel. pas-de-deux, jachtrit en een lintenmanoeuvre; narren voerden een door het in grote getale toegestroomde publiek luid bejubelde voltige uit. De verhaalwijze van de vertel ster was helaas eentonig. Dat paste niet bij de dramatische momenten in het verhaal, zo als het proces en de uitvoering van de doodstraf; en de ro mance tussen Geertrui en Wouter had wat meer enthou siasme verdiend. Het was des ondanks een prachtige opvoe ring op een ideale locatie: het bastion van Veere, met op de achtergrond de het plaatsje zo dominerende dom. van onze verslaggever HEINKENSZAND - Het was een internationaal gezelschap dat zaterdag in Heinkenszand de beentjes van de vloer lichtte. Meubilair in brand MIDDELBURG - Tweeëndertig stoelen en acht tafels zijn in de nacht van zaterdag op zondag op de Markt in Middelburg in vlammen opgegaan. De brand weer is uitgerukt om het plastic meubilair te blussen. De eige naar van de spullen, de exploi tant van enkele kiosken op de Markt, heeft hiermee een scha depost van zesduizend gulden opgelopen. Gestoken in prachtige kos tuums wervelden over het Van der Biltplein volksdansers uit Engeland, Israël, Italië, Polen en Spanje. Of bezoekers wilden of niet, aan meedoen was soms geen ontkomen. Want een uitno diging weigeren van één van de dansers, dat zou toch onbeleefd zijn. Soms, als een nieuw nummer be gon, weken de bezoekers ver schrikt achteruit. Bang als zij waren om te worden gevraagd voor een dansje. Maar Wie een maal van de schrik was beko men deed vrolijk mee. De doe- dansen waren onderdeel van een folkloremarkt ter afsluiting van het internationaal volksdansfes- tival Borsele. Zo'n 175 dansers en muzikanten gaven een week lang optredens door heel de pro vincie. Met een gala-avond za terdagavond in Heinkenszand werd het festival afgesloten. Drie mensen bij botsing gewond THOLEN - Bij een frontale au tobotsing op de Kettingdijk in Tholen hebben vrijdagmiddag drie mensen verwondingen op gelopen. Naar de exacte toe dracht van het ongeluk stelt de politie nog een onderzoek in. Een van de bestuurders, een 42- jarige inwoner van Antwerpen werd een bloedproef afgeno men. Behalve de Antwerpenaar was bij het ongeluk een echtpaar uit Scherpenisse (78 en 77 jaar) be trokken. KOUDEKERKE - Verpleeghuis Der Boede in Koudekerke heeft zaterdag het twintigste tuin feest beleefd. Het anders zo rus tige terrein rond de grote vijver werd overspoeld met mensen en dieren. Er was onder meer een ambachtenmarkt, een wed strijd ringrijden door de Koude- kerkse Ringrijdersvereniging en een 'vaardemonstratie van scheepsmodellen. Het tuinfeest is bezocht door en kele duizenden mensen. Vaste bewoners van Der Boede en hun familieleden zochten derhalve regelmatig de rust op aan de an dere kant van de vijver, vanwaar zij een mooi uitzicht hadden op het spektakel. Anderen ver maakten zich kostelijk met een spelletje jeu de boules of keken vanuit de schaduw van een paar bomen naai' het ringrijden. En hoorden er een Zeeuwse Hans Ijsvogel in een razend tempo de namen van deelnemers en hun resultaten uitstrooien over de mensenmassa. De Delta Band luisterde even na twee uur het tuin feest op met een 'lekker mopje muziek', zoals een bezoeker het verwoordde. Hongerige magen waren er za terdagmiddag niet. Hoefden er althans niet te zijn, want friet, hamburgers en saté waren er in overvloed. Net als de lekkernijen van de Zeeuwse Briengers en de gezondere producten van de Im kerij Poppendamme. van onze verslaggever AXEL - Mevrouw E.C. Blan- kert-Van Wijck bewijst dat hard werken de mens geen kwaad doet. De Axelse werd zondag 102 jaar oud en denkt zelf dat ze haar goede gezond heid voor een groot deel te danken heeft aan de vele ja ren dat ze de mouwen uit de handen moest steken. ,,IIet was overdag altijd hard werken in de slagerij en daar naast moest ik ook nog voor de kinderen zorgen", zegt me vrouw Blankert. Mevrouw Blankert vierde haar verjaardag zaterdag in verzorgingshuis De Vurssche in Axel. Tot vorig jaar zomer woonde ze nog zelfstandig in haar bovenwoning aan de Singelweg. „Ik kookte daar nog zelf, maar het staan werd een beetje te zwaar voor me", legt de inwoonster van Axel uit. Samen met haar echtgenoot had mevrouw Blankert jaren lang een bloeiende slagerij in de Oranjestraat. Haar man overleed 22 jaar geleden. De slagerszaak was al in 1948 overgenomen door haar zoon en schoondochter. De honderdtweejarige heeft vier dochters en een zoon, 13 kleinkinderen en 18 ach terkleinkinderen. De meesten wonen in de buurt en het grootste deel van de familie was zaterdag naar Axel geko men voor het verjaardags feest. Mevrouw Blankert houdt nog goed bij wat er allemaal ge beurt in de wereld. „Ik kijk graag televisie en sla de nieuwsberichten niet over." Ze maakt zich nog graag op en was om die reden een tijdje ge leden nog te gast bij Edwin Rutten in het NCRV-pro- gramma 'Goedemiddag'. foto Peter Nicolai Multiraciaal festival in Terneuzen Onder begeleiding van een gezellig muziekje vermaakten de bezoekers en gasten van Der Boede zich op het twintigste tuinfeest. f°t0 Ruben Oreel TERNEUZEN - De ellende is al weer een tijdje achter de rug, maar de racistische uitingen mogen niet worden vergeten. Om de kans op herhaling zoveel mogelijk in de kiem te smoren, wil de multiraciale organisatie Kleurrijk Terneuzen ieder jaar een manifestatie houden. Gekozen is voor een opzet van sport en spel, aangevuld met muziek, exotische gerechten en informatiestands. De eerste edi tie van het verbroederingseve nement vindt plaats op zaterdag 14 september van 11.00 tot 16.00 uur op de sportvelden aan de Oude Vaart in Terneuzen. Kleurrijk Terneuzen is ontstaan als reactie op racistische uitin gen in de Scheldestad. De orga nisatie is samengesteld uit di verse geledingen van de bevol king en instanties. Voor de 'Kleurrijke Dag' worden zoveel mogelijk teams bij elkaar ge zocht, die onderling een recrea tieve competititie in verschillen de sporten en spelen aangaan. Inzet is een wisseltrofee. De dag heeft tot doel de menge ling aan culturen die in de ge meente Terneuzen woonachtig zijn, op een actieve manier tot el kaar te brengen. Op het pro gramma staan onder meer vol leybal, voetbal, muurklimmen, touwtrekken en zaklopen. Het is mogelijk zowel aan één als aan alle onderdelen mee te doen, legt mede-initiatiefnemer J. Snel- ders uit. De teams mogen uit maximaal zes personen bestaan. Inschrij ven kan tot 31 augustus bij de Stichting Welzijn Terneuzen. Scholen en buurtverenigingen ontvangen een persoonlijke uit nodiging om mee te doen aan de ze Kleurrijke Dag. van onze verslaggever VLISSINGEN - Er wordt geen jeugdhonk gebouwd bij de Vlis- singse wijk Bossenburgh. In plaats daarvan wordt een 'ont moetingsruimte op een centrale plek in de gemeente ingericht. De ontmoetingsplek komt in een leegstaand lokaal van de voormalige visserijschool en wordt geleid door een beroeps kracht. Het college van burgemeester en wethouders ziet van de nieuw bouw af aan de hand van in spraakreacties en informatie over de doelgroep. Gemeente- voorlichter K. C. de Witte licht desgevraagd toe dat buurtbewo ners uit Bossenburgh en de Schildersbuurt-noord geen jeugdhonk bij Bossenburgh wil len omdat ze bang zijn voor over last. De jongeren waarvoor het centrum bestemd is hangen re gelmatig op straat rond in Bos senburgh. Een groot deel van de groep is echter niet uit die wijk afkomstig. Een aantal wijkbe woners vindt de aanwezigheid van de rondhangende jeugd be dreigend. Er worden soms ver nielingen aangericht. „Er sneu velt wel eens een ruitje of. een groepje posteert zich nadrukke lijk bij een fietstunnel", aldus Dj Witte. De gemeente heeft dj buurtbewoners per brief op dj hoogte gesteld van haar nen. Behoefte Burgemeester en wethoudei zijn van mening dat er bij de jon. geren behoefte bestaat aan een ontmoetingsplek en daarom ervoor gekozen het lokaal van ds voormalige visserijschool derdeel van het gemeentelijk» welzijnscentrum aan de Adriaen Coortelaan - als zodanig in richten. Het lokaal ligt centraal tussen de wijk Bossenburgh en het Middengebied en is niet sluitend voor jongeren uit Boj senburgh bestemd. In de ontmoetingsruimte kuii nen jongeren tussen dertien ej twintig jaar spelletjes doen, nas muziek luisteren en een kop kol fie of een glas fris drinken. Alcohol en drugs zijn taboe in dl jongerenruimte. De openingsti den zijn: 16.00 tot 23.00 uur. I samenspraak met hun begeles der, de beroepskracht Geert va Enckevoort, spreken de jongi ren zelf af op welke dagen van df week de ruimte geopend is. Dj ontmoetingsplek wordt door de jongeren zelf ingericht. van een medewerker RITTHEM - De klassements wedstrijd van 'Ons Klaverblad' in Ritthem is gewonnen door Edwin Dellebeke. Edwin was de enige van de 25 deelnemers die geen enkele ring op 38mm mis stak. De eerste be ker werd gewonnen door de jubi laris (hij reed 25 jaar) Cees Wisse, maar hiervoor moest hij wel de ring van 10mm insteken. De tweede beker was voor de zeer sterk rijdende Pascal Sinke, die met 28 van de 30 ringen ook een tweede plaats in de wacht sleep te. De pollepel werd gewonnen door Edwin Dellebeke. Uitslag na 30 beurten: 1 Edwin Delle beke 30; 2 Pascal Sinke 28; 3 John de Pagter 28; 4 Cees Wisse 27; 5 Jannis de Visser 27; 6 Joke Wisse 26; 7 Pascal de Kam 25; 8 Willem Jan van Wallen burg 25; 9 Leo de Visser 25; 10 Dinge- man de Visser 25; 11 Jan de Pagter 24; 12 Jeroen Dieleman 23; 13 Ronny Stroo 22; 14 Leo de Pagter 22,15 Hans Oste 21; Bekers: 1 Cees Wisse, 2 Pas cal Sinke, 3 Pascal de Kam, 4 Edwin Dellebeke, 5 Dingeman de Visser, 6 Leo de Visser, 7 John de Pagter, 8 Ronny Stroo. 9.Peter Veerhoek. Da mesbeker; Joke Wisse, Jeugdbeker: Marjolein Cevaal. Pollepel: Edwin Dellebeke. Veere De ringrijders van Gapine pres teerden bijzonder goed in Veere. Maar liefst vier deelnemers wis ten dertig van de dertig ringen te steken. Voor de negen wisselbe kers staken elf deelnemers tien ringen in de laatste tien beurten. Dagkampioen en eerste beker winnaar werd Krijn Coppoolse die wederom de sterkste in de kamp bleek. Alleen het Ga- pingse talent Andre van Malde- gem wist Krijn te verslaan in dj kamp om de pollepel. Uitslag na 30 beurten: 1 Krijn Cop poolse 30; 2 Benme Paauwe 30, Kees Langebeeke 30; 4 Jan Gideon? 30; 5 Dennis Willeboordse 29; 6 Lei! Langebeeke 29; 7 Andre van Malds gem 29; 8 Jos Gideonse 28; 9 Corne! Langebeeke 28; 10 Hans v/d BroeÜ 28. 11 Wilco v/d Broeke 27; 12 Ad; Verhage 26; 13 Paul v/d Broeke 25; Andre Louwerse 23; 15 Danny Ma ühijs 23; Bekers: 1 Krijn Coppoolse.' Andre van Maldegem, 3 Dennis VU leboordse, 4.Hans v/d Broeke, 5.Kes Langebeeke. 6-Corneli Langebeeke,! Jan Gideonse, 8 Lein Langebeeke, Bennie Paauwe. Op het tuinfeest van verzoi gingstehuis "Der Boedf hielden de ringrijders van Kot dekerke haar jaarlijkse ringii wedstrijd. Dagkampioen wen Henk Houterman die alle 20 ris gen wist te steken, tevens wei hij winnaar van de eerste bekei g De pollepel werd gewonnen doo i ji Peter de Pagter die hiervoor eet ter wel de ring van lOmm moes steken. Het mooist versierd paard was van Margriet Bf suyen. Uitslag na 20 beurten: 1 Henk Hot terman 20; 2 Arjan Bosgra 20; 3 Ja* Jobse 20; 4 Simon de Pagter; 5 Pek de Pagter; 6 Piet Kluijfhout 18. Jaap Vos 18; 8 David v/d Voorde Ernst Oste 18; 10 Piet Jan Reijniers 17; 11 Wenny Blom 17; 12 Kees Kroo 17; 13 Adrie Reijnierse 16; Leo Bosgra 16; 15 Ciska Weijerm'aii 16; Bekers: 1 Henk Houterman, 2 Pe ter de Pagter, 3 Wenny Blom, Polli pel: Peter de Pagter Agenda ZRV 23 aug Demonstratie ringrijden ft Mantélinge afd Domburg10M 17.00 24 aug. Ringrijden Biggekerke 08$ 17.30 en Westkapelle 08.30-17.00 van onze verslaggever TERNEUZEN - Het weer was ideaal voor een dagje water sport, het aantal deelnemende jachten overtrof de verwachtin gen en bovendien beleefde de Sterreboottocht het derde lus trum. Organisatoren van het watersportevenement en hun passagiers beseften dat er volop reden was om de laatste editie van de Sterreboottocht van een feestelijk tintje te voorzien en hadden cadeautjes meege bracht. Vijfenveertig jachten van leden Inbraken in Walcherse vakantiehuizen van onze verslaggever WESTKAPELLE - Uit een vakantiewoning aan de Joos- sesweg in Westkapelle zijn za terdagmiddag vijfhonderd Duitse marken, Duitse euroche ques, sleutels, sieraden en en kele documenten gestolen. De inbraak vond plaats tussen vijf uur en half zes 's middags. Diezelfde middag is ingebroken in twee vakantiewoningen aan de Stroming, in het bungalow park Kustlicht in Zoutelande. Uit een woning zijn documen ten, Duits muntgeld, een bank pas en sigaretten weggenomen. In het andere huis is alles over hoop gehaald, maar daar wordt niets vermist. In Oostkapelle zijn vrijdagmid dag eveneens enkele vakantie woningen bezocht door inbre kers. Daar werd in een straat, het Oosterpark, zes keer inge broken. De buit bestond uit geld, cheques, sieraden en een fototoestel. van watersportvereniging Nen sen en twee boten van Water sportvereniging De Honte lagen zaterdagmorgen in de haven van Terneuzen te wachten om de be woners van instituut de Sterrein Clinge een reis over het water aan te bieden. Kort na de mid dag stapten circa 120 bewoners van de Sterre en hun 60 begelei ders bij de haven van Terneuzen uit de bus om aan boord te stap pen en koers te zetten richting Sas van Gent. De scouts boden als vanouds de helpende hand en verder ver leende Rijkswaterstaat steun De bewoners van de Sterre den voor hun schippers een ver rassing in petto in de vorm van een kaars in een potje. Zelf gin gen ze 's middags ook niet lege handen naar huis, wants kregen van hun gastheren en gastvrouwen een fruitmandje. Auto in sloot TERNEUZEN - Een 26-jarig Terneuzenaar reed zaterdag kort na de middag over de Spu> weg naar zijn woonplaats en bf landde in een sloot aan de reet terkant van de weg, nadat hij 4 macht over het stuur had verle ren. De man was niet in het be# van een geldig rijbewijs en kreeg proces-verbaal. Boetes voor elf kampeerders VROUWENPOLDER - Op parkeerplaats bij de Veersegaj dam zijn zaterdagochtend elft legale kampeerders beboet, t kregen elk een bekeuring v£ 170 gulden. De politie voerde dj controle in alle vroegte uit. Nci voor zes uur in de ochtend we; den de illegale kampeerders v£ hun bed gelicht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 8