Supercarstitel voor Ko Kasse Marteijn slaat toe tegen Rutger Pesch SKNWK klopt Zierikzee in prestigestrijd HVV verplettert Vlissingen Uieuwdorper wint ook laatste race op circuit Valkenswaard Matig Goes zegeviert in Heinkenszand over 's-Heer Arendskerke Rugbyers van Tovaal starten met grote zege Ilco van Belzen wint jeugdtennistoernooi i^^ns van onze medewerker Henk de Winter VALKENSWAARD - De Nieuw- dorpse rallycrosser Ko Kasse heeft zaterdag op het Valkens- aardse Eurocircuit de laatste race van de compactcars ge wonnen en daarmee het Neder lands kampioenschap in deze klasse op zijn naam geschreven. Het is voor Kasse, rijdend met een Citroen AX Gti zijn vijfde Nederlandse titel (inclusief twee kampioenschappen in de 2- CV cross). De uit Vrouwenpol der komende Jos Boone werd tweede in deze klasse. Hoewel hij een redelijke voor sprong had op zijn naaste con currenten was Kasse gespannen voor de race. Een zesde plaats was minimaal nodig om zijn titel veilig te stellen. Na drie verreden manches was hij zeker van een plek op de voorste lijn van de start-grid. Naast de Belgen Christian Heck en Etienne van den Branden, viel de spanning van hem af. De rallycrosser uit Nieuwdorp pakte gedecideerd de leiding en reed zonder proble men naar zijn vierde overwin ning op het Eurocircuit dit jaar. ,Vlak voor de finalerace was ik al vrij zeker van mijn zaak. Dit kon ik gaan winnen en zonder al te veel risico kon ik met een la gere plaats genoegen nemen. Ik een goede start en kon de ra ce controleren", sprak een opge luchte Kasse na afloop. De enige coureur die de Nieuw- dorper nog van zijn derde rally- crosstitel afkon houden was Jos Boone. Boone, op de tweede rij van start gegaan, werd in de be slissende finale-race om het kampioenschap door een van de finalisten tegen een betonnen rand geduwd. 'Getorpedeerd', noemde Boone het en wist met veel schade aan de voorzijde van zijn auto de race te vervolgen. Hij finishte wel op de laatste plaats. Kasse was toen al verze kerd van de titel. In strijd om het Europees kam pioenschap werd gisteren een race gehouden. Daar kon Boone, vorig jaar nog goed voor twee overwinningen, ook al geen pot ten breken. Door problemen met de auto haalde Boone na drie manches niet eens een plek in de B-finale. Ook Kasse niet, maai- hij zorgde in de tweede manche wel voor spektakel. De Nieuw- dorper werd in die manche aan getikt door de Brit Ian Brooks en verdween op zijn dak in de zandbak naast het circuit. De schade bleek mee te vallen en vijf minuten later stond Kasse alweer aan de start. Wedstrijdleider Frans Kaiser besloot Kasse voor die manche uit te sluiten, omdat hij van de rechte lijn na de start was afge weken. „Ik stond van achteren en moest om die Brooks heen", was het verweer van Kasse die echter geen gehoor vond bij de wedstrijdleiding. Met nog maar één tijd (een derde) op de klok ken, die van de eerste manche, zag het er even somber uit voor Kasse. In de derde manche draaide hij nog een zesde tijd in zijn klasse, goed voor een plaats op de tweede startrij. De Oostenrijker Manfred Beck, leider in het EK, vertrok van de beste startpositie en ging als eer ste van start, gevolgd door Kas se. Gedurende de race kwam daar geen verandering meer in. Beck won zijn vijfde EK-race van het seizoen. Kasse staat nog maar op twee overwinningen. Alleen theoretisch is er nog een kans. dat Kasse zijn achterstand in de komende drie races voor het Europees kampioenschap kan inhalen. Tennisser uit Slijkplaat sterkste in Sint-Jansteen van onze medewerker Michel Verberkmoes SINT-JANSTEEN - Patrick Marteijn uit Slijkplaat is win naar geworden van het 15e Open Bellamy Tennistoernooi in St-Jansteen. Marteijn ver sloeg in de finale Rutger Pesch uit Rozenburg in drie sets: 6-2, 6-7 en 6-2. In de Cl-finale won Patrick Vervaet uit Klooster- zande in een zinderend drie- setter van Reggie Bun. Patrick Marteijn stond voor de tweede keer in de finale van een B-toernooi deze zomer. Eerder had hij in Oostburg van Tim van Veldhoven verloren. Deze keer was het dus wel raak voor Marteijn. Tegen Rutger Pesch kende Marteijn in de eerste set geen problemen. Pesch maakte onnodig veel fouten en dus ging de eerste set probleemloos naar Marteijn: 6- 2. In de tweede set liep Mar teijn uit naar een 4-2 voor sprong. Toen het in die game 40-0 werd voor Marteijn leek de strijd be slist. Toch slaagde Pesch er in om de game naar zich toe te trekken, waardoor de stand 4-3 werd in plaats van 5-2. Op een 6- 5 voorsprong liet Patrick Mar teijn twee matchpoints onbe nut. De tie-break moest dus de beslissing brengen. In deze tie break was Pesch de betere spe ler, waardoor er een beslissen de derde set moest komen. In de derde set begon Marteijn weer beter te spelen en liep hij snel uit naar een 4-1 voor sprong. Deze keer gaf Marteijn het niet meer uit handen: 6-2. Marteijn was na afloop blij dat hij toch de derde set weer naar zich toe wist te trekken. „In de eerste set ging het erg gemak kelijk, maar op het eind van de tweede set zat ik er conditio neel doorheen. Gelukkig kon ik in de derde set weer een tandje bijschakelen, zodat ik hem onder druk kon zetten." In de Cl-finale bleek Patrick Vervaet net iets te sterk voor Reggie Bun. Vervaet, die het vooral moet hebben van zijn harde groundstrokes, ging voortvarend van start. De eer ste set won hij met 6-3. In de tweede set ging Bun het spel vertragen, waardoor er meer fouten in het spel van Vervaet kwamen. De beslissende derde set kon beide kanten op. Ver vaet redde het via een 7-3 winst in de tie-break. In de C2-finale was Alexander Bauwens oppermachtig. In de finale kreeg tegenstander Gino Roctus slechts drie games: 6-2, 6-1. Verder waren er toernooi-, overwinningen voor: F. Vlas- senrood (HE/D1), W. Herre- wegh (HE/D2), R. Roelandt (HE/E). E. Picavet (DE/D1). T. Vernimmen (DE/D2) en C. de Klerk (DE/E). Patrick Marteijn slaat een forehand in zijn finalepartij tegen Rutger Pesch. foto Charles Strijd Rillandia verslaat Kruiningen in slotfase: 0-1 van onze medewerker NIEUWERKERK - Zierikzee heeft zaterdag op eigen veld een gevoelige nederlaag geleden te gen 'buurman' SKNWK. De der deklasser uit Nieuwerkerk won met 5-3. Zierikzee-SKNWK 3-5: Zierik zee maakte een heel matige in druk en verloor pijnlijk verdiend de Schouwse prestigestrijd. Bij de rust was het al 1-3 door doel punten van Jacky de Bruyn, Jan Jaap Padmos en Wilco de Valk. Peter van Beveren scoorde voor Zierikzee. Nadat Martijn Neele de voorsprong tot 1-4 had ver groot, werd het zelfs even on vriendelijk. Camiel van Tiggel- hoven 2-4, Peter van de Singel 2- 5 en Marco van Oeveren 3-5 zorg- den voor de eindstand. Kruiningen-Rillandia 0-1: Vijf minuten voor tijd maakte Bud Aschman op schitterde wijze het Rillandia-doelpunt. De betere kansen waren wel voor Kruinin gen geweest. Goed keeperswerk en de lat bij een schot van Hans Hage voorkwamen de verdiende gelijkmaker. Krabbend ij ke-Bevelanders 3-5: Een matig geconcentreerd Be velanders keek al snel in deze oe fenwedstrijd tegen een 2-0 ach terstand aan door twee doelpun ten van Dennis Neels, maar nog voor rust was de stand weer in evenwicht via William Nikkelen Kuiper (strafschop) en Leo Ver- sluys. Het klasseverschil werd daarna uitgedrukt in doelpun ten van opnieuw Leo Versluys, Hans de Visser en Andy Minder- houd. Vlak voor het einde scoor de Ad Beurkens nog eens voor Krabbendijke. Colijnsplaatse Boys-GPC 4-2: De eerste helft was gelijkop- gaand en aardig. Colijnsplaatse Boys kwam op 1-0 door Nigel Holmes. Robbie Hooreman, op het randje van buitenspel, te kende voor de gelijkmaker, maar ook de 2-1 via opnieuw Ni- gel Holmes, had het buitenspel luchtje. De vele wissels na rust kwamen het spel niet ten goede. Doelpunten waren er nog van Michel Kramer 3-1, Michael Guiljam 3-2 en vlak voor tijd Ron Proos 4-2. Nieuwland-Oostkapelle 2 5-1: Oostkapelle 2 kon het in de eer ste helft aardig bijbenen in Nieuwland. Al in de eerste mi nuut kwam Nieuwland op 1-0 door Wilco Kwekkeboom na een fout van de Oostkapelle-doel- man. Ricardo Schipper maakte er na een halfuur 1-1 van. Na rust was Nieuwland sterker en via Michel van Boven (2x), Mike van Kleef en een eigen doelpunt werd dat uitgedrukt. Domburg-Caesar 1-1: De Lim burgse vierdeklasser, die de af gelopen drie jaar rechtstreeks degradeerde, en Domburg zorg den voor een aantrekkelijke wedstrijd, waarin de Dombur gers de betere kansen kregen. Patrick Provoost scoorde 1-0. Tien minuten voor het einde maakte Caesar ondanks goed keeperswerk van Rutger Won- dergem via Eric Huis uit een counter nog gelijk. Jong Ambon-Hoedekenskerke 3- 2: Jong Ambon kwam door El- drigde Pentury en Izak Rehatta (uit een strafschop) op 2-0. Via Leonard van Doorn kon Hoede- kenskerke iets terug doen. Si mon Taniwel 3-1 en opnieuw Lennard van Doorn 3-2 zorgden in deze nuttige oefenwedstrijd voor de terechte winst voor Jong Ambon. Chrislandia-Wolfaartsdijk 1-4: In het begin kon Chrislandia (Heyningen) het nog wel bijbe nen. Na een half uur scoorde Jan Blok 0-1. Diezelfde Jan Blok ver zilverde vlak na rust een gemak kelijk toegekende strafschop. Carlos de Jonge maakte 3-0. Pas daarna kon de thuisclub via een vrije trap binnen het strafschop gebied (terugspelen op de doel man) door Adrie Kannekes iets terugdoen. Toen de buitenspel- val een keer mislukte, was Mar cel van de Kreeke ter plaatse voor de 1-4. Meto-Robur 5-1: Meto was een maatje te groot voor Robur. Een hattrick van Pierrre van Broek hoven en een doelpunt van Ge rard Tibbe voor Robur leverde een 3-1 tussenstand op. Na rust waren Edwin de Crom en Ro nald Broos de doelpuntenma kers. Wemeldinge-Kapelle 1-4: Ka- pelle was de betere ploeg en won verdiend. Bertie van der Heyden (2x) en Pieters zorgden voor een 0-3 tussenstand. Bij een van de spaarzame Wemeldinge aanval len scoorde Rob Feleus met een fraai schot van 25 meter. Nog maals Van der Heyden drukte het aanwezige klasseverschil duidelijker uit. Zeelandia-Nieuwdorp 3-3: Veel nieuwe spelers aan Zeelandia- RCS'er Onno Doeland maakt zes goals in één helft van onze medewerker VLISSINGEN - HVV'24 en RCS boekten dit weekeinde opvallen de uitslagen tijdens hun oefen wedstrijden. De ploeg uit Hulst liet van Vlissingen weinig heel: 1- 8. RCS bereikte dezelfde uitslag tegen VCK. Grote man was On no Doeland met zes doelpunten, alle gemaakt in één helft. Vlissingen-HVV'24 l-8:De mime overwinning van de bezoekers werd onder meer verkregen dankzij drie strafschoppen. Den nis Rietjens scoorde drie keer vanaf de stip en pakte vervol gens ook nog een velddoelpunt mee. Harm Rietjens nam twee treffers voor zijn rekening en Carlo Blommaert en Edwin Mar tens, maakten de acht vol. Bij een stand van 0-2 scoorde Mar cel Ririhena tegen. RCS-VCK 8-1: Onno Doeland scoorde zes keer en dat ook nog binnen 45 minuten. VCK had in de doelpuntloze eerste helft nog wel de besta kansen gehad. Na de rust mocht RCS voetballen en dat leidde tot het dozijn tref fers van Doeland. De andere twee doelpunten van RCS wa ren van Jeroen Francke. Jacco Jansen scoorde bij een 2-0 stand tegen. Kloctinge-VES'35 3-1: In de strijd om de derde plaats in het toernooi van VES was Kloetinge heel wat succesvoller tegen deze le klasser dan afgelopen donder dag tegen derde klasser BSC. Het was ook heel wat vriendelij ker. Jeffrey van de Velde en Arjo den Dekker, Olger van Panhuys zorgden voor een 3-0 voor sprong. Pas vijf minuten voor tijd kon VES wat terugdoen. Zwaluwe-Dauwendaele 0-3: Een prima spelend Dauwen- daele was duidelijk sterker dan collega tweedeklasser Zwaluwe, maar kon het overwicht door Rene de Nooyer; Edwin Leonard en Robin van de Velde (straf schop) pas in de tweede helft tot uitdrukking brengen. Zeeland Sport-Middelburg (zat) 4-2: Opgetogen gezichten in Vlis singen. Dennis de Graaf, geko men van Walcheren, gaf in deze oefenwedstrijd zijn visitekaartje af, door drie keer te scoren voor Zeeland Sport. Arjan Jeras had de Middelburgers nog wel op 0-1 gezet. Marcel Kal ter tekende voor 4-1 en Ronald van der Hey den voor 4-2, Serooskerke-Middelburg(zon)2- 2: Vooral op het eind van de wed strijd was Middelburg sterker, zodat Serooskerke nog blij mocht zijn met het gelijkspel. Turan Dogan had de Middelbur gers op 0-1 gebracht, waarna Re- né Wondergem en Cees-Pieter Geschiere Serooskerke de be zoekers op voorsprong zetten. Jan de Rijke scoorde 2-2. ODIO-Walcheren 2-4: Het sterk gewijzigde Walcheren, dat liefst zeven spelers uit zijn eerste se lectie zag verdwijnen, won dank zij een sterke eerste helft ver diend in Ossendrecht. Door Frank Theunissen en Vincent de Rijke was het bij rust al 0-2. Na rust kwam ODIO nog terug door Jan van de Poel en een eigen doelpunt van Daniel van Rijs wijk. Vervolgens miste de Rijke eerst een strafschop om daarna nog een keer te scoren. Een vol gende strafschop voor Walche ren werd door Iemke Kuyper be nut, waarna ook ODIO nog een strafschop om zeep hielp. Goesenaar John Heijnsdijk soleert langs twee spelers van 's-Heer Arendskerke. foto Willem Mieras van onze medewerker VLISSINGEN - Trainer Jack Schipper van 's-Heer Arends kerke was na de met 1-0 verlo ren finale van het toernooi in Heinkenszand meer tevreden dan zijn winnende collega Hugo Barends van Goes. Ondanks het groot aantal afwezigen bij Arendskerke, onder anderen Walter de Kok en Frank en Wim Goedegebure, werd de ploeg niet weggespeeld en dat was al heel wat. Er lonkte zelfs een gelijkspel, maar op het eind van de wed strijd had Arendskerke geen ge luk toen eerst Jongepier de bal op paal tikte en even later Marco Goedegebuure met een prachtig afstandsschot de lat trof. Goes had in de tussentijd ver zuimd de na een kwartier verkre gen 1-0 voorsprong van Serge Berrevoets na rust uit te bou wen. Doelman Smeding van Arendskerke. die een sterke in druk maakte, stopte daartoe on der meer een zwak ingeschoten strafschop van Clarence Pahlad en Serge Berrevoets faalde voor open doel. Het laatste kwartier moest Goes met tien man verder, omdat de teruggewisselde Ron Brusket onder druk van toernooidirec teur Cees Goedegebuure weer van het veld werd gestuurd door scheidsrechter Bruynooge. De gewisselde Berrevoets stond toen echter al enige minuten on der de douche en een verse kracht bleek niet meer beschik baar. De organiserende vereniging Heinkenszand pakte terecht de winst in de strijd om de derde plaats. De thuisploeg speelde te gen een bijzonder zwak Patrij zen. Vlak voor rust kon Ron Ko- le de via Martijn van Liere opge lopen achterstand nog wel weg werken, maar met twee doelpun ten van Ermo Cappon stelde Heinkenszand de derde plaats veilig. zijde. Zij zorgen voor veel kan sen. Door André Poortvliet, Marcel Krant en Marcel Caljouw nam de thuisclub steeds een voorsprong. De laatste deed dat met een prachtige stiftbal. Nieuwdorp haalde de achter stand evenwel steeds op door doelpunten van Ronald de Jon ge, Mark den Hamer en Joost Polderdijk. Bruse Boys-WIK afgelast: De wedstrijd werd in onderling overleg afgelast, omdat morgen de bekerwedstrijd tussen de clubs op het programma staat. van onze medewerker DORDRECHT - De Goese Rug byclub Tovaal startte de voor bereiding op het nieuwe seizoen met een wedstrijd tegen Emma Islanders in Dordrecht. In een niet al te ver verleden beteken de dat steevast een zware kluif voor de Goesenaren, maar Em ma Islanders is de laatste jaren ver weggezakt. Ook conditioneel had Tovaal een duidelijke voorsprong. Na een 0-19-voorsprong bij rust raasde Tovaal in de tweede helft door naar een 0-61 zege. In de eerste helft kon Emma Islanders Tovaal nog redelijk bijbenen, maai- na de openingstry van Jan Moelker voerden Tonnis van der Tuin en Jan-Joost Wiebrens de voorsprong snel op tot 0-19. Na de rust hadden de Goesena ren niets meer te duchten van Emma Islanders. De voorwaart- sen waren heer en meester en Bert Bakker heerste in de line- outs, waardoor de driekwarten aanval na aanval op de mat kon- Trainers op bres voor Blankenstein AMSTERDAM (GPD) - De trai ners in het betaalde voetbal zijn op de bres gesprongen voor scheidsrechter John Blanken stein, die afgelopen donderdag zakte voor een conditietest en daardoor geen wedstrijden in de eredivisie mag leiden. Volgens bondscoach Hiddink kan de scheidsrechterscommis- sie het advies van de coaches niet zomaar naast zich neerleg gen. „Blankenstein is een van onze absolute toppers. We moe ten zuinig op hem zijn en hem niet aan de kant schuiven als hij bij een Coopertest 25 meter te kort komt." Leo Beenhakker zegt dat de Coopertest een ach terhaalde methode is om de con ditie van topsporters te meten. den leggen. Michiel Sinke had met drie tries een groot aandeel in de score. Ralf Linckens, Ar thur Hogesteger en opnieuw Tonnis van der Tuin zorgden met de goed kickende Jan Moel ker voor een 0-61 overwinning. Nieuvvenkamp vierde in surfwedstrijd VLISSINGEN - Gertjan Nieu- wenkamp is tijdens de surfwed strijd. de Slag om Schiermonni koog als vierde geëindigd. De Middelburger legde de zestig ki lometer af in twee uur, zestien minuten en vijf seconden. Dat was dertien minuten langzamer dan winnaar Alexander Hoek stra uit Almere. Tennistoernooi gaat niet door van onze medewerker HOEK - Het Ador-tennistoer- nooi in de Braakman gaat niet door. Door een te gering aantal inschrijvingen heeft de organi satie besloten het toernooi af te blazen. Vandaag zouden de eer ste ballen worden geslagen. In totaal kreeg de organisatie van hoofdrolspelers Hans van de Akker en Mike Simon ongeveer 40 inschrijvingen binnen. Dat was te weinig voor een redelijk toernooi, vond het duo. Mike Simon, die per 1 september een tennisschool begint in het Brabantse Vlijmen: „Met de overname van de Ador-hal was het voor veel mensen onzeker wat er met het toernooi zou ge beuren. Ook de inschrijfformu lieren hebben we pas laat ver zonden. Nu heeft het geen zin om het toernooi door te laten gaan." van onze verslaggever GOES - Ilco van Belzen is winnaar geworden van het Rabo-jeuglennïstoernooi dat de afgelopen week op de banen van de tennisvereni gingen in Goes en 's-Graven- polder is gehouden. In de fi nale van de jongensfinale tot en met 16 jaar versloeg de Goese tenniser Henry Guingo uit Vlissingen met 6- 2 en 6-0. Guingo pakte met Ten Hac ker wel de titel in" het jon gens dubbel in zijn leeftijds categorie. Bij de meisjes ging de eerste plaats in de hoogste leef tijdscategorie naar Tamar Uitterhoeve uit 's-Graven polder. Zij versloeg Asther Busink. Al moet gezegd dat de setstanden (6-1 en 6-2) een geflateerd beeld gaven van de onderlinge krachtsver houdingen. Frank Clausing en Saskia Mol mogen zich winnaar noemen in de desbetreffende enkeltoernooien van de ca tegorie tot en met 14 jaar. Mol versloeg in de halve fi nale Marloes Ketting met 6-2 en 6-1. In de finale tegen Ni cole de Vrieze ondervond ze iets meer tegenstand: 6-4 6-2. Alexander Nonnekes pakte de drie hoofdprijzen in de ca tegorie tot en met 12 jaar. In het enkelspel versloeg hij Floris Drost eenvoudig met 6-0 en 6-1. In het gemengd dubbel reikte hij samen met, S. Bauer tot de hoogste trede en in het jongensdubbel won hij met Arthur te Boekhorst aan zijn zijde. Freek van Marie van SKNWK neemt de bal op het hoofd in het duel met Zierikzee. Ronnie de Bruine (finks) en John van de Have (Zierikzee) volgen de actie op de voet. foto Pïeter Honhoff

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 17