Ilyo de Loos als enige foutloos
Sectiebestuur vindt
eisen arbiters nog
steeds onredelijk
Sportbond timmert
flink aan de weg
Feyenoorder Klioejev
verhuurd aan Lierse
Nieuwe locatie smaakt Haringruiters naar meer
uitslagen
van onze medewerker
Lucien Roelandt
TERNEUZEN - De verhuizing
van Axel naar Terneuzen is het
bestuur van de Haringruiters
goed bevallen. Het jaarlijkse
concours hippique, dat lang on
derdak had bij de Oranjeruiters
in Axel, vond zaterdag plaats op
het industrie-terrein aan de
Finlandweg in Terneuzen.
De reacties van de ruiters en
amazones waren tevreden. Win
naar van de klasse Z springen,
Ilyo de Loos: „De bodem is pri
ma en er is zelfs nog een was
plaats voor de paarden. Wat kun
je nog meer wensen? Gezellig
heid, maar die moet je zelf ma
ken. En zo te zien, lukt ook dat
aardig."
Penningmeester Frans Haak
toonde zich tevreden met de
AMSTERDAM (ANP) - Het sec
tiebestuur Betaald Voetbal
vindt de financiële eisen van de
scheidsrechters nog altijd vol
strekt onaanvaardbaar. Het gat
tussen het door de arbiters ver
langde bedrag en het aanbod
van de KNVB is voor de komen
de drie seizoenen 1,25 miljoen
gulden.
Volgens penningmeester Ge
rard Bouwer van het sectiebe
stuur liggen de verhoudingen
behoorlijk zwart-wit. Dat bleek
tijdens de buitengewone alge
mene vergadering, gisteren in
Amsterdam. Oud-scheidsrech
ter Frans Derks. tegenwoordig
voorzitter van Dordrecht '90, be
nadrukte dat de scheidsrechters
maar snel akkoord moeten gaan
met de voorstellen. „Anders ben
ik voorstander van geforceerde
doorstroming uit de amateurs.
Wegwezen dus, degenen die niet
willen fluiten."
Topscheidsrechters in het be
taalde voetbal kregen afgelopen
seizoen een vergoeding van dui
zend gulden per wedstrijd. De
KNVB is bereid dat honorarium
te verhogen. Trapsgewijs, gedu
rende drie jaar. Voor de arbiters
in de 'elitegroep: eerst naar 1750,
dan naar 1850. dan naar 2000 gul
den. Voor A-scheidsrechters is
de progressie als volgt: 1250.
1350,1500.
De Belangenvereniging
Scheidsrechters Betaald Voet
bal (BSBV) eist echter in het
aanstaande seizoen al 2000 per
duel. Al met al is het verschil
1.250.000 in driejaar. Bovendien
wil de BSBV ook nog eens onder-
Autosport
Valkenswaard. FIA EK-wedstrijden.
1400 Cup: 1 Beek (Oos) Citroen AX, 2.
Kasse (Ned) Citroen AX, 3. Van der Ven
(Ned) Citroen AX, 4. Bohacek (Tsj) Peu
geot 106, 5. Nielsen (Den) Rover Metro.
Stand: 1Beek 130, 2. Kasse 1113. Lau
rent (Bel) 84.
Beachvolleybal
Zoutelande, Beachvollebyaltoernooi,
twee-tegen-twee, halve finale mannen;
Timko Lokerse/Timo Dijkgraaf-Michel
Megens/Michiel Wouters 12-7 12-7,
Joop Dees/Peter Verburg-Quiten van de
Vrie/Rinie Boutens 12-7 12-7. Finale:
Timko Lokerse/Timo Dijkgraaf-Joop
Dees/Peter Verburg 12-9,12-10. Om der
de plaats: Quinten van de Vrie/Rinie
Boutens-Michel Megers/Michiel Wou
ters 15-9.
Vrouwen, halve finale: Ester Heemskerk
/Sandra Boutens-Emma Nendissa/José
Vernooij 12-4, Elles de Laat/Bregje Bre-
kelmans-Erzy Carstens/Renate Erkelens
12-10. Finale: Ellis de Laat/Bregje Bre-
kelmans-Ester Heemskerk/Sandra Bou
tens 12-10, 12-7. Om derde en plaats:
Emma Nendissa/José Vernooij-Erzy
Carstens/Renate Erkelens 12-9 12-3.
Eindstanden drie-tegen-drie. Mannen
nationaal. 1. Team Pal Vermeer, 2 Team
Mare Maquelin, 3. Team Dick Dorr, 4.
Team Rob Lantsheer Vrouwen natio
naal: 1. Team Mary van lersel, 2. Team
Stift, 3. Team Nanda Luijk, 4. Team Doe-
wa Mannen regionaal 1. Team Sjors de
witte, 2. Team Burkhard Grimm, 3.
Team Peelpush 14, 4. Team Hunke Mul
ler Vrouwen regionaal: 1. Team Knap
pers, 2. Team Madeline Buys, 3. Team
Erna Masius, 4. Team Peter Verstappen,
Dammen
Kijkduin. The Hague Open.
Achtste ronde, voornaamste uitslagen
G. Zalitis (Let) - L Zalitis(Let) 1-1, Kouas-
si (Ivo) - Laimite (Let) 2-0, Ribakov (Wru)-
Hans Jansen (Ned) 1-1, Bronstring
(Ned) - Van der Velde (Ned) 1-1, N'Diaye
(Sen) - Berichvili (Geo) 0-2, Fred de Ko
ning (Ned) - Autar (Sur) 1-1, Novoze-
novs (Let) - Van Dusseldorp (Ned) 1-1,
Ottink (Ned) - Tomase (Let) 1-1, Zeba
(Ivo) - Palmer (Ned) 2-0, Ba (Sen) - Mils-
jina (Rus) 0-2 Negende ronde: Milsjina -
Kouassi 1-1, Berichvili - Ribakov 1-1, L.
Zalitis - Hans Jansen 1-1, Dibman - lives
(Let) 1-1, Nijmeijer (Ned) - Bronstring 0-
2, G. Zalitis - De Koning 1 -1Autar - Zeba
1-1, Vidrins (Lel) - N'Diaye 1-1, Van der
Velde - Ba 0-2, Ottink - Novozenovs 0-2,
Van Schaik (Ned) - Van Dusseldorp 0-2.
Eindstand 1. Kouassi 14 punten, 2. L.
Zalitis, 3. Ribakov, 4. Milsjina, 5. Berich
vili allen 13, 6. Hans Jansen, 7. Bron
string, 8. Fred de Koning, 9. Van Dussel
dorp, 10. Autar allen 12.
Amsterdam. Dammen op de Dam, snel-
damtoernooi. Mannen. 1. Prosman 10
punten uit zeven partijen, 2 Gérard Jan
sen 9, 3. Krajenbrink 8,4. Clerc en Arjan
van Leeuwen 7, 6 Van der Zee 6, 7. Mar
co Wiering 5, 8. Wesselink 4, Vrouwen-
1. Jankovskaja (Oek) 12 punten, 2. Doe-
mesj (Let) 9,3. Jacqueline Schouten 8,4.
Wanders 7, 5. Alink 6, 6. Quant en Da-
niëlla de Vos 5, 8. Meijler 4.
Duivensport
Wedvlucht Zeeuwse derby-Orleans.
Deelname 13.000 duiven. Los 7.30 uur.
Lichte Oostenwind.Afstand 425 kilome
ter. Vroege meldingen- C. Duinkerke,
Wemeldinge, 13.19u/1253m. T. Dobbe
laar, Zaamslag, 1248m. J. Verschuren,
Axel, 1245m. E. van Deursen, St. Jan
steen, 1235m. E. van Hijfte, Yerseke
1234m. J. de Visser, Axel, 1234m, H de
Motorsport
reacties van de deelnemers „Wij
zijn in Axel steeds goed ontvan
gen. maai-je raakt zo wel je eigen
indentiteit een beetje kwijt. Het
bevalt hier blijkbaar erg goed.
Het is te hopen dat we hier nog
een aantal jaren terecht kunnen,
maar dat weet je natuurlijk
nooit als je op een industrie-ter
rein zit."
Parkoersbouwer Bram Wattel
had een fraai technisch parkoers
ontworpen. Niet te zwaar, maar
door enkele moeilijke lijntjes
wel selectief. In de klasse Z toon
de Ilyo de Loos zich hierin duide
lijk de beste. De stilist uit Hulst
bleef met de veel vermogen to
nende Nadir als enige foutloos.
Jan Noordhoek leek met Edwin
voor een barrage te zorgen. Maar
met de finish in zicht trok de ruin
een balk naar de grond.
Barrage
handelen over portretrecht, pen
sioenfondsen, een bonussys
teem en kledingcontracten. Het
is wat veel van het goede, vindt
het bestuur. De BSBV beraadt
zich over acties.
Hobby
Frans Derks herinnert zich dat
hij 75 Zwitserse francs per dag
ontving voor de halve finale van
de Europa Cup tussen Benfica
en Liverpool. Volgens Derks is
de scheidsrechterij een hobby en
dient dat zo te blijven. „Als een
scheidsrechter 2000 gulden per
wedstrijd krijgt, komt dat mis
schien wel neer op 10.000 bruto
per maand. Voor de meesten
wordt het maatschappelijk be
lang dan te groot. Dat is meer
dan ze met hun echte baan ver
dienen. Ik voorzie dan kramp
achtig gefluit."
Derks noemt het voorbeeld van
Piet van Gastel uit Breda. Een
scheidsrechter die aan de hand
van zijn vergoeding ging leven
en een sociale klap kreeg na de
gradatie. „Ik heb hem toen ge
zegd: je krijgt nog een kans,
maar dan moet je wel normaal
doen."
Het streven van scheidsrechters
om professional te worden, is
volgens Derks een misvatting.
„Profschei dsrechters bestaan
niet. Denk je dat ze beter fluiten
als ze uitslapen? Zitten ze de he
le week op him wedstrijdje te
wacliten. Daar word je toch
strontziek van! Een redelijke
vergoeding is okay, maar ze
gaan te ver. Het is toch al prach
tig dat ze tussen de topvoetbal-
Iers mogen vertoeven."
Krijger, Scherpenisse, 1233m. A. de
Meyer, Terneuzen, 1231 m. P. Laban,
Tholen, 1228m. M Kuyl, IJzendijke,
1228m C.H. de Beule, St Jansteen,
1228m„ Jo Pardon, Graauw, 1227m. J.
de Witte, Goes, 1225m. W. Blom, Zierik-
zee, 1224m. F. Baas/Zn, Sluis, 1224m. H.
van de Linde, Zierikzee, 1221 m. Gebr. de
Koster, Graauw, 1220m. Jac. Minnaard,
Krabbendijke, 1220m. Fr. de Kort, Kloos-
terzande, 1216m. G. Vioen, Lamswaar-
de, 1215m A. de Booy, Koewacht,
1215m. De Nooyer-Japiejo, Souburg,
1215m. J. Vermeere, Hoofdplaat,
1214m. G de Nooyer, Arnemuiden,
1213m. D. Vaders, Oud-Vossemeer,
1213m. H. de Feyter, Axel. 1209m. Mevr.
Lampert, Yerseke, 1207m. T. de Wever,
O'ostburg, 1206m. Comb. Elegeert, Sas
van Gent, 1200m. T. van de Gruyter,
Borsele, 1200m. Jan de Jonge, Terneu
zen, 1200m. D. de Voogd, Middelburg,
1199m. A. van de Linde, Zierikzee,
1199m. Mevr. Verwei, Wissenkerke,
1198m. Jaap Bras, Wemeldinge, 1198m.
M. van Iwaarden, Kruiningen, 1197m, K.
Niemeyer, Hansweert, 1196m. B. Pro-
voost, Biervliet, 1193m. H. Mookhoek/
zn, Breskens, 1192m. L. de Fouw/Zn,
Kortgene, 1187m. R. van Dalen, Vlissin-
gen, 1181 m. H. Simperlaar, Groede,
1179m. D.A. Rijk, Heinkenszand, 1175m.
R. Dane, Sluiskil, 1169m. Th. Hoondert,
Lewedorp, 1161m. Gebr. Franse, Kwa-
dendamme, 1123m.
Een barrage kwam er wel in de
klasse M. Jeroen Burm met Ele
gant en Mare Broodman met
Gobert bleven hier in het basis
parkoers keurig van het hout
werk. In de beslissende ronde
slaagde geen van beide combi
naties er in om het strafblad
blank te houden.
Eerste starter Jeroen Burm zet
te met 30.04 op de klok een fan
tastische tijd neer. maar de mer
rie trok twee palen uit de lepels.
De ruiter uit Kapellebrug bood
concurrent Broodman hiermee
de gelegenheid om op safe te rij
den. De ruiter uit Sluis stuurde
Gobert dan ook in een niet al te
hoog tempo (37.78) naar de fi
nish, maar kon hiermee niet
voorkomen dat de ruin toch nog
een balk naai- beneden haalde.
Jeroen Burm: „In het basispar
koers ging het prima. Daarin
ging Elegant met veel afdruk
naai- boven. Dat lukte niet in de
barrage. Ze sprong gewoon te
vlak en dan krijg je die foutjes
met de achterbenen."
In de klasse L was Caroline de
Munck succesvol. De amazone
uit Zuiddorpe won in combina
tie met Emförosa zowel het klas
siek als progresief parcours. De
Munck bleef in de barrage van
het klassiek parcours Martijn
Cerpentier met Iduna uit Koe
wacht, ruim vier seconden voor.
In de progressieve strijd verwees
de Zuiddorpse combinatie Luc
Comelissens met Hortensia
naar het tweede plan. Iets wat
Cornelissens overigens aan zich
zelf had te wijten. Op de laatste
hindernis bracht hij de merrie
verkeerd voor het hout, met een
fout als gevolg.
In de strijd in de klasse Z2-dres-
suur wisselden de Zeeuwse kam
pioene Annelies Goudriaan en
Daniëlle Buyck stuivertje. In de
eerste proef stuurde Annelies
Goudriaan de fraai lopende
Esprit naar het uitstekende to
taal van 201 punten. De Fij-
naartse bleef hiermee Daniëlle
Buyck, met de één-oogige Bon-
vivant onder het zadel, vijftien
punten voor. Bonvivant bleek
echter duidelijk over de beste
conditie te beschikken, getuige
zijn werklust en uitstraling in de
tweede proef. Het leverde Buyck
Dressuuramazone Ingrid Faes won met Ivanti de klasse Zl.
Brno. Grote Prijs van Tsjechië, eerste
WK wegrace.
125cc, 19 ronden. 1. Rossi (Ita) Aprilia
42.16.229 (145,714 km/u), 2. Martinez
(Spa) Aprilia 0,0245. WK-stand: 1. Aoki
164, 2. Tokudome (Jap) Aprilia 136, 27
Bodelier 4 250cc: 1 Bïaggi (Ita) Aprilia
42.19,509 (153,509 km/u), 2. Jacque
(Fra) Honda 5,901, 17. Jurgen van den
Goorbergh (Ned) Honda 54,475. WK-
stand: 1. Biaggi 224, 2. Waldmann 187,
13 Van den Goorbergh 38. 500cc: 1 Cri-
villé (Spa) Honda 45.38,848 (156,238 km
/u), 2. Doohan (Aus) Honda 0,002. WK-
stand- 1. Doohan 231, 2. Criville 179, 3.
Cadalora (Ita) Honda 126. Zijspannen: 1.
Biland/Waltisperg (Zwi) LCR-Swissauto
42.09,534 (130,721 km/uur), 2. Webster/
James (GBr) LCR-ADM 45,672, 8 Benny
Janssen/Hanni (Ned/Zwi) LCR-Stredor
2.23,442. Stand WK na 5 van 6 races. 1
Dixon/Hatherington 128 punten, 2.
Webster/James 99, 4. Biland/Waltisperg
94.
Rilland-Bath. Motorcross.
60/80cc. Eerste manche 1. Gregory de
Nooijer (60cc), 2. Michel Kools (80cc), 3.
Rimco van Gorsel (80cc), 4 Michel
Maaskant (60cc), 5. Martin Sanders
(60cc), 6. Johan Fredericks (80cc), 7.
Fonny Bolders, 8. Rinus van de Ven, 9.
Ramnia van Aaert, 10. Michael Wille-
kens (allen 60cc) Tweede manche 1
De Nooijer, 2 Koos, 3. Maaskant, 4. Van
Gorsel, 5. Fredericks, 6. Sanders, 7. Van
de Ven, 8. Bolders, 9. Van Aaert, 10. Wil-
lekens.
125cc/superklasse Eerste manche: 1.
Kees den Hollander! (250cc), 2. Joris van
Strien (250cc), 3. Arjo Verhage (125cc),
4. Rudy Luytens (250cc), 5. Frans van
Overveld (250cc), 6. Chris Alewijnse
(125cc), 7. Hans van Drunen, 8. Gert
Broeren, 9. Frans Sanders, 10. Ruud van
de Kerkhof (allen 250cc). Tweede man
che: 1. Den Hollander, 2. Van Strien, 3.
Luytens, 4. Verhage, 5. Van Meel, 6. Van
Overveld, 7. Van Drunen, 8. Alewijnse,
9. Sanders, 10. Varrde Kerkhof.
Junioren. Eerste manche: 1. Patrick Pot
ter, 2. Freddy Blaas, 3. Gert Jan Franken,
4. John Mol, 5. Willem van de Berg.
Tweede manche- 1 Potter, 2. Blaas, 3.
Piet Soffers, 4. Jaap de Groot, 5. Fran
ken.
Kester Grand Prix van België 250cc,
eerste manche: 1. Everts (Bel) Honda, 2.
Vohland (VSt) Kawasaki, 3. Demaria
(Fra) Yamaha, 8. Tragter (Ned) Suzuki,
11. Giesbers (Ned) KTM, 14. Van Rees
(Ned) Kawasaki. Tweede manche: 1.
Bervoets (Bel) Suzuki, 2. Vohland, 3.
Bartolini, 8. Van Rees. Stand WK: 1.
Everts 354 punten, 2 Bervoets 347, 3.
Vohland 335, 10. Tragter 137, 12. Van
Rees 104, 19. Giesbers 33, 28. Vromans
5, 40. Van Wessel 1
Paardensport
Valkenswaard. CSI.
Grote Prijs, na barrage: 1. Smith (GBr)
Tees Hanauer 4 strafpunten-50,64 se
conden, 2. Godignon (Fra) Viking du Til-
lard 4-53,66,3. Markus Fuchs (Zwi) Inter-
pane Adelfos 12, 8. Lansink (Ned) Visa
Carthago Z 4-84,24, 9. Tops (Ned) Top
Gun La Silla 4-85,27. Springconcours
1,50, op tijd: 1. Romp (Ned) Burg's Mr.
Blue 0-55,14, 2 Rodrigo Pessoa (Bra)
Special Envoy 0-56,65, 3 Miranda (Bra)
Arisco J. Carofna 0-57,12, 7. Van der
Vleuten (Ned) Vink Especiale 0-59,68.
Springconcours 1,40, na barrage 1.
Romp/Pretty Woman 0-40,09, 2. Fisher
(GBr) Tarantino 0-41,24, 3. Tops (Ned)
Splash 0-43,64. Tabel A, 1.50 m, met
barrage, voor goedgekeurde hengsten:
1Markus Fuchs (Zwi) Interpane Adelfos
0-32,62, 2. Lansink (Ned) Visa Aldatus Z
0-32,76. Tabel A, 1.50 m, derbyproef, di
rect op tijd: 1. Merschformann (Dui)
Wum 0-114,26, 2. Charles (Ier) Blue
Bayu 0-117,21, 3. Van der Schans (Ned)
Global Mon Ami 0-118,51. Internatio
naal springconcours, tabel A, 1,40 me
ter: 1. John Whitaker (GBr) Randy 0-
52,91, 2. Beerbaum (Dui) Sprehe Rush
On 0-53,92,3. Smith (GBr) Mighty Blue 0-
54,79, 7. Romp/Burg's Gracia 0-58,16.
Concours hippique Haringruiters Bier
vliet.
Springen paarden Z: 1. Ilyo de Loos/Na
dir (Oranjer.), 0/68.44: 2. Jan Noordhoek
/Edwin (Zwinr.), 4/67.78; 3. Ellen Briquet
/Queen (Hulst), 12/72.47 M (n.b.): 1.
Marc Broodman/Gobert (Zwinr.), 4/
37 78; 2. Jeroen Burm/Elegant (Hulst), 8
/30.04; 3. (z.b.) Martin de Kroo/lndex
(Scheldestad), 12/68.03. L (n.b.)- 1. Ca
roline de Munck/Emforosa (Oranjer.), 0/
28.43; 2. Martijn Cerpentier/lduna
(Oranjer.), 0/32.46; 3. (z.b.) Muriel Vader
/Attent (Weelr.), 4/60.14. 1. B (n.b.)- 1.
Luc Cornelissens/Panter (Hulst), 0/45; 2
Mariska de Kroo/Happy Uriska K (Schel
destad), 0/38: 3. Annabel Sijnesael/Bat-
ty (Graeve Jan), 4/28. Progressief klasse
M: 1. Martin de Kroo/lndex, 26/55.42; 2
Han Wattel/Annant (Vroonr18/58.11
L (n.b.) 1Caroline de Munck/Emforosa,
27/44.77; 2. Luc Cornelissens/Hortensia,
19/53.11, 3 (z.b.) Martijn Cerpentier/
Iduna, 29/63.71. B. 1 Annabel Sijnesael
/Batty, 36/62,74; 2. Luc Cornelissens/
Prins Forever, 34/68.11, 3. Mariska de
Kroo/Happy Uriska K, 28/63.12. Pony's
M (n.b 1. Deborah Benschop/Fury
(Weelr.), 0/51 80, 2. Cindy Perdaen
Scooby Doo S (Zwinr 0/52.44. L (n.b.):
1Esther de Vetter/Mister Rum (Hulst), 0
/48.00; 2. Marijke Thomaes/Amber
(Kleppertjes), 4/39.51. B' 1. Lindsy van
de Bunder/Rocky (Hulst), 0/60. Progres
sief M: 1. Cindy Perdaen/Mick, 36/46.45;
2. Thomas Castelijn/Suen (Zwinr.), 36/'
46.58. L: 1. Esther de Vetter/Mister Rum,
36/52.23 Dressuur paarden Z2: 1. An
nelies Goudriaan/Esprit (Oranjer. W),
201; 2. Daniëlle Buyck/Bonvivant
(Zwinr.), 186; 3. Cathy Verboom/Rac-
croc W (Weelr.), 170. Zl1. Ingrid Faes/
Ivanti (Zwinr.), 188; 2 Christiane de Fey-
ter/Aimee (Oranjer,), 183; 3. Cathy Ver
boom/Happy go Lucky W, 181. M2: 1.
Nicole Vaes/lvan Deux (Oranjer.), 156; 2.
Germa Heykoop/Evita (Haringr.), 153, 3.
Mariska de Kroo/Happy Uriska K, 146
M1 1. Carla Haak/Jessica (Oranjer
170; 2. Theo Perdaen/Jozias (Zwinr.),
160; 3. Mieke Roovers/Kokette (Paarde
bloem), 159. L (ring a): 1Anja van Vuu-
ren/Dobey Isenhart (Oranjer.), 165; 2.
Tirza Pieters/Farona (Zwinr 163; 3. Ge
rard van Rooyen/Farona (Zwinr.), 159. L
(ring b): 1. Gilles Quist/Jalvo (Weelr.),
167; 2. Diana Boone/Fetiche (Biezenr.),
165; 3. Mieke van de Bosch/Gentleman
(Graeve Jan), 164. B: I.Muriël Vader/At
tent, 168; 2. Linda Bezemer/Jersica
(Graeve Jan), 167; 3. Luc Martens/Ca
rina (Hulst), 166. Tweede proef Z2: 1.
Daniëlle Buyck/Bonvivant, 193; 2. An
nelies Goudriaan/Esprit, 185; 3. Cathy
Verboom/Raccroc W, 173. Zl: 1. Carla
Haak/lcara, 195; 2. Christana de Feyter/
Aimee, 194; 3. Laura Broodman/Gobert
(Zwinr 186, M2" 1 Germa Heykoop/
Evita, 156; 2. Nicole Vaes/lnvan Deux,
153. M1: 1. Carla Haak/Jessica, 162; 2.
Tiny Scheele/Mahruss (Oranjer.), 153; 3.
Deborah van Liere/lris Corona (Oran
jer.), 152. L: 1. Jeanette van Gorsel/Jo-
nathan (Vlaandertse R.), 166; 2. Mieke
van de Bosch/Gentleman, 165; 3. Anja
van Vuuren/Dobey Isenhart, 163. B: 1.
Muriel Vader/Attent, 170; 2. Joost van
Busel/Jacky (Paardebloem), 165; 3. Lin
da Bezemer/Jarsica, 163. Pony's M2: 1.
Wendy Moelker/Hellenique (Paarde
bloem), 160; 2. Suzanne Lybaart/Diego
(Hariingr.), 152. M1, cat. C: 1. Naomi
Suthcliff/Djoeke (Zwinr.), 158. Ml, cat.
DE 1 Jolanda Verton/Arrabel (Paarde
bloem), 152; 2. Ingeborg van Zeele/Ga-
linda (Zwinr.), 151.. L: 1. Marjolein
Goossen/Flash (Kleppertjes), 163; 2.
Carmen van Veen/Pitoe Samourai
(Kleppertjes), 159. B, cat, DE- 1. Inge de
Feyter/Jistana (Kleppertjes), 177; 2. Ilse
de Feyter/Normen (Kleppertjes), 172. B,
cat. C1Mieke de Regt/Rakker (Klepper
tjes), 173; 2. Liza Laperre/Mestrais Nan
cy (Kleppertjes), 159. Tweede proef M2:
1 Wendy Moelker/Hellenique, 155; 2.
Petra Maas/Esprit (Graeve Jan), 153.
M1, cat.C: 1. Naomi Suthcliff/Djoeke,
157. Ml, cat DE: 1. Jolanda Verton/Arra
bel, 156; 2. Benny Melse/Fosco (Oranje
zon), 154. L, cat. DE: 1. Ilse Deurwaarder
/Look out's Justien (Kleppertjes), 156; 2
Marjolein Goossen/Flash, 152. B, cat. C:
1. Liza Laperre/Mastrals NAncy, 160; 2.
Mieke de Regt/Rakker, 158. B, cat. DE: 1
Inge de Feyter/Jistana, 164; 2. Fieke de
Rooy/Pasja (Graeve Jan), 164.
Paralympics
Zitvolleybal. Mannen: Nederland - Ver
enigde Staten 3-0 (15-3 15-1 15-3), Ne
derland - Zweden 3-0 (15-2 15-5 15-12).
Rolstoelbasketbal. Mannen: Nederland-
Japan 74-42 (40-20), Nederland - Zwe
den 58-44 (33-21Vrouwen: Nederland-
Groot-Brittanniè 48-24 (29-13), Tennis.
Vrouwen, tweede ronde (achtste fina
les): Kalkman-Van den Bosch (Diemen) -
Fink (Oos) 6-1 6-2, Vandierendonck (Den
Haag) - Courtier (NZe) 6-1 6-2, Smit
(Groningen) - Seijen (Bel) 6-1 6-3 Man
nen, tweede ronde: Molier (Bergeyk) -
Wesang (Dui) 6-2 6-3. Goalbal, mannen:
Nederland - Tsjechië 5-0. Tafeltennis.
Vrouwen, klasse 3-5, zittend: Neder
land - Duitsland 3-1. Klasse 6-10, staand:
Nederland - Tsjechië 0-3. Zwemmen.
200 m wisselslag mannen: 1 De Groot
(Barneveld) 2.19,75 (wr), 2. Engelsman
(Schiedam), 4. De Hoogh (Ulvenhout).
Zwaardere handicap: 2. Sturkenboom
(Utrecht). Vrouwen: 2. Van Amelsvoort
(Den Bosch), 5. Reuvekamp (Zwolle).
Schaken
Amsterdam. Donner Memorial.
Eerste ronde: Van Wely (Ned) - Kamsky
(VSt) 1-0, Adianto (Ino) - Timman (Ned)
1-0, Piket (Ned) - Morozevich (Rus) 1-0,
De Firmian (VSt) - Sokolov (Bos) 1-0,
Salov (Spa) - Granda Zuniga (Per) 1/2-1/
2, Ivantsjoek (Oek) - Hodgson (GBr) 1-0.
Tweede ronde Timman - Piket 0-1, De
Firmian - Van Wely 0-1, Granda Zuniga -
Ivantsjoek 1/2-1/2, Kansky - Salov 1-0,
Hodgson - Adianto 1-0, Sokolov - Moro
zevich 1/2-1/2. Stand: 1. Piket, Van Wely
2 punten, 3. Ivantsjoek 1 1/2,4 Adianto,
De Firmian, Granda Zuniga, Hodgson,
Kamsky 1, 9. Morozevich, Salov, Soko
lov 1/2, 12. Timman 0.
Tennis
New Haven. Mannen, 1,75 miljoen gul
den.
Kwartfinales: Siemerink (Ned/10) - Kra-
jicek (Ned/2) 7-6 6-2, Wayne Ferreira
(ZAf/4) - Vacek (Tsj/12) 6-2 6-7 6-3,
O'Brien (VSt) - Kafelnikov (Rus/1) 6-4 6-
4, Philippoussis (Aus/14) - Rosset (Zwi/
6) 6-2 6-3. Halve finales: Siemerink - Fer
reira 6-3 3-6 6-3, O'Brien - Philippoussis
7-6 6-7 6-4. Finale: O'Brien - Siemerink 7-
6 6-4.
Dubbelspel, halve finales: Byron Black/
Connell (Zim/Can/1) - Ellis Ferreira/Sie-
merink (ZAf/Ned/5) 6-7 6-4 6-3, Björk-
man/Kulti (Zwe/6) - Broad/Norval (GBr/
ZAf) 6-7 6-4 6-3.
Indianapolis. Mannen, 1,75 miljoen gul
den.
Kwartfinales: Ivanisevic (Kro/2) - Roux
(Fra) 6-7 7-6 6-2, Ulihrach (Tsj/13) - Cor
retja (Spa) 6-4 7-5, Martin (VSt/5) - Enq-
vist (Zwe/4) 6-3 1-6 7-6, Sampras (VSt/1 )-
Haas (Dui) 6-3 6-4. Halve finales: Sam
pras - Ulihrach 6-1 6-4, Ivanisevic - Mar
tin 6-2 6-4. Finale: Sampras (VSt/1- Iva
nisevic (Kro/2) 7-6 7-5.
Umag. Mannen, 650.000 gulden.
Halve finales: Moya (Spa/4) - Ruud
(Noo) 6-1 6-2, Mantilla (Spa/3) - Dosedel
(Tsj) 4-2 opgave Dosedel wegens rug
blessure. Finale: Moya - Mantilla 6-0 7-6.
Manhattan Beach. Vrouwen, 785.000
gulden.
Kwartfinales: Graf (Dui/1) - Frazier (VSt/
8) 6-3 6-2, Huber (Dui/2) - Spirlea (Roe/6)
6-3 6-7 6-4, Habsudova (Slw/7) - Date
(Jap/3) 6-4 4-6 6-2, Davenport (VSt/4) -
Coetzer (ZAf/5) 6-4 4-6 6-3. Halve finales:
Davenport - Graf 6-3 6-3, Huber - Habsu
dova 7-6 6-3.
Goes/'s-Gravenpolder, RABO-tennis-
toernooi:
Jongens enkel t/m 16, halve finales: I.
van Belzen-W. den Engelsman 6-1 6-0.
H. Guingo-M. Gideonse 1-6 6-1 6-4. Fi
nale: I. van Belzen-H. Guingo 6-2 6-0.
Meisjes enkel t/m 16, halve finales: A.
Busink-J. van Velzen 6-1 6-1, T. Uitter-
hoeve-S. Hulsteijn 6-1 6-3. Finale: T. Ui-
terhoeve-A. Busink 6-2 6-2. Jongens
dubbel t/m 16, halve finale: Guingo/Ten
Hacker-Den Engelsman/De Vrieze 7-6 3-
6 6-4, Clausing/Verschuure-Ton/Kats-
man 6-4 7-5. Finale: Guingo/Ten Hacker-
Clausing/Verschure 0-6 6-3 6-1Jongens
enkel t/m 14, halve finales: F. Clausing-
J. Ie Due 6-1 6-3, E Raaman-R. van Oost
6-1 6-0. Finale: F. Clausing-E. Raaman 6-
1 6-1. Meisjes enkel t/m 14, halve fina
les: S. Mol-M. Ketting 6-2 6-1, N. de
Vrieze-C. Gunst 6-3 7-6 Finale: S. Mol-
N. de Vrieze 6-4 6-2. Jongens dubbel t/m
14, halve finales: Raaman/Verschure-
Van Hoof/Wisse 6-3 3-6 6-4, Alberda/
Quaack-M. en M. Bernard 6-0 1-6 0-6. Fi
nale: Alberda/Quaack-Raman/Verschu-
re 6-1 6-4, Jongens enkel t/m 12, halve
finales: A Nonnekes-A. te Boekhorst 6-1
6-0, F. Drost-S. Westerweel 6-3 6-2. Fi
nale: A. Nonnekes-F. Drost 6-0 6-1.
Meisjes enkel t/m 12, halve finales: M.
Atoon-M. Jansen 6-0 6-1, L. Bekenkamp-
A. Ketting 6-0 6-3. Finale: M. Atoon-A.
Ketting 6-0 6-3. Jongens dubbel t/m 12,
halve finales: Te Boekhorst/Nonnekes-
Jansen/Harmsma 7-5 6-1, Buys/Blok-
land-Alberda/Mulders 7-6 6-2 Finale1
Boekhorst/Nonnekes-Buys/Blokland 6-0
6-0. Meisjesdubbelt/m 12: Atoon/Bauer-
Bekerskamp/Goudt 6-0 6-3, Jansen/
Zuidweg-V/d Heijden/Sinke 1-6 6-4 6-2.
Finale: Atoon Bauer-Jansen/Zuidweg 6-
0 6-2. Gemend dubbel t/m 12, halve fi
nales: Bauer/Nonnenkens-Boone/van
Langenvelde 7-5 6-3, Ketting/Te Boek-
horst-Goudt/Blom w.o. Finale: Bauer/
Triathlon
Trimkoersen
en de ruin 193 punten op. Acht
meer dan Annelies Goudriaan
met de duidelijk minder dan in
de eerste proef lopende Esperit.
Oranje lint
Ingrid Faes eiste met Ivanti in
de eerste proef van de klasse Zl
de hoogste eer voor zich op. Met
haar 188 punten bleef de Bres-
kense amazone de op de tweede
stek eindigende Axelse Chris
tian de Feyter met Aimee vijf
puntjes voor. Ook in de tweede
proef moest Christian de Feyter
genoegen nemen met de tweede
plaats. Nu griste Carla Haak met
de goed Icara, met slechts één
puntje verschil (195-194), het
oranje lint voor de neus van de
Axelse combinatie weg.
Het was voor Carla Haak niet
het enige oranje lint. In de klasse
Ml toonde de amazone uit Hoek
zich met vos-merrie Jescica tij
dens de eerste proef duidelijk de
beste. Getuige de tien punten
voorsprong op haar naaste con
current, Theo Perdaen met Jo-
zias (170-160).
van onze verslaggeefster
Sylvia Marmelstein
UTRECHT - De Bond voor
Werknemers in de Sport (BWS)
behoort tot de kleinsten in vak-
bondsland, maar is de snelst
groeiende bond van de FNV. In
de eerste zes maanden van dit
jaar nam het totale ledenbe
stand toe tot 1400 en daarmee
was de aanwas ruim 17 proeent.
De belangrijkste reden van de le
dengroei is de enorme toename
van het aantal mensen dat in de
sector werkt. In drie jaar tijd is
het aantal werknemers gegroeid
van 17.690 tot 45.000. De enorme
wildgroei in sportscholen be
zorgt de bond veel werk, want de
arbeidsomstandigheden zijn
vaak belabberd. „Nieuwe werk
gevers beginnen een sportclub
en denken dat ze daar alleen een
zaaltje en een paai- fitness-appa
raten voor nodig hebben. Met de
uitbetaling van de lonen en de
werktijden van hun personeel
nemen ze het het niet zo nauw",
vertelt juridisch medewerkster
Hanneke Langezaal.
De werknemer in de sportbran-
che was tien jaar geleden meest
al een vrijwilliger. Veel trainers
deden het werk voor hun plezier
en kregen daar geen cent voor
betaald. „Werkgevers moeten
nog wennen aan het idee dat ze
nu te maken hebben met werk
nemers die een goede opleiding-
hebben genoten en dus boter bij
de vis willen zien."
In de tien jaar dat de BWS be
staat, heeft de bond al veel ver
andering gebracht in de arbeid
somstandigheden. De eerste
mijlpaal werd bereikt in 1987,
toen de eerste CAO-sport werd
afgesloten.
De huidige CAO geldt alleen
voor werknemers die in dienst
zijn bij een organisatie zonder
winstoogmerk en daar vallen
slechts 1600 mensen onder.
„Maar de overigen zijn in dienst
bij commerciële ondernemingen
waarmee de eigenaar zijn brood
wil verdienen en dus winst moet
maken. We willen ook voor deze
bedrijven een CAO bevechten."
Als dat lukt, verwacht Lange
zaal dat het ledenaantal snel
toeneemt, want mensen worden
pas lid wanneer zij het gevoel
hebben dat de bond al iets voor
hen heeft bereikt.
Momenteel is de bond bezig met
forse uitbreiding van de dienst
verlening. Sinds een half jaar
krijgen de aanhangers het leden
blad Sport Werk in de bus. Ook
geeft de BWS voorlichting aan
studenten op sportopleidingen
om hen voor te bereiden op de
arbeidsmarkt.
Nieuw is het inloopspreekuur
dat eind september van start
gaat. Langezaal trekt dan het
land in om voorlichting te geven
in de regio's. Werknemers kun
nen dan vragen stellen over ar
beidsomstandigheden en lonen.
foto Peter Nicolai
Nonnekens-ketting/Te Boekhorst 6-1 6-
0. Jongens enkel t/m 10, halve finale: M.
van Kuijk-S. Busink 6-1 6-1, P. de Morree-
S. Nonnekes 6-1 6-0. Finale: M. van
Kuijk-P. de Morree 6-1 6-0. Meisjes enkel
t/m 10, poulewedstrijden, finale: S.
Bauer-K. Goudt 6-2 6-1. Jongens dubbel
t/m 10, halve finales: De Morree/Van
Kuijk-Bordui/Sinke 6-0 6-3, Feytel/Huis
in f Veld-Busink/Felius 6-4 6-4. Finale:
De Morree/Van Kuijk-Feytel/Huis in 't
Veld 6-4 6-0.
St. Jansteen. 15e Bellamy-toernooi.
HE/B, halve finale: P. Marteijn-O. van
Quekelberghe 6-4, 6-3. R. Pesch-R. van
Remortel 2-6, 6-4, 6-4. Finale: P. Mar-
teijn-R. Pesch 6-2, 6-7, 6-2. HE/C1, halve
finale: P. Vervaet-S. Verstraeten 6-0,7-5.
R. Bun-P. van Waterschoot 6-1, 6-3. fi
nale: P. Vervaet-R. Bun 6-3, 3-6, 7-6. HE/
C2, halve finale: A. Bauwens-J. Bral 6-2,
6-4. G. Roctus-N. Van der Starre 6-2, 6-4.
Finale: A. Bauwens-G. Roctus 6-2, 6-1.
HE/D1, halve finale: F. Vlassenrood-A.
Hiel 7-6,2-6,6-1T. Willaert-T. Bun 3-6,6-
2, 7-6. Finale: F. Vlassenrood-T. Willaert
2-6,7-6, 6-0. HE/D2, halve finale: W. Her-
rewegh-H. Verstraeten 2-6, 6-4, 6-4. R.
Bauwens-T. Verwer 6-3, 6-0. Finale: W.
Herrewegh-FE Bauwens 6-4, 1-6, 6-3. HE
IE, halve finale: R. Roelandt-L. Statujew
6-16-4. C. van Dorsselaer-P. Maes 6-1,6-
2. Finale: R. Roelandt-C. van Dorsselaer
6-0, 6-1.
DE/D1, halve finale: E. Picavet-M. de
Moor 6-3, 6-4. A. Cools-L. Lensen 6-4, 6-
4. Finale: E. Picavet-A. Cools 7-6,1-6, 7-
5. DE/D2, halve finale: E. Pattijn-H. Wee-
maes 7-5, 6-2. T. Vernimmen-S. Wald
mann 4-6, 6-3, 6-4. Finale: T. Vernim-
men-E. Pattijn 6-3, 6-0. DE/E; halve fi
nale: C. de Klerk-I. van Tatenhove 7-6,7-
5. K. Dankaert-V. van Tienen w.o. Finale:
C. de Klerk-K. Dankaert 6-4, 6-3. HD/C:
Finale: Kohler/Zegers-Bauwens/Ver-
vaet 7-5, 6-2. HD/D, finale: Hiel/Stroob-
and-Hirdes/Van Goethem 6-3, 4-6, 6-2.
HD/D2, finale: Bauwens/De Block-
Nachtegael/Sturm 6-2, 6-4. DD/D, finale:
Mattens/Versteeg-Bracke/VanDamme6-
1, 6-7, 6-4. DD/D2, finale: Broeckaert/
Martens-Verstraeten/Vlassenrood 6-2,6-
3. GD/C, finale1 Verstraeten/Van Poecke-
Adriaansens/Martens 7-6, 6-4. GD/D, fi
nale: Broeckaert/Dreesmann-Van der
Klok/d'Hooghe 7-6, 6-3. GD/D2, finale:
Vereecken/Ringoot-Bun/Van Remoor-
tere 6-7, 6-2, 6-1
ROTTERDAM (GPD) - Dennis
Klioejev speelt de rest van het
seizoen voor Lierse SK. De Rus
sische jeugd-international, die
bij Feyenoord niet in aanmer
king komt voor een basisplaats
en vorige week boos meldde dat
hij terugwil naar Dinamo Mos
kou, wordt door Feyenoord ver
huurd aan de Belgische eer
steklasser.
De leiding van de Rotterdamse
club weigert Klioejev, die zich
moeilijk heeft aangepast en nog
altijd de Nederlandse taal niet
machtig is, te verkopen. „Of er
moet een geweldige prijs voor
hem op tafel worden gelegd",
zegt Arie Haan. „Hij mag van
ons bij Lierse gaan voetballen.
Het is belangrijk dat hij weer
vertrouwen krijgt. Bij Feye-
rfoord is hij niet op zijn gemak."
Veldkorfbal
's-Heer Hendrikskinderen. Nilsson-Tjo-
ba-toernooi: Sikopi-Deetos 3-7, Tjoba-
Die Haghe 2-8, Catba-Sikopi iu-j, uee-
tos-Tjoba 13-6, Die Haghe-Catba 11-6,
Sikopi-Tjoba 5-10, Deetos-Die Haghe 14-
5, Tjoba-Catba 5-9, Die Haghe-Sikopi 11-
6, Catba-Deetos7-12. Eindstand: 1. Dee-
tos 8 pnt., 2. Die Haghe 6, 3. Catba 4, 4.
Tjoba 2, 5. Sikopi 0. Bonusprijs beste re
sultaat tegen Tjoba: Deetos.
St. Laurens. Ondo-oefenvierkamp: On-
do-Olympia 8-5, Togo-ACKC 2-3, ACKC-
Ondo 3-9, Olympia-Togo 5-8, Togo-On-
do 3-2, Olympia-ACKC 7-7.
Zwijndrecht. Albatros-toernooi: 1. ODO
Maasland, 2. Animo, Oost-Souburg, 3.
GKV, Gorinchem, 4. Fudicia, Vleuten, 5.
Ventura Sport, Strijen, 6. Albatros,
Zwijndrecht.
Terneuzen. Int.toernooi KV Luctor: 1.
Floriant, Merelbeke (B), 2. All Ready,
Zierikzee, 3 ex aequo Good Luck, Mid-
delharnis en Luctor, 5. VIOS, Willem
stad, 6. Zaamslag.
Wielrennen
Almere. Open NK.
Mannen: 1. Van der Marei (Ter Aar) 3800
m zwemmen, 180 km fietsen en 42,195
km lopen in 8.01.14, 2. Van Gossum
(Bel) 8.09.01, 3. Breedijk (Amsterdam)
8.14.50, 4. Ittmann (Amstelveen)
8,17.29, 5. Swart (Anna Paulowna)
8.27.59, 6. Van Trigt (Nieuwkoop)
8.29.36, 7. Lehmann (Hon) 8.37.19, 8.
Van Hinte (Almere) 8.38,41, 9, Fujiwara
(Jap) 8.39.59, 10. Roeien (Huizen)
8.45.11. Vrouwen: 1. Wiltenburg (Bree-
zand) 8.56.57, 2. Van Woesik (Aus)
9.10.20, 3. Vlot (Berkenwoude) 9.41.56.
Criterium Noordstraat. Uitslag A-cat.: 1
R. Meijer, Putte, 2. P Bolssens, Kiel-
drecht, 3. R. van Etten, Hulst, 4. H. van
Dijke, Tholen, 5 A. Geelhorst, Nijme
gen, 6. A. Polak, Prinsenbeek, 7 R. de
Jonge, Middelburg, 8. C. Lepoeter, We
meldinge- B/C-cat: 1A Jansen, Middel
burg, 2. W. van Helvoirt, Zuiddorpe, 3.
W. Wielhouwer, Sommelsdijk, 4. K.
Schrier, Kapelle, 5. F. Rombouts, Zun-
dert, 7. J. Jeremiasse, Wemeldinge, 8.
H van Dijke, Tholen, 9. F. Martens, Koe
wacht, 10. K. Harms, Axel.
1 Ferrigato (Ita) 235 km in 5.43.13, 2.
Sciandri (Eng) 0.01, 3. Museeuw (Bel)
0.20, 4. Armstrong (VSt), 5. Bartoli (Ita),
6. Davide Rebellin (Ita), 7. Fincato (Ita), 8.
Tafi (Ita), 9. Milesi (Ita) 1.01, 10. Colagé
(Ita) 1.09, 11. Vandenbroucke (Bel) 1.35,
12. Baronti (Ita), 13. Faustini (Ita), 14
Gianetti (Zwi) 3.28, 15. Fondriest (Ita)
3.45. Stand wereldbeker: 1. Museeuw
137 punten, 2. Zanini (Ita) 88, 3. Gon-
tjenskov (Rus) 67, 5. Baldato (Ita) 65, 6.
Ferrigato 62, 7. Armstrong 61,8, Colom
bo (Ita) 58, 9. Tsjmil (Mol) 56,10. Fonta-
nelli (Ita) 54, 11. Richard (Zwi), Bölts
(Dui) 50,13. Bortolami (Ita) 47,14. Scian
dri 45,15. Tafi 37.
Regio-Tour, vierde etappe, Gübwiller-
Colmar: 1. Filippo Casagrande (Ita) 176
km in 5.27.25, 2. Djavanian (Rus), 3. Dek
ker (Ned), 4 Molinari (Ita), 5. Ullrich
(Dui), 6. Julich (VSt). Vijfde etappe, cri
terium Vogtsburg: 1. Filippo Casagran
de 165 km in 5.05.26, 2. Meier (Zwi), 3.
Celestino (Ita), 4. Oegroemov (Rus), 5.
Bölts (Dui), 6. Ullrich Eindklassement:
1Ullrich 22.02.00,2. Heppner (Dui) 2.09,
3. Oegroemov 3.20, 4. Celestino 3.33, 5.
Casagrande 3.45, 6. Dekker 5.18.
Tour Féminin.
Vierde etappe, Loures-Barousse - Tour-
malet: 1. Luperini (Ita) 110,8 km in
3.58.22, 2. Longo (Fra) 2.29, 3. Jolant
Polikiavitsjoete (Lit) 2.33, 4. Heeb (Zwi)
4.18, 5. Alessandra Cappellotto (Ita)
4.34, 10. Van de Vijver (Bel) 6.33. Vijfde
etappe, Saint Orens de Gameville - Car-
cassone: 1. Alessandra Cappellotto 95
km in 2.34.13, 2. Brunen (Ned) 0.05, 3.
Heeb, 4 Dunne (VSt), 5. Mansveld
(Ned), 42. De Bruijn 0.03, 46. Klep, 47.
Hillenga. Algemeen klassement: 1. Lon
go 15.34.43, 2, Luperini 1.32, 3. Jolant
Polikiavitsjoete 4.12,12. De Bruijn 10.13,
26. Rombouts 17.45, 35. Klep 23.27.
Madrid. Bergklassieker: 1, Escartin
(Spa) 152,5 km in 3.44.01, 2 Miguel Inu-
duarin (Spa), 3. Munoz (Spa) 0.06, 4.
Serrano (Spa), 5. Cerezo (Spa).
Heerhugowaard. Koers voor profs en
amateurs. Mannen: 1. Lust (Tuitjen-
horn) 100 km in 2.19.18, 2. Pieters (Zwa
nenburg), 3. Cornelisse (Amsterdam).
Vrouwen1 1 Haringa (Hoofddorp) 70 km
in 1.41.40, 2. De Boer (Amsterdam), 3.
Kroes (Hattem).
Oost-Souburg, amateurs: 1. Wilfred
Geijs (Kwadendamme), 2. Johan van
Feyenoord heeft in het verleden
veelvuldig spelers voortijdig van
de hand gedaan, waarna zij bij
hun nieuwe werkgevers alsnog
uitgroeiden tot gewaardeerde
krachten. Haan: „We willen spe
lers niet meer te haastig van de
hand doen. Er zijn genoeg voor
beelden van spelers die het toch
hebben gemaakt. Soms is een
stapje terug nodig om de top te
bereiken. Michael Reiziger ging
naar FC Groningen en ontwik
kelde zich daar voortreffelijk.
Hij keerde heel sterk terug bij
Ajax en speelt nu bij AC Milan.
Hetzelfde gebeurde met Ronald
de Boer bij FC Twente. Klioejev
is pas 20 jaar. Hij moet maar
eens aantonen dat hij wel dege
lijk kwaliteiten heeft. Dan is er
altijd nog een weg terug naar
Feyenoord."
Schaik (Oost-Souburg), 3. Walter
Schmid (Goes), 4. Peter Heeren (Sprun-
del), 5. Nico van de Klundert (Woens-
drecht), 6. Peter Mol (Kapelle), 7. Kees
Schouwenaar (Kloetïnge), 8. Frangois
Franse (Kwadendamme), 9. Antoine
Goense (Lewedorp), 10. Mario van Vlim-
meren (Hoeven), 12. Vincent Villerius
(Middelburg), 14. Arjan van Haaften
(Stavenisse), 15. Danny Schaut (Sas van
Gent), 16. Johnny van de Klooster (Le
wedorp), 17. Jacco Luteijn (Kapelle), 18
Fonny Kint (Axel), 20. Arnold Duinhou
wer (Brouwershaven). Nieuwelingen: 1.
Richard Slabbekoorn (Kapelle), 2. Mario
de Rïtter (Hoek), 3. Danny Langenberg
(Kapelle), 4. Evert Doudee (Kloosterzan-
de), 5. Lex Luteijn (Kapelle), 6. Thijs
Geuze (Middelburg), 7. Tuur Verdonk
(Goes), 8. Simon Janse (Kloosterzande),
Recreanten: 1. Robby Meijer (Putte), 2
Ryan Spapen (Rijen), 3. Christ Boden
(Wouwse Plantage), 4. Gerben Suyk
(Kruiningen), 5. Robert de Jonge (Mid
delburg), 7. Reinier van der Does (Hein
kenszand), 8. Harry Gubbels (Goes), 9.
Anton Janssen (Middelburg), 10. Huib
Slabbekoorn (Kapelle).
Novo Mesto (Slv). WK junioren: 1. Loew
(Dui) 120 km in 2.55.50, 2. Nielsen (Den),
3. Astolfi (Ita), 10. Wopke Veenstra 0.31,
29. Van der Kooij, 33. Van Katwijk, 68.
Mutsaars 0.37, 79. De Waard.
Kristiansand. ATB, wereldbeker cross
country.
Mannen: 1. Martinez (Fra) 2.34.59, 2. Du-
pouey (Fra) 2.58,3. Brentjens (Ned) 3.13,
4. Pallhuber (Ita) 4.39, 5. Foord (GBr)
4.44. Stand: 1. Martinez 321 punten, 2.
Dupouey 319, 3. Frischknecht (Zwi) 297.
Windsurfen
Slag om Schiermonnikoog: 1. Alexan
der Hoekstra (Almere) 60 km in 2.03.45,
2. Hingst (Joure) 2.07.30, 3. Dick Hoek
stra (Eindhoven) 2.07.50, 4. Nieuwen-
kamp (Middelburg) 2.16.05, 5. Dorien de
Vries (Almere) 2.20.15.
Mannen, 1000m vrij masters: 14. Willy
de Dauw (ZCK). 2000m school all in: 11.
Ruud Hamelink (ZCK), 13. Auk de Maat
(ZCK), 15. 'Martijn Verbist (ZCK), 17.
Maarten van derZwan (ZCK), 19. Jeroen
van de Sar (ZCK), 22. Evert de Maat
(ZCK) 23. Arjan Dekker (ZCK). 1000m
vrij -15 jaar: 3. Tom Pieterse (ZCK), 11.
Joey den Beer (STV), 18. Paul Kunne
(SCH). 2000m vrij all in: 31. Thijs Salomé
(ZVS). 400'm vrij -11 jaar: 1 Ruud Pieter
se (ZCK), 11. Roelof van Eijk (ZCK), 17.
Tristan Timmerman (STV). 1000m
school masters: 4 Rens Pieterse (ZCK).
800m vrij - 13 jaar: 7. Charles Potin
(STV), 11Jarbas in den Bosch (ZCK), 22.
Bart Broekman (ZCK).
Vrouwen, 2000m school all in 5. Car-
lien Schrijvershof (STV), 6, Susan de
Baar (ZCK), 7. Ankie Buijs (ZCK), 12. In
geborg Hamelink (ZCK). 1000m vrij slag-
15 jaar: 9. Kim Verheijden (SCH). 2000m
vrij all in: 49. Renate Louwerse (ZCK).
400m vrij -11 jaar: 5. Petra Vink (ZCK), 6.
Lydia de Groot (STV), 7. Anneloek
Schrijvershof (STV), 12. Marinka Bil
(STV), 13. Sabine van Waes (ZCK), 14.
Genevieve Kunne (SCH), 15. Erica
Broekman (ZCK), 19. Angenika Kunne
(SCH), 20. Cynthia Potin (STV). 800m vrij
slag - 13 jaar 3. Saskia Herrbout (STV),
6. Linda Vink (ZCK), 7 Selena van Hoek
(STV), 30. Nicole van Putten (ZCK), 31.
Linda van Eyk (ZCK).