Den Hollander niet te stoppen PERRV Beurtelings een biertje halen Hockeyers Rapide stellen teleur Jan Timman start met dubbel verlies Kansen op titel voor Koewacht verkeken Tennissers Halfweg als een wervelwind naar nationale titel Supercrosskampioen etaleert vorm ook in Rilland-Bath sport op tv 199?° SpOrt MAANDAG 19 AUGUSTUS 1996 1 5 /an onze medewerker ep Triou RILLAND-BATH - Kees den Hollander heeft tijdens wed strijden van MC Rilland zijn jrote vorm geëtaleerd. De kers- /erse supercrosskampioen pak- ,e na fraaie duels met Joris van Strien in beide manches de (verwinning. Bij de junioren yas Patrick Potter de sterkste. Gregory de Nooijer won de 60cc, le 80cc was voor Michel Kools. foris van Strien was er zaterdag iuidelijk op uit om de super- jrosskampioen Kees den Hol ander zijn eerste nederlaag te jezorgen, maar dat was Den •Hollander zijn eer te na. Het re- iultaat was dat het publiek prachtige manches kreeg te uen. Direct na de start van de eerste nanche pakte Van Strien de lei- ling en probeerde een gat te ;laan ten opzichte van Den Hol ander. Maai- de Aagtekerkenaar iet zich niet verrassen en zat na :nkele ronden al in het wiel van /an Strien die de aanvallen niet con afslaan en de koppositie noest afstaan. Den Hollander, die bekend staat >m zijn enorme conditie, liep te gen einde zelfs nog weg van zijn opponent. Achter de leiders ging 125cc-rijder Arjo Verhage het duel om de derde plaats aan met zijn 'zwaardere' collega's. Met name met Con van Meel ging Verhage, die al in het begin ten val was gekomen en een felle achtervolging reed, het duel aan. Daarbij kwamen ze even met elkaar in aanraking in een bocht. Van Meel ging in de fout en viel. Voor Verhage leek er geen vuil tje meer aan de lucht, maar Van Meel wachtte hem op en maakte hem het leven gedurende enkele ronden zuur. Voor de sportivi- teitsprijs kwam Van Meel niet in aanmerking. Verhage, zelf een van de sportiefste rijders, vond het op zijn zachtst vervelend. „Dat was toch niet nodig. Hij had meer dan een ronde achter stand en gaat het mij moeilijk maken. Ik was echt even bang dat hij me van de motor zou rij den." In de tweede manche verraste Van Strien weer met een kop- start en moest Den Hollander opnieuw fel in de achtervolging. Nu hield Van Strien het acht ronden lang vol, maar moest an dermaal buigen voor Den Hol lander, die na zaterdag gezien kan worden als één van de grote kanshebbers op het open Zeeuwse kampioenschap mo torcross. Verhage had weer een slechte start maar reed, nu zonder pro blemen, na een fantastische in haalrace terug naar de vierde plaats algemeen en was daar mee de beste 125cc-rijder. Voor Ron Bos was de wedstrijd al bij het starthek afgelopen vlak voor het vallen van het starthek be gaf zijn koppeling het en moest hij opgeven. Bij de junioren was Patrick Pot ter weer de sterkste, maar hij zal in de toekomst rekening moeten gaan houden met eerstejaars Freddy Blaas die vooral in de tweede manche heel dicht bij zijn eerste overwinning was. In de eerste manche leidde Potter van start tot finish maar in de tweede pakte Blaas de leiding en moest Potter zeven ronden alles uit de kast halen om hem van de leiding te verdringen, waarbij Blaas niet voldoende tegen stand kon bieden door een de fect aan zijn stuur. 'an onze medewerker iPELDOORN - Voor de zwem- iloeg van Koewacht zijn in het ecreatiegebied Bussloo tussen Ipeldoorn en Deventer de kan en op prolongatie van de natio- lale clubtitel bij de vrouwen iraktisch verdwenen. De vrou- venploeg van ZPB/Profus uit larendrecht was te sterk. 1PB was met twee zwemsters in le kopgroep vertegenwoordigd, erwijl Koewacht niemand mee tad. Alleen Susan de Baar kon net de Vlissingse Carlien Schrij- •ershof in het spoor blijven. Schrijvershof was opnieuw de leste Zeeuwse door de eind- print om de eervolle vijfde (laats te winnen. /oor de mannen van Koewacht s nog niet alles verloren. Ruud lamelink is bijtijds weer in 'orm gekomen en was'met zijn elfde plaats de beste Zeeuw. Sa men met Auk de Maat, Martijn Verbist en Maarten van der Zwan hield hij de kansen van Koewacht overeind. Op de kilometer bij de jongens tot 15 jaar deed Tom Peterse het opnieuw voortreffelijk. Hij wist in een zeer sterk veld als derde te eindigen. Hij behield zijn kansen op winst van het landelijk klas sement in deze categorie. De Vlissinger Joey den Beer deed het eveneens goed met zijn elfde plaats. Kim Verheijden van De Schelde was in deze leeftijds groep de beste Zeeuwse ,met haar negende plaats. Ruud Pie- terse won de 400 meter vrije slag bij de jongens tot 11 jaar. Bij de tot 13-jarigen waren de Vlissin- gers Saskia Herrebout em Char les Potin de best Zeeuwen. Her rebout verraste met haar derde plaats. Een spelmoment uit de finale van het hockey toernooi van Rapide tussen het Belgische Tienen en het Engelse Tommy Row. foto Charles Strijd van onze medewerker HULST - De hockeyers van het Belgische Tienen zijn winnaar geworden van de 38e editie van het internationale Rabo Reij- naert-toernooi, dat werd georganiseerd door de Hulster mixed hockey club Ra pide. In de finale waren de Belgen beter in het nemen van strafballen dan hun En gelse tegenstander Tommy Row. Tienen won met 4-3. De mannen van Rapide, met invallers voor Peter van de Kerkhoven en Joep Fas- saert, kwamen in de voorronde niet verder dan de tweede plaats na onnodig verlies met 1-3 tegen Bloody Good Bloke. „We hebben de tegenstander onderschat en maakten verdedigend teveel fouten", merkte coach Ab Klaeysen op. In de troostfinale zette de Hulster ploeg de misstap recht en legde overtuigend beslag op de vijfde plaats, door zowel Old Cains en Random Bell Ends met duidelijke cij fers (3-0) terug te wijzen. „Het is jammer dat we op een mindere wedstrijd in de voorroonde werden uitgeschakeld", aldus de Rapide routenier Peter Bouma. Bij de vrouwen stelden Rapide teleur. Het elftal van coach/speelster Josetta Kroon reikten niet verder dan de vierde plaats. „We hebben nauwelijks getraind. Ook wa ren nog enkele speelsters met vakantie waardoor we dikwijls in een fantasie op stelling hebben moeten spelen", aldus Kroon. De langdurig geblesseerde Marjan van Dorselaar kon terug zien op een rede lijk geslaagd toernooi. De spits van Ra pide nam twee van de vier Rapide treffers voor haar rekening. Het Engelse Tommy Row werd eerste door met 1-0 te winnen van Crazy Cows. van onze medewerker Peter van Kouteren SAS VAN GENT - Dure auto's, mobiele telefoons en galakle- ding zijn de blikvangers bij de ingang van het Vlaanderen- complex in Sas van Gent. Deze wereld van glitter en glamour stortte zich anderhalve week lang op het met een waas van geheimzinnigheid omfloerste piramidespel. Een schril con trast met het soms excentrieke gezelschap dat zich in dezelfde periode onverstoorbaar ach ter een bord met 64 velden op hield: de deelnemers aan het ECI-schaaktoernooi. Toch is er zaterdag enige overeen komst. In beide zalen werden de winnaars gefêteerd en zien verliezers reikhalzend uit naar nieuwe mogelijkheden. Het 23e ECI-schaaktoernooi zit erop en zal de geschiedenis in gaan als het toernooi van Mar tin Martens en de jonge Duitser Jan Gustafsson. Martens liet zich na Helmut Cardon (in 1988) als tweede Zeeuw in de geschiedenis huldigen als win naar van het toernooi en streek in zijn laatste jaar als student bovendien een aardig vakan tiecentje op. Gustafsson maakte zijn favo- rietenrol waar en stond in de in ternationale jeugdgroep op eenzame hoogte. Maar ook de Belg Johan Goormachtigh gaat handenwrijvend naar huis. Hij voldeed in de interna tionale meestergreep door een overwinning in de laatste ron de aan zijn eerste meesternorm (zes punten uit negen partijen). In de jeugdgroep baarden naast Gustafsson ook Terneu- zenaar Ralf Gommers, de Deen David Bekker-Jensen en de Engelsman Rowan Brown op zien met hun gedurfde stijl. Bourgondisch De prestaties zijn gllemaal op geslagen in computerbestan den, die tien dagen lang dooi de bulletinploeg achter de schermen werden bijgewerkt. De internationale arbiters Henk Greevenbosch en Paul van Rooijen tekenden - geas sisteerd door de nationale arbi ters Jan de Graaf en Ben Blak- Rotterdamse arbiters genieten van Bourgondische sfeer De internationale arbiter Henk Greevenbosch (links) en de nationale arbiters Jan de Graaf (midden) en Ben Blakmoor hebben elk toernooi minstens een keer een aanvaring. foto Peter Nicolai moor - voor de wedstrijdleiding van een vlekkeloos verlopen evenement. De getekende ge zichten verraden spoortjes van vermoeidheid, maar dat wordt op de koop toegenomen. Jan de Graaf: „Het is hier zo gezellig hè. Het gaat er allemaal veel gemoedelijker aan toe dan bij ons in de Rotterdamse schaak bond. Het is hard werken hoor, maar in een gemoedelijke sfeer. Een tikje Bourgondisch ook: ik houd daar wel van." De Rotterdammers, zoals ze in Sasse schaakkringen worden genoemd, komen al jaren naar het ECI-toernooi. De inmiddels overleden Menno Ploeger was hun grote voorbeeld en leer meester. „Hij bouwde een ploegje om zich heen", vertelt Ben Blakmoor. Jan de Graaf: „We zien elkaar niet eens veel, maar als we elkaar tegenko men, dan klikt het gewoon weer. We zijn echt vrienden ge worden." Henk Greevenbosch: „Maar we hebben elk toernooi minstens één keer een aanvaring. Dat hoort erbij." Ben Blakmoor: „Anders zou het toernooi ook niet af zijn. Nee, we hadden een prachtige taakverdeling. We zijn in elk geval beurtelings een Palmpje wezen halen." En dan serieus: „We hebben bij de taakverdeling de sterke pun ten van ieder benut." Terwijl Paul van Rooijen zich als een schicht tussen de speel zaal en het wedstrijdsecreta riaat beweegt, laten Greeven bosch, De Graaf en Blakmoor een krachtenslopend toernooi de revue nog eens passeren. Van het ontbijt 's ochtends om negen uur. tot het slaapmutsje ver na middernacht aan de bar. Jan de Graaf: „Van het weer merk je alleen 's morgens iets. als je uit je hotelkamer komt. Ik zie dit echt als een werk vakantie. Ik heb pas op latere leeftijd leren schaken en niet de moeite genomen om er in door te gaan. Ik vind het leuk om te organiseren. Op een goede manier je vrije tijd be nutten. Maar het is vermoeiend hoor. Ik denk dat ik het maan dag (vandaag) op de zaak een beetje rustig aan doe om bij te komen." Geest Ben Blakmoor: „Het contact met de buitenwereld gaat to taal verloren. We zitten hier in een mooie ruimte, waarin abso luut geen daglicht naai- binnen komt. Je bent tien, elf dagen volledig met schaken bezig. Je leest geen krant en ziet geen journaal. Maar dat heb je er graag voor over. Ik heb enorm veel bewondering voor Jan van Gelder uit Nijmegen. Hij doet al jaren als blinde schaker mee. Er is slechts èèn incidentje ge weest. De Roemeen Anastasiu wilde voor de laatste ronde van het open seniorentoernooi af zeggen, omdat hij dacht dat er een geest in de zaal rondwaar de. We hadden niet de indruk dat hij ze allemaal op een rijtje had. Het is een kleurrijk volkje hoor, die schakers. Sommigen zijn echte excentriekelingen. Het ECI-toernooi heeft zijn waarde in het verleden meer dan eens bewezen. Blackmoor: „Als je de deelnemerslijsten van voorgaande jaren in de jeugdgroep bekijkt, dan kom je tot de conclusie dat velen in middels een meestertitel heb ben. John van der Wiel, Harry Schlussler. Paul Motwani. Klaus Bisschoff en Philipp Schlosser (allen ooit winnaar) zijn Internationaal Groot meester. En het is heel mooi dat Goormachtigh hier op de valreep aan zijn eerste mees ternorm voldoet. Die is het moeilijkst te halen, want de uitnodigingen voor een geslo ten toernooi liggen niet voor het oprapen." AMSTERDAM (ANP) - Jeroen Piket en Loek van Wely zijn in de derde editie van het Donner Memorial schaaktoernooi in Amsterdam uitstekend begon nen. Zij wonnen in het weekein de hun partijen voor de eerste twee ronden. Jan Timman deed het omgekeerde. Hij verloor twee keer en staat moederziel alleen onderaan de ranglijst van twaalf grootmeesters in de invitatiegroep. Vorig jaar was Timman nog co- winnaar van het toernooi met de Peruaan Julio Granda Zuniga en deelden Piket en Van Wely de laatste plek. Van Wely zorgde za terdag in de openingsronde met een voor een daverende verras sing door de Amerikaan Gata Kamsky met wit te verslaan. De zege had een pikant tintje omdat Van Wely onlangs gedu rende twee maanden secondant van Kamsky was tijdens de ver loren tweekamp om de FIDE- wereldtitel in Elista tegen Ana toli Karpov. In een positioneel sterke partij nam Van Wely het initiatief. Met een aardige com binatie. waarin een vrijpion een doorslaggevende rol speelde, rondde hij het zorgvuldig opge bouwde kunstwerk af met een matnet. Een dag later had Van Wely met zwart weinig moeite met een andere Amerikaan, De Firmian. Piket versloeg achtereenvol gens de jonge Rus Alexander Morozevich en Timman. die was begonnen met smadelijk verlies tegen de Indonesiër Utut An- dianto. Tegen de Oosteurope aan had de Leiderdorper met wit een plezierig ruimtelijk over wicht. Toen Morozevich blunderde, konden de stukken meteen de doos in. Zondag was Piket zo mogelijk nog sneller klaar. Na dat Timman een pion had geof ferd. ging hij op zoek naar tegen spel. Dat bleek echter niet te vin den. Timmans combinatie bleek een hallucinatie, waardoor hij al op de achttiende zet moest opge ven. Vassily Ivantsjoek was de enige die de twee Nederlandse koplo pers enigszins kon bijhouden. Hij won eerst in de Drakenva- riant van het Siciliaans van de Brit Julian Hodgson en speelde vervolgens remise tegen Granda Zuniga. De in Nederland wonen de Bosniër Ivan Sokolov, die in de herfst een tweekamp om de Nederlands titel afwerkt tegen Timman, begon niet best. Hij tastte mis tegen De Firmian en boekte een halije tegen Moroze vich. die een winnende voortzet ting geheel overzag. AMSTERDAM (ANP) - De club bestaat pas negen jaar. Halfweg zorgt vooreen frisse wind in de Nederlandse tenniswereld. Een wervelwind. De club uit Spijke- nisse werd zondag in Amster dam landskampioen. Maaike Koutstaal en Noëlia Pe rez wonnen zondag de eerste set van het vrouwendubbel. Bij een 3-1 voorsprong was dat al vol doende. Tegenstander De Ma nege kon de ploeg uit Spijkenis- se niet meer achterhalen. Er zijn clubs die tientallen jaren van een landstitel dromen. In Spijkenisse wordt niet ge droomd, er worden spijkers met koppen geslagen. Volgend jaar bestaat de club tien jaar. En dan mag de beker tijdens de play-offs in eigen huis worden verdedigd. Halfweg is de club van Kees van Veen, de zakenman die ook aan het begin van de tennisloopbaan van Richard Krajicek stond. Van Veen benaderde Flip van Betuw, de Rotterdamse district strainer. die als coach aan een regionaal team bouwde. Half weg flitste door de lagere klas sen. Vorig jaar debuteerde de ploeg in de eredivisie. Toen be stond de ploeg uit Rotterdam mer Ralph Kok en zijn Spaanse vriendin Noëlia Perez, talent Raemon Sluiter en Lara Bitter. Halfweg wist degradatie maar ternauwernood te ontlopen. Laura Bitter werd ingeruild voor de Barendrechtse Maaike Kout staal, die een rampzalig seizoen bij De Manege had gekend. Bij de Apeldoornse club kwam ze niet in aanmerking voor con tractverlenging. Zondag nam ze wraak. In de finale tegen haar oude club bezorgde ze haar nieuwe werkgever de beslissen de set. Vrije dagen Eigenlijk had Amstelpark dit seizoen kampioen moeten wor den. De ploeg - met Miriam Ore mans en Dennis van Scheppin gen - was oppermachtig gedu rende de zeven competitieda- gen, waarin de beide finalisten Halfweg en De Manege met gro te cijfers werden verslagen. In het play-off weekeinde miste de Amsterdamse ploeg Mirjam Oremans, die wat vrije dagen wilde om zich terdege voor te be reiden op de US Open. De Ma nege. dat eerder nog met 6-0 aan de kant werd gezet, profiteerde zaterdag meteen. De Apeldoorn se club sleepte er in de halve fi nale een 3-3 uit. Door een slech ter game-gemiddelde (82-86) werd Amstelpark - met kopman Dennis van Scheppingen - uitge schakeld. Jubileum In de andere halve finale veegde Halfweg titelverdediger en thuisploeg Popeye GS met 5-1 van de baan. In de finale bleek Halfweg de sterkste. De Zuid- Hollandse formatie stond na de vrouwensingles op 2-0. John van Lottum bracht vervolgens tegen Raemon Sluiter de spanning heel even terug. Maar na de winst van Ralph Kok op Tom Kempers had Halfweg nog maar één set nodig. Flip van Betuw leidde zijn vrou wen naar 6-4 en de club naar een prachtig jubileum. Zondag nam hij echter ook een beetje af scheid van Rotterdam. Van Be tuw leverde zijn baan als dis trictstrainer in en gaat samen met de voormalige Jong Oranje- coach en trainer van het district Overijssel Ad Luttikhuis in En schede een tennisinternaat be ginnen. Raemon Sluiter gaat ook trainen bij tennisschool Ap proach, dat veel talent herbergt. Van Betuw gaat weer wat nieuws beginnen. Bij Halfweg kwam het succes erg snel. Vierde stek Mathijssen KEIEN - De Dynamo-atleten waren zaterdag actief op de 10.8 kilometer wegwedstrijd dwars door het Belgische Keien. Job Mathijssen scoorde daar de vier de plaats bij de veteranen H50 in een tijd van 42 minuten en 7 se conden. Voor Mathijssen pas seerde John Guiquerre de meet op de negende plaats bij de vete ranen H40 ih 40 minuten en 53 seconden. Senior Rob Geldof had een tijd nodig van 41.42 voor veteraan Adri Gideonse op de 12e plaats bij de veteranen H40. Maandag 08.30-01.00 EURO: Diverse sporten. 08.35-09.00 Ned 3: Goud, zilver en brons (Olympica): serie over de Olympische Spplen 09.26-11.23 Ned 3: Studio sport. Herh. 16.00-16.30 Sport 7: Sportzone: jonge renprogramma. 16.30-17.30 Sport 7: Voetbal?: AZ - Allstars Alkmaar, samenvatting. 17.30-18.00 Sport 7: Aanvalluh: Spel- programma. 18.00-18.50 Sport 7: Sportcafé: Spor- tactualiteiten. 18.35-19.15 BBC 2: Paralympics: ver slag van de Olympische Spelen voor gehandicapten vanuit Atlanta. 18.43-18.51 Ned 2: Sportjournaal 18.45-19.10 RTL Sport. 18.50-19.00 Sport 7: Smith's scoor kaart: spelprogramma. 19.00-19.30 Sport 7: Sport7nieuws 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 19.30-21.00 Sport 7: Voetbal7: nabe schouwing voetbalweek. 20.30-21.00 BBC 2: Gower's cricket monthly: cricket-magazine. 21.00-22.40 BBC 2: Atletiek: interna tionale atletiek-meeting vanuit Ga teshead. 21.00-23.00 Sport 7: Wereldgoals Eu ropa. 21.30-22.00 BRT 2: Sport. 22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal. 23.00-23.30 Sport 7: Sport7nleuws 23.05-23.35 BRT 1: Sport. 23.20-23.45 RTL 4: Sportnieuws. 23.30-00.30 Sport 7: Voetbal7: nabe schouwing voetbalweek. Herh. 00.10-00.50 BBC 1: Match of the se venties: reportageserie over voetbal uit de jaren '70. Kryptonic wielen en lagers JkIJgS 59.95 naar Perry. Bauer OP OP. Bauer senior MIOO en F2 Bauer junior FX1 Bij aankoop van een paar Bauer inline skates 30.00 korting op Bauer inline beschermmateriaal. Drinkbottle in pouch 24r95" lOO MTV back pack |00 Aanbiedingen geldig v; 19 t/m 24 augustus en zolang de voorraad strekt! 22&QÜ

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 15