Moeskroen bedwingt Anderlecht Unieke zege voor Martin Martens Patrick Tolhoek in WK-selectie Bailey herstelt status quo Den Hollander heeft aan vijfde plek voldoende voor crosstitel Breskens slaat na rust toe tegen Oostkapelle Erik de Koeyer met zijn club nog altijd koploper in België Loopbaan van Blankenstein is voorbij NOS betaalt KNVB miljoen gulden voor radiorechten iu*i/an onze verslaggever Frits Bakker 5;MOESKROEN - Buikschuivers op de middenstip, een hels ka- baal in een uitzinnig stadion, dj Erik de Koeyer schreeuwt er bo venuit in de microfoon van een |v-station. De 29-jarige doel man uit Terneuzen als stralend middelpunt na de topper in het Belgisch voetbal. De Royal Ex- celsior Moeskroen - debutant, wé maar wel mede-koploper na iwee speeldagen - bedwong gis teravond in het eigen knusse stadion de miljonairs van An derlecht: 1-1. De Koeyer juichte mee, danste mee en werd later uitvoerig aan de tand gevoeld. ,Hoe kan dat toch, met dat kleine Moeskroen tegen het gro te Anderlecht Erik de Koeijer: ,,Ik moet het eerlijk bekennen: we zijn dan wel koploper, maar ik dacht dat vanavond alles anders zou zijn. Ik had Anderlecht sterker ingeschat, had ook verwacht dat ze meer op onze speelhelft zou den spelen. Dat is niet gebeurd. Wij hebben de beste kansen ge niet Anderlecht. En dat is eigenlijk tegen alle verhoudin gen in. Ik heb voor de wedstrijd gezegd: Anderlecht tegen Moes kroen, dat is honderd francs te gen één. Maar je ziet wat die ka pitale club er hier van maakt." De Belgische competitie staat dus na gisteravond nog altijd op zijn kop. Moeskroen de nieuwe leider, AA Gent nog met de ma ximale winst, Anderlecht en Club Brugge op het tweede plan. Het beeld was vertekend, zo vond Johan Boskamp van An derlecht. „Wij zijn vals gestart, tegen Aalst (0-0). Ik heb tegen Lommei (6-0) het echte Ander lecht gezien." Met andere woor den: Moeskroen mocht vooraf gewaarschuwd zijn. Scheermessen Moeskroen-Anderleeht. Het zou de wedstrijd zijn waarin twee oude bekenden elkaar weer trof fen. Johan Boskamp namens Anderlecht, George Leekens bij Moeskroen. Twee scheermessen uit de tijd dat ze zelf voetbalden, nu trainer in de top. De één (Bos kamp) onder zware druk, omdat hij vorig jaar met Anderlecht overal naast heeft gegrepen. De ander (Leekens) met zijn clubje net gepromoveerd en op voor hand de underdog. Hoewel: Moeskroen was voorbeeldig ge start in de hoogste afdeling. Twee wedstrijden, twee over winningen. Boskamp tegen Leekens. Het had een wedstrijd in een wed strijd moeten worden, maar niet alles moet wijken voor voetbal. De Moeskroen-trainer zat tij dens de topper van gisteravond zelf niet op de bank. Zijn vrouw moest op de dag van de wed strijd een zware operatie aan de hersenen ondergaan. Hij was er dus niet bij op de mooiste avond in de voetbalgeschiedenis van Moeskroen. Was Anderlecht zo zwak, of Moeskroen zo sterk? Erik de Koeijer moest niet lang naden ken. „Wij zo sterk", zei hij zelf verzekerd. „Ik verwachtte een heel aanvallend Anderlecht, met die gevaarlijke aanvallers. Maar ik heb ze zelden voor me gezien. Gille de Bilde, Selymes, Boffin, Preko. Alleen die ene keer: De Bilde kon hard inschie ten, ik zag de bal te laat komen, omdat hij vanachter een tegen stander schoot." Het was na een half uur in de tweede helft. Moeskroen leek Arminia blijft tegen Gladbach knap op de been MÓNCHENGLADBACH (DPA) Arminia Bielefeld, debutant in de Duitse Bundesliga, heeft gisteren bij de ouverture van de competitie, Borussia Mön- chengladbach op een gelijkspel van 0-0 gehouden. Bayern Mün- chen won de uitwedstrijd tegen FC Sankt Pauli met 2-1. Bij Bielefeld speelden de Neder landers Sonny Silooy en Rob Maas een niet onbelangrijke rol. Maas legde Gladbachs midden velder Stefan Effenberg aan banden. Silooy speelde een so bere, maar degelijke partij bij het sterk defensief ingestelde Arminia. Uitblinker was echter doelman Uli Stein, die een aan tal belangrijke reddingen ver richtte. In het Bökelbergsta- dion, met 33.500 toeschouwers, kwam nog een derde Nederlan der in actie. Max Huiberts mocht het laatste kwartier bij Mönchengladbach optreden. Hij slaagde er ook niet in het duel een gunstige wending te ge ven voor zijn ploeg. ZEIST (ANP) - Een meter of der tig liep John Blankenstein te weinig op een test om nog een jaar scheidsrecher te zijn. „Daar staat de doodstraf op. Dit is kennelijk erger dan een wed strijd naar de kloten fluiten." De conditionele proeven waar aan professionele arbiters moe ten voldoen slaan nergens op, volgens Nederlands meest erva ren man op de velden. „Niet :meer van deze tijd. Het gaat om regels die misschien wel tien jaar geleden zijn opgesteld. De rela tie met wedstrijdconditie is niet gelegd." Blankenstein (47) zal er, ook als parttime werknemer scheids- rechterszaken in Zeist, tegen blijven ageren. „Dat doe ik al ja ren en het staat ook geheel los van wat donderdag is gebeurd." Hij onderzoekt de mogelijkheid tot beroep na de negatieve uit spraak van de scheidsrechters- commissie. Waarom wordt er aan vastge houden? Volgens Blankenstein omdat het veilig is voor de men sen die het voor het zeggen heb ben. „Men dekt zich af met regel- Het is gemakkelijk te bepa len of iemand wel of niet 2700 meter in de toegestane tijd af legt. Voor hetzelfde geld kan men het vetpercentage als norm gaan hanteren. Of het gewicht van iemand. Dat zijn ook geen dingen die doorslaggevend zijn." Maar regels bleken regels. Char- Corver: „Wij vragen onze scheidsrechters straks om con sequent de regels toe te passen. Daarin zullen we strenger zijn ooit tevoren. Het zou een slechte zaak zijn wanneer de commissie al voor de competitie van gemaakte afspraken af wijkt." Moeskroen-doelman Erik de Koeyer geeft aanwijzingen aan zijn verdedigers tijdens de ontmoeting met Anderlecht. foto Dirk-Jan Gjeltema verslagen, zette nog één keer aan voor een offensief en scoorde nog ver voor tijd de gelijkmaker. De kalende middenvelder Lau rent Dauwe kopte een afgeme ten voorzet strak en onhoudbaar in de bovenhoek: 1-1. Een onge kende weelde voor Moeskroen, een zware ontgoocheling voor Anderlecht. Uitkomst Erik de Koeyer. heel de dag van de wedstrijd gevolgd door een cameraploeg, leeft op met het succes in Moeskroen. De Ter- neuzenaar (1 meter 91, 88 kilo) krijgt er de erkenning die hij als jonge keeper zo lang heeft moe ten missen. Moeskroen was een uitkomst. Jarenlang stond hij in Lokeren in de schaduw van Dan ny Dhondt. Drie jaar geleden overwoog hij zelfs een terugkeer naar de amateurs. „Toen kwam Moeskroen, als een geschenk uit de hemel." Het snel groeiende clubje, op honderd meter van de Franse grens, heeft geïnvesteerd in een combinatie van routine en ta lent. De Koeyer had al enige er varing, er was een kern van eigen spelers en onder trainer George Leekens werden jonge talenten aangetrokken. Erik de Koeyer: „Moeskroen was altijd al een voetbalstad, na de promotie naar de hoogste klasse is het he lemaal een gekkenhuis." Zoals gisteravond bleek tegen Anderlecht. Moeskroen liep uit voor de thuisploeg, die zijn grootste talenten in de aanval heeft staan. De twee broers Mbo (19) en Lokonda(18)Mpenza zijn snel, balvaardig en bezorgden Anderlecht een lastige start. De jongste Mpenza (De Koeyer: die speelt over twee jaar bij een Eu ropese topclub) raakte evenwel geblesseerd en werd vervangen door een andere 18-jarge belofte: de Afrikaan Bohari. Anderlecht - met toch nog heel wat topspelers in de gelederen - liep meestentijds verdoofd ach ter de tegenstander aan en kwam zelf amper tot slagvaar dige acties. Alleen De Bilde liet af en toe zijn klasse zien. Bos kamp heeft verder een keur van buitenlanders in zijn elftal: Zet- terberg. Johnson, Selymes, Ka- tana en Preko speelden sober in Moeskroen. Anderlecht is nog ver van de ideale vorm. Moeskroen-Anderleeht 1-1 (0-0). 75. De Bilde 0-1. 79. Dauwe 1-1. Scheids rechter: Blareau. Aantal toeschou wers; 10.000 (uitverkochti. Tweede Zeeuwse winnaar van schaaktoernooi Sas van Gent van onze medewerker SAS VAN GENT - Martin Mar tens heeft gisteren in Sas van Gent de 23e uitgave van het ECI- schaaktoernooi op zijn naam geschreven. Hij is daarmee de tweede Zeeuw die winnaar is geworden in de Internationale Meestergroep. Internationaal Meester Helmut Cardon won in Zonder voorbereiding was de in Clinge geboren schaker naar het ECI-toernooi - twee jaar geleden had hij zijn laatste toernooi op Kreta gespeeld - gekomen, maar na een goede start tegen internationaal meester Alexan der Krays uit Israël kreeg de la tere winnaar zelfvertrouwen. „Ik voelde geen enkele druk, want ik had geen verwachtin gen. Wel had ik nog de vorm van van onze verslaggever YERSEKE - Patrick Tolhoek uit Yerseke is door bondscoach Van Zeeland opgenomen in de Nederlandse selectie voor de wereldkampioenschappen mountainbiken, die op 22 sep tember in Cairns (Australië) ge houden worden. Of Tolhoek ook echt naar Australië zal afreizen, is nog de vraag. Zijn werkgever, de penitentiaire inrichting To- rentijd te Middelburg, wil graag meewerken om Tolhoek vrijaf te geven, maar of dat lukt is onzeker. Tolhoek heeft zijn selectie voor een groot deel te danken aan zijn prestaties op het NK (tweede) en de wereldbekerwedstrijd in Les Gets (Frankrijk), waarin hij vo rige week als negentiende ein digde. De Nederlandse selectie bij de experts bestaat uit vijf man: Brentjens (de olympische- en wereldkampioen), Arntz, Weevers, Gerritsen en Tolhoek. De eerste vier zijn professional, Tolhoek is amateur. Patrick Tolhoek is zeer content met zijn verkiezing. Hij had er echter wel rekening mee gehou den. „Dit is een beloning voor mijn progressie die ik dit jaar ge maakt heb. Ik heb in Les Gets bewezen ook in de bergen goed mee te kunnen." Maandag reist Tolhoek af naar Bassano del Grappa (Italië), voor de Europese kampioen schappen. Hij rekent op een plaats bij de eerste twintig. De titelstrijd wordt verreden op een golvend parkoers, hetgeen hem beter ligt dan het hooggebergte. Veel hangt af van een goede startpositie. Tolhoek hoopt dat hij bondscoach van Zeeland een plaats op één van de eerste star- trijen reserveert. de clubcompetitie. Daar haalde ik negen op tien. De eerste partij liep meteen goed. Achteraf denk ik de basis voor de toernooizege te hebben gelegd door vier van de vijf witpartijen te winnen. Ik haalde telkens voordeel uit de openingen," Martens bleef ongeslagen en kende slechts twee momenten (tegen Goormachtigh en Motwa- ni) dat hij even in de problemen kwam. „Tegen Goormachtigh kwam ik slecht uit de opening en bij Motwani was ik onnauwkeu rig, waardoor ik er niet zo goed voor kwam te staan. Ik wist ten slotte nog remise eruit te halen", vertelde hij. In de laatste (negende) ronde had hij gisteren voldoende aan een remise tegen Geert Vander- stricht. Het werd een partij waarin Vanderstricht al snel re mise aanbood. Martens, die met zwart speelde, ging vanzelfspre kend akkoord. „Vanderstricht had een dag eerder zijn meester- resultaat gemist. Hij kon mij ook niet meer inhalen", gaf de Zeeuws-Vlaming als logische verklaring. Martens was daar door met 6,5 punten niet meer in te halen door de concurrentie. Drie jaar geleden haalde Martin Martens vijf van de negen te be halen punten in het IM toernooi in Sas van Gent. „Ik had toen net mijn IM-norm gehaald op een toernooi in Frankrijk. De vierde eis is de rating van 2400 punten te halen. Dus heb ik toen op het ECI-toernooi behoudend gespeeld." Na de prijsuitreiking - vandaag in het Vlaanderencomplex van Sas van Gent - waarbij Martens een 'douceurtje' van 1.500 gul den zal ontvangen, legt hij zich toe op zijn proefschrift. Op 1 ja nuari begint hij als lector aan de universiteit in het Engelse Lan caster. „Het schaken zal ik be perken tot weekendtoernooien, want zoiets geeft men niet zo maar op. En wellicht kom ik vol gend jaar tijdens mijn vakantie terug om mijn titel op het ECI- toernooi te verdedigen." De 17-jarige Terneuzense scha ker Ralf Gommers kan in de in ternationale jeugdgroep op een geslaagd debuut terugkijken. „Ik ben tevreden met mijn plaats in de subtop. Ik geloof dat ik ook de eerste Nederlander ben geworden. Ik had een goede start. Even heb ik het moeilijk gehad, maai- in de laatste ronde stond ik gauw op winst nadat mijn tegenstander een toren moest inleveren." Volgens Gom mers was de tegenstand moeilijk in te schatten. „Er was een grote middengroep. De winnaar Gus- tafsson sprong er echt boven uit." De Duitser won dit jaar zijn eerste internationale toernooi. van onze medewerker VLISSINGEN - Kees den Hol lander heeft zijn eerste titel van het seizoen binnen. De motor crosser uit Aagtekerke eindigde in de finale van het open Super- crosskampioenschap van Zee land, gisteravond in Vlissingen, op de vijfde plaats, maar zijn re- felmatige score in de voorgaan de wedstrijden waren voldoen de voor de eindzege. De winst Sing naar een zeer sterk rijden de Jarno Meijer. Bij de 80cc was het kampioenschap voor Jur- Sen Wybo. Het ging er gisteravond in Vlis singen hard aan toe. Met name Jarno Meijer, Erik Polderman en Richard Leeuwesteijn 'vochten' vooral in de tweede manche om de dagoverwinning. In de finale verraste Leeuwesteijn iedereen met een kopstart, gevolgd door Polderman en Meijer. Ook Kees Advokaat bemoeide zich met de kop. Rondenlang bleef Leeuwesteijn aan de leiding, maar rondenlang werd hij aan alle kanten aange vallen door Polderman. Leeu westeijn, die eigenlijk niet zo'n liefhebber is van supercrossen, verraste echter iedereen door al le aanvallen af te slaan. In de vijfde ronde ging Polderman in de fout en gaf de Vlissinger op. De nieuwe belager was Meijer, die binnen een ronde Leeuwes teijn voorbij was. Grote man van de avond was de jonge Belg Jurgen Wybo. Hij won alle manches bij de 80cc en mocht zich ook nog eens in de B- finale meten met zijn 'zwaar dere' collega's. Zij kregen allen een lesje, want het jonge Belgi sche talent had slechts enkele ronden nodig om zich met zijn lichte machine aan kop te neste len en met voorsprong te win nen. Bij de 60cc gingen de man che- dag- en eindoverwinning naar Joeri van Li ere. KEULEN (ANP) - Donovan Bailey, de olym pisch kampioen en wereldrecordhouder op de 100 meter (9,84), toonde in Zürich menselijke trekjes. Hij kan ook verliezen. Maar dat zint hem niet, ondanks de vorstelijke beloning van 130.00 gulden alleen al om in Zwitserland de spikes aan te trekken. Bij de Grand-Prixwed- strijden in Keulen herstelde de Canadese at leet (links) de status quo gisteravond. Hij ging weer als eerste over de streep, in 10,03, en ver sloeg dankzij een sterk eindschot zijn Ameri kaanse en momenteel grootste rivaal Dennis Mitchell (10,07, rechts). foto Wolfgang Rattay/Reuters Krajicek verliest van Siemerink NEW HAVEN (RTR)-Jan Siemerink vertegenwoordigt Neder land in de halve finale van het tennistoernooi in New Haven. De Rijnsburger verloeg landgenoot Richard Krajicek. de finalist van vorig jaar en nu als tweede geplaatst, gisteren met 7-6 en 6- 2. Ook de Russische favoriet Evgeni Kafelnikov vloog er uit tegen de Amerikaan Alex O'Brien. Die verrassing was groter dan de uitschakeling van Krajicek, die al met veel moeite van de Australiër Patrick Rafter had gewonnen: 6-4 5-7 7-5. Sieme rink krijgt in de halve finales te maken met de winnaar van het treffen tussen de Tsjechoslowaak Daniel Vacek en de als vierde gerangschikte Zuid-Afrikaan Wayne Ferreira. Trustfull kan naar Wednesday ROTTERDAM (ANP) - Orlando Trustfull kan naar Sheffield Wednesday. De Engelse Premier League-club bereikte giste ren een principe-overeenkomst met Feyenoord over een over gang van de 26-jarige speler. Dat bevestigde Hans Hagelstein, financiële man van de Rotterdamse club, gisteravond. Trust full verblijft op dit moment in Engeland bij Sheffield Wednes day, waar hij zijn oude Feyenoord-ploegmakker Regi Blinker aantreft, die sinds de helft van vorig seizoen in Engeland aan de slag is. Egerszegi stopt met zwemmen BOEDAPEST (RTR) - De Hongaarse Krisztina Egerszegi maakte gisteren op haar 22e verjaardag bekend haar interna tionale zwemcarrière te beëindigen. Egerszegi is in het bezit van vijf gouden olympische medailles. Voor het parlementsge bouw in Boedapest werd Egerszegi ondanks een hevige regen bui door 2000 fans toegejuicht. Zowel in Seoul, Barcelona als Atlanta won ze de 200 meter rugslag. De Hongaarse maakte bekend nog een jaar te blijven zwemmen om af te trainen. Straffen voor André Agassi INDIANAPOLIS (RTR) - André Agassi, woensdag gediskwali ficeerd tijdens het tennistoernooi van Indianapolis, heeft een geld- en puntenstraf gekregen De Amerikaanse olympisch kampioen moet ongeveer 10.000 gulden boete betalen. Hij krijgt voorts zijn prijzengeld voor het bereiken van de tweede ronde, eveneens ongeveer 10.000 gulden, niet uitgekeerd. Bo vendien bleef Agassi verstoken van van ATP-punten voor de wereldranglijst. Die 'nul' blijft een jaar lang meetellen op zijn lijstje van beste veertien resultaten, die bepalend zijn voor de plaats op de ranking. Agassi werd gediskwalificeerd tijdens zijn partij voor de tweede ronde tegen de Canadees Daniel Nes tor. Hij wond zich zo op over een arbitrale beslissing dat hij woedend een bal sloeg in de richting van de scheidsrechter, die hij vervolgens de huid volschold. Willem van Hanegem naar Sport7 HILVERSUM (ANP) - Willem van Hanegem heeft een contract voor een jaar getekend bij de nieuwe tv-zender Sport7. Hij zal zich met verschillende programma's gaan bezighouden. De vo rig jaar bij Feyenoord ontslagen trainer heeft uiteraard - wel een clausule in zijn contract opgenomen. Mocht zich een club melden, dan worden de activiteiten van Van Hanegem bij Sport7 opnieuw bekeken. Van Hanegem is het komende sei zoen onder andere te bewonderen als analist, bijvoorbeeld bij wedstrijden van het Nederlands elftal. Ook zal de oud-interna tional de redactie van de programma's van adviezen voorzien. Van Hanegem is ook beschikbaar voor representatieve- en commerciële activiteiten van de sportzender. Van Hanegem: „Bij deze zender kan ik mijn ei kwijt." van onze verslaggever OOSTKAPELLE - Zaterdag- cersteklasser Oostkapelle heeft gisteravond een gevoelige ne derlaag geleden tegen Bres kens. De zondag-vierdeklasser won 'op vreemde bodem' met 3- 2. Zondag-tweedeklasser Ter- neuzen had gisteravond in Kloosterzande geen enkele moeite met Hontenisse: 1-6. Aardenburg en het tweede elf tal van Terneuzen treffen el kaar morgen (zondag) in de fi nale van het Oogsttoernooi van Schoondijke. Oostkapelle-Breskens 2-3: De voetballers van Oostkapelle ver slikten zich vooral na de rust in de agressieve strijdwijze van Breskens. Vooral de rust, die de ploeg van Stoffel Schipper met een ogenschijnlijk riante voor sprong avn 2-0 zou ingaan, heer ste de thuisploeg. De doelpun ten van nieuweling Jean-Paul Mulder en Richardo Schipper waren een magere afspiegeling van de krachtsverhoudingen. Na de rust sloeg Breskens met succes een andere toon aan. De ploeg van Piet Puijpe greep de winst in de oefenwedstijd door treffers van Marcel Hendrikse, Mark Boeckhout en Serge de Ruijsscher. Honteniss-Terneuzen 1-6: Ter neuzen had van meet af aan het beste van het spel en scoorde ook met de regelmaat van de klok. Halverwege de eerste helft zorgde Mare de Kunder 1-0 en 2- 0, waarna Tom Nieuwelink de ruststand op 3-0 bracht, Domini que Verlinde vergrootte na de hervatting de score tot 4-0, waar na opnieuw De Kunder en Nieu welink doel troffen. Pas in de slotfase was het de beurt aan Hontenisse. Edward Tieleman liet 6-1 aantekenen. Steen-Hulsterloo 6-2: Steen speelde vooral voor de rust een redelijke wedstrijd, maar viel na de hervatting terug. Toen ook waren beide ploegen wat meer aan elkaar gewaagd. Werner Bis schop opende in de eerste helft de score, waarna Jeroen Navar ro, Mark Strijdonk en opnieuw Jeroen Navarro de marge op vier treffers brachten. Charles Heg- body scoorde in de tweede helft eerst tegen vooraleer het 5-1 en 6- 1 werd door doelpunten van Marco Ottjes en Lieven de Boeij. In de laatste minuut zorgde Luc Vermeirssen voor 6-2. IJzendijke-SIuis 4-1: Inde eerste helft kon Sluis IJzendijke nog aardig bijbenen, maar na de rust was het klasseverschil duidelijk. Luc van Waes en Adrie van Ha- neghem (tweemaal) scoorden in de eerste helft voor de thuisclub, Peter Maenhout in de tweede. Bij 2-0 schoot Jacky Canniere voor Sluis raak. Aardenburg-Schoondijke 3-3: Schoondijke liet veel kansen on benut om vroeg zeker te zijn van een finaleplaats. Dat brak de thuisclub op. De stand die na 90 minuten op het bord stond, ver plichtte beide teams tot een strafschoppenserie. Daarin was Aardenburg de beste: 3-2. Mar tin Dieleman bracht Aarden burg in de eerste helft op 0-1, maar via twee treffers van Piet Bogaard werd het vervolgens 1-1 en 2-1. In de tweede helft zorgde Paul Hubregsen voor evenwicht. Niet voor lang. want Claude Cor nells maakte 3-2. Paal en lat stonden in het vervolg meer tref fers in de weg, maar juist toen ie dereen zich leek te verzoenen met 3-2 sloeg Henk Ottens toe, Aardenburgs trainer/speler scoorde in de laatste minuut. Terneuzen 2-Hool'dplaat 4-1: Terneuzen 2 was de beste ploeg en had nauwelijks moeite met het gelaten spelende Hoofd plaat. Bij de rust was het al 3-0. Barry van der Hooft, Gavin Jo nes en Freddy de Ruyter zetten Hoofdplaat al vroeg in de wed strijd op een onoverbrugbare achterstand. Robbie Jonkman zorgde daarna weliswaar voor 3- 1, maai' door een treffer van Bar ry van der Hooft werd de marge toch weer drie goals. De strijd om de derde plaats tussen Schoondijke en Hoofdplaat be gint morgen om 13.00 uur, de fi nale is om 15.00 uur. ZEIST (ANP) - De KNVB ont vangt de komende twee jaar één miljoen gulden per seizoen voor het uitzenden van radioflitsen van voetbalwedstrijden. De al gemene vergadering van de voetbalbond moet de overeen komst morgen (zondag) in Am sterdam nog wel goedkeuren. Het gaat om het uitzenden van flitsen van onbeperkte duur van wedstrijden uit de competitie, beker en van het Nederlands elf tal. In overleg met de KNVB zal de NOS nog sublicenties gaan uitgeven. Ter nadere inventari satie hiervan wordt een organh satiebureau ingericht. Naast het geld krijgt het betaald voetbal nog enkele aanvullende facilitei ten, zoals 120 Ster-spots van twintig seconden. Regeling tussen Jalink en Sparta ROTTERDAM (ANP) - Nico Ja- link heeft met Sparta een rege ling getroffen over de afkoop som voor zijn nog lopende con tract. De aanwinst van NAC diende zijn oude club na een uit spraak van de arbitrage-com missie drie ton te betalen. Na bemiddeling van de VVCS, de spelersvakbond, werd over eengekomen dat Jalink het geld in termijnen betaalt. In hoeverre NAC een bijdrage levert werd niet bekendgemaakt. Jalink was al speelgerechtigd voor de Bre dase vereniging.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 39