Veel animo voor beach volley bal Internationale korfbaltop in toernooi van KV Tjoba Twee Zeeuwen in triathlon Almere Jaarlijks toernooi in Zoutelande volgeboekt Nieuwe spelregels bij toernooi van Rapide sportagenda Geslaagde test voor Van Lare Goes en Arendskerke simpel naar eindstrijd uitslagen Paul van Waterschoot probleemloos verder van onze verslaggever VLISSINGEN - Wie zaterdag naar de Zeeuwse kust wil voor een zonnebad en de nodige rust, dient de stranden 1 en 2 West te Zoutelande te mijden. Voor de genen die van beachvolleybal houden en ook nog gek zijn op tropische muziek, is er zaterdag geen betere locatie te vinden. Het zesde beachvolleybaltoer- nooi rondom strandpaviljoen De Branding is met 120 teams weer volgeboekt. Veel organisatoren van beach- volleybaltoernooien in den lan de merken dat de animo voor hun evenement terugloopt. In Zoutelande is daarvan absoluut geen sprake. Er worden min stens 25 velden uitgelegd, maar het zouden er nog wel eens meer kunnen worden. Oraganisator Hennie Swartjes: „De belang stelling is weer verschrikkelijk groot. Mensen die altijd al mee deden. kan je geen nee verko pen. Het is niet om op te schep pen. maar we hadden het toer nooi wel twee of drie keer vol kunnen krijgen." Waarom de deelnemers, uit heel Nederland en ook van daarbui ten afkomstig, nog steeds graag naar Zoutelande komen, denkt Swartjes wel te weten: „De net ten staan strak, de lijnen liggen recht, we zorgen kortom voor een perfecte organisatie. Boven dien ben je niet na twee potjes van een kwartier uitgeschakeld als je je dag niet hebt. Bij ons speelt iedereen minimaal acht partijen." Publiekstrekkers Zoals de laatste jaren gebruike lijk, heeft de organisatie een aantal publiekstrekkers naar Zoutelande gehaald. Zo komen de broers Ted en Garrett Wal lace uit de Verenigde Staten naar het Walcherse strand. Ze hebben beachvolleybal geleerd in Santa Monica, Californië. Daarnaast verschijnt de Rus Wladek Mogilewski. die een kop pel vormt met Gert-Jan Metse- makers. Tegenwoordig speelt Mogilewski voor Oikos Roer mond. vroeger kwam hij onder meer uit voor CSKA Moskou en Moerser SC (Duitsland). Drie Zeeuwse koppels zijn de voornaamste opponenten van Wallace/Wallace en Mogilewski/ Metsemakers. Het zijn Rini Bou- tens/Quinten van de Vrie, Timo Dijkgraaf/Timco Lokerse en Pe ter Verburg/Joop Dees. Inkopen De echte volleybaltoppers spe len op velden van negen bij ne gen meter, in teams van twee. De vrouwen spelen hun competitie met acht teams (Elles de LaatJ Bregje Brekelmans van WC Vught en Emma Nendissa/José Vernooy van Donki Shot zijn de favorieten), de mannen met 18 teams. De overgrote meerder heid van de deelnemers vormt teams van drie. Ze komen uit het hele land en lopen in niveau sterk uiteen. Hun velden zijn kleiner, zeven bij zeven meter. De volleybalbond zorgt voor een stand waarin officiële volley- balkleding wordt verkocht. Om dat dit één van de weinig moge lijkheden voor Zeeuwse volley ballers is om inkopen te doen, trekt deze stand, die commercie niet hoog in het vaandel heeft, ook voor de nodige aantrek kingskracht. Het toernooi start om 10.00 uur, de finales beginnen rond 16.00 uur. Sfeerbeeld van het beachvol- leybaltoernooi van vorig jaar. foto Lex de Meester van onze medewerker 's-HEER HENDRIKSKINDE REN -Nadat de eerste uitgave vorig jaar een grandioos suc ces werd, was het al duidelijk: het internationaal veldkorf- baltoernooi van de KV Tjoba zou ongetwijfeld worden ge prolongeerd. Zaterdag is het zover en staat de bezetting van deze internationale veld- korfbalklapper garant voor een toernooi van uitzonderlij ke kwaliteit. Met de deelname van eerste toernooiwinnaar en grossier in landstitels Deetos uit Dor drecht, nieuwbakken hoofd klasser Die Haghe (Den Haag) en Belgische ereklassers Catba en Sikopi uit Antwerpen haalt de organisatie een groot deel van de top van het Nederland se en Belgische korfbal in huis. Dat Tjoba zelf de kans aan grijpt om zich in dit gezelschap te manifesteren, is alleszins be grijpelijk. „Een dergelijke kans krijg je maai- zelden. Voor de eindzege zijn we uiteraard kansloos, maar het toernooi zelf vormt natuurlijk een meer dan uniek onderdeel van de voorbereiding op het nieuwe seizoen", kijkt hoofdtrainer Han Verbeke naar het evene ment. Voor Tjoba mag het dan een hoogtepunt zijn in de oefen campagne; de overige deelne mende ploegen in dit Nilsson/ Tjoba toernooi gaan in feite al leen 'voor goud'. De organisa tie' heeft de garantie dat alle gastploegen in hun sterkste opstelling op het kunstgras verschijnen. „Met het oog op de nadere competitie is dit ook voor die ploegen een serieuze test. Voor de organisatie na tuurlijk schitterend, een derge lijk interessant deelnemers veld levert publiciteit op, bete kent promotie voor de korfbal sport en móet dus wel publiek lokken", aldus Verbeke. Aan internationals in dit toer nooi geen gebrek. Deetos bij voorbeeld komt met Jiska Brandt, Daniëla Riet, Oscar Mulders en de in Scharendijke woonachtige Dennis Voshart. Die Haghe start met absolute sterspeler en WK-ganger Tim Abbenhuis. Catba komt met de internationals Werner de Vogelaere, Patrick Bellemans en - speelster van het jaar - Nancy Baele en is een serieuze kanshebber voor de toernooi zege. Belgisch interim-bondscoach Dirk Moreels van Sikopi doet een beroep op WK-speler Adri van Bavel en Leentje Mat- theijssens, jarenlang het ge zicht van het Belgische korf bal. In al dat geweld is voor Tjoba slechts een bijrol wegge legd. Voor de ploeg, die Tjoba de grootste nederlaag weet toe te brengen, is er een extra geld prijs. Programma: 10.30 Sikopi-Deetos. 11 10Tjoba-Die haghe. 11.50 Catba- Sikopi, 12.30 Deetos-Tjoba, 13.10.. Die Haghe-Catba, 13.50 Sikopi-Tjo- ba, 14.30 Deetos-Die Haghe, 15.10 Tjoba-Catba, 15.50 Die Haghe-Si- kopi, 16.30 Catba-Deetos. De arbi trage van het. Nilsson-Tjoba toer nooi is in handen van Ronald van Woenzel, Dirk van Heertum. Wim Dirksen, Jaap van Gastel en Hen- dri 't Lam. BETAALD VOETBAL MOTORCROSS van onze medewerker HULST - Morgen (zaterdag) en zondag wordt er op de velden van de Hulster Mixed Hockey Club gestreden om de Rabo Reijnaert-trofee. Het toernooi wordt voor de 38e keer gehou den. Op het toernooi zijn de nieuwe spelregels van kracht. Om spelers en publiek met de nieuwe regels vertrouwd te ma ken wordt er in het clubhuis een video vertoond. Bij de vrouwen is de belangstel ling matig. Slechts zeven ploe gen komen aan de start, die een halve competitie spelen. De pou lewinnaar en de nummer twee spelen zondagmiddag de finale. Het Engelse Tommy Row, Tie nen uit België en het organise rende Rapide zijn favoriet voor de eindzege. Temse, Hoorn, Dil- ligaf en Crazy Cows kunnen voor een verassing zorgen. Bij de mannen zijn Leuven, spe lend in de hoogste Belgische klasse en het fysiek sterke Grün Weiss de te kloppen elftallen. Het naar de tweede klasse ge promoveerde Rapide. vorig jaar verliezend finalist, kan samen met Tommy Row (Engeland), Hoorn en Xenios uit Amsterdam zijn outsiders. Verder doen aan dit kwalitatief redelijk bezette toernooi de volgende ploegen mee: Old Cains en Bloody Good Blokes uit Engeland, Paris Est en Calais uit Frankrijk, Bras- gata, Temse, Tienen I en II uit België en de Nederlandse ploe gen Push, Slempers, Rapide ex- old, Bemmel, Houten, Touring- team Bernenburg en Rapide I en II. De wedstrijden beginnen zowel op zaterdag als op zondag om 9.30 uur. De finales zijn zondag. De eindstrijd bij de vrouwen be gint om 15.30 uur, de mannenfi- nale begint om 16.00 uur. Johan Cruijff-schaal, zondag Ajax-PSV (18.00). Eredivisie, dinsdag: Roda JC-Feyenoord. Woensdag: Ajax-NAC, AZ-Vitesse, FC Groningen-Willem II, SC Heerenveen-FC Twente, Sparta-Fortuna Sittard, FC Utrecht-RKC, Volendam-De Graafschap. Donderdag: NEC-PSV. Eerste divisie, dinsdag: Veendam-FC Den Bosch. Woensdag: Dordrecht'90- Telstar, Emmen-FC Zwolle. GA Eagles-RBC, Haarlem-Eindhoven, Helmond Sport-TOP Oss, Heracles-ADO Den Haag, MVV-Excelsior. BEKERVOETBAL Vanavond, vrijdag, wordt op het circuit van de MSV De Uitlaat aan de Enge- landweg in Vlissingen-Oost de finale van het open Zeeuws Supercrosskam- pioenschap verreden. Aan de start komen de klassen 60/80 cc, en de open su perklasse vanaf 125 cc. Afhankelijk van de deelname is er startgelegenheid voor de junioren. De trainingen beginnen om 17.00 uur, de wedstrijden om 18.00 uur. Morgen, zaterdag, in Rilland-Bath wordt op het circuit van de Mc Rilland een motorcrosswedstrijd voor het clubkampioenschap verreden Gestart kan wor den in de klassen 60/80cc, 125cc, 250/500cc en junioren. De trainingen beginnen om 11.00 uur de wedstrijden om 13.00 uur. van onze medewerker ALMERE - Onder de 700 triatle ten die morgenochtend (zater dag) om half negen te water gaan voor de hele triathlon van Almere bevinden zich slechts twee Zeeuwen. Erwin Jansen uit Souburg gaat voor de derde maal van start. Zijn beste pres tatie op de triathlon leverde hij in 1993. Hij had toen 12 uur, 15 minuten en 40 seconden nodig voor de wedstrijd over 3,8 kilo meter zwemmen, 180 kilometer fietsen en 42 kilometer lopen. Sjaak Sinke (Vlissingen) neemt voor de vijfde maal deel met een beste tijd van 12 uur 50 minuten en 44 seconden in 1993. De Zeeu wen komen dan ook zeker niet in aanmerking voor de hoofdprijs van 20.000 of de auto voor een verbetering van het parkoersre cord van Frank Heidoorn (man nen. 8.10.58) of Katinka Wilten- burg (vrouwen, 9.02.32). Favoriet is dit jaar Jan van de Marei (Ter Aar) die in 1993 Almere op zijn naam schreef. Bij de vrouwen gaat Katinka Wiltenburg voor prolongatie van haar titel in 1995. De Austra lische Bianca van Woesek, win nares in 1993, kan mogelijk wat tegengas geven. Irma Heeren in 1994 eerste en in 1995 tweede, kan door een gebroken sleutel been, opgelopen bij een aanrij ding tijdens de training, niet deelnemen. Zij is op uitnodiging van de organisatie als eregast aanwezig. Amstel Cup: Vandaag (vrijdag): Appingedam-Hoogezand (gr. 1,), Heeren veen- Cambuur (gr. 2), Zwolle-Vitesse (gr. 4), NAC-Dordrecht (gr. 8), AZ-GA Eagles (gr. 11). Morgen (zaterdag): Emmen-Groningen (gr. 1), Urk-Sneek (gr. 2), HSC'21-Veendam (gr. 3), DOVO-GVVV (gr. 4), RIOS-Fortuna S. (gr. 5), Hel mond Sport-MW (gr. 5), Geldrop-FC Den Bosch (gr. 6), Heracles-Graafschap (gr 7), Kozakken Boys-Baronie (gr. 8), Hoek-Halsteren (gr 9,14.30 uur), RBC- RKC (gr. 9. 19.30), Sparta 2-Feyenoord am. (gr 10), FC Utrecht-TOP (gr. 10), AFC-Excelsior (gr. Ill, BVV-Bennekom (gr. 12), ADO Den Haag-Scheveningen (gr. 13), Telstar-Sparta (gr. 13). Quick Boys-Katwijk (gr. 14). Haarlem-Volen- dam (gr. 14). Woensdag: IJsselmeervogels-De Treffers (gr. 7). Districtsbeker, eerste ronde Zuid I (dinsdag): Biervliet-Spui, Cortgene-Wis- senkerke, Groede-Cadzand, Ritthem-Jong Ambon, Kats-Domburg, Kwaden- damme-SVD, Noormannen-GPC, Ouwerkerk-Mevo, Schoondijke-Hoofd- plaat, Volharding-Nieuwdorp, Zeeland Sport-Nieuwland, Zonnemaire-Duive- land, Ria W-Corn Boys. SDO-Hulsterloo, Terhole-Clinge, Lewedorpse Boys- Apollo, Borssele-Robur, ZSC-Renesse, Hoedekenskerke-Zeelandia, Brou- wershaven-Zierikzee, Krabbendijke-Smerdiek, Waarde-Patrijzen, Aarden- burg-Breskens, Graauw-Koewacht, Hontenisse-HW'24 (19.15 uur), Oost- burg-IJzendijke, Sluis-Philippine, Hansweertse Boys-Wemeldinge, Luctor'88-Heinkenszand, Sluiskil-AZVV, Steen-Terneuzense Boys, Vogel- waarde-Zaamslag. Waleheren-De Meeuwen, VCK-Middelburg (zo), RCS-Dau- wendaele, Vlissingen-Middelburg (zaï. Axel-Terneuzen, Wolfaartsdijk-Goes, WIK'57-Bruse Boys. SKNWK-Kapelle (19.00 uur), DFS-Serooskerke, Colijns- plaatse Boys-SSV65. Bevelanders-Oostkapelle, MOC'17-'s-Heer Arendskerke. Rillandia-Roosendaal, Arnemuiden-Veere, Yerseke-Kloetinge. WHS-SC Gastel. Vosmeer-SPS. Steenbergen-NOAD'67, METO-Kruiningen, DOSKO- Tholense Boys. (Aanvang 18.30, tenzij anders vermeld). VRIENDSCHAPPELIJK VOETBAL Vandaag (vrijdag): Oostkapelle-Breskens (19.00), Steen-Hulsterloo (19.30), Terneuzen-Kemzeke (20.00). Morgen (zaterdag): SRV-toernooi in Heinkenszand met Goes, Patrijzen, 's- Heer Arendskerke en Heinkenszand. Finale en wedstrijd om derde plaats: 19.00 uur. Slotdag toernooi VES te Oudenbosch (met Kloetinge). Toernooi Groot Axel te Spui met Axel, AZW, Koewacht en Spui: om derde plaats: 12.45, finale: 14.30. Zwaluwe-Dauwehdaele (14.30). Zeeland Sport-Middelburg za. (14.30), Kruiningen-Rillandia (19.00), Bruse Boys-WIK (14.30), Seroosker- ke-Middelburg zo. (17.00), Zierikzee-SKNWK (17.00), RCS-VCK (19,00). Wemel- dinge-Kapelle (17.00). Chrislandia-Wolfaartsdijk (14.30), Krabbendijke-Beve- landers (14.30), Colijnsplaatse Boys-GPC (14.30), Nieuwland-Oostkapelle 2 (14.30), WVV-Waarde 14.30), WHS 2-Brouwershaven (14.30), Jong Ambon-Hoe- dekenskerke (14.30), Domburg-Ceasar (14.30). Apollo-Luctor (19.00), Odio-Wal cheren (19.00), Zeelandia-Nieuwdorp (17.30), Meto-Robur (19.00), Sluiskil-Ter- neuzense Boys (19.00), Corn Boys-Zaamslag (18.00). Zondag: Groot Hontenisse-toernooi te Terhole met o a Vogelwaarde (vanaf 13.00), Vlissingen-HVV'24 (14.30), Breskens-Alliance (14.30), Philippine-Zomer- gem (14.30), Steen-Clinge (14.30). Donderdag: Toernooi Lewedorpse Boys. PAARDENSPORT De Landelijke Rijvereniging en Ponyclub De Haringruiters uit Biervliet, houdt zaterdag, op het industrieterrein aan de Finlandweg in Terneuzen, een concours hippique voor paarden en pony's. Programma: 9.00 uur: individuele dressuurproef Z2, Zl, M2, Ml, L en B; 9.30 uur: springen pony's klasse B; 11.30 uur: springen pony's klasse L; 12.30 uur: springen pony's klassiek parcours, met aansluitend een progressief parcours; 11.00 uur: springen paarden klasse B: 13.30 uur: aanvang tweede individuele dressuurproef; 13.30 uur: springen paarden klasse L; 14.30 uur springen paarden klasse M: 15.00 uur: springen paarden klasse Z; 15.15 uur: springen paarden klasse ZZ. De Ruitervereniging Sé-Ros uit Serooskerke houdt zondag, op de terreinen van manege De Eendracht aan de Rijkebuurtweg 8 in Vrouwenpolder, een dressuurwedstrijd voor paarden en pony's. Programma. 9.00 uur: eerste proef pony's en paarden klasse B en L; 9.15 uur: tweede proef pony's en paarden klasse B en L; 12.45 uur: eerste proef pony's en paarden klasse M, Z en Z2; 13.00 uur: tweede proef pony's en paarden klasse M, Z en Z2. RUGBY Tovaal oefent zondag in Dordrecht tegen Emma Islanders. Het duel begint om 11.00 uur. TRIMLOPEN De atletiekvereniging Atletica houdt vanavond (vrijdag) de Zomerloop in Oost-Souburg. De afstanden zijn 2.5 kilometer, 5 kilometer, 10 kilometer of 15 kilometer. De start om 19.30 uur en de finish zijn in de Middelburgsestraat. Inschrijven in het buurthuis aan de Middelburgsestraat te Oost-Souburg. De Zomeravondloop van atletiekvereniging De Wielingen wordt dinsdag (20 augustus) gelopen in Cadzand-Bad. De inschrijving, start en finish zijn bij strandpaviljoen 'De Zeemeeuw' bij de overgang naast het infocentrum 't Zwin De jeugd start om 19.30 uur voor 750 meter of 1500 meter. De senioren gaan om 19.50 uur van start voor één. twee of drie ronden van 3.2 kilometer. TRIMKOERSEN De Zeeuws-Vlaamse wielertrimbond (WTB) houdt zondag in Noordstraat (ge meente Hontenisse) wedstrijden voor A-, B- en C-trimmers en cyclosportieven. De B/C-categorie start om 14.15 uur voor een wedstrijd over 50 km'de A-cate gorie en cyclosportieven gaan om 15.30 uur op pad voor een wedstrijd over 65 km. VELDKORFBAL BEACHVOLLEYBAL Op de stranden 1 en 2 West te Zoutelande bij strandpaviljoen De Branding wordt een beachvolleybal gehoudem, waaran 120 teams deelnemen. Het toer nooi start om 10.00 uur, de finales beginnen rond'16.00 uur. CCC Zeeland speelt morgen (zaterdag) op Het Schenge te Goes tegen HBS. Het duel begint om 13.00 uur. De korfbalvereniging Tjoba houdt morgen (zaterdag) op het sportpark in 's Heer Hendrikskinderen een internationaal toernooi. Met de organiserende vereniging spelen de Nederlandse hoofdklassers Deetos en Die Haghe en Bel gische ereklassers Catba en Sikopi uit Antwerpen een vijfkamp. Deetos werd vorig jaar winnaar van de eerste uitgave van dit toernooi. De eerste wedstrijd begint om 10.30 uur, om 17.00 uur is de winnaar bekend. Animo uit Oost-Souburg neemt morgen (zaterdag) deel aan het Albatrostoer- nooi in Zwijndrecht. In Arnemuiden oefent TOP morgen (zaterdag) tegen Spi rit Vlaardingen. Aanvang 13,45 uur. In St. Laurens houdt de KV Ondo morgen (zaterdag) de traditionele Ondo-oefenvierkamp. Deelnemers zijn Olympia (Spijkenisse), ACKC lAlmkerk), Togo (Goes) en Ondo zelf. Aanvang: 11.00 uur. laatste wedstrijd 16.30 uur. De KV Luctor uit Terneuzen houdt morgen (zaterdag) op sportpark Oude Vaart in Terneuzen een internationaal toernooi met deelname van Floriant (Merelbeke). Good Luck (Middelharnis), Zaamslag, All Ready (Zierikzee) en Vios (Willemstad). Aanvang 12.00 uur. prijsuitreiking 16.30 uur. IZEGEM - Triatlete Terèse van Lare heeft gisteren in het Belgi sche Izegem een laatste test af gelegd voor het WK olympische afstand van 25 augustus in het Amerikaanse Cleveland. De atlete uit Sluis, die maandag nacht afreist naar de Verenigde Staten, kwam bij de vrouwen na anderhalf kilometer zwemmen, 42 kilometer fietsen en tien kilo meter lopen als derde over de streep. Van Lare liet 2 uur 22 mi nuten en 31 seconden aanteke nen. Dat was bijna vijf minuten langzamer dan winnares Heide Veramme uit België, die 2.17.57 liet klokken. Van Lare maakte vooral bij het fietsen en lopen veel van haar eerder opgelopen achterstand op. Na het zwemonderdeel be droeg die maai- liefst elf minu ten. vooral omdat ze problemen had met haar zwembril. HOCKEY Morgen (zaterdag) en zondag wordt er op de velden van de Hulster hockeyclub Rapide het toernooi om de Rabo/Reijnaert-trofee gespeeld. Deelnemers- vrou wen- Tommy Row. Crazy Cows en Twinpess uit Engeland; Temse en Tienen uit België: Dilligaf, Hoorn en Rapide (Nederland). De vrouwen spelen een hal ve competitie. De nummers één en twee spelen zondagmiddag de finale Bij de mannen komen er 22 ploegen aan aan de start, die worden ingedeeld in vijf poule's. Reekshoofden zijn Leuven, Rapide, Tommy Row, het Amsterdam se Xenios en het Duitse Grun-Weiss. Overige deelnemers: Old Cains en Bloody Good Blokes (beide Engeland), Paris, Calais (beide Frankrijk), Tienen I en li, Braxgata en Temse lallen België), Push, Slempers. Rapide ex-old, Bemmel, Houten. Hoorn, Touring team Bernenburg en Rapide II en III (Nederland). Zowel op zaterdag als zondag beginnen de wedstrijden om 10.00 uur. De finales op zondag beginnen bij de vrouwen om 15.30 uur en bij de mannen om 16.00 WIELRENNEN Morgen (zaterdag) staat de Ronde van Oost-Souburg op het programma. Om 16.00 uur starten de nieuwelingen voor een wedstrijd over 40 kilometer. Om 17.00 uur wordt de Grote Prijs Amstel voor trimmers (60 kilometer) verreden. De elite/neo-amateurs rijden 80 kilometer en starten om 19.00 uur. WINDSURFEN Zondag houdt wsv Zuid-West 7 een surfwedstrijd op het Veerse Meer. Afhanke lijk van de wind zal er een course race, course slalom of slalom worden gevaren. Er geldt een maximale zeilmaat van negen vierkante meter. Voor de wedstrijd, die open staat voor iedereen, kan zondagochtend tot 11.00 worden ingeschre ven bij surfcentrum De Schotsman. van onze medewerker HEINKENSZAND - De finale van het SRV-toernooi in Hein kenszand gaat morgen (zater dag) volgens de verwachtingen tussen Goes en 's-Heer Arends kerke. Goes maakte gisteren in druk met een 6-0-overwinning tegen Patrijzen, 's-Heer Arends kerke boekte een vlotte 4-0-zege op Heinkenszand. De finale Goes-'s-Heer Arendskerke en verliezersronde Heinkenszand- Patrijzen beginnen morgen om 19.00 uur. Goes-Patrijzen 6-0: Alleen in de beginfase mocht Patrijzen zich de gelijke noemen van Goes. Daarna was alles Goes wat de klok sloeg. Binnen een minuut nam Goes een 2-0 voorsprong door treffers van John Heijns- dijk en Serge Berrevoets, die een blunder in de Patrijzen-verded ging afstrafte. De ploeg van H; r go Barends bleek goed op elkat te zijn ingespeeld. Op slag va Z£ rust scoorde Patrick Roggeban i 3-0. De wedstrijd was helema; gespeeld, toen nieuwkome Mart van de Guchte Goes in 55 minuut naar 4-0 schoot. Rc Brusket en Erwin Nelissen den daarna voor het halve dozjj Goese doelpunten: 6-0. Heinkenszand-'s-Heer Arend* kerke 0-4: Heinkenszand boo vrij lang goed tegenstand. Gele delijk aan werd 's-Heer Arendj kerke sterker. Het klassevei schil werd nog voor de rust to uitdrukking gebracht via twe gave treffers van Frank Goede gebure. In de tweede helft maak Dl te André Tange er eerst 0-3 vai en een kwartier voor tijd bepaa! de Peter Kamstra de eindstani op 0-4. Atletiek Brugge. Julien Saelens Meeting. Mannen, 5000 m: 1. Laros (Sprint Bre da) 14.12 (rentree na blessure bij NK op 2 juni). Vrouwen, 100 m 1,3): 1. Poelman (Hellas) 11,61. 200 m 1,8): 1. Poelman 23,40. Dammen Kijkduin. The Hague Open. Zesde ronde: L. Zalitis (Let) - Luteijn (Ned) 1-1, Ottink (Ned) - Ba (Sen) 1-1, Bronstring (Ned) - Hans Jansen (Ned) 1- 1, Tomase (Let) - Ribakov (WRu) 0-2, Soerkov (Rus) - Kouassi (Ivo) 0-2, Tsjer- tok (Rus) - N'Diaye (Sen) 1-1, Berichvili (Dui) - Autar (Sud 1-1, Van Dusseldorp (Ned) - Milsjina (Rus) 0-2, Zeba (Ivo) - De Koning (Ned) 1-1, Sekongo (Ivo) - Van den Berg (Ned) 1-1, Van Schaik (Ned) - Laimite (Let) 0-2, G. Zalitis (Let) - Bruns- man (Ned) 1-1, Hilberink (Ned) - Bedi- novs (Let) 0-2, Rejc (Slv) - Keizer (Ned) 1- 1, Palmer (Ned) - Grzesiak (Pol) 2-0, Van Galen (Ned) - lives (Est) 1-1. Stand aan kop: 1. Kouassi, Ribakov 10, 3. L. Zalitis, Bronstring, Ba, Jansen, Ot tink, Laimite, Milsjina 9. Schaken vist (Zwe/4) - Wheaton (VSt) 6-4 6-: Martin (VSl/i Woodruff (VSt) 6-4 6-3, Corretja (Spi 11) - Reneberg (VSt/6) 6-3 6-7 6-2, Rou (Fra) - Edberg (Zwe/9) 6-3 6-4, Ivanisevi (Kro/2) - Korda (Tsj/16) 6-3 6-3. St. Jansteen. 15e Open Bellamy-toa nooi. HE/B, kwartfinale: R. Pesch-M. Van d; Hout w.o. HE/C1, kwartfinale: P. vanWi terschoot-J. de Bakker 6-1, 6-2. HE/Ci kwartfinale: N. Van der Starre-E. Af theunis 6-0, 6-0. HE/D1, tweede ronds A. Hiel-R. de Burger 6-4, 2-6, 7-5. T. Wï laert-L. Wijland 6-2, 6-3. Kwartfinale: Bun-M. de Clercq 6-1, 6-2. HE/D2, twes de ronde: J, Stam-W. Roelandt 7-6, 7-,1 W. Herrewegh-P. Pollet 6-2, 7-5. M. Beule-R. de Saegher 6-4, 6-2. R. B wens-A. van Huffel 6-16-2. G. Agterhuis E. Ringoot 6-4, 6-2. HE/E, halve finale: Roelandt-L. Statujew 6-1, 6-4. DE/Di halve finale: A. Cools-L. Lensen 6-4,64. DE/E, halve finale: C. de Klerk-I. van Ti tenhove 7-6, 7-5. HD/D2, kwartfinale Nachtegael/Sturm-Nanninga/Pijpelink6 0, 6-4. DD/D, kwartfinale: Lammens Vlaeminck-Blommaert/Morres 6-1, DD/D2, eerste ronde: Van Damme/Smet De Brouwer/Hoere 6-0, 6-0. GD/C, kwart finale: Adriaansens/Martens-De Bat/Ds Rijk 6-1, 7-5. GD/D2, eerste ronde- Dis cheine/Leeuw-Muilwijk/Muilwijk 6-2, 3. Sas van Gent. ECl-toernooi. Internationale Meestergroep, achtste ronde: Krays-Vanderstricht 0,5-0,5; Martens-Timmermans 1-0; Stanke-Mot- wani 0,5-0,5; Van der Weide-Tjiam 0,5- 0.5; De Wolf-Goormachtigh afg. De stand: Martens 6, Motwani 5; Goor- machtigh, 4,5 en 1 afg.; Stanke, Vander- stricht, Krays 4,5; Van der Weide 4; Tim mermans 3,5; De Wolf 1 en 1 afg.; Tjiam 1. Internationale jeugdgroep, achtste ron de- Gustafsson-Dantas 1-0; Jensen- Brown 0,5-0,5; Bonstingl-Moen 0-1; Agopov-Martin 0,5-0,5; Schneider-Sol- leveld 1-0; Berry-Pater 0,5-0,5; Meyer- Gommers 1-0; Pettinger-Stange 1-0; Gernaert-De Vreesse 0,5-0,5, De stand: Gustafsson 6,5;Moen, Jensen 5,5; Brown, Agopov 5; Dantas, Schneider 4,5; Berry, Meyer 4; Gommers, Pettin- ger, Solleveld, Martin 3,5; Pater, De Vreesse 3; Stange 2,5; Gernaert 1,5. Sportprijsvragen Lucky Ten. Trekking van donderdag 15 augustus. 2-5-10-12-14-22-25-28-34-36-39-41 -42- 54-65-73-74-76-77-78. (onder voorbe- Voetbal KNVB-Beker, poule 3- Ajax 2-FC Twenü 0-4 (0-1). 12. Bosman 0-1, 72. McKinno- 0-2, 82. Bosvelt 0-3, 89. Bosman 04 Scheidsrechter- Zuidema. Toeschou wers: 22.123. Gele kaart: Willem; (Ajax). Frankrijk: Monaco-Montpellier 1-1. Wielrennen Tennis Manhattan Beach. Vrouwen, 785.000 gulden. Tweede ronde: Huber (Dui/2) - Boogert (Ned) 5-7 6-3 6-3, Habsudova (Slv/7) - Miyagi (Jap) 6-2 7-5, Sugiyama (Jap/9) - Simpson (Can) 6-1 7-5, Zvereva (WRu 11) - Rittner (Dui) 6-2 7-5, Testud (Fra) - McNeil (VSt) 7-5 7-6, Spirlea (Roe) - Fu- sai (Fra) 6-3 6-1Po (VSt) - Begerow (Dui) 6-2 6-3, Labat (Fra)'- Dechaume-Balleret (Fra) 6-1 6-2, Wang (Tai) - Makarova (Rus) 6-2 6-0. Derde ronde: Frazier (VSt 8) - Farina (Ita) 6-4 6-0, Graf (Dui/1- Wil liams (VSt) 6-4 6-4, Date (Jap/5) - Testud (Fra) 1-6 6-3 7-5, Spirlea (Roe) - Su giyama (Jap) 6-4 6-2. New Haven. Mannen, 1,75 miljoen gul den. Tweede ronde: Burgier (Dui) - Black (Zim/116-4 7-5, Vacek (Tsj/12) - Tsjerka- sov (Rus) 6-4 6-4, Tsjesnokov (Rus) - Medvedev (Oek/13) 3-6 7-6 6-4, Philip- poussis (Aus/14) - Bjorkman (Zwe) 6-4 6- 3, Gaudenzi (lta/15) - Kroslak (Slv) 6-3 7- 6, Adams (VSt) - Matsuoka (Jap) 6-3 6-3, Rafter (Aus) - Göllner (Dui) 6-3 6-2, Fer- reira (ZAf/4) - Joyce (VSt) 6-3 3-6 6-4, Rosset (Zwi/5) Rusedski (GBr) 7-6 6-7 7-5. Indianapolis. Mannen, 1,75 miljoen gul den. Tweede ronde: Ivanisevic (Kro/2) - Fra- na (Arg) 6-7 6-4 7-5, Edberg (Zwe/9) - Et- lis (Arg) 7-6 6-4, Woodruff (VSt) - Know- les (Bah) 7-5 3-6 4-1 opgave, Ondruska (ZAf) - Bryan (VSt) 6-2 7-6, Corretja (Spa /II)- Truyol (Spa) 6-1 4-6 6-1, Woodfor- de (Aus/10) - Salzenstein (VSt) 6-2 7-6, Nestor (Can) - Agassi (VSt/3) 1-6 3-2 Agassi uitgesloten. Derde ronde: Enq- Ferrol (Spa). Ronde van Galicie. Vierde etappe, Rabade - Ferrol: 1. Vi Heeswijk (Ned) 160 km in 3.39.52, Leoni (Ita),3. Camin (Ita), 4. Tsjmil (Mol) Jalabert (Fra), 6. Steels (Bel), 7. Mag nien (Fra), 8. Fornaciari (Ita), 9. Poli (Ital 10. Livingstone (VSt), 18. Cordes, Bouwmans, 66. Meijs, 76. Van den Ak ker, 77. De Louw, 89. Dubbeldam, 104 Van den Meulenhof 6.51, 107. Van de Wolf 10.40. Algemeen klassement: Tsjmil 16.09.47, 2. Jalabert 0.04, 3. Fran cesco Casagrande (Ita) 0.13, 4. Olanc (Spa) 0.21, 5. Alonso (Spa) 0.24, 6. co (Spa), 7. Konisjev (Rus) 0.29, 8. Exe barria (Spa), 9 Fornaciari 0.31, 10. Ta' (Ita), 34. Bouwmans 2.17, 79. Van dei Meulenhof 21.02, 88. De Louw 28.34, Van Heeswijk 32.15, 91. Cordes 32.18 93. Meijs 32.21, 96. Dubbeldam 32.50 97. Van den Akker 33.41, 107. Van de Wolf 46.27. Mijoux (Fra). Ronde van de Ain. Derde etappe, Bellignat - Mijoux: Masdupuy (Fra) 150 km in 3.59.28,2. Rue (Fra) 0.01, 3. D'Ascenzo (Ita) 0.02,4 Luminet (Fra) 0.57, 5. Thevenin (Fra). Al gemeen klassement: 1. D'As enzo 12.13.04, 2. Masdupuy 0.09, 3. Ri nero (Fra) 0.59,4. Bessy (Fra) 1.07,5. Ja- (Fra) 1.10. Müllheim (Dui). Regio Tour. Tweede etappe: 1. Filippo Casagrand! (Ita) 179,4 km in 4.47.54, 2. Ullrich (Dui 3. Heppner (Dui) 0.30, 4. Dekker (Ned 1.00, 5. Loda (lta( 1.49, 6. Henn (Dui). Al gemeen klassement: 1. Ullrich 9.23.01, 2. Heppner 0.36, 3, Oegroemov (Rus' 2.31, 4. Celestino (Ita), 5. Loda 2.44,0 Casagrande 3.04. La Tremblade (Fra). Tour Feminin. Tweede etappe, La Roche-sur-Yon - La Tremblade: 1. Zabirova (Rus) 153,53 km in 4.05.44, 2. Brunen (Ned) 0.02, 3. Proednikova (Rus), 4. Dunne (GBr), 5. Boebentsjikova (Rus), 6. Fatkoellina (Rus), 7. Boebentsjikova (Rus), 8. Unruh (Dui), 9. Schuster (VSt), 10. Urbonaiie (Lit), 13. Mansveld, 36. Hillinga, 39 De Bruijn, 43. Klep, 56. Rombouts. Alge meen klassement: 1. Brunen 6.06.32,2. Teutenberg (Dui) 0.02, 3. Zabirova 0.03, 4. Proednikova 0.09, 5. Fatkoellina 0.11, 6. Mansveld 0.13, 7. Urbonaite, 8. Boe bentsjikova 0.15, 9. Cappellotto (Ita), 10, Unruh. Forst (Dui). EK stayers. Voorronden (eerste drie naar finale), eerste serie: 1. Küttel (Zwi) 50 km in 44.04.00, 2. Rellensmann (Dui), 3. Rol (Ned/gangmaker Mooy), op 5 ronden: 7 De Boer (Ned/Joncker). Tweede serie: 1 Podlesch (Dui) 43.04.00, 2. Königshofei (Dui), 3. Cannone (Ita), op 11 ronden: 6. Vrauwdeunt (Ned/Simon). van onze medewerker ST. JANSTEEN - In het 15e Open Bellamy Tennistoernooi in St-Jansteen bereikte Paul van Waterschoot de halve finale in de Cl-categorie door een overwinning van 6-1 en 6-2 op Jean-Paul de Bakker uit Axel. In de halve finale komt Van Wa terschoot uit tegen de als twee de geplaatste Reggie Bun. In de C2-categorie won Nino Van der Starre in de kwartfinale van Ettiënne Antheunis. Van der Starre gunde Antheunis geen enkele game en komt in de halve finale uit tegen Gino Roctus. Op het Dl-schema kroop de als eer ste geplaatste Alain Hiel door het oog van de naald. Hiel stond in de derde set met 5-2 achter, maar wist toch nog de partij naar zijn hand te zetten: 6-4, 2-6 en 7-5. De als tweede geplaatste Toni Willaert kende geen problemen met Leen Wijland: 6-2, 6-3. Toine Bun plaatste zich al voor de hal ve finale op het Dl-schema via een 6-1/6-2 zege op Michel de Clercq. Bij de vrouwen op hetDl schema is Ann Cools Analiste ge worden. Cools won van Leslie Lensen met 6-4 en 6-4. In de fi nale speelt Cools tegen de win nares van de partij tussen Ma rian de Moor en Ellen Pi'cavet. Terneuzen TERNEUZEN - Zondag-twee deklasser Terneuzen speelt van avond (vrijdag) niet - zoals eer der is aangekondigd - op haar ei gen sportpark tegen het Belgi sche Kemzeke, maai- in Kloos- terzande tegen Hontenisse. Dat duel bgint om acht uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 42