Sluis Help Service krijgt vervolg PZC Tien routes langs oude ambachten Piraten vieren kinderspeelweek Proeven van Nederlandse cultuur VVD eist uitleg van wethouder over een bedrijventerrein Behoud speeltuin in Othene mogelijk Bibliotheek in Goes beschikt binnenkort over cd-i en cd-rom zeeland 12 Gemeente en ondernemers willen doorgaan tot eind december weekenddiensten VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1996 van onze verslaggever SLUIS - Het project Sluis Help Service (SHS) blijft ook na de zomerperiode bestaan. Het col lege van burgemeester en wet houders wil samen met de Sluisse ondernemers tiendui zend gulden uittrekken om het project tot 31 december in de weekeinden te kunnen voort zetten. De Sluis Help Service bestaat uit vijf WestrZeeuws-Vlaamse jongeren die in de zomermaan den door de Belfortstad lopen om toeristen en andere bezoe kers van dienst te zijn en een oogje in het zeil te houden. De le den van de SHS helpen onder meer bij het wijzen van de weg naar winkels en parkeerplaat sen en het terugbrengen van ver dwaalde kinderen naar hun ou ders. De gemeente Sluis-Aardenburg en de Sluisse ondernemers dra gen gezamenlijk de kosten van het project. Voorzitter G. van Daele van de Stichting Sluis Promotie liet enkele weken gele den al weten dat de onderne mers de nieuwe vorm van dienst verlening en promotie graag wil len voortzetten. Deze week sprak ook het college van B en W zich uit voor een vervolg op het huidige project. „We krijgen heel positieve reac ties van middenstanders, inwo ners van Sluis, toeristen en re creanten", verklaarde burge meester C. J. van Liere donder dag. „Ook in België is de SHS op positieve wijze in de publiciteit gekomen. Het oorspronkelijke project loopt tot en met het weekend van 25 augustus. De Sluis Help Service wordt nu in ieder geval tot 31 december voortgezet op de zaterdag- en zondagmiddagen. In het najaar moeten we bekijken of we vol gend jaar kunnen doorgaan." Topdrukte van een medewerker HULST - Voor de zeventiende keer wordt zaterdag 24 en zon dag 25 augustus in Zeeuws- Vlaanderen en in het aangren zende Belgische Land van Waas het ambachtelijk weekend ge houden. Belangstellenden kun nen twee dagen kijken bij onder meer beeldende kunstenaars en ambachtslieden die de vakken nis nog onder de knie hebben. Omdat jaar na jaar het aantal deelnemers is toegenomen is dit keer gekozen voor een indeling in tien routes. De gemiddelde af stand is teruggebracht van 76 tot 44 kilometer. Hierdoor krij gen de bezoekers meer gelegen heid alles op het gemak te bekij ken. Het Zeeuws-Vlaamse tintje zit in de vlas- en polderroute. De vlasroute begint in Koewacht. Hier kan men terecht in het vlas museum 't Vlasschuurken, de oude landbouwwerktuigen bij van onze verslaggeefster KRUININGEN - De VVD-fractie in de gemeenteraad van Rei- merswaal wil opheldering over de uitlatingen die wethouder M. van Overloop zou hebben ge daan over een logistiek cen trum ten oosten van het Schelde- Rijnkanaal. Hij zou tegenover een verslaggever van dagblad De Stem hebben verklaard niet enthousiast te zijn over de komst van zo'n bedrijventer rein. Volgens fractievoorzitter I. Vogelaar heeft de wethouder in dat geval niet het meerder heidsstandpunt verwoord van het college van burgemeester en wethouders en de raadscom missie wonen en milieu. De provincie ziet mogelijkheden voor de ontwikkeling van een 'multi-modaal logistiek cen trum' ten oosten van het Schel- de-Rijnkanaal. Dit zou plaats kunnen bieden aan bedrijven die zich bezighouden met distri butie en transport van goederen per trein, boot of vrachtwagen. Een meerderheid van de raads commissie wonen en milieu heeft zich tijdens een vergade ring begin juli uitgesproken voor een onderzoek naar zo'n logis tiek centrum. Een meerderheid van het college van B en W zou die mening delen. De WD-frac- tie verwijst naar de notulen van de collegevergadering van 13 mei. Volgens burgemeester A. Ver- bree heeft het dagelijks gemeen tebestuur echter nog geen standpunt ingenomen over de kwestie. Wethouder Van Over- 'loop (Bewoners Belangen Rei- merswaal, ruimtelijke ordening) daarentegen zegt desgevraagd dat de visie van het college op de eventuele komst van een logis tiek centrum bekend is: „Daar zit een aantal positieve, maar ook een aantal negatieve kanten aan. We willen meedoen aan een studie, maar de provincie moet het voortouw nemen." Landschapspark Overigens is eerder gepraat over een geheel andere invulling van de polders ten oosten van het Schelde-Rijnkanaal. De ge meenten in het grensgebied van Zeeland en Noord-Brabant heb ben een nota opgesteld die de aanzet geeft tot de eventuele aanleg van een landschapspark op deze plek. De uitgangspun ten van dit beleidsstuk zijn on derschreven door de gemeente raad. KOEWACHT Wijkconcert - De fanfare Eendracht Maakt Macht (EMM) geeft vandaag (vrijdag) een wijk concert in het Eikenhof in Koe wacht. Onder leiding van Anne- Marie Jansen-Hoefeijzers bren gen de muzikanten een pro gramma van lichte muziek ten gehore. Het concert begint om 19.30 uur. SLUIS Avondvierdaagse - De avondvierdaagse in Sluis wordt dit jaar van 26 tot en met 29 au gustus gehouden. Deelnemers kunnen de vijf of tien kilometer lopen. De start is dagelijks om 18.30 uur bij sporthal De Vliete. De routes worden duidelijk ver meld via een beschrijving. On derweg krijgen de deelnemers een kleine versnapering en na af loop worden limonade en koffie geserveerd. bermaand is voor Sluis een pe riode van topdrukte. De kosten voor het voortzetten van het project na de zomerpe riode bedragen tienduizend gul den. Het is de bedoeling dat de Sluisse middenstanders vijftig procent van de kosten voor hun rekening nemen. Het college van B en W is bereid de resterende vijfduizend gulden op tafel te leggen. In de raadsvergadering Van Liere legt uit dat Sluis ook na het zomerseizoen in de week enden veel bezoekers trekt en dat de leden van de SHS dan op hun plaats zijn. Zeker de decem- Buijsse in de Eikenlaan en kunstschilder Jean Kamps in de Nieuwstraat. Hij demonstreert onder meer schilderen achter glas, keramiek en beeldhouwen. De polderroute start bij bier brouwerij De Halve Maan in Hulst. Dit traject bestrijkt een deel van de auto- en wandel route die in het boek Het Land van Reynaert beschreven is. In Sint Jansteen komt men langs een geitenfokkerij en kaasmake rij in de Heerstraat en een kunst schilder in de Warandestraat. Na een gedeelte over Belgisch grondgebied komt men in Em- mahaven. Hier presenteert zich een schapenhouder en in zaal 't Verdronken Land wordt alles getoond over keramiek, portret schilderen, halfedelstenen en miniaturen. De overige acht rou tes lopen door het Waasland. Een lijvige brochure met infor matie over routes en deelnemers is verkrijgbaar bij de regionale VW-kan toren. Het artikel in De Stem wekt vol gens WD-fractievoorzitter Vo gelaar de indruk dat de gemeen te Reimerswaal meer voelt voor een landschapspark in het ge bied dan voor een logistiek cen trum. Hij wil weten of Van Over loop zich ook in die zin heeft uit gelaten. Verder vraagt hij of de wethouder de Stern-verslagge ver heeft gezegd dat een meer derheid van het college en van de commissie wonen en milieu voorstander is van een onder zoek naar een logistiek centrum. Tenslotte wil hij weten of de wet houder heeft geprobeerd het in de krant weergegeven stand punt te corrigeren. Het college van B en W be spreekt de brief van de WD- fractie aanstaande maandag. Tot die tijd wil het geen uitlatin gen doen over de door Vogelaar opgestelde vragen. Boete voor drankrijder KAPELLEBRUG - Een 56-ja- rige automobilist uit Zoersel in België kreeg bij een alcoholcon trole op de Gentsestraat in Ka- peïlebrug een boete van 350 gul den wegens rijden onder in vloed. De blaastest wees uit dat man de toegestane hoeveelheid alcohol in bescheiden mate had overschreden. In Vogelwaarde vierden de kinderen verkleed als piraten de kindervakantieweek. foto Peter Nicolai van een medewerker VOGELWAARDE - Met het eind van de vakantie in zicht hebben flink wat basisschool kinderen in de gemeente Hon- tenisse en de plaatsen Oost burg en Sas van Gent de afge lopen dagen nog meegedaan aan activiteiten van de jeugd- vakantieweken. De Stichting Kindervakantieweek Honte- nisse verwelkomde dinsdag honderd kinderen bij het ope- ningsspel in Lamswaarde. Onder het thema 'piraten' was er woensdag vermaak in Ossenisse, donderdag in Vo gelwaarde en vandaag, vrij dag, in Kloosterzande. In samenwerking met de scou tinggroep Canisius bouwen ze ventien vrijwilligers hier voor de kinderen een tentenkamp waar belangstellenden kun nen blijven overnachten. Za terdag wordt op de activitei ten weide 't Laantje het slot- spel van de piratenweek ge speeld. In Oostburg tekende de Stich ting Welzijn West-Zeeuws- Vlaanderen met een beroeps kracht en twintig vrijwilligers voor de organisatie. Na enkele jaren te hebben gepartici peerd in het grensoverschrij dende 'grabbelpas'project kon de jeugd uit West-Zeeuws- Vlaanderen nu vanaf maan dag op het terrein bij het ver zorgingshuis De Stelle te recht. De gemiddeld 160 deel nemers per dag bouwden een indianendorp, maakten een fietstocht, voeren met kano's en doorkruisten Oostburg tij dens een fotospeurtocht. Don derdagavond werd de speel- week in de feesttent afgesloten met een disco. In Sas van Gent waren er van dinsdag tot en met donderdag activiteiten in De Roselaer. Voor de allerjongsten was er een poppentheater. De oudste kinderen vermaakten zich met knutselen, schminken en een speurtocht. De organise rende Stichting Cultureel Werk Sas van Gent verwel komde zo'n vijftig deelnemers per dag. Gids Van Olfen (1) leidt de buitenlandse studentenrond door de binnenstad van Hulst. foto Peter Nicolai van onze verslaggever HULST - Even kuieren over de vestingwal, voelen aan een ste nen Reynaert de Vos (die ze ook ver buiten de grenzen kennen uit de literatuur) en wegdromen aan de voet van de stadsmolen. Cultuur te over voor de zestig buitenlandse studenten Neder lands die donderdag Hulst bezochten. De studenten volgen een zomercursus Nederlandse taal en cul tuur aan de universiteit van Gent. Het uitstapje naar de Rey- naertstad vormt sinds zeven jaar een vast onderdeel van het pro gramma. Na een rondleiding door de 'meest Vlaamse stad van Nederland', zoals burgemeester mr. dr. A. Kessen zijn zetel maar wat graag omschrijft, was er een plechtige ontvangst in het stad huis. Met, jawel, Zeeuwse Vlegeleierkoeken bij de koffie, zoals Kessen eerder deze week had beloofd aan de stichting. Tussen de officiële plichtplegingen door kregen de studenten even de tijd om Hulst op eigen kracht te verkennen. En natuur lijk ben je dan nieuwsgierig naar dat andere stukje Nederlandse cultuur: die van sex- en koffieshops. „Als je Holland ziet, moetje alles doen", aldus de Spaanse Bélen. De door het cultuurgenoot schap Orde van den Princen georganiseerde bijeenkomst werd afgesloten met (net als vorig jaar) een lezing over Hulst in relatie tot de Tachtigjarige Oorlog, door geschiedenisdocent en ordelid J. Lockefeer. van onze verslaggever TERNEUZEN - De kansen op behoud van een speeltuin in het buurtschap Othene zijn nog niet verkeken. Wethouder J. van Rooijen zegde donderdag in de commissie ruimtelijke orde ning nieuw overleg met de be woners toe, om toch nog tot een voor iedereen aanvaardbare op lossing te komen. Zowel behoud van de huidige locatie als de aanleg van een nieuw terrein in de directe omgeving is be spreekbaar, antwoordde de wethouder op vragen van de commissie. Als een donderslag bij heldere hemel is de speeltuin een princi pekwestie geworden voor de be woners van Othene.-Te laat kwa men zij erachter dat de gemeen te het kinderparadijs in de nieuwbouwplannen had voorbe stemd tot woningbouwgrond en een watertje. Alle procedures waren al in gang gezet en de ei genlijke inspraakperiode was voorbij. Daar komt bij dat de be woners helemaal niet gelukkig zijn met de toekomstige ver- keerssituatie die de bouw van de woonwijk en een woonwagen kamp met zich meebrengt. Kort om, ze hadden donderdag met de wethouder een stevig nootje te kraken. Vriendelijk Van Rooijen liet zich niet uit het veld slaan door alle kritiek. Hij realiseerde zich maai1 wat goed - en met hem de commissieleden - dat in het huidige planstadium burgemeester en wethouders de formele bevoegdheid hebben het vastgestelde ontwerpbe- stemmingsplan nader in te vul len. Iedere geste die nu nog zou worden gedaan aan belangheb benden, moet dus gezien worden als een 'vriendelijkheid' van b en w, hield de wethouder de geterg de Notenaren op de publieke tri bune nadrukkelijk voor ogen. „Maai- wees er van verzekerd", zo bezwoer hij, „het college heeft de mogelijkheid voor een speel- functie daar altijd volledig open gehouden." De raadsfracties, noch Van Rooijen willen van de speeltuin een halskwestie maken. Met na me de WD en GPV/RPF gaven aan geen enkel bezwaar te heb ben als de drie gewraakte nieuw bouwwoningen elders in het plan zouden worden gereali seerd en het watertje wat wordt opgeschoven, wanneer daarmee de huidige speeltuin behouden kan blijven. Zo ontstaat er voor de gemeente immers geen ex ploitatieverlies, vereenvoudigde de liberale voorman W. Gosse- laar de hele discussie donder dagavond. De overige partijen konden zich in die gedachten- gang vinden. De locatie van het woonwagen centrum staat buiten kijf. Dat komt gewoon op de geplande plaats ten zuiden van het hui dige buurtschap. Een wijzigings- besluit zou de gemeente Terneu- zen namelijk op verlies van het provinciale subsidie komen te staan. De belofte dat alsnog een infor matie-avond wordt belegd over de juiste plek van de speeltuin, stemde de Notenaren overigens niet milder. Want daarmee wordt de verkeersoverlast er' niet minder om, betoogden ze te vens. De wethouder werd dan ook dringend verzocht (nog maar eens) op de koffie te komen om de situatie zelf te ervaren. Een uitnodiging die Van Rooijen gretig aannam. Bij het binnenrijden van het buurtschap zal hij dan niet meer de borden Othene aantreffen. Want dat hebben de bewoners overgeschilderd in Noten. Bij wijze van waarschuwing dat ze zich niet zomaar laten vermur wen. van donderdag 22 augustus wordt aan de gemeenteraad ge vraagd in te stemmen met het collegevoorstel. CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Terneuzeri, zat. 08.00-zon. 08.00 uur: H. Hammer, Oostelijk Bol werk 12c, tel. (0115)614000. zon. 08.00-ma. 08.00 uur: P. R. L. Vercauteren, Beethovenhof 3b, tel. (0115)613768. Spreekuur 11.30 en 17 uur. Oostburg, Aardenburg en Zuid- zande, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: H. D. Bruggeman, Nieuwstraat 53, Oostburg, tel. (0117) 452121. Cadzand, Retranchement en Sluis:zat: M. H. M. de Meijer, Badhuisweg 42, Cadzand, teL (0117) 391366. Zon: J.P. de Meijer. Lange Wolstraat 12, Sluis, tel. (0117)461366 Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. K. Slingerland, Biervliet, tel. (0115)481345. Breskens en Groede: A. G. Her- manides, Dorpsstraat 17, Bres kens, tel. (0117) 381566. Axel en Zaamslag, vrij. 17.00 - ma. 08.00 uur: E. Klop, Bastion straat 36, tel. (0115) 561777. Spreekuren zat. van 10-10.30 en 16-16.30 uur. Sas van Gent e.o., vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: K. Haeck, Staak- straat 130, Assenede, tel. (0015) 452525. Spreekuur zat. 10.00 uur op Bol werk Oranje 2. Hulst, Clinge, Koewacht en Sint Jansteen, vrij. 17 - ma. 08.00 uur: J. Roks en V. Voorbrood, Gr. Ba- gijnestraat 16, tel. (0114) 313131. Spreekuur 11 en 17 uur. Hoek, Sluiskil, Philippine: H. G. van Haelst, Spoorstraat 44, Sluiskil, tel. (0115) 471955. Spreekuur 12.00 uur. Kloosterzande en Hontenisse vrij. 17.00-ma. 08.00 uur. W. J. ter Burg, Cloosterstraat 29, tel. (0114) 681377, spreekuur zat. 11.30 uur in de praktijk Groe nendijk 52. Tandartsen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: I. J. Buize, Nieuwstraat 55, Oost burg, tel. (0117)453580. Spreekuur 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: G. P. E. M. de Mey en T. V. R. Dusar- duyn, Tivoliweg 49, Hulst, tel. (0114)314075. Spreekuren zat. 10-10.30 en 18- 18.30 en zon. 12-12.30 uur. Apotheken: Terneuzen, zat. 08.30-17.30 en zon. 11.30-12.30 en 17-18 uur: A. J. Klaassen, Winkelcentrum Zuidpolder, tel. 612090. Axel, zat. 10-11 en 16-17: Apo theek Axel, Oranjestraat 6, tel. (0115)562888. Hulst,zat. 11-12 en 15.30-17.30 ei zon. 11-11.30 en 16.30-17.30 uur: Apotheek Hulst, Dubbele Pooit 7, tel. (0114)314255. Oostburg en Zuidzandc, zat. 10 12.30 en 13-16.30 en zon. 11, 12.30 en 17.30 en 18.30 uur: Apo theek Oostburg, Burchstraat 16 tel (0117)452170. Dierenartsen: Terneuzen, Axel, Zaamslag: Dierenkliniek M.P. Schaub- j Kop, Bastionstraat 3, Axel, tel 0115-561488. Hulst en Hengstdijk: R. T. Ver sol en J.C. Versol-ten Hoopen Hengstdijk, tel. (0114) 682: Spreekuur IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 t (0117)348424. Spreekuur zat. 13 en zon. 12 uui in de dierenkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, Van Diemenstraat 83, tel, (0115) 619628. Spreekuur zat, van 12.30-14.00 uur. Terneuzen: Peter de Vos, Steenbergenlaan 7, tel. (0115) 696425. Spreekuur zat. van 12.0(1 13.00 uur. Breskens, Aardenburg, Oost burg en Sluis: 'Dierenartsen centrum West', tel. (0117) 3827691 (0117)492398/ (0117) 454484. Spreekuur Noordwal 81 te Oost- burg, vrijdag 19.00-20.00 uur, zat, en zon. 13.00-13.30 uur. Oostburg: Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, rius 1, Oostburg, tel. (0117) 452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel. (0115) 453800, spreekuur zat. 11.00-12.00 uur. St. Jansteen e.o.: A.E. de Bruyn, Tempelier 34, tel. (0114) 312701 Spreekuur 11.00 -12.00 uur. Thuiszorg: Stichting Thuiszorg Zeeuwsch- Vlaanderen voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West- Zeeuwsch-Vlaanderen: Tele foonnummer (0117) 456500, Ka naalzone: Telefoonnummer (0115) 674500, Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen: Telefoonnummer (0114)383500. Stichting Provinciale Kraam zorg Zeeland, kraamcentrum Zeeuwsch-Vlaanderen, dag en nacht bereikbaar via tel. (0115) 674555. Pastorale zondagdienst: Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, zon. 12 - ma 24 uur: L. Mathijs- sen, Hulst, tel. (0114) 314440. West-Zeeuwsch-Vlaanderen, zon. 12 - ma 24 uur: N.V. Water schoot, tel. (0115)491990. Kanaalzone, zon. 12 - ma. 24 uur: K. Jordens, tel. (0115) 618398. van onze verslaggever GOES - Goese bezitters van cd-i en cd-rom-apparatuur hebben weer een nieuw adres waar ze de schijfjes met informatie en spelletjes kunnen halen: de openbare bibliotheek. Vanaf september is het assortiment van de 'bieb' in de Ganzestad uitgebreid met ongeveer 220 cd- roms en 30 cd-i's. De collectie bestaat voor de helft uit educa tieve en voor de helft uit recrea tieve cd's. Een introductie avond voor belangstellenden luidt de nieuwe service in. Directeur C. P. Geijsen-Huij- brechtse en D. G. H. Hommels- Mencke, verantwoordelijk voor de collectie, hopen met de stap naar computermedia een brede basis te leggen, zodat iedereen bij de bibliotheek terecht kan. Er was bovendien een toene mende vraag naar cd-i's en cd- roms. „We streven er naar om een totaalpakket aan te bieden en aangezien de traditionele leescultuur afneemt en steeds meer mensen informatie tot zich nemen via de computer, was dit een logische stap." Geijsen zegt dat bovendien steeds meer men sen bij de bibliotheek (achter grond) informatie komen opzoe ken. Aan de toenemende infor matiefunctie van de bibliotheek kan nu beter worden tegemoet gekomen. In dit kader past ook het opvragen van Internet-info, iets dat Hommels voor het einde van het jaar aan klanten hoopt te kunnen aanbieden. „Het is al leen behoorlijk prijzig, dat is wel jammer. Maar misschien wil ie mand dat wel sponsoren", lacht ze. Ruimte De dames constateren nog een voordeel dat de schijfjes met zich meebrengen, namelijk het overschot aan ruimte. „Een hele encyclopedie past bijvoorbeeld op één schijfje, terwijl je daar vroeger wel een halve kast voor nodig had", zegt Hommels. De directeur vult aan: „Ja, maar het grootste voordeel is datje de en cyclopedie nu kan uitlenen, want een schijfje verhuren we natuurlijk wel." Tijdens de speciale introductie avond, maandagavond 2 sep tember, zullen specialisten alle vragen over het gebruik van cd- i's en cd-roms beantwoorden. Ie dereen die belangstelling heeft kan zich opgeven bij de inlich tingenbalie van de bibliotheek. Op de avond zelf is slechts voor veertig mensen plaats. Wielen van auto gestolen BURGH-HAAMSTEDE - Toen hij aan het werk wilde gaan, trof een Burghse bakker donderdag morgen op de parkeerplaats voor zijn winkel een VW Golf aan zonder wielen. De bakker meld de dit bij de politie, waar giste ren echter nog geen aangifte was gedaan. Advertentie Het geopend met: Burberry's kostuums Eduard Dressier Brax pantalons Lacoste sportswear wordt Noordstraatpromenade 65 Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 40