ModuSpec naar Meliskerke PZC After-Care: lotgenotencontact voor vrouwen met borstkanker Goese raadsfracties blijven tegen sloop van villa Ter Weel zeeland 15 Internationaal bedrijf viert verhuizing niet jubileum ondernemend zeeland in detail Waarschuwing tegen 'ronselen' advertenties Zaak rond valse naam op verzekeringsbewijs auto aangehouden reet it marktberichten mensenwerk agenda DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1996 MELISKERKE - Een bedrijf dat haar hoofdkantoor in een dorp heeft staan en wegens succes moet uitbreiden, ver huist doorgaans niet naar een kleiner dorp. ModuSpec deed dat echter wel. Het bedrijf dat over de hele wereld installa ties voor olie- en gasboringen inspecteert, had haar hoofd kantoor in Oostkapelle, maar zag zich genoodzaakt te ver huizen naar een groter kan toor. Dat staat nu in Melisker ke. Toen directeur L. Nagtegaal bij een boormaatschappij werkte, constateerde hij dat de keuring Een gouden greep, zo is geble ken. Tien jaar later is zijn be drijf uitgegroeid tot een inter national met wereldwijd zo'n dertig werknemers. ModuSpec Engineering International is de volledige naam van het Wal- cherse bedrijf, dat zusteronder nemingen in Aberdeen en Sin gapore heeft. Nagtegaal heeft bij het uitkijken naar een nieuw onderpand bewust geko zen voor handhaving van de hoofdvestiging op Walcheren. Tien jaar geleden gold al dat de telecommunicatieverbindin- gen afdoende zijn voor het doen van wereldwijde zaker bonden aan het hoofdkantoor van ModuSpec. Het onderko men in Oostkapelle werd te klein, zodat het bedrijf eind vo rig jaar uitweek naar een pand aan de Dorpsstraat in Melis kerke. Een voormalige woning, die nu helemaal is ingericht naar de eisen van een modern kantoor ,,Wij hebben de be schikking over de modernste communicatiemiddelen en het computernetwerk is hier groter dan in Oostkapelle", aldus Veenstra. ,,Het nieuwe pand voldoet perfect aan onze eisen Het heeft ook voldoende ruim te om in de toekomst uit te kunnen breiden. De keus voor een voormalige woning is een bewuste, omdat wij ons liever niet op een bedrijventerrein wilden vestigen." Als donderdag 5 september het kantoor officieel wordt ge opend zal ook het tienjarig ju bileum worden gevierd. Veen stra over de toekomst van Mo duSpec. ,,Op dit moment heb ben wij het zo druk dat we ver dere uitbreiding, hier en in an dere vestigingen, niet uitslui ten. We zijn druk bezig met het opzetten van een zusteronder neming in de Verenigde Sta ten, omdat daar voor ons veel werk te doen is." Wanneer die wordt geopend is nog niet be kend. van boorplatforms veel profes sioneler aangepakt zou kun nen worden. Voor een olie maatschappij is dat wel zo be langrijk. Immers, als een plat form iets mankeert en moet worden stilgelegd, dan kost dat de maatschappij tonnen. Daar om besloot hij in 1986 een be drijf op te richten dat in op dracht van oliemaatschappij en veiligheids- en onderhouds- keuringen boorinstallaties verricht. vanaf Walcheren. En die zijn er de afgelopen jaren alleen maar beter op geworden. Marketing manager Ernst Veenstra ver telt dat 95 procent van de klan ten uit het buitenland komt. „Die overige vijf procent geeft het bedrijf geen toegevoegde waarde om in bijvoorbeeld Rotterdam te gaan zitten. Dan kan het net zo goed Walcheren zijn." Veertien medewerkers, waar onder zes inspecteurs, zijn ver- De rubriek Onderne mend Zeeland staat on der redactie van Clau dia Sondervan. Vragen, tips en mededelingen kunnen schriftelijk icor- den aangeboden aan de redactie van de PZC. postbus 18. 4380 AA Vlis- singen, of via fax 0118- 470102. Aquarium- en vijvercen trum Oranje in Hoogerheide houdt zaterdag 17 augustus een open dag. Doel is het geven van voorlichting over het in standhouden van een vijver. Volgens het centrum mankeert er nogal eens wat aan de wijze waarop particulieren hun vij ver aanleggen, inrichten en on derhouden. Gevolg is groen water, dode vissen, slechte fil tering - kortom: teleurstelling t de vijverliefhebber. Door Let geven van adviezen wil Oranje daar tijdens de open dag wat aan doen. Het centrum is gevestigd aan de Voltaweg op het industrieterrein De Kooi. Op initiatief van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zee land wordt begin oktober in Middelburg een zogenaamde Roemenië-week gehouden. Tijdens deze week is er aan dacht voor verschillende eco nomische activiteiten, zoals het bezoek van een Roemeense handelsdelegatie en een busi ness diner voor Roemeense en Zeeuwse bedrijven. Aan het ge detailleerde programma wordt nog gewerkt. De kantoormachinehandel Biesbroeck Automation in Hulst is onlangs verhuisd van de Paardenmarkt naar de Abs- daalseweg 7 in Hulst. Da"ar be trok het een geheel nieuw pand met showroom. Het bedrijf, dat kasregisters, kopieermachi nes, kantoorsupply's, compu ters en de bijbehorende soft ware biedt, hoopt hier zijn ser vice aan zijn klanten te kunnen verbreden. De locatie aan de Paarden markt was een tussenoplossing toen de broers Biesbroeck weg moesten uit het oude zieken huis. Al met al duurde het daar na nog drie jaar voordat de be stemmingswijziging, de bouw vergunning en de uiteindelijke bouw op de aangekochte grond rond waren. TERNEÜZEN - Zeeuws-Vlaamse ondernemers moeten zich geen (advertentie(geld uit de zak laten kloppen voor fietsroutes, bro chures en folders van allerlei, vaak buitenlandse, drukkerijen en toeristische organisaties. Fiets-, wandel- en paardrijroutes in de regio zijn de afgelopen jaren onder leiding van het Toeristisch Bureau Zeeuws-Vlaanderen al letterlijk en figuurlijk goed in kaart gebracht. Het uitbrengen van nieuwe kaarten en brochures dient dan ook geen ander doel dan het spekken van de kas van de uitgevers, waarschuwt districtsvoorzitter J. van Ham van Koninklijke Ho reca Nederland. Hoofd van het Toeristisch Bureau T Maenhout heeft vaker van middenstanders en horeca-uitbaters in de streek gehoord dat er 'advertenties worden geronseld' voor routekaarten en brochures. „We waarschuwen de mensen er dan altijd voor dat er vaak sprake is van half werk en onvolledige kaarten. Het komt zelfs regelmatig voor dat de acquisitiebedrijfjes die bellen hele maal niet ingeschreven staan bij de Kamer van Koophandel. Dat geeft natuurlijk al aan dat het puur om het binnenhalen van ad- vertentiegelden gaat, terwijl de kwaliteit van drukwerk en infor matie op de tweede plaats komt." Van Ham en Maenhout benadrukken beiden dat het zonde van het geld is om 'tien keer hetzelfde' te doen. Het Toeristisch Bureau heeft anderhalve maand geleden een geheel nieuwe kaart voor West-Zeeuws-Vlaanderen uitgebracht. Automobilisten, fietsers, paardrijders, vissers, kampeerders en wandelaars kunnen (bijna) alle informatie op die kaart lezen. Op de achterkant zijn boven dien plattegrondjes van de grootste plaatsen, adressen van rij wielverhuurders en aantal toeristische tips te vinden. De kaart wordt niet 'verpest' door advertenties en kost toch slechts 6.95 gulden, mede dankzij een bijdrage uit het Regionaal Ontwikke lingsplan (ROPi. Van Oost-Zeeuws-Vlaanderen wordt dit najaar ook een geheel herziene, even informatierijke kaart uitgebracht. Van Ham. „Het is dus onzin om al dat werk door allerlei andere organisatietjes nog eens te laten doen Het kost meer geld en levert niks op. Onderne mers kunnen dat geld dus beter gebruiken om de mogelijkheden voor recreant en toerist zelf te vergroten Het zou nog niet zo gek zijn als provinciaal eens werd bekeken welke informatiebrochures en accommodatiegidsen er allemaal dubbel zijn. Een eenduidige presentatie maakt het voor toerist en recreant een stuk makkelij ker en geeft Zeeland ook een eigen, herkenbaar gezicht." Maenhout wil niet alle initiatieven voor het uitbrengen van alter natieve routekaarten de grond inboren Dat plaatselijke midden standers enkele eigen fietsroutes promoten, waarbij de eigen plaats het centrum is, kan ze wel billijken. De Druppels van Oost burg - twee fietsroutes rondom de Eenhoornstad - vindt ze bij voorbeeld niet zo slecht. „Zo lang de route niet wordt bewegwij- zerd en er dus geen verwarring en wildgroei ontstaat, vind ik het een prima plaatselijk initiatief." van onze verslaggever MIDDELBL'RG - De zaak tegen een 32-jarige Amsterdammer van Joegoslavische afkomst, woensdag voor het kantonge recht van Middelburg, is op ver zoek van officier van justitie C. Fetter aangehouden. De Am sterdammer wordt ervan ver dacht met een onverzekerde auto te hebben rondgereden. De man werd op 23 april 1994 op het Olau-terrein in Vlissingen door de marechaussee ter con trole aangehouden, terwijl hij met twee passagiers op weg was naar Engeland. De Amsterdam mer toonde de gevraagde identi teitsbewijzen; die bleken vals te zijn. De man kreeg ter plekke een boete van 400 gulden opge legd en zijn auto werd in beslag genomen. Hij had ook het verze- kerings- en kentekenbewijs van Janny van t Lee Sweet a d hot 14-6 personen Deze salade ,an meloen is ideaal bij pikante barbe cuegerechten, bij geroosterde kip of gewoon bij een satétje. Af hankelijk van hoeveel 'hot' ver dragen kan worden, kunt u 1 of 2 Spaanse pepertjes nemen. De salade kan van tevoren worden gemaakt en tot gebruik afge dekt in de koelkast worden be waard. Ingrediënten: 1-2 rode Spaanse pepe es 1/2 (kleine) meloen 1 komkommer lui 2 eetlepels gehakte .-terselie 1-2 eetlepels citro' .ap Bereiding: Was de pepertje snij ze in de kngte door mie n, verwijder Pitjes en zaadlijen en snij het vruchtvlees in epkleine blok- les. Snij de hai t meloen in vie ren, verwijde gitjes en schil. Snij het vru vlees in kleine blokjes. Was de komkommer, snij deze in «c lengte in vieren en verwijder de zaadlijsten. Snij de komkom- merkwarten ook in blokjes. Pel zn snipper de ui. Meng blokjes Meloen, komkommer, ui en pe terselie en besprenkel met ci troensap. Bestrooi met de blok- les Spaanse peper en zet de sa- *Me tot gebruik koel. de auto op naam van een fictieve Italiaan laten zetten. De officier van justitie had haar twijfels over de herkomst van de zogenaamde 'groene kaart', die de gedaagde op die dag bij zich had. als bewijs dat de auto verze kerd was. Hij kon ter zitting geen bewijs tonen waaruit bleek dat deze verzekering inderdaad was afgesloten. „Maar", oordeelde Fetter ver der: „Ook als straks eventueel blijkt dat hij de kaart inderdaad bij de genoemde verzekerings maatschappij heeft gekocht, dan had deze nog geen waarde, want hij stond onder een valse naam geregistreerd. Formeel ge zien was dit dus helemaal geen geldige verzekering." De officier van justitie vroeg kantonrechter mr. B. Doore- waard Boekhout de zaak aan te houden. Ze probeert binnen drie maanden te achterhalen of de Amsterdammer de groene kaart inderdaad langs rechtmatige weg heeft verkregen. Daarna wordt verder bekeken welke stappen worden ondernomen. Kantonrechter mr. B. Doore- waard Boekhout stemde hier- VOGELWAARDE Fietsvierdaagse - Tour Club Vogelwaarde houdt van dinsdag 13 tot en met vrijdag 16 gustus de jaarlijkse avond- ue svierdaagse. De toeristische t hten van 15 of 25 kilometer v -en door de polders in de om- gev ng van Vogelwaarde. De de ïemers zijn elke avond vrij in h bepalen van de afstand die zij Uen afleggen. De start is tuse 18.30 en 20.00 uur vanaf café Het Karrewiel in Vogel waarde. Fruit Veiling Holland Zeeland Kavelveihng yellow tr I 60-70 0 59 70-80 1.05. vista b 160-70 0.73-0.76,70- 80 1.17. 80-90 1.00. discovery II 80-90 1 27, 70-80 1.49. 65-70 1.14. 60-65 0.67. 55-60 0.34. super tr. I 50-60 0.20. 60-70 0.41, 70-80 0.57-0.72. 80-90 0.70; rond om kg II-l 1,70; rovada 500 1-2 1,40: rosetta 500 1-2 1,10-1,40: rotet 500 1-1 1.50. rode bes nt kg II-2 1.20 500 1-2 1.30-1.40: rode kruisb 150 1-1 1,20, bramen 150 1-1 1.40-1.70. schoneman z dop 150 1-1 0,70-1.00. 1-2 0,70-0 80. framb z dop 150 1-1 0.90-1.10,1-2 0,80, opal kg 1-2 0,80-1,00, fy II-l 0.30-0.40. II-2 0,25. gr II-2 0.60 czar kg 1-2 0.90- 1,00. II-l 0.30 Blokveiling: discovery I 80-90 1.76- 1.9170-80 2.16-2,52. 65-70 1,51-2.00 60- 65 1,10-1,14, 55-60 0.49: opal kg 1-1 2,20.1-2 1,30-1.60, fy II-l 0,40-0.70. II-2 0.50; st. hubertus kg 1-1 0.58-1,05, II-l 0,25-0.27 van medewerkster Trees van Herpen ZUIDZANDE - Diagnose: borstkanker. Deze medede ling zet jaarlijks de wereld van zo'n achtduizend vrou wen in Nederland op zijn kop. Artsen vertellen wat de beste therapie is, de omgeving leeft mee. Een operatie volgt, daar na mogelijk bestraling, soms een chemokuur. De nachtmer rie van de eerste schrik gaat over in onzekerheid en vra gen, veel vragen. Hoe nu ver der? Mary Hamers-Becker heeft een antwoord. Sinds 1985 be geleidt zij After-Care, een lot genotencontact voor vrouwen met borstkanker. „Hoe be gripvol de omgeving ook is. de meeste steun vinden deze vrouwen bij lotgenoten die we ten hoe het voelt." Mary Hamers was verpleeg kundige in Nijmegen en Dor drecht en woont sinds 1983 met haar man in Zuidzande. Via de Plattelandsvrouwen kwam ze in de Zeeuws-Vlaam- se Vrouwenraad. Die richtte een After-Care groep op. met als voornaamste doel dat vrouwen door uitwisseling van ervaringen steun konden bie den aan elkaar. Op 5 oktober 1983 was de eer ste bijeenkomst met acht vrouwen die een borstamputa- tie hadden ondergaan. Mary merkte als lid van de stuur groep al spoedig dat deze vrouwen niet 'gestuurd' hoef den te worden, ze konden zelf heel goed aangeven waarover ze wilden praten. ..En zo ben ik er eigenlijk ingerold. Ik ben geen lotgenoot, maar wil toch mijn 'steuntje" bijdragen Bij na ongemerkt werd Mary de vaste begeleidster dat is ze in middels al elf jaar. Maatschap pelijk Werk in Oostburg bood After-Care ruimte aan voor de maandelijkse koffie-ochtend. De groep groeide, maar zo af en toe valt er ook iemand weg. Hechte band „Wat ik vooral doe is de bijeen komsten in goede banen lei den en adviezen geven. Je krijgt een hechte band met de vrouwen, als het slechter gaat met één van hen. lig ik daar 's nachts wakker van Het gaat dan niet alleen om die ene vrouw maar ook om het effect op de anderen. We gaan altijd als groep naar de begrafenis of crematie als iemand van ons is overleden, dat zijn zeer emo tionele gebeurtenissen. Het Mevrouw Mary Hamers-Becker...hoe begripvol de omgeving ook is, de meeste steun vinden deze vrouwen bij lotgenoten die weten hoe het voelt... foto Charles Strijd wordt allemaal familie van je", vertelt ze. Niet elke vrouw die borstkan ker heeft komt naar de After- Care groep. Sommigen bellen wel voor inlichtingen, maar willen niet met hun problemen naar buiten treden. Die lossen ze zelf wel op, zeggen ze Mary zou graag zien dat vanaf het moment dat de diagnose be kend is, vrouwen in contact worden gebracht met de After- Care groep. „Juist dan hebben ze het zo nodig." Het valt haar op dat sinds de techniek van borstsparende operaties wordt toegepast, minder vrouwen zich aanmel den voor de groep. „De ver minking van een borstampu- tatie is het grootste probleem. Zelfs na vele jaren hebben de vrouwen in mijn groep daar nog het meeste moeite mee. Maar dat is juist de kracht van After-Care: ze kunnen er over praten, niemand vindt iets gek of zegt dat ze niet zo moeten zeuren Het is beslist niet zo dat After-Care alleen maar kommer en kwel is. we lachen heel wat af met elkaar, maar er kan ook gehuild worden als er aanleiding toe is." Soms nodigt de groep een spreker uit: een specialist, een diëtiste, iemand van de thuis zorg of een deskundige op het gebied van protheses. Ook staat er regelmatig een video film op het programma met de laatste ontwikkelingen op me disch gebied of het verhaal van een lotgenoot. Tegenwoordig kan daarvoor een beroep worden gedaan op het Landelijk Contactorgaan Begeleiding Borstkankerpa- tienten iLCBBi. Deze organi satie geeft een nieuwsbrief uit. organiseert congressen en ver zorgt (bij (scholingscursussen voor vrijwilligers als Mary. LCBB heeft ook een lotgeno- tentelefoon in het leven geroe pen. op elk moment kan een vrouw met borstkanker, al dan niet anoniem, bellen met een lotgenote. Twee dames uit de After-Care groep van West- Zeeuws-Vlaanderen zijn voor zulk telefonisch contact be schikbaar. Mary doet nog meer. Vanwege het gebrekkige openbaar ver voer njdt ze vóór elke bijeen komst een taxiroute tot in Phi lippine en Biervliet. Ook tus sen de ontmoetingen door wordt er dikwijls een beroep op haar gedaan; voor advie zen. praktische hulp of een praatje. „Maar met mijn ver jaardag krijg ik van allemaal een kaartje", glundert ze. Opvolging Na elf jaar vindt Mary het ei genlijk tijd voor een wisseling van de wacht. „Ik ben 68 jaar. zit nog in de VAC (Vrouwen Advies Commissie voor de wo ningbouw). verkoop rond de feestdagen kinderpostzegels. De gehandicaptenraad en het vrijwilligerswerk in het zie kenhuis heb ik ai afgestoten Maar er is niemand die het van mij overneemt en ik ben bang dat het einde van de After-Ca re groep nabij is als ik ermee stop. Dat mag niet gebeuren, waar zouden al die vrouwen met hun vragen en problemen heen moeten? Want vergis je niet, kanker is nog altijd een taboe in onze wereld. Eigenlijk vind ik dat alle vrouwen met borstkanker, ongeacht hun vooruitzichten, zich moeten aansluiten bij After-Care. Ze doen zichzelf en anderen te kort door geen steun te geven en te zoeken bij lotgenoten." Informatie over After-Care en LCBB: Mary Hamers-Becker, telefoonnummer 0117-453001. van onze verslaggever GOES - De Goese gemeente raad blijft achter het college van burgemeester en wethou ders staan in hun weigering een sloopverguning toe te kennen voor de villa Ter Weel aan de Kloetingseweg. De fracties zijn niet onder de indruk van het dreigement van directeur W. A. Hurkens van het verpleegte huis om via de Raad van State een sloopvergunning te krijgen. Hurkens riep de raad enkele we ken geleden op hun verzet tegen de sloop op te geven, omdat 'nie mand kan ontkennen dat dat ding in de weg staat'. Hoewel de fracties nog over de kwestie moeten overleggen, lijkt het er op dat de meningen onveran derd blijven. PvdA-fractievoorzitter H. W. Hoogerland vindt het 'enorm vreemd' dat Hurkens is terugge keerd op zyn schreden. Hij be grijpt niet dat de directeur nu roept dat de villa in de weg staat en niet strookt met de nieuw bouw. „Dat had hij twee jaar ge leden al kunnen weten. Nu ein delijk - na felle discussies - over eenstemming is bereikt tussen de gemeente en Ter Weel. moet de villa ineens alsnog worden ge sloopt. De villa is beeldbepalend en moet daarom blijven." aldus Hoogerland Hij hoopt echter dat het niet tot de Raad van Sta te komt en dat overleg tot een oplossing leidt. Ook W. F. den Herder, fractie voorzitter van de VVD. ziet voor lopig geen aanleiding om het standpunt van zijn fractie te ver anderen. „Wij hebben destijds een standpunt ingenomen dat goed gefundeerd was. Het argu ment dat de villa niet mooi is en in de weg staat, is onzin Die ver schillen tussen bouwstijl waren allang bekend." Den Herder vraagt zich bovendien af waar om Ter Weel per se een huurder wil die raakvlakken heeft met de ouderenzorg. „Waarom kan er bijvoorbeeld geen kantoor in ge vestigd worden?" Beeldbepalend „Het college heeft een goed standpunt ingenomen. De villa is zó beeldbepalend dat hij be houden moet blijven. Er zijn ge gadigden genoeg om de villa te huren, maar door de eis van Ter Weel blijft er weinig over." D66- tractievoorzitter J. M. Jansen is teleurgesteld en verbaasd over de buitengewoon harde opstel ling van het verpleegtehuis. Dat draagt volgens hem niet bij tot een goede besluitvorming over de villa. Directeur Hurkens wil immers alleen nog maar praten over sloop en niet meer over an dere mogelijkheden voor het voormalige verpleegtehuis Jan sen hoopt dat de Raad van State meegaat in de gedachte dat de villa zo kan worden verhuurd aan een andere gegadigde dan Ter Weel wil. Voor GroenLinks-raadslid D. van Ewijk is nog geen bewijs ge leverd dat de villa niet behouden kan blijven. Ook zij denkt dat een ander soort bedrijf als huur der uitkomst kan bieden „Bo vendien vallen die twee verschil lende bouwstijlen juist op. dus beeldbepalend blijft het" merkt Van Ewijk op. „Afspraak is afspraak." zegt SGP.GPV/RPF-raadslid S. de Putter „Ik krijg een beetje de in druk dat de directie probeert te ontkomen aan de overeenkomst die bereikt was.' De Putter be grijpt niet waarom de huurders- groep zo beperkt wordt door Ter Weel. Hij kan zich wel vinden in de mening van Hurkens dat de villa niet past bij de nieuwbouw. Evenementen DREISCHOR - NH kerk. 20 15 uur Orgelconcert. GOES - Grote kerk. 19.30 uur: Beiaardconcert. MIDDELBURG - Koorkerk, 11 uur: Concert Zeeuwse Koorschool; 15 uur: Miniconcert. Zeeuws Museum, 15 uur: Rondlei ding door Abdij; OOSTKAPELLE - Camping De Pe- kelinge: Circus Bongo; Dorpsstraat. 13-21 uur Toeristen- markt: 20-22.30 uur Concert The Ori ginal Zealand Streetparade. Rondom NH kerk. 19 uur Letse Dansgroep Folk ensemble Mara. RITTHEM - Fort Rammekens. 13- 17 uur Bezichtiging Fort; VEERE - Stadhuistoren. 15 uur: Beiaardbespeling; WESTKAPELLE - Camping De Boomgaard. 16 uur: Circus Renz. ZOUTELANDE - Cathannakerk. 20 uur: Concert Het Folha Duo. BERGEN OP ZOOM - Roxy. 14. 18.45 en 21.30 uur Eraser en Mission Impossible. Cinemactueel. 14 uur Goofy Movie: Flipper. 18 45 uur Loch Ness. 18 45 en 21 30 uur: The Rock 14. 18 45 en 21.30 uur Eraser 21.30 uur: Screa- GOES - Grand. 20 uur Mission Im possible. HULST - De Koning van Engeland, 14 uur Goofy Movie; 14 en 19 uur Flipper. 14. 19 en 21.30 uur. Mission: Impossible; Kingpin en Spy Hard. 19 en 21.30 uur: Eraser en The Rock. 21.30 uur Rumble in the Bronx: MIDDELBURG - Cinema. 20.30 uur Lamerica; OOSTBURG - Ledeltheater. 20 uur: Critical decision VLISSINGEN - Alhambra. 19 en 21.45 uur Eraser; Mission: Impossi ble. The Rock en Kingpin, Tentoonstellingen AARDENBURG - Gemeentelijk Ar cheologisch Museum, 10 30-12 en 13- 17.30: Vervolgd, verguisd, verzoend (t/m 30/9); Gale Richel. 13-18 uur Werken diver se kunstenaars (Urn 29/9); SINT ANNALAND - De Meestoof, 14.15-16.45 uur: Werk Wim Hofman en Hans Hermes en bodemvondsten en gebruiksaardewerk van 1600-1900 (t/m okt.); SINT ANNA TER MUIDEN - Agri- muda, 10-12 en 13-18 uur 'Vervlogen in de tijd, verdwenen boerderijen uit West-Zeeuws-Vlaan deren i t/m 30/9); v.m Stadhuis. 11-17 uur Sieraden, schilderijen en keramiek (t/m 31/8»; AXEL - Streekmuseum. 13.30-17 uur Cisterciënzer Kloosters rondom Axel in de middeleeuwen i t/m 30/81; BERGEN OP ZOOM - Galerie t Lie- vevrouwke, 13.30-18 uur Katja Cle ment, Ilse de Jong steengoed i en Luuk de Jong (rakui itm 1/91. Markiezenhof. 11-17 uur: 50 werken Ver Beroep Beeldende Kunstenaars Zuid-Nederland itm 24 8'. BRESKENS - Visserijmuseum. 10- 12 en 14-17 uur: Haringvisserij in de jaren 50 en 60 (t/m okti. BROUWERSHAVEN - Stadhuis. 9- 12 en 13.30-16 uur Hedi Bogaers, beelden en schilderijen t/m 20 81 BURGH-HAAMSTEDE - Museum De Burghse Schoole, 11-16 uur: 'Schrijfonderwijs door de jaren heen' en 'Roofvogels en kerkuilen') t/m sept. Galerie Borsboom, 11-17 uur: Roeli Willekes en Leni Ruisch <t/m 10/8), DOMBURG - Mane Tak van Poort vliet Museum 13-17 uur: In schoon heid verstild. Jan Heyse. 1882-1954 it/m 188'. GOES - Museum. 10-17 uur: Depot stukken (t/m 10/9i. Stadskantoor. 9-17 uur: Werken ver standelijk gehandicapten it/m I6/81 GRIJPSKERKE - v m Kleuter school, 13.30-17.30 uur: Zijde-exposi tie it/m 28/9); HEINKENSZAND - Gemeentehuls, 8 30-12.30 en 18.30-20 uur: Werk van Borselse beroepskunstenaars en leerlingen van basisscholen t/m HOOGELANDE - Kapel van St Maarten. 10-14 uur: Roosje Meulen- dijks (t/m 9/8'. HULST - Galerie Rattenfanger. 14- 17 uur: Anja van Dorsselaar en Frans Wuytack it/m 14/9, KAPELLE - Gemeentehuis. 8.30-12 en 13-16 uur Ad van Noort (t/m 9/8); MELISKERKE - Raadzaal gemeen tehuis, 9-16 uur: Jeanette Sala-de Feijterlt/m 30/8); MIDDELBURG - Zeeuws Museum. 10-17 uur: Jan Heyse, 1882-1954 (t/m 18/8); Middelburg in de VOC-tijd (t/m sept.): Gust Romijn (t/m 15/9), Zeeuwse Bibliotheek, 9-21 uur: Kun stenaars uit Glogowi Polen) t/m aug.; Interieursettings it/m 7/9) en Mail- Art; Galerie 't Haentje te Paart, 14-16.30 uur: Marièlle Braanker (glasobjec- teni. Iet van Pelt (tuinbeelden) t/m 21/8; De Vleeshal. 13-17 uur Installatie Jens Haaning t/m 26/81 Ramschip Schorpioen. 10-17 uur Werk van Bob de Brucker (t/m aug.i; Galerie Het Gouden Briefke, 10-17 30 uur: Valerie Lottier(t/m 14/81. Synagoge, 10-17 uur: 'Opbouw oude Joodse wijk in Jeruzalem' foto's Lies- beth Rijpma it/m 4/9); Wandelkerk, 10-17 uur Jeruzalem 3000'. foto's van René v d. Berg en Di- di Koppe (t/m 4/9); Oostkerk. 10-16 uur: 'Oostkerk in de steigers', de restauratie (t/m 10'8>; Galerie Veurink 10-12 en 14-17 uur: Werk cursisten (t/m 30/81. NEELTJE JANS - Bezoekerscen trum Delta Expo. 10-17 30 uur Werk Chinese fotograaf Weng Yi over de Chinese Muur it/m sept 1: OOSTKAPELLE - Zeeuws Biolo gisch Museum, 10-18 uur: Dagvlin ders' (t/m 1/9); 'Bomen in het land schap' en 'Dood hout leeft' 1 t/m 27 101 foto-exposities; 'Van rups tot vlinder* (t/m 29/9); OOST SOUBURG - Watertoren. 12 17 uur Werken diverse kunstenaars (t/m 1/9), PAAL - Atelier De Paaien. 13-18 uur: Gaby De Bondt-De Clercq. schilderen op zijde (t/m 1/9); RETRANCHEMENT - 'tZwin. 13-18 uur 'Zand nader bekeken't/m 8/9: RITTHEM - Fort Rammekens, 10- 17 uur 'Kreken op Walcheren', flora en fauna rond de kreken (t/m 3/111; TERNEÜZEN - Galerie In de Gale- rant, 11-17 30 uur: Ria Tubbax en Guust de Waele it/m 31/8); VEERE - Grote Kerk. 10-21 uur GUst Dierikx, schilderijen (t/m 18/81 De Schotse Huizen, 12-17 uur: Modef ragmenten. kleedgedrag door de eeu wen heen (t/m 22/9), VLISSINGEN - Stedelijk Museum, 10-17 uur: Michiel de Ruyter, werke lijkheid en mythe (t/m 29/9), De Zeeuwse oostindiévaarder. schip en lading/het leven aan boord it/m sept); Gemeentearchief/Hellebardlerstr 9-16 30 uur'Sanering in Vlissingen' (t/m 4/10), Coosje Buskenstraat 200, 12-17 uur Werken diverse kunstenaars (t/m 18/ 8); IJZENDIJKE Streekmuseum. 10- 12 en 13-17 uur: Cadzandse kleder drachten (t/m 30/11), ZIERIKZEE - Galerie Noordhaven poort. 13-17 uur: Werken 5 Zeeuwse kunstenaars (tot sept.). Museumhaven/ klipper Mijn Genoe gen. 10-17 uur: 'Schepen van weleer in de Delta' (t/m aug 1. Burgerweeshuis. 10-17 uur: Beeld houwwerken, potterie en klein an tiek it/m 24/8): Nieuwe kerk. 11-16 uur: 'Geschiede nis van de Nieuwe kerk en de voor gaande kerken' (t/m 20/8). ZONNEMAIRE - Schapenweg/Lan- geweg e o Beeldenroute van vogel verschrikkers! t/m 17/8) Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: 06-11 Centraal Meldpunt Milicuklachten: tel 0118-412323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. tel. 0118-615551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 0118-636251. van 10 00-14 00 uur en 20.00-23.00 uur - weekends van 20 00-23.00 uur Stichting 'Blijf van m'n lijf" Zee land, tel. 0118-469869. dag en nacht bereikbaar Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel 06-0432 (gratis), dag. van 14-20 uur Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 0118-628800 Aids Infolijn: tel. 0118-638384 Het nieuwe pand van ModuSpec in Meliskerke. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 27