ModuSpec naar Meliskerke Van hutten bouwen tot housen Tholen gaat grof vuil en tuinafval apart inzamelen Goese raadsfracties blijven tegen sloop van villa Ter Weel zeeland 15 Internationaal bedrijf viert verhuizing met jubileum ondernemend zeeland in detail Waarschuwing tegen 'ronselen' advertenties marktberichten agenda DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1996 MELISKERKE - Een bedrijf dat haar hoofdkantoor in een dorp heeft staan en wegens succes moet uitbreiden, ver huist doorgaans niet naar een kleiner dorp. ModuSpec deed dat echter wel. Het bedrijf dat over de hele wereld installa ties voor olie- en gasboringen inspecteert, had haar hoofd kantoor in Oostkapelle, maar zag zich genoodzaakt te ver huizen naar een groter kan toor. Dat staat nu in Melisker ke. Toen directeur L. Nagtegaal bij een boormaatschappij werkte, constateerde hij dat de keuring Een gouden greep, zo is geble ken. Tien jaar later is zijn be drijf uitgegroeid tot een inter national met wereldwijd zo'n dertig werknemers. ModuSpec Engineering International is de volledige naam van het Wal- cherse bedrijf, dat zusteronder nemingen in Aberdeen en Sin gapore heeft. Nagtegaal heeft bij het uitkijken naar een nieuw onderpand bewust geko zen voor handhaving van de hoofdvestiging op Walcheren. Tien jaar geleden gold al dat de telecommunicatieverbindin- gen afdoende zijn voor het doen van wereldwijde zaker bonden aan het hoofdkantoor van ModuSpec. Het onderko men in Oostkapelle werd te klein, zodat het bedrijf eind vo rig jaar uitweek naar een pand aan de Dorpsstraat in Melis kerke. Een voormalige woning, die nu helemaal is ingericht naar de eisen van een modern kantoor. ..Wij hebben de be schikking over de modernste communicatiemiddelen en het computernetwerk is hier groter dan in Oostkapelle", aldus Veenstra. „Het nieuwe pand voldoet perfect aan onze eisen. Het heeft ook voldoende ruim te om in de toekomst uit te kunnen breiden. De keus voor een voormalige woning is een bewuste, omdat wij ons liever niet op een bedrijventerrein wilden vestigen." Als donderdag 5 september het kantoor officieel wordt ge opend zal ook het tienjarig ju bileum worden gevierd. Veen stra over de toekomst van Mo duSpec: „Op dit moment heb ben wij het zo druk dat we ver dere uitbreiding, hier en in an dere vestigingen, niet uitslui ten. We zijn druk bezig met het opzetten van een zusteronder neming in de Verenigde Sta ten, omdat daar voor ons veel werk te doen is." Wanneer die wordt geopend is nog niet be kend. van boorplatforms veel profes sioneler aangepakt zou kun nen worden. Voor een olie maatschappij is dat wel zo be langrijk. Immers, als een plat form iets mankeert en moet worden stilgelegd, dan kost dat de maatschappij tonnen. Daar om besloot hij in 1986 een be drijf op te richten dat in op dracht van oliemaatschappij en veiligheids- en onderhouds- keuringen van boorinstallaties verricht. vanaf Walcheren. En die zijn er de afgelopen jaren alleen maar beter op geworden. Marketing manager Ernst Veenstra ver telt dat 95 procent van de klan ten uit het buitenland komt. „Die overige vijf procent geeft het bedrijf geen toegevoegde waarde om in bijvoorbeeld Rotterdam te gaan zitten. Dan kan het net zo goed Walcheren zijn." Veertien medewerkers, waar onder zes inspecteurs, zijn ver- De rubriek Onderne mend Zeeland staat on der redactie van Clau dia Sondervan. Vragen, tips en mededelingen kunnen schriftelijk icor- den aangeboden aan de redactie van de PZC, postbus 18. 4380 AA Vlis- singen, of via fax 0118- 470102. Aquarium- en vijvercen trum Oranje in Hoogerheide houdt zaterdag 17 augustus een open dag. Doel is het geven van voorlichting over het in standhouden van een vijver. Volgens het centrum mankeert er nogal eens wat aan de wijze waarop particulieren hun vij ver aanleggen, inrichten en on derhouden. Gevolg is groen water, dode vissen, slechte fil tering - kortom: teleurstelling bij de vijverliefhebber. Door het geven van adviezen wil Oranje daar tijdens de open dag wat aan doen. Het centrum is gevestigd aan de Voltaweg op het industrieterrein De Kooi. Op initiatief van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zee land wordt begin oktober in Middelburg een zogenaamde Roemenië-week gehouden. Tijdens deze week is er aan dacht voor verschillende eco nomische activiteiten, zoals het bezoek van een Roemeense handelsdelegatie en een busi ness diner voor Roemeense en Zeeuwse bedrijven. Aan het ge detailleerde programma wordt nog gewerkt. De kantoormachinehandel Biesbroeck Automation in Hulst is onlangs verhuisd van de Paardenmarkt naar de Abs- daalseweg 7 in Hulst. Datir be trok het een geheel nieuw pand met showroom. Het bedrijf, dat kasregisters. kopieermachi nes, kantoorsupply's, compu ters en de bijbehorende soft ware biedt, hoopt hier zijn ser vice aan zijn klanten te kunnen verbreden, De locatie aan de Paarden markt was een tussenoplossing toen de broers Biesbroeck weg moesten uit het oude zieken huis. Al met al duurde het daar na nog drie jaar voordat de be stemmingswijziging, de bouw vergunning en de uiteindelijke bouw op de aangekochte grond rond waren. TERNEUZEN - Zeeuws-Vlaamse ondernemers moeten zich geen (advertentielgeld uit de zak laten kloppen voor fietsroutes, bro chures en folders van allerlei, vaak buitenlandse, drukkerijen en toeristische organisaties. Fiets-, wandel- en paardrijroutes in de regio zijn de afgelopen jaren onder leiding van het Toeristisch Bureau Zeeuws-Vlaanderen al letterlijk en figuurlijk goed in kaart gebracht. Het uitbrengen van nieuwe kaarten en brochures dient dan ook geen ander doel dan het spekken van de kas van de uitgevers, waarschuwt districtsvoorzitter J. van Harn van Koninklijke Ho reca Nederland. Hoofd van het Toeristisch Bureau T. Maenhout heeft vaker van middenstanders en horeca-uitbaters in de streek gehoord dat er 'advertenties worden geronseld' voor routekaarten en brochures. „We waarschuwen de mensen er dan altijd voor dat er vaak sprake is van half werk en onvolledige kaarten. Het komt zelfs regelmatig voor dat de acquisitiebedrijfjes die bellen hele maal niet ingeschreven staan bij de Kamer van Koophandel. Dat geeft natuurlijk al aan dat het puur om het binnenhalen van ad- vertentiegelden gaat, terwijl de kwaliteit van drukwerk en infor matie op de tweede plaats komt." Van Harn en Maenhout benadrukken beiden dat het zonde van het geld is om 'tien keer hetzelfde' te doen. Het Toeristisch Bureau heeft anderhalve maand geleden een geheel nieuwe kaart voor West-Zeeuws-Vlaanderen uitgebracht. Automobilisten, fietsers, paardrijders, vissers, kampeerders en wandelaars kunnen (bijna) alle informatie op die kaart lezen. Op de achterkant zijn boven dien plattegrondjes van de grootste plaatsen, adressen van rij wielverhuurders en aantal toeristische tips te vinden. De kaart wordt niet 'verpest' door advertenties en kost toch slechts 6.95 gulden, mede dankzij een bijdrage uit het Regionaal Ontwikke lingsplan (ROP). Van Oost-Zeeuws-Vlaanderen wordt dit najaar ook een geheel herziene, even informatierijke kaart uitgebracht. Van Harn: „Het is dus onzin om al dat werk door allerlei andere organisatietjes nóg eens te laten doen. Het kost meer geld en levert niks op. Onderne mers kunnen dat geld dus beter gebruiken om de mogelijkheden voor recreant en toerist zelf te vergroten. Het zou nog niet zo gek zijn als provinciaal eens werd bekeken welke informatiebrochures en accommodatiegidsen er allemaal dubbel zijn. Een eenduidige presentatie maakt het voor toerist en recreant een stuk makkelij ker en geeft Zeeland ook een eigen, herkenbaar gezicht." Maenhout wil niet alle initiatieven voor het uitbrengen van alter natieve routekaarten de grond inboren. Dat plaatselijke midden standers enkele eigen fietsroutes promoten, waarbij de eigen plaats het centrum is, kan ze wel billijken. De Druppels van Oost burg - twee fietsroutes rondom de Eenhoornstad - vindt ze bij voorbeeld niet zo slecht. „Zo lang de route niet wordt bewegwij- zerd en er dus geen verwarring en wildgroei ontstaat, vind ik het een prima plaatselijk initiatief." I van onze verslaggever SINT-MAARTENSDIJK - Tho len gaat de afvalscheiding in tensiveren. Op korte termijn komen er aparte ophaalroutes voor grof tuinafval en grof vuil. Het dagelijks gemeentebestuur van Tholen stelt dat voor om het inzamelen te vergemakke lijken en om in te spelen op de afvoer naar Moerdijk. Bij de daar aanwezige vuilverbran dingsovens dient grof en fijn af val apart te worden aangebo den. Plan is maandelijks vanaf sep tember een route te gaan rijden voor grof vuil en zes keer per jaar voor grof tuinafval. In beide ge vallen zal dat gebeuren op af roep Er zal geen afzonderlijk ta- recept -Janny van der Lee Sweet and hot 14-6 personen Deze salade van meloen is ideaal bij pikante barbe cuegerechten, bij geroosterde •up of gewoon bij een satétje. Af hankelijk van hoeveel 'hot' ver dragen kan worden, kunt u 1 of 2 Spaanse pepertjes nemen. De salade kan van tevoren worden gemaakt en tot gebruik afge dekt in de koelkast worden be waard Ingrediënten: 1-2 rode Spaanse pepertjes h2 (kleine) meloen 1 komkommer lui 2 eetlepels gehakte peterselie 1-2 eetlepels citroensap Was de pepertjes, snij ze in de lengte doormidden, verwijder Pitjes en zaadlijsten en snij het Vruchtvlees in piepkleine blok jes. Snij de halve meloen in vie- Ten, vericijder pitjes en schil. Snij het vruchtvlees in kleine blokjes. Was de komkommer, snij deze in de lengte in vieren en verwijder de zaadlijsten. Snij de komkom- Merkwarten ook in blokjes. Pel et snipper de ui. Meng blokjes Meloen, komkommer, ui en pe terselie en besprenkel met ci troensap Bestrooi met de blok jes Spaanse peper en zet de sa me tot gebruik koel. rief worden gerekend. De kosten zullen een onderdeel vormen van de afvalstoffenheffing. On duidelijk is om hoeveel geld het gaat. Aanpassing van de werk wijze is mede noodzakelijk om dat de verdeling van de afval stromen anders ligt dan ge pland. De verhouding tussen restafval en groente-, fruit-, en tuinafval (gft) is niet fifty-fifty maar 69 procent tegen 31 pro cent. Dat gaat niet alleen op voor Tholen maar voor heel Zee land. Gevolg is dat het legen van de grijze containers met rest- fractie extra tijd vergt. Want de vuilnismannen moeten zich niet alleen ontfermen over de rolem- mers. Restfractie is in de huidige situatie ook grof huishoudelijk afval waaronder snoeihout. Evenals de inhoud van de verza- melcontainers van flatwonin gen. Een aparte inzameling van grof tuinafval en voor grof vuil zal daarom de taak van de vuilnis mannen verlichten. Komt bij dat het de straat een minder rommelig aanzien geeft. Hoofd argument voor de grof vuil route is echter dat de vuilverbran dingsovens in Moerdijk een ver deling in grof en fijn materiaal ei sen. Burgemeester en wethou ders willen het nieuwe systeem medio '97 evalueren. De kwestie komt dinsdag 20 augustus ter sprake tijdens de vergadering van de commissie openbare werken. De bijeenkomst in het gemeentehuis te Sint-Maartens dijk begint om 19.30 uur. Fruit Veiling Holland Zeeland Kavelveiling vellow tr. I 60-70 0.59. 70-80 1.05 vista b 160-70 0.73-0.76,70- 80 1.17. 80-90 1.00. discovery II 80-90 1,27. 70-80 1,49. 65-70 1,14, 60-65 0,67, 55-60 0.34; super tr. I 50-60 0.20. 60-70 0.41 70-80 0.57-0.72. 80-90 0.70. rond om kg II-l 1,70; rovada 500 1-2 1,40. rosetta 500 1-2 1.10-1.40; rotet 500 1-1 1.50: rode bes nt kg II-2 1.20. 500 1-2 1.30-1.40; rode kruisb 150 1-1 1.20: bramen 150 1-1 1.40-1.70: schoneman z dop 150 1-1 0.70-1.00. 1-2 0.70-0.80 framb z dop 150 1-1 0.90-1.10.1-2 0,80; opal kg 1-2 0.80-1.00. fy II-l 0.30-0.40. II-2 0,25. gr II-2 0.60, czar kg 1-2 0.90- 1,00. II-l 0.30. Blokveilmg: discovery I 80-90 1.76- 1.91,70-802.16-2,52,65-70 1.51-2.00.60- 65 1 10-1.14. 55-60 0.49. opal kg 1-1 2.20,1-2 1.30-1,60. fy II-l 0.40-0.70. II-2 0.50; st. hubertus kg 1-1 0.58-1.05. II-l 0,25-0.27. Speelweken op Beveland en Tholen begonnen van onze vei GOES - Knutselen, timme ren, zwemmen en zelfs een house-party. De kindervakan tieweken breken binnenkort weer aan. In een aantal plaat sen zijn ze zelfs al begonnen. Circus, pretpark en wildwest zijn enkele van de thema's die de activiteiten dit jaar heb ben meegekregen. De kinde ren in de verschillende ge meenten hoeven zich deze da gen niet te vervelen, want be halve het traditionele hutten bouwen is er van alles te bele ven. En gelukkig mogen - on danks de verscherpte milieu wetten - in de meeste geval len de gebouwde hutten op vrijdag in een groot vreugde vuur opgaan. In Goes <12 tot en met 16 au gustus) is het thema Pretpar ken. Ook dit jaar is er voor elke wijk een eigen programma en locatie. Voor Goes-Oost is dat het wijkcentrum Jan Ligthart waar donderdagavond wordt overnacht. In Goes-Zuid ge beurt het allemaal in De Pit, Net als vorig jaar doen hier ook kinderen met een verstan delijke handicap mee. Voor Goes-West is De Westkant ge reserveerd waar donderdag avond een pyjamadisco wordt gehouden en de deelnemers aansluitend blijven slapen. Wijkgebouw De Spinne in de Goese Polder staat in het te ken van de dierentuin en don derdagmiddag komt de clown Coco optreden. Naast dit alles en nog veel meer wordt er door alle wijken ook een heuse theatervoorstelling bezocht. De jeugd van 's-Heer Arends- kerke 112 tot en met 15 augus tus) kan brood bakken of een toverdrank brouwen. En wat te denken van een vreetfes- tijn? Het kan allemaal tijdens de Astenx en Obelix-dagen aan de Perponcherpolderweg. Woensdagmiddag mogen fa milie en vrienden op de markt dag komen kijken naar onder meer een acrobatenshow. Maandagavond wordt in Poel- wijck een Asterix-film ver toond. Achter het Wilhelminahuis in Wilhelminadorp 112 tot en met 16 augustus) begint de week met als thema Pretparken maandagmiddag om 13.00 uur. Vrijdagmiddag is het spe- lenkermis en zijn de - geduren de de week ingestudeerde - optredens te zien. InKrabbendijke(12 tot en met 16 augustus) op het veldje ach ter de Westhof is het thema Hutten bouwen is voor veel kinderen een van de hoogtepunten van de kindervakantieweek. foto Ruben Oreel Circus. Kinderen bouwen hun hutten rondom een circuspis te en zijn de hele week bezig met de voorbereidingen van de voorstelling op vrijdag avond. Voor de kinderspeelweek in Rilland (5 tot en met 9 augus tus) heeft het dit jaar aange treden bestuur geen thema meer kunnen organiseren. Maar op het voetbalveld van Rillandia kan toch lekker ge knutseld en gebouwd worden. Van gips of klei tot een vlieger of een pop. Kruiningen „Maar grootmoeder, wat heeft u een grote oren." Jawel, in Kruiningen (12 tot en met 16 augustus i is als thema geko zen voor Sprookjes. Woensdag verplaatst het gebeuren zich naar speeltuin Meiveld in Mid delburg Een dineetje voor de hut. een speurtocht door het dorp. een vrijmarkt en een playbackshow maken de pret compleet. Een ritje in een echte huifkar behoort tot de mogelijkheden in 'Wild Answest'. oftewel Hansweert (5 tot en met 9 au gustus) Ook is er een hypnose show. een houseparty, een playbackshow en voor de al lerkleinsten. een speciale kleuterruimte. Het Azaliaveldje in Yerseke (12 tot en met 16 augustus) is deze week een 'heksenketel'. Met dit thema als rode draad worden onder meer hutten ge bouwd, heksenbezems ge maakt en een speurtocht en karaoke/playbackshow ge houden. Woensdag is het van af vijf uur heksenfeest, De vrij dag wordt vrijgehouden voor de jaarlijkse Mosselfeesten. De jeugd van Kapelle-Bieze- linge. Wemeldinge en Schore (5 tot en met 9 augustus) gaat deze week op reis door de ruimte. Ontmoetingen met buitenaardse wezens en een tocht door de ruimte op zoek naar onbekende planeten. Ka- pelle kiest voor Space, een the ma dat met de bouw van een ruimtecentrum vorm moet krijgen op het veldje naast Trinnetv aan de Vroonlandse- weg bij het zwembad. Twee dagen lang (donderdag 15 en vrijdag 16 augustus i kun nen de kinderen uit 's-Heer Abtskerke met het thema Op reis aan de slag. Vakantiehuis jes bouwen, pannenkoeken bakken, een internationale maaltijd en allerlei spelletjes staan onder meer op het pro gramma. Bij goed weer in de speeltuin en anders in het dorpshuis. Altijd al als indiaan willen le ven9 Dat kan in het indianen dorp net buiten het Baarland (13 en 14 augustus). Woensdag is er een voorstelling van Theater Opgepast. In Heinkenszand (12 tot en met 16 augustus) wordt vanaf de eerste dag naar de donder dagavond toegewerkt. Dan is het namelijk Vlaamse Kermis voor familie en bekenden. Bij het scoutingterrein worden Vlaamse spelen gemaakt en woensdag treedt ook hier Theater Opgepast op. Wissenkerke 112 tot en met 16 augustus) duikt terug in de tijd van Robin Hood en het le ven in een middeleeuws dorp De hele week is het van 9.00 tot 16.30 uur knutselen en spelen geblazen rond dit thema. Tholen In Tholen is dit jaar geen kin dervakantieweek maar in het zwembad is in de nacht van donderdag 15 op vrijdag 16 au- ustus een kampeernacht ge pland. Met onder meer een op blaasbare glijbaan met klim- touwen en een springkussen voor de kleintjes. Anna Jacobapolder sluit van daag (donderdag) de driedaag se speelweek af met spelletjes en een barbecue. van onze verslaggever GOES - De Goese gemeente raad blijft achter het college van burgemeester en wethou ders staan in hun weigering een sloopverguning toe te kennen voor de villa Ter Weel aan de Kloetingseweg. De fracties zijn niet onder de indruk van het dreigement van directeur W. A. Hurkens van het verpleegte huis om via de Raad van State een sloopvergunning te krijgen. Hurkens riep de raad enkele we ken geleden op hun verzet tegen de sloop op te geven, omdat 'nie mand kan ontkennen dat dat ding in de weg staat'. Hoewel de fracties nog over de kwestie moeten overleggen, lijkt het er op dat de meningen onveran derd blijven. PvdA-fractievoorzitter H. W. Hoogerland vindt het 'enorm vreemd' dat Hurkens is terugge keerd op zijn schreden. Hij be grijpt niet dat de directeur nu roept dat de villa in de weg staat en niet strookt met de nieuw bouw „Dat had hij twee jaar ge leden al kunnen weten. Nu ein delijk - na felle discussies - over eenstemming is bereikt tussen de gemeente en Ter Weel. moet de villa ineens alsnog worden ge sloopt De villa is beeldbepalend en moet daarom blijven." aldus Hoogerland Hij hoopt echter dat het niet tot de Raad van Sta te komt en dat overleg tot een oplossing leidt Ook W. F. den Herder, fractie voorzitter van de VVD. ziet voor lopig geen aanleiding om het standpunt van zijn fractie te ver anderen „Wij hebben destijds een standpunt ingenomen dat goed gefundeerd was. Het argu ment dat de villa niet mooi is en in de weg staat, is onzin. Die ver schillen tussen bouwstijl waren allang bekend." Den Herder vraagt zich bovendien af waar om Ter Weel per se een huurder wil die raakvlakken heeft met de ouderenzorg. „Waarom kan er bijvoorbeeld geen kantoor in ge vestigd worden?" Beeldbepalend „Het college heeft een goed standpunt ingenomen. De villa is zó beeldbepalend dat hij be houden moet blijven. Er zijn ge gadigden genoeg om de villa te huren, maar door de eis van Ter Weel blijft er weinig over." D66- tractievoorzitter J M. Jansen is teleurgesteld en verbaasd over de buitengewoon harde opstel ling van het verpleegtehuis Dat draagt volgens hem niet bij tot een goede besluitvorming over de villa. Directeur Hurkens wil immers alleen nog maar praten over sloop en niet meer over an dere mogelijkheden voor het voormalige verpleegtehuis. Jan sen hoopt dat de Raad van State meegaat in de gedachte dat de villa zo kan worden verhuurd aan een andere gegadigde dan Ter Weel wil. Voor GroenLinks-raadslid D. van Ewijk is nog geen bewijs ge leverd dat de villa niet behouden kan blijven. Ook zij denkt dat een ander soort bedrijf als huur der uitkomst kan bieden. „Bo vendien vallen die twee verschil lende bouwstijlen juist op. dus beeldbepalend blijft het" merkt Van Ewijk op. „Afspraak is afspraak." zegt SGP/GPV'RPF-raadslid S. de Putter. „Ik krijg een beetje de in druk dat de directie probeert te ontkomen aan de overeenkomst die bereikt was." De Putter be grijpt niet waarom de huurders- groep zo beperkt wordt door Ter Weel. Hij kan zich wel vinden in de mening van Hurkens dat de villa niet past bij de nieuwbouw. Evenementen DREISCHOR - NH kerk. 20 15 uur Orgelconcert; GOES - Grote kerk, 19.30 uur: Beiaardconcert. MIDDELBURG - Koorkerk, 11 uur Concert Zeeuwse Koorschool; 15 uur: Minlconcert. Zeeuws Museum. 15 uur Rondlei ding door Abdij, OOSTKAPELLE - Camping De Pe- kelinge Circus Bongo. Dorpsstraat, 13-21 uur; Toeristen- markt, 20-22.30 uur Concert The Ori ginal Zealand Streetparade. Rondom NH kerk. 19 uur Letse Dansgroep Folk ensemble Mara RITTHEM - Fort Rammekens. 13- 17 uur Bezichtiging Fort; VEERE - Stadhuistoren. 15 uur Beiaardbespeling, WESTKAPELLE - Camping De Boomgaard. 16 uur Circus Renz. ZOUTELANDE - Catharinakerk. 20 uur Concert Het Follia Duo; BERGEN OP ZOOM - Roxy. 14. 18 45 en 21 30 uur Eraser en Mission; Impossible. Cinemactueel. 14 uur Goofy Movie. Flipper. 18 45 uur Loch Ness. 18.45 en 21.30 uur The Rock. 14. 18 45 en 21 30 uur Eraser; 21 30 uur: Screa mers: GOES - Grand. 20 uur Mission Im possible: HULST - De Koning van Engeland. 14 uur Goofy Movie. 14 en 19 uur: Flipper; 14, 19 en 21 30 uur: Mission Impossible. Kingpin en Spy Hard. 19 en 21 30 uur Eraser en The Rock; 21 30 uur: Rumble in the Bronx: MIDDELBURG - Cinema. 20.30 uur: Lamerica. OOSTBURG - Ledeltheater. 20 uur Critical decision; VLISSIN'GEN - Alhambra. 19 en 21 45 uur Eraser; Mission Impossi ble; The Rock en Kingpin, Tentoonstellingen AARDENBURG - Gemeentelijk Ar cheologisch Museum. 10 30-12 en 13- 17 30: Vervolgd, verguisd, verzoend (t/m 30/9). Gale Richel, 13-18 uur Werken diver se kunstenaars (t/m 29/9). SINT ANNALAND - De Meestoof, 14.15-16.45 uur: Werk Wim Hofman en Hans Hermes en bodemvondsten en gebruiksaardewerk van 1600-1900 (t/m okt.); SINT ANNA TER MUIDEN - Agri- muda, 10-12 en 13-18 uur: 'Vervlogen in de tijd. verdwenen boerderijen uit West-Zeeuws-Vlaan- deren (t/m 30/9); v m. Stadhuis, 11-17 uur. Sieraden, schilderijen en keramiek (t/m 31/8); AXEL - Streekmuseum, 13.30-17 uur Cisterciënzer Kloosters rondom Axel in de middeleeuwen (t/m 30/81; BERGEN OP ZOOM - Galerie t Lie- vevrouwke. 13 30-18 uur Katja Cle ment, Ilse de Jong^steengoed) en Luuk de Jong iraku) it/m 1/9). Markiezenhof. 11-17 uur 50 werken Ver Beroep Beeldende Kunstenaars Zuid-Nederland (t/m 24/81. BRESKENS - Visserijmuseum. 10- 12 en 14-17 uur Haringvisserij in de jaren 50 en 60 it/m okt). BROUWERSHAVEN - Stadhuis. 9- 12 en 13.30-16 uur Hedi Bogaers. beelden en schilderijen (t/m 20'8). BURGH-HAAMSTEDE - Museum De Burghse Schoole. 11-16 uur: 'Schrijfonderwijs door de jaren heen' en 'Roofvogels en kerkuilen'! t/m sept Galerie Borsboom. 11-17 uur Roeli Willekes en Lem Ruisch (t/m 10/8), DOMBURG - Marie Tak van Poort vliet Museum. 13-17 uur: In schoon heid verstild, Jan Heyse. 1882-1954 (Urn I8/81: GOES - Museum. 10-17 uur: Depot stukken (t/m 10/91. Stadskantoor. 9-17 uur: Werken ver standelijk gehandicapten it/m 16 8' GRIJPSKERKE - vm Kleuter school. 13 30-17.30 uur: Zijde-exposi tie (t/m 28/9). HEINKENSZAND - Gemeentehuis, 8.30-12.30 en 18.30-20 uur Werk van Borselse beroepskunstenaars en leerlingen van basisscholen it/m 8/8); HOOGELANDE - Kapel van St Maarten. 10-14 uur Roosje Meulen- dijks it/m 9/8); HULST - Galerie Rattenfanger, 14- 17 uur Anja van Dorsselaar en Frans Wuytack (t/m 14/9; KAPELLE - Gemeentehuis. 8.30-12 en 13-16 uur Ad van Noort (t/m 9/8); MELISKERKE - Raadzaal gemeen tehuis, 9-16 uur Jeanette Sala-de Feijter (t/m 30/8»; MIDDELBURG - Zeeuws Museum, 10-17 uur: Jan Hevse. 1882-1954 (t/m 18/8); Middelburg in de VOC-tijd (t/m sept.). Gust Romijn (t/m 15/9); Zeeuwse Bibliotheek. 9-21 uur; Kun stenaars uit GlogowiPolen) t/m aug Interieursettings (t/m 7/9) en Mail- Art; Galerie 't Haentje te Paart. 14-16.30 uur: Mariëlle Braanker glasobjec ten 1. Iet van Pelt (tuinbeelden) t/m 21/8, De Vleeshal. 13-17 uur: Installatie Jens Haaning it/m 26/8): Ramschip Schorpioen. 10-17 uur Werk van Bob de Brucker (t/m aug.i; Galerie Het Gouden Briefke. 10-17 30 uur. Valerie Lottier (t/m 14/81. Synagoge. 10-17 uur. 'Opbouw oude Joodse wijk in Jeruzalem' foto's Laes- beth Rijpma <t/m 4/9). Wandelkerk. 10-17 uur: 'Jeruzalem 3000'. foto's van René v.d. Berg en Di- di Koppe 1 t/m 4/91. Oostkerk. 10-16 uur 'Oostkerk in de steigers', de restauratie it/m 10'8i; Galerie Veurink, 10-12 en 14-17 uur Werk cursisten (t/m 30/81. NEELTJE JANS - Bezoekerscen trum Delta Expo. 10-17.30 uur Werk Chinese fotograaf Weng Yi over de Chinese Muur 1 t/m sept 1. OOSTKAPELLE - Zeeuws Biolo gisch Museum. 10-18 uur: 'Dagvlin ders' it/m 1/9). 'Bomen in het land schap' en 'Dood hout leeft' (t/m 27 10) foto-exposities; 'Van rups tot vlinder' (t/m 29/9). OOST SOUBURG - Watertoren. 12 17 uur: Werken diverse kunstenaars (t/m 1/9); PAAL - Atelier De Paaien. 13-18 uur Gaby De Bondt-De Clercq. schilderen op zijde it/m 1/91. RETRANCHEMENT - 'tZwin 13-18 uur 'Zand nader bekeken' t/m 8/9; RITTHEM - Fort Rammekens. 10- 17 uur 'Kreken op Walcheren', flora en fauna rond de kreken (t/m 3/111. TERNEUZEN - Galerie in de Gale- rant. 11-17 30 uur. Ria Tubbax en Guust de Waele (t/m 31/8i: VEERE - Grote Kerk. 10-21 uur Gukt Dierikx. schilderijen (t/m 18/8). De Schotse Huizen. 12-17 uur Modef ragmenten. kleedgedrag door de eeu wen heen tt/m 22/9): VLISSINGEN - Stedelijk Museum, 10-17 uur: Michiel de Ruyter. werke lijkheid en mythe (t/m 29/9), De Zeeuwse oostindièvaarder, schip en lading/het leven aan boord (t/m sept.); Gemeentearchief/Hellebardierstr 9-16.30 uur.'Sanering in Vlissingen' (t/m 4/10). Coosje Buskenstraat 200, 12-17 uur Werken diverse kunstenaars (t/m 18/ 8); 1JZENDIJKE - Streekmuseum. 10- 12 en 13-17 uur: Cadzandse kleder drachten (t/m 30/11). ZIERIKZEE - Galerie Noordhaven poort, 13-17 uur: Werken 5 Zeeuwse kunstenaars i tot sept.): Museumhaven/ klipper Mijn Genoe gen. 10-17 uur 'Schepen van weleer in de Delta' t/m aug. 1 Burgerweeshuis. 10-17 uur: Beeld houwwerken. potterie en klein an tiek (t/m 24/81: Nieuwe kerk, 11-16 uur: 'Geschiede nis van de Nieuwe kerk en de voor gaande kerken' (t/m 20/8). ZONNEMAIRE - SchapenwegLan- geweg e.o Beeldenroute van vogel verschrikkers (t/m 17/8i Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: 06-11 Centraal Meldpunt Milieuklachten: tel. 0118-412323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. tel. 0118-615551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood. tel. 0118-636251. van 10 00-14 00 uur en 20 00-23.00 uur - weekends van 20 00-23 00 uur Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land. tel. 0118-469869, dag en nacht bereikbaar. Kinder- en Jeugdtelel'oon Zeeland. tel. 06-0432 gratis 1. dag van 14-20 uur Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling. tel 0118-628800 Aids Infolijn: tel. 0118-638384 Het nieuwe pand van ModuSpec in Meliskerke. fotoRubenOreef

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 23