ModuSpec naar Meliskerke PZC Natuurbeschermers denken mee, maar ruimen barricades nog niet op Goese raadsfracties blijven tegen sloop van villa Ter Weel zeeland 15 Internationaal bedrijf viert verhuizing met jubileum ondernemend zeeland -1 - in detail Waarschuwing tegen 'ronselen' advertenties -Zaak rond valse naam op verzekeringsbewijs auto aangehouden recept marktberichten agenda DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1996 MELISKERKE - Een bedrijf dat haar hoofdkantoor in een dorp heeft staan en wegens succes moet uitbreiden, ver huist doorgaans niet naar een kleiner dorp. ModuSpec deed dat echter wel. Het bedrijf dat over de hele wereld installa ties voor olie- en gasboringen inspecteert, had haar hoofd kantoor in Oostkapelle, maar zag zich genoodzaakt te ver huizen naar een groter kan toor. Dat staat nu in Melisker ke. Toen directeur L. Nagtegaal bij een boormaatschappij werkte, constateerde hij dat de keuring Een gouden greep, zo is geble ken. Tien jaar later is zijn be drijf uitgegroeid tot een inter national met wereldwijd zo'n dertig werknemers. ModuSpec Engineering International is de volledige naam van het Wal- cherse bedrijf, dat zusteronder nemingen in Aberdeen en Sin gapore heeft. Nagtegaal heeft bij het uitkijken naar een nieuw onderpand bewust geko zen voor handhaving van de hoofdvestiging op Walcheren. Tien jaar geleden gold al dat de telecommunicatieverbindin- gen afdoende zijn voor het doen van wereldwijde zaken bonden aan het hoofdkantoor van ModuSpec. Het onderko men in Oostkapelle werd te klein, zodat het bedrijf eind vo rig jaar uitweek naar een pand aan de Dorpsstraat in Melis kerke. Een voormalige woning, die nu helemaal is ingericht naar de eisen van een modern kantoor. ..Wij hebben de be schikking over de modernste communicatiemiddelen en het computernetwerk is hier groter dan in Oostkapelle aldus Veenstra. ..Het nieuwe pand voldoet perfect aan onze eisen. Het heeft ook voldoende ruim te om in de toekomst uit te van boorplatforms veel profes sioneler aangepakt zou kun nen worden. Voor een olie maatschappij is dat wel zo be langrijk. Immers, als een plat form iets mankeert en moet worden stilgelegd, dan kost dat de maatschappij tonnen. Daar om besloot hij in 1986 een be drijf op te richten dat in op dracht van oliemaatschappij en veiligheids- en onderhouds- keuringen van boorinstallaties verricht. vanaf Walcheren. En die zijn er de afgelopen jaren alleen maar beter op geworden. Marketing manager Ernst Veenstra ver telt dat 95 procent van de klan ten uit het buitenland komt. „Die overige vijf procent geeft het bedrijf geen toegevoegde waarde om in bijvoorbeeld Rotterdam te gaan zitten. Dan kan het net zo goed Walcheren zijn." Veertien medewerkers, waar onder zes inspecteurs, zijn ver- kunnen breiden. De keus voor een voormalige woning is een bewuste, omdat wij ons liever niet op een bedrijventerrein wilden vestigen." Als donderdag 5 september het kantoor officieel wordt ge opend zal ook het tienjarig ju bileum worden gevierd. Veen stra over de toekomst van Mo duSpec: „Op dit moment heb ben wij het zo druk dat we ver dere uitbreiding, hier en in an dere vestigingen, niet uitslui ten We zijn druk bezig met het opzetten van een zusteronder neming in de Verenigde Sta ten, omdat daar voor ons veel werk te doen is." Wanneer die wordt geopend is nog niet be kend. Het nieuwe pand van ModuSpec in Meliskerke. foto Ruben Oreel De rubriek Onderne mend Zeeland staat on der redactie van Clau dia Sondervan. Vragen, tips en mededelingen kunnen schriftelijk ivor- den aangeboden aan de redactie van de PZC. postbus 18.4380 AA Vlis- singen, of via fax 0118- 470102. Aquarium- en vijvercen trum Oranje in Hoogerheide houdt zaterdag 17 augustus een open dag. Doel is het geven van voorlichting over het in standhouden van een vijver. Volgens het centrum mankeert er nogal eens wat aan de wijze waarop particulieren hun vij ver aanleggen, inrichten en on derhouden. Gevolg is groen water, dode vissen, slechte fil tering - kortom: teleurstelling bij de vijverliefhebber. Door het geven van adviezen wil Oranje daar tijdens de open dag wat aan doen. Het centrum is gevestigd aan de Voltaweg op het industrieterrein De Kooi. Op initiatief van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zee land wordt begin oktober in Middelburg een zogenaamde Roemenië-week gehouden. Tijdens deze week is er aan dacht voor verschillende eco nomische activiteiten, zoals het bezoek van een Roemeense handelsdelegatie en een busi ness diner voor Roemeense en Zeeuwse bedrijven. Aan het ge detailleerde programma wordt nog gewerkt. De kantoormachinehandel Biesbroeck Automation in Hulst is onlangs verhuisd van de Paardenmarkt naar de Abs- daalseweg 7 in Hulst. Daar be trok het een geheel nieuw pand met showroom. Het bedrijf, dat kasregisters, kopieermachi nes, kantoorsupply's, compu ters en de bijbehorende soft ware biedt, hoopt hier zijn ser vice aan zijn klanten te kunnen verbreden. De locatie aan de Paarden markt was een tussenoplossing toen de broers Biesbroeck weg moesten uit het oude zieken huis. Al met al duurde het daar na nog drie jaar voordat de be stemmingswijziging, de bouw vergunning en de uiteindelijke bouw op de aangekochte grond rond waren. TERNEL'ZEN - Zeeuws-Vlaamse ondernemers moeten zich geen (advertentie)geld uit de zak laten kloppen voor fietsroutes, bro chures en folders van allerlei, vaak buitenlandse, drukkerijen en toeristische organisaties. Fiets-, wandel- en paardrijroutes in de regio zijn de afgelopen jaren onder leiding van het Toeristisch Bureau Zeeuws-Vlaanderen al letterlijk en figuurlijk goed in kaart gebracht. Het uitbrengen van nieuwe kaarten en brochures dient dan ook geen ander doel dan het spekken van de kas van de uitgevers, waarschuwt districtsvoorzitter J. van Ham van Koninklijke Ho reca Nederland. Hoofd van het Toeristisch Bureau T. Maenhout heeft vaker van middenstanders en horeca-uitbaters in de streek gehoord dat er 'advertenties worden geronseld' voor routekaarten en brochures. „We waarschuwen de mensen er dan altijd voor dat er vaak sprake is van half werk en onvolledige kaarten. Het komt zelfs regelmatig voor dat de acquisitiebedrijfjes die bellen hele maal niet ingeschreven staan bij de Kamer van Koophandel. Dat geeft natuurlijk al aan dat het puur om het binnenhalen van ad- vertentiegelden gaat, terwijl de kwaliteit van drukwerk en infor matie op de tweede plaats komt." Van Ham en Maenhout benadrukken beiden dat het zonde van het geld is om 'tien keer hetzelfde' te doen. Het Toeristisch Bureau heeft anderhalve maand geleden een geheel nieuwe kaart voor West-Zeeuws-Vlaanderen uitgebracht. Automobilisten, fietsers. paardrijders, vissers, kampeerders en wandelaars kunnen bijnai alle informatie op die kaart lezen. Op de achterkant zijn boven dien plattegrondjes van de grootste plaatsen, adressen van rij wielverhuurders en aantal toeristische tips te vinden. De kaart wordt niet 'verpest' door advertenties en kost toch slechts 6.95 gulden, mede dankzij een bijdrage uit het Regionaal Ontwikke lingsplan (ROP). Van Oost-Zeeuws-Vlaanderen wordt dit najaar ook een geheel herziene, even informatierijke kaart uitgebracht. Van Ham: „Het is dus onzin om al dat werk door allerlei andere organisatietjes nóg eens te laten doen. Het kost meer geld en levert niks op. Onderne mers kunnen dat geld dus beter gebruiken om de mogelijkheden voor recreant en toerist zelf te vergroten. Het zou nog niet zo gek zijn als provinciaal eens werd bekeken welke informatiebrochures en accommodatiegidsen er allemaal dubbel zijn. Een eenduidige presentatie maakt het voor toerist en recreant een stuk makkelij ker en geeft Zeeland ook een eigen, herkenbaar gezicht." Maenhout wil niet alle initiatieven voor het uitbrengen van alter natieve routekaarten de grond inboren. Dat plaatselijke midden standers enkele eigen fietsroutes promoten, waarbij de eigen plaats het centrum is, kan ze wel billijken. De Druppels van Oost burg - twee fietsroutes rondom de Eenhoornstad - vindt ze bij voorbeeld niet zo slecht. „Zo lang de route niet wordt bewegwij- zerd en er dus geen verwarring en wildgroei ontstaat, vind ik het een prima plaatselijk initiatief." van onze verslaggever MIDDELBURG - De zaak tegen een 32-jarige Amsterdammer van Joegoslavische afkomst, woensdag voor het kantonge- I recht van Middelburg, is op ver zoek van officier van justitie C. I Fetter aangehouden. De Am sterdammer wordt ervan ver dacht met een onverzekerde auto te hebben rondgereden. De man werd op 23 april 1994 op het Olau-terrein in Vlissingen door de marechaussee ter con trole aangehouden, terwijl hij met twee passagiers op weg was naar Engeland. De Amsterdam mer toonde de gevraagde identi teitsbewijzen; die bleken vals te zijn. De man kreeg ter plekke een boete van 400 gulden opge legd en zijn auto werd in beslag genomen. Hij had ook het verze en kentekenbewijs van Janny van der Lee Sweet and hot 14-6 personen Deze salade van meloen is ideaal bij pikante barbe cuegerechten. bij geroosterde Jup of gewoon bij een satétje. Af hankelijk van hoeveel 'hot' ver dragen kan worden, kunt u 1 of 2 Spaanse pepertjes nemen. De Salade kan van tevoren worden gemaakt en tot gebruik afge dekt in de koelkast worden be waard. Ingrediënten: 1-2 rode Spaanse pepertjes h2lkleine( meloen 1 komkommer lui 2 eetlepels gehakte peterselie 1-2 eetlepels citroensap bereiding: Jlas de pepertjes, snij ze in de wigte doormidden, verwijder P'fjes en zaadlijsten en snij het vruchtvlees in piepkleine blok jes. Snij de halve meloen in vie- rfn, verwijder pitjes en schil. Snij het vruchtvlees in kleine vlokjes. ft'os de komkommer, snij deze in de lengte in vieren en verwijder zaadlijsten. Snij de komkom- yterkwarten ook in blokjes. Pel en snipper de ui. Meng blokjes neloen, komkommer, ui en pe terselie en besprenkel met ci troensap. Bestrooi met de blok- fs Spaanse peper en zet de sa- tede tot gebruik koel. de auto op naam van een fictieve Italiaan laten zetten. De officier van justitie had haar twijfels over de herkomst van de zogenaamde 'groene kaart', die de gedaagde op die dag bij zich had. als bewijs dat de auto verze kerd was. Hij kon ter zitting geen bewijs tonen waaruit bleek dat deze verzekering inderdaad was afgesloten. „Maar", oordeelde Fetter ver der: „Ook als straks eventueel blijkt dat hij de kaart inderdaad bij de genoemde verzekerings maatschappij heeft gekocht, dan had deze nog geen waarde, want hij stond onder een valse naam geregistreerd. Formeel ge zien was dit dus helemaal geen geldige verzekering." De officier van justitie vroeg kantonrechter mr. B. Doore- waard Boekhout de zaak aan te houden. Ze probeert binnen drie maanden te achterhalen of de Amsterdammer de groene kaart inderdaad langs rechtmatige weg heeft verkregen. Daarna wordt verder bekeken welke stappen worden ondernomen. Kantonrechter mr. B. Doore- waard Boekhout stemde hier mee in. Vrouw beroofd van 1240,- MIDDELBURG - Tijdens de kermis op de Markt in Middel burg is dinsdag een 56-jarige vrouw uit Dronten beroofd van 1,240 gulden. De politie heeft dat woensdag pas bekend gemaakt. De vrouw stond naar het stad huis te kijken, toen iemand haar handtasje van haar schouder rukte. In de tas zat de portemon nee met het geld en ook wat kleine spullen. Fruit Veiling Holland Zeeland Kavelveiling yellow tr I 60-70 0,59. 70-80 1.05; vista b 160-70 0.73-0.76.70- 80 1,17, 80-90 1.00 discovery II 80-90 1,27. 70-80 1.49. 65-70 1.14. 60-65 0.67. 55-60 0.34: super tr I 50-60 0 20. 60-70 0.41 70-80 0.57-0.72. 80-90 0,70. rond om kg II-1 1.70, rovada 500 1-2 1.40 rosetta 500 1-2 1.10-1.40, rotet 500 1-1 1,50. rode bes nt kg II-2 1.20. 500 1-2 1.30-1.40. rode kruisb. 150 1-1 1.20; bramen 150 1-1 1.40-1.70. schoneman z dop 150 1-1 0.70-1.00. 1-2 0,70-0.80; framb z dop 150 1-1 0,90-1.10.1-2 0.80. opal kg 1-2 0.80-1.00. fv II-l 0.30-0.40, II-2 0,25. gr II-2 0.60. czar kg 1-2 0,90- 1.00. II-l 0.30 Blokveiling discovery I 80-90 1.76- 1.91,70-80 2.16-2.52.65-70 1.51-2,00,60- 65 1.10-1.14. 55-60 0,49; opal kg 1-1 2,20,1-2 1.30-1.60. fy II-l 0.40-0.70. II-2 0.50. st hubertus kg 1-1 0.58-1.05. II-l 0.25-0.27 van onze verslaggeefster Mariëtte Hitzert ZIERIKZEE - Ze zijn de schrik van iedere projectont wikkelaar. Ze lijken elk plan netje te dwarsbomen dat de weidsheid van het schone Schouwse landschap dreigt te verstoren. Milieuvriendelijke windmolens, een vakantie park voor gehandicapten, een torenflat die panoramisch uitzicht biedt? Niets van dit alles kan genade vinden in de ogen van de Natuur- en Vogel wacht Schouwen-Duiveland. De natuurbeschermers trek ken steeds weer alle registers open om het dreigende onheil af te wenden. „De natuur heeft geen mond. De Natuur- en Vogelwacht verdedigt de belangen van de natuur", vat penningmeester A. van der Wees samen. Toch is de tactiek de laatste tijd aan het veranderen: van worstelend ten onder gaan, is er een verschuiving naar on derhandelen en weer bovenko men. Dat werd begin deze week heel duidelijk. Voor het eerst in de geschiedenis gooide de Natuur- en Vogel wacht het op een akkoordje met 'de vijand'. In ruil voor het intrekken van de bezwaren te gen de bouw van het vakantie park voor gehandicapten in Renesse, koopt de aannemer een natuurgebied van zes hec tare. „Met overleg kom je ver der dan met alleen maar schel den". concludeert G. J. Buth. die binnen het bestuur van de Natuur- en Vogelwacht de pla nologie voor zijn rekening neemt. Hij beschouwt deze op lossing van het geschil ais winst. Opmerkelijk, dat constante verzet tegen al die mooie plan netjes die Schouwen-Duive land moeten opstomen in de vaart der volkeren. Maar om de natuurbeschermers dan maar een conservatief clubje te noemen, dat gaat Van der Wees en Buth te ver. Behoud van de karakteristieke land schappelijke waarden van het eiland staat voorop. En daar profiteren niet alleen de flora en fauna van, maar ook de in woners en recreanten. Mensen die. net als de leden van de Na tuur- en Vogelwacht, 'ver knocht zijn aan het open Zeeuwse landschap' Natuurstudie De Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland. waar uit later ook de Vereniging h en A. van der Wees van de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland: de natuur ii mond, dus moeten wij haar verdedigen. foto Pieter Honhoff voor Natuur- en Landschaps bescherming Goeree-Over- fiakkee ontstond, is in 1949 op gericht door een stel amateur biologen. Zij hielden zich puur bezig met natuurstudie. „De paden op. de lanen in", typeert Van der Wees. „Dat waren de echte pioniers. Zij hebben veel informatie over de natuur op het eiland, zoals vogelinventa risaties. doorgegeven aan in stanties." De vereniging, aan gesloten bij de Zeeuwse Mi lieufederatie. telt achthon derd leden en is volgens Van der Wees stevig verankerd in de Schouwse samenleving. „We zijn geen extreme, recalci trante milieuclub", vindt hij. Hoewel natuurstudie nog steeds een belangrijke plaats inneemt, hebben de planologi sche zaken een steeds zwaar der accent gekregen binnen de Natuur- en Vogelwacht. Zo verzetten de natuurbescher mers zich met succes tegen het plan om in de Schelphoek een grootschalige recreatievoor ziening te maken met een jachthaven en een camping. Ook wist de vereniging de aan leg van een golfbaan in het kwetsbare duingebied van de Westhoek tegen te houden En als de Natuur- en Vogelwacht na een lange procedure toch in het stof moest bijten, dan had het protest in elk geval voor kostbaar oponthoud gezorgd. „Na het tegenhouden van en kele grootschalige plannen hebben de gemeenten beslo ten met ons in gesprek te gaan", vertelt Buth. Voortaan zouden de natuurbeschermers in een vroeger stadium bij de plannen worden betrokken. „Dat komt natuurlijk ook door de tijdgeest", voegt Van der Wees toe. „Een paar jaar geleden stonden we nog voort durend op de barricaden. Dat is veranderd. De huidige trend is praten, de boel opengooien. We mogen tegenwoordig con structief in de planvorming meedenken." Deze nieuwe praattrend gaat ook op voor de relatie met de recreatie-ondernemers. Buth: „De natuur is ook een recrea tief produkt. Beide hebben el kaar nodig." Van der Wees sluit zich daarbij aan: „Paral lelle belangen van recreatie en natuur moeten worden benut. In plaats van lijnrecht tegen over elkaar te staan, zoeken we nu naar overlappingen." Dat dit niet altijd lukt. blijkt wel uit de bezwaren die de Na tuur- en Vogelwacht indiende tegen bijvoorbeeld het vakan tiepark voor gehandicapten en de hoogbouw op Aquadel- ta. „We moeten niet het risico nemen dat we worden opge slokt. We laten ons niet doodk nuffelen". zegt Buth. Van der Wees: „We gaan ons niet op voorhand committeren." En soms komt het een gemeente bestuur wel goed uit als de ver eniging bezwaar maakt tegen nieuwe plannetjes. Buth: „Als er in een eerder stadium al toe zeggingen zijn gedaan, bij voorbeeld. De gemeente kan in dat geval haar sociale ge zicht bewaren." Windmolens Het protest tegen de windmo lens aan het Grevelingenmeer bij Dreischor was van een heel andere orde. Ondanks het po sitieve advies van de ZMF zet ten de natuurbeschermers hun juridische strijd tegen de molens voort. „Het is verve lend dat we van het beleid van de ZMF zijn afgeweken", geeft Buth toe. „Maar er bestaan nu eenmaal meningsverschillen binnen de natuurbescher ming. Wij zijn vóór windener gie. maar tegen windmolens op zo'n kwetsbare plek." Van der Wees: „Dit is een voor beeld van het 'groene' land- schapsgebeuren tegen het 'grijze' milieugebeuren. Het gaat ons ook om het verlies aan landschapswaarden. Juist dit deel van de Grevelingen is heel belangrijk voor de vogel trek. Als je al die vogels voor bij ziet komen, het is er soms net zo druk als de A2 in de och tendspits." van onze verslaggever GOES - De Goese gemeente raad blijft achter het college van burgemeester en wethou ders staan in hun weigering een sloopverguning toe te kennen voor de villa Ter Weel aan de Kloetingseweg. De fracties zijn niet onder de indruk van het dreigement van directeur W. A. Hurkens van het verpleegte huis om via de Raad van State een sloopvergunning te krijgen. Hurkens riep de raad enkele we ken geleden op hun verzet tegen de sloop op te geven, omdat 'nie mand kan ontkennen dat dat ding in de weg staat'. Hoewel de fracties nog over de kwestie moeten overleggen, lijkt het er op dat de meningen onveran derd blijven. PvdA-fractievoorzitter H. W Hoogerland vindt het 'enorm vreemd' dat Hurkens is terugge keerd op zijn schreden. Hij be grijpt niet dat de directeur nu roept dat de villa in de weg staat en niet strookt met de nieuw bouw. „Dat had hij twee jaar ge leden al kunnen weten Nu ein delijk - na felle discussies - over eenstemming is bereikt tussen de gemeente en Ter Weel. moet de villa ineens alsnog worden ge sloopt. De villa is beeldbepalend en moet daarom blijven." aldus Hoogerland. Hij hoopt echter dat het niet tot de Raad van Sta te komt en dat overleg tot een oplossing leidt. Ook W. F. den Herder, fractie voorzitter van de VVD. ziet voor lopig geen aanleiding om het standpunt van zijn fractie te ver anderen. „Wij hebben destijds een standpunt ingenomen dat goed gefundeerd was. Het argu ment dat de villa niet mooi is en in de weg staat, is onzin. Die ver schillen tussen bouwstijl waren allang bekend." Den Herder vraagt zich bovendien af waar om Ter Weel per se een huurder wil die raakvlakken heeft met de ouderenzorg. „Waarom kan er bijvoorbeeld geen kantoor in ge vestigd worden?" Beeldbepalend „Het college heeft een goed standpunt ingenomen. De villa is zó beeldbepalend dat hij be houden moet blijven. Er zijn ge gadigden genoeg om de villa te huren, maar door de eis van Ter Weel blijft er weinig over." D66- fractievoorzitter J. M. Jansen is teleurgesteld en verbaasd over de buitengewoon harde opstel ling van het verpleegtehuis. Dat draagt volgens hem niet bij tot een goede besluitvorming over de villa. Directeur Hurkens wil immers alleen nog maar praten over sloop en niet meer over an dere mogelijkheden voor het voormalige verpleegtehuis. Jan sen hoopt dat de Raad van State meegaat in de gedachte dat de villa zo kan worden verhuurd aan een andere gegadigde dan Ter Weel wil. Voor GroenLinks-raadslid D. van Ewijk is nog geen bewijs ge leverd dat de villa niet behouden kan blijven. Ook zij denkt dat een ander soort bedrijf als huur der uitkomst kan bieden. „Bo vendien vallen die twee verschil lende bouwstijlen juist op, dus beeldbepalend blijft het" merkt Van Ewijk op. „Afspraak is afspraak." zegt SGP/GPV'RPF-raadslid S de Putter. „Ik krijg een beetje de in druk dat de directie probeert te ontkomen aan de overeenkomst die bereikt was." De Putter be grijpt niet waarom de huurders- groep zo beperkt wordt door Ter Weel Hij kan zich wel vinden in de mening van Hurkens dat de villa niet past bij de nieuwbouw. Evenementen DREISCHOR - NH kerk. 20 15 uur: Orgelconcert, GOES - Grote kerk, 19 30 uur: Beiaardconcert; MIDDELBURG - Koorkerk, 11 uur; Concert Zeeuwse Koorschool. 15 uur: Miniconcert; Zeeuws Museum, 15 uur: Rondlei ding door Abdij; OOSTKAPELLE - Camping De Pe- kelinge. Circus Bongo; Dorpsstraat. 13-21 uur: Toeristen- markt. 20-22 30 uur Concert The Ori ginal Zealand Streetparade Rondom NH kerk, 19 uur: Letse Dansgroep Folk ensemble Mara RITTHEM - Fort Rammekens, 13- 17 uur Bezichtiging Fort. VEERE Stadhuistoren, 15 uur Beiaardbespeling WESTKAPELLE - Camping De Boomgaard. 16 uur Circus Renz. ZOUTELANDE - Catharinakerk. 20 uur: Concert Het Follia Duo. BERGEN OP ZOOM - Roxy. 14. 18 45 en 21 30 uur Eraser en Mission Impossible; Cinemactueel. 14 uur: Goofy Movie: Flipper. 18 45 uur Loch Ness; 18.45 en 21 30 uur The Rock. 14. 18 45 en 21 30 uur: Eraser; 21.30 uur: Screa mers; GOES - Grand 20 uur Mission Im possible; HULST De Koning van Engeland. 14 uur Goofy Movie; 14 en 19 uur Flipper; 14. 19 en 21 30 uur Mission Impossible. Kingpin en Spy Hard: 19 en 21 30 uur Eraser en The Rock; 21 30 uur: Rumble in the Bronx. MIDDELBURG - Cinema. 20 30 uur Lamerica. OOSTBURG - Ledeltheater. 20 uur: Critical decision. VLISSINGEN - Alhambra. 19 en 21 45 uur: Eraser; Mission: Impossi ble. The Rock en Kingpin, Tentoonstellingen AARDENBURG - Gemeentelijk Ar cheologisch Museum. 10.30-12 en 13- 17 30 Vervolgd, verguisd, verzoend (Vm 30/9); Gale Richel, 13-18 uur Werken diver se kunstenaars (t/m 29/91. SINT ANNALAND - De Meestoof, 14 15-16.45 uur: Werk Wim Hofman en Hans Hermes en bodemvondsten en gebruiksaardewerk van 1600-1900 (t/m okt,), SINT ANNA TER MUIDEN - Agri- muda, 10-12 en 13-18 uur: 'Vervlogen in de tijd, verdwenen boerderijen uit West-Zeeuws-Vlaan deren (t/m 30/9); v.m. Stadhuis, 11-17 uur Sieraden, schilderijen en keramiek (t/m 31/8); AXEL - Streekmuseum. 13.30-17 uur Cisterciënzer Kloosters rondom Axel in de middeleeuwen (t/m 30/8); BERGEN OP ZOOM - Galerie 't Lie- vevrouwke 13.30-18 uur Katja Cle ment. Ilse de Jong (steengoed) en Luuk de Jongtrakui it/m 1/9); Markiezenhof. 11-17 uur 50 werken Ver Beroep Beeldende Kunstenaars Zuid-Nederland (t'm 24/8): BRESKENS - Visserij museum. 10- 12 en 14-17 uur Haringvisserij in de jaren 50 en 60 it/m okt); BROUWERSHAVEN - Stadhuis. 9- 12 en 13.30-16 uur: Hedi Bogaers. beelden en schilderijen it/m 20/81. BURGH-HAAMSTEDE - Museum De Burghse Schoole. 11-16 uur: 'Schrijfonderwijs door de jaren heen' en Roofvogels en kerkuilen'it/m sept.>; Galerie Borsboom. 11-17 uur Roeli Willekes en Leni Ruisch (t/m 10/81. DOMBURG - Marie Tak van Poort vliet Museum. 13-17 uur In schoon heid verstild. Jan Heyse. 1882-1934 (bm 18/8); GOES - Museum, 10-17 uur: Depot- stukken (t/m 10'9>: Stadskantoor. 9-17 uur Werken ver standelijk gehandicapten (t/m 16/8>; GRIJPSKERKE - v m. Kleuter school. 13 30-17.30 uur. Zijde-exposi- tie (t/m 28/91; HEINKENSZAND - Gemeentehuis. 8.30-12 30 en 18.30-20 uur. Werk van Borselse beroepskunstenaars en leerlingen van basisscholen (t/m 8/81. HOOGELANDE - Kapel van St Maarten, 10-14 uur Roosje Meulen- dijks (t/m 9/8). HULST - Galerie Rattenfanger. 14- 17 uur Anja van Dorsselaar en Frans Wuytack (t/m 14/9. KAPELLE - Gemeentehuis, 8 30-12 en 13-16 uur: Ad van Noort (t/m 9/81; MELISKERKE - Raadzaal gemeen tehuis, 9-16 uur: Jeanette Sala-de Feijter(t/m 30/8); MIDDELBURG - Zeeuws Museum, 10-17 uur Jan Heyse. 1882-1954 (t/m 18/8); Middelburg in de VOC-tijd (t/m sept.); Gust Romijn (t/m 15/9); Zeeuwse Bibliotheek, 9-21 uur: Kun stenaars uit Glogow (Polen) t/m aug.. Interieursettings (t/m 7/9) en Mail- Art; Galerie 't Haentje te Paart, 14-16.30 uur Mariëlle Braanker (glasobjec ten). Iet van Pelt tuinbeelden i t/m 21/8; De Vleeshal. 13-17 uur: Installatie Jens Haaning (t/m 26/8), Ramschip Schorpioen. 10-17 uur Werk van Bob de Brucker it/m aug Galerie Het Gouden Briefke, 10-17.30 uur: Valerie Lottier (t'm 14/8); Synagoge. 10-17 uur 'Opbouw oude Joodse wijk in Jeruzalem' foto's Lies- beth Rijpma (t/m 4'9i; Wandelkerk, 10-17 uur Jeruzalem 3000'. foto's van Renév d Berg en Dl- di Koppe it/m 4/9); Oostkerk. 10-16 uur "Oostkerk in de steigers', de restauratie (t'm 10'8>. Galerie Veurink. 10-12 en 14-17 uur Werk cursisten i t/m 30/81; NEELTJE JANS - Bezoekerscen trum Delta Expo. 10-17.30 uur Werk Chinese fotograaf Weng Yi over de Chinese Muur i urn sept i OOSTKAPELLE - Zeeuws Biolo gisch Museum. 10-18 uur 'Dagvlin ders' (t/m 1/9); 'Bomen in het land schap' en 'Dood hout leeft' it/m 27/10) foto-exposities. 'Van rups tot vlinder' (Vm 20/9); OOST SOUBURG - Watertoren, 12- 17 uur Werken diverse kunstenaars (t/m 1/9); PAAL Atelier De Paaien. 13-18 uur Gaby De Bondt-De Clercq. schilderen op zijde (Vm 1/9); RETRANCHEMENT - 'tZwin. 13-18 uur 'Zand nader bekeken' t/m 8/9, RITTHEM - Fort Rammekens. 10- 17 uur 'Kreken op Walcheren', flora en fauna rond de kreken it/m 3/11); TERNEL'ZEN - Galerie in de Gale- rant, 11-17 30 uur: Ria Tubbax en Guust de Waele (t/m 31/8i; VEERE - Grote Kerk 10-21 uur Gifst Dierikx, schilderijen (t/m 18/8 De Schotse Huizen. 12-17 uur Modef ragmenten, kleedgedrag door de eeu wen heen (t/m 22/9); VLISSINGEN - Stedelijk Museum, 10-17 uur: Michiel de Ruyter, werke lijkheid en mythe (t/m 29/9); De Zeeuwse oostindiëvaarder. schip en lading/het leven aan boord (t/m sept.); Gemeentearchief/Hellebardierstr 9-16.30 uur:'Sanering in Vlissingen' (t/m 4/10); Coosje Buskenstraat 200. 12-17 uur: Werken diverse kunstenaars (t/m 18/ 8): IJZENDIJKE - Streekmuseum, 10- 12 en 13-17 uur: Cadzandse kleder drachten (t/m 30/11 ZIERIKZEE - Galerie Noordhaven poort. 13-17 uur: Werken 5 Zeeuwse kunstenaars i tot sept. i Museumhaven/ klipper Mijn Genoe gen. 10-17 uur: 'Schepen van weleer in de Delta' (t/m aug i; Burgerweeshuis. 10-17 uur: Beeld houwwerken. potterie en klein an tiek (Vm 24/8i. Nieuwe kerk 11-16 uur: 'Geschiede nis van de Nieuwe kerk en de voor gaande kerken' (t/m 20/8). ZONNEMAIRE - SchapenwegUan- geweg e o Beeldenroute van vogel verschrikkers (Vm 17/8). Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: 06-11 Centraal Meldpunt Milieuklachlen: tel 0118-412323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. tel. 0118-615551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood. tel. 0118-636251. van 10.00-14 00 uur en 20 00-23.00 uur - weekends van 20.00-23.00 uur Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land, tel. 0118-469869, dag en nacht bereikbaar. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland. tel. 06-0432 (gratis), dag. van 14-20 uur. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel 0118-628800 Aids Infolijn: tel. 0118-638384

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 15