Nu al nieuwe grasmat in Arena Rechercheur leest alle computerpost 999 Gelevert in drie sets langs Morel Arzjannikova tracht boog te begrijpen *1 Atlanta 1996 sport DINSDAG 30 JULI 1996 17 Ingezaaid veld was niet stevig genoeg sport op tv uitslagen Transfer Shearer: 36,5 miljoen LONDEN (RTR/AFP/ANP) - Aanvaller Alan Shearer verhuist voor een recordbedrag van 36,5 miljoen gulden van Blackburn Rovers naar Newcastle United. Het is het hoogste bedrag dat ooit bij een transfer is betaald. Shearer tekende gisteren een contract, voor vijfjaar bij de club. Marcelo tekent contract bij PSV EINDHOVEN (ANP) - De Braziliaan Marcelo Silva Ramos heeft gisteren in Eindhoven een vierjarig contract getekend bij PSV. De 23-jarige Marcelo. zoals hij kortweg wordt genoemd, is bij de Eindhovense club de opvolger van de naar FC Barcelona verhuisde Ronaldo in de spits van de aanval. Marcelo onder ging de medische keuring met goed gevolg. Het afgelopen sei zoen scoorde hij voor zijn vorige club Cruzeiro Belo Horizonte 27 keer. Oranje niet naar Zuid-Afrika ZEIST (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) heeft negatief gereageerd op een uitnodiging van de Zuid-Afrikaanse ambassade om tijdens het staatsbezoek van koningin Beatrix een wedstrijd tegen het nationale elftal te spelen. De koningin bezoekt het land van 30 september tot en met 4 oktober. Oranje zegde af, omdat het vlak na het staatsbe zoek een WK-kwalificatiewedstrijd speelt. De KNVB wil nu proberen een gelegenheidsteam samen te stellen met onder an deren Johan Cruijff en Ruud Gullit. Voetbalclubs spelen oefenduels AXEL - Hoek speelt donderdag een vriendschappelijke wed strijd tegen eredivisieclub Vitesse Het duel wordt gespeeld op het veld van Nieuwdorp en begint om 19.00 uur Om 17.00 speelt de jeugdploeg van PSV op hetzelfde veld tegen een KNVB-regioteam. De junioren van PSV. die gisteren te sterk waren voor een Lebo/SVN-combinatie (7-0). oefenen vanavond in Kamperland tegen een Noord-Bevelandse jeugdselectie (19.30 uur). Vrijdag spelen de Eindhovense talenten tegen Heinkenszand 19 00) en zaterdag in Hansweert tegen de Reie- merswaal-selectie (14.30). De vriendschappelijke wedstrijd Hoek-Axel welke voor komende zaterdag. 3 augustus, op het programma staat, is omgezet. Axel speelt deze wedstrijd nu thuis. Het duel begint om 18.30 uur. Sparta speelt vanavond in Hansweert tegen Reimerswaal XI (19.00 uur). De Rotterdamse eredivisieclub oefent (Morgen) woensdag in en tegen Terneuzen. Dit duel begint om 19.00 uur Van Lare wint in Luxemburg HOSSINGEN - Triatlete Terèse van Lare uit Sluis heeft een uitstekende prestatie geleverd bij de Ourdall-marathon in Lu xemburg De Zeeuwse atlete was de snelste veterane die het parkoers - 7 kilometer lopen. 33 kilometer fietsen en 3.5 kilome ter lopen - aflegde. Van Lare won in een tijd van 2.00.36 minu ten. Willy de Nooijer uit Vrouwenpolder werd derde in 2.08.14 minuten. Ingrid Lubec.k was in Luxemburg de snelste Neder landse. Zij finishte in 1.54.01 minuten. De Duitse Kersten Ru- dolf werd winnares bij de vrouwen in 1 44.09 minuten. Miquel van Tongeren uit Arnemuiden nam deel aan de loodzware ma rathon in Hossingen. Van Tongeren zette een tijd van 1.40.59 minuten op de klokken en werd daarmee 41e. Winnaar werd de Fransman Jane Besse, die na 1.30.02 de streep passeerde. Surftoppers vandaag in Domburg DOMBURG Op de Noordzee bij Domburg zal vandaag (dins dag) een surfdemontratie worden gegeven door drie wereldbe kende surftoppers. Brian Talma (voormalig wereldkampioen windsurfen uit. Barbados). Darrick Doerner (top-golfsurfer uit Hawaï) komen aan de kust van Domburg in actie. Ook Gary Lopez, meervoudig winnaar van 's werelds grootste golfsurf- wedsstrijd 'De Pipemasters' in Hawai. zal voor strandpaviljoen Noorduine in actie komen. Voorafgaand aan de demonstratie verzorgt het trio vanaf 11 uur een clinic in Sportshop Domburg aan de Weststraat. Omstreeks 12.30 uur zullen ze beginnen aan de demonstratie. AMSTERDAM (ANP) - Het gras in het voetbalstadion Amster dam Arena kampt met het AC- Milan-probleem. Net als in het San Siro-stadion zijn op het nieuwe speelveld van Ajax de luchtvochtigheid en tempera tuur iets hoger dan normaal. Dat komt doordat het complex met de steiloplopende tribunes en overkapping relatief dicht is. Daardoor heeft de grasmat zich onvoldoende ontwikkeld. Dat zegt T. Ceelen, medewerker van Heidemij Realisatie dat tekent voor de aanleg van het gras veld. Het bedrijf is gisteren begonnen de grasmat, die begin mei werd gezaaid, te vervangen door gras zoden, omdat het originele gras niet stevig genoeg bleek. Daar naast zullen ventilatoren langs de zijlijn worden geplaatst om het binnenklimaat te verbete ren. „Die waren aanvankelijk niet voorzien", aldus Ceelen. De ventilatoren zullen overigens niet tijdens de wedstrijden draaien. Het nieuwe Ajax-sta- dion wordt op 14 augustus offi cieel geopend, uitgerekend met een wedstrijd tegen AC Milan. Stevigheid De grasmat die tot deze week in Arena lag oogde volgens ken ners uitstekend, maar de stevig- Beachvolleybal in Nieuwvliet NIEUWVLIET-BAD - Donder dag is het strand bij paviljoen St. Pierre te Nieuwvliet-Bad het decor voor een groot beach- volleybaltoernooi. Vanaf 's morgens 11.00 uur tot 's middags 18.00 uur strijden de teams tegen elkaar in verschil lende poules. De wedstrijden worden gespeeld op drie velden. Een team bestaat uit maximaal vier en minimaal uit twee perso nen. De activiteit wordt georga niseerd door een aantal onder nemers van vakantiepark St. Pierre en Caravanpark Nooitge- dacht. Het activiteitenteam van de Zeeuwse Sportraad zorgt voor een professionele en des kundige organisatie. Inschrij ven kan vooraf bij verhuurburo Nieuwvliet. strandpaviljoen St. Pierre en caravanpark Nooitge- dacht allen te Nieuwvliet-Bad. van onze medewerker CADZAND - In het Haaietan- dentoernooi in Cadzand won Rik Gelevert in drie sets van Robin Morel. Morel veroverde de eerste set vrij gemakkelijk met 6-2, maar verlobr de tweede met dezelfde cijfers. In de derde set ging de strijd lang gelijk op. Morel had een break voor sprong, maar moest deze bij een 3-2-stand inleveren. Gelevert liep uit naar een 5-4-voorsprong en won de tiende game: 6-4. Ge levert moet in de kwartfinale aantreden tegen de als eerste ge plaatste Tim van Veldhoven. In dezelfde categorie won Björn Beekman vrij gemakkelijk van Christiaan Trapman uit Aarden burg. Beekman won in twee sets: 6-3 en 6-1Bij de mannen in de C1 - categorie won Sjors de Lange in de eerste ronde van Niek Stelle- naar. De Lange won met 6-1 en 6- 2 en speelt in de tweede ronde te gen Tom Gelevert. T. Hartung plaatste zich als eerste bij de laatste acht op het Dl-schema ten koste van Nico Scherbeijn. Hartung won in drie sets: 6-3,6-7, 6-1. Bij de wouwen in de B-categorie versloeg Marleen Van de Berg Fleur Bujak met overtuigende 6- 2 en 6-3 cijfers. In de halve finale stuit Van de Berg op favoriete Isabelle Leenhouwers. Sas van Gent In het Cerestar-toernooi te Sas van Gent, won Reggie Bun zijn eerste poulewedstrijd van Cees Kommers uit Terneuzen. Bun. bezig met een sterk tennissei- zoen, versloeg Kommers met 6-3 en 6-2. De overige deelnemers waar Bun nog tegen moet spelen zijn Edward Bleyenberg en Tony Seen. Bij de mannen op het D2- schema moest ranglijstaanvoer der Adrie Gijsel opgeven aan het begin van de derde set tegen M. de Bakker. De' Bakker had de eerste set op zijn naam geschre ven met 6-3, daarna trok Gijsel de stand gelijk door de tweede set met 7-5 op zijn naam te schrijven. Gijsel trok zich we gens oververmoeidheid terug aan het begin van de derde set. heid liet te wensen over. Dat be tekent dat na een beetje voetbal partij de groene zoden zwaar be schadigd zijn. De oorzaak is een achterblijvende grasgroei, on der andere door het relatief koude voorjaar. Het Arena-veld kan weliswaar verwarmd wor den, maar de verwarmingsbui zen zijn nog niet aangesloten. Echter ook de relatief dichte constructie van het stadion hin derde de grasgroei, erkent Cee len. Hij bestrijdt ten stelligste dat het onverwacht vervangen van de grasmat een afgang is voor „maker" Heidemij. „Het feit dat wij het gras rustig kunnen ver versen, en dan nog wel met zo den die we al in maart vorig jaar daarvoor speciaal hebben ge zaaid, laat zien dat Heidemij dit Slabbekoorn naar Oostenrijk van onze verslaggever KORTGENE - Wielrenner Ri chard Slabbekoorn uit Kapelle is door de KNWU aangewezen als een van de vier renners voor de ASVö-Jugend Tour Oosten rijk, welke van 22 tot 25 augus tus wordt verreden in Eisen- stadt. Slabbekoorn verdiende zijn se lectie omdat hij de afgelopen tijd heeft, bewezen redelijk goed op heuvelachtige parkoersen te rij den. Tijdens deze vierdaagse nieuwelingenwedstrijd zal Pier re Vermeule uit Middelburg als ploegleider optreden. Adrie Bruinooge uit Kruiningen gaat mee als mecanicien. De overige drie geselecteerde renners zijn Jelle van Groezen Waspik), Ma thijs Loohuis (Oldenzaal) en Stein Westrik (Deurne). soort kwaliteitsaspecten prima kan oplossen." AC Milan worstelt al jaren met zijn grasmat. Zo ver hoeft het in Amsterdam Arena niet te ko men, verwacht Ceelen. Volgens hem is het Arena-probleem met de graszoden structureel verhol pen. Andere „grasdeskundigen" zijn daarover echter aanmerke lijk pessimistischer. L. van der Weerd van Barenburg Holland uit Oosterhout. het zaadbedrijf dat het Arena-gras heeft gele verd. zou het niet verbazen als in het najaar weer problemen op treden. „Dan treedt de schaduw werking in het hoge stadion het sterkst op. Een moeilijke kwes tie. verwacht ik." Ook graszaad-specialist R. van der Bos van de concurrerende zaadhandel Koninklijke Van- derHave uit Kapelle heeft zijn twijfels. „Het klimaat in Amster dam Arena is onnatuurlijk. Het gras groeit wel, maar het raakt niet voldoende afgehard." De grasmat in de Amsterdam Arena werd gisteren onderzocht door medewerkers van Heidemij. Het veld wordt deze week vervangen door graszoden. foto Louis van derVuurst/ANP door Cees Olsthoorn De olympische familie. Spor ters trainen zich jarenlang het apezuur om er deel van uit te mogen maken. Officials en bo bo's wringen zich in allerlei bochten, likken naar boven en trappen naar beneden om er toch vooral maar een keer bij te kunnen zijn. Vrijwilligers melden zich in rijen van tien, want wat is er mooier dan op een verjaarsdagsfeestje te po chen datje er bij bent geweest. Maar je hoort pas echt bij de olympische familie als je een of ficiële accreditatie, mét afschu welijke pasfoto, om je nek hebt bungelen. Je moest er na aan komst op het vliegveld, in het Welcome Center, weliswaar uren op wachten, maar een kniesoor die daarover zeurt. Dat was waarschijnlijk een be wuste zet van de organisatie om je alvast te laten wennen aan de dagelijkse gang van za ken tijdens de Spelen. Boven dien: er zijn genoeg mensen die dagen op zo'n kaart hadden willen wachten. Je hebt olympische accredita ties in alle soorten, maten en kleuren. Bij de Centennial Ga mes zijn het er 61 om precies te zijn. Aan de kleur en de letter op zo'n kaart kun je de belang rijkheid van de drager aflezen. Er staat ook een cijfer op en dat geeft aan waar je wel en niet naar binnen mag. Op de schaal van 1 tot 7 scoren wij van de media een 4. Waar wordt ge sport of getikt hebben we toe gang, de rest is ook voor ons verboden gebied. VIP's hebben natuurlijk de be langrijkste accreditaties. Men sen van de organisatie, (meest hoogbejaarde) leden van het IOC, vertegenwoordigers van NOC's en VIP's hebben overal toegang. Bovendien hoeven ze nergens te wachten en beschik ken ze 24 uur per dag over een auto mét chauffeur. Zonder kaart ben je een no body. Maar de Amerikanen wil len er graag bijhoren en doen dus net alsof. Ze betalen grif vijf dollar voor een nephoesje. stoppen er een nepkaart in. plakken er een nepfoto en pa raderen trots over straat. Kijk eens hoe ik mezelf voor de gek houd. Ze worden hartelijk uitgela chen door die hond van de se curity. Hij behoort wel tot de olympische familie. Dagelijks speurt hij in de conferentieza len van het hoofdperscentrum naar verdachte pakjes. Aan z'n halsband hangt een heuse olympische accreditatie, mét pasfoto. Schuttingtaai mag olympiërs niet van hun stuk brengen door Monique de Knegt ATLANTA - Alle post die per computer naar atleten in At lanta wordt gestuurd, wordt eerst gelezen op het gebruik van schunnige en discrimine rende teksten. De leiding van de Nederlandse olympische ploeg weet van niets en rea geert verbijsterd. Naast het Olympisch dorp waar de atleten verblijven, heeft het computerbedrijf IBM een tent ingericht waar tiental len mensen achter beeldscher men computerberichten lezen uit de gehele wereld. Het gaat om zogenoemde IBM fanmail- berichten die via internet kun nen worden verstuurd. De briefschrijvers worden tevoren in een mededeling gewaar schuwd dat IBM niet kan ga randeren dat alle post onveran derd aankomt. Fanmail Dagelijks komen er meer dan vijfduizend fanmailberichten voor atleten binnen, waarvan zo'n honderd voor Nederlan ders. ACOG, de organisatie van de Spelen, vindt het haar verantwoordelijkheid de be richten eerst te lezen „om te voorkomen dat atleten uit hun concentratie worden gebracht door dreigementen, discrimi nerende of schunnige taal". IBM heeft de techniek geleverd en vrijwilligers gevraagd de boodschappen te lezen en beoordelen. Voor de Nederlandstalige be richten is de Limburgse recher cheur Rademakers aangetrok ken, die toch al in Atlanta was als veiligheidsman. Radema kers aarzelde geen moment toen hij werd gevraagd. „Ik doe dit graag voor de atleten. Ik vind het goed dat ze alleen leuke berichten krijgen en niet worden geconfronteerd met de harde werkelijkheid van de maatschappij." Zedenmeester Het screenen van teksten doet denken aan George Orwell's Big Brother is watching you. En aan de censoren die de Rus sische krant Pravda contro leerden op het juist weergeven van de heilsboodschap. Maar Rademakers voelt zich aller minst een zedenmeester. „Ik heb niet het gênante gevoel dat ik een brief van een ander open. Dat komt door de manier hoe ik er mee omga. Ik lees de be richten niet als privé-brieven, maai- als een tekst die moet ge controleerd. En natuurlijk houd ik rekening met de pri vacy van mensen. De buiten wereld krijgt niets te horen over de inhoud van de brie ven." Een bericht met daarin racisti sche en bedreigende taal wordt onmiddellijk doorgestuurd naar de politie voor onderzoek. Loedmila Arzjannikova, 37, uit Amsterdam. De handboogschutster won vier jaar geleden met het team van het GOS, de Gemenebest van Onafhankelijke Sovjet republieken, de bronzen me daille. Sinds een paar maan den is ze Nederlandse. Arz jannikova doet mee aan haar derde Olympische Spelen. „Voor mij maakt het geen ver schil met de Sovjet-ploeg of met Nederland op de Spelen te zijn. Ik beleef het evene ment niet anders. De Sovjet- Unie had sporters uit Ka- zachstan. OekraïneRusland, enzovoorts. In Nederland heb je Brabanders, Limburgers en Utrechters. Als lid van het Sovjet-team zag ik dezelfde mensen als nu: namelijk boogschutters." ..Ik had nooit gedacht dat ik aan drie Olympische Spelen zou meedoen. Na Barcelona ben ik gestopt, maar bonds coach Reinier Groenendijk haalde me over weer te begin nen. Mijn carrière was over, maar nu sta ik toch. in Atlan ta. Ik geniet. Op de Spelen zijn geeft een bijzonder ge voel. De mooiste gebeurtenis uit de loopbaan van een spor ter, De icedstrijden zijn het zelfde als EK's en WK's. maar de sfeer eromheen is anders." „De sfeer jn de ploeg, met Christel Verstegen en coach Reinier Groenendijk, is heel Loedmila Arzjannikova legt in Atlanta aan voor een schot. „Ik had nooit gedacht dat ik aan drie Olympische Spelen zou mee doen." foto Koen Suyk leuk. Wij vormen een boog schuttersgezin. Maar ook in het dorp is het plezierig. We zitten met de badmintonners in een appartement. We heb ben kennisgemaakt met het badmintongezin. We eten soms samen, kijken samen te levisie en kletsen over van al les. Over materiaal bij voor- beeld." „Mijn boog is een week voor vertrek stukgegaan. Ik heb weliswaar een nieuwe, maar normaal duurt het minstens vier weken om weer de baas over de boog te worden. Nu moet het in twee weken. Zon der wind kan ik prima schie ten, maar met. wind is het las tiger. Iedere dag groeit het vertrouwen, maar het is nog niet voldoende." „De boog is heel belangrijk. Ik merkte de laatste maanden al dat het minder ging. Ik schoot steeds beter, maar de boog beantwoordde niet meer aan mijn inspanningen. Toen merkte ik dat een scheuiije in het middenstuk zat. Hij was geleidelijk kapot gegaan. Nu oefen ik elke dag met een an dere. Heel veel pijlen heb ik afgeschoten, maar het is niet genoeg om hetzelfde gevoel te krijgen. Ik probeer de boog te begrijpen. Ik word niet kwaad, maar probeer op hem te passen. Misschien ver trouwt hij me dan en gaat het beter." Rademakers heeft er nog geen onder ogen gehad, maar een Duitse collega wel. „Ik heb tot nu toe pas vier, vijf berichten gelezen die niet door de beugel konden." In alle gevallen be trof het schuttingtaai. Maar wat is schuttingtaai Rade makers: „Er zijn geen richtlij nen. Ik hanteer mijn eigen fat soensnormen en speel op dat moment dus eigen rechter." Post Omdat hij dagelijks maar één. hooguit twee uur tijd heeft voor het lezen van brieven, blijft de computerpost een dag onder weg, normaal is het sturen en ontvangen een kwestie van se conden is. „Ik denk dat veel mensen niet weten dat hun fan mail eerst wordt gelezen en dus oponthoud heeft. Soms schrij ven mensen: ik heb nog geen antwoord gehad. Laat me we ten dat het bericht is aangeko men." In het Olympisch Dorp staan computers waarmee atleten el kaar briefjes kunnen sturen. De computerpost is razend po pulair en lijkt volkomen beslo ten omdat de ontvanger eerst een zelfgekozen wachtwoord moet intikken voordat de brief kan worden gelezen. Maar pas op. „Daar kunnen we ook inkij ken, maar dat doe ik niet. Wat atleten onder elkaar versturen vind ik te persoonlijk." De leiding van de Olympische Ploeg weet niets van dit alles. Woordvoerder Frits Suèr is ontsteld. Hij kan zich nauwe lijks voorstellen dat dit werke lijk gebeurt. „Ik kan het ge woon niet geloven. En dat een Nederlandse politieman zich hiervoor leent..." 05.30-06.00 Did 1: Morgenmagazin Atlanta extra. 06.00-06.00 EURO: Olympische Spe len. 06.59-09.00 Ned 1: Hoogtepunten van de afgelopen nacht en Studio Atlan ta, 07.00-08.00 BRT 2: Atletiek, turnen en gewichtheffen. 08.00-10.00 BBC 1: Atletiek, turnen, schoonspringen, zeilen, 09.00-13.00 Did 1: Olympische Spe len 10.05-13.35 BBC 1: Olympische Spe len. 14.00-19.00 Did -2: Olympische Spe len. 14.40-18.35 BBC 1: Olympische Spe len. 15.00-20.00 Ned 1: Kanoën (heats 500 m/1000 m), wielrennen (mannen: Mountainbike) en zwemmen (synch roon). 15.55-19.00 BRT 2: Mountainbike en kanoën. 18.00-18.35 BBC 1: Grandstand en Cricket. 18.30-20.00 BRT 2: Turnen: toestelfi nales 19.15-00.30 Did 2: Olympische Spe len. 20.00-21.30 BBC 1: Olympische Spe len. 20.00-23.00 BRT 2: Tafeltennis en mountainbike 20.32-21.01 Ned 1: Boksen (kwartfina les) en tafeltennis mannen (finale) 21.30-23.10 BBC 2: Wielrennen, tafel tennis. zeilen, boksen tennis, boog schieten, badminton en basketbal 22.30-23.05 Ned 1: Honkbal: Neder- land-VS. 23.00-07.00 BRT 2: Review Atlanta: magazine 23.05-05.00 Ned 1: Boksen (kwartfina les). wielrennen (vrouwen en man nen Mountainbike finale cross coun try), kanoën (heats 500 m/1000 mi. 'hockey (vrouwen: Australië-Neder- land), gewichtheffen (finale vanaf 108 kg), moderne vijfitamp. softbal (fi nale), schoonspringen (vrouwen: kwalificatie 3 m plank). 23.10-05.25 BBC 1: Olympische Spe len. 00.30-05.30 Did 2: Olympische Spe len. 03.00-05.00 BBC 2: Turnen. Sportprijsvragen Lucky Ten, maandag 29 juli. 2-4-12-13-15-24-27-34-40-43-47-48-51 - 58-62-65-68-69-74-80. (onder voorbe houd). Lotto 30, eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs. 4 winnaars, bruto f. 25.000,00; derde prijs: 79 winnaars, f. 1000,00; vierde prijs' 206 winnaars, f. 250,00; vijfde prijs. 3963 winnaars, f. 25,00; zesde prijs5631 winnaars, f. 10,00; zevende prijs: 58.410 v 5,00. Tennis Amsterdam. Kwalificatie Golsch Open, 850.000 gulden, derde en laatste ronde. Noteboom (Ned) Nijssen (Ned) 7-5 5-7 6-2, Doyle Ier) - Huet (Fra/4) 6-3 6-1, Blan co (Spa/1) - Sluiter (Ned) 6-4 3-6 6-1, Puentes (Spa) - Montana (VSt/8) 0-6 6-4 7-6. Haaietandentoernooi Cadzand: HE B: 1 e rondeR. Geleve^t-R. Morel 2-6,6-2,6- 4. B. Beekman-C. Trapman 6-3, 6-1. HE Cl1e ronde: S. de Lange-N. Stellenaar 6-1, 6-2. HE D11e ronde J. Leenknegt- D. Veerman 6-1, 6-1. I. Vermeulen-R. Suurmond 7-è, 2-6, 6-3 S. Vermeulen-J, VanderPlasse6-2,6-0. R. van Bakergem- T. Bremer 7-5,4-6, 6-4. 2e ronde: T. Har- tung-N. Scherbeijn 6-3, 6-7, 6-1. HE D2. 1 e ronde: Van Soest-M. Backers 6-4, 6-2- D. Zwitser-J. Schilder4-6, 6-1, 6-1. DE B: leronde: M. VanderBerg-F. Bu]ak6-2,6- 3. DE C Ie ronde: De Klerk-K. Schefman 6-3, 6-0. DE DlIe ronde' E. Willemsen- E. Van der Eist 6-2, 6-3. D. Schurgers-N. Beuk6-4,6-4. DE D21e ronde: JSeelen- G. Terlingen 6-2, 6-0. S. Jaspers-M. Gub- bels 6-3, 6-0. S. Arends-R. Holl 6-1, 6-0. M. Kool-J. van Nieuwenhuizen 6-0, 6-0. W. de Loo-A Poeth 6-0. 6-3. HQ C: Ie ronde. Gelevert/Bouwhuis-Louweret/ Simpelaar 6-4, 7-5. DD O: leronde; Holl /Scheedler-De Craemer/Standaert w.o. GD D 1e ronde: Schilder/Schilder-Gub- bels/Nieuwenhuizen 6-3, 2-6, 6-4. 2e ronde: Groenhuizen/Wessels-Heuts/ Terlingen 6-0, 6-2. Cerestartoernooi Sas van Gent: HE Cl R Bun-C. Kommers 6-3, 6-2. HE D1 30+: 1e ronde P. d'Hooghe-A. Gijsel 7-5, 6-2. HE D2 2e ronde M. de Bakker- A, Gijsel 3-6, 7-5 opg. H. Dorsselaer-P. Steenbakker 6-1,6-2. HD C: Ie ronde: De Jonge/Dutree-Renique/Deltour w.o. HD D. 2e ronde De Kort/Zegers-Thans' Thans 7-5, 6-1. Visser/Rompa-De Baets/ Stofferis 6-1, 6-4. d'Haens/Stellenaar- Van der Staai/Alexander 7-5, 6-2. Geuze /Taalman-Gerluin/Kunst 6-1, 6-3. GD C: Ie ronde: Pieters/Dutree-Adam/Van Leeuwe 6-3, 6-2. GD D: Ie ronde. Polle- man/Noordijk-Van Dorssen/Van Dors- sen w.o. 2e ronde Visser/Visser-Beg- heijn/Huisman 6-1, 6-1. Voetbal Hamm Bayer Leverkusen (Dui)-lsraël 4- 0 (0-0). 55. Meijer 1-0, 65. Meijer 2-0, 70. Meijer 3-0, 80. Rydlewicz 4-0. Koekelare (Bel). Cercle Brugge (Bel) - FC Utrecht 3-1 (2-0). Doelpunt FC Utrecht. Boussatta. Nijmegen. NEC-Hapoel Tel Aviv (Isr) 1-0 (0-0). Doelpunt: Crüden. Apeldoorn. AGOVV (Ie klasse)-NAC 0-2 (0-1). Doelpunten' Jalink, eigen doel punt AGOVV. Nijkerk. Sparta N (Ie klassel-Barcelona 0-4 (0-2). Doelpunten: Stoitsjkov, Pizzi. Kodro, Bakero. Zwolle Berkum (2e klassel-Celtic Glas gow 1-8 (1-4), Doelpunten Celtic. Thom 3, Di Caneo 3, Cadete, Hughes. Dinxperlo. DZSV (3e klasse)-De Graaf schap 0-14 (0-7). Doelpunten: Van der Haar 3. Ibrahim 3, Taiwo 2, Linden- bergh, Godee, Schultz, Fuchs, Breet- veld, Yalcin. Bijzonderheid: bij DZSV speelden de Volendammers Gerrie Mühren, Arnold Mühren, Pier Tol en Keje Molenaar mee. Wielrennen West-Rozebeke (Bel), Elite-re contract. 1. Spaenhoven (Bei) 157 km in 3.39.00, 2. Peers (Bel), 3. Verdonck (Bel), 8 Nij- dam, 10. Cornelisse, 11, Den Braber. 17. Van der Poel, 22. Koerts, 27. Konings. Nooteboom AMSTERDAM (ANP) - Stephen Noteboom heeft zich gisteren geplaatst voor het hoofdtoer nooi van de Grolsch Dutch Open die vandaag in Amster dam hegint.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 23