Steun voor behoud 'Antonius' VANAF 5 AUGUSTUS ONZE HELE COLLECTIE ZOMERSTOFFEN 20-50% KORTING Profiteer ervan bij EEDEWEG 15 AARDENBURG TEL. 0117-491253 PZC Gebruik fietspad N61 wordt verplicht Openingstijden; Terneuzen in geweer tegen hek op strook grond van gemeente Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.45 uur. zeeland Bejaardenraad W.-Z.-Vlaanderen wil ziekenhuis Oostburg niet kwijt DINSDAG 30 JULI 1996 "J van onze verslaggever OOSTBURG - De Bejaarden raad West-Zeeuwsch-Vlaande- ren heeft bij de provinciale commissie Beoordeling Zieken huissituatie Zeeuws-Vlaande- ren aangedrongen op het voort bestaan van liet Oostburgse An- toniusziekenhuis. Ouderen kun nen in sociale en financiële pro blemen komen als het zieken huis verdwijnt en het verlies aan werkgelegenheid zal bo vendien tot (nog) verdere ver grijzing van de regio leiden, be toogt de raad. De onderzoeksopdracht die pro vincie, zorgverzekeraars en zie kenhuisdirectie enkele maan den geleden aan de 'commissie, van wijze mannen' gaf. veront rust de Bejaardenraad, waarin vijftien ouderensozen en zeven afdelingen van ouderenbonden zijn vertegenwoordigd. De Be jaardenraad begrijpt, zo staat in een brief aan de beoordelings commissie. dat het voor de staf 'uit medisch oogpunt wellicht veel aantrekkelijker is om in een groot ziekenhuis te werken'. De raad hoopt echter dat medici en commissie naast hun streven naar effectieve en efficiënte zie kenhuiszorg ook rekening willen houden met 'mogelijkheden en onmogelijkheden van de (ou dere) patiënten'. Politiek Om hun pleidooi verder te on dersteunen. heeft de West- Zeeuws-Vlaamse Bejaarden raad de brief aan de provincie ook naar de Oostburgse raads fracties gestuurd in de hoop dat de plaatselijke politici zich (blij ven) inzetten voor het behoud van het Antoniusziekenhuis. De fractie van Dorpsbelangen Toerisme (D T) heeft maandag direct al laten weten dat het zie kenhuis al sinds jaar en dag haar aandacht heeft. De fractieleden van D T spreken al vele jaren hun 'verontrusting uit over de ingrijpende uitholling van voor zieningen en functies ten nadele van het Antonius', schrijft frac tievoorzitter L. Baarends de Be jaardenraad. Baarends kan het ook niet laten om collega-politici en andere cri ticasters een sneer te geven. Het Bressiaanse fractielid A. Heij- boer zet zich al jaren in als 'een roepende in de woestijn' voor het behoud van het Oostburgse ziekenhuis en D T werd meer dan eens beschuldigd van stem mingmakerij als er weer eens vragen werden gesteld over het Antonius. herinnert de fractie voorzitter zich. Gevolg daarvan is. betoogt Baarends in zijn brief aan de Bejaardenraad, dat bur gemeester en wethouders, de raad en de West-Zeeuws-Vlaam- se bevolking steeds 'met een kluitje in het riet worden ge stuurd door het bestuur van de Ziekenhuisgroep Zeeuwsch- Vlaanderen'. Het fietspad aan de Noordelijke Parallelweg langs rijksweg N61 heeft zijn nut bewezen en zal de status verplicht fietspad krijgen. foto Charles Strijd van onze verslaggever TERNEUZEN - Landbouwver- keer en (brom)fietsers blijven op de Noordelijke Parallelweg langs rijksweg N61 naar de brug bij Sluiskil van elkaar geschei den. Waterschap De Drie Am bachten. de wegbeheerder, heeft een ontwerp-besluit opge steld om de weg vanaf het kruis punt Sint Anna definitief aan te merken als verplicht fietspad. De tijdelijke maatregel die een jaar geleden bij wijze van proef werd ingesteld, is een succes ge bleken, aldus hoofd waterkerin gen en wegen A. de Putter. Alle partijen - inclusief politie, rijks waterstaat en landbouwers - zijn het er volgens hem over eens dat de verkeersveiligheid op het bewuste traject aanmerkelijk is verbeterd. Alleen enkele agriërs met aanpalende percelen grond hebben ontheffing gekregen om met hun voertuigen op het fiets pad te blijven rijden. Vooral het gedeelte parallelweg ter hoogte van de kanaalbrug gold als levensgevaarlijk. In 1994 was de weg twee keer in kor te tijd het toneel van een dode lijk ongeluk. Ook vielen er in de loop der jaren verschillen ge wonden te betreuren door aan rijdingen tussen brede land bouwvoertuigen en (bromfiet sers. Mede op aandringen van school besturen en de ouders van één van de dodelijke slachtoffers, be sloten de instanties een jaar ge leden tot ingrijpen. Het baanvak tussen Sint Anna en de brug werd autoweg-af verklaard. Zo doende werd het mogelijk trac toren en andere langzame vehi kels naar de hoofdbaan te dirige ren, waardoor fietsers op de pa rallelweg het rijk alleen kregen. De Putter geeft aan dat het 'even afwachten was' of het probleem zo niet werd verplaatst, vandaar dat de maatregel het karakter van een proef had gekregen. „Maar daar is helemaal niets van gebleken. De landbouw voertuigen komen bij Sint Anna de weg op. Daar is een dubbele rijbaan, dus kan het snelverkeer zonder al te veel moeite inha len." Het ontwerp-besluit ligt tot eind volgende maand ter inzage bij het waterschap. Belanghebben den kunnen tijdens die periode reageren op de maatregel. Ook de aansluiting van de Finland weg met de N61 wordt in het ver lengde van het besluit, aldus De Putter, op zeer korte termijn aangepast. In de nieuwe situatie verdwijnt daar de huidige voor- rangssiuatie voor (brom)fietsers. van onze verslaggeefster DEN HAAG - De gemeente Ter- neuzen heeft er nog even over gedacht het hek bij de woning van de familie Buijze aan de Ambachtstraat toe te staan. Maar op de groenstrook waar het hekwerk staat, mag volgens het bestemmingsplan niets worden gebouwd. Je schept een precedent als je dit hek dan wel toelaat, betoogde gemeentewoordvoerder Ger- naert gisteren bij de Raad van State. De familie Buijze mag een strook gemeentegrond bij haar woning, op het bedrijventerrein Driewegen/mr. F. J. Haarman- weg, gebruiken sinds 1991. In het bestemmingsplan is bouwen op die lap grond uitdrukkelijk ver boden. De strook heeft de be stemming tuin en groen. Buijze heeft er echter in 1992 een omheining op gezet. De gemeen te wil dat dit hek verdwijnt; op zijn eigen grond staat het Buijze vrij een hekwerk neer te zetten. Dat er niets op de gemeente grond mocht worden gebouwd, stond vermeld in een bijlage die destijds samen met een brief naar de familie is verstuurd, al dus Gernaert. Buijze zegt de brief wel. maar de bijlage niet te hebben ontvangen. De gemeente vindt dat geen cuus. In de brief wordt explic verwezen naar de bijlage. Bui had dus zelf even contact ki nen opnemen met de gemeei om te vragen naar de bijlage, dus Gernaert. Buijze's raadsman mr. Molenj vroeg zich af in welke mate 1 hek, bestaande uit spijlen c doorzichtig, wel een bouwwt was. Hij betreurde namens z cliënt het feit dat die de bijls niet had ontvangen, waarde het misverstand heeft kunri ontstaan. Volgens Gernaert is het hek 1 ger dan een meter dus is het ogen van de gemeente een bou werk. Het hek een stuk een ps meter uit de kant zetten, vir mevrouw Buijze geen gezic zei ze na afloop van de zittii „Dan staat dat hek midden mijn tuin." Staatsraad A. Kosto doet o^ zes weken uitspraak. Woninginbraak AXEL - Uit een woning aan Irenestraat in Axel werden 2 terdagnacht een computer, e televisie, een stereo-install al en een onbekend geldbedrag g stolen. Hoe de daders zijn bi nengekomen, is niet bekend. OPRUIMING TRICOT-LUXE B.V.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 22