Koffieshophouder krijgt zorgtaak Zeeuws Rivièra Festival is voorgoed verleden tijd Bouw Strandveste bijna afgerond Bewoners: overlast compostfabriek was niet nodig geweest Winnaars van het sjezenrijden misten geen enkele ring zeeland 12 Oosterscheldegemeenten willen dat verslaafd gedrag van klanten wordt gemeld weekenddiensten VRIJDAG 26 JULI 1996 van onze verslaggever GOES/ZIERIKZEE - Een kof fieshophouder wordt straks in de Oosterschelderegio alleen gedoogd als hij bereid is actief mee te werken aan verslavings zorg. Dat is een nieuw uitgangs punt voor het gedoogbeleid voor soft drugs, dat de gemeen ten rondom de Oosterschelde vorm moeten geven. Een werk groep van politie, gemeente ambtenaren en medewerkers van het Zeeuws Consultatiebu reau voor Alcohol en Drugs (ZCAD) dient dit najaar met concrete voorstellen te komen. De Goese burgemeester drs. D. J. van der Zaag, die het drugs- overleg in de regio voorzit, er kent dat de combinatie van ge dogen en verslavingszorg inge wikkeld is. „Maar het is de moeite van het proberen waard. Als je gedoogt, mag je van een verkooppunt ook iets terugvra gen." Van gecontroleerde koffie shops wordt verlangd dat ze in stanties informeren over klan ten bij wie het soft-drugsgebruik verslavende vormen begint aan te nemen. Dat vergt een erg ac tieve en sociale opstelling van de koffieshophouder, voor wie de verkoop van soft drugs nu een maal handel is. „Dat kan wel zo zijn, maai- je kunt de plicht tot verslavingszorg opnemen in de gedoogvergunning. De politie controleert of de koffieshophou der zich aan de vergunnings voorwaarden houdt. Wie niet meewerkt, kan zijn vergunning kwijt raken", verdedigt Van der Zaag de regionale koers. Geen eenheid Walcheren en Zeeuws-Vlaande- ren hebben al meer werk ge maakt van het soft-drugsbeleid. In het Oosterscheldebekken is - aanvankelijk ook door gebrek aan eenheid - nog niets gere geld. Het komt er in de praktijk op neer dat alle verkooppunten worden gedoogd. Niet duidelijk is wat daar over de toonbank gaat, laat staan wat er onder ligt. Politiewoordvoerders hebben verschillende malen hierover ge klaagd, temeer omdat de ver kooppunten (zoals headshops en smartdrugwinkels) als pad destoelen uit de grond schieten. Daarbij heerst bij de politie de angst voor criminalisering van de soft-drugsmarkt. Van der Zaag waarschuwt ech ter voor overhaaste beslissin gen. „Onze drugsproblematiek is anders dan in Zeeuws-Vlaan deren en op Walcheren. Wij heb ben vooral een lokale markt, ook veel meer 'stille' verkooppun ten. Dat betekent dat wij een ge doogbeleid moeten ontwikkelen dat minder is toegesneden op de standaard koffieshop, want in Goes is er bijvoorbeeld niet één verkooppunt dat precies aan de criteria van een koffieshop vol doet. Een goed beleid formule ren kost tijd en daarvoor moet men maar begrip hebben." De Goese burgemeester bepleit een 'praktisch' gedoogbeleid, omdat de situatie in bijvoor beeld Goes en Renesse zeer ver schillend is. „In Goes en Zierik- zee speelt de soft-drugsproble- matiek het hele jaar door. In Re- nesse is 's zomers sprake van drugstoerisme." Een angel in het verhaal is de diversiteit in het soort verkooppunten. Juri disch wordt het een hele toer om handelaren aan te pakken die straks geen gedoogvergunning bezitten. „Sluiten van zulke verkooppun ten is niet eenvoudig, omdat de bewijslast dikwijls moeilijk ligt. Het vergaren van bewijsmate riaal zal de politie nogal wat menskracht kosten." Van der Zaag, voorzitter van het burge- meestersoverleg dat toezicht houdt op de politie in het Oos terscheldebekken, weigert ech ter te pleiten voor meer agenten. Met de huidige capaciteit valt het gedoogbeleid goed te con troleren, denkt hij. „Ik huil niet mee met de wolven in het bos. Er is voldoende politie om de open bare orde en het strafrecht te be waken. mits het openbaar minis terie en de gemeenten goede prioriteiten stellen." Hoewel verschillende gemeen ten in de Oosterschelderegio eerder neigden naar de Hulster- aanpak - niets gedogen - signa leert Van der Zaag een kente ring. Het aantal medestanders voor een gedoogbeleid is groeiende, meent hij. „Ik proef nu veel meer begrip. Je kunt wel als een Don Quichotte het soft- drugsgebruik willen bestrijden door rigoureus koffieshops te sluiten, maar als je niks gedoogt, werkt de soft-drughandel in het geniep. Dan heb je er helemaal geen zicht meer op." Bij het stre ven het gedoogbeleid te koppe len aan verslavingszorg is een dracht nog meer noodzakelijk, omdat de rijksgelden hiervoor vanaf 1 januari 1997 in het lande lijk gemeentefonds worden ge sluisd. Elke gemeente krijgt dan zijn deel. Tot nu toe ontvangen alleen de vier grootste Zeeuwse steden (Vlissingen, Middelburg, Goes, Terneuzen) rijksgeld voor verslavingszorg. van onze verslaggeefster DEN HAAG - De composte- ringsinstallatie op het indus trieterrein in Nieuwdorp had helemaal geen overlast voor de omwonenden op hoeven leve ren. Als ze maar tweehonderd meter dieper in het gebied was weggezet.betoogde bewoner J. Nijsten donderdag bij de Raad van State. Samen met andere omwonen den heeft hij beroep aangete kend tegen de bouwvergunning van de gemeente Borsele voor de Standwerkers strijden in Middelburg MIDDELBURG - Tientallen standwerkers strijden donder dag 8 augustus in het centrum van Middelburg om de eerste plaats in het traditionele stand werkersconcours. Zij proberen die dag op een originele manier hun spullen aan de man te bren gen. Aan het einde van de middag, rond 17.00 uur, reikt wethouder J. C. van Dijk-Sturm de door de gemeente Middelburg beschik baar gestelde prijzen uit. De deelnemers worden door een ju ry beoordeeld. Daarin zitten ver tegenwoordigers van de consu mentenbond, de gemeente, de VVV en de Middelburgse mid denstand. Country- and Westernfeest in De Parel DOMBURG - De echte western liefhebber kan volgende week zijn hart ophalen in Domburg. Gekleed in zo origineel mogelij ke koeiendrijverskleding mag hij laten zien hoe lang hij het uithoudt op de rodeostier. Wie denkt sterk te zijn kan dat be wijzen bij het hoefijzergooien en het spijkerbroekhangen en de behendigsten mogen elkaar aftroeven bij het darten en in de schiettent. Dat is een willekeurige greep uit de leukste spelletjes bij het country and westernfeest, don derdag 1 augustus in De Parel in Domburg. Het begint om 20.00 uur en er treedt een country- and westernband op. De entree is gratis en het feest duurt tot mid dernacht. Om 22.00 uur start vanuit het theater een lampion- tocht voor de kinderen. composteringsinstallatie. Vol gens de bewoners had het Open baar Lichaam Afvalverwerking- Midden en Noord-Zeeland (OLAZ) die inrichting daar niet mogen bouwen volgens het toen geldende bestemmingsplan. Zij stellen dat de uitgevoerde Milieu Effect Rapportage onvol doende is. De bewoners vinden dat alle bedrijven op het terrein samen te veel stank- geluids- en visuele hinder opleveren. Bor sele heeft volgens hun een derge lijke 'optelsom' niet gemaakt. „We kennen geen week zonder stank", aldus Nijsten. Positief Volgens de gemeente Borsele past de composteringsinstalla tie wel in het bestemmingsplan. De welstandscommissie heeft destijds zelfs een positief advies gegeven over het bouwplan, al dus gemeentewoordvoerder J. de Voogd. De Raad van State heeft eerdere schorsingsverzoeken voor de bouw van dezelfde installatie af gewezen. Staatsraad J. Bartel doet over zes weken uitspraak in de bodemprocedure. De com posteringsinstallatie staat er sinds september 1994. De omwonenden hebben nog een schorsingsverzoek lopen voor de milieuvergunning van een afvalscheidingsinstallatie die OLAZ wil bouwen op een ter rein dat aan dezelfde weg ligt. Bromfietser mishandeld OOST-SOUBURG - Een 16-ja- rige jongen uit Vlissingen heeft donderdag aangifte gedaan van mishandeling en poging tot diefstal met geweld. De jongen reed woensdag rond één uur 's middags met zijn bromfiets op de Lekstraat in Oost-Souburg, toen twee andere bromfietsers hem tot stoppen dwongen. Na een korte woordenwisseling probeerde een van de jongens de portemonnee van de Vlissin- ger af te pakken. Inmiddels waren er nog twee jongens met een snorfiets bij ko men staan. De Vlissinger verzet te zich en kreeg enkele klappen. Hierbij liep hij een pijnlijk ge zicht en een beschadigd gebit op. Toen er een claxonnerende automobilist voorbijreed, ging het viei'tal er vandoor richting de Witte Wijk. m luchtfoto Ruben Oreel De bouw van het appartementencomplex De Strandveste, links van het midden, nadert voltooiing. van onze verslaggever VLISSINGEN - De bebouwing van Bou levard Bankert in Vlissingen nadert de afrondende fase. Binnen enkele maanden wordt het complex Strandveste, op de plaats waar vroeger het Strandhotel stond, voltooid. Dan zal ook een begin worden gemaakt met het dichten van de laatste leemte in de boulevardbebou wing. De bouw van het appartementencomplex Strandveste (op de foto iets links van het midden) is nu bijna een jaar bezig. Goed te zien is inmiddels dat het gebouw de vorm heeft van de boeg van een schip. Gezien vanaf de straten achter de boulevard oogt het complex als een machtige oceaanreus. De 32 appartementen, met prijzen die op lopen tot 770.000 gulden, zijn op vier na verkocht. Voor de horecagelegenheid op de begane grond is makelaar J. Theelen m gesprek met een serieuze gegadigde. Hij verwacht binnen enkele weken tot een af ronding te komen. Strandveste wordt in november opgele verd. Dan wordt waarschijnlijk ook een begin gemaakt met de bebouwing van het laatste open gedeelte (op de foto de plaats waar de auto's staan geparkeerd, links van appartementencomplex Résidence Belvédère). Projectontwikkelaar Loostad uit Apeldoorn heeft daarvoor deze week de bouwaanvraag ingediend. Woontoren Het gedeelte wordt opgevuld met woning bouw met verschillende hoogten. Het meest omstreden is de woontoren van tachtig meter hoog aan de linkerzijde. Tussen die toren en Strandveste komt een open plein. Met name de Stichting Ver antwoorde Boulevard-bebouwing heeft zich verzet tegen de hoogbouw. Zij is voor al beducht voor de windeffecten die moge lijk ontstaan. Huizen achter de boulevard kunnen daardoor schade oplopen. De Raad van State heeft in januari van dit jaar echter het verzoek om een voorlopige voorziening afgewezen. Daardoor hebben de gemeente en Loostad nu vrij baan om de plannen verder te ontwikkelen. Wel krijgen de bewoners van elf huizen achter de boulevard een schadeloosstelling om aanpassingen aan hun huis te verrichten. De gemeente zal de bewoners volgende maand een eerste 'aanbieding' doen. De toekomstige bebouwing is bestemd voor woondoeleinden. Er wordt gerekend op rond de 200 eenheden. Alleen op de be gane grond is - vanwege de veiligheidsei sen - ruimte voor horeca en dagrecrea- tieve functies. Eind dit jaar wordt naar verwachting begonnen met de aanleg van een parkeerkelder onder het gebied. Van onze verslaggever ZOUTELANDE - Zon dui zend muzikanten en begelei ders uit Engeland, Duitsland en Nederland, tientallen bus sen, een jury team en een groot aantal belangstellenden. Dat waren de ingrediënten voor het 10e Zeeuws Rivièra Festi val dat op 29 juni op het veld van voetbalvereniging De Meeuwen in Zoutelande zou worden gehouden. Zou, want de wedstrijd werd op het laat ste moment afgelast. Het werd een debacle met als ge volg tienduizenden guldens schade voor de betrokken partijen. „Een wedstrijd in Zoutelande, dat nooit meer", aldus organi sator Jos Brusse. „Althans niet meer onder dezelfde voor waarde als op 29 juni." Brusse is directeur van de Koninklij ke Nederlandse Federatie van Muziekverenigingen (KNF), sectie Drum Corps Holland (DCH), en verantwoordelijk voor de organisatie. Het hoofdveld van voetbalvereni ging De Meeuwen in Zoutelan de zou het strijdtoneel vormen voor de drum bugle corpsen, Amerikaans gerichte show bands. De jaarlijkse wedstrijd in Zou telande trok altijd veel .toe schouwers en in de muziekwe reld bestond veel animo naar het Zeeuwse festival te komen. De wedstrijd stond bekend als één van de gezelligste en best georganiseerde in het land. Maar dit jaar kwam er een kink in de kabel. Het festival mocht van de gemeente niet op het hoofdveld worden ge houden, omdat het gras niet in een goede staat verkeerde De gemeente plaatste een tribune op het trainingsveld en stelde dat beschikbaar. „Het trai ningsveld was absoluut geen goed alternatief. Het feit dat op dit veld een tribune was ge plaatst doet daar niets aan af', aldus Jos Brusse. Schade Brusse is ervan overtuigd dat er sprake was van diverse communicatiestoornissen. „Drum Corps Holland heeft ongeveer 26.000 gulden schade geleden", aldus Brusse. „Ju risten van de Koninklijke Ne derlandse Federatie van Mu ziekverenigingen (KNF) on derzoeken nu of we de schade Johan Friso uit Middelburg, deelnemer aan alle festivals in Zeeland sinds 1985. foto Theo Vink kunnen verhalen op de ge meente." Gemeentesecretaris Holt- kamp van de gemeente Valke- nisse betreurt het zeker dat Zoutelande het festival kwijt is. maar is tevens van mening dat de gemeente niet de schul dige is. De organisatie is vol gens hem veel te karig geweest met informatie en heeft zelf be sloten de wedstrijd af te bla zen. Een week van tevoren al was duidelijk dat de grasmat van het hoofdveld niet bere kend was op een slordige dui zend muzikanten, het trai ningsveld werd aangeboden en de gemeente betaalde de kosten van de te bouwen tri bune. „Dit deden wij om de or ganisatie tegemoet te ko men", zegt de gemeentesecre taris. VV De Meeuwen Door het slechte weer op de wedstrijddag vond de gemeen te het onverantwoord om de corpsen op het onbeschutte veld op te laten treden. Van daar dat na overleg met de veldbeheerder besloten werd toch het (beschutte) hoofdveld te gebruiken. Voetbalvereni ging De Meeuwen stond nu echter de optredens in de weg, omdat de club niet op de hoog te was gesteld van de nieuwe plannen. De Meeuwen hebben volgens secretaris Van Sluys correct gehandeld. „Wij wil den een bevestiging van de ge meente, die hadden we tot dan toe nog niet gekregen." De verantwoordelijke ge meentefunctionarissen waren toen al niet meer te bereiken, blijkt uit de verklaringen van zowel de Meeuwen als DCH. De burgemeester werd op de hoogte gebracht. Hoewel zij niets wist van.de zaak, spoor de zij De Meeuwen aan om als nog het licht op het hoofdveld aan te doen zodat de wedstrijd doorgang kon vinden. DCH vond het trainingsveld nog al tijd geen goed alternatief. De teleurstelling onder de deelnemende groepen was na tuurlijk ook groot. De corpsen hebben in de avond nog een concert gehouden in het dorp Zoutelande, voor het publiek en voor zichzelf, om de teleur stelling nog even van zich af te spelen. Voor Blue Spirit, Johan Friso en Juliana uit Middelburg viel de klap natuurlijk mee, maar de Engelse en drie Duitse deel nemers hadden hun lange reis voor niets ondernomen. Ge lukkig namen zij het nogal goed op. Een woordvoerder van de Britten zei dat ze er een leuk repetitieweekje in Neder land aan overgehouden heb ben. Verlies De gemeente is ervan over tuigd dat zij gedaan heeft wat ze konden. „We hebben zelfs voor het Engelse corps nog on derdak geregeld", zegt Holt- kamp. Een teleurstelling is de hele gang van zaken zeker, vol gens de gemeentesecretaris. Hij is niet de enige die teleur gesteld is, ook de VVV Zuid- West Walcheren vindt het jam mer dat zij één van haar gro tere evenementen kwijt is. „Het is een verlies voor de ge meente", zegt mevrouw Schönknecht van de VVV. Dit soort conflicten komen volgens De heer Gossink, uit voerend directeur van de KNF, niet vaak voor. Toch moet volgens hem de redelijk heid van het conflict nog be wezen worden, pas dan kan tot actie overgegaan worden. Vandaar dat het geheel nog in een onderzoeksfase zit. Vol gend jaar zal de wedstrijd waarschijnlijk in Vlissingen of Middelburg gehouden wor den. Maar volgens Brusse is het Zeeuws Rivièra Festival voorgoed voorbij. van een medewerker MELISKERKE/ZOUTELANDE - In zowel Meliskerke als in Zoutelande werden donderdag sjezenwedstrijden gehouden. De laatste sjezenwedstrijd in Meliskerke is onder grote pu blieke belangstelling in een overwinning geëindigd voor vader Piet met dochter Anita Brasser. Het duo stak alle 42 te steken ringen en werd winnaar van de nieuwe wisselbeker. De prijzen werden na afloop uit gereikt door Burgemeester mr. B. J.van Putten en zijn echtge note, beiden voor deze gelegen heid gestoken in walcherse dracht. Voordien hadden ze ge probeerd enkele ringen in de sjees te steken. De rode lantaarn was voor Ad lampert en Lizette Francke. Uitslag na 42 beurten: l.Anita/Piet Brasser 42: 2.Han/Anita Dekker 41; 3-Lou Vos/Marleen Gabrielse 40; 4.Ad Janse/Willy Provoost 39; 5.Alex Krijger/Ancella Grootenboer 39; 6. Job/Diana Wisse 37; 7.Adrie de Vis- ser/Joyce de Blaay 36; 8.Wilco Kusse /Mirjam de Looff 34; 9.Frank Brasser /Mariska Boogaard 33; 10.Jan Melis/ Monique Francke 33; ll.Wim/Anne- marie Duvekot 31; 12.Marcel/Magda Clarisse 30; 13.Kees Wisse/Fransicka Dingemanse 29; 14 Wil Wouters/Si- mone Joziasse 29; 15.Jan/Joke Wisse 29. Zoutelande In Zoutelande won volgens de speaker de koningin van het Walcherse sjezenrijden van dit moment Diny Krijger samen met Adrie de Visser de sjezen- wedstrijd." Diny won eerder dit jaar al de sjezenwedstrijd in Mid delburg en Aagtekerke zonder één ring te missen. Ook in Zoute lande stak Diny geen enkele ring mis. De tweede plaaats was voor Bianca en vader Lou Clarisse en derde werd de winnaares van Meliskerke Anita Brasser nu$ men met haar vriend Edwaï Dingemanse. De rode lantaai werd na een spannende wei strijd gewonnen door Betsy Krj ger en Ad Lampert. Uitslag na 52 ringen: l.Diny Krijgt Adrie de Visser 52; 2.Bianca/LouCl risse 50; 3.Anita Brasser/Edwai Dingemanse 49; 4.Marleen Gabriel; /Lou Vos 47; 5.Madelon Lievense/J; Wisse 46; 6.Christel Francke/Janfi lis 46; 7.Ancella Grootenboer/Ali Krijger 43; 8.Lizette Francke/P| Brasser 40; 9.Willy Provoost/Ad Ja se 40; lO.Loyce de Blaay/Job Wis 40; 11.Mariska Boogaard/Frai Brasser 39, 12.Annemarie/Wim 0 vekot 39; 13.Willy Rotte/Rim Moens 37; 14.1neke Verwey/Adi Brasser 34; 15.Bets/Toon Matthijs 33; Rode lantaarn: Betsie Krijger// Lampert Agenda ZRV: zaterdag 27 juli gi ringrijderij in Vlissingen 08.00-18) uur. Strandhokjes opengebroken bij Dishoek DISHOEK - Op het strand b Dishoek zijn afgelopen nacl acht a negen strandhokjt opengebroken. Ook werd ingi broken in het paviljoen Kaai duin en is een auto, die door oi bekenden het strand was opgi reden, volledig uitgebrand. D politie Walcheren, die on streeks twee uur vanochten werd gealarmeerd, heeft verdachte aangehouden. De brand in de auto werd j blust door het brandweerkop Valkenisse. Wat er precies uitc strandhokjes gestolen is, kami politie pas bekendmaken wa> neer de eigenaren van de hokjs zich hebben gemeld. De inbr ken zijn gepleegd ter hoogte n de strandovergang bij het p nekoekhuis. 27 EN 28 JULI 1996 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Vlissingen, zat. 0.00-24.00 uur: B. Bosch, Badhuisstraat 81, tel. (0118)412233. zon. 0.00-24.00 uur: P.B.A. Cra- ma, Hogeweg 107, tel. (0118) 413459. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Middelburg, vrij. 17.00-zat. 23.00 uur: G. J. H. Meyjer, De Krammer 14, tel. (0118) 639933. zat. 23.00-zon. 23.00 uur: J. L. F. Wortelboer. Korendijk 36, tel. (0118)639933. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Gezondheidscentrum Middel burg-Zuid, Souburg, Nieuw- land en Arnemuiden, H.J. Roe- lofsen, Pr. Bernhardstraat 2, Ar nemuiden, tel. (0118) 601308. zon. 0.00-24.00 uur: P. Kodde, Oude Vlissingseweg 13, Middel burg, tel. (0118) 615810. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostka- pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: G. C. M. Rullens en M. J. M. E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. (0118)581276. Domburg, Aagtekerke, Weslka- pelle, vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: F. van Eede, de Casembroot- straat24, Westkapelle, tel. (0118) 571234. Meliskerke, Zoutelande, Kode- kerke en Biggekerke, vrij. 18.00- zon. 24.00 uur: A.A. van der Ma le, Duinstraat 59, Zoutelande, tel. (0118) 561282. Biggekerke en Meliskerke (art sen Bouwense en Stutterheim): vrij. 18.00-ma 08.00: B. Bouwen se, Valkenisseweg 14, Biggeker ke, tel. (.0118) 552190. Tandartsen: Walcheren: H. N. A. Picavet, Tramstraat 9, Koudekerke, tel. (0118) 552660. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Pa tiënten tandarts P. van Mal- land: praktijknummer bellen. Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 09.00-ma. 09.00 uur: H. Klompe, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 20.00-zon. 20.00 uur: J. Drijdijk, Gandhi- straat 5, tel. (0118) 626045. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: tel. (0118)633803. Inbrekers ontsnappen aan politie MIDDELBURG - De politie heeft in de nacht van woensdag op donderdag vergeefs gepro beerd twee inbrekers aan te houden. De agenten hadden een melding gekregen dat er werd ingebroken bij een horecabe drijf aan de Nederstraat in Mid delburg. Toen zij daar aankwamen vluchtte een onbekende man het pand uit. Hij wist via de bos schages aan de Havendijk te ontkomen. Een tweede inbreker had vermoedelijk al eerder de benen genomen. De inbrekers hadden een deur geforceerd en een gokautomaat opengebroken. Ze zijn zonder buit gevlucht. Kleine huisdieren: A.L. Hoe; veld en R.B.M. Meesters, Kori Noordstraat 61, Middelburg, tf (0118)637077. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.01 18.00 uur. Dierenartsen praktijk 'Oostk pelle': Oude Domburgsewt 33a te Oostkapelle, landboui huisdieren tel. (0118) 581443, g zelschapsdieren tel. (011 582985. Dierenartsenpraktijk Meliske ke: R. Roskam, Kelderweg l.tt (0118)592838. Apotheken: Middelburg: Stromenwijk Zand, Maasstraat 56, tel. (0111 635565. Vlissingen: Apotheek Soubur C. van Perestraat 1, tel. (011! 461593. Thuiszorg: Walcheren: tel. (0118) 41181 (wijkverpleging); tel. OU! 413880 (gezinsverzorging). Achtervolging motorrijder met 160 km per uur 's-HEER HENDRIKSKIND] REN - Na een snelle achtervo ging over een afstand van ei kele kilometers is donderda avond op de Nieuwe Rijkswe bij 's-Heer Hendrikskindere een 36-jarige motorrijder uit Heer Arendskerke aangehoi den. Een motoragent betrap! de man omstreeks acht uur o opvallend weggedrag. Zo za hij dat de motor bij het optrel ken met het voorwiel van d weg kwam. De motorrijder ree toen vanuit Goes richting Heer Arendskerke. Een poging om de man op zij gedrag aan te spreken mislukt waarna de motoragent niets ai ders restte dan de achtervolgd in te zetten. Dat gebeurde ovf een lengte van drie kilomete waarbij snelheden werden b reikt van 160 kilometer per uu Ter plaatse is tachtig kilometi per uur toegestaan. De motorr der overschreed ook enkele m len de doorgetrokken streep. I kreeg een boete van duizend gi den en mocht na betaling das van zijn weg weer vervolgen. Rookschade KRUININGEN - Een korte, fel brand heeft woensdagavon omstreeks 23.00 uur veel rooi schade aangericht in een wonic aan de Braillestraat te Kruinli gen. De brandweer was snel tf plaatse en had de brand binne enkele minuten geblust. De vë moedelijke oorzaak van i brand is kortsluiting in een wa machine. Botsing tussen motorrijder en automobilist MIDDELBURG - Een 20-jarif automobilist uit Nieuw Lekke land is donderdag op de Korei dijk in Middelburg in botsii gekomen met een 51-jarige m torrijder. Dat gebeurde toen de automol list uit stilstand wegreed. 1 motorrijder werd naar het zi kenhuis vervoerd, maai- blei niet gewond te zijn. Beide voe tuigen raakten beschadigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 12